Volgende week bon 06 BEKANNTMACHUNG. DISTRIBUTIEBONNEN Haarlemsche School voor Kunstnijverheid. Tentoonstelling van werken der leerlingen Gedurende eenige dagen zijn in het Frans Hals Museum werken tentoongesteld van de leerlingen der Haarlemsche School voor Kunstnijverheid. Hoewel deze school pas enkele .maanden bestaat, heeft men toch reeds kans gezien in dien korten tijd een verzameling ontwerpen en teekeningen bijeen te brengen, die bewijst, dat er in dit nieuwe instituut, onder artis tieke leiding van Piet Nieuwdorp, niet alleen met ernst, maar ook met enthousiasme ge werkt wordt. Bij beoordeeling van dezen arbeid dient men er natuurlijk rekening mede te houden, hier met le#rlingenwerk te doen te hebben, wat intusschen niet wegneemt, dat dit debuut ons menige aangename verrassing brengt. Zoo denk ik, van de ontwerpen voor affiches, aan het pakkende biljet voor de tentoonstelling van werken door onbekende meesters, aan de reclameplaat voor Davos en aan het-eenvou dige biljet met den Beethovenkop. Op het ge bied der reclamekunst wordt hier terecht ge- jtreefd naar duidelijke en strak geteekende beelden en letters. Fijne charme hebben de teekeningen naar planten en bloemen, als de pittige zilverdis- lel, de vlinderachtige bloemen der cyclame, de jasmijn en de dahlia's, die onder leiding ran mevrouw Nieuwdorp Thomsen' in onzen Itadskweektuin gemaakt worden. Hier leert men de teere taal der natuur verstaan. Daar bij denk ik ook aan de teekeningen met die ren, als de grappige muizen en konijnen en lan de kloeke teekening met den zwaan. Onder de stillevens zijn er exemplaren met aeubels, draperieën en schilderachtige spul letjes, waarvoor men zijn hoedje kan afne men, evenals voor eenige bekoorlijke illus traties naar sprookjes Trouwens, in het al tenteen is het illustratiewerk ook voor den leek bijzonder aantrekkelijk. Uit de boetseerklasse ziet men eenige dier- elastiekjes en een kop en ten slotte vermeld ik een paar ontwerpen voor meubels en huis raad, geteekend onder leiding van binnenhuis architect Hoegen. Met deze enkele notities heb ik dan een beknopten indruk van deze tentoonstelling gegeven. JAN D. VOSKUIL. HAARLEMSCHE RECHTBANK. De inlevering der fietsen in 1942. In Verband met de vordering van fietsen door het geheele land in den zomer van 1942, vaardigde de burgemeester van de gemeente Haarlem op 24 Juli 1942 een Verordening uit, waarin werd bepaald, dat ieder ingezetene der gemeente, die in het bezit is of de be schikking heeft over een al of niet bruikbaar heeren- of damesrijwiel, verplicht was hier van vóór 29 Juli 1942 schriftelijk kennis te geven aan den burgemeester. Vrijgesteld van 4eze opgaveplicht waren personen voorzien van een „Ausweis" van een Duitsche instantie en leden der Nederlandsche politie. Op het niet nakomen dezer verordening was een straf van ten hoogste twee maanden hechtenis of 300.boete gesteld. Niettegen staande deze straffen, waren er nog inwoners die niet voldeden aan deze verordening, met als gevolg dat zij zich voor den kantonrechter hiervoor moesten verantwoorden, waarbij deze hun verschillende straffen oplegde. Een dezer gestraften was in appèl van een vonnis van den kantonrechter gekomen bij de' Haarlemsche rechtbank. Hij was veroor deeld tot betaling van een boete van 6. (3 dg.). Hij beklaagde zich echter over het feit, dat in het vonnis niet tot uitdrukking was gekomen wat er met de fiets was gebeurd. In zijn requisitoir wees de officier van jus titie op het feit, dat waar in beslag genomen voorwerken niet ter beschikking van het parket waren gesteld, het ook niet mogelijk was in het vonnis tot uitdrukking te .brengen wat er met die voorwerpen moet gebeuren, hetgeen hier het geval was geweest. VervoL gens bracht de officier naar voren, dat arti kel 168 van de gemeentewet zegt. dat de bur gemeester der gemeente, de taak van den raad dier gemeente waarnemende, bevoegd is ver ordeningen uit te vaardigen met betrekking op de openbare orde, de zedelijkheid, de ge zondheid en de huishouding der gemeente, hetgeen geen betrekking op deze verorde ning had. Dientengevolge meende de officier ontslag van rechtsvervolging te moeten vra gen, op grond van de nietrechtsgeldigheid der gemeenteverordening. Uitspraak over veer tien dagen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Ceintuur, v. d. Velde, Lange Heerenvest 38 A rood; hondje, Belkega, Ged. Oude Gracht 19- noed, Blumers, Corn. Schoonstraat 8; handschoen. Schipper, Javastraat 1; oorbel, Rienstra, Ms-r narchstraat 6; oorbel, Pijnappel, Van Nievell- straat 19; portemonnaie met inh.. Damiaans, Hof ■an Egmond 13; portefeuille. Koning Voorzorg- straat 30; portemonnaie met inh., Boeré, Kor- erslaan 80, Velsen Nrd.; rozenkrans, Maas, Hoo- gerwoerdstraat 21; schop. Umans, Brouwers straat 25; tang, Blauw, Mauricialaan 20. Over- veen; taschje met inh., Zuwold, Emostraat 20 rd.; vulpenhouder, Bets, Obistraat 69: wieldop Ligthart, Teijlerstraat 40; zweep, Grit, Wilgen- ctroot AC AGENDA Vrjjdag 29 Jan.: Stadsschouwburg: Flamin go, muziekrevue, 7.30 uur. Frans Hals: „Im mer nur Du" 2.00, 6.30 en 8.45 uur (14 jaar), .uxor: „Bruiloft op Berenhof" 2.30, 6.30 en 3.45 uur (18 jaar). Palace: „De laatste ronde" 2.00, 6.30 en 8.45 uur (18 jaar). Rembrandt: „Wir machen Musik" 2.30, 6.30 en 8.45 uur '18 jaar). Moviac: „School des Levens" 2.30, 7 en 9 uur. (Toegang 18 jaar). Zaterdag 30 Jan.: Gem Concertgebouw: Dick Willebrandts en zijn orkest 7.30 uur. 'ioscopen: middag- en avondvoorstellingen. ioofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.). laats ver vangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Jerks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen- 'ind: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Jvermeer, Heemstede, Buitenland: J. C, van der -aag. Heemstede. Haagsch Redacteur J-fe. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. 'van Baarsel, IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Solisten-cyclus Max Kloos-Albert de Klerk. Met Gésar Franck's kristalklare „Fantaisie en Ut" leidde de organist Albert de Klerk dit concert in, en hij deed er wèl aan, dit op zich zelf hoogst simpele en naïve vormen- beeld, tegen de gewoonte der organisten in, leven en gestalte te geven, door de mooie kleuren zijner Cavailié-Coll te benutten ook waar de toondichter deze niet nadrukkelijk voorschrijft. Immers: al moge het waar zijn, dat dezen de Italiaansche primitieven hebben voorgezweefd, zóó zuiver is de melodische lijn: zonder kleur, en rhythme, ware hun werk al lang. gestorven. Deze Fantaisie dan brengt een zeer eigen ontroering. Niet alzoo de Symphonie Gothique van 'Widor. Daarvoor is zij te zeer cerebraal gedacht. Hiervoor treedt echter iets anders in de plaats. Zij eischt echter nadrukkelijk een uitvoering op het Cavaillé-Coll orgel; zonder de meesterlijk aangebrachte registree- rihg zooals van Albert de Klerk is de struc tuur van het werk kwalijk in staat de aan dacht gevangen te houden. Want er zijn wei nig ortelsymphonieën zooals „Grande pièce symphonique" van Franck, waar structuur en kleur zoo meesterlijk samengaan. Toch zal men bij Widor het slotdeel een eereplaats moeten geven, omdat he" zich leent tot een weergave zooals wij er op dit concert een beleefden. In zilverklare registreering zette De Klerk deze muziek op, en bij de meest gewaagde kleurenmenging bleef de structuur klaar en duidelijk, zelfs wanneer na een on gekende climax al de mogelijkheden van het instrument werden opgeroepen van klank en kleur en rhythme. Inmiddels heb ik mij afge vraagd of het werk ook zoodanig zou slagen onder de handen van een organist die niet als Albert de Klerk de gave bezit der kunst van improviseeren. De aan 't slot gespeelde Sonate van Joseph Jongen is van geheel anderen aard; zij kan op elk ander orgel worden uitgevoerd. Typisch zijn de verkortingen van het cis-mineur thema, en de massale slotfuga. Het Scherzo van Duruflé echter behoorde weer uitzonder lijk thuis op dit instrument. Wie intusschen de orgelkunst beluistert niet uitsluitend met het oor, draagt van dit concert blijvende her inneringen mede, die ook zullen verwijlen bij het samengaan van het orgel met de stem van den zangsolist. Max Kloos droeg naast zangen van Anth. v. d. Horst een „Gebet" van Hendrik Andries- sen voor dat in dt slotstrofen een Hugo Wolf niet onwaardig zou zijn; voorts het Ave Ma ria "van Franck en een hoogpoëtisch „Orai- son" van Ernest Chausson op tekst-van Mae terlinck. Zangtechnisch heb ik Max riloos het meest bewonderd in het slot-hallelujaf! der latijnsche psalm. In Psalm 121 was hij minder gelukkig wat de intonatie betreft. Medeschul dige echter is de compositie, waarvan (geen geestelijke kracht uitgaat. G. J.. KALT. DE HEER M. S. VAN DER HOORN OVERLEDEN. In den afgeloopen nacht is overleden de heer M. S. van der Hoorn, gepensionneerd hoofdagent van politie te dezer stede. De heer Van der Hoorn trad 1 Juni 1908 als agent van politie in gemeentedienst, werd 1 September. 1924 bevorderd tot hoofdagent en verliet 17 April 1938 het corps met pensioen. De overledene stond bij zijn superieuren hoog aangeschreven en was bij de collega's zeer gezien. FELLE SCHOORSTEENBRAND IN DE ROZENSTRAAT. Hedenmorgen omstreeks kwart voor acht werd de brandweer gealarmeerd voor een feilen uitslaanden brand in de Rozenstraat. Het bleek, dat de zolderverdieping van het perceel, waarin de handelsonderneming „As- ko" gevestigd is, in lichterlaaie stond. De brandweer was terstond met groot mate riaal aanwezig en bestreed het vuur ener giek. Hierdoor was het 'mogelijk de brand tot de zolderverdieping te beperken. Eenige honderden kilo's papier, in hoofdzaak recla memateriaal, werden echter door het vuur aangetast en moeten als verloren worden beschouwd. Een hoeveelheid chemicaliën werd tijdig in veiligheid gebracht. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is gelegen in een ondeugdelijken schoorsteen. ECONOMISCHE MISDRIJVEN. De Haarlemsche politie heeft een 33-jarige koopman bekeurd, die schoenveters van 4 cent per paar voor 40 cent per paar ver kocht. Inbeslaggenomen zijn 467 paar veters. Verder is een groentenhandelaar bekeurd, die appelen op bon verkocht van 70 cent voor 80 cent per K.G. Nieuwe verordeningen. In het Verordeningenblad is een verorde ning opgenomen betreffende de financiën van rijk, provinciën en gemeenten. Hierbij worden de secretarissen-generaal gemach tigd voorschriften uit te vaardigen tot aan passing van de financiën van staat, provin cie en gemeenten aan de eischen, die in ver band met het algemeen beleid ten aanzien van de overheidsfinanciën worden gesteld. Voorts heeft de Rijkscommissaris een ver ordening uitgevaardigd, waarin bepaald is, wie op een schip der binnenscheepvaart,dat dient voor vracht- of passagiersvervoer of voor de visscherij, mogen varen. Deze ver ordening treedt 10 Februari in werking. Verder is een besluit opgenomen, hou dende wijziging van het Pachtbesluit. O.a. wordt bepaald, dat plaatsvervangend voor zitter of secretaris van een Grondkamer diegene kan zijn die de hoedanigheid van candidaat-notaris heeft verkregen. Voorts worden nieuwe regelen gesteld voor het in beroep gaan tegen uitspraken van de Pachtkamer. H.O.V., LEDEN-CONCERT. Bij het leden-concert dat de Haarlemsche Orkestvereeniging op Zondag 31 Januari a.s. te 2.30 uur geeft en dat onder leiding staat van Drs, Arend Koole en wordt geopend met een Sinfonia in Bes. gr. terts van Ph. E. Bach, treedt als solist op de heer Henk van Wezel, cello. Voor de volgende week zijn ter verkrijging van brood, beschuit, vleesch, aardappelen en tabak (2 rantsoenen) aangewezen de bonnen 06. Honden- en kattenbrood. Van 1 tot en met 28 Februari wordt op bon no. 9 van de voederkaarten voor honden hon- denbroód verkrijgbaar gesteld, volgens de zelfde normen als voor de voorgaande pe riode. Op bon no. 9 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K) wordt voor dezelfde periode lYz kg. kattenbrood verkrijgbaar ge steld. Na 28 Februari a.s. zijn de bonnen no. 9 van bovenbedoelde kaarten ongeldig; zij mo gen nadien niet meer worden aangenomen. Musterung der Geburtsjahrgange 1901, 1903 und 1903. Alle mannlichen Reichsdeutschen der Ge burtsjahrgange 1901, 1902 und 1903 auch die,ienigen, die bereits vor oder xvahrend des Krieges gedient haben oder dqreh wehrer- satzdienststellen der Heimat erfasst, ge- mustert, unabkömmlich, bereitgestellt oder zurückgestellt worden sind haben sich zur Musterung wie folgt zu melden: Aus der Provinz Nordholiand in Amster- dam-O.. Schule, Iepenwgg 13 am 30. 1. 1943 vorm. 8.30 Uhr die Buch- staben SZ. Die Meldepflichtigen haben Wehrpass und sonstige Ausweispapiere sowie drei Passbilder 37 x 52 mm. in bürgerlicher Kleidung, ohne Kopfbedeckung, Brillentrager das Brillen- rezept, mitzubringen. Inhaber eijjes Wehr- passes haben diesen, sofern sie ihn nicht bei sich führen, umgehend anzufordern und zur Musterung mitzubringen. Juden haben nicht zu erscheinen. Den Meldepflichtigen wird das Fahrgeld 3. klasse gegen vorzeigen der Fahrkarte bei der Meldung zurückerstattet. Sie erhalten ferner bei einer Abwesenheit vom Wohnort von mehr als 8 Stunden ein Zehrgeld. Den Haag, den 12. Januar 1943. Der Reichskommissar für die besetzten Niederlaendischen Gebiete der General- kommissar für das Sieherheitswesen: gez. RAUTËR SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei. BOERIN BIJ BRAND OMGEKOMEN. In het gehucht Brakke bij Gilze is de boer derij van de fam. J. tot den grond toe afge brand. De boerin de wed. J. is in de vlam men omgekomen. Buren hebben zestien koeien en twee paarden gered. Twee varkens en een groot aantal landbouwwerktuigen verbrand den. De brand is door een defect aan de electrische leiding ontstaan. SPORT EN SPEL Jeugdstorm en de sport. Dat de Nationale Jeugdstorm veel aandacht besteedt aan de lichamelijke opvoeding/is be kend. Vele takken van sport worden beoefend en uit mededeelingen in ons blad van Don derdag bleek, dat er in Tirol ski-tochten ge houden zijn. In Amsterdam wordt op het oogenblik druk getraind voor de winterspe len, welke binnenkort gehouden worden en waarop de Nationale Jeugdstorm ons land zal vertegenwoordigen. Twintig leden komen drie maal per week in de Apollohal, waar weer van de ijssport genoten kan worden, bij een onder leiding van den heer Lammertse en oefenen ijshockey. Acht leden zijn aange wezen voor met hardrijden op de schaats en hun leermeester is de heer Koops. Beide trai ners zijn geen onbekenden in de sportwereld. Dezer dagen zullen alle leden van den Na- tionalen Jeugdstorm deelnemen aan de veld loopkampioenschappen. Begonnen wordt plaat selijk: de winnaars komen in Maart geweste lijk bijeen en de kampioenen der gewesten zullen in Mei aan den start verschijnen, als de landelijke titel op het spel staat. Hieruit blijkt wel, dat de sport een vooraan staande plaats in het werk van den Nationalen Jeugdstorm inneemt. Boksen. Boksbondvoorzifter over Van Dam. Het volste vertrouwen kan worden gesteld In een onderhoud heeft de heer G. E. van der Werff voorzitter van den Ned. Boksbond mede deelingen gedaan over den bokswedstrijd tus- schen Jupp Besselmann en Luc van Dam en hij bracht hulde aan den Duitscher, die de zege ver diende, zij het ook met een gering verschil. De vijf en dertig jarige Besselmann is een groot tacticus en een zakenman. Weinig te spreken was de heer Van der Werff over het optreden van den kampioen in de veertiende ronde, toen hij. vermoedelijk na onopzettelijke stooten door Van Dam in de nieren, voortreffelijk comedie speelde. Zijn manager heeft toen krachtig inge grepen en aan dezen is het te danken, dat Bessel mann zich weer inspande en daardoor den strijd won. Over het boksen van Van Dam was de heer Van der Werff tevreden. Jammer was het, dat hij na de vierde ronde, toen hij een voorsprong had van enkele punten een inzinking kreeg door een klap achter het oor. Hij was immers pas her steld van een ziekte. De basis werd gelegd voor de nederlaag; Van Dam werd bang en trok zich in de verdediging terug. Na afloop was de Duit scher vermoeider dan de Nederlander. Eerstge noemde sprak van een der zwaarste partijen uit zijn loopbaan en noemde zijn tegenstander een groot bokser, die in de toekomst aanspraak maakt op den titel. De heer Van der Werff heeft het grootste ver trouwen in Van Dam, als hij zich houdt aan de aanwijzingen van zijn trainer Theo Huizenaar. Na zes maanden kan Van Dam revanche aan vragen, waaroo de APPE Besselmann gelegen heid kan geveïr de uitnoodiging te aanvaarden. Een tweede gevecht zou dan ook niet eerder dan in Juli tegemoet gezien worden. VERDUISTEREN van 17.22 tot 8.24 uur 30 Jan.: zon op 8.27, onder 17.20 uur maan op 2.23, onder 12.23 uur 31 Jan.: zon op 8.25, onder 17.22 uur maan op 3.38, onder 12.59 uur Artikel Bon Kaart Hoev. t.m« Aardappelen 05A Aard. 2 kg. 30 Jan.: 05B Aard. 1 kg. 30 Jam Appelen Reserve 1 kg. 20 Feb* 2-05, 8- 05, 4-05 Beschuit 05Besch. •75 gr. 30 Jan.- Bloem 492 tm. 495 Algem. 70 gr. 20 Feb. Boter 01 Boter 125 gr. 11 Mrt. Brandstoffen Brandst. 1 eenh. 28 Feb. 06 tm. 08 BV Brandst. 1 eenh. 30 Apr, 01 tm. 05 KF - Brood 05A Brood 400 gr. 30 Jan. 05 B Brood 50 gr. 30 Jan. Cacao 3- 06, 4-06 Resefve 150 ?x. 20 Feb. Chocolade 05 Versn. 100 gr. 20 Feb. Cigaretten 05A Tabak 20 st. 30 Jan. 05 Cig. 20 st. 30 Jan. Eenheidsz. P, G Eenheidsz. 1 rant. 31 Jan. 474 Algem. 1 rants. 31 Jan. Eieren 3-07 Reserve 3 st. 20 Feb. Gem. Meel 483 Algem. 1-2 rants. 20 Feb. Gort 482 Algem. 250 gr. 20 Feb. Havermout 484 Algem. 125 gr. 20 Feb. Jam 481 Algem. 500 gr. 20 Feb. Kaas 487 tm. 483 Algem. 100 gr. 20 Feb. Koffiesl».rr. 473 Algem. 250 gr. £0 Feb. Mandarijnen 4-04 Reserve 850 gr. 6 Feb. Margarine 04 Boter 125 gr. 3 ^eb. 01 Boter 125 gr. 11 Mrt. Melk 05, 06. 07 Melk 1 3/4 lit. 20 Feb. 4-03 Reserve 5 1/4 lit. 20 Feb. Petroleum 04 Petrol. 1 lit. 27 Feb. Peulvruchten 485 Algem. 250 gr, 20 Feb. Rust 4-07 Reserve 500 gr. 20 Feb. Scheerzeep N Text. (m.). 45 gr. 30 Apr. Sigaren 05A Tabak 5 St. 30 Jan. Sinaasappelen 4-04 Reserve 850 gr. 6 Feb. Suiker 480 Algem. 1 kg. 20 Feb. Suikerwerk 06, 07 Versru 100 gr. 20 Feb. Tabak 05A Tabak 25 gr. 30 Jan. Taptemelk 05 06, 07 Tap tem. 1 3/4 lit 20 Feb. Toiletzeep P, Q Toiletz. 1 rants. 31 Jan. Vermicelli 486 Algem. 100 gr. 20 Feb. Vleesch 05AB Vleesch 50 gr. 30 Jan. Waschpoeder P. o Waschp. 1 rants. 31 Jan. 453, 475 Algem. v 1 rants 31 Jan. Internationaal sportcontact. Nederland neemt op internationaal gebied een vooraanstaande plaats in en uit het buitenland komen regelmatig verzoeken binnen, om met Ne derlanders hun krachten te meten. Zoo is na mens sportbeoefenaren 'n uitnoodiging ontvangen uit Noorwegen, om eenige schaatsenrijders af te vaardigen. Er is echter weinig gelegenheid ge weest, om te oefenen en daarom wordt het raad zaam geacht aan de uitnoodiging geen gevolg te geven. Het is beter, dat ons land niet ver schijnt, als verwacht mag worden, dat minder goede resultaten geboekt worden. Zoo is het ooit het geval met de ijshockeysport. Ons land zal niet in het buitenland uitkomen, tenzij tenslotte nog blijkt, dat een goede ploeg.' samengesteld kan worden. Plannen bestaan er om 27 Februari in den Die rentuin in Den Haag en 6 Maart in het Concert gebouw te Amsterdam bokswedstrijden te orga- niseeren tusschen de SS en de Polizei. Eenige Nederlandsche zwemsters en mogelijk enkele zwemmers zullen in Mei in Berlijn of in Kopenhagen starten en dan zullen Nederlandsche amateurs en beroepsrenners op 8 Augustus in Wupperthal in een landenwedstrijd tegen Duitschland uitkomen. Verder staan nog weg wedstrijden in Duitschland op het programma. Waterpolo H.P.C.—D.W.R. 6—3. Voor de competitie ontmoetten de beide ploe gen van HPC en DWR elkaar in 't Sportfondsen- bad. Hierbij onderscheidde de HPC-middenvoor De Geest zich bijzonder en op fraaie wijze maakte hij drie doelpunten nadat Kloots de eerste drie doelpunten voor zijn rekening had genomen. DWR daarentegen bracht het niet ver der dan drie punten, welke door J. Kollerie wer den gescoord. Ook deze liet eenige fraaie staal tjes waterpolo zien. Door deze overwinning heeft de HPC een prachtige kans op den kampioenstitel, waarvoor zij tegen het Y in haar thuiswedstrijd slechts behoeft gelijk te spelen. De stand is thans: gesp. gew. gel. verl. pnt v.-t. H. P. C. 7 7 0 0 14 35—13 D. W. R. 5 3 0 2 6 16—17 Het Y 3 2 0 1 4 14— 6 Nereus 5 1 0 4 2 10—21 V. Z. V. 8 1 0 7 2 16—34 RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 30 JANUARI 1943. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Zwitsersche volksliedjes (gr.). 7.30 BNO Nieuwsberichten. 7.40 Luchtige ochtendklanken (gr.). 8.05 Duitsche taalcursus. 8.30 BNO Nieuws berichten. 8.40 ,,Wij brengen U heden8.50 Operaconcert (gr.). (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Musette-orkest en soliste (opn.). 10.30 Journalistiek weekpraatje. 10.45 Gerard Le- bon en zijn orkest. 11.30 Kerkorgelconcert (opn.). 12.00 Almanak. 12.05 Orkest Piet van Dijk. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 13.45 Marcel Wittrisch zingt (gr). 14.00 Viool en piano. 14.30 Europeesche °tijdsch rif ten- schouw. 15.00 Bonte middag. 16.45 BNO Nieuws berichten. 16.53 Marsohliederen (gr.). 17.00 Rhyt- misch spel (gr.). 17.30 Strijd om den schat", luisterspel. 18.00 Orgelspel. 18.30 BNO Nieuwsbe richten. 18.40 Radio-raaadsel-rubriek. 19.00 BNO Politiek weekoverzicht. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Een strijkorkest en ,,De Meesterzangers". 20.15 ,,Wat de onster felijke meesters der toonkunst onze jeugd te zeggen hebben", lezing. 20.45 Het Oost-Neder- landsch Strijkkwartet. 21.45 BNO Nieuwsberich ten. 22.00 Bioscooporgel-soli (gr.). 22.20 Melodieën uit bekende films (gr.). 23.15—24.00 Rhytmisch besluit (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zie HilVefsum T. 7.40 Ochtendgymnas-; tiek. 7.50 Brandende kwesties (opn.). 8.05 Musi- quette (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Scènes Alsaciennes (gr.). 9.00 Amusementsorkest, soliste en zangtrio Klaver Drie" (opn.). (9.15 9.30 Voor de huisvrouwen). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Piano .en orkest (gr.). 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Regensburger Domkoor (gr.). 11.30 Röntgenkwartet. 12.20 Zang meupianobege- leiding (opn.). 12.40 Boerenland in boek en krant. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Programma overzicht. 13.05 Zang en piano. 13.40 Strijkorkest (gr.). 14.00 Godsdienstige uitzending. '14.30 Klaas van Beeek en zijn orkest. 15.00 Residentie-orkest. 16.00 Zang en piano (gr.). 16.15 „Het jonge hart", dichter de jeugd aan het woord. 16.45 BNO Nieuwsberichten en Spiegel van dan dag. 17.00 B NO Uitzending voor Nederlandsche zeelieden. 17.30 Nederlandsch Kamerkoor, Amsterdamsen Bach-orkest en orgel. 18.00 Als ik 't. voor 't zeg gen had. 18.10 Gramofoon muziek. 18.30 Omroep- harmonie-orkest. Vanaf 19.15 alleen voor de ra dio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Symphonie concert (gr.). 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Piano- rhapsodieën (gr.). 20.45 Van de eene melodie in de andere (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Actueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum u

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2