Nieuwe weekbonnen 04. Voor het koopen van de normale rant soenen zijn voor de volgende week aange wezen de bonnen 04 voor brood (A. en B.), beschuit, vleesch (A. en B.), aardappelen (A. en B.), meik, taptemelk en tabak (A. en B.) Voorts is gedurende liet tijdvak van lfi Ja nuari tot 27 Februari 1 liter petroleum ver krijgbaar op de bonnen 04 van dc petroleum- kaart. keuze tusschen sinaasappelen en mandarijnen. Bon reserve 403, waarop men 350 gr. mandarijnen ol sinaasappelen kan verkrij gen, geeft met ingang van heden desge- wenscht reent op sinaasappelen. Men moet genoegen nemen met hetgeen de handelaar voorradig heeft daar het niet mogelijk is de bevoorrading zoo te doen geschieden, dat aan ieder mandarijnen of sinaasappelen naar keuze kunnen worden geleverd. ONDERZOEK NAAR 1 ABAKSSl'RRO- GATEN. De eerste stap is thans gedaan om tot een regeling van het surrogatenvraagstuk voor rookers te komen. Zooals velen reeds hebben geconstateerd, is op het gebied van de ver vangingsmiddelen voor tabak en tabakspro ducten en groote verscheidenheid artikelen voorhanden, die echter grootendeels, ondanks de vaak zeer hooge prijzen, niet aan de ver wachtingen voldoen. Om nu een inzicht te krijgen in de fabricage van de veie soorten bladermengsels, papier enz., die als tabakve-rvangend product wor den aangeboden, is den fabrikant van tabaks surrogaten de plicht lot het geven van inlich tingen en het inzenden van monsters opge legd, vastgelegd in een voorschrift van den Gemachtigde voor de Prijzen in de Staats courant van 12 Januari. toeslag op staanplaatsen in d-trein. Tot nu toe werd bij het gebruiken van een D-lrein geen toeslag boven den prijs van een gewoon plaatsbewijs geheven, in dien geen zitplaatsen beschikbaar was of indien men zich tevreden moest stellen met een zitplaats, die verkregen werd door het opslaan van een -armleuning. Maar doordat er meer en meer een te groote ophooping van reizigers in den D-trein zich voordeed, hebben de spoorwegen besloten, ook toe slag te heffen op reizigers, die een staan plaats innemen of een zitplaats verkregen door oogeslagen armleuningen. BLOEMEN-BERTH A BESTOLEN. De in de studentenwereld welbekende Bloe- men-Bertha. die aan talrijke generaties stu denten bij feestelijke, gelegenheden bloemen heeft verkocht is het slachtoffer geworden van een inbreker, die haar woning aan het Hofwi.ickplein 26 te Den Haag ia binnenge drongen en de meeste herinneringen, die BIoemen-Bertha van vrijwel alle studenten corpsen in den lande ten geschenke had ont vangen heeft gestolen. Niet alleen deze kost baarheden. ter waarde van ongeveer duizend gulden, maar ook Bertha's handelsgeld en haar distributiebonnen heeft de onverlaat meegenomen geraffineerde bedriegers aangehouden. De politie te Amsterdam heeft een 33- jarigen artist en een 55-jarigen gepension- neerden tramconducteur aangehouden, die verschillende Amsterdammers hebben ge chanteerd. De artist maakte daarbij gebruik van een uniform, dat zeer veel geleek op dat van de agenten van het politiebataljon. De oud-conducteur bood iemand een kip te koop aan tegen te hoogen prijs. Juist wanneer de aflevering plaats had, kwam de pseudo-politieman ter plaatse, constateerde overtreding der prijsvoorschriften ,en greep den „verkooper" in zijn kraag. Den afnemer, die evenzeer in overtreding was, werd te verstaan gegeven, dat er geen werk van gemaakt zou worden, al hij er wat geld voor over had en meestal waren de slacht offers blij, dat ze er zoo konden afkomen en betaalden zij grif de bedragen, variee- rende tusschen 500 en 1000. welke als afkoopsom werden geëischt. Ten slotte liep een der gedupeerden naar de politie, waar na spoedig het tweetal chanteurs werd ge- arresteer SIGARETTEN FABRICAGE IN HET OOSTLAND. In „Oostnieuws", orgaan van de N. O. C. lezen wij, dat het gelukt is om de tabaksfabriek te Hostpw weer in zooverre te herstellen, dat be gin December met de fabricage kon wordgp be gonnen. Voorloopig wordt een millioen „papv- ro-i" per dag geproduceerd, binnenkort wordt de productie verdubbeld terwijl in den loop van dit Jaar vijf millioen cigaretten per dag zullen wor den gemaakt. De daarvoor noodzakelijke machi nes zijn aanwezig. Ook het andere materiaal en <Je grondstoffen staan in voldoende mate ter beschikking. Na de laatste levering uit de Krim aan Duitsch- land van meer dan 35.000 kilo Htwe tabak, is het totaal der uit de Krim in Duitschland ingevoer de tabak gestegen tot meer dan een millioen kilogram. AGENDA Vrijdag 15 Jan.; Stadsschouwburg: Caba ret Kees Pruis, 7.30 u. Frans Hals: „Jeugd", 2.30, 6.30 en N.45 uur (18 jaar). Luxor: ..Sa voy Hotel 217". 2.30, 6.30 en 8.45 uur (14 j.) Rembrandt: ..Fronttheater". 2.30, C.30 en 8.45 uur (alle leeft.). Palace: .Verzwegen zonde", 2.00, 6.30 en 8.45 uur (18 Jaar). Mo viae: „Operette", 2.30, 7 en 9 uur (alle leeft.) Zaterdag J6 Jan. Hem. Concertgebouw: Concert ton bate van Winterhulp. 7 uur. Bioscopen: Middag- én avondvoorstellingen. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper. Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeor, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede, stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. B. van Baarsel, IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. De wegenverkeersregeling. Geen provinciale of gemeentelijke voorschriften meer. Sinds het in werking treden van de nieuwe Wegenverkeersregeling van 16 September 1941 aldus schrijft de Nederlandsche Toeristen bond (A.N.W.B.) was nog geen officieel antwoord gegeven op de vraag, welke invloed dit besluit zou hebben op de rechtskracht der bestaande provinciale en gemeentelijke voor schriften. Thans heeft de Hooge Raad in zijn arrest van 4 Jan. 1943 aan deze onzekerheid een einde gemaakt, door in overeenstemming met de radicale strekking der Wegenverkeersrege ling te beslissen, dat de bedoeling van dit be sluit is, dat voortaan geen provinciale en ge meentelijke voorschriften aan de regeling van het verkeer langs den weg zouden deel nemen. Particuliere banken van leening verdwijnen. De Staatscourant bevat een besluit van de Secretarissen-generaal van de departe menten van Binnenlandsche Zaken en van Justitie betreffende de beëindiging van de werkzaamheden der particuliere banken van leening. Toelatingen van dergelijke banken wor den niet meer verleend, terwijl de toela tingen voor de bestaande banken met in gang van 1 Augustus a.s. worden inge trokken. Kolenschuit geplunderd. Onder Woudriehem is een schipper, die met zijn kolenschuit tijdelijk ligplaats had geko zen in een der havens, door eenige personen overvallen. De schipper werd gekneveld en tijdelijk opgesloten. Daarna maakten de die ven van de gelegenheid gebruik om uit de kolenschuit 20.000 kg. kolen te stelen. Ver moedelijk heeft men deze kolen overgeladen op een andere schuit en heeft men er een goed heenkomen mee gezocht in den Bies- ^osch. STETJENDE SPOORWBGARBEn>ERK Plet is de spoorwegrecherche gelukt, te Amersfoort de hand te leggen op twee spoor wegarbeiders, C. en PT., die hebben bekend, een spoorwegwagon te hebben opengebro ken en geplunderd. Een groote partij goede, ren wisten zij buit te maken, in hoofdzaak sigaretten. Plet gestolene hebben zij deels voor zichzelf gebruikt, terwijl een ander deel in den zwarten handel is terecht gekomen. bevolking i)er gemeenten van - x ede rea nd. De uitgave 1942 van deze publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek ver meldt voor iedere Nederlandsche gemeente liet bevolkingscijfer per 1 Januari 19 42. als mede de oppervlakte in H.A. en de bevol kingsdichtheid, en het vestigingsoverschot lp 1941. Laatstbedoeld cijfer geeft het vel schil tusschen de aantallen gevestigde en v ertrokken personen. Gegevens omtrent in_ wonertal en vestigingsoverschot zijn zoowel voor de afzonderlijke gemeenten opgenomen als voor 54 economisch-geografische gebie den naar 5 gemeentegroepen. groot aantal mklk- ex boter bonnen gestolen. Inbrekers hebben het kantoor van de N.V. V'eluwsche Mclkproductenfabriek te Nun- speet met een bezoek vereerd. Uit de brand kast namen zij een aantal coupures voor boter, alsmede ook oppjakvellen met bonnen voor gestandaardiseerde en taptemelk.Waar- schijnüjk zijn zij gestoord, want een bedrag aan geld. dat eveneens in de brandkast lag, werd onaangeroerd gelaten. Het aantal ge stolen rantsoenen is zeer groot en bedraagt tienduizenden rantsoenen boter en enkele honderden rantsoenen melk. DE HEER J. P. BEKKER OVERLEDEN. Na een langdurig ziekbed is in den ouderdom van 51 jaar overleden de heer J. F. Bekker, die aan het hoofd stond van de bloemenzaak aan den Wagenweg en een vooraanstaande plaats heeft ingenomen ^is arrangeur. Op vele binnen- en buitenlandsche tentoonstellingen had hij de lei ding bij het inrichten. Ook had hij een werkzaam aandeel in de Flora 1935 te Heemstede en een winterbol bloemen ten toonstelling, welke eenige, jaren geleden in het Krelagehuis werd gehou den. Een vooraanstaande plaats nam hij in in den kring van bloemisten-winkeliers en was eenigen tijd lid van het landelJjk bestuur. Met zijn broer redigeerde hij het blad „Bloemsier- kunst", waaruit bleek, dat de overledene uit nemend op de hoogte was van het bloem schikken. Maandagmiddag om twee uur zal zijn stoffe lijk overschot op de Algemeene begraafplaats te Heemstede worden ter aarde besteld. tweede cvcli s kunstgeschiedenis In verband met het groote succes (de le cyclus is uitverkocht) zal de cyclus voor Kunstgeschiedenis door Piet Nieuwdorp en Pierre Verdonck herhaald worden op G maanverlichte Donderdagen, n.l. op 21 Jan. (Vincent van Gogli); 28 Febr. (Haydn-Mo- zart); 18 Maart (Michelangelo); 25 Maart Beethoven): 15 April (Barbizon School); 22 April (Nrd. Ned. Schilderkunst). GEVONDEN DIEREN F.N VOORWERPTN. Brillenglas, Bureau van Politie, Smedestraat 9; hond, v. Beek, Spiegelstraat 17 rd.: handschoen, Landzaat, Dr. beydsstraat 77^ horloge, Remmé, Slachthuisstraat 90 zw.; hoedje, Vxdeze, Bromo- straat 1; handschoen, Mus, Verglerdeweg 119; hoed, Lagendijk, Thorbeckestraat 63; jas, Jor- ciaan, Kerkhofstraat 29 rd.: kinderkapje, Visser, Dr. Leydsstraat 74; zaklantaarn, Landzaat, Dr. Leydsstraat 77; oorhangertje, v. d. Veer, Van Nie- veltstraat; portemonnaie met inh., Strootman, Du ven voordestraat 96; potlood, v. Strien, Denijs van Hullelaan 6; poitemonnaie met inh., v. d. Dries, Bijzanthiumstraat 46; portemonnaie met inh., Goyarts, v. Zeggelensti aat 61; rozenkrans. Willemsen, Kam. Onnesstraat 37; riem, Willemse, Ten Katestraat 34; riem, Stolk, Geweerstraat 38; shawl, Tenhove, Voorduinstraat 3; schoen, Ne- derned, Zuidpolderstraat 48; schoen, Bosman, van Olststraat 12; slede, Honig, Orionweg 52, tasch. v. d. Bijl, Rozenhagestraat 21; tasch met inh., Speet, Ted. v. Berkhoutstraat 11 rd.; taschje met inh., Bureau van Politie, Smedestraat 9; vulpen, Steeman, PrJncessekade 14; wahtjes, Dupuij, Westerhoutpark 34, rustoord; wantjes, Spek. Atjehstraat 90; wantje, Mus. Vergierdeweg 119. Holman, Delftlaan 97, 1 kinderhandschoen. PERSON AI JA. Voor het examen boekhouden van de Ned. Ass. voor Praktijkexamens, slaagde de heer P. v. Waart, alhier. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het morgen Zaterdag de beurt aan de Sch. teraardebestelling a. kleyn. Onder vele blijken van deelneming is Donderdagmiddag op de algemeene begraaf plaats te Heemstede ter aardebesteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. Kleyn, oud-hypotheekbewaarder. Aanwezig waren eenige ambtenaren, die vroeger met den overledene hebben samengewerkt, mr. P. Barbas, secretaris van den Armenraad en oud-leden van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente van Haarlem. Onder orgelspel van Préludium van H. Scheidemann werd de baar in de aula ge dragen, waarna, ds. H. E. Beker, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente een gedeelte uit den br-ief van Paulus aan de Romeinen voorlas. Hij vervolgde, dat allen met diepe ont roering aan de baar staan van hem, die door God opgeroepen is tot heerlijkheid. Het is de wensch,\dat er niet gesproken wordt en dat alleerrGod gedankt wordt voor hetgeen Hij in den overledene gegeven heeft. In dit sterven ligt iets verrassends, doch hier tegenover staat, dat de overledene wist, dat de dood overwonnen wordt. De taak, welke op zijn schouders was gelegd, vervulde hij trouw töt in het kleinste. Spr. herinnerde ook aan den arbeid van ouderling; in den kerkeraad was een ieder getroffen door zijn helder inzicht en zijn innig diep ge loofsleven. Tenslotte dankte spr. God, dat we mogen weten, dat het leven niet ver- geefsch is geweest. Hem zal een eere- piaats in het Vaderhuis worden gegeven. Nadat ds. Beker in dankgebed was voor gegaan, speelde de organiste „Voice Céles- tes" van A. H. Fagel. Onder orgelspel van Psalm 42 werd de baar grafwaarts gedra gen. Aan de groeve bad ds. Beker het Onze Vader en een familielid dankte voor de blijken van deelneming. DE HEER JAN DE NOBEL OVERLEDEN In den ouderdom van 73 jaar is in Terhey- den (N.B.), waar hij de laatste jaren woonde, overleden de heer Jan de Nobel, oud-hoofd der school aan de Wouwermanstraat, die een vooraanstaande plaats in het Haarlemsche muziekleven heeft ingenomen. De heer De Nobel, die 28 September 1869 is geboren, heeft steeds het onderwijs te dezer stede ge diend. Hij was van 1 September 1889 tot 30 April 1917 onderwijzer. Daarna werd hij be noemd tot waarnemend hoofd van school 4 en 1 September 1920 van school 5. Van 1 Sep tember 1922 tot het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd is hij hoofd ge weest van school 24 aan de Wouwerman straat. Dan gaf de heer De Nobel zanglessen aan voormalige onderwijsinrichtingen, zooals de cursus Bouwmeester, de Nutskweekschool voor onderwijzeressen en de Rijksnormaal lessen. Ook buiten den schooltijd wijdde hij zich aan den zang en leidde o.a. vele jaren de aubade op d® Groote Markt en was diri gent van het Haarlemsche kinderkoor. Ver der was de heer De Nobel, die een gezien stadgenoot was, muziekrecensent van de Op rechte Haarlemsche Courant. jubileum r. j. over de linden. 17 Januari a.s. hoopt de heer R. J. over de Linden den dag te herdenken waarop hij 25 jaar geleden bij de Rijkstelefoon in dienst werd gesteld. De heer R. J. over de Linden heeft zich in zijn werkkring doen kennen als een aangenaam, ijverig en plichtsgetrouw ambtenaar, zich geheel gevende aan den dienst. Hij mag zich dan ook in de waardeering en sympathie van superieuren en collega's verheugen. 10 JAAR ZEPPARONT-KW.VRTET. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het Zepparoni-kwartet, bestaande uit de heeren Zepparoni, van de Ven, Warnas en Hemerik, zal dit strijk-ensemble op Woens_ dag 20 Januari a.s. een concert geven in den Stadsschouwburg. Het programma behelst de. volgende uit te voeren werken: Haydn es- Dur op. 33 no. 2; Schubert op. posthume (Den Tod und das Madchen) en Voormolen, strijkkwartet 1942. ONDERWIJS AAN ZIEKE EN ZWAKKE KINDEREN. In de laatste vergadering van de Com missie voor onderwijs aan zieke en zwakke kinderen voor Haarlem en Omstreken, is tot le secretaris gekozen de heer W. J. Speller, tot 2e secretaris de heer F. A. van Riet en tot penningmeester de heer E. Oecrts. Ouders, wier kinderen door ziekte gedu. rende langen tijd de school niet mogen be zoeken, kunnerr zich wenden tot den secre taris, ten einde zoo mogelijk met een eigen leerkracht, het onderwijs van hun kind thuis te doen voortzetten. De Commissio heeft thans reeds 25 jaar dezen belangrijken arbeid ten bate van het zieke en zwakke kind geheel belangeloos verricht. sport en spel Voetbal. wedstrijdprogramma's. In de _eerste klasse van de afdeeling Haarlem van den Ned. Voetbalbond zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Afd. IA: OG 2—Kinheim 2; RCH 4— Beverwijk 2; TYBB 3—EDO 4; afd. 1B: ConcordiaZandvoortmeeuwen 4; Alliance Schoten 2; Haarlem 3aDCO 2; Hillinen 2—Droste; afd. IC: Geel Wit—VSV 3; Stormvogels 3—EDO 3; RCH 5HFC 3. Het korfbalprogramma bevat de vol gende wedstrijden: tweede kL: DED 2 Sport Vereent 2; SVK 2Oosterkwartier 1; derde kl. C: ZKV 2—Haarlem; OKV— KZ 3; derde kl. D: Blauw Wit 4Sport Vereent 2; StormvogelsVictoria; derde kl. E: Oosterkwartier 3Amsterdam Z 2; AW 2—DTV 2. In de hockeycompetitie speelt BMHC in Den Haag tegen HDM; BMHC 2 ontvangt Leiden en Zandvoort SOS. In de tweede klas spelen HBS—HOC 3; THC—BMHC 3. Vcfor de dames zijn vastgesteld: HHYC Rood Wit; HDM—BDHC; BDHC 2— Ka meleon; HBSLaren; BDHC 3Rood Wit 3. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Kaart Hoev. Lm, Aardappelen 03A Aard. 2 kg. 16 Jan. 03B Aard. 1 kg. 16 Jan. Beschuit 03 Besch. 75 gr. 16 Jan. Bloem 466 t.m. 469 Algem. 70 gr. 23 Jan. Boter 03 Boter 125 gr. 22 Jan. (11 Boter 125 gr. 11 Mrt. Brandstoffen 06 t.m. 08 BV Brandst. 1 eenn. 28 Feb. 01 t.m. 05 KF Brandst. 1 eenh. 20 Apr. Broed 3A Brood 400 gr. 16 Jan. 3B Brood 50 gr. 16 Jan. Cacao 3-10, 4-01 Reserve 150 gr. 23 Jan. Chocolade 01 Versn. 100 gr. 23 Jan. Cigaretten 03A Tabak 20 st. 16 Jan. Cigaretten 03 Cig. 20 st. 16 Jan. Eenheidszeep Q Eenheidsz. 1 rants. 31 Jan. 474 Algem. 1 rants. 31 Jan. Gort 465 Algem. 250 gr. 23 Jan. 470 Algem. 125 gr. 23 Jan. Havermout 471 Algem. 125 gr. 23 Jan. Jam 464 Algem. 500 gr. 23 Jan. Kaas 460 t.m. 462 Algem.» 100 gr. 23 Jan. Koffiesurrog. 473 Algem. 250 gr. 20 Feb. Mandarijnen 4-03 Reserve 350 gr. 23 Jan Mandarijnen 4-04 Reserve 850 gr. 6 Feb. Melk 03 Melk 1 3/4 lit. 16 Jan. Petroleum 03 Petr. 2 lit. 16 Jan. Rijst 4-02 Reserve 500 gr. 23 Jan. Scheerzeep N Text, (m.) 45 gr 30 April Sigaren 63 A Tabak 5 st. 16 Jan. Sinaasappelen 4-03 Reserve 350 gr. 23 Jan. Suiker 463 Algem. 1 kg. 23 Jan. Suikerwerk 02, 03 Versn. 100 gr 23 Jan. Tabak 03 A Tabak 25 gr. 16 Jan. Taptemelk 03 Taptem. 13/4 lit. 16 Jan. Toiletzeep Q Toiletz. 1 rants. 31 Jan. Vermicelli 472 Algem. 100 gr. 23 Jan. Vleesch 03A Vleesch 100 gr. 16 Jan. Ü3B Vleesch 25 gr. 16 Jan. Waschpoeder P Q Wasehp. 1 rants. 31 Jan. 475 Algem. 1 ranis. 31 Jan. H. F. C.—T. IJ. B. B. Voor Zondag a.s. is de wedstrijd H. F. C. T. IJ. B. B. op het terrein aan de Spanjaards laan vastgesteld. wat de oude voetbalclubs doen. De N.R.C. wijdt een artikel aan de pres taties van de oude voetbalclubs, waaruit blijkt, dat U.D. reeds kampioen is geworden van de derde klasse C. en Be Quick uit Zut- fen van de tweede klas B. in het Oosten. Laatstgenoemde club heeft de zestien ge speelde wedstrijden gewonnen en U.D. be haalde 27 punten uit zestien wedstrijden. In het Westen wordt een felle strijd ge streden tusschen A.F.C. en D.O.S. in de tweede klas B. De Utrechtenaren hebben na dertien wedstrijden één punt meer. H.V.V. heeft de leiding veroverd van de tweede klas A, district 2: Quick bezet de derde plaats. In het Noorden heeft Frisia nog één punt noodig, om kampioen te worden van de tweede klas A. SPORT-ALLERLEI Ter gelegenheid van het twintig-jarig bestaan van de schermzaal Brassinne zal Zaterdagavond a.s. in restaurant Brink- mann een schermavond worden gegeven; een aantrekkelijk programma is vastge steld. In Rotterdam zijn de biljartwedstrijden om het kampioenschap van Nederland eerste klas groot biljart begonnen. Van de Pol heeft reeds twee partijen gewonnen, evenals Gehrels en De Leeuw. Voor de Hoofdklasse competitie tafel tennis is voor Zaterdag om drie uur de be langrijke wedstrijd T.O.G.—K.K.K. vast gesteld, in het Tafeltennishuis, Kl. Hout straat. Aangezien beide vereenigingen nog in degradatie gevaar verkeeren, kan een spannende wedstrijd worden tegemoetge- zien, waarin de Haarlemmers, die hun ouden vorm hebben teruggevonden, de beste kansen hebben. T.O.G. verschijnt in de volledige opstelling met K. v. Dam, e, v. Abbevé en B. de Jong. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 16 JANUARI 1943. HILVERSUM I. 415.3 M. 7.15 Wiener Bohème orkest (gr.). 7.30 BNO Nieuwsberichten. 7.40 In alle vroegte (gr.). 8.05 Duitsche taalcursus. 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden..,. 8.50 Klankengrab- belton (gr.). (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Heinz Munsonius en zijn musette- orkest en soliste (gr.). 10.30 Journalistiek week- praatje. 10.45 Gerard Lebon en zijn orkest. 11.30 Zang. cello en claveclmbel. 12.00 Almanak. 12.05 Bertus van Dlnteren en zijn orkest." 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Melotlisten en solist. 13.45 Lyrische suite (gr.). 14.00 Twee vleugels. 14.30 Europeesche tijdschriftenschouw. 15.00 Bonte mid-, dag. (15.4516.00 Harry Brandelius en het Duo „Ja" (gr.). 16.45 BNO Nieuwsberichten. 16.53 Adalbert Lutter en zijn orkest (gr.). 17.00 Caba retgezelschap „Ds vroolijke golf". 17.30 Strijd om de schat, luisterspel. 18.00 Orgelspel. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Radio-raadsel-rubriek. 19.00 BNO Politiek weekoverzicht. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 19.15 Om en om-programma. 20.15 Eerste acte van de opera „Norma", Bellini (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberich ten. 22.00 WiUy Berking en zijn dansorkest (gr.) 22.20—24.00 Vier en twintig uur in 100 minuten (er.) HILVERSUM II. 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Brandende kwesties (opn.). 8 05 Euro peesche dansen (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Sonate voor viool en plano, Beethoven (gr.). 9.00 Herdenking van den sterfdag van Leo Deli- bes (gr.). (9.159.30 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Trioconcert (gr.). 11.03 Voor de jeugd. 11.20 Regensburger Domkoor (gr.). 11.30 Licht-klassiek voormiddagconcert (gr.). 12.30 Boerenland in boek en krant. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Programma-overzicht 13.05 Zang en plano. 13.30 Kerkorgelconcert. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Frans Wouters en zijn orkest. 15.00 Rotterdamsch Philharmoniseh orkest en solist.' 16.15 Het Jonge hart, dichtende jeugd aan het woord. 16.45 BNO Nieuwsberich ten en spiegel van den dag. 17.00 BNO Uitzen ding voor Nederlandsche zeelieden. 17.30 Viool en piano. 18.00 Als ik 't voor 't zeggen had. 18.10 Landmans Lust. 18.00 Pierrot, cabaretprogramma (opn.). Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centra les, de over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Pianovoordracht. 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Serenade voor 3 blaas instrumenten (gr.). 2(115 Van de eene melodie in de andere (gr.). 21.45»BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Actueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.2024.00 Zie Hilversum I. VERDUISTEREN van 16.58 tot 8.42 uur 16 Jan.: zon op. 8.44, onder 16.56 uur maan onder 4.04, op 13.41 uur 17 Jan.: zon op 8.43, onder 16.58 uur maan onder 5.07, op 14.15 uur

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2