Provinciale begrooting. Fonds voor de reserveering van batige saldi gesticht. De commissaris der provincie Noordholland heeft de begrooting 1943 vastgesteld. Aan de toelichting is het volgende ontleend: Van het batig saldo van den gewonen dienst, waarmede de rekening over 1940 sluif, komt een bedrag van f 1.917 454 aan den dienst 1943 ten goede. Om te voldoen aan een wensch van den Se cretaris-generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken, uitgedrukt bij de goed keuring van de begrooting voor 1942. zal dit bedrag dienen te worden gereserveerd Daar toe zal het gestort kunnen worden in een in het leven te roepen fonds voor de reservee ring van batige saidi De op de begrooting voor 1943 te ramen uit gaven kunnen, nu voor de werkloosheidsbe strijding met een bedrag van f 50.000 kan wor den volstaan en nu een storting in het ontgin ningsfonds achterweg*3 kan blijven, met in begrip van een storting in het wegenfonds tot het gedurende een reeks van jaren gebruike lijke bedrag van f 250 000. door de overige be schikbare middelen worden gedekt De opcenten op de grondbelasting kunnen worden geraamd op f 1.134.000 welk bedrag iets hooger is dan het ten behoeve van de begrooting voor 1049 hliikbaar iets te laag geraamde Voor de uitkeermgen ui de opbrengst der inkomstenbelasting en uit de opbrengst der vermogensbelasting geldt, dat de Secretaris- Generaal van het Departement van Binnen landsche Zaken heeft kennen gegeven, dat bij de opstelling van de begrooting voor 1942 behoort te worden uitgegaan van de onderstel ling. dat de regelingen, die voor 1941 golden, bestendigd blijven De uitkeering uit de op brengst der inkomstenbelasting is derhalve te stellen op het gedrag dat werkelijk genoten is als uitkeering ingevolge artikel 1 der ver ordening no 30^1941. dat if rond op f 2.890.000. De uitkeering uit de opbrengst der vermo gensbelasting kan gesteld worden op 10,4°/*> van de opbrengst der vermogensbelasting, dat is, blijkens de schattingen van de rijksadmi nistratie voor het belastingjaar 1943. op ten minste f 850.000 Met deze middelen zal voor onvoorziene uitgaven een bedrag van f 351.448 overblijven De begrooting sluit met een becjrag aan in- komci-or. on uitgaven van f 61.849. Belastingen. Veraei neett de commissie besloten ter be strijding van de uitgaven te heffen achttien opcenten op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen en achttien opcenten op de hoofdc-nrr» on^pbouwde eigendom men Rechtspraak door enkelvoudige kamers. Het Verordeningenblad bevat het be sluit van den Secretaris-generaal van het departement van Justitie betreffende recht spraak met enkelvoudige kamers. De secretaris-generaal van het departe ment van Justitie kan ter bevordering van een snelle en doelmatige rechtspleging be palen, dat gedurende een bepaalden tijd alle of bepaalde zaken bij een arrondissè- ments-rechtbank of een gerechtshof zullen v/orden behandeld door uit één lid bestaan de (enkelvoudige) kamers. De secretaris-generaal kan verwijzing naar meervoudige kamers geheel of ten deele uitsluiten Door deze maatregelen kan de behande ling van een zaak niet worden onttrokken aan een kamer, welke geheel of ten deele ls samengesteld uit personen, die niet tot de rechtprliike macht behooren. GOUDEN JUBILEUM P. C. DE VOS. Vandaag is het een halve eeuw geleden, dat «ie heer P. C. de Vos in dienst trad bij de Haarlemsche Machinefabriek v.h. Gébr. Figee. De jubilaris, die thans constructiebankwer ker is, werd hedenmorgen met zijn echtgC' noote in de directiekamer van het bedrijf ontvangen en toegesproken door den direc teur, den heer A van Renesse, die op het bijzondere karakter van dit jubileum wees, aangezien de heer De Vos bijna een menschen- leeftijd in het bedrijf werkzaam was. De direc teur roemde zijn plichtsbetrachting en meno- reerde, dat de jubilaris zelden heeft verzuimd en in vijftig jaar niet een enkele maal te laat is gekomen. De heer Van Renesse bood ten slotte een geschenk in enveloppe aan. Van den directeur ir. G. Labisch ontving de jubilaris een fraaie koperen aschbak met inscriptie In de feestelijk versierde hal, waar het ge- heele personeel bijeen was, nam de jubilaris de hulde van zijn collega's in ontvangst. De heer Sj. Boelsta hield een hartelijke toe spraak en schetste de levensloop van den heer De Vos. die reeds als jongen bij het bedrijf is gekomen en alle lotgevallen van de fabriek heeft meegemaakt. Spreker prees den jubilaris ais een goed collega, op wien men nooit vergeefs een beroep deed. Namens het Jubileumfonds bood spreker een fraaie ets van de kathedraal St. Bavo aan. Mevrouw De Vos ontving een mand bloemen. Nadat de jubilaris had bedankt voor het huldebetoon, keerden hij en zijn cchtgenoote huiswaarts om daar dit jubileumfeest verder te vieren. .JUBILEUM H. VENEKAMP. Donderdag 18 Februari zal de heer H. Vene kamp, technisch ambtenaar bij de N.Z.H.T.M vijf-en-twintig jaar bij deze maatschappij in dienst zijn. VERDUISTEREN van 17.5? tot 7.52 uur. 17 Febr.: Zon óp 7.55, onder 17.55 uur. Maan onder 6.23, op 15.16 uur. 18 Febr. Zon op 7.53, onder 17.57 uur. Maan onder 7.01, op 16.14 uur. Hoofdredacteur: J. v. Baudewyns, H.lem (ai'w.). Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F c Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A O vermeer, Heemstede, Buitenland: J. C. van dei- Laag, Heemstede. Haegseh Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van Distributiebe scheiden is het morgen Woensdag de beurt de letter W. JUBILEUM J. LYCKLAMA. De heer J. Lycklama herdacht gisteren den dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij den Gemeentelijken Incassodienst. Bij zich aan huis ontving de jubilaris een deputatie van het personeel. De directeur, de heer J. H. Borger, sprak den jubilaris eenige woorden toe en overhandigde hem na mens de directie een geschenk onder envelop pe, waarna de heer J. P. Starreveld namens het personeel een geschenk aanbood. ECONOMISCHE RECHTER. 100 ZAKEN OP EEN MORGEN. Een schijnbaar eindelooze rij namen werd vanmorgen door den deurwaarder afgeroepen voor de zitting van den economischen rech ter. Honderd verdachten moesten zich voor den rechter verantwoorden voor het vervoe ren van aardappelen zonder geleidebiljet en honderd verdachten werden veroordeeld tot boetes, varieerende van 5.(3 dagen) tot f 60.(20 dagen), in evenredigheid met de hoeveelheid vervoerde aardappelen KUNSTSUBSIDIES DER PROVINCIE. De commissaris der provincie heeft even als vorig iaar besloten aan de Haar lemsche Orkest Vereeniging eeh subsidie te verleenen van f 4.500 en aar. het Concertge bouw-orkest, te Amsterdam f 11.250. Voor het Noord Hollandse!) tooneel is weer een sub sidie van f 5.000 uitgetrokken en nieuwe sub sidies worden verleend aan de Ned. Kultuur kamer (f 2.500) en de Ned Kamer Oper* ff 3.000) VEREENIGING „DANTE ALIGHIERI". Zaterdagmiddag hield mevr. I Bijleveld Gelinck in het zaaltje van „de Kerkuil" voor bovengenoemde vereeniging een lezing over het onderwerp „Dante en Virgilius" Na een korte inleiding gaf Mevrouw Bijle veld een overzicht van het leven van den dichter Virgilius, die een intieme vriend was van Keizer Augustus. Virgilius dichtte o.a. de Bucolica-Herderszangen, de Georgica. die den Italiaanschen landbouw tot onderwerp had, en het heldendicht de Aeneis. De Aeneis. be schrijft de lotgevallen van den held Aeneas, een Trojaan die na den val van zijn stad een nieuw Vaderland ging zoeken en zoo de voor vader wei^ van de Romeinen en we) speciaal van het IuBsche huis. de familie van Augustus. Toch zijn deze lotgevallen niet het ware doel van het gedicht: de Aeneis is slechts een vér heerlijking van Rome's grootheid. Virgilius heelir'je mentaliteit en de sfeer van zijn tijd voomJrfelijk aangevoeld; zoowel in de keuze van zijn onderwerp als in de wijze van uit werking is hij bijzonder gelukkig geweest. Dit verklaart dan ook den grooten roem. dien het kunstwerk genoot. Ter vergelijking met Dante's werk is het zesde boek van de Aeneis, waarin de held een tocht door de Onderwereld gaat maken, het belangrijkste; dit zesde boek wordt dan ook door de spreekster uitvoerig behandeld. Is de roem van Virgilius dus al zeer groot tijdens zijn leven, ook na zijn dood leeft die roem onverminderd voort. En dat wel omdat hij, naarmate de antieke cuituui begon te tanen, steeds meer beschouwd werd als het symbool van Rome's glorie, van het Imperium Romanum met al zijn wetenschap en kunst. Zulk een symbool wordt hij dan tenslotte ook bij Dante, en wel het symbool van de men- schelijke Rede. Het is de grootheid van Dante geweest die aan de figuur van Virgilius nieuwe, onsterfe lijke luister heeft toegevoegd. Na afloop bedankte de vice-presidente. nriej L L. Bierens de Haan. mevr. Bijleveld voor haar boeiende, wei-gebouwde voordracht, die met grooto belangstelling dool- de aanwe zigen werd gevolgd. „DE GOEDE POTSTEEG" Een bijzondere étalage bij Vroom en Dreesmann hier ter stede vestigt de aan dacht op een aardig straatje „De Goede Potsteeg" in den winkel van genoemde fir ma, waar het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad te 's Gravenhage aandacht vraagt voor zijn wenken en raadgevingen op voedingsgebied, die op aantrekkelijke vouwbladen gedrukt aldaar verkrijgbaar zijn Het straatje is bevolkt door verdienste lijk uitgedoschte poppen. Hier en daar hangt er een uit de ramen en ook de kamers en keukens, waarin den beschouwer een kijkje wordt gegund, zijn door poppen bewoond. Het geheel zal zeker veel kijkers trekken en de huisvrouwen bewegen tot het aanvra gen van de vouwbladen en boekjes, welke eenoem'd bureau uitgeeft. Want het ls de bedoeling van dezen fraaien stand zooveel mogelijk huismoeders te brengen tot een goede en doelmatige bereiding en bewaring van de thans beschikbare voedingsmiddelen voor haar gezin, met een economisch ge. bruik van grondstoffen en een ten volle be steden vair alles, wat waarde heeft. WEER- EN STERRENKCNDIGte KRING Voor de Haarlemsche Weer- en Sterren kundige Kring heeft de heer F. H. Schmidt uit De Bilt een voordracht gehouden over „De wolken in een onstabiele atmosfeer". Spreker zette eerst verschillende -orzaken van wolkvorming uiteen, waarvan de be langrijkste is de afkoeling der lucht door opstijging. Op het Scheidingsvlak van warme en koude lucht ontstaat een z.g. frontbewol- king. Onstabiele toestanden komen in de onderste lagen van de atmosfeer in de mid daguren' veelvuldig voor. Zij maken het zweven met zweefvliegtuigen in z.g. droge thermiek mogelijk. Het uitgesproken tj-pe van een onstabiliteltswolk is de gezwollen stapelwolk, welke ln de buien- of onweers wolk kan overgaan. Spreker vertoonde hier van fraaie lichtbeelden, evenals van de cel achtige structuren Van wolken in 'een on stabiele laag, de z.g. cellen van Bf-nard. De regelmaat van deze cellen komt o.a. tot uiting als stapelwolken zich tot imposante wolkenstraten aaneenrijen. De heer Schmidt besloot zijn voordracht niet hiervan enkele mooie voorbeelden te laten zien. ONBEWOONBAAR VERKLAARDE WONINGEN. Bij raadsbesluit van 27 Juli 1936 waren de wo ningen aan de Lange Lakenstraat 17 en 18 Lange Poellaan 88 en 80, Leidschevaart 28 M, 28 N, 28 S en 28 T en Rustenburgerlaan 75 E en 75 F onbe woonbaar verklaard. De termijnen tot ontrui ming dier woningen, die in 1942 af zouden loo- pen, waren bij een raadsbesluit in 1942 voor den tijd van één jaar verlengd, waardoor die termij nen voor de woningen aan de Rustenburgerlaan met 4 Maart 1943, voor die aan de Lange Poel laan met 15 Februari en voor de overige wonin gen met 1 Februari L943 zouden afloopcn. De bur gemeester der gemeente Haarlem heeft thans bepaald, cïat deze termijnen wederom voor den tijd van één jaar verlengd zullen worden, aan gezien de bewoners nog geen passende woningen hebben gevonden en daarin binnen den gestelden ermijn vermoedelijk ook niet meer zullen slagen. NIEUWE VOLKSTUINEN. Eenige weken geleden berichtten wij, dat de burgemeester besloten had een aantal gronden teeltklaar te maken voor volkstui nen Behalve deze gronden zullen gereed ge maakt worden terreinen ten Oosten van den Rijksstraatweg, nabij de Heussensstraat en aan den Slaperdijk; een bedrag van 2.000 is beschikbaar gesteld. GEMEENTE VERHUURT GROND AAN VOLKSTUINDERS. De burgemeester der gemeente Haarlem heeft besloten aan de volkstuindersvereeni- ging „Ons Buiten' voor den tijd van een j'aar. ingaande 1 Januari 1943 gedeelten grond te verhuren, gelegen in het Noorder- sportpark voor den prijs van f 210 voor de^ gezamenlijke oppervlakte van 1.5 h.a. Eveneens heeft de burgemeester besloten aan het Algemeen Verbond van Volkstuin ders Vereenigingen in Nederland opnieuw voor den tijd van één jaar stukken grond ge legen tusschen den Orionweg. de Anthony Fokkerlaan, de Hectorstraai en de Planeten- laan met ingang van 1 Januari 1943 opnieuw voor den tijd van één jaar te verhuren. Aan gezien gebleken was, dat de gesteldheid van den grond voor verscheidene volkstuinders ten aanzien van de opbrengst der daarop geteelde gewassen teleurstelling heeft ge bracht en dat de huurprijs van f 1.70 per volkstuin per jaar meer in overeenstemming is met de huurprijzen van andere gelijkwaar dige gronden in de gemeente, is bepaald dat de huurprijs voor het jaai 1943 inplaats van f810, f 275.40 zal moeten bedragen. In totaal omvat dit gebied 1££ tuintjes VEREENIGING „HAERLEM". Op Zaterdag 20 Februari a.s zal mevrouw J M. SterckProot in de zaal van „Zang en Vriendschap" voor de leden van de vereeni ging „Haerlem" spreken Het onderwerp dat zij zal behandelen zal „De Lombardische Geldhandel in en buiten Haarlem" zijn. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Kaart Aardappelen 08A \a2Hi 08B Aard. AppeJen 2-05, 3-05, 4-05 Reserve Beschuit 08 Besch. Bloem 492 tm. 495 Algem, Boter 01 Boter 06 Boter Brandstoffen 06 tm. 08 BV Brandst. 01 tm. 05 KF Brandst» Brood 08/4 Brood 08B Brood Cacao S-OM-OCi -te serve Chocolade 05 Versn. Cigaretten 08 A 3 Tabak Ecnbeidsz. R. Q Senheidsz. 474, 490 Algem. Eieren 3-07 Reserve Gem. Meel 483 Ylgem. Gort 482 Algem. Havermout 484 Algem. Jam 481 Avlgem. Kaas 487 tm. 489 Algem. Koffiesurr. 473 Algem. Margarine 01 Boter Melk 85. 06, 07 Melk 4-08 Reserve Petroleum 04 Petrol. Peulvruchten 485 Algem. Ryst 4-07 Reserve Scheerzeep N Text, (m.) Sigaren 08AB Tabak Sinaasappelen LI Textiel DF Sinaasappelen DD Textiel DE 4-04 Reserve 4-03 Reserve Suiker 480 Algem. Suikerwerk 06, 07 Versn. Tabak 08AB "abak Taptemelk 05, 08. 07- raptem. Toiletzeep R Toiletz, Vermicelli 486 Algem. Vleesch 08AB Vleesch Waschpoedei R, Q Waschp. 475 491 Algem Biljarten. II. V. d. BROEK KAMPIOEN 2c KLAS. Zaterdag en Zondag werden de laatste par tijen gespeeld om het kampioenschap 2e klas voor het ressort Haarlem op klein biljart cadre 35'2. De spanning bleef bestaan tot de laatste partij tusschen H. v. d. Broek en C v. d. Hoek. Eerstgenoemde won in 14 beurten, aldus ^pelende met een gemiddelde van 10.71 Door deze prestatie legde deze speler beslag op den' kampioenstitel. De twee eerstaankomende deelnemers pro- moveeren naar de eerste klasse voor dit ressort, doordat zij zijn geëindigd met een gem. van boven zes. Na afloop deelde de voorzitter van de orga- niseerende B V „1939" den uitslag mede waarna de consul van den N. B. B mei eenige toepasselijke woorden de kampioens medaille van den N. B. B aan den kampioen H v d. Broek uitreikte. m pnt. brt. h.s. gem pnt H v. d. Broek 1050 152 47 6.90 14 C. v. d. Hoek 1012 158 59 6.40 1? H Gort 986 192 32 5.13 9 .1. Philippo 886 192 31 5.03 7 H Meeuwenoord 855 215 21 3.98 6 J. Hasselmeyer 920 198 35 4.64 4 M. B. v. d. Water 896 196 23 4.57 4 Chr. Steenken 778 211 24 3.68 0 N Dammen. K. OLIJ NAAR TERSCHELLING. De heer K. Olij, is met ingang van 1 April a.s. benoemd tot Gemeente-Secretaris van Terschelling. In den heer Olij verliest de Haarlemsche Damclub een zeer actief be stuurslid en tevens een harer meest promi nente spelers. In den thans loopenden wed strijd om het hoofdklasse clubkampioenschap dezer vereeniging bezet de heer Olij momen teel de eerste plaats, zoodat het heengaan van dezen speler vqpr het hoofdklasse team der «lub een belangrijk verlies beteekent. SPORT-ALIERIEI Zondag 14 Maart zal in Bloemendaal een districtwedstrijd van de dameshockeypioegen van Noord- en Zuid-Holland worden gehouden. P. Swier (V.Z.V.) is uitgenoodigd Zondag 28-' Februari mee te spelen te Rotterdam in het waterpolo-zevental Rest van Nederland, dat tegen het Ned. jeugdzevental uitkomt; in dit zevental speelt F. do Geest (H.P.C.) mee. De vier hoofdstedelijke eerste klassers Ajax, Blauw-Wit, D.W S. en Volewijckers spelen een competitie om het kampioenschap van Amsterdam. De Volewijckers zorgde Zondag vóór een verrassing door mot 4—2 van Ajax te winnen, doch ook D.W.S. kwam met een 21 zege op Blauw-Wit kranig voor <ien dag. A.s. Zondag worden gespeeld de VolewijckersD.W.S. en Blauw-WitAjax In Leeuwarden heeft Hoogland het kam pioenschap eerste klas klein biljart gewon nen; hij zegevierde in de beslissende partij tegen Schmidt, die verleden jaar kampioen was. In het bestuur van het district Noord holland van de N.A.U. kwam een mutatie, door het vertrek van den heer K. Gezel in verblind met zijn vertrek naar Nijmegen. In zijn plaats werd als tweede voorzitter en als voorzitter der technische commissie gekozen de heer H. Roos, Amsterdam De heer J. de Vries, secretaris van het district, zou even eens zijn post verlaten, doch men vond een modus om hem ondanks zijn vertrek naar Utrecht in functie te handhaven. Hoev. 2 kg. 1 kg. 1 Kg. 75 gr. 70 gr, 125 gr. 250 gr t eenh. 1 eenh. 400 gr. 50 gr. 150 gr. 10 gr. 20 st. 1 rants. 1 rants. 3 st. tti rants. 250 gr. 125 gr. 500 gr. 100 gr. 250 ér. 125 gr. 1 3 4 Ut. 5 1 .it. 1 lit. 250 gr; 500 gr. 45 gr. 5 st. 500 gr. 500 gr 850 gr 350 gr. 1 kg 100 gr 25 gr 1 3/4 lit. 1 rants. 100 gr 50 gr. 1 rants. 1 rants Lm. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 11 Mrt. 15 Feb. 28 Feb. SO Apr. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 28 Feb. 28 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 11 Mrt. 20 Feb. 20 Feb. 27 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 30 Apr. 20 Feb. a Mrt. 6 Mrt 20 Feb. 20 Feb. 2f Feb. 20 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 28 Feb. 20 Feb. 20 Feb. 28 Feb. 28 Feb. SAMENWERKING TUSSCHEN DE RIJKS INSPECTIE EN DE SPORTBONDEN. Het nummer van het departementale tijd schrift „Opvoeding" bevat algemeene richt lijnen inzake de verhouding van de rijks inspectie voor de lichamelijke opvoeding tot de sportbonden. In deze richtlijnen is bepaald, dat tilsschen de rijksinspectie en de sportbon den samenwerking moet bestaan ten aanzien van de vele schoolsportdagen en schoolsport- wedstrijden. Hiertoe is noodig, dat de rijks inspectie een overzicht heeft van deze sport gebeurtenissen. maar ook, dat zij eventueel op dezen vorm van lichamelijke opvoeding van de Nederlandsche schooljeugd stimulee- rend toezicht kan uitoefenen Voor de uitvoe ring van dergelijke plannen zal dus de toe stemming van de rijksinspectie dienen te wor den verkregen, terwijl een door de inspectie aan te wijzen vertegenwoordiger bij de be treffende bondseommissie wordt gedelegeerd. Deze richtlijnen zijn met ingang van 1 Januari 1943 bindend verklaard Voetbal. HAARLEM—HERMES. Zondag a.s. wordt op het terrein aan den Rijksstraatweg de vriendschappelijke wedstrijd HaarlemHermes-D.V S gespeeld - ARIE KAAN GEHULDIGD. A. J. Kaan speelde Zondag zijn 150sten wed strijd voor Haarlem 3A. In de rust werd hij. gehuldigd. Dik bood na een toepasselijke toe spraak een foto in lijst van 3A aan. Ook sprak nog de heer J. P. van Balen Blanken en overhandigde Kaan een door den secretaris^ gemaakt overzicht van de 150 wedstrijden. Na afloop van den wedstrijd tegen D.S.K., die door 3A met 42 werd gewonnen, werd nog het woord gevoerd door de heeren Gbtt- mer en E. Booy. Ook bood een supporter van IA een geschenk aan Deze had de verrich tingen van 3A steeds precies nagegaan. Deze attentie stelde Kaan op hoogen prijs. o Ar>:r;CïP0C7RftMM.a WOENSDAG 17 FEBRUARI 1.943. HILVERSUM I. 414.4 M. 7.15 Hermann Schittenheim, narmonica (gr.). 7,30 BNO Nieuwsberichten. 7.40 In de ochtend- stilte (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden8.50 Alois Melichar diri geert (gr.). (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Het Omroeporkest (opn.). 10.30 Van Ingelanden en polders. 10.45 Jack der Kinderen en zijn orkest. 11.30 Zang en piano. 12.00 Alma nak. 12.05 Piet van Dijk en zijn orkest. 12.45 B NO Nieuwsberichten. 13.00 BNO Actueele be schouwing. 13.10 Museum-Kamerorkest en so liste. 14.00 Amusementsorkest en solist. 15 00 Koor zang (gr.). 15.15 Halfweg, gevarieerd programma. 10.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Trioconcert. 17:30 Jungherr's Acordeon Melodikèr (gr.) 17.45 Zang en orgel. 18.15 Diek Willebrandts en zijn dansorkest. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Dick Willebrandts en zijn dansorkest. 19.00 Wat niet in de krant staat. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnvei binding met de studio beschikken. 19.15 Zang en pian< (gr.). 19.45 Strijkorkest (gr.). 20.15 Orgelconcert (ojn.). 20.45 Utrechtsch Stedelijk Orkest en soliste. 21.20 Pianovoordracht (gr.). 21.45 -BNO Nieuwsberich ten. 22.00 Berlijnsch Kamerorkest (gr.). 22.20 He mel en Aarde in het lied (gr.). 23.20»—^24.00 Walsen uit Weenen (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek 7.50 Sportnieuws. 8.00 Voor de rijpere jeugd van het platteland. 8.15 Twee ouvertures van F. A. Boieldieu (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Pianovoordracht, (gr.). 9.00 Gevarieerde och tendklanken (gr.). (9.159.30 Voo'r de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.40 Deutsche Messe, Haydn (gr.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Meisjeszangklasse van het blindeninstituut te Bussum (opn.). 11.30 Gerani.van Krevelen en so liste en orgelspel (opn.). *T2.30 Landbouw'repor- tage. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Piogram- ma-overziclft. 13.05 Otto Hendriks en zijn orkest en gramofoonmuziek. 14.00 Godsdienstige uitzen ding. 14.30 Ouverture en Symphonie van W. A. Mozart (gr.). 15.00 Viool en plano. 15.30 Voor de vrouw. 15.45 Pianovoordracht. 16.15 Philharmo- nisch orkest van Praag (gr.). 16.45 BNO Nieuws berichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Erna Sack zingt (gr.). 17.45 Spiegel van den dag en BNO Brabantsch Praatje door den Eigenheimer. 18.00 Damestrio .Klaver Drie", met pianobegeleiding. 18.15 Het Ontstaan van den Nederlandschen Staat. 18.30 Omroep Opera-Orkest en solisten. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Céiitraies die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 19.15 Viool met pianobegeleiding (gr.). 19.30 Vreugde en Arbeid, gevarieerd programma. 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Vreugde en Arbeid, gevarieerd programma. 20.30 Kort bezoek aan operetteland (gr.). 20.55 Vreugde en Arbeid, ge varieerd jrogramma. 21.45 BNO Nieuwsberichten 22.00 BNO Actueele beschouwing 22.10 Avondwij- ding. 22.2024.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2