ACHT MILLIARD adviezen" NIEUWE WEEKBONNEN No. 07 is geldig. DISTRIBUTIEBONNEN VOEDINGSRAAD NA STALINGRAD. D. Deze oorlog is een strijd der ideolo gieën. Waar in deze jaren twee legers el kander ontmoeten, is het ten slotte toch altijd «s levens- en wereldbeschouwing, die oei. inzet vormt van den strijd. Dat was in het groote treilen van 1940 het geval, dat beheerscnt den oorlog m en om den Pacilie ei dat is ook de beLeeKenis van den strijd om Stalingrad, ate dezei dagen zijn drama tisch einde heelt gevonden. Zeker, men kan en zaï den militairen, den strategischer) kant van wat daar de laatste maanden m Stanngrad is geschied, niet mis kennen. Het zesde Duitsche leger onder gt- neraal-veidmaarschaiK Pauius, de Duitsche luchtmacht, de Roen\eenscne en Kroatische troepen hebben ongeleide strijdbare scharen van de Sovjet-Russische legers in hun op- marsch naar het Zuid-Westen opgehouden en de geschiedenis za! later uitwijzen, van hoe onberekenbaar belang hun offer is ge weest. Wellicht is het niet overdreven, vast te stellen, dat oe slag in en om Stalingrad het geheele Oostelijke front voor de naaste toekomst veilig heeft gesteld en dit beden kende rijst de bewondering voor de ztele- grootheid van hen, die, met een zekeren dood voor oogen, op het Russische eapituia- tie-aanbod van 9 Januari slechts één ant woord hadden „De laatste kogel is vooi ons!" Intusschen. er zijn tn heden en verleden meer gevallen van zelfopoffering, van moed en doodsverachting op het slagveld bekend. Iedere tijd levert zijn helden op, die, ook nadat hun positie hopeloos was geworden, den dood in het gelaat hebben durven zien en in het sterven berustten opdat anderen mochten leven Aldus zijn de verdedigers van Stalingrad opgenomen in de lange rij der, over het algemeen onbekend gebleven, helden, die in trouw aan nücht en eed roem rijk ten onder zijn gegaan. Maar de verdediging van Stalmgrad heeft wijder en dieper beteekenis dan een krijgsbedrijf met bijzondere strategie of militaire waarde. Want niet de botsing van twee legers, maar het conflict tusschen twee wereldbeschouwingen vormt den diepen zin van het drama van Stalingrad De verbon en troepen, die met ongekende verbetenheid iederen meter, iedere duim fronds hebben verdedigd vormen het sym- ool van een Europeesche concentratie tegen het gevaar, dat in onze dagen het Westen bedreigt en landen en volken, his torische waarden en cultureele goederen dreigt 'e omvatten in zijn worgenden greep. Van over de Wolga dreigt het gevaar! Twijfel caaraan is onmogelijk. Van over de Wolga komt de verwildering en de ver nietiging op ons aanstormen. Dat is geen pbraseoïogie. geen gebruiken van groote woorden. da? is de naakte, bittere waar heid! Dat kan iedere bewoner der Oost zeelanden dat is in vredestijd maar een dagreis van hier U bevestigen. Dat heeft men destijds in Soanje óók niet geloofd, totdat hét communistisch schrikbewind daar zijn. bloed-orgiën vierde en ieder ge tuigenis van historie, cultuur, godsdienst en wetenschap verwoestte. Dat heeft men in Spanje óók niet geloofd, totdat de Rus- sissche commissaris ook daar verscheen en kloosters uitmoordde en lijken schond en alle eerbaarheid nrijs gaf en elk verzet in het massagraf bedolf. Dat gevaar dreigt sterker dan ooit in onze dagen. Amerika en Engeland hebben -— ge weet het Stalin de vrije hand be loofd bij het bolsjewiseeren van Europa en geen pisdar'ige naieveteit of dwaze hoop, die uitkoms' van over de Noordzee ver wacht zou den rooden vloed kunnen weer staan, zoo d°ze eenmaal aan het Oostfront werd ontketend Dit nu is de diepe zin van den strijd van Stalmgrad, dat het verbonden Europa hef barbarisme een halt heeft toegeroepen. Zon der Stalingrad hadden de Sovjet-horden had het bolsjewisme, waarvoor enkele jaren geleden een man als Churchill niets' dan hoon en verachting had, op een belangrijk deel van het front de handen vrij gehad er» niemand weet. welke gevolgen dit had kun nen hebben óók voor ons. Door het offer van hun leven hebben de verdedigers van de Wolgastad wellicht Europa bewaard voor rampen van ongemeten omvang, rampen, die geen onzer onbezocht zouden hebben ge laten. Een Duitsche soldaat en het had ook een Nederlander, een Noor, een Belg kun nen zijn schreef kort voor het einde van Stalmgrad: „Hoe gaarne ik ook was blijven leven en na de zekere eindoverwinning dee1 genomen zou hebben aan den opbouw van Duitschland. zoo sterf ik toch graag voor mijn land, omdat het gaat om iullie toekomst en om de beveiliging van jullie leven." Dit is de beteekenis van het offer van Stalmgrad. Hoofdredacteur: J V. feaudewyns, H.lem (afw.) Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F C Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R Kuiper. Haarlem Sport en Stad- A Ovenneer. Heemstede. Buitenland: J. C van der Laag, Heemstede Haagsch Redacteur: B Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J A Steen Jr.. Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, tJmuiden. Advertenties: W. van Ommen. Heemstede. Meer dan 500.000 objecten zijn reeds verzekerd voor ruim Voegt daarbij oojs Uw belong en vraagt inlichtingen bij Uw n Assurantie bezorg er I Sport voor W.A. en Jeugdstorm. Voordracht voor sportjournalisten. Bij de opening van de wekelijksche sport persconferentie heeft de leider dezer bijeen komst, de heer H. A. Goedhart in het Kort de heiden van Stalmgrad herdacht, in ver band waarmede de aanwezigen zich enkele ^ogenblikken van hun zetels verhieven. De heer G. J. Nijland, sportredacteur van het Algemeen Handelsblad, hield een inte ressant betoog over het biljartspel. Na eerst uiteengezet te hebben, dat het biljarten in derdaad gerekend moet worden tot sport en spel, behandelde hij het ontslaan en de iiistorie van het biljarten. Pas in 1910 kwam de tak van sport in Nederland op den voor grond. In 1912 werd de Nederlandsche Bil jartbond opgericht, waarna mannen als üommering, Van Vliet, De Leeuw, v. d. Pol enz. het spel door hun capaciteiten tot groote oopulariteit wisten te brengen. Vervolgens ging spr. diepei in op de techniek van het liljarten. De administrateur van den N.B.B. Ie heer Van Haren, lichtte het een en ander oog nader toe. Oppercómpaan K. v. Aalst besprak de lichamelijke oefening bij den Nationalen Jeugdstorm, daarbij tevens het programma voor het komende jaar bekend makend. Ge wezen werd op de training van de athieten >n verband met de komende jeugdstorm- 1 impioenschappen en de internationale wed strijden o.a. de winterspelen in Garmisch- Partenkirchen en de Europeesche jeugd kampioenschappen in Breslau. Ook werd nog behandeld het boksen bij den Jeugd storm waarbij gewezen werd op het groote nut van de beperkingen die hierbij worden toegepast o.a. het uitschakelen van de k.o Ais iaalste spreker op dezen middag be handelde hopman M. H. Pino de sportbe oefening bij de W. A. Ter bevordering van de ontwikkeling der sportbeoefening in de W.A. zullen dit jaar een aantal sportwed strijden worden georganiseerd. In de eerste plaats zal een voetbaltournooi worden ge houden waaraan de heerbannen Rotterdam Den Haag. Haarlem, Utrecht en Amsterdam zullen deelnemen. Er zullen in 1943 heer bansportwedstrijden worden gehouden als voorwedstrijden van een te houden W.A. sportdag Het programma zal hiervoor be staan uit: 1. vendel driekamp (100 M. hard- loopen, verspringen, kogelstooten). 2. mili taire hindernisloop. 3. lange afstandslnop 3000 M. 4 voetbalwedstrijd tusschen 2 heer banelftallen. De winnaars en best geplaat sten der heerbansportwedstrijden komen uit op den W.A. sportdag op de nummers: 1. driekamp, 2. lange afstandsloop 3000 M. 3 militaire hindernisloop. Voorts zal het programma bevatten: De halve eindstrijd, eindstrijd tusschen de heer banelftallen. Een open nummer handgranaat werpen, een handbalwedstrijd, een scherm- demonstratie. een demonstratie der bereden W.A. Na den W.A. sportdag zal een treffen met andere formaties worden georganiseerd op de onderstaande nummers: 100 en 3000 M.' hardloopen, estafette, verspringen, handgra- naatwerpen, militair hindernisioopen, voet balwedstrijden, handbalwedstrijden, enz. langemark Studium. Een jeugdherberg op de Veluwe. Op een veldje zijn een paar jongen? van 17 of 18 jaar aan het boksen. Een twintigtal anderen kijkt 'oe Even later wordt er een wedstrijd in hardloopen gehouden, dan gaat het troepje naar binnen, drinkt koffie en plotseling zit ten ze in een kring rond een examinator, die hun vragen stelt van allerlei aard, over din gen, die je niet uit een boekje kunt leeren. Dat is het examen van het Langemarckstu- dium. Hier wordt een poging gedaan om begaaf de jonge mannen van 16 tot 22 jaar, die door bijzondere omstandigheden op den achter grond dreigden te geraken, in de gelegenheid 'e stellen door hard werken de plaats te ver overen in de maatschappij waar zij door ka- raktèr en aanleg recht op hebben. Het is een "isch van sociale rechtvaardigheid, dat elke ionge Nederlander, ongeacht zijn afkomst, zijn stand of zijn financieele omstandigheid een opleiding ontvangt, d*e met zijn aanleg overeenkomt En het is een eisch van den nieuwen tijd. dat de leidende posten in han den komen van menschen. die daarop door hun karakter en begaafdheden de meeste aan spraak kunnen maken E^i begaafde timmermansleerling moet ar chitect kunnen worden, een begaafde mon teur ingenieur op zijn gebied Maar onder de -ewone jongens, die door geldgebrek of an dere bijzondere omstandigheden niet fn de gelegenheid zijn geweest te gaan studeeren. zitten zeker ook goede artsen, leeraren, man nen van de wetenschap. Die jonge menschen wil men opsporen en ze in de gelegenheid stellen zonder kosten en uit eigen kracht de hun toekomende plaats te verwerven. Gezond naar lichaam en geest moeten deze iongens zijn, want het Langemarck Studium stelt zware eischen. Vele Nederlandsche jon gens zijn reeds in opleiding. EIGENAREN VAN STANDAARDISATIE- BEDRIJF VOOR DEN TUCHTRECHTER. Streng wordt erop toegezien, dat de kwa liteit van de levensmiddelen, welke wij op onze bonnen kunnen ^verkrijgen, voldoet aan de voorschriften. Zoo wordt regelmatig con trole uitgeoefend op de samenstelling van de boter in de fabrieken en wanneer b.v. blijkt, dat het vochtgehalte hooger is dan het voor geschreven gehalte van 16 pet., dan moeten de overtreders zich voor den tuchtrechter verantwoorden. Bij een controle op eer, standaardisatlebe- drijf te Oostzaan kwam aan het licht, dat boter met een hooger vochtgehalte dan 16 pet. werd bereid. Bovendien was boter afgeleverd zonder merk. De beide eigenaren van dit be drijf moesten zich verantwoorden voor den tuchtrechter te Haarlem, die hen veroordeel de tot een boete van f 1500. VERDUISTEREN van 17.35 tot 8.13 uur 6 Febr.: zon op 8.16, onder 17.33 tiur maan op 9.J)7, onder 19.46 uur 7 Febr.: zon ofi 8.14, onder 17.35 uur maan op 9.35, onder 21.05 uur Voor het koopen van de gebruikelijke rant soenen brood, beschuit, vleesch en aardap pelen zijn voor de volgende week aange wezen de bonnen 07, terwijl voor de man nen op bon 07a van de tabakskaart 1 rant soen tabak beschikbaar is en voor de dames rantsoen cigaretten op bon 07 van de cigarettenkaart. Gemachtigde voor den arbeid." De heer C. van Rijst benoemd. De met de waarneming der zaken van het Departement van Sociale Zaken belaste se cretaris-generaal Verwey beeft, in overeen stemming met de verordening van den Rijks commissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden no. 114/42, art. 4; de heer Cornells van Rjjst, met ingang van 1 Februari 1943 tot Gemachtigde van den Arbeid benoemd. De heer C. J. van Rijst is in 1897 te Rot terdam geboren. Hij bezocht daar de Zee vaartschool, waarna hij gedurende vele jaren als ftuurman ter koopvaardij voer. Aangezien hij groote belangstelling had voor economi sche en sociale vraagstukken, heeft Sij, weer aan den wal zijnde, een tijd lang economie gestudeerd. Daarna zocht hij zijn werkzaam heden in het buitenland, waar hij belangrijke industrieeele en commercieele ondernemin gen heeft opgericht. Gedurende vele jaren wijdde hij daaraan zijn beste krachten Toen de huidige oorlog uitbrak, vestigde hij zich weer in Nederland, waar hij zich geheel wijd de aan zijn zich hier bevindende belangen. De heer Van Rijst is lid van de N.S.B In een onderhoud heeft de heer Van Rijst een en ander medegedeeld over zijn taak. Hij zeide o.a. dat de wet tot Ordening van den Arbeid den arbeid verlost uit zijn isolement. Niet het individueele streven naar winst is het criterium voor het resultaat van den ar beid, het streven moet gericht zijn op het dienen van het belang van de gemeenschap. Deze wet maakt den arbeid tot gemeenschaps belang. De arbeid is het hoogste goed, dat de staat bezit en dp waardebepaling van dit hoogste goed kan niet overgelaten worden aan het vrije spel der krachten, aan het loven en bieden van arbeider en ondernemer. On dernemer èn werknemers moeten gezamenlijk werken voor de gemeenschap, die primair is. Hieruit volgt, dat de verzorging van het wel zijn van de arbeiders, die immers in groote mate de arbeidskracht vertegenwoordigen, door de gemeenschap, dus door den staat, moet worden behartigd. Het mag niet voor komen, dat de arbeider, door zorgen om zijn minimumbestaan wordt gekweld, in de mee ning verkeert, dat hij tekort wordt gedaan en de iust in zijn arbeid verliest. Daarom draagt de wet mij in het art. 10 op, aldus de heer Van Rijst, er voor te zorgen, dat een behoor lijke loonvorming wordt bereikt. KOFFIESURROGAAT ZONDER VERGUNNING. Het Centraal College voor Tuchtrecht spraak heeft een bij de Nederlandsche Meelcentrale aangesloten bedrijf te Gro ningen in hooger beroep veroordeeld tot f 10.000 boete, daar het zonder de daar toe vereischte vergunning koffiesurrogaat had vervaardigd. Het product was boven dien afgeleverd zonder dat de aanduiding „koffiesurrogaat" op de verpakking stond, hetgeen eveneens verboden is. BAKKER UIT DEURNE TOT 10 JAAR VEROORDEELD. Op 21 Januari heeft voor de Bossche rechtbank terecht gestaan de 39-jarige bakker L. P. C. van Woorsel uit Deurne, die tijdens een huiselijke twist zijn vrouw met een stoel zoo ernstig had geslagen, dat zij eenige weken later overleed. De Officier van Justitie had wegens doodslag een gevangenisstraf van tien jaar geëischt. De rechtbank heeft den man conform dezen eisch tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. DE OPLEIDING VAN ORKEST- MUSICI. Dezer dagen zal de opleiding voor het orkestdiploma aan het Rijksconservatorium op een geheel nieuwen grondslag komen. Het vorig jaar heeft het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten een cursus voor orkestspelers in het leven ge roepen onder den naam „Centraal Orkest" Het werk van het Centraal Orkest- zal thans door bet Rijks Conservatorium overgenomen worden. Dfe opleiding zal bestaan uit een orkestklasse. De normale duur van de voorbereidende klasse zal drie die van de orkestklasse twee jaar duren. Voortaan wordt het orkestdiploma van het rijksconservatorium verplicht gesteld voor iederen toonkunstenaar, die voor het eerst naar een plaats in een orkest solliciteert. Toon Verhey zal als leider aan de orkest klasse verbonden worden. Wedstrijden voor Zondag. Het hockeyprogramma voor Zondag as. ver meldt: eerste klas heeren: HOCAmsterdam; BMHCHDMpromotieklas: HHYC 2— BMHC 2; ZandvoortRijswijk; tweede klas: Leiden 2H BS; BMHC 3Amsterdam 3; eerste klas dames: BDHCHilversumHOC—HHYC; Amsterdam- Rood Wit; promotieklas: Be FairHBS; tweede klas: BDHC 4Alkmaar; StrawberriesOK. In de eerste klassen der afdeeling Haarlem van den Ned. Voetbalbond worden gespeeld: afd. A: Spaarnd.RCH 4; NASBeverw. 2; O.G. 2 Kennemers 3; TYBB 3—EDO 4; afd. B: DSK Zand voortmeeuwen 4; Schoten 2—Droste; Allian ceHaarlem 3a; ConcordiaHillinen 2; afd. C: VSV 3—DEK; EDO 3—RCH 5; HFC 3—Geel Wit, afd. 2a: VSV 4Kennemers 4; DEM 2—Terras- vogels 2; Santpoort 3Waterloo; afd. 2b: Van NispenHoofdd. Boys; Haarlem 6Nieuw Ven nep; Alliance 2Spaarnestad; VI. Vogels 2 Vogelenzang; HFC 5Heemstede; afd. 2c: TZB Haarlem 4; Hillegom 2—HFC vet.; THB 2—EHS 2; RCH 6HBC 3; Schoten 3—TYBB 4; Droste 2— O.G. 3; DIO 2—HFC 4. Het kort'bal-programma voor a.s. Zondag luidt: Tweede klasse C: Oosterkwartier IAmstelo- damum I; Sport Vereent I—Westerkwartier 2; Oosterpark IS.V.K. 2. Derde klasse C: K.V.D. IZ.K.V 2; Haarlem I OK.V. I; Koog Zaandijk 3—Blauw Wit 5 Derde klasse D: Stormvogels ITogo I; D.T.V. 3Oosterkwartier 2; Derde klasse E: Amsterdam Zuid 2—Allen Weerbaar 2; Olympus—D.TV. 2 Artikel Aardappelen Bon 06A 06B Appelen 2-05, 3-05, 4-05 Beschuit 06 Bloem 492 tm. 495 Boter oi 06 Brandstoffen 06 tm. 08 BV 01 tm. 05 KF Brood Cacao Chocolade Cigaretten Eenheidsz. Eieren Gem. Meel Gort Havermout Jam Kaas 06A OüB 3-06, 4-06 05 06 AB R, Q 474, 490 3-07 483 482 484 481 Koffiesurr. Mandarijen Margarine Melk Petroleum Peulvruchten RÜst Scheerzeep Sigaren Sinaasappelen Suiker Suikerwerk Tabak 487 tm. 489 473 4-04 04 01 05, 06, 7 4-03 Ch 485 4-07 N 06 AB 4-04 480 06, 07 06 AB Taptemelk 05, 06. 07 Toiletzeep r, q Vermicelli 486 Vleesch 06AB Waschpoeder r, q 453, 475. 491 Kaart Aard. Aard. Reserve Besch. Algem. Boter Boter Brandst. Brandst. Brood Brood Reserve Versn. Tabak Eenheidsz, Algem. Reserve Algem. Algem, Algem. Algem. Algem. Algem. Reserve Boter Boter- Melk Reserve Petrol. Algem. Reserve Text, (m.) Tabak Reserve Algem. Versn. Tabak Taptem. Toiletz. Algem. Vleesch Waschp. Algem. Hoev. t.nu 2 kg. 6 Feb. 1 kg. 6 Feb. 1 kg. 20 Feb. 75 gr. 6 Feb. 70 gr. 20 Feb. 125 gr. 11 Mrt. 250 gr. 15 Feb. 1 eenh. 28 Feb. 1 eenh. 30 Apr. 400 gr. 50 gr. 150 gr. 100 gr. 20 st. 1 rants. 1 rants. 3 St. Vj rants, 250 gr. 125 gr. 500 gr. 100 gr. 250 gr. 850 gr. 125 gr. 125 gr. 13/4 lit. 5 1/4 Ut. 1 Ut. 250 gr. 500 gr. 45 gr. 5 st. 850 gr. 1 kg. 100 gr. 25 gr. 1 3/4 lit. 1 rants. 100 gr. 50 gr. 1 rants. 1 rants. 6 Feb. 6 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 6 Feb. 28 Feb. 28 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb, 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 6 Feb. 3 Feb. 11 Mrt. 20 Feb. 20 Feb. 27 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 30 Apr. 6 Feb. 6 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 6 Feb. 20 Feb. 28 Feb. 20 Feb. G Feb. 28 Feb. 28 Fetn VAN DEN OVER PEULVRUCHTEN EN NOG IETS ANDERS Het vleeschrantsoen is verlaagd: de peulvruch ten zijn daarentegen weer gedistribueerd. Het eene eitwitrijke voedingsmiddel vult het andere eenigszins aan. Niet op iederen vleeschloozen dag zullen de boonen en erwten als aanvulling kunnen dienen, maar een enkelen keer een sma kelijke soep, met peulvruchten bereid, vooraf of een stoofschotel met erwten of boonen kunnen we wel geven. Ook kan men ze door de groente mengen, bijv. erwten met peen, koolraap met bruine boonen. En wie er tijd voor over heeft eti margarine wil besteden, kan er koekjes van bakken. Een bonvrije aanvulling zijn de mosselen en de kokhanen. Zij zijn in verschillende plaatsen te krijgen. Zij smaken goed bij aardappelen, groenten en in een kerry-, uien- of mosterdsaus. Visch en schelpdieren uit het zuur zijn eveneens uitstekend te gebruiken. Bliek, mosselen en kok hanen uit het zuur kunnen het beste gegeten worden met groente, sla, warme saus en aard appelen. Dan zijn er nog de gerookte vischjes, die men voor het gebruik bij het middagmaal even op den stoom van een ketel of pan kan warmen. RECEPT AARDAPPELSOEP MET BOONEN. 125 gr. erwten, boonen, capucijners of schok ker erwten, 1 liter water, 3 aardappelen, prei of ui. bosje selderij of peterselie zout. De peulvruchten wasschen, weeken in 4 dl. water en in het weekwater bijna gaarkoken. (De hooikist daarvoor gebruiken!). Dc aardappelen schoon boenen en in stukken snijden. De prei of ui schoonmaken, fijnsnipperen, met de aard appelen bij de peulvruchten voegen en Vz uur meekoken. Alles fijnmaken en de rest van het water toevoegen. De soep weer aan de kook bren gen en eenige minuten doorkoken. De selderij of peterselie wasschen, fijn hakken en aan de soep toevoegen vlak voordat zij. wordt opgediend. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebe scheiden is het morgen Zaterdagde beurt aan de letters H van Ha tot en met Heen. RADIOPROGRAMMA J ZATERDAG 6 FEBRUARI 1943. "N HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Volksliedjes uit de bergen (gr.). 7.30 BNO Nieuwsberichten. 7.40 'n Vroolijk plaatje bij 't ontbijt (gr.) 9.05 Duitsche taalcursus. 9.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden.... 8.50 Operette-fantasie (gr.). (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Weensche sfeer (gr.). 10.30 Journalistiek weekpraatje. 10.45 Orkest Rentmeester. 11.30 Ceilo en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Orkest Piet van Dijk. 12.45 BNO Nieuwsbe- rictehn. 13.00 Melodisten en solist. 13.45 De trage die van Pieter Retief en de zijnen, lezing. 14.00 Vierhandige planovoordracht. 14.30 Europeesche tijdschrlftenschouw. 15.00 Bonte middag. 16.45 B NO Niguwsberichten. 10.53 Dansorkest (gr 17.00 Orkest Ad. de Heer. 17.30 Strijd om den schat, luisterspel. 18.00 Orgelspel. 18.30 BNO Nieuwsbe richten. 18.40 Ra-ra-ra? Radio-Raadsel-Rubriek. 19.00 BNO Politiek weekoverzicht Vanaf 19.15 al leen voor de Radio-Centrales die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 19.15 Otto Hendriks en zijn orkest en gramofoonmuziek. 20.15 Klassiek Zaterdagavondconcert (gr.) 21.45 BK O Nieuwsberichten. 22.00 Opera-Koorzang (gr.). 22.20 Een luchtig weekeinde (gr.). 23.30—24.00 Noc turnes van den Zaterdag Preludes tot Jen zon dag (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Brandende kwesties (opn.). 8.05 Ultxde werken van G. Pucclnl (gr.). 8.30 BNO Nieuws berichten. 8.40 Balkan Rhapsodleën (gr 9.00 Vroolijkheid op z'n tijd (gr.). (9.159.30 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Planovoordracht. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Om- roep-Meisjeskoor (opn.). 11.30 Symphonlsch voor middagconcert en solist (gr.). 12.30 Visscherij- kwartier. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Pro gramma-overzicht. 13.05 Llcht-klasslek kamer orkestconcert (gr.). 14.00 Godsdienstige uitzen ding. 14.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest, 15.00 Residentie-orkest en solist. 15.50 Gramofoon muziek. 16.00 Beiaardconcert (opn.). 16 15 Het Jonge hart, dichtende jeugd aan het woord. 16.45 BNO Nieuwsberichten en spiegel van dtn dag. 17.00 BNO Uitzending voor Nederlandsche zeelie den. 17.30 Gemengd koor „Pro Mustca" en gra mofoonmuziek. 18 00 Als ik 't voor 't zeggen had. 18.10 Landmans Lust. 18.30 Nederlandsche Volks klanken. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Cen trales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Pianovoordracht. 10.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Omroep-Kerkorgelcon- cert. 20.15 Van de eene melodie ln de andere (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten 22.00 BNO Actueela beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.2024.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2