Nieuwe bon 08 PR0DENT u n i s ii e x zorgt voor Uw gezondheid I 9 U7 A Het ongeluk met de brug bij Zaltbommel. Ir. W. van der L. vrijgesproken. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak betreffende het ernstige brugongeval, dat in Augustus 1940 bij Zalt bommel plaats vond, en waarbij een tiental arbeiders om het leven kwam. Aan den ver dachte, ir. W. V. d. L., uit Bloemendaal, was ten laste gelegd, dat het aan zijn schuld te wijten was, dat bij de voorbereiding en de uitvoering van het werk niet de noodige zorg vuldigheid was betracht terwijl hem tevens dood door schuld aan het ongeluk was ten laste gelegd. De officier van justitie had zes maanden hechtenis tegen ir. v. d. L. geëischt. De recht bank heeft verdachte vrijgesproken. De recht bank concludeerde, dat niet is bewezen, dat verdachte het hem ten laste gelegde feit heeft begaan. Dienstneming bij het N.S.K.K. Naar aanleiding van de publicatie ter her innering aan het feit, dat de eerste man schappen van de motor-W.A. twee jaar ge leden als vrijwilliger dienst namen bij het N. S. K. K. Motorgruppe Luftwaffe, werden aan de Dienststelle van den N. S. K K Verbindingsführer allerlei vragen gesteld. Hieronder een beknopt antwoord op de drie voornaamste vragen, die werden gesteld. Ten eerste: Wie kunnen bij het N.S.K.K.- Luftwaffe dienstnemen Het antwoord hierop luidt Eigenlijk ieder een. Alle mannen, flinke kerels tusschen de 18 en 45 jaar, die mee willen helpen om Europa te beschermen tegen het gevaar uit het Oos ten. Zekere lichamelijke eischen worden ge steld, maar zijn niet zwaar. Velen, die afge keurd werden voor de Waffen S.S., kunnen zoo bijvoorbeeld bij het N.S.K.K Luftwaffe nog dienst nemen/ Goed chauffeur zijn is geen vereischte. Het N.S.K.K. leidt zelf zijn chauf feurs en monteurs op. Hiervoor is ergens in het Westen een aparte school ingericht ..Wat houdt de dienst in van den vrijwilli ger bij de mo+or W A bii het N.S.K.K. Luft waffe Het allergrootste deel van de mannen rijdt de wagens van de .transportkolonne^ van het luchtwapen. Natuurlijk komen zij ook wel eens aan het front, maar voornamelijk toch staan zij achter de linies dag en nacht klaar om hun deel bij te dragen in dezen grooten strijd. Deze dienst is vaak zwaar en soms ook licht. Natuurlijk krijgen alle vrijwilligers een zeke re militaire opleiding. Deze is noodzakelijk om de manschappen met wapens vertrouwd te maken en Hun het noodige zelfvertrouwen te geven Veeziektenbestrijding. Zooals reeds eerder gemeld, zal door het inhouden van een zeer klein gedeelte van den met ingang van 1 Januari 1943 verhoogden melkprijs een aanzienlijk bedrag ter beschik king komen, dat zal worden aangewend ter bevordering van de melkcontröle om door middel 'daarvan een verhoogde melkproductie te verkrijgen alsmede voor de bestrijding van verschillende dierziekten. Het ligt in het voornemen bedoelde bestrijding te leggen in handen van gezondheidsdiensten voor dieren in de verscheidene provincies. Hiertoe zullen de thans in alle provincies bestaande provin ciale centrale vereenigingen tot bestrijding van de tuberculose onder het rundvee en van andere veeziekten dienen te worden uitge bouwd tot volledige gezondheidsdiensten van dieren, met aan het hoofd een directeur-die renarts, wien een eenvoudig geoutilleerd la boratorium ter beschikking wordt gesteld, op de wijze zooals dit in de provincie Friesland sedert 1919 het geval ts Het tot stand bren gen van deze gezondheidsdiensten zal gepaard gaan met de invoering van de algemeene tu berculosebestrijding onder het rundvee, zoo wel in het belang van den gezondheidstoestand van den veestapel als in dat van de volksge zondheid. welke, zooals reeds herhaalde ma len met nadruk werd betoogd, bij een inten sieve bestrijding van de rundertuberculosé zoo nauw betrokken is. In verband hiermede zullen alle pogingen; in het werk worden ge steld om de werkzaamheden van bovenbe doelde gezondheidsdiensten bij het begin van de bestrijdingscampagne 1943 1944 te kunnen doen aanvangen. Productiecontröle bij melkvee. De groote beteekenis van een betrouwbare productiecontröle voor het melkvee als hulp middel voor de verhooging van de opbrengst aan botervet wordt hlgemeen erkend. Slechts met behulp van 'de gegevens dezer controle kan een doelmatige selectie plaats hebben. Het aantal melkkoeien, dat in Nederland ge controleerd wordt, is nog steeds niet even redig aan de groote economische beteekenis van onze melkveehouderij. De middelen, wel ke noodig zijn om geleidelijk tot een meer algemeene productiecontröle te komen, zul len, evenals die, welke noodig zijn voor een intensievere ziektebestrijding, gevonden wor den door een kleine heffing op alle afgelever de melk. Daar onder de huidige omstandig heden een verplichte melkcontröle op niet te overkomen moeilijkheden stuit, zal voor- loopig een systeem worden gekozen, waarbij de deelname aan de melkcontröle gestimu leerd wordt door voor hen, die hun vee aan een controle onderwerpen, welke aan nader Voor de volgende week is bon 08 aange wezen voor het koopeu van de gebruikelijke rantsoenen brood, beschuit vieesch, aardap pelen en tabak (A en B). Margarine op boterbon 05. Bon tusschen 13 en 16 Februari bij den winkelier inleveren. Gedurende de distributieperiode, welke op Zondag 28 Februari a.s. aanvangt, zal men op de boterbonnen uitsluitend marga rine kunnen koopen. Men dient de bonnen „boter 05" reeds tusschen Zaterdag 13 en Dinsdag 16 Februari a.s. bij den detaillist in te leveren, desgewenscht tegen ontvangst bewijs. De detaillisten zullen aan de hand van het door hen ingeleverde aantal bonnen 05 bevoorraad worden, zoodat zij met in gang van 28 Februari a.s. in staat zijn de margarine af te leveren. Aflevering voor 28 Februari is verboden. Zij, die gewoon zijn hun maaltijden bui tenshuis te gebruiken, kunnen van 12 tot en met 16 Februari hun bonnen „boter 05" bij de plaatselijke distributiediensten inwisse len tegen wisselbonnen voor 1/50 rantsoen boter. De bonnen „boter 05" worden niet in hotels e.d. aangenomen. Ook ondernemers en personeel van hotels e.d. dienen hun bon nen gedurende dit tijdvak bij den detaillist in te leveren. Zij, die door bijzondere omstandigheden naar een andere gemeente vertrekken en daardoor niet in staat zijn hun bonnen 05 tijdig in te leveren bij een handelaar in de gemeente, waar zij zich gaan vestigen, als mede schippers, woonwagenbewoners en dergelijke personen, kunnen bon 05 van 13 tot en met 16 Februari a.s. bij de plaatse lijke distributiediensfen inwisselen tegen rantsoenbonnen voor margarine. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van Distributiebe scheiden is het morgen Zaterdag de beurt aan de SCH. PERSONALIA Onze stadgenoot de heer W. v. Delden bestel ler-chauffeur bij de Posterijen en dienst doende hoofdbesteller is bevorderd tot> hoofdbesteller. De derde vraag, waar men wordt ingezet, is te maken eischen voldoet, de kosten nooit te beantwoorden Men wordt ingezet, j v5fn controle zoo gering mogelijk te doen daar waar men noodig is. Daar waar het luchtwapen kolonnes noodig heeft, daar rijden de manschappen en wagens van het N.S.K.K. Luftwaffe'' Maar waar deze mannen van de motor-W.A. bij het N.S.K.K. öok staan, zij weten, dat zij verzorgd worden. Zij.weten, dat hun inzet niet tevergeefsch is. Zij weten en voelen, dat een groote organisatie over hun belangen waakt en hen verzorgt. Duizenden hebben reeds dienst genomen en er zullen nog duizen den volgen, die zich kunnen aanmelden bij de Dienststelle* Tan var» Nassaustraat 51. Den Haag ned. arbeidsdienst; eert generaal seyffardt. De commandant van den Nederlandschen Arbeidsdienst heeft bepaald, dat het kamp te Ommen, dat deel uitmaakt van het 22ste korps N. A. D., den eerenaam ..Luitenant- generaal Seyffiardt" zal voeren. KORT NIEUWS De rechtbank te Groningen veroordeelde den 57-jarigen chef van de griffie dezer recht bank H. E. G. N. wegens verduistering van gelden ten nadeele van het rijk tot een be drag van 10.000,- welke gelden bestemd waren voor schadeloosstelling aan getuigen en deskundigen, tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. De politie te Utrecht heeft vier mannen ingehouden die op 19 Januari j.l, van een koopman aldaar een partij z.g. sloopgoud ter waarde van 10.000 hadden gestolen. Het goud was aan een juwelier te Amsterdam ver kocht. In Veendam heeft een meisje van 6 jaar in een onbewaakt oogenblik haar 3-jarig broertje een dosis formaline toegediend. Het jongetje is aan de gevolgen overleden. De politie heeft te Amsterdam twee mannen aangehouden, die een vrachtauto van een expediteur in Alkmaar hadden gestolen. De lading van de auto bestond o.a. uit 1500 k.g. kaas en andere goederen. De politie heeft in een schuur bij een boerderij te Watergang een clandestiene jene verstokerij ontdekt. Drie mannen die op hee- tordaad werden betrapt, werden aangehouden. Zij waren nog bezig met het nemen van oroeven. Te Amsterdam is uit een opslagplaats in de Looierstraat een groote hoeveelheid leer, eén partij elastiek, kunstzijde, voeringstóf en kunstleder, tezamen ter waarde van 12.000 gestolen. Voorts werden uit een zaak in de Borgerstraat, 221 leeren damestasschen, ter waarde van ruim 9000 gestolen. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.). Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. O vermeer, Heemstede, Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zand voort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmuiden Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Wordt gij gekweld door Rheumatiek? Begin vandaag nog een bloedzuiverende kuur. Neem Gezondheid voor een cenl per da *4 ApotV ra Ora|. 0.4L 0 76, 1.47. N.V. Kovnlre. zijn. ZEEPBONNEN VOOR VVASSCHERIJEN. Met nadruk wordt er nogmaals de aan dacht op gevestigd, dat het publiek ver plicht is zeepbonnen aan de wasscherijen af te geven voordat deze de wasch in be handeling nemen. In vele gevallen wordt aan dit voorschrift niet voldaan, wat ern stige moeilijkheden voor de wasscherijen oplevert. Voorts schijnt niet voldoende be kend te zijn hoeveel waschgoed men op de zeepbonnen kan laten wasschen. Derhalve j wordt nogmaals medegedeeld, dat men per bon voor eenheidszeep 5 K.G. en per bon voor waschpoeder 9 K.G. droge vuile wasch kan laten behandelen. Op beide bonnen tezamen kan men dus per maand 14 K.G. waschgoed laten wasschen. DERTIGDUIZEND VOORRANGSKAARTEN. De voorrangskaart voor aanstaande moe ders, met welker uitreiking de Ned. Volks- dienst 1 Januari begon, is een veelge vraagd artikel. Tot heden werden er reeds 30.000 uitgereikt, voornamelijk in de groote steden, zoo in Amsterdam bijvoorbeeld 1800. Vijftigduizend nieuwe worden aan gemaakt De N.V.D. ziet overigens nauwgezet toe. dat ze in bevoegde handen komt. Voor- loopig is zij uitsluitend bestemd voor aan staande moeders, van zeven maanden voor de bevalling af tot twee maanden daarna Aan het einde van dien termijn moet de kaart worden ingeleverd. Het verleenen van voorrang in trams, treinen en bussen stiet bij de huidige in tensiteit van het verkeer op bezwaren, des alniettemin ondersteunt de kaart hier toch een beroep op de wellevendheid van het publiek. Gevraagd is naar de mogelijkheid de voorrangskaart ook in te voeren voor in validen en ouden van dagen. Vooralsnog heeft dé N.V.D. hiervan afgezien. Niet alleen da«lt de waarde der kaarten naar mate er meer van worden uitgereikt, doch het valt ook moeilijk hier een scheidslijn te trekken. Tenslotte moet men niet ver geten, dat het feitelijk betreurenswaardig is dat een dergelijke kaart moest worden uitgereikt. Zij is dan 'ook slechts bedoeld als een duidelijk maar uiteraard niet blij vend appèl aan de beleefdheid van het publiek. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 12 Februari 1943 f 3000 m. premie 19699 f 15.000 m. premie f 30.000 :f 13292 f 400: 2979 6378 18534 f 200: 11171 10.000 BOETE VOOR LEDER- HANDELAAR De lederhandelaar A. van Boxtel uit Kaats heuvel had o.m. een partij van ongeveer 2000 portefeuilles verkocht, ruim vier gul den boven den normalen prijs, waarbij hij een omvangrijke extra winst had gemaakt. De inspecteur van de prijsbeheersching ver oordeelde hem deswege tot een boete van 10.000. Twee personen uit Breda, die de partij hadden gekocht, en tegen nog hoogere prijzen hadden verkocht, werden veroor deeld tot resp. 4500 en 2000, terwijl een inwoner van Gilze Rijen die ook in deze zaak betrokken was, veroordeeld werd tot 1000 boete. SPORT EN SPEL il.YL-MODlNTA DISTRIBUTIEBONNEN Bon Kaart Hoev. t.m, Artikel Aardappelen 07A Aard. 07B Aard. Appelen 2-05, 1-05, 4-05 Reserve Beschuit 07 Besch. Bloem 492 tm. 495 Algem. Boter 01 Boter 05 Boter Brandstoffen 06 tin. 00 BV Brandst. 01 tm. 05 KF Brandst. Brood 07A Brood 07B Brood 3-06. 4-06 Reserve 03 Versn. 07A Tabak 07 Cigar. R, Q Eenhei dsz. 474, 490 Algem. 3-07 Reserve 483 Algem. 482 Algem. 484 Algem. 481 Algem. Kaas 487 tm. 489 Algem. Koffiesurr. 473 Algem. Margarine oi Boter Melk 05. 06, 07 Melk 4-08 Reserve Cacao Chocolade Clgaretten Cigaretten Eenbeidsz, Eieren Gem. Meel Gort Havermout Jam Petroleum Peulvruchten Rijst Scheerzeep Sigaren Sinaasappelen Sinaasappelen Wedstrijden voor Zondag. Het programma van de eerste klassen der af- deeling van den Ned. Voetbalbond voor Zondag a.s. luidt: afd. A: RCH 4—Kinheim 2; TYBB 3— Beverwijk 2; NASSpaarndam: afd. B: DCO 2 Schoten 2: DrosteAlliance; Haarlem 3aDSK; afd. c: OIV—VSV 3; Geel Wit—RCH 5; HFC 3— EDO 3; afd. 2a: VVB 2—DEM 2; Terrasvogels 2— Kennemers 4; WaterlooKinheim 3: Santpoort 3 IEV 2; afd. 2 b: WH—HFC 5; Hoofd. Boys- Haarlem 6; Nieuw VennepSpaarnestad; Voge lenzangVan Nispen; afd. 2 c: HFC 4Haar lem 5; TYBB 4—DIO 2; OG 3—Halfweg 2; Ripper- da 2Schoten 3. Het hockey programma voor Zondag bevat de volgende wedstrijden: eerste klas heeren: HOC-HHYC; HDM—Amsterdam; promotieklas: SOSVictoria; StrawberriesHHYC 2; Rijswijk BMHC 2; Zand voortLeiden; eerste klas dames: HOC—Hilversum; HHYC—SCHC; BDHC—Am sterdam; HDMRood WiU promotieklas: Rood Wit 2—HHYC 2; Amsterdam 2—BDHC 2. Het korfbalprogramma voor a.s. Zondag luidt: Tweede klasse C: DED 2.Sport Vereent 1; SV K 2Oosterkwartier 1 (12—2 uur); Westerkwar tier 2Amsterdam Zuid 1. Derde klasse C: ZKV 2Haarlem 1; OKV 1 Koog Zaandijk 3. Derde klasse D: Blauw Wit 4Sport Vereent 2 (122 uur); Stormvogels 1Victoria 1. Derde klasse E: Oosterkwartier 3Amsterdam Zuid 2; Allen Weerbaar 2DTV 2 (12—2 uur). Boksen. BOKSEN EEN NOBELE SPORT. Op de wekelijksche conferentie voor sportjour nalisten in Den Haag heeft de directeur-gene raal der volksgezondheid, dr. F. O. Bruyning, gesproken over „boksen een nobele sport". Spr. zette uiteen, dat vele menschen boksen een vreeselijk iets vinden, dat minstens verbo den moet worden. Nu is kracht ben boksen een belangrijke factor, doch spierkracht alleen is absoluut onvoldoende om een bokser van be teekenis te kunnen worden, aldus spr. Om succes te kunnen hebben moet men snelheid van spier beweging bezitten en snel reageeren. Hierbij komen nog doorzettingsvermogen en moed. Snel heid van spierbeweging krijgt men, naast na tuurlijken aanleg, door voortdurende en des kundige oefening. Bij het baksen zijn het behal ve de vlug werkende schouder-, borst-, rug- en armspieren vooral en haast bovenal het been- en voetwerk dat een groote rol speelt. Zeer belangrijk als geestelijke eigenschap voor den bokser is ook het concentratievermogen. Hij moet precies weten wat hij wil en zijn tegenstan der juist weten te schatten. Voorts maakt deze sport moedig. Boksen vereiseht voorts een hooge mate van zelfbeheersqhing. Men mag zich nooit tot onbe- heerschte handelingen laten verleiden ook niet als men dreigt te verliezen. Juist deze noodzaak om goede geestelijke eigenschappen te kweeken maken deze sport zoo belangrijk ook in op voedkundig opzicht voor de jeugd. Spr. hoopte, dat de tijd niet ver zou zijn dat op de scholen het boksen zou worden ingevoerd. Dit zou een grooten invloed ten goede kunnen hebben op de weerkracht en algemeene houding van ons volk. Dit laatste vooral bedoeld als le venshouding, want vooral die houding zal be slissend zijn voor de toekomst van ons volk Geneeskundig onderzoek en controle achtte spr. voor de beoefenaars der bokssport noodzakelijk, evenals bij elke zware sport. De heer J. J. de Boer gaf een uitvoerige uit eenzetting over het schoonrijden op de schaats en besprak de verschillende slagen. Ook had hij het nog over het slijpen van de verschillende typen schaatsen en hoe dit vroeger was. Tafeltennis. 04 Petrol. 485 Algem. 4-07 Reserve N Text (m.) 07A Tabak LL Textiel DF DD Textiel DB 4-04 Reserve 4-03 Reserve 480 Algem. 06. 07 Versn. 07A Tabak Suiker S wikerwerk Tabak Taptemelk 05 06, 07 Taptem. Toiletzeep r Toiletz. Vermicelli 486 Algem. Vieesch 07AB Vieesch Waschpoeder R. Q Waschp. 475, 491 Algem. T. O. G.—ANIMO. 2 kg. 13 Feb» 1 kg. 13 Feb» 1 kg. 20 Feb» 75 gr. 13 Feb» 70 gr. 20 Feb» 125 gr. 11 Mrt» 250 gr. 15 Feb» 1 eenh. 28 Feb» 1 eenh. 30 Apr» 400 gr. 13 Feb» 50 gr. 13 Feb» 150 gr. 20 Feb. 100 gr. 20 Feb. 20 st. 13 Feb» 20 st. 13 Feb» 1 rants. 28 Feb. 1 rants. 28 Feb. 3 st. 20 Feb» rants. 20 Feb» 250 gr. 20 Feb. 125 gr. 20 Feb. 500 gr. 20 Feb. 100 gr. 20 Feb. 250 gr. 20 Feb» 125 gr. 11 Mrt» 13/4 lit. 20 Feb» 5 1/4 lit. 20 Feb. 1 lit. 27 Feb. 250 gr. 20 Feb» 500 gr. 20 Feb» 45 gr. 30 Apr. 5 st. 13 Feb. 500 gr. 6 Mrt. 500 gr. 6 Mrt. 850 gr. 20 Feb. 350 gr. 20 Feb. 1 kg. 20 Feb. 100 gr. 20 Feb. 25 gr. 13 Feb. 1 3/4 lit. 20 Feb. 1 rants. 28 Feb. 100 gr. 20 Feb. 50 gr. 13 Feb. 1 rants. 28 Feb. 1 rans. 28 Feb. Voor a.s. Zaterdag is voor de hoofdklasse com petitie de belangrijke wedstrijd T. O. G.Animo vastgesteld. Deze wedstrijd zal gespeeld worden in het clubhuis van het tennispark „De hooge Berg" aan de Pijislaan. De stand luidt thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. Quick 7 5 2 0 12 D. O. S. 7 3 4 0 10 Animo 6 2 1,3 5 Barna 7 2 1*4 5 K. K. K. 6 1 2 3 4 T. O. G. 7 114 4 E.D.O. SPEELT TEGEN O.S.V. Zondag a.s. speelt E.D.O. in het Noor- der Sportpark vriendschappelijk tegen O.S.V., de club, welke op het oogenblik de leiding heeft in de tweede klasse A. SPORT.ALLERLEI Het bestuur van den Nederlandschen Korf* halbond heeft besloten dit jaar wederom de bondsserie wed strijden te laten verspelen. Deze wedstrijden zijn onderverdeeld in die om den zilveren korf, waaraan alleen twaalftallen uit de eerste en tweede klasse'mogen deelnemen en wedstrijden om den zilveren Nieuws van den Dag bal, alleen voor clubs uit de derde klasse en die in de competities der afdeelingen spelen. Zondag a.s. zal de huldiging plaatsvinden van de clubkampioenen 1941-1942 der Haar- lemsche Damclub. Tevens zullen de in deze wedstrijden, alsmede de in den zomerwed strijd 1942 behaalde prijzen aan de winnaars worden uitgereikt. Ter gelegenheid hiervan zullen de heeren F. Raman en J. B. Sluiter Jr. een alterneerende sirnultaanséance geven. RADIOPROGRAMMA ZATERDAG 13 FEBRUARI 1943. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Het Heyn-kwarlet (gn). 7.30 BNO Nieuwsbe richten. 7.40 Adalbert Lutter en zijn orkest (gr.). 8.05 Duitsche Taalcursus. 8.30 BNO Nieuwsbe richten. 8.40 Wij brengen U heden8.50 Com ponisten eeren hun vaderland (gr.). (9.30—9.37 Spiegel van den dag opnf). 10.00 Voor de sa lon (gr.). 10.30 Richaixl Wagner en onze tijd, le zing. 10.45 Orkest Francis Keth. 11,30 Zang en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Dick Willebrandts en z-ijn dansorkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 De Melodisten en soliste. 13.45 Belangrijke wen ken aan onze volkstuinders. 14.00 Vierhandige pianovoordracht. 14.30 Europeesche tijdschrif- tensohouw. 15.00 Bonte middag. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 16.53 Otto Dobrindt en zijn or kest (gr.). 17.00 Barnabas von Gegzy en zijn orkest (gr.). 17.30 Strijd oftï den schat, vervolg- luisterspel. 18.00 Orgelconcert. 18.30 BNO Nieuws berichten. 18.40 Radio Raadsei-Rubriek. 19.00 BN O. Politiek weekoverzicht. 19.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Omroeporkest en so list. 20.00 Kerkorgelconeert (opn). 20.45 Ter her denking van den sterfdag van Richard Wilhelm Wagner (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Peter Kreuder aan het klavier (gr.). 22.20 Hemel en aarde in het lied; Stèrrenlied (gr.). 23.3024.00 Dansen naar de grens van heden en morgen (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Brandende kwesties (opn.). 8.05 Ballet muziek (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 "L' arlésienne Suite" gr.). 9.00 Amusementsor kest (opn.). (9.15—9.30 Een gemoedelijk onderhoud, zooals dit dagelijks voorkomt). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Zang en plano. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Christelijk Meisjeskoor „Lenteklok jes" (opn.). 11.30 Les Cloches de Corneville (gr.). 12.30 Boereland in boek en krant. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Licht klassieke kamermuziek (gr.), 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Frans Wouters en zijn orkest. 15.00 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en soliste. 16.00 Beiaardconcert (,opn.). 16.15 Het jonge Hart. 16.45 BNO Nieuwsberichten en Spiegel van den dag. 17.00 BNO Uitzending voor Nederlandsphe Zeeliedeh. 17.30 ïJët Neder- landsch Kamerkoor. 18.00 Als ik-•'t voor '{'zeg gen had. 18.10 Landmails Lust. 18.30 Cabaret „Cameleon". Vanaf 19.15 alleen voor dé Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Viool en piano. 19.45 B .NO Nieuwsberichten. 19.55 Zang en piano. 20.15 Van de eene melodie in de andere, (gr.). 21.45 B NO Nieuwsberichten. 22.00 BNÓ Actüeele be schouwing. 22.10 Avondwiiding. 2220—24:00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2