UILTJE tjm& Zware afweergevechten in Donsector Donspneder w Incasso-Bank N.V. Alle bankzaken Mislukte inva'spoging in Zuid-Tripolis. De strijd in Tunis en de Syrte iidU LIGA WILT U ONS HELPEN? I Kruisweg 59 HAARLEM Safe-Dèpo&it SIGAREN Oorlogsschade Stormschade Brandschade m:JH& RENOVATUM JSL Sovjetaanvaiien op Welikye Loeki wederom afgeslagen. Vijandelijk bataljon bij Kaloega in de pan gehakt. SPORT EN SPEL. Het Duitsche weermachtbericht van Zondag luidt: In het gebied van den Don duren de zwa re afweergevechten voort. De vijand werd over het geheele front verdreven en verloor 38 pantserwagens. Bij deze gevechten heeft de achtste pantserdivisie zich bijzonder on derscheiden. Hongaarsche troepen sloegen een door krachtige artillerie ondersteunden aan val der Sovjets af. Bij een eigen succesvolle aanvalsonderneming ten Westen van Kaloega werd een vijandelijk bataljon in de pan ge hakt, werden 95 gevechtsstellingen en kaze matten verwoest en werden gevangenen ge maakt. Hernieuwde aanvallen van den vijand op het steunpunt Welikije Loeki mislukten als gevolg van den hardnekkigen tegenstand der bezetting. Onder gebruikmaking van talrijke pantser wagens herhaalden de Sovjets ten Zuidoosten van het Ilmenmeer hun vergeefsche aanval len; 26 pantserwagens werden kapotgescho ten. In Libye werden vijandelijke aanvallen door artillerievuur verijdeld. In luchtgevechten verloren de Britten zes vliegtuigen. Eigen aanvalsacties in Tunesië leverden nieuwe ter reinwinst op. Dag en nacht zetten Duitsche duikbommenwerpers en gevechtsvliegtuigen de verwoestingen der havenwerken van Böne voort. In de haven werd een koopvaardijschip van 10.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Voorts werden spoor weg werken en een vliegsteun punt in het Tunesisch-Algerijnsche grensge- gied doeltreffend gebombardeerd. In luchtge vechten verloren de Batten 15 vliegtuigen. Aan onze zijde werden geen verliezen geleden. Een Duitsche duikboot heeft een Ameri- kaansch munitieschip van 8.000 b.r.t., dat deel uitmaakte van een convooi dat Oran binnen liep, in den grond geboord. De overdag uitgevoerde aanvallen door snelle Duitsche gevechtsvliegtuigen op het Engelsehe kustgebied werden ook Zaterdag met succes voortgezet. Het Italiaansche weermachtbericht van Zondag luidt: Vijandelijke pantserstrijdkrachten werden herhaaldelijk bestookt door het doeltreffend vuur der artillerie in het gebied van de Syrte. Pogingen van den vijand om door te dringen tot het gebied van Fessan mislukten als ge volg van den hardnekkigen tegenstand van onze dappere garnizoenen, die steun onder vonden van de formaties der Italiaansche luchtmacht. In den sector Tunesië wonnen de troepen van de As opnieuw terrein nadat hevige ge vechten geleverd waren in welker verloop twee pantserwagens en een tiental Ameri- kaansche valschermjagers werden overmees terd. De dag werd gekenmerkt door eert he- vige activiteit der luchtmacht aan weerskan ten. In een luchtgevecht werden 22 vijande lijke vliegtuigen neergehaald. Aanvallen door Engelsch-Amerikaansche vliegtuigen op plaat sen in Tunesië veroorzaakten eenige schade. In een hospitaal te Gabes werden zeven per sonen gedood en twintig gewond. Naar Stefani meldt, is onlangs bij de ach tervolging der pantserverker.ningswagens, die de vijand in het gebied ten Zuiden van Tri polis heeft, gebruikt met het doel de achter- waartsche verbindingen van de strijdkrachten der As te verstoren, de commandant van deze pantserverkenningswagens, majoor Street Vi vian, gevangen genomen. Daarmede kan het geheele vijandelijke aanvalsplan op de toe- voerwegen van de As als mislukt beschouwd worden. De enkele pantserverkenningswagens, dien het tot dusver gelukt was, zich voor de Italianen verborgen te houden, zullen weldra in Italiaansche handen vallen. De jacht op de overige pantserverkenningswagens die in de woestijn ronddolen, wordt met behulp der Italiaansche jachtvliegtuigen met succes voort gezet. van Ui'.O.DUBOlS Orig. verpak f.\ Z§ bijApottien Drog\ De tijden pono snel, wij blijven stilstaan. Maar tic kookkunst is een oeroude kunst, teer steker met beperkte middelen H ÊSTAUR ANTROYA L h vj Lange Voorbout.44 Te!, t 15583 'sGruvcnlmgc Het laatste Italiaansche weermachtbericht v*an 1942 luidde als volgt: „Activiteit van vooruitgeschoven afdeelingen in de Syrte. Een groep Engelsehe parachutis ten, onder bevel van een hoofdofficier werd gevangen genomen. De luchtmacht van de Spil nam met succes aan deze operaties deel. In de Libysche woestijn werd een aanzien lijk aantal gemotoriseerde voertuigen, waar onder enkele gepantserde, vernietigd, terwijl in Tunesië zes tweeniotorige vliegtuigen op den grond in brand werden geschoten tijdens doeltreffende scheervluchten. Een vijandelijk vliegtuig «werd door de luchtdoelartillerie ge troffen en sloeg op den grond te pletter. Êen ander vliegtuig werd in een luchtgevecht neergeschoten door Duitsche jagers. In het centrale deel van de Middellandsche Zee werden tv/ee vijandelijke duikbooten door onze torpedojagers resp. onder besvel van den luitenant ter zee 1ste klasse Savorio Marotta en Rinaldo Ancilotti tot zinken gebracht. Het Italiaansche weermachtbericht van 1 Januari luidde: In de streek van de Syrte en in Tunis zijn overvallen van Spil-patrouilles met succes bekroond. Zij brachten gevangenen binnen en maakten materieel buit. Opdringen van vijan delijke gemotoriseerde elementen in de Li bysche Sahara werd gestuit door snelle reactie van ons garnizoen të Gatroen. terwijl onze exploreerende eenheden een levendige acti viteit ontplooiden in Fezzan. Duitsche toestellen hebben tijdens een aan val op het vliegveld van Algiers op den grond eenige vliegtuigen vernield en talrijke andere beschadigd. Twee Bostons werden bovendien neergeschoten door Duitsche jagers tijdens ge vechten boven- Tunis. Aan den ingang van de haven van Böne is een vijandelijk convooi aangevallen door Duit sche vliegtuigen die twee koopvaarders van gemiddelde grootte troffen met bommen van zwaar kaliber. De beide schepen kunnen als verloren worden beschouwd. Op den Atlantischen Oceaan heeft een van onze duikbooten onder bevel van den fregat ten-kapitein Carlo Iannata, op 29 November het s.s. Argo van 5.500 ton tot zinken gebracht. Een tweede duikboot onder bevel van den korvettenkapitein Carlo Fesia di Cossato heeft op 21 en 2£ December de gewapende koop vaarders Queen City en Dona Aurora tot zinken gebracht. De schepen hadden een to talen inhoud van 9.925 ton. Het Italiaansche weermachtbericht van 2 Januari luidt als volgt: Aan het front van de Syrte hebben onze jagers en bommenwerpers vooruitgeschoven Britsche eenheden en concentraties van ge motoriseerde strijdmiddelen aangevallen. Duit sche jagers hebben tijdens' luchtgevechten drie toestellen neergeschoten. In Tunis zijn door een geslaagden plaatse lijken aanval tactisch belangrijke posities veroverd. Tijdens levendige gevechten heb ben Duitsche jagers zes toestellen van den vijand vernield. Een zevende werd door het afweergeschut te Sfax neergeschoten. Duitsche formaties hebben opnieuw En gelsch-Amerikaansche schepen in de Alge- rijnsche wateren aangevallen. Eenige stoom schepen en een oorlogsbodem werden zwaar beschadigd. Militaire werken op Malta zijn door Ita liaansche escadrilles gebombardeerd. De vijand heeft in den afgeloopen nacht een aan val gedaan op Balermo. De veroorzaakte schade is niet ernstig. Tot dusver zijn zes dooden en vier gewonden geteld. RADIO-PROGRAMMA. DINSDAG 5 JANUARI 1943. HILVERSUM 1. 415.5 M. 7,15 Kinderkoorzang (gr.). 7.30 BNO Nieuwsbe richten. 7.40 Vingervlugheid (gr.). 8.05 Duitsche taalcursus. 8.13 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden8.50 Orkesteoncert (gr.). 9.30 Spieegl van den dag (opn.). 9.37 Orkestconcert (gr.). 10.00 Het Sylvestre Trio. 10.30 Luisterflits ,,De kleine fout". 10.40 Het Sylvestre Trio. 11.15 Septet Jonny Ombach en soliste. l2.00*Almanak. 12.05 Een Harmonie orkest (opn.). 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Orgelconcert. 13.30 Zang en piano. 14.00 Orkest Willy Kok en gramof.mu- ziek. 15.00 Klankbeeld „De bergstroom". 15.20 Utrechtsch Stedelijk Orkest en solist. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 De Lichte Toets, geva rieerd programma. 18.00 Cello en clavecimbel. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Plakboek 1892. aVnaf 1915 alleenvoor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 19.15 Balletmuziek (gr.). 19.50 Duitsche taal cursus. 20.15 Om en om programma. 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Musette orkesten (gr.). 22.20 Edurad Künneke dirigeert eigen werk (gr.). 23.00 Michael Jary als componist en orkestlei der (gr.). 24.00. HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Politiek weekpraatje (opn.). 8.05 Lichte melodieën (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Friesche Koorzang (opn.). 9.00 Fragmenten uit beroemde operettes (gr.). 9.159.20 Voor de huis vrouw. 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Kwin tetconcert (gr.). 12.30 Wat doet de directie van den Lahdbouw? 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Programma-overzicht.. 13.05 Omroeporkest. 14.00 Godsdienstige uitzending'. 14.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en gramofoon- muziek. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Bei'tus van Dinteren en zijn orkest. 16.45 BNO Nieuwsberich ten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Om roep jeugd koor, 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Binnenlandsch gesproken overzicht. 18.00 O m roep jeugd koor (opn.). 18.15 Neerlands stem van het Oostfront, 18.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 19.00 BNO Engelsehe uitzending: Holland and the economie reorganisation. (Voor de Radio-Cen trales: Erna Sack zingt volksliederen gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 19..15 Salonorkest. 19.45 BNO Nieuwberich- ten. 19.55 Salonorkest. 20.15 Sopraan met kamer orkest (gr.). 20.40 Symphonie van Bruckner (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Actueeie beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum i. VOETBAL Neerenveen kampioen. H.F.C. heeft de leiding. De eerste kampioen der eerste klassers is bekend. Zooals te verwachten was heeft Heerenveen Zondag den titel van afdeelings- kampioen behaald van het Noorden na een 31 overwinning op Veendam. Verder won Be Quick met 62 van Velocitas en H. S. C. behaalde een 52 zege op Leeuwarden. In het zuiden gingen drie van de vijf wed- -i -den niet door. P. S. V. won met 10 van Pious en N. A. C. met 51 van Eindhoven. AjaxBlauw-Wit in het Westen was de eenige wedstrijd 22 was het resultaat. Tweede klassers. Alle wedstrijden in 'de tweede klasse A zijn niet doorgegaan. m Derde klassers. H. F. C. heroverde de leiding, dank zij een 41 overwinning op Terrasvogels. Helder be hoort ook nog tot de lêidende clubs, dank zij een 50 zege op Kinheim en Bloemendaa! stelde teleur tegen D. T. S., dat met 41 won. De wedstrijd HalfwegZandvoortmeeuwen ging niet door. De stand der leidende clubs luidt H. F. C. Zandv.meeuwen Schoten Helder 15 15 15 12 -V1U- 'jAiuie/L. -£iujf4 /fut- Vierde klassers. Ripperda behield den voorsprong door een 31 overwinning op E.H.S. en de Vliegende Vogels hield er rekening mee, dat Ripperda nog kan struikelen en bracht T.H.B. een 70 nederlaag toe. De clubs ln de reserve klassen hadden over het algemeen vrij. Santpoort 2 en T.IJ.B.B. 2 speelden 11 en Haarlem 3 verloor met 21 van D. W. S. 4. HOCKEY BLOEMENDAAL VERLIEST OPNIEUW. Op eigen terrein is B.M.H.C. niet bijzonder op dreef en ook Zondag werd een nederlaag geleden tegen H.H.IJ.C. Het resultaat was 2—3: H.D.M. heeft hierdoor een gemakkelijke kans op het kampioenschap. B M.H.C. 3 verloor met 21 van V.V.V. WATERPOLO H.P.C.—NEREUS 9—1. De H.P.C.-ploeg kon spoedig de leiding nemen na prachtig combinatiespel van de voorspelers Mauritz-Kloos en De Geest. Kort daarna was het Kloots, die een boogbal op het Nereu^-doel plaatste, die in het doel erdween. Mauritz verhoogde de score tot 30, waarop De Geest uit een strafv^orp en daarna uit een backhand de stand.op 50 in het voordeel van H.P.C. bracht. Na de hervatting bleef het spelbeeld ongewijzigd. Nereus wist toen evenwel de eer te redden. Met eer> 91 overwinning voor de H.P.C. kwarrl het einde. H.P.C. NAAR DEN HAAG. De Haagsche Zwem en Poloclub heeft de H.P.C., het Y en de Utrechtsche Zwemclub uitgenoodigd voor het groote waterpolo- tournooi om den zilveren H.Z. en P.C. ju bileum-lauwertak en hetwelk gehouden zal worden op Zondag 10 Jan., des middags te 2 uur in de zweminrichting aan de Mau- ritskade aldaar. HAARLEMSCHE NIEUWELINGEN NAAR ALKMAAR. 24 Januari a.s. zullen de beste nieuwelin gen en adspiranten van Kring Haarlem zich te Alkmaar' meten met die van den Kring benoorden het Y en Noordelijk Noord- Holland. HANDBAL DISTRICTSSELECTIEWEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Zondag 10 Januari zullen te Amsterdam op het A.P.G.S.-terrein selectiewedstrijden gehouden worden voor dames en heeren ter samenstelling van de cistrictselftallen, die op Zondag 17 Januari te Den Haag tegen de Antilopen zullen uitkomen. Uit de afdeeling. Haarlem en Omstreken zullen de volgende spelers en speelsters aan de selectiewedstrijden deel nemen: Dames: K. v. Meurs, L. Bakker. R. Slee man, D. v. d. Mevden (allen Rapiditas), J. Petiet (Cone.) en T. Beunder (Vooruit). Heeren: C. Bol (Ymond). R. Hoevens. J. Bakker (Rap.), H. Kroes (Cone.), A. Pijl (Rap.), J. Overweter (H.O.C.) en R. Tim mermans (Bato). RAPIDITAS WINT VAN B.G.V. In do. plaatselijke tweede klasse kon al leen de wedstrijd RapiditasB.G.V. door gang vinden en volgens de verwachting bleek de thuisclub hier de sterkste. Vooral door een betere techniek waren de zwart- witten gevaarlijker en wisten menigmaal de Bloemendjalsche verdediging met succes te passeeren. De B.G.V.-voorhoede speelde te eenzijdig tusschen het binnentrio. waarvan vooral de midvoor door zelfzuchtig spel den aanval vertraagde. Het einde bracht dan ook een verdiende 113 zege voor de thuis club. Bij de dames behield B.G.V. haar goede positie door op eigen terrein met 20 van Bato te winnen. BOKSEN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE DEN BOSCH. Te Den Bosch werden internationale bokswedstrijden gehouden. De hoofdpartij ging tusschen den Duitschep Walther Miiller en den Hagenaar Jan de Pauw. Miillei-, die in Amsterdam een kleine nederlaag op pun ten geleden had tegen Luc van Dam, bokste nu tegen onzen landgenoot Jan de Pauw erg fortuinlijk. In de vierde ronde moest dit gevecht reeds worden afgebroken, daar De Pauw ebn blessure boven het linkeroog op liep. De tweede Duitscher was Mackowitz, die in Amsterdam verloor van Posno en nu onbeslist bokste tegen den Rotterdammer Koos de Pauw. 1942 is is vergleden I Zonder spijt Ken Gelukkig en t'ooe* spoedig Nieuwjaar aan. al onze afnemers in het lieve Vaderland. Onze "belofte voor het nieuwe jaar luidt„East* beraden inspanning van al onze krachten am II behulpzaam te blijven hü de oplossing van het toedf 51 telnrableem. raaral ook ~f\ door ren rechtvaardige verdeeling onzer kost bare producten". KINDERVOEDING SANOVITE" enz. ge -vitalis eerde voeding Oijfler de huidige omstandigheden kunnen wij elkaar soms met kleinig heden helpen. Vermoedelijk hebt U nog wel leege flacons staan van Togal, het befaamde middel tegen rheumatiek, ischias, spit, hoofd- en zenuwpijnen. Als U deze flacons tegen betaling bjj Uw apotheker of drogist wilt inleveren, kunnen wjj Togal in de origineele flacons bleven leveren en behoeven wij geen nood- verpakking te gebruiken. U doet er ons en anderen een grooten dienst mee. Bij voorbaat onzen dank. Vraagt opgave der lage tarieven fisn het jAlgemeen Onderling Waarborg Genootschap i Leidscheplein 29. msterdam-C.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 7