SAMENWERKING DER CONTINENTEN D. De jaren na den voiigen wereldoorlog lebben op economisch en commercieel ge- iied een droef beeld opgeleverd. Niet zoodra -.'••aren de door den krijg veroorzaakte belem meringen geweken, of de economisch sterke anden stortten zich als gieren op de rest van :e wereld om met alle middelen, die konden /orden aangewend, de stoffelijke voordeelen 3 behalen, die tot een overmachtige positie ouden kunnen leiden. Welke spanningen dit <eeft veroorzaakt weet iedereen en ons land :s van deze methodes, die door Washington en Londen in de perfectie werden toegepast, niet voor het minst de dupe geworden.' Met de herinnering aan dit verleden krijgt het deze week gesloten economisch verdrag usschen de staten van het Driemogendhe- denpact een vérstrekkende beteekenis. Dit pact bakende, men weet het, de levensruim- *en af der contracteerende mogendheden. Thans heeft het sinds kort aan grondstoffen en koloniale producten zoo rijke Japan ook op economisch gebied een verbond gesloten met Duitschland en Italië en in de diverse paragrafen van het accoord is duidelijk ge stipuleerd, dat deze samenwerking niet alleen streeft naar verwezenlijking van plannen na den oorlog, maar reeds onmiddellijk zal be ginnen. Dat die samenwerking door de oorlogs omstandigheden bemoeilijkt wordt ligt voor de hand. Het luchtverkeer ondervindt de moeilijkheden in de eerste plaats en ook het scheepvaartverkeer zal niet in staat zijn, be langrijke hoeveelheden grondstoffen over te brengen, al doorkruisen Duitsche koopvaar ders in weerwil van de vijandelijke vloten de oceanen.Men kan zich daarom het Euro- peesch-Oostaziatisch ruilverkeer voorshands niet veel verder denken dan de verscheping van bijvoorbeeld Duitsche chemische produc ten naar Japan in ruil voor grondstoffen, die beperkte laadruimte behoeven doch voor Duitschland en Italië niettemin onmisbaar zijn. Men denke bijvoorbeeld aan tin, wolfram en dergelijke. De beteekenis van dit verdrag zal voors hands dan ook niet met imponeerende cijfers kunnen worden geïllustreerd. Maar een an dere waarde springt in het oog en deze ligt in de economische wisselwerking die reeds thans ontstaat tusschen twee continenten, die van nature zijn geroepen, elkander aan te vullen. Het afsluiten van handelsverdragen was tot dusver altijd een zaak, die door eindelooze technische kwesties, voornamelijk neerko mende op de betaling van de wederzijdsche leveranties werd bemoeilijkt en die dan ook dikwijls maanden, zelfs jaren vergde. Het heeft sterk de aandacht getrokken, dat met zeer weinig omhaal van woerden een en an der in het verdrag is geregeld, hetgeen op zichzelf nog weinig zou zeggen, maar waarin het principe zich manifesteert, dat niet de geld-technische kant moet prevaleeren maar wel de economische samenwerking, waartoe de volken geroepen zijn. Dit te zien belichaamd in een economisch verdrag als deze week tot stand kwam geeft moed voor de toekomst: De tijd der enghar tige nationale belangen is voorbij. Dat wij bewaard mogen blijven voor een wereldheer schappij van een of meer economisch opper machtige staten is een wensch, die ieder zal beamen, die de methoden der Wallstreet- magnaten kent. De toekomst worde de tijd der afgebakende levensruimten van continen taal formaat, die in economische wisselwer king, zonder de belemmering van overbodige geldtechniek leven en laten leven. AGENDA Zaterdag 23 Jan. Stadsschouwburg: „Sneeuw witje" 2.15 uur. Ballet Corraise Lunek, 7.30 uur. Palace: „De groote wedstrijd", 2, 6.30 en 8.45 uur (eiken leeftijd). Rembrandt: „Wir ma- chen Musik", 2.30. 6.30 en 8.45 uur (18 jaar). Moviac: „Zeven oorvijgen 2.30, 7 en 9 uur (14 jaar). Luxor: „Vijf millioen zoeken een erf genaam", 2.30, 6.30 en 8.45 uur (14 jaar). Frans Hals: „Moederliefde", 2.30, 6.30 en 8.45 uur (18 jaar). Zondag 24 Jan. Stadsschouwburg: „Aladin en de wonderschalmei", 2 uur. Vereeniging „Door Inspanning Uitspanning": „Zeemans vrouwen", 7 uur. Gem. Concertzaal: Specia liteitenrevue Aug. de Laat 7.30 uur. Bioscopen middag- en avondvoorstellingen. Maandag 25 Jan. Stadsschouwburg: „Mar guerite 3" door het Deutsche Theater 7 uur. Bioscopen: middag- en avondvoorstellingen Apotheken: Zondag en des avonds van 7 uur af geopend: Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596; Grijseels en Van Hees, L. Veer- straat 19, tel. 11000; Frans Hals-apotheek, Fr. Halsplein 1, tel. 11180. Heemstede: Apotheek Schotsman, Binnen weg 206, tel. 28320. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.). Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en, Stad: A. Overmeer, Heemstede, Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors- ?n, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Meer dan 500.000 objecten Xi\n reeds verzekerd voor ruim Voegt daarbij ook Uw belang en vraagt inlichtingen bij Uw r' Assurantiebezorgerl Ledenconcert der H.O.V. Dit Vrijdagavondconcert, onder leiding van Marinus Adam en met solistische medewer king van de sopraan Corry Bijster, was een der best geslaagde die wij in dit seizoen bij de H.O.V. tot nog toe te hooren kregen. Het programma was vrij van alle zwaarwichtig heid en daar was het musiceeren met fijnen tact op afgestemd. Adam begon met het spi- ritueele symphonietje in Bes (K.V. 319) van Mozart, op 23-jarigen leeftijd te Salzburg geschreven; alleen het Menuet is van later datum en ontstond te Weenen. Met geredu ceerd orkest gespeeld, door Adam's puntige en zeer beheerschte directie in stijl gehouden, genoot het een bijzonder delicate vertolking. De merkwaardige doorwerking van I, die niet de hoofdthema's verbruikt, doch steunt op het fameuze Credo-thema der Mis in F, dat later ook in de Jupiter-symphonie zulk een prachtige rol te spelen zal krijgen, genoot speciaal een fijne verzorging. Hierna volgde een jubiiante uitvoering van Mozart's Exultate, waarin het orkest met de soliste wedijverde om den prillen geest van het werk op te wekken. In dezelfde sfeer van intiem musiceeren bleef men met het smaakvolle klankpoëma „Postorale d'été" van Honegger, dat aan de solistisch behandelde blazers: fluit, hobo, kla rinet, fagot en hoorn, een zoo dankbare rol toebedeelt. Het stuk suggereert geen broei hitte als Debussy's Prélude a l'après-midi d'un faune, maar wel een aangename warmte en een luciede klaarheid Een door en door gezond jeugdwerk van den Fransch-Zwitser- schen componist. Met de aria van Lia uit l'Enfant prodigue van Debussy bereikte Corry Bijster pracht- tige effecten van een innig doorleefd zingen. Ook het orchestrale aandeel bij dit stuk klonk buitengewoon bezield. Tot slot vergastte Adam ons op een brillante vertolking van Wage- naar's geesffge partituur Wiener Dreiviertel- takt. Dit werd een opgewekt besloit van een mooien muziekavond. JOS. DE KLERK. SOLISTEN-CYCLUS. Het derde concert van de Solisten-Cy clus zal niet Vrijdag 29 Januari, maar Donderdag 28 Januari worden gehouden met als medewerkers Albert de Klerk (or- get) en Max Kloos (bariton). Bioscoopnieuws van deze week. In Rembrandt draait „Wir machen Musik" een uitstekende titel voor een allergezellig ste film, vol muziek, vol origineele vondsten, met een geestigen dialoog, vlot geregisseerd door Helmut Kauther en kostelijk gespeeld door Ilse Werner en Viktor de Kowa. Hij is corrjponist en leeraar aan het conserva torium, zij een slechte leerlinge, die bijge werkt moet worden in Viktors vrijgezellen- woning, 'waar zij flink schoonschip maakt en natuurlijk ook haar leermeester's hart verovert. Gevolg: een huwelijk, dat even snel door een onnoozel misverstand leelijk in de knoop raakt. Zij loopt weg, compo neert een revue, die een daverend succes wordt: hij schrijft een opera, welke bij de premiere wordt uitgefloten. Maar tenslotte brengt de muziek het paar weer gelukkig bijeen, waarbij zij moet ervaren dat het succes Van" haar revue te danken is aan haar echtgenoot, die op verzoek van den uitgever de muziek verbeterde. Het is een kostelijke historie waarin men vooral geniet Van het spel van Victor de Kowa en Ilse Werner, maar ook van de pittige muziek van Peter Igelhoff en van de aardige revue-scènes aan het einde. Een amusementsfilm, zooals men er niet dikwijls een ziet. (SJ. KUIPER). „De groote wedstrijd", zooals de Neder- landsche vertaling heet van de film „Das grosze Spiel" zal de voetballiefhebbers, die deze week Palace bezoeken in bewondering brengen, omdat ze een spannende repor tage geeft van den strijd om het voetbal kampioenschap van Duitschland. Daar wordt fel om gestreden en de strijd staat in het middelpunt van veler belangstelling. De film toont, dat een ploeg moet bestaan uit elf vrienden, om succes te hebben, want oneenigheid door een liefdes-aangelegen heid, brengt aanvankelijk eenige teleurstel ling, doch tenslotte toch hèt kampioen schap. Het gedeelte, dat besteed is aan de sport boeit meer dan de inleiding tot den belangrijken kamp. (A. OVERMEER). De journaals in de Haarlemsche biosco pen brengen het afscheid van een groot aantal vrijwilligers, dat Zaterdag j.l. plaats had, beelden van het onderzoek der kin deren. die dank zij de goede zorgen van den Ned. Volksdienst naar Duitschland gaart, van de aardappeloogst, waaruit blijkt dat groote hoeveelheden zijn opgeslagen, van de Nederlandsche kampioenschappen biljar ten en van de ski-lessen der Nederlandsche Reisvereeniging. Het buitenlandsche jour naal bevat actueele gebeurtenissen in ver schillende deelen van Europa en den strijd in Tunesië en het Oostfront. In Moviac-theater draait de film „Zeven oorvijgen", waarin Lilian Harvey en Willy Fritsch de hoofdrol vervullen. Het is bekend, dat dit tweetal in vele films gezorgd hebben voor vroolijkheid en dat komt in deze ook tot zijn recht door de vele komische verwikke lingen. „Moederliefde" wordt vertoond in het Frans Hals theater en bewonderaars van Benjamino Gigli en zijn zang kunnen genieten. Hij wordt bijgestaan door Emma Gramatica en Carola Höhn. Een van de vroolijke films, waarin Heinz Rühman optreedt is „5.000.000 zoeken een erf genaam". Een reprise wordt vertoond in het Luxor-theater. Met aandacht zullen de be zoekers den tocht van Rühmann volgen en lachen om de vermakelijke scènes. De vleeschrantsoeneering. Geruchten, als zouden de hier te lande wo nende Duitschers van de jongste verlaging van het vleeschrantsoen zijn vrijgesteld, mis sen allen grond. Zij worden te dezen aanzien volkomen gelijkgesteld met de Nederlanders. „J. J. CREMER". De letterlievende vereeniging „J. J. Cremer" geeft Zondag 31 Januari in den Stadsschouw burg een voorstelling van „Santa Lucia'" comedie in vier bedrijven door A. den Hertog. Ds. V. Roos t Ds. V. Roos, emeritus-predikant der Ned. Herv. gemeente, wonende te Bloemendaal, die 7 November j.l. onder vele blijken van be langstelling zijn negentigsten verjaardig vier de, is Vrijdag overleden. Ds. Roos is in Antwerpen geboren, waar zijn ouders woonden en studeerde te Doetin- chem, Utrecht en Amsterdam, eerst in de letteren en daarna in de theologie Hij deed 14 Augustus 1887 zijn intrede bij de Ned. Herv gemeente van Bredevoort en in 1890 in Vollen- hove. 10 Maart 1907 aanvaardde ds. Roos zijn werkzaamheden aan de Provinciale zieken huizen van Castricum en Santpoort. Tot eind December 1922 heeft hij den arbeid met onver droten trouw en in goede gezondheid verricht. Hij was een trouw bezoeker der patiënten en droeg de gestichten met al zijn bewoners en het geheele persorreel op het hart. In zijn vrijen tijd besteedde ds. Roos veel aandaent aan de sterrenkunde, aan klassieke verdie ping, reizen, enz. Na zijn emeritaat bleef hij arbeidzaam hij was vele jaren geestelijk leider van het Diaconessenhuis, secretaris van de Chr. Phi- lantropische Stichtingen te Doetinchem, be stuurslid van de Vereeniging tot bevordering der inwendige zending te Doétinchem en secretaris van de Chr. Fröbelschool te Bloe mendaal. Ds. Roos heeft een welbesteed leven achter den rug, en heeft het leed van vele medemenschen kunnen helpen dragen. De teraardebestelling is bepaald op Dinsdag middag om één uur op de algemeene be graafplaats te Bloemendaal. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Etui, Bureau van Politie, Smedestraat 9: hond, Kiekens, Smedestraat 27; hondje, de Vos, Oranie- boomstraat 51; horloge, Praathman. Prinsen Bol werk 7; Insigne. Bureau van Poli'ie. Smedestraat 9; koffertje met inh.. Schaapman, Ooievaar straat 13; muts, Hazelaar, Amsterdamschevaarf 144; manchetknoop, Harrewijnen, Princessekade 3; pook, Kemps, Dennenstraat 8; portemonnaie met inh., Verloop, Brouwersstr. 58; pet, Borren, Adr. Loosjesstraat 87; portemonnaie met inh., Smit, Spaarnd.weg 274; portemonnaie met fhh., Wijma, Zaanenlaan 54; portemonnaie met inh., Habich, Meidoornplein 48; sigarenltoker met inh Bureau van Politie. Smedestraat 9; vulpotlood Apeldoorn, Begijnehof 17; want, Metz, Heeren singel 1 rd. Bril, Koers, Spaarnè 80; étui met inh., Kramer Rozenhagenplein 1; étui met inh., v. d. Mee Lourierstraat 38; hond. Dierenasyl. Ridderstraat 11; hond, Dierenasyl, Ridderstraat 11; hondje, v. d. Casteelen, Molijnstraat 50; handschoen, v. d. Berg, Zijlstraat 39 rd.; handschoenen, Seeman, Zijlstraat 70; handschoentje, v. Weert, Merovin- genstraat 5; handschoentje, v. Berkel, A. L. Dy- serinckstraat 14; kam, Scheelings, Zuid Polder straat 63; muts. Mantel, Amsterdamschevaart 64; pantoffel, Smittej Slachthuisstraat 84 rd.; pdVte- feuille met inh., Wals, Bisschop Ottostraat 18; portemonnaie met inh., Siemers. Spaanschevaart- straat 67; tasch met inhoud. Duits, Vooruitgang- straat 53; tasch (acte) met inh., Bureau van Po litie, Smedestraat 9; taschje met inh., v. Rooyen, A. L. Dyserinckstraat 110: vulpotlood, mevr. Hekesen, Delftstraat 13 rd.; kinderwagen, v. d. Pigge, Gierstraat 3; wantje, v. Gasteren, Pallas- straat 30. Een rots in de branding. Een muur van staal, bezet door geharde mannen brengt dood en verderf in de rijen van hen, die eens geloofden zelf een wals van staal in Westelijke richting te kunnen sturen in de hoop de Europeesche volkeren te kunnen vermorzelen om op hun ruïnes het Sovjet-paradijs te stichten. Totale gees telijke, materieele en cultureele ellende was dan ons deel geweest. Zoudt gij dat willen? Zoo niet, stort dan op giro 432100, Verzor gingsfonds van het Vrijwilligerslegioen Nederland. Het O.M. bij de Zwolsche rechtbank heeft 10 maanden gevangenisstraf geëischt tegen een vrouw, die de levensmiddelen kaarten van haar buurvrouw had gestolen nadat zij haar eigen kaarten had verkocht, Voetbal. BELANGRIJKE STRIJD TUSSCHEN EDO EN HBS. Zoowel EDO als HBS, die elkaar morgen in het Noorder Sportpark ontmoeten, hebben belang bij dezen wedstrijd. Wint EDO, dan blijft ze de goede kans behouden en boeken de Hagenaars een overwinning, dan veroveren zij eveneens kostbare punten. Het zal daarom spannen. Haar lem trekt naar 't Gooi en ook hier wordt een spannende strijd verwacht. Aan den Schoterweg boekte Haarlem de eerste overwinning op 't Gooi en thans geven wij de roodbroeken weer een goede kans. VSV en RFC kunnen rustig spelen, daar de wedstrijd niet fneer van belang is en Stormvogels speelt niet. HBC zal het tegen Alkm. Boys niet gemakke lijk krijgen, gezien het succes der gasten tegen ZFC. In Beverwijk vraagt de strijd Kennemers Santpoort de aandacht; mogelijk wordt een ge lijk spel het resultaat. Als HFC van Halfweg wint en Bloemendaal van Zandvoortmeeuwen, dan is de oudste club kampioen. We vermoeden, dat de Zandvoorters wel zullen winnen. TYBB en Terrasvogels zijn van gelijke sterkte en Schoten kan in Van Gel- der's Sportpark van Kinheim winnen. Ripperda zal in de vierde klas het kampioen schap benaderen door van Spaarnevogels te winnen; verder zijn vastgesteld: DSSHTI-TB; DIOVI. Vogels; DCOOnze Gezellen; EHS BSM. Gymnastiek. KENNEMER TURNKRING. Het jaarverslag van den Kennemer Turn kring over 1942 bevat behalve een algemuen overzicht, technische verslagen, waaruit blijkt, dat de Kring in het afgeloopen jaar groote successen heeft behaald. Het ledental bleef vrijwel hetzelfde, n.l. ongeveer 3000, en de rekening over 1942 sluit met een gering voordeelig saido. Dit verslag wordt a.s. Zondag behandeld in de jaarvergadering van den K.T.K. Bij de bestuursverkiezing zijn dan herkiesbaar de heeren F. J. Rikkerink (penningmeester) en C. Versteeg (commissaris,, terwijl de heer J. Polderman bedankte. In de T. C. zijn vacatures voor de heeren P. J. Wagemans en J. A. B. van Pagée; herkiesbaar is de heer J. J. van Doorn. Voorname punten op de agenda zijn verder 't verhandelde ter vergadering van de kring voorzitters en de benoeming van een com missie voor propaganda. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Aardappelen Bon Kaart Appelen 2-05, 3-05, Beschuit Bloem Boter Brandstoffen 06 tm. 08 01 tm, 05 Brood 05 A Aard. 05B Aard. Reserve 4-05 05 Besch. 492 tm. 495AIgem. 01 Boter Brandst. BVBrandst. KF 05A Brood 05B Brood 4-06 Reserve 05 Versn, 05A Tabak 05 Cig. P, QEenheidsz. 474 Algem. 3-07 Reserve 483 Algem. 482 Algem. 484 Algem. 481 Algem. Hoev. t.m. 2 kg. 30 Jan. 1 kg. 30 Jan. l kg. 20 Feb. 75 gr. 30 Jan. 70 gr. 20 Feb. 125 gr. 11 Mrt. 1 eenh. 28 Feb. 1 eenh. 30 Apr. 3-06, Cacao Chocolade Cigaretten Eenheidsz. Eieren Gem. Meel Gort Havermout Jam Kaas 487 tm. 489 Algem. Koffiesurr. 473 Algem. Mandarijnen Margarine Melk 05, Petroleum Peulvruchten Rijst Scheerzeep Sigaren Sinaasappelen Suiker Suikerwerk Tabak Taptemelk 05 Toiletzeep Vermicelli Vleesch Waschpoeder 4-04 Reserve 04 Boter 01 Boter 06 07 Melk 4-03 Reserve 04 Petrol. 485 Algem. 4-07 Reserve N Text. (m.). 05A Tabak 4-04 Reserve 480 Algem. 06, 07 Versn. 05A Tabak 06, 07 Taptem. P, Q Toiletz. 486 Algem. 05A B Vleesch P. O Waschp. 453, 475 Algem. 400 gr. 50 gr. 150 gr. 100 gr. 20 st. 20 st. 1 rant. 1 rants. 3 st. J/2 rants. 250 gr. 125 gr. 500 gr. 100 gr. 250 gr. 850 gr. 125 gr. 125 gr. 1 3/4 lit. 5 1/4 lit. 1 lit. 250 gr. 500 gr. 45 gr. 5 st 850 gr. 1 kg. 100 gr. 25 gr. 1 3/4 lit 1 rants. 100 gr. 50 gr. 1 rants. 1 rants 30 Jan. 30 Jan. 20 Feb. 20 Feb. 30 Jan. 30 Jan. 31 Jan. 31 Jan. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 6 Feb. 3 Feb. 11 Mrt. 20 Feb. 20 Feb. 27 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 30 Apr. 30 Jan. 6 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 30 Jan. 20 Feb. 31 Jan. 20 Feb. 30 Jan, 31 Jan. 31 Jan. VERDUISTEREN J van 17.12 tot 8.33 uur 24 Jan.: zon op 8.35, onder 17.10 uur maan onder 9.56, op 20.32 uur 25 Jan.: zon op 8.34, onder 17.12 uur maan onder 10.20, op 21.38 uur RADIOPROGRAMMA ZONDAG 24 JANUARI 1943. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.30 Zondagochtendconcert (gr.). 8.15 Harmonie concert (gr.). 8.30 De zin van het boer zijn. 8.45 Erk's Mannenkoor (gr.). 9.00 BNO Nieuwsberich ten. 9.15 Wif brengen U heden9.30 Zondagmor gen zonder zorgen. 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront. 12.00 BNO Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Kerkorgelconocert (opn.) 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche volksconcert. 14.00 Omroep- symphonie orkest en solist. Als intermezzo: „Beethoven en Schindler", korte lezing. 15.00 Europeesche schrijvers in dezen tijd. 15.20 Caba ret Cameleon. 16.05 Orkest Francisco Canaro en zang door Rina Ketty (gr.). 16.30 Theo Uden Mas- man en zijn dansorkest. 17.00 Zondagmiddagcaba ret. 17.45 Melodieën uit een uitstalkast. 18.30 BNO Nieuwsberichten en sportberichten. 18.45 Sport van den dag. Vanaf 19.15 alleen voor de radio centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.30 Vocaal en instrumentaal concert. 20.15 Luchtige Zondagavondklanken. 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Meistersextet en het duo „Ja" (gr.). 22.20 Rondom den naard en luidspreker (gr.). 23.30—24.00 Een muzikale nacht groet (gr). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.309.15 Zie Hilversum X. 9.15 „De Tooverbal'% luisterspel voor de jeugd. 9.45 „De instrumenten van het orkest", voordracht met muziekvoorbeel den. 10.30 Studiodienst. 11.30 Gewijde muizek (opn.). 11.45 Cyclus „De toekomstverwachting van het nieuwe Testament". 12.00 BNO Nieuwsbe richten en actueel praatje. 12.15 Programma overzicht. 12.20 Omroep-Volkszangkoor. 12.30 Een soldaat spreekt tot de jeugd. 12.45 Omroep-Volks zangkoor. 13.00 Het Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: „Wie en wat waren onze voor ouders?". 13.15 Bertus van Dinteren en zijn or kest. 14.00 „Christoph Willibald von Gluck", mu zikaal luisterspel. 15.00 „Zar und Zimmermann", opera. 17.00 Nederlandsche boekenschouw 17.15 Jeugdconcert. 17.45 Spiegel van den dag en BNO Oostlandpraatje. 18.00 Stafmuziekcorps van' de Amsterdamsche Politie. 18.40 Nederlandsche taal club. 19.00 BNO Engelsche uitzending: „Dutch News Reel". Voor de radio-centrales: Herbert Ernst Groh (gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de ra dio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 De Melodisten. 19.45 B NO Nieuwsberichten. 19.55 Orgelconcert. 20.15 Symphoniseh Zondagavondcorw:ert met pi/mo (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichtenn. 22.00 BNO Ac tueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20— 24.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 25 JANUARI 1943. HILVERSUM I, 415.5 M 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 BNO Nieuwsberich ten. 7.40 In de ochtendstilte (gr.). 8.30 BNO Nieuws berichten. 8.40 Wij brengen U heden8.50 Scala-Thearter orkest van Milaan met zang van Miliza Korjus (gr.). (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Frans Wouters en zijn orkest (opn.). 10.30 Voordracht. 10.45 Orkest Rentmees ter. 11.30 Zang en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Dick Willebrandt en zijn dansorl<#est. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 BNO Actueele beschou wing. 13.10 Strijkkwartet en het Nederlandsch Pianoduo. 14.00 Omroeporkest en gramofoonmu ziek. 15.00 Spel voor voetlicht en camera. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Orgelconcert. 17.30 Van heinde en verre klinkt het nieuws. 17.45 De Melodisten. 18.50 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Cabaretliedjes. 19.00 Poli tiek weekpraatje. Vanaf 19.15 alleen voor de radio centrales, die over een lijiiverbinding met de studio beschikken. 19.15 Beiaardconcert (opn.). 19.30 Utrechtsch Stedelijk Orkest en solisten. Pl.m. 20.25 Kamermuziek (gr.). Pl.m. 20.55 Utrechtsch Stedelijk Orkest en solist. 21.30 Zang en piano (gr.), 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Sylvia Ballet, Delibes (gr.). 22.20 Zang van de planken en het doek (gr.). 23.25—24.00 Dans muziek (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum T. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 AcUieel nieuws voar boer en tuinder. 8.15 Twee walsen van Johann Strauss (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Ouverture (gr.). 9.00 Variatie in toon (gr.). (9.15 —9.20 Voor de huisbrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Viool en piano (gr.). 1100 Voor de kleuters. 11.20 Thomanerkoor (gr.). 11.30 Joan Lancé en zijn orkest en gramofoonmuziek. 12.30 Op bezoek bij de familie de Boer. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Orkest Malando en gramofoonmuziek. 14.00 Gods dienstige uitzending. 14.30 Het Blaassextet. 15.00 Composities voor strijkorkest (gr.). 15.30 De vrouw in de muziek. 15.45 Het Hollandsch Kamermu- ziek-gezelschap. 16.15 Zang met pianobegeleiding. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd 17.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Friesch praat je. 18.00 W.A.-potpourri (opn.). 18.15 De N. S. B. antwoordt. 18.30 Omroep-Pianotrio. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 19.15 Zang en orgel. 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Klaas van Beeck en zijn orkest. 20.30 Uit Neerlands Gouwen. 20.45 „Varia", gevarieerd programma. 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Actueele beschouwing. 22.10 Avpml wij ding. 22.20—24.00 Zie Hilversum 1.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2