PRODENT WAAROM waaki over Uw gezondheid ii. Het bolsjewisme heeft op zijn weg het nationaal-socialisme ontmoet, en deze ont moeting leidde tot een treffen, dat slechts met den ondergang van een van beide kan eindigen. Dit moge een groot woord lijken, wie' zich eenigermate verdiept in het staatkun dig doel. dat het nationaal-socialisme, resp. het bolsjewisme beoogt, kan tot geen an dere conclusie komen. In Europa, om ons maar tot ons eigen werelddeel te bepalen, heeft het oude afgedaan en het nieuwe dient zich aan en van dit nieuwe is één van beide: nationaal-socialisme of bolsje wisme historisch aan de orde. Welke zijn nu de kenmerkende ver schillen dezer twee. die ons doen zien, dat in ons werelddeel slechts plaats voor een van beide kan zijn? Liggen zij uitsluitend op het terrein van ras, cultuur en traditie? Het is zeker gewenscht en noodig deze verschillen steeds voor oogen te houden, maar het wezenlijke verschil ligt diepèr. Het nationaal-socialisme aanvaardt den staat. dat is: een geordende vereeni- ging van regeerders en geregeerden. die een voortdurende ontwikkeling, vertoont een reeks opvolgende veranderingen van economischen en cultureelen aard, die voortdurend complexen van begrippen vormen, die als leidende beginselen gelden voor wetgeving en moraal. Op dezen grond slag ziet het Nationaal-Socialisme als staatsideaal een voortdurende bezinning op de nooit verouderende, ethische begin selen, die op ons volk en ons ras hun stem pel hebben gedrukt en daarnaast een voort durende bezinning op alle nieuwe waarden, die het voortbestaan van een maatschappij van vrije menschen beoogen. En daarom vraagt het nationaal-socialisme van den staatsman, dat hii een gezonde en wei- bewuste staatsrechtelijke ethiek bezitte Hij moet leven in en uit het bewustzijn dat de staat heeft te zijn een macht, niet alleen ter handhaving van tucht en orde, maar een, die uit dé levenswaarden, die in het leven der volken evolueeren, de wegen zoekt, waarlangs de maatschappij in zede lijke en redelijke banen wordt geleid. Diametraal daar tegenover staat het bolsjewisme. Komt, als gevolg van het hier- bovenstaande, het dynamisch element sterk naar voren in de nationaal-socialistische beschouwing,, de bolsjewistische regent ziet zijn staatsideaal gedragen door de verstarring. Want ziin staats- en rechts orde berust op de ijzeren wet van het Marxisme, op een stelsel, op een systeem, op een denkwijze, Sie zich niet inlaat met evolueerende begrippen, doch maar één doel kent en maar één weg, om tot dat doel te geraken. Dat doel is de commu nistische maatschappij en de weg daartoe is de revolutie. Het is deze verstarring, die het typisch kenmerk is van het Sovjetisme en die den mensch naar lichaam en ziel gelijk-richt en van den burger een volkomen ont kenning van ziin eigen persoonlijkheid vergt in blinde vereering voor den staat. De staat is alles. De mensch is niets. Hier komt een nieuw, belangrijk verschil naar voren. Het nationaal-socialisme vraagt het offer van den eenling ten behoeve van de groep en het offer van de groep ten be hoeve van het algemeen. Of, herleid tot staatkunde: Het nationaal-socialisme vraagt den inzet van den burger ten be hoeve: niet van den staat, doch ten be hoeve van -het belang van den staat, dat is te zeggen van die eenheid, waarin iedere volksgenoot zich geborgen behoort te weten Het sovjetisme schenkt aan het starre koude begrip „staat" de almacht en be kleedt dit met majesteit. In Sovjet-Rus land bijvoorbeeld is na een misdrijf, dat berecht wordt de straf niet het verdiende Joon van den overtreder (zooals zij door vooraanstaande rechtsfilosofen wordt opge vat) maar alleen een maatregel ter be scherming van den staat. De staat bekleed met majesteit. Waar dit geschiedt moeten alle andere waarden aan den staat ondergeschikt blijven. Ook hier divergeeren beide wereldbeschouwin gen., Het nationaal-socialisme bezint zich, zoo zeiden wij hier boven, op nooit ver ouderende, ethische beginselen. Wjj noemen er twee: kerk en huisgezin. De nationaal- socialist erkent de hooge waarde van reli- gieuse beleving en den vorm, waarin zij gestalte vindt, de kerk. Hij merkt het ge zin aan als de kern eener welgeordende maatschappij en zal deze.kern tot krachtige ontplooiing trachten te brengen. De bolsje wist miskent ieder Godsbegrip (de Sovjet- Unie plaatst zich op atheïstisch stand punt) niet alleen, doch bestrijdt bovendien iedere uiting van religie, wel wetende, welk een macht in den staat de kerk kan zijn en welk gevaar, mitsdien voor zijn „Staat". En ook het gezin, waarin de hooge waarde van mensch en mensghelijkheid wordt beleefd, acht hij een bedreiging voor de almacht van den Staat. Vandaar, dat in het huwelijksrecht de band tusschen de echtgenooten veel losser is dan in West- Europa, en dat tientallen jaren lang het lot van honderdduizenden verwilderde kinderen, wien het gezinsleven ontvallen was, ten hemel heeft geschreid. Veel, zeer veel zou hieraan zijn toe te voegen. Ik zal mij tot het bovenstaande bepalen, omdat het mijn doel was, er op te wijzen, dat het verschil tusschen den nationaal-socialist mijnentwege veralge meend tot den West-Europeaan en den Sovjet-Rus geen zaak is van uiterlijkheden. Verschillen van ras, cultuur, traditie, ze znn er en we zijn ons er klaar van be- ust, dat ze er zijn. Maar dat is de hoofdzaak niet. Dit is gelegen in de groote, diepgaande verschillen, die als ge volg van twee uiteenloopende wereldbe schouwingen aan den dag treden. Het zou er weinig toe doen. ot bij een Sovjet penetratie een netjes gekapt en geschoren Nederlandsche communist of een ruigbe- haarde langbaardige Kaukasiër, hier de lakens kwam uitdeelen. Hun taak uit Moskou voorgeschreven zou dezelfde zijn en wel de liquidatie van alle persoon lijke vrijheid, van alle gewetensvrijheid, van alle godsdienstvrijheid. Hun taak zou zijn, ook West-Europa te boeien in de verstarring van het absolutisme en ieder verzet daartegen te smoren in het zooveelste bloêdbad, waarmede de Rus sische revolutie haar weg geteekend heeft. Hun taak zou zijn „het kleine landje met de slappe reactie" zooals Lenin Nederland eens noemde, alle werken des vredes, alle schatten der eeuwen, alle waarden der cultuur te ontnemen. Gij weet dat zoo goed als ik en bovendien hebben alle pastoors en alle dominees het ons vijf en twintig jaar geleden reeds voorgehouden. En nu staan de roode legers aangetreden en na een oorlogsvoorbereiding van meer dan twintig jaar, met ongetelde menschen- massa's en welgevulde arsenalen zijn ze den oorlog tegen Duitschland ingegaan met slechts één doel: de wereldrevolutie te ont ketenen door de bolsjewiseering van Europa. Eén menschelijke macht is er, die den rooden stroom kan beteugelen en dat is het Duitsche leger en de er mede verbon den staten en vrijwilligerscorpsen. Doch het heeft geen zin, te verbloemen,» dat de taak van het .JDuitsche leger zwaar, zeer zwaar is, veel zwaarder dan in den aan vang werd vermoed. Niet omdat het Sov jetleger beter toegerust, intelligenter geleid of met grooter dapperheid bezield zou zijn dan het Duitsche, maar omdat Sovjet-Rus land reeds lang den totalen oorlog voert. Het principe, hierboven genoemd is met ijzeren consequentie toegepast: De staat roept en op dien wekroep is het geheele maatschappelijke leven dienstbaar ge maakt aan de oorlogsbehoeften. Tegendeze dreiging, het voeren van een oorlog tegen een op volle oorlogssterkte uitgerust volk van 120 millioen is maar één middel en dat is de aanwending van hetzelfde wapen. Van 18 Februari af is geheel Europa met uitzondering van de neutrale gebiedsdeelen bij den totalen oor log tegen Sovjet-Rusland betrokken. Wat de beteekenis daarvan is voor ons land in een volgend stukje. D. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem tafw.).. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. O vermeer, Heemstede, Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zand voort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Werken van prof. 3. H, 3urres. Tentoonstelling in kunsthandel Leffela^r. Jurres is een schilder met fantasie. Bij voorkeur houdt hij zich met romantische on derwerpen bezig. Zoo hebben de verhalen uit de bijbetsche geschiedenis hem altijd een on uitputtelijke bron voor zijn kunst geschonken Ook romantische figuren uit de wereld literatuur, zooals de even avontuurlijke als onfortuinlijke Don Quichotte, heeft hij meer malen in beeld gebracht. Trouwens hij is niet de eenige schilder, die zich herhaaldelijk op het bonte leven van den onpractischen en daardoor miskenden indea- list heeft geïnspireerd. Er zullen maar weinig figuren zijn, die zoo vaak en in zooveel va riaties op het doek zijn gezet, als Cervantes' onvergetelijke dolende ridder. Op een groot schilderij ziet mqn hier den broodmageren edelman in gevecht met de galeiboeven, die hij kort te voren bevrijd heeft hem nu uit „erkentelijkheid" op een hagelbui van steenen tracteeren. Jurres heeft dit spannende moment op pakkende wijze weergegeven. Het geheel is eenigzins donker van toon gehouden. In het half duister had- de'n de schurken zich vijandig tegenover hun weldoener opgesteld en er spreekt lets on heilspellends uit de grimmige wijze, waarop zij naar hem opdringen. De tengere gestalte van den ridder, die onder een storm van steenen wankelt op zijn schonkig rossinant, schept in zijn zilveren wapenrusting en met de blauwe, wapperende mantel, een sprekende tegenstelling met de diepe kleuren van de somber dreigende boe- vengroep. Kleinerè „Don Quichotterieën," zooals de Don eh Sancho in het ravijn en de edelman op wacht bij zijn wapens, zijn door de fijne schildering evenmin tè versmaden. Eenige vaardig geschilderde naaktfiguren studies, vrouwenportretten en uitvoerig be handelde schilderijen, zooals „De verloren zoon verkwist zijn erfdeel" trekken vanzelf de aandacht. Ook onder de teekeningen be vinden zich pittige exemplaren, zooals het geestig geteekende blad met het boerenmeis je, dat door een loozen faun wordt verrast. De schilderijen van orfzen vroegeren stad genoot Jacob Ritsema, die in de benedenzaal te zien zijn, heb ik reeds eenige dagen gele den besproken. Jan D. Voskuil. Verdere beperking van het insuline-verbruik. Het is noodzakelijk, het gebruik van insuline te beperken. Daartoe zijn maatregelen ge troffen, waarvan aan artsen en apothekers mededeeling is gedaan. Aangezien wijziging van het insuline-gebruik een verandering van voeding noodzakelijk maakt, wordt patiënten, die tengevolge van deze beperking minder of in het geheel geen insuline meer kunnen ver krijgen, aangeraden, zich met hun behande- lenden geneesheer te verstaan. Met ingang van 1 Maart a s zal de beper king van het insuline-verbruik nog worden verscherpt. Aan vele patiënten zal voor de aanstaande distributie-periode een geringer aantal insuline-bonnen yvorden verstrekt. NED. MISSIONARISSEN OMGEKOMEN. Mgr J. Aerts apostolisch vicaris van Neder- landsch Nieuw-Guinea en zeven missiona rissen zijn op 30 Juli 1942 als slachtoffers van den oorlog omgekomen. Mgr. Aerts, die 62 jaar geworden is, vertrok in 1909 naar de Philippijnen en werkte sinds 1921 ais bisschop en apostolisch vicaris op Nieuw-Guinea. Alkmaarsche oplichtingszaak voortgezet Drie jaar geëischt tegen gewezen marechaussee. Dinsdagmiddag werd door de Alkmaar sche rechtbank de behandeling voortgezet van de geruchtmakende Alkmaarsche op- hchtingszaak. De voormalige korporaal der marechaussee, H. Geelen stond voor den tweeden keer in deze affaire terecht, nu wegens uitlokking ten opzichte van zijn compagnon Jan Vroegop, die den Haarlem- schen jood Sch. 8.000 gulden afhandig ge maakt had onder belofte diens vrouw en kind naar Zwitserland te zullen brengen. Evenals vorige week Woensdag volhardde Geelen in zijn ontkenning van hetgeen hem ten laste was gelegd. Hij deed het voor komen, zich met de zaak ingelaten te heb ben om Sch. op overtredingen te betrappen, een anderen keer gaf hij voor, de geheele zaak als een grap te hebben beschouwd. Van de oplichting wist hij niets en alle getuigenverklaringen verwierp hij als on waar. Uit het vernieuwde verhoor van ge tuige Heymans, die als bemiddelaar tus schen de oplichters en het slachtoffer Sch. was opgetreden, bleek, dat Geelen met Hey mans ook een keer naar Amsterdam was geweest om daar een jood „te gaan zien", die belangstelling voor de zaak had. Deze Amsterdammer had echter geen geld genoeg voor een z.g. reis naar Zwitserland. De reis naar Amsterdam moest Geelen toe geven, maar hij gaf daaraan ook weer zijn bekende uitlegging. Uit bet verhoor van Heymans bleek wel, dat diens rol in de ge heele affaire ook min of meer zonderling was. Heymans bleek ook, als een soort voorschot, aan den verdachte Hoogakker duizend gulden te hebben gegeven. Hoog- akker zou dit geld weer aan Geelen hebben overhandigd en zich nu tegenover Heymans te hebben verplicht dit geld terug te be talen. De officier van justitie hield een fel re quisitoir, waarin hij de rol van Geelen, die anderen alles had laten opknappen, laf noemde. Geelen was de manager, die ach ter de schermen bleef. Verd. had tegen de vrouw van Hoog- akker gezegd, te Haarlem te zijn ge arresteerd, toen hij het geld van Sch. bij zich had. Hij had dit tegen de vrouw ge zegd, om haar en haar man te misleiden en zoodoende het geld voor zich te kunnen behouden. Het gepleegde onrecht is niet goed te maken, want het is zeer groot. De officier vorderde een gevangenisstraf van drie jaar. De verdediger, mr. dr. J. Buiskool uit Schagen, bestreed in een uitvoerig pleidooi de dagvaarding en het requisitoir van den officier. Pleiter concludeerde tot(vrijspraak. Uitspraak 9 Maart. FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsche Rechtbank heeft op Dinsdag het navolgende faillissement uit gesproken: de weduwe Bertha PronkSchoe, zonder beroep, wonende te Oostzaan, Zuideinde A no. 282. Curator Mr. C. Blankevoort te Haarlem. Rechter-Commissaris is Mr. J. H. P. E. Mijnssen te Haarlem. GOUDEN AMBTSJUBILEUM Ds. T. BOLT. 12 Maart zal het vijftig jaar geleden zijn. dat ds. T. Bolt, em. predikant der Ned. Herv Kerk. wonende alhier, zijn intrede deed als predikant te Hevekes Achtereenvolgens was hij werkzaam in Grijpskerk. Scherpenzeel Nieuwe Schans en van 1 April 1917 in Jelsum 1 Februari 1937 werd hem emeritaat verleend ZIJ OVERTUIGDEN ZICH Onze mannen hebben gezien hoe het Sov jet-paradijs er uit ziet, welk een diepe el lende er lieerscht en hoe het land en be woners zijn gedegenereerd. Van de eens zoo trotsche Russen is niets meer terug te vin den. Deze aanblik, dit zelf zien. sterkt hen in hun strijd tegen den wereldvijand, het bolsjewisme. Helpt ook gij mee door te storten op gironummer: 432100. verzor gingsfonds Vrijwilligerslegioen Nederland Voetbal PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het programma van den Ned. Voetbalbond be vat voor Zondag 28 Februari de volgende wed strijden: eerste klas: ADO—Stormvogels; DWS— Xerxes; tweede klas: HBCWest Frisia; OSV— Alkm. Boys; WFCRCH; ZFCSantpoort: Alcm. VictrixKFC; derde klas: BeverwijkDl' M; ZaandijkGVO; DTSZand voortm 2euwen HelderHFC; HalfwegKinheim; vierde klas* EHSTHB; SpaarnevogelsDCO; BSMVliegen de Vogels; reserve klassen: Helder 2—Storm vogels 2; De Kennemers 2VSV 2; TYBB 2— DWS 4. EDO ONTVANGT BLAUW WIT. In het Noorder Sportpark zaj Zondagmiddag de vriendschappelijke wedstrijd EDOBlauw Wit gespeeld worden. Enkele weken geleden speelde een onvolledig EDO tegen de Amster dammers en verloor met 52; Zondag a.'s. ver schijnen de Haarlemmers volledig. INDEELING VOOR-COMPETITIES OM DEN N. V. B.-BEKER. De indeeling der voor-competities om den N. V. B.-beker luidt voor de clubs uit Haarlem en om geving: District 1: AFC; Blauw Wit; EDO; De Kennemers; West- Frisia. DOS; *t Gooi; OSV; HVC; De Spartaan. Alkmaarsche Boys; Hilversum; Ajax; HXJC; DWV. Alcmaria Victrix; DWS; WFC; RCH; Hercules; VSV. Haarlem; ZFC;Watergraafsmeer; Velox; Vo- lewijckers. Stormvogels; Elinckwijk; KFC; Zeeburgla; Vriendenschaar; UW. Helder; HRC; Succes; BKC; Wieringerwaard Beverwijk; HFC; Schoten; DÏO; O. Gezellen. Bloemendaal; Terrasvogels; THB; Kinheim; VVB; DSSH. TYBB; Zand voortmeeuwen; DEM; RIPPERDA; IEV. QSC; Westzaan; Halfweg: De Germaan; ZVV. RAP; TOG; Aalsmeer; DOSS; ADW. WA; DEC; Fokke; Lijnden; Rodi. Voor 7 Maart zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: AFC—De Kennemers; HBC—Hilver sum; Alcm. Victrix—RCH; WFC—VSV; Haarlem —Velox; Stormvogels—ZeeburgiaHFC—Onze Ge zellen; Beverwijk—Dl O; Terrasvogels—VVB; BloemendaalKinheim; THBDSSH; Zandvoort- meeuwenIEV; TYBBRipper-da; Halfweg Germaan. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Aardappelen Beschuit Bloem 506 tm. Boter Brandstoffen 06 tm. 08 09, 10 Bon 09A 09B 09 509 01 BV BV 01 tm. 06 KF 09A 09B -03, 4-09 09 09A 09 Q, R 474. 490 505 483 510 504 Brood Cacao Chocolade Cigaretten Eenh-zeep Gort Gem. Meel Havermout Jam Kaas Koffiesur. Margarine Melk ö9. Petroleum Peulvruchten RUst Scheerzeep Sigaren Sinaasappelen 500 tm. 502 513 01 07 10, 11 4-11 04 511 4-10 N 09A LL DD 4-03 4-04 Suiker 503 Suikerwerk 10, 11 Tabak 09A Taptemelk 09, 10, II Toiletzeep r Vermicelli 512 Vleesch 09AB Waschpoeder Q, R 475. 491 Kaart Aard. Aard. Besch. Aigem. Boter *ira«ist. Brjmdst. Brandst. Brood Brood Reserve Versn. Tabak Cigar. Eenh.zeep Algem Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Boter Boter Melk Reserve Petr. Algem. Reserve Textiel (m) Tabak ""extiel DF Textiel DE Reserve Reserve Algem. Versn. Tabak Taptemelk Toiletz. Algem. Vleesch Waschpoed. Algem. Hoev. 2 Kg. 1 kg. 75 gr. 70 gr. 125 gr. I eenh. I eenh. 1 eenh. 400 gr. 50 gr. 150 gr 100 gr. 20 st. 20 st. 1 rants. 1 rants. 250 gr. lAs rant3. 250 gr. 500 gr too gr. 250 gr 125 gr. 125 gr. 1% -t. 514 lit I lit. 250 gr. 500 <r 45 gr. 5 st. 500 gr. 500 gr. 350 gr. 350 gr. 1 eg. 100 gr. 25 gr 1% Lit. 1 rants. 100 gr. 50 gr. 1 rants. 1 rants. t.m. 27 Feb. 27 Feb. 27 Feb. 20 Mrt. 11 Mrt. 28 'Feb. 30 Apr. 30 Apr. 27 Feb. 27 Feb. 20 Mrt. 20 Mrt; 27 Feb,» 27 Feb; 28 Feb. 28 Feb. 20 Mrt. 20 Mrt. 20 Mrt. 20 Mrt. 20 Mrt. 20 Mrt. 11 Mrt. 27 Feb. 20 Mrt; 20 Mrt; 27 Feb. 20 Mrt. 20 Mrt. 30 Apr. 27 Feb. 6 Mrt. 6 Mrt. 6 Mrt. 6 Mrt. 20 Mrt. 20 Mrt. 27 Feb. 20 Mrt. 28 Feb. 20 Mrt. 27 Feb. 28 Feb. 28 Feb. Wij lezen in het reglement de volgende be palingen: De vereenigingen, zijn distrlctsgewijs zooveel mogelijk geografisch ondergebracht in groepen van eerste- en tweede klassers en in groepen van derde- en vierde klassers. Het vaststellen van deze wedstrijden geschiedt door het districtsbestuur. Van de groepen be staande uit eerste- en. tweede klassers zullen de nummers een en twee en van de groepen be staande uit derde- en vierdeklassers alleen de nummers een aan de ronden om den Nederland- schen Voetbalbeker deelnemen. Bij grootere of kleinere groepen wordt aan de betreffende dis- trictsbesturen overgelaten te bepalen, hoeveel elftallen aan de bekerronden mogen deelnemen. Indien twee elftallen op de ranglijst van deze voorcompetities met hetzelfde aantal punten eindigen, zal, Indien daarvan het deelnemen aan de ronden van de bekerwedstrijden afhankelijk is, het doelgemiddelde van de voorcompetitie beslissen; indien ook dit gelijk mocht zijn, zal het lot beslissen. In bekerwedstrijden zijn geen protesten toegelaten. Behoudens de wedstrijden in de voor compe tities is bij gelijk spel na 90 minuten de bezoe kende vereeniging winnaar, behalve in de halve eindstrijden en in den eindstrijd. RADIO.PROGRAMMA. DONDERDAG 25 FEBRUARI 1943. HILVERSUM I, 414-4 M. 7.15 Jodeltrio Hans Walter en Alfons Sehmid- seder, cither (gr,). 7.30 BNO Nieuwsberichten. 7.40 Licht en luchtig (gr.). 8.30 BNO Nieuwsbe richten. 8.40 Wij brengen U heden8.50 lachte klanken in den morgen (opn.). (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Disco-koppels (gr.). 10.45 Gregor Serban en zijn Roemeensch orkest. 11.15 Zang en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Theo Uden Masman en zijn dansorkest en gramofoon- muziek. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Melo- disten, soliste en gramofoonmuziek. 14.00 Otto Hendriks en zijn orkest en gramofoonmuziek. 15.00 Jeugdopvoeding in een nieuwen tijd 15.15 Het Riele Queling kwartet en zang en piano. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 17.30 Van heinde en verre klinkt het nieuws. 17.45 Drieluikprogramma van West- Europa, Merkelbachprogramma. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Cello en orgel. 19.00 Bran dende kwesties, lezing. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Concertgebouw orkest en solist. 20.15 De beteekenis van Claude Debussy voor het Fransch muziekleven, lezing. 20.30 Kamermuziekconcert (gr.). Pl.m. 21.25 Or«* gelconcert (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Argentijnsche tango's (gr.). 22.20 Melodieën van Willy Richartz (gr.). 22.40—24.00 Variété inter nationale (gr.). HILVERSUM n, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendg./mnas- tiek. 7.50 BNO Gesproken binnenlandsch over zicht (opn.). 8.00 De Afdeeling Kleinveeieelt van den Nederlandsehen Landstand. 8.15 Ernst Fi scher (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8 40 Or kestmuziek van Max Reger (gr.). 9.00 Suitecon- ccrt (gr.). (9.159.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Pianovoordracht. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Om roep-Jeugdkoor (opn.). 11.30 Carlo Carcassola en zijn orkest en gramofoonmuziek. 12.30 In en om den bijen stal. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Programs ma-overzicht. 13.05 Cello en piano en pianovoor- dracht. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Boyd Bachman en gramofoonmuziek. 15.30 En hier is de koffergramofoon. 16.00 Voor de jeugd 16.30 Bioscooporgel (gr.). 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Departementen houden spreekuur. 17.30 Gramofoonmuziek. 17.45 Spiegel van den dag en BNO Persoverzicht. 18.00 Gramo foonmuziek. 18.15 W.A.-kwartier. 18.30 Omroep Symphonie-orkest en een jongenskoor van de vereeniging „Zanglust" (opn.). Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbin ding met de studio beschikken. 19.15 Liedjes van verlangen (gr.). 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 De Melodisten en solisten (opn.). 20.15 Gevarieerd avondprogramma. 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Actueele beschouwing. 22.10 Avondwij ding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I. r 158 A

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2