SéeêêM H.H. Kappers Drogisten Grossiers en ADVIEZEN^ VOEDINGSRAAD ,De nieuwe Mensch.' ZEEPFABRIEKEN .N' Nat. soc. burgers geboeid en geblinddoekt ECONOMISCHE RECHTER NIEUWE BONNEN 03. DISTRIBUTIEBONNEN (Polygoon-Pax-c.) Deze symbolische voorstelling van „De nieuwe mensch" werd in het jaar 1933 voor den Leider vervaardigd door den kunstenaar H. v. d. Velde. Het werk hangt thans in de werkkamer van Mussert. Het onderschrift van dit schilderij luidt: De heldenfiguur met het vlammende zwaard heeft datgene ter aarde geworpen, wat Euro pa anderhalve eeuw als koning heeft gere geerd: het rationalisme, afkomstig uit de Fransche revolutie. Het bleek dat de konings figuur hoewel uiterlijk gaaf en voorzien van kroon en scepter, reeds uitgeteerd was tot een geraamte. Opziende naar het licht, vragende om bezie ling en rein inzicht, worden hem nu de wer kelijke vijanden, die hij te bestrijden heeft, voor oogen geplaatst: aan zijn linkerhand het kapitalisme, aan zijn rechterhand het com munisme. Het kapitalisme is de aanbidding van het gouden kalf, waarom de grooten der aarde zich verdringen met den Moloch op zijn geld zakken en de geheime machten daarnaast en de hoogburchten van het kapitalisme op den achtergrond. Het communisme wordt uitgebeeld door den bolsjewiek met revolver en zweep, die zich op een kar laat voorttrekken. De dood loert om zijn schouder: het wijf heeft de kerk in brand gestoken, zij steekt de tong uit tegen het Christusbeeld; de priester ligt vermoord voor het altaar. Duisternis blijft daar, waar de bolsjewiek is geweest. Het volk trekt, naakt uitgeschud de kar. Hoe harder het trekt des te eerder is het in het moeras verzonken. Kaariemsche Rechtbank. Waterige melk. De melkventer P. O te Zaandam was door den Kantonrechter te Haarlem veroordeeld tot f 500 boete of 180 dagen hechtenis, omdat hij bij het uitventen van zijn melk er op be trapt was, dat hij in een melkbus een mengsel van 3 liter melk en 11 liter water voorradig had. Hij was van dit vonnis in hooger beroep gekomen en de rechtbank had zich derhalve gistermorgen nogmaals over deze aangelegen heid te beraden. De verdachte bekende deze feiten, doch zag er de ernst niet van in. De Officier van Justitie laakte zijn houding en wees er op, dat het gepleegde feit in dezen tijd ernstiger dan ooit is. Hij eischte derhalve bevestiging van het vonnis van cje.n kanton rechter. Uitspraak over veertien dagen. Onverbeterlijk. De 21-jarige F. F. M. had op 17 November van het vorige jaar in Zaandam een fiets ge stolen, doch hij toonde weinig berouw. Bo vendien bevond zich bij dit rijwiel een mand met vleesch, welke hij eveneens te gelde maakte. De Officier merkte op, dat deze jonge man in zijn jonge leven 5 maal was veroor deeld en reeds twee en een half jaar gevan genisstraf had uitgezeten. Hij eischte een ge vangenisstraf voor den tijd van één jaar. Uit spraak over veertien dagen. GEVONDEN VOORWERPEN. Etui met inh., Bureau van Politie, Smedestraat 9: foto's, Plisco, Donkere Spaarne 50 rd.; hand schoen, Boom, Anjelierstraat 28; handschoen, Schiphorst, Bosch en Vaartstraat 5; handschoen, Spruyt, v. Olststraat 3; mand. Engel, Scheepma- kersdijk 6 Zw.; oorbel, Bernhard, Wijde Gelde- loozepad 12 rd.; portemonanie met inh., Terpstra, Julianapark 8; spade, Merten, Sparrenstraat 20; wanten, Koelemeijer, Breestraat 3; want, Heid- weiler, v. Oosten de Bruijnstraat 119;, want, de Vries, Berkenstraat 4; wiel, Hensen, Timor- straat 250. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, R.lem (afw.) Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. c Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. maken wij erop attent, dat 6 resp 8 JANUARI a.s. de laatste inleve ringsdatum is van de Scheerzeepbon „M". DE NIEUWE BON IS: BON Zaken uit de Meidagen van 1940 berecht. Het Vredegerechtshof behandelde giste ren nogmaals een tweetal zaken uit de Mei dagen van 1940. Vier burgers uit de om geving van Klaaswaal, van wie bekend was dat zij tot de N. S. B. behoorden, wa ren op den tienden Mei gevangen gezet en moesten op den 13en Mei d.a.v. naar 's-Gra- venhage worden overgebracht. De overbrenging geschiedde op last van een majoor der infanterie te Numansdorp. Voor de wijze waarop het transport ge schiedde was echter de reserve-eerste-lui- tenant J. Z. verantwoordelijk. De menschen waren aan handen en voeten met touwen aan elkander gebonden en tenslotte ge blinddoekt. In dezen toestand werden zij op een platte vrachtauto vervoerd. Den verdachte was beleediging ten laste gelegd op grond van het voor de betrok kenen beleedigend karakter van de door hem gelaste wijze van overbrenging. Twee van de vier nationaal-socialisten waren als getuigen gedagvaard. Zij beves tigden, dat het transport op de reeds be schreven wijze was geschied. Behalve de individueele binding was op den vracht wagen een binding met een touw om hun lichamen tezamen geschied. Verdachte gaf toe, de order tot binding en boeiing te hebben gegeven. Hij meende in die 'omstandigheden dat deze maatregel noodzakelijk was om ontvluchting der ar restanten te voorkomen. De procureur-generaal, prof. dr. R. van Genechten, achtte de ten laste ge legde beleedigende handelingen vol doende bewezen en noemde het een af schrikwekkend geval, dat een van de laatste voor berechting in aanmerking komende is uit de reeks van buiten sporigheden in de oorlogsdagen van Mei 1940 jegens nationaal-socialisten begaan. Tientallen minder ernstige ge vallen zijn geseponeerd omdat de tijd veel scherpte heeft weggenomen. Hier- njede rekening houdend, wilde spreker met de volle zwaarte van het feit op dezen verdachte 3oen neerkomen en hij eischte daarom slechts drie weken ge vangenisstraf. Het Vredegerechtshof zal 21 Januari uit spraak doen. TEGEN DEN MUUR GEPLAATST VOOR EEN VUURPELOTON De tweede zaak gold eenige nationaal- socialisten, die op 11 Mei 1940 op de bin nenplaats van een gebouw te Wateringen en met de handen omhoog tegen een muur waren geplaatst, waarbij een vuurpeloton de geweren in aanslag hield. Het was de 35-jarige reserve-kapitein Ch. van W., die zich hiervoor had te ver antwoorden en wien „bedreiging met open lijk geweld met vereenigde krachten" ten laste was gelegd. /- Volgens enkele getuigen, die tot de te gen den muur geplaatste personen hadden behoord, waren de geweren in den aanslag op hen gericht geweest, doch volgens een tweetal ex-militairen, die op de binnen plaats aanwezig waren geweest en die als getuige a décharge werden gehoord, zou den de geweren niet gericht, doch normaal in den aanslag onder den arm zijn gehou den. Vast stond overigens, dat de aangehou denen aanvankelijk tegen een muur met ramen en daarna op last van verdachte tegen een blinden muur waren geplaatst. Op de betrokkenendie tevoren gefouil leerd waren moest deze overplaatsing wel den indruk maken, dat zij zouden wor den neergeschoten. Verdachte motiveerde de overbrenging naar dezen blinden muur met de verklaring dat hij die had gelast uit veiligheidsover weging voor het geval per ongeluk een schot zou afgaan, want er waren in het ge bouw achter de ramen verschillende per sonen aanwezig. Verdachte zeide geenszins de bedoeling te hebben gehad, de tegen den muur geplaatste arrestanten te doen neer schieten, doch hen slechts met het oog op de fouilleering daar te hebben laten neer zetten. De procureur-generaal, prof van Ge nechten, zag in de door verdachte gelaste maatregelen een ernstige bedreiging. Er zou aanleiding zijn hiervoor de maximum straf van vier jaren te eischen, doch spre ker wilde rekening houden met de sinds Mei 1940 gewijzigde omstandigheden en hij beperkte zijn eisch daarom tot zes maanden gevangenisstraf, evenwel met de bepaling, dat verdachte uit den militairen dienst zou worden ontslagen, zoomede dat verd. zou worden ontzet uit de bevoegdheid om bij de gewapende macht te dienen. Ook in deze zaak zal de uitspraak 21 Januari volgen. Sintelcokes mag niet zonder bon verkocht worden. Voor den Economischen rechter te Haarlem hadden zich te verantwoorden een zekere Boekei en Peetoom, terzake dat zij aan mevr. V. te Zandvoort een hoeveelheid sintelcokes zonder bon hadden verkocht voor den prijs van f 7 per mud. De politie had proces-ver- baal opgemaakt en de cokes in beslag genomen. Ter zitting voerden de verdachten aan, dat zij in de meening waren, dat sintelcokes, welke zij zelf zochten bij stoomwasscherijen en der gelijke niet onder de distributiebepalingen vielen. Den prijs van de sintelcokes hadden zij op f if per mud gesteld. De Officier van Jus titie lichtte een en ander in zijn requisitoir toe. Het vorig jaar was sintelcokes inderdaad vrij, omdat deze niet viel onder de vaste brandstoffen. Het Rijkskolenbureau heeft zich thans echter op het standpunt geplaatst, dat deze cokes er wel onder vait. Vorig jaar is derhalve een sinteicokeshandelaar van het hem tenlaste gelegde vrijgesproken. Dit is echter nu niet meer mogelijk en daarom eischte hij een boete van f 10 te vervangen door 6 dagen hechtenis. De economische rech ter veroordeelde beiden conform. In het daarbij genoemde tijdvak geven elk der volgende bonnen recht op het normale' rantsoen van het betreffende artikel Van 10 tot en met 16 Januari 1943: 03 brood (A. en B.), beschuit, vlcesch (A. en B.), aard appelen (A. en B.), melk, taptemelk, tabak (A) en sigaretten. Van 11 tot en met 22 Januari 1943: 03 boter. Van 11 Januari 1943 tot en met 11 Maart '43: 01 boter (voor kinderen). Speciale punten voor a.s. echtgenooten. Verklaring van ondertrouw vereischt. Met ingang van 1 Januari 1943 wordt aar, personen, die in ondertrouw zijn gegaan, op hun verzoek en op vertoon van het door den ambtenaar van den burgerlijken stand afge geven bewijs van ondertrouw, een verkla ring van ondertrouw uitgereikt. Aanstaande echtgenooten moeten deze ver klaring van opdertrc^jw overleggeft aan de distributiediensten bi) het indienen van aan vragen ter verkrijging van speciale punten en/of vergunningen voor het aanschaffen van diverse artikelen enextra rantsoenen voe- dings- en genotmiddelen. Aan de verklaring van ondertrouw is ook een vergunning gehecht voor het aanschaffen van gouden ringen. Deze vergunning moet bij de aflevering van de ringen aan den winke lier worden afgegeven, nadat de achterzijde er van door den ontvanger (aanstaande echt genoot) is afgeteekend. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreikiflg vgn distributiebescheiden is het morgen Zaterdag de beurt aan de letter H van Ha tot en met Heen. „Grootmoeder Wendekron." Het werk is de alles beheerschende factor in het leven van Martha Wendekron. Moei zaam heeft zij de kleine zagerij van haar man na diens dood opgebouwd tot een fabriek op breede basis. Als zij de zeven kruisjes ach ter den rug heeft, heeft zij haar zoon zien sterven, haar kleinzoon zien falen, haar schoondochter voelen vervreemden. Niets is haar gebleven dan de fabriek, het werk. Maar is dat niet genoeg? Beteekent dat niet, dat zij behalve aan de machines ook haar volle liefde kan geven aan „haar" menschen, de arbei ders over wier wel en wee zij heeft te waken? Martha Wendekron is de ideale werkgeef ster. Zij bekommert zich niet alleen om het financieel welzijn van haar menschen, doch zij weet ook, als de goede vorsten uit sprook jes, in te grijpen in hun particuliere zorgen, waar zij steun noodig hebben. En deze groote vrouw kent dan ook geen grooter geluk dan, na een vermeend ongeval, door haar arbeiders spontaan toegejuicht te worden. Ja toch één geluk zet de kroon op haar levenswerk: de terugkeer van haar kleinzoon Claus naar de fabriek. Dit feit brengt haar niet alleen rust, maar ook de zekerheid, iets voor haar nageslacht te hebben gebouwd, waar het trotsch op kan zijn. Dit is het gegeven van Mia Hergeths vrien delijke spel. Zij bewijst er eens te meer mee, dat een groote, menschelijke idee, niet alleen in de tragedie, doch even sterk in de comedie gematerialiseerd kan worden. De familie intriges in dit stuk zijn niet bijster belang wekkend, doch het is ruimschoots voldoende dat het gedragen wordt door de groote liefde van die eene oude, sterke vrouw. Gusta ChrispijnMulder toont zich in de gedaante van grootmoeder Wendekron in haar volle kracht van groot actrice. Men weet het reeds na het eerste bedrijf, dat zij deze liefde, die op een hartstocht lijkt, geheel doorleeft, dat de oude Marthe een werkelijk mensch is geworden. Dat Just Chaulet zich, als Claus, wist aan te passen bij deze voortreffelijke creatie, is waarlijk een compliment waard. En ook Willy de VosDunselman, Mien Duymaer van Twist en Joke Busch konden, al dient gezegd dat haar opgaaf minder zwaar was, gelijken tred houden. Belangrijke rollen heeft het spel verder niet. Het goede in de vertooning van gister avond door het Noordhollandsch Tooneel was verder te danken aan een bewonderenswaar dige typeering van Willem van der Veer en een knappe van Jean Stapelveld en Ton van Otterloo. M. SYBR. KOOPS. Ds. JOH. LAURENSE Ds. Joh. Laurense, emeritus-predikant der Nederlandsche Hervormde kerk, wo nende te Haarlem, herdenkt 18 Januari zijn 40-jarige ambtsbediening. Ds. Laurense stond achtereenvolgens te Oostkapelle, Diemen en Amsterdam en is sinds 1938 emeritus. HOOGE BOETEN VOOR LANDBOUWERS EN VEEHOUDERS. Nog steeds ondervinden landbouwers en veehouders, die zich niet op de juiste wijze van hun taak ten aanzien van de voedsel voorziening gekweten hebben, dat de over heid niet met zich laat spotten. De tuchtrechter te Alkmaar had een vee houder te Amsterdam, die gedurende gerui- men tijd groote hoeveelheden melk aan haar wettelijke bestemming had onttrokken, ver oordeeld tot een geldboete van 2000.Het Centraal College voor de Tuchtrechtspraak achtte het feit echter zoo ernstig, dat het deze boete in hooger beroep verzwaarde tot 4000. Een landbouwer te Geertruidenberg zag zich voor hetzelfde feit een boete van 1000. opgelegd. Tweede andere boeren werden tot dezelfde straf veroordeeld, o.a. wegens het zonder vergunning in voorraad hebben van een karninrichting. Een veehouder te Woer den kreeg 2000 boete wegens clandestienen verkoop van melk, en een landbouwer te Oisterwijk eveneens 2000 boete, o.m. wegens het in voorraad hebben van kaas en boter, zonder daartoe gerechtigd te zijn. VERDUISTEREN van 16.48 tot 8.47 uur 9 Jan.: maan op 10.40, onder 20.57 uur zon op 8.48, onder 16.46 uur 10 Jan.: maan op 11.09, onder 22.14 uur zon op 8.48, onder 16.47 uur Artikel Aardappelen Appelen Beschuit Bloem 466 Boter Brandstoffen t.m Bon 02A 02B 3-73 02 469 02 59 Brood 06 01 t.m. t.m. Cacao Chocolade Cigaretten Eenlieidszeep Eieren Gort 3-10, BV KF 02A 02B 4-01 01 02A/B P, Q 474 4GS 470 471 464 462 473 02 59 02 03 4-02 N 02A/B 463 02, 03 02A/B 02 P, Q 472 02A 02B Waschpocder P Q 453, 475 Havermout Jam Kaas 460 t.m. Koffiesurrog. Margarine Melk Petroleum Rijst Scheerzeep Sigaren Suiker Suikerwerk Tabak Taptemelk Toiletzeep Vermicelli Vleesch Kaart Aard. Aard. Reserve Besch. Al gem. Boter Boter Brandst. Brandst. Brood Brood Reserve Versn. Tabak Eenheidsz. Algem. Reserve Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Boter Boter Melk Petr. Reserve Text, (m.) Tabak Algem. Versn. Tabak Taptem. Toiietz. Algem. Vleesch Vleesch W^schp. Algem. Hoev. 2 kg. 1 kg. 1 kg. 75 gr. Lm. 9 Jan 9 Jan. 31 Dec. 9 Jan. 70 gr. 23 Jan. 125 gr. 10 Jan. 125 gr. 10 Jan. 1 eenn, 1 eenh. 400 gr. 50 gr. 150 gr 100 gr. 20 st 1 rants 1 rants 3 250 gr. 125 gr. 125 gr 500 gr. 100 gr. 250 gr 125 gr. 125 gr. 13/4 Ut. 2 lit. 500 gr. 45 gr 5 st. 1 kg. 100 gr. 25 gr. 1 3/4 lit. 1 rants 100 gr. 100 gr. 25 gr. 1 rants. 1 mats. 28 Feb. 20 Apr. 9 Jan. 9 Jan. 23 Jan. 23 Jan. 9 Jan. 31 Jan. 31 Jan. st. 23 Jan. 23 Jan. 23 Jan. 23 Jan. 23 Jan. 20 Feb. 10 Jan. 10 Jan. 9 Jan. 16 Jan. 23 Jan. 30 April 9 Jan. 23 Jan. 23 Jan. 9 Jan. 9 Jan. 31 Jan. 23 Jan. 9 Jan. 9 Jan. 31 Jan. 31 Jan. VAN DEN BEGIN HET NIEUWE JAAR MET HET GOEDE VOORNEMEN ALLE VOEDINGSWAARDE TE BENUTTEN! Kook Uw aardapelen in de schil, omdat: 1. de voedingswaarde van ongeschilde gekook- taardappelen hooger is dan van geschilde daar zouten en vitaminen grootendeels behouden blijven, terwijl er anders veel verloren gaat met het kookwater en met datgene wat er wegge- schild wordt; 2. men na een maaltijd met ongeschilde aard appelen minder gauw honger krijgt; 3. door het schillen ongeveer 1/5 van het gewicht van de aardapelen verloren gaat en bij oude aardappelen zelfs bijna de helft, zoodat in dezen tijd lVu kg. in de schil gekookte aardappelen ze ker 2\'> kg. geschilde aardappelen vervangen. De bereiding geschiedt als volgt: De aardap pelen (vooral de zwarte) eenige malen flink af spoelen. De uitloopei*s goed verwijderen. De aard appelen met een stevig borsteltje goed schoon boenen. Opzetten met een bodempje kokend wa ter en zout (1 theelepel per kg. aardappelen). De pan goed sluiten, de aardappelen vlug aan de kook brengen en op getemperd vuur in 25 minu ten gaar laten worden. De aardappelen zoo noo dig afgieten, laten drogen en opdienen. Degenen, die de schillen niet goed verdragen, kunnen ze op hun bord er af halen. Het warme schilletje laat gemakkelijk los. Recept stoofschotel van spruiten met versche worst. Versche rookworst of boterhammenworst, 1 kg. spruiten, lVa a 2 kg. aardappelen, boter of vet, zout. De spruiten schoonmaken en wasschen, de aardappelen schoonboenen en in vieren snij den. Een bodempje kokend water en zout aan de kook brengen, daarin een deel van de aardap pelen en spruiten leggen hierop de rookworst en vervolgens de rest van de aardappelen en spruiten. De pan goed sluiten, den inhoud vlug aan de kook brengen en gaar koken. Kooktijd Vz uur. Als alles £aar is, de rookworst uit de pan nemen, boter of vet toevoegen en alle bestand- dcelen losjes door elkaar mengen en met het vocht in een schaal overdoen. Bij gebruik van plakjes boterhammenworst deze toevoegen wanneer de bestanddeeien door elkaar gemengd worden. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 9 JANUARI 1943. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Wiener Sangerknaben (gr.). 7.30 BNO Nieuwsberichten. 7.40 Vroolijke wijsjes (gr.). 8.0ö Duitsche Taalcursus. 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden..., 8.50 Lichte mor- genkost (gr.). (Van 9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Will Glahé en zijn orkest (opn.) 10.30 Journalistiek weekpraatje. 10.45 Orkest Ma- lando en solist. 11.30 Pianovoordracht. 12.00 Al manak. 13.05 Theo Uden Masman en gramofoon- muziek. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 13.45 Karl SchmittWal ter (gr.). 14.00 Vierhandig pianospel. 14.30 Euro- peesche tijdschriftenschouw. 15.00 Bonte middag. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Frans Wouters en zijn orkest. 17.30 Strijd om de schat, luister spel. 18.00 Orgelspel. 18.30 BNO Nieuwsberichten, 18.40 Ra-ra-ra, Radio-raadsel-rubriek. 19.00 BNO Politiek weekoverzicht. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Amusements orkest en gramofoonmuziek. 20.15 Twee violen en piano. 20.55 Orgelconcert (opn.). 21.10 Franck Debussy-programma (gr.). 21.45 BNO Nieuws berichten. 22.00 Francisco Canaro en zijn orkest (gr.). 22.20 Liederen van heimwee en verlangen (gr.). 23.0024.00 Instrumentale opera-fragmen ten (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Brandende kwesties (opn.). 8.05 Geor ges Bizet-programma (gr.). 8.30 BNO Nieuwsbe richten. 8.40 Berlijnsch Philharmonisch orkest (gr.). 9.00 Drie minuten voor elk instrument (gr.), (Van 9.159.30 Voor de huisvrouw). 10.00 Gods dienstige uitzending. 10.30 Cello en piano. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Kinderkoor (opn.). 11.30 Suite-concert (gr.). 12.30 Het kwartier voor de visschers. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Pro gramma-overzicht. 13.05 Het Röntgenkwartet. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Rond de Stephanstoren, een programma uit Weenen. 15.00 Het Residentie orkest. 15.45 Liederen van Edvard Grieg en Claude Debussy (gr.). 16.15 Het jonge hart, lichtende jeugd aan het woord. 16.45 BNO Nieuwsberichten en spiegel van den dag. 17.00 BNO Uitzending voor Nederlandsche zeelieden. 17.30 Jan Hensen's Dameskoor en gramofoonmu ziek. 18.00 Als ik 't ^oor 't zeggen had.»* 18.10 Landmans Lust (opn.). 18.30 Nederlandsche volks klanken. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Cen trales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Spaansche muziek 'gr.). 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Berlijnsch Kamer orkest (gr.). 20.15 Van de eene melodie in de andere (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 B NO Actueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.2024.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2