WAAROM Reorganisatie der Nederlandsche politie. Proclamatie van den Führer. Salarisregeling gebaseerd op bepaalde met militaire rangen overeenkomende dienstgraden. ill. Zai ei vuui Europa nog een toekomst zijn, dan zal deze slechts weggelegd zijn voor een éénheid, voor een Europm waar van de deeien tol een organischl geheel zijn vereemgd. De tijd heeft uit dat in Europa het belang van hei eene land t na deel van het andere beteekende, dat de tegenstellingen hierdoor geschapen tot verwijdering, tol conflicten zelfs, konden leiden. Nogmaals: zal Europa zich een nieuwe toekomst willen verschaffen, dan zullen de komende jaren bestraald moeten worden door een eenheidsbesel en een saamhoorigheidsgevoel. dat alle volken en landen lo' profijt en zegen zal strek ken. - In dit nieuwe Europa zal Duitschland op irond van ziin geografische ligging, zijn economische prestaties en zim scheppend vermogen de leidende functie bekleeden. Een kracntig Duitschland is onafwijsbare voorwaarde voor een krachtig Europa; een ©verwonnen of verzwakt Duitschland be- teekent den ondergang van ons wereld deel. Daarom is Duitschland's strijd ook ©nze strijd, en daarom is de worsteling die Duitschland thans voert, een krachtmeting waarvan de afloop ook ons lot zal bepa len. De realiteit van deze worsteling is. dat het bolsjewisme voor de poorten van Europa staat. Dwaas, driewerf dwaas, wie deze werkelijkheid niet onder de oogen kan zien. Of moeten wij zeggen: kort-zichtig, on-verstandig? Wie de kracht van het water niet kent. kan moeilijk begrijpen waartoe de reusachtige waterkeeringen xioodig zijn die het lage land tegen over- rtrooming moeten beveiligen. Wie de misère van het Russische communisme niet kent, kan bezwaarlijk waardeering hebben voro het offer dat Duitschland thans brengt. Maar zoo goed als het wassende water rampspoed zou brengen zoo de dijk den vloed niet keerde, even zeker is het dat Europa he* lot van het rampzalige Rus land zou deelen, indien niet het Duitsche zwaard het Aziatisch gevaar zou weerstaan. Nogmaals: wie zich vleit met de hoop dat het water nimmer boven zomerpeil zal stijgen, wie zich paait met de illusie dat het bolsjewisme halt zal houden voor deze of gene kunstmatige grens, is al bij voor baat verioren Voorzorg is het parool onzer dagen Dit is Je Deteekenis van den totalen oorlog,waartoe Europa, óók ons land, thans geroepen wordt. Jarenlang heeft Duitsch land vrijwillige medewerking gezocht. Thans dienen sterke middelen aangewend thans moet de verplichting worden gestelc tot het verstrekken van alle en alle moge lijke hulp. die kan bijdragen tot het mo- biliseeren van krachten in den strijd tegen het roode gevaar. De bijdrage van ons land in dezen totalen oorlog ligt op economisch terrein; tot krijgsdiensi wordt de Nederlander niet ver plicht. Duitschland strijdt ook voor ons. Aan on.- o het samen met andere landen de Duitsche en daarmee verbonden legers en legioenen in staat te stellen het zwaard te voeren. Dit beteekent gedwongen inzet van arbeidskrachten in het productiepro ces. Misschien hier te lande. Misschien ver van huis en haard Misschien onder drage lijke voorwaarden. Misschien onder moei lijke omstandigheden. Misschien in ver trouwden kring. Misschien ver van vrouw en kind. Spreek mij niet van bezwaren. Ze zijn er. Ik weet het zoo goed als gij en de offers, die deze tijden in menig ge zin vragen, zijn groot. Vergeten wij echter nooit dat er de laatste jaren oneindig zwaarder offers gebracht zijn en nog dage lijks gebracht worden, de offers van kost baar bloed en jonge levens, de offers die in den Russischen winter, in de verove ringsveldtochten en in den verdedigings strijd van Stalingrad gevergd werden. Ook andere moeilijkheden staan voor de deur. Zal het economische leven in de naaste toekomst uitsluitend gericht kunnen zijn op versterking van het oorlogspoten tieel, dan is er geen plaats meer voor - al wat daarbuiten ligt. En dit beteekent de tijdelijke sluiting van luxe-winkels en bedrijven, die in deze tijden van minder belang zijn. Deze winkels en bedrijven zullen goeddeels worden gesloten en het vrijkomende personeel te werk gesteld. En ook hier geldt het weer: wie zal de offers tellen, die gevraagd worden van den nijveren industrieel, van den hardwerken den winkelier, die zijn nering nu of bin nenkort zal moeten sluiten totdat beter tijden zijn aangebroken? Niemand zal den omvang van deze beproeving miskennen Maar het moet. Want duizendmaal grooter zou de beproeving zijn, wanneer, ook door onze nalatigheid het gevaar dat thans nog dreigt, werkelijkheid werd. Beter een tijdelijk stilgelegd bedrijf, beter een tijdelijk gesloten winkel, dan een verwoest bedrijf en uitgestorven winkelstraten. Beter een tijdelijke inperking dan een gebolsje- wiseerd West-Europa, waarin de winkelier en de industrieel zoo goed als ieder ander onder zou gaan in de maatschappelijke ontreddering. Er is moed noodig om dit alles beraden onder het oog te zien. De worsteling der wereldmachten heeft thans ook ons aange raakt en veel zal gevergd worden van onze innerlijke kracht. Moge ons volk, mogen onze jongeren, wier inzet in het arbeids proces vereischt wordt, mogen onze wer kers, wien elders een werkkring wórdt aan gewezen, mogen onze industrieelen en winkeliers, die door een stagnatie in hun bedrijven getroffen zullen worden, het in zicht erlangen dat hun persoonlijk offer deel is van het groote offer dat gansch Europa moet brengen om cultuur en ras, woonstede en altaar te beveiligen tegen verwildering en ontreddering. En zoo wij iets van deze overtuiging met ons om dragen, dan kunnen wij toch in weerwil van de ongunst der tijden met goeden moed en gevestigd vertrouwen ons pad bewandelen. D. Op 1 Maart 1943 treedt de Verordening Organisatie Politie nr. 147-42 in werking, die voorziet in een reorganisatie van het Neder- andsche politiewezen. In verband met deze hervorming van de politie-organisatie is thans door een op het zelfde tijdstip van kracht wordende verorde ning van den Rijkscommissaris nr 18-1943 ook een nieuwe regeling voor de bezoldiging van de geheele Nederlandsche politie opgesteld De verordening is in het laatste nummer van het Verordeningenblad gepubliceerd. De nieuwe regelingen beoogen in de eerste plaats de groote verschillen in het bezoldi gingsapparaat voor de Nederlandsche politie en de hierdoor ontstane verschillen bij de betaling der politieambtenaren in de afzon derlijke politie-afdeelingen en in de afzonder lijke gemeenten uit den weg te ruimen. Daarenboven zuilen de meest verschillende in de afgeloopen jaren opgedoken problemen op het gebied der bezoldiging en de als rechtvaardig erkende klachten en bezwaren, rekening houdende met de positie, de betee- kenis en de taak der politie, worden opgelost. De uniformiteit in de bezoldiging moet er eveneens toe bijdragen den gemeenschaps geest, het saamhoorigheidsgevoel der Neder landsche politie, alsmede het bewustzijn van haar verantwoordelijkheid voor de op de schouders der politie rustende taak te ver sterken en te consolideeren. Gebaseerd op het algemeene bezoldigings- recht, dat principieel voor de politie blijft gelden, wordt door de bijzondere voorschrif ten der verordening voor de politie voorzien in een in vele opzichten andere behandeling, waar het de bezoldiging betreft. Gewaarborgd wordt den politieambtenaren een gemiddeld gelijkblijvend grondsalaris op grond van par I der verordening, dat ingedeeld is overeen komstig den dienstrang en het aantal dienst jaren. Hierbij komt een, naar maatstaf van de gezinsomstandigheden en vooral van net kinderaantal en voorts naar de klasseering der gemeente opgestelde woningtoelage (bij lage 2 van de verordening). Ook dient er op gewezen te worden, dat de verordening een iets andere handhaving voorschrijft van de bepalingen inzake het pensioenfonds en inzake het fonds der nage laten betrekkingen der politie ambtenaren Ongewijzigd blijven de volgens de algemeene beginselen verstrekte toelagen voor gehuwden en kinderen. De op bet Duitsche recht ge baseerde schalen voor de grondsalarissen zijn ingesteld op bepaalde met militaire rangen overeenkomende dienstgraden, waarvan de spoedige invoering in vollen dienst is voor zien, in dier voege, dat alle politie-ambte naren met den rang van zulk een dienstgraad, of daarmede gelijkstaande, dit salaris ver krijgen. Deze methode brengt een groote ver eenvoudiging in de nieuwe salarisregeling teweeg. Zij maakt slechts^ een geleidelijke verandering noodzakelijk van de dienstgraad- regelingen, die elkaar op het oogenblik vaak overlappen. Wanneer men dan tot vergelij kingen overgaat, moet principeel b.v. (afge zien dus van bepaalde bijzondere gevallen, die op grond van heel speciale omstandig heden een afzonderlijk onderzoek en een af zonderlijk besluit noodzakelijk maken) de inspecteur tweede klasse gelijk gesteld wor den met den luitenant, de inspecteur eerste klasse met den opper-luitenant, de hoofd inspecteur met den kapitein en de commis saris van politie met den majoor. De gewes telijke politiepresidenten zullen voorloopig den rang krijgen van kolonel en later na vol tooiing der reorganisatie den rang van gene- raal-majoor. De politiepresidenten zullen den rang krijgen van luitenant-kolonel en in een groote stad dan rang van kolonel. Moeilijker is deze taak voor de lagere dienstgraden, daar hier de oude regeling eën beeld vertoont van vrij groote verwarring. Principieel zullen OUDERBIJEENKOMST SCHOOI, U. L. O. B Op Zaterdag 27 Febr. '43 zal om 3 uur in het gymnastieklokaal van de O. L. school Soendastraat 41 een lezing worden ge houden door Dr. Spoelder, Rector van het Gymnasium te Haarlem over het onderwerp Schoolproblemen voor Ouders. Er is gele genheid tot discussie. GEVONDEN VOORWERPEN. Ceintuur, Peters, Thorbeckestraat 43; étui, v. Zanten,' Papentorenvest 54; geld, Klumpe-, Hof v. Egmond 30; handschoenen, Sevenstern, Oude- weg 83; horloge. Moonen, JSchrevehnsstraat 39; mutsje, v. d. Vosse, Alb. Thijmstraat 7; porle- monnaie met inh., Groot, Zijlstraat 81 zw.; pet, Witjes,<Ted. v. Berkhautstraat 41; taseh, de Berg. Bloemfohteinstraat 6; tasch met Inh., Bakker, Gasthuislaan 89; taschje met inh., Biei boom, Kampérstraat 14; wanten, Monnikendam, Ged Raamgracht 7. s STADSSCHOUWBURG. Zaterdagmiddag geeft de bekende kun stenares Georgete Hagedoorn een gast voorstelling in Nederland in den Stads schouwburg, aan den vleugel begeleid door Rierre Verdonck. Zondagmiddag geeft het „Amsterdamsch Tooneel" een herhaling van „De mooiste oogen van de wöreld", ongetwijfeld tot vol doening van de velen, die den vorigen Zondag teleurgesteld moesten worden. Hoofdredacteur; J. V. Baudewyns, H.lem iafw.). Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad; F. C. Dcrks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper. Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede, Buitenland: J. C. van der Daag. Heemstede. Haagsch Redacteur: B Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steerf Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel. IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. b.v. gelijkgesteld moeten worden: de mare- chaussée. de agent en gemeenteveldwachter met den wachtmeester, bij meer dan zeven dienstjaren met den opperwachtmeester. De hoofdagent, agent ie klasse, brigadier, hoofd brigadier, majoor, brigadier-majoor en wacht meester, alsmede chef-veldwachter zuilen principieel gelijk moeten staan met den op perwachtmeester en bij een hooger aantal dienstjaren met den hoofdwachtmeester Voorts de adjudant-onderofficier met den hoofdwachtmeester, bij een hooger aantal dienstjaren met den' onderluitenant. Dienover eenkomstig moeten de oude dienstgraden in de nieuwe regeling worden opgenomen De verordening beteekent dus een nieuwe stap naar de uniformiteit en vereenvoudiging van de Nederlandsche politie. Na voltooiing van het moeilijke werk van uitvoering, zal zij een maatregel blijken te zijn van sociaal be lang en dienovereenkomstig in den geest van het geheele politiecorps tot uiting komen. (w.g.) Rauter SS-Gruppenführer und Generalleutnant der polizei (Vervola van vaq. I) En zooals ten tijde van den strijd der partij om de macht juist de vrouwelijke partijgenooten, de Duitsche vrouwen en meisjes, de betrouwbaarste steunpilaren der beweging waren, zoo is ook thans weer de groote massa van onze vrouwen en meis- ies het sterkste element in den striid voor het voortbestaan van ons volk. Want welk lot vooral het Duitsche volk toegedacht is. hebben niet alleen de joden in Londen en New-York, maar ook die van Moskou Gode zij dank ondubbelzinnig uitgesproken. Maar wij zijn vastbesloten hun een niet minder duidelijk antwoord te geven Deze strijd zal dan ook niet, zooals men bedoelt eindigen met de vernietiging der Arische 'mensch- heid, maar met de uitroeiing van het jo dendom in Europa. Bovendien zal de ge- dachtenwereld van onze beweging, zelfs voor onze vijanden, dank zij dezen strijd, gemeengoed van alle volken worden. Staat na staat zal. terwijl hij zelf met ons in oorlog is, steeds meer ge dwongen zijn voor het voeren van den door deze staten geprovoceerden oor log. Nationaal-socialis'tjsche stellingen toe te passen en daardoor ook zal juist door dezen oorlog het besef van het met vloek belaste, misdadige ageeren van het jodendom zich onder alle volken verbreiden. I)o oude vijanden ~- Toen onze tegenstanders in 1923 meen den de Nationaal-socialistische partii voor goed te hebben neergeslagen en mii door een proces voor het Duitsche volk als af gedaan beschouwden, hebben zii iuist daar door, als door een ontploffing de Nationaal socialistische wereldbeschouwing onder het geheele Duitsche volk verbreid en het be sef van het karakter van het iodendom met één slag zooveel millioenen menschen ge geven als wii in normale omstandigheden nooit zelf hadden kunnen bereiken. Zoo zal het internationale jodendom, doordat het dezen nieuwen oorlog heeft aangestookt ervaren, dat volk na volk zich steeds meer met dit vraagstuk zal bezighouden om ten slotte dit wereldprobleem in ziin geheele dreigende grootte te begnin«n. Door dezen oorlog wordt in de eerste plaats onomstoo telijk bewezen, dat plutocratie en bolsje wisme van volkomen gelijken aard ziin e- dat het het eeuwig onveranderlijke doel van alle joden is, de volken uit te plunde ren en tot slaven van hun internationale misdadigersgilde te maken. Dezelfde al liantie, welke indertijd in Duitschland als gemeenschappelijke vijand tegenover ons stond vertoont zich thans weer tussehen de ioodsche bankiershuizen van New-York, de ioodsch-plutocratische leidersgroep te Lon den en de joden van het Kremlin te Mos kou. Zooals echter het Duitsche volk door dit inzicht den binnenlandschen ioodschen vijand met succes heeft bestreden en on hét punt staat hem voorgoed te liquidee ren. zoo zullen ook de andere volken in den loop van dezen oorlog zich steeds meer op zichzelf bezinnen en tenslotte gemeenschap pelijk front maken tegen het ras, dat hen allen tracht te vernietigen. Dé joden die tijdens onzen strijd in het binnenland bii iederen vermeenden tegenslag iubelden en de harde werkelijkheid verwarden met hun koortsachtige hoop, meenen ook thans, pre cies als den vorigery winter, reeds voor de verwezenlijking van hun duizendjarig doel te staan. Maar evenals het vorige jaar zul len zij ook thans de vreeseli.i kste ontnuch tering beleven. Geheel Europa Want het Duitsche volk zal thans eerst goed al zijn krachten oproepen en inspannen in een omvang, als in de geschiedenis der merischheid nog nooit voor een oorlog geschied is. Wij zullen ook geen seconde aarzelen om de landen die voor het uitbreken van dezen oor log verantwoordelijk zijn, te betrekken bij de prestaties in dezen historischen strijd. Wij zullen het als een natuur lijke zaak beschouwen, geen vreemde levens te ontzien in een tijd, die van ons eigen leven zoo zware offers vraagt. Wij zullen in- .onwrikbaar trouwé gemeenschap met onze bondge- nooten een mobilisatie van de geeste lijke en stoffelijke waarden van Europa ten uitvoer leggen, zooals ops wereld deel in zijn geschiedenis van duizenden jaren nog niet heeft gezien. Deze mobilisatie is ook noodig om geheel Europa liet eigen volksche leven te verze keren. dat de grondslag is geweest niet al leen van onze groote gemeenschappelijke cultuur, maar ook van het stoffelijke be staan van dit werelddeel. U, partijgenooten. groet ik als altijd met een overvol hart. Mijn gedachten zijn in dit uur bij u, zooals zij steeds geweest zijn. De plicht echter dwingt mij, in déze maan den. weken en dagen onvermoeid te den ken. te werken en het komende keerpunt voor te bereiden voor hen, die als strijders van ons volk met onze bondgenooten het lot der wereld vormen, bii onze broeders en kameraden, bij de Duitsche soldaten, ooral aan het strijdende front in het Oosten Want daar wordt beslist over ilc toe komst van Duitschland en gelicel Europa Het resultaat uioet en zal onze over winning zijn. De plechtigheid te Miinchen. Rede van staatssecretaris Esser. Voor de vierde maal in dezen oorlog heeft ie N.S.D.A.P. den verjaardag harer oprich ting herdacht. Den 24sten Februari 1920 kondigde Hitler in de feestzaal van het Hotbrauhaus in Miinchen de 23 punten van het Nat. Soc. partijcongres af, die sinds dien tot levenswet van de Duitsche natie zijn geworden. Deze feestzaal is thans nog even eenvoudig ais toen. Aan lange tafels zaten, meerendeels in het eenvoudige bruine hemd, de oude strijders der partij. Storm achtig werd Hermann Esser toegejuicht bij zijn verschijnen. Nauwelijks minder geest driftig waren andere prominente mannen verwelkomd. Met geestdriftig Heilgeroep begroette de vergadering wederom Esser, toen hij het podium betrad om het woord re nemen. Staatssecretaris Esser heeft, voor hij de proclamatie van den Führer voorlas, een rede uitgesproken, waarin hij begon net den 24sten Februari 1920 den werkelij ke n_ geboortedag der beweging te noemen, het"uitgangspunt van alles, wat de partij beleefd heeft. Bovendien is het de dag der Nat. Soc. strijdverbondenheid en trouw tot het laatste. Sprekende over den strijd tegen den eommunistischen vijand in het binnenland in den tijd van 1920 zeide Esser: niemand van ons, die toen bjjeen waren rondom Adolf Hitler, wist wanneer wij ons doel zouden bereiken, maar elk onzer heeft steeds aan deze overwinning geloofd. In de afgeloopen 23 jaar heeft hét "geloof aan de overwinning ons nooit verlaten. Deze oor log is door ons niet gewild, maar deze vree slijke strijd was noodig om dezelfde rede nen, waarom Adolf Hitler in 1920 een be vrijdingsprogram proclameerde: strijd tegen den aanval van het joodsche wereldbolsje- wisme en weréldkapitalisme, die. den Duit- schen werkenden mensch niet willen dul den als meester op ?ijn grond, maar slechts als slaaf en uitbuitingsobject. De noodzake- inkheid van den levensstrijd, de onvermij delijkheid van het conflict dicteeren onze handelingen. Wij, oude partijgenooten. die voor onze overtuiging geleden hebben, gelooven het recht en den plicht te hebben het Duitsche volk te verzekeren, dat er in deze dagen niets anders kan zijn dan actief op te tredèn, en zoo noodig. het laatste en liefste te geven, wanneer niet de dagen der Duitsche natie geteld willen zijn. Eens zal de geschiedschrijving der Natio naal Socialistische tjeweging en haar Führer als bijzonder grandioos en beslissend boekstaven op welke wijze zii en met haar het Duitsche volk moeilijkheden, ja ook zeer zware slagen heeft ovérWonnen en ten "lotte ondanks alles heeft gezegevierd. HONDEN- EN KATTENBROOD OP BON 2. Van 1 tot en met 31 Maart 1943 wordt op bon no. 2 - van de voederkaart voor honden volgens dezelfde normen als voor de voorafgaande periode hondenbrood be schikbaar gesteld. Op bon no. 2 van de voederkaart voor hondrjjbrood (groep K) wordt voor bovenbedoelde periode 1V2 K.G. kattenbrood beschikbaar gesteld. Na 31 Maart 1943 zijn de bonnen no. 2 van bedoelde kaarten ongeldig. Wedstrijden voor Zondag. Het programma van de afdeeling Haar lem van den Ned. Voetbalbond voor Zon dag luidt: Stads Editiebeker Stormvogeis3- VSV 3; NAS-Kinheim 2: DCO 2-Droste; Concordia-ETO 2: eerste klasse A: Kenne- mers 3-SpaarndamTYBB 3-Beverwijk 2; eerste kl. B: DSK-Zandvoortmeeu wen 4; Fiiliinen 2-Allianee; eerste kl. C: HFC 3- EDO 3; tweekl. A: Waterloo-Kinheim 3; VSV 4-IEV 2; DEM 2-Santpoort 3; Terras vogels 2-VVB 2: tweede kl. B: VI. Vogels 2- llaarlem6; Heemstede-Spaarnestad;tweéSe kl. O: IIBC 3-EHS 2; Schoten 4-TZB; TIIB 2-RCH G; HFC vet.-Hillegom 2; oveede kl. D: Halfweg 2-RCH 7; Ripperda 2-Schoten 3; Haarlem 5-0. G. 3; TYBB 4-EHS 3. Het korfbalprogramma vermeldt: Tweede klasse C: Oostcrpark-Amstelo- danum; Amsterdam Zuid-Oosterkwartier Derde klakse C; ZKV 2-Blauw Wit 5; KVD-Haarlcm (12-2 uur). Koog Zaandijk 3-OKV. Derdo klasse D: Blauw Wit 4-Vic- toria. Togo 1-Spost Vereent 2. Derde klasse E: Oosterkwartier 3-TIIB. Amsterdam Zuid 2-Olympus, Het hockeyprogramma luidt Heeren promotieklas: Strawberries—H. H. IJ. C. 2; ZandvoortLeiden; RijswijkB. M H. C. 2 S.O.S.Victoria; Dames, eerste klas: H.D.M. Rood-Wit; B..D.H.C.—Amsterdam; H.H.IJ.C.— S.C.H.C.; H.Ó.C.Hilversum; promotieklas: Rood Wit 2—H.H.IJ.C. 2; Amsterdam 2— B.D.H.C. 2.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2