De Fiilirer neemt het commando over. SS.PK. Barmbeck. In een woning van deze Hamburgsche arbeiderswijk gaat de bel over. Een jonge vakarbeider komt op den avond 'van den 30sterr Januari 1933 van de werk verschaffing naar huis. Zijn vrouw doet hem open en een welge meende kus is haar begroeting. „Slaapt ze al?" In antwoord maakt zijn vrouw alleen maar een beweging met.den wijsvinger. Hij glimlacht eventjes en zet zich aan de keu kentafel. Ce vrouw is ijverig in de weer om de tafel voor het late middageten te dekken. De verdiensten in 'de werkverruiming, gevoegd bij den werkloozensteun, maken het moge lijk een schotel te bereiden, dien men in later tijd een eenpansmaaltijd zal noemen Door het keukenraam schijnt van den anderen straatkant het schreeuwende licht van een bioscoopreclame. Voor hij met eten begint, schakelt de man, zooals altijd, zijn kleine radio-apparaat in. Het moet eerst „warm" Worden, maar dan wordt in den luidspreker toch een geknetter hoorbaar, waarin stem of muziek klinken. Maar wat is dat De lepel, die al op weg is naar zijn mond, glijdt uit zijn hand, een stem klinkt uit den luidspreker en die stem klinkt anders dan anders. Na enkele inlei dende woorden zegt die stem heel duidelijk „Adolf Hitler is tot rijkskanselier benoemd" De man en de vrouw zijn opgesprongen Zij staren naar het toestel, als zat er een bovenaardsche macht in het kast®, die hen nu voor den gek houdt. Maar de omroeper gaat verder. Het is zoo, Adolf Hitler, de Führer der Nationaal Socialistische Duitsche Arbeiders- partij is rijkskanselier van het Duitsche rijk geworden. De man en de vrouw hebben elkaar zon der een woord te zeggen de hand gegeven Zwijgend staan zij voor den luidspreker, waaruit de stem verder tot hen spreekt. In hem juicht het: „Zege, zege, zege!". Zijn jarenlange strijd in de eerste gelederen der beweging als onbekende S.A. en SS-man heeft ook in dit laatste uur tot deze triom fale zege bijgedragen. Hij zou willep schreeuwen van vreugde, maar hij blijft stom. en de gevoelens van het oogenblk overweldigen hem. Tranen van geluk en trots doen hem de oogen vochtig worden, maar hij schaamt zich daar niet voor. Tot nu toe heeft hij in zijn leven maar twee keer tranen van innerlijke bewogenheid in de oogen gehad. Eens, toen hij als jonge man in een krant de cijfers der Duitsche •herstelbetalingen las en den andéren keer, toen hij na gewaarschuwd te zijn, in de kliniek de voorspoedige geboorte van zijn eerste kind vernam. Bijna tien jaar later. Een ijzige sneeuwstorm geêselt het dieht- besneeuwe Russische landschap. In de vroege avondschemering van den Dertig sten Januari 1942 staat dezelfde man, nu als soldaat van het Groot-Duitsche rijk, op wacjjt voor volk en vaderland ja, voor Europa. Uit den strijder van eertijds is een soldaat van den grooten wereldoorlog geworden. Hij staat weer in het eerste front. De storm jaagt hem de witte sneeuw in het gezicht. Reeds lang zijn baardstoppels en oogharen beijzeld en alleen breekt hij van tijd tot tijd de lastige stukjes ijs van zijn wimpers. Hij weet dat hij een onderdeel is van die wachtpost, die in het rond door de Sovjets belegerd en, onder de bescherming van de duisternis, belaagd wordt. Jawel, hij is met vele kameraden door de Sovjets ingesloten en hun toestand is vertwijfeld. Maar.... allen stormloopen van deze horden ten spijt zij houden stand en af zou menigeen al kunnen twijfelen, ten slotte weet geen toch van wijken. Het schijnt in dezen dagen, alsof het nood lotsuur nu spoedig voor hen allen zal gaan slaan. Als de aflossing komt en hij met stam pende schreden terugkeert in de woonbun- ker, heeft hij er waarschijnlijk heel niet aan gedacht, dat negen jaar geleden dit zelfde uur zoo machtig veel overeenkomsten ver toonde met de huidige omstandigheden. De bunker met zijn rookerige en vochtige warmte geeft een prettig gevoel. Deze wa® me „mif" is hem allang gewoon geworden. Het grootste deel van zijn kameraden pennt" de luizenslanj* terwijl drie gebaar de mannen aan een geïmproviseerde tafel zitten en in het onzekere flakkeren van een petroleumlamp, waardoor de wanden en het gezicht zwart aanslaan, brieven of wat an ders; schrijven. De ordonnans van de voor uitgeschoven artillerie-waarnenlingspost, die eveneens in hun bunker huist, laat door de tclefoonleiding zijn monotoon seinwoord in de telefoon hooren. Het front is vanavond betrekkelijk rustig en daarom vraagt hij wat muziek uit het kofferapparaat van de vuur- stelling. Onze soldaat heeft intusschen op de gloeiende kachelplaat twee sneden brood geroosterd en die samen met een eind worst naar binnen gewerkt. Dan geeft de ordonnans hem plotseling een teeken. zoo heftig, dat hij onmiddellijk zijn „ontbijtpauze" onderbreekt en de hoorn vapr de koptelefoon aan zijn oor drukt. Een radiostem wordt hoorbaar, waarschijnlijk de berichtendienst. En dan dringen de woorden tot hem door: „De Führer heeft zelf het opperbevel van het leger op zich genomen." Wat de omroeper dan nog zegt, hooren die twee niet moer. Een gejuich gaat dooi de bunker,'alle kameraden springen op. „De Führer heeft liet commando op zicli geno men. Jongens, jongens, de Führer!" De Sovjets hebben zich daarna te pletter geloopert; nooit hebben zij de vesting, door deze mannen in de sneeuw gebouwd, kun nen bedwingen. En indien zij dezen winter ook met hun laatst^, reserves stormloopen, ten slotte zul len wij ons handhaven. Het uur der beslis- De jongste aanwinst van de vereeniging „Hendrick de Keyzer", die dezer dagen haar zilveren jubileum vierde, is het ge restaureerde pand „De Leeuwenburg" aan de O. Z. Voorburgwal te Amsterdam. V.N.P,/De Haan Pax c. sing zal ons zien zegevieren, nooit de ande ren. Daarvoor hebben wij den Führer en staan wij achter hem." S.S.-P.K.-Kriegsberichter STERNBERG. De huisvrouw en de beker water. Een methode om met weinig gas veel te doen. Een advies aan de huisvrouwen: „Kook aardappelen en vaste groenten, zooals boo nen, koolraap, spruitjes, enz. met zoo weinig mogelijk water. Op twee kilogram aardap pelen of vaste groenten is één beker water voldoende". Men lette er vooral op, dat de pan gesloten blijft en dat zoodra de in houd kookt - de vlam klein wordt gesteld. Aanbranden is een gevolg van het feit, dat de vlam te laat kleiner wordt gesteld, waar door te veel water verdampt. Het is de plicht van iedere huisvrouw, juist nu de gasrantsoeneering zoo streng doorgevoerd moet worden, op deze manier te koken. Zoo kan men met weinig gas veel doen. 'Het is ieders eigen belang, want wie zijn rantsoen overschrijdt, loopt kans van den toevoer te worden afgesneden. Zeep voor kappers, artsen enz. Met ingang van 1 Februari komen kappers, practiseerende artsen, tandartsen, dieren artsen, medische studenten, vroedvrouwen, verloskundigen en wijkverpleegsters wederom in aanmerking voor een extra-rantsoen zeep TToor een periode van drie maanden. Kappers dienen van 24 tot en met 30 Januari bij de plaatselijke distributiediensten een aanvraag formulier MD 233—41 af te halen en vóór 6 Februari ingevuld weer in te leveren. Zij ontvangen per bediende in het heerenkappers- bedrijf veertien rantsoenbonnen voor scheer zeep, vijf rantsoenbonnen voor eenheidszeep en drie rantsoenbonnen voor waschpoeder, met dien verstande, dat maximaal 12 rant soenbonnen voor waschpoeder in totaal wor den verstrekt. 'Per bediende in het dames- kappersbedrijf ontvangen, zij 20 rantsoenbon nen voor eenheidszeep en drie bonnen voor waschpoeder, eveneens met bovenvermelde beperking. Practiseerende artsen, tandartsen en dieren artsen ontvangen zes bonnen „een rantsoen toiletzeep"; medische studenten ontvangen drie rantsoenbonnen. Vroedvrouwen, verlos kundigen en wijkverpleegsters komen ook in aanmerking voor drie rantsoenbonnen. Personen, die „vuilen arbeid" verrichten, komen met ingang van 1 Februari 1943 voor een tijdvak van twee maanden in aanmerking voor exjra-rantsoenen eenheidszeep en of waschpoeder. Zij dienen zich van 24 tot en met 30 Januari a.s. tot de plaatselijke distri1 butiediensten te wenden, ten einde een aan vraagformulier MD 23371 af te halen, dat vóór 6 Februari weer ingeleverd moet worden. Handelsverkeer Nederiand- Hongarije. Voor 1943 is een regeling tot stand geko men inzake het handelsverkeer tusschen Nederland en Hongarije. Voor den invoer uit Hongarije zijn o.a. voor de volgende pro ducten contingenten vastgesteld: radioarti kelen, groentezaden, wijn, hout, textielgoe- deren en geneesmiddelen. Daarnaast bestaat nog een beperkte invoermogelijkheid voor andere producten. In ruil zal Nederland leveren o.a. radioartikelen, metaalproducten synthetische reukstoffen, bloembollen en chemische producten. De bovenbedoelde invoërmogelijkheden zijn slechts beperkt, zoodat men zich daar omtrent geen overdreven voorstelling dient te maken. Importeurs dienen zich, alvorens zij zich wenden tot het Deviezeninstituut. te verstaan met de bevoegde rijksbureaux, resp. monopoliehoudsters, ter verkrijging van een contïn gentstoewijzing. Wat den Sfitvoer betreft, dienen aanvragen voor industrieelc producten op de gebruikelijke wijze te wor den gericht tot den Centralen Dienst voor In- en Uitvoer en voor agrarische producten tot ae betrokken monopoliehoudsters. KORT NIEUWS In een juwelierszaak te Amsterdam vroeg een heer een der firmanten te spreken. Toen deze verscheen, ging de heer nog even naar buiten, om zoogenaamd zijn fiets op slot te zetten. Hij kwam echter niet terug. Met hem bleken eenige sieraden ter waarde van f 18000 van de toonbank verdwenen te zijn. Een Hilversumsche sigarenwinkelier deed bij de politie aangifte, dat er bij een inbraak in zijn winkel 1500 sigaren waren gestolen. De politie wist den inbreker aan te houden, die echter verklaarde, niets gestolen te heb ben, daar hij gestoord werd. De winkelier werd daarop eens aan den tand gevoeld en bekende tenslotte, den diefstal van de sigaren verzonnen te hebben, omdat hij bonnen te kort kwam. Hij kreeg een bekeuring wegens het doen van een valsche aangifte. De bakker B. uit Etten-Leur heeft f 750 boete gekregen, omdat hij van den. landbou wer W. te Hoeven 600 kg. rogge had gekocht om daarvan dure brooden te bakken, welke hij zonder bon verkocht De landbouwer W. kreeg f 1000 boete. De 25-jarige bankwerker R. uit Eindhoven, die in deze stad talrijke inbraken had gepleegd, is tot 6 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Twee personen, die shag uit België naar Nederland smokkelden, zijn te Tilburg ge arresteerd. Ruim 1000 pakjes shag zijn in be slag genomen. Te Utrecht hebben twee 13-jarige jongens een tasch met f 1300 van een kwitantielooper gestolen. De knapen waren in Amsterdam met het geld aan den boemel gegaan. Bij hun aan houding was er. geen ceqt meer over! Te Fraterwaard bij Dieren is de fraaie boerderij van den heer H. Geerlings totaal afgebrand. Acht paarden, twee veulens en vijftien stuks jongvee kwamen in de vlammen om. Het melkvee kon worden gered. Alle landbouwmachines gingen verloren. Twee bedienden van een winkel in Am sterdam zijn gearresteerd, omdat zij ten na- deele van hun patroon tal van artikelen ter waarde van f 5000 hadden gestolen. De sterrenhemel. Wettelijk ingeschreven bi> het Bureau Industrieeleo idem onder No. 6 4 2 2 2 METALEN KEUKENGEREI EN SERVIESGOED. Geldigheidsduur van loopende bonnen verlengd. De geldigheidsduur van de bonnen voor keukengerei en serviesgoed, reserve 3-77, 3-78, 3-79, 3-8jj en 4-77, 4-78, 4-79 en 4-80 van de bonkatffcten voor voedingsmiddelen 13e periode K310 en K 410 (dus de bon kaarten voor kinderen tót en met 13 jaar) is verlengd 'tot en met 28 Februari 1943. Men kan dus tot en met bovengenoemden datum op deze bonnen, bij gelijktijdige afg'ifte van één der punten 01 tot en mét 04 van de EV- kaart voor serviesgoed, naar keuze metalen keukengerei of serviesgoed koopen. VASTE BRANDSOFFEN VOOR KOOKD0ELEINDEN. Van 1 Februari tot en met 30 April 1943 geeft de m£t „06 kf'* gemerkt bpn der dz-kaart voorvgste brandstoffen voor kook- doeleinden recht op het koopen van één eenljeid vaste brandstoffen, met uitzonde ring van anthraciet. GENERATOR-ANTHRACIET EN BAGGERTURF VOOR FEBRUARI 1343. Van 1 tot en met 28 Februari 1943 heeft elk der met de woorden „generator anthra ciet veertiende periode" gemerkte bonnen recht op het koopen van 1 H.L. (maximum 75 K.G.) anthraeietnootjes 4 of 5. In het zelfde tijdvak geeft elk der met de woorden „generator-turf veertiende periode" ge merkte bonnen recht op het koopen van 50 stuks baggerturf. ïuursiEKW-no) MËUVE KMW ZUID vrxes HAES 9 JUPITER Q SAIUBNUS in Nederland, op 1 Februari 1943 's-avonds 8.00 u, PL.T. 8.40 u. M.E.T- 4 u. 45 min. Sterretyd. DE ZON. De Zuiclerdeclinatie neemt af van 17 gr. 16 min. tot 8 gr. 11 min.; de meridiaans hoogte neemt toe van 20 gr. 44 min. tot 29 gr. 49«min.; de dagboog van- 9 u. 4 min. tot 10 u. 48 min. d.w.z. lflt uur winst; 50 min. 's avonds en 54 n\in. 's morgens. (In Jan. '43 winst; 46 min. 's avonds en slechts 25 min. 's morgens!) PREDIKBEURTEN. ZÓNDAG 31 JANUARI HAARLEM. Ned. Hen. Kerk. Groote Kerk. Zie Bakenesserkerk. Nieuwe Kerk. 10.30: Ds. H. E. Beker, 4: R. G. Vermeu len, hulppred. Catech. Zondag 17. Ooster- kerk. 10: Ds. W. J. van Elden. 4: Ds. L. Xieuwpoort. Noorderkerk. 10.30: Dr. e! Emmen, Bed. H. Doop. Bakenesserkerk. 9.30: Ds. G. J. Waardenburg, Kinderkerk. 10.30: Ds. H. J. Drost, van Schoten. Jeugd dienst. Stads Evangelisatie. 10: J. F. Snoeks 3.30: J. Baas. Zaandam. Waalsche Kerk. 10.30: Ds. A. B. de Jong. (Holl. dienst). Evangelische Samenkomsten, Zuiderstr. 15. 10 en 4: Ed. W. Pera, Evang. te Voorburg. 0|>\y'ckUin£;ssa.mcnkomstcii, Zuiderstr. 15. Donderdag 3: J. Kits, Evang. te Zeist. Vrije Evang. Gein. 10: Ds. D. J. D. du Fossé 4: Evangelisatïedienst met Zang. 10: Kin derkerk. Deutsche Evangelische Gemeinde. 10.30: Oottesdienst. 11.45: Kinder-Gottes- dienst. Pfarrer Illing. Evang. faith. Gem. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Gein. 10.30: Ds. J. M. Leendertz. Yrijz. Hem*. 10.30: Ds. J. Zuurdeeg. Hilversum. Jongere Jeugdkerk. 10.30: Mej. Jr van der Hart. Rem. Geref. Gom. 10.30: Dr. \V. R. M. Noord hoff. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. A. AI. Boeyinga. 4: Ds. L. Hoorweg. Zon dag 9. Oude Gracht. 10: Ds. J. E. Goudappel van Yelp. 4: Ds. Js. v. d. Einden. Zondag 9. Zuid Oosterkerk. 10: Ds. Js. van der Linden 4: Ds. A. AI. Boeyinga. Zondag 3 0. Geref. Kerk in H. V. 4 0: Air. N. Stufkens. 3 0: Kin- derdienst in de voorzaal. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. W. F. Laman, 11. A. Baptisten Gemeente. 10 en 4: Ds. J. B. de Neef, pred. te Arnhem 8: Jeugddienst. Gem. des Herren 10 en 4.30: Godsdienstoefening. Vrije Katli. Kerk. 10.30: Gezongen H. ATis. Toediening van het H. Doopsel. Hersteld Vpost. Zcn- dingsgem., .Sohouwburgstr. 10 en 5* Gods dienstoefening. Hersteld Aj>ost. Zen dings Gem. Jacobijnestraat. 9.30 en 4: Godsdienst oefening. Pinkstergemeente. 10 en 4: Godsdienst oefening. HAARLEM-NOORD. Ned. Hem*. Kerk. Kerk Kloosterstraat. 10: Ds. M. J. Punselie van Leiden. 5: Ds. H. J. Drost. Ïminanuël- kerk, 10: Dr. M. van der Voet. Kon. Emma- school. Raafstraat 2. 10: Ds. C. J. van Pa as sen, van Zutfen. Bevestiging van Ds. H. J. Plaggermars. Vrijz. Prot. 10.30: Ds. J. F. Kruyt. den Haag. 4.30: Jeugddienst. H. Lui. kinga, Haarlem. Noorderkapel. ATinahassar straat. 10 en 5: «T. Bossers en Ar. Sc.hats. Chr. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. D. Henstra Geref. Kerk. Ndord-Schoterkerk. 10: Ds. L. Hoorweg 4: Ds. J. E. Goudappel, Velp. Zondag 10. HEEMSTEDE. Ned. Hcrv. Kerk. Kerk Wilh.plein. 10.30: Ds. G. A. Barger. kapel N. Vredenhof. 10.30: Ds. Briët. Gebouw Sa- tymuël. 7: G. v. Eijk. Evang. samenkomst. AERDEXHOIT. Nod. Hem. WijkgebouW. 10.30: L. J. Bloemsma, hulppred. Heiig, Kring. 10.30: Ds. P. v. d. Veer, voorganger Vrije Gem., Amsterdam. BLOEM END AAL. Ned. Hem. Kerk. 10: Ds. J. C. van Dijk, H. Av. Ned. Piot. Bond. 10.3 0: Ds. D. Lamberts, Hv„ A'dam. OYE11VEEN. Ned. Hen. Kerk. 10. Ds. Ch. de Beus. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Cand. D. v. Swigchem. HAARLEMMERMEER. Ned. Hem. Kerk Hoofddorp. 10: en 3: Ds. J. C. Salverda. Badhoevedorp. Immanuëlkerk. 10: Ds. J. H. Boerlijst. 4: Dezelfde, lieid. Catech. Zon dag 17. Wijkgèb. ..Rehoboth". 10: J. Kal, godsdienstonderwijzer te A'dam. Rijk. Ma- ranathakerk. 10: W. T. J. Koudstaal. Bethel- kapel. 2.30: AV. T. J. Koudstaal. Vijfhuizen Eben-Haëzerkerk. 10 en 3: A. O. Brörens. Lijnden. Geloof en Liefdekerk. 10: P. van den Berg. Nieiiw-Vennep* 9.30: Ds. A. \\r. Lazonder. 3: Ds. P. van der AVaal. van Haarlem. Jeugddienst. Abbenes.9.30: J. D. v. d. Meer.'Ned. 'Prot. Bond. 10: Ds. J. G. Frerichs. Haarlem. Oud-Geref. Kerk. 10 en 3: Leesdienst. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Af. G. Blauw*, em. pred. te Ovêrveen. 4: Ds. G. A. den Hertog, van A'dam. Jeugddienst. Hl L LEG OM. Ned. Hom. Kerk. 10: Dr. G. ,T. Streed er, va*n Leiden, Voorber. H. Av. 4: Ds. A. AA'. Lazonder, van Nieuw-Vennep. Geref. Kerk. 10 en .3: Ds. A. K. Krabbe, Catech. Zondag 17. Chr. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Leesdienst. Hersteld A post. Zendingsgem. 9.30: Gods dienstoefening. LTSSE. Ned. Hem*. Kerk. 10; Ds. J. Th, v. Veenen. 4: Ds. Kroon, van Amsterdam, Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 4: Dr. Th. Ruys Jr., Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. A. Ponstein. Geref. Gom. 10 en 4: Ds. A. Vèr- hage. Oud-Gerei'. Gein. 9.30 en 3: Leesdienst BEN N EB ROEK. Nod. Herv. Kerk. 10: Ds. J. G. Lekkerkerker, Bed. H. Av. 5: De zelfde. Dankz. H. Av. KP Y AK VR'AM. Ned. Herv. Kerk. 2.30: Ds. H. J. Plaggermars. intrede. Evangelisatie. 10: H. AVagter, van Bévgrwijk. ZANPVOORT. Ned. Herv. Kerk, Nieuwe consistoriekamer. 10: Ds. D. «Tromp. Datum Zon op Zon onder Donker van/tot 1 8.22- 17.26 18.04-7.43 5 8.10 17.34 18.10-7.35 10 8.07 17.43 18.19-7.28 15 7.57 17.52 18.28-7.19 20 7.47 18.02 18.37-7.09 25 7.37 18.11 18.44-6.55 28 7.31 18.16 18.50-6.53 In den nacht van 4/5 Februari er een totale zonsverduistering: maar dat is een schouwspel voor onze tegenvoeters ditmaal! DE MAAN. Schijngestalten in Februari* 4 d. 23 u. Nieuwe Maan: 12 d". 1 u. Eerste Kwartier: 20 d. 6 u. Volle Maan: 27 d. 18 u. Laatste Kwar tier. EK^taattusschen Stier en Walvisch: VM in den Leeuw, op ons kaartje. In den ochtend van ?0 Februari vindt een ge deeltelijke maansverduistering plaats, die.... gedeeltelijk zichtbaar voor ons zal zijn. Zij vangt aan te 5 u. 3 min., het maximum (meer dan -;h der maanoppervlak te) valt te 6 u. 38 min. en het einde om 8 u. 13 min., de maan is echter om 7 u. 58 min. ondergegaan. Bij onbewolkte hemel is dus het overgrootste deel van het hemelver schijnsel voor ons zichtbaar. PLANETEN. Venus is vlak na zonsonder gang misschien in het AV. te vinden: Jupiter en Saturn us, resp. in Tweelingen en Stier, sie ren nog steeds den winteravondsterrenhemel: voor bezitters van het bescheidenste kijkertje reèds fraaie, goed waarneembare objecten! Controle op surrogaten heeft resultaat. Den laatslen lijd is de controle op sur rogaten veel strenger geworden, hetgeen in vele gevallen zeer noociig bleek. Vooral met jusblokjés namen de labrikanten het niet zoo nauw. De grondstoffen van vele dezer ■producten bleken te zijn: water, zout, cro- cusmeel engemalen heide en kersen pitten. Met deze surrogaten zijn millioenen ver diend ten koste van het publiek. Thans na "Se strenge controle hebben verschillende firma's de vervaardiging stopgezet. Natuurlijk zijn er ook tal van firma's wier producten uit behoorlijke grondstoffen be staan. Meestal was de berekende prijs ech ter te hoog. De Prijsbeheersching heeft ver schillende prijsverlagingen bewerkstelligd, o.a. voor een aantal theesurrogaten. BONAANWIJZING SMEERMIDDELEN. Van 1 Februari 1943 af, geven de met „periode C" gemerkte bonnen voor smeer middelen recht op het koopen van het op den bon aangegeven aantal eenheden smeerolie.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 7