G. A. van der Steur's INLEVERING ZEEPBONNEN BON 452 EENHEIDSTOILETZEEP Alléén Kruisstraat 7 Telefoon 10730 Haarlem ADELAAR ZEEPFABRIEKEN Voetbal. A. D. O. wint van Stormvogels. De belangrijke wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland zijn begonnen. In Rotterdam won Feijenoord met 1—0 van Willem II en Enschedé bracht Heerenveen een 51 nederlaag toe. In district 1 is de beslissing inzake het kampioenschap niet gevallen In Den Haag behaalde A D O een 3—0 overwinning op Stormvogels en een beslissingswedstrijd tus- schen de Haagsche club en Hermes is noodig De wedstrijd wordt Zondag a s. in Rotterdam gespeeld Xerxes won met 40 van D W S en eindigde dus gelijk met Stormvogels Waarschijnlijk zal geen beslissingswedstrijd gespeeld worden De verdere uitslagen waren: het Zuiden SpekholzerheideN O A D 41: Roermond- Eindhoven 01; PtcusB V.V. 16. P.S.V. Maurits 22; Noorden: G V.A.V.L.S.C. 52: AchillesLeeuwarden 4—0. Tweede klasscrs. Alle thuisclubs in afdeeling A der tweede klasse hebben gewonnen Alcm Victrix zag kans K.F.C te verslaan met 2—1, waardoor de kansen der Koogers leelijk zijn gedaald omdat hun concurrent O.S.V. mét dezelfde cijfers won van de Alkmaarsche Boys. Alles hangt nu af van den uitslag der ontmoeting O.S.V H.B.C. Bij een gelijk spel is de thuis club reeds kampioen. W.F.C.R.C.H was een strijd tusschen twee gelijkwaardige ploegen Het beste resultaat zou een gelijk spel zijn geweest. Dit is echter niet het geval, want W.F.C. won met 10 door een fortuinlijk doelpunt, dat in de eerste helft werd gemaakt. De blauw-zwarten moes ten het zonder Meijer stellen, voor wien Hut inviel Santpoort verloor met 20 van Z.F.C in een strijd, waarin Nijssen c.a. belangrijk beter speelden, dan voorheen. In de eerste helft werd doelman Nijssen door een straf schop gepasseerd en daarna door een eigen achterspeler! De keiharde schoten van Bak- kum werden door Dijkstra prachtig gestopt. H.B.C. verscheen tegen West Frisia met een reserve achterhoede en wist nochtans, dank zij een doelpunt van M Draver in de tweede helft, met 10 over de Enkhuizers, die ook eenige goede krachten misten te zegevieren. De strijd moge niet zoo fraai zijn geweest, boeiend was hij in hooge mate, omdat beide partijen zich ten volle gaven. De beste man van het veld was Kick Smit, die een partij stopper-spil vertolkte om van te watertanden Wij weten niet wat het meeste te loven viel het onschadelijk maken van het binnentrio der gasten of het prachtige voeden der eigen voorhoede 1 Doelman Kemp zou zeker eenige malen gepasseerd zijn. als Smit niet de won derbaarlijkste reddingen had verricht. In de H.B.C. voorhoede viel het goede spel van J V3n der Linden en W de Reus op H. F. C. en Zandvoortmeeuwen eindigen gelijk. Beslissingswedstrijd is noodig. In een zeer matigen wedstrijd heeft H.F.C. Zondagmiddag in Den Helder een punt aan de club van dien naam moeten afstaan. Mede door de overwinning van Zandvoortmeeuwen op D T S zijn thans H. F. C. en Zandvoort meeuwen met een gelijk aantal punten ge ëindigd, waardoor een beslissingswedstrijd noodzakelijk is geworden. Vermoedelijk zal er Zondag a.s. reeds ge speeld worden op een nader te bepalen ter rein of anders op Zondag 14 Maart. Dit houdt verband met wijziging van het programma van de bekerwedstrijden. De wedstrijd in Den Helder stond op een laag peil; kennelijk waren de H.F.C.'ers onder den indruk van het belang van deze ont moeting. Vooral de voorhoede miste zeer vele kansen. Voor de rust maakte de mid- voor van Den Helder een fraai doelpunt, waarna Geutis in de tweede helft op vrij ge lukkige wijze den gelijkmaker achter den Helderschen reserve-keeper deponeerde. Achterhoede en middenlinie van H.F.C. ver dienen een pluim voor hun hard werken. De vleugelspelers waren ditmaal zwak, rechts binnen De Nijs was de sterkste speler van de voorhoede. De Zandvoortmeeuwen hebben het in Noord-Scharwoude tegen D. T. S. niet ge makkelijk gehad. Met rust was de stand nog 10 voor de thuisclub. In de tweede helft wist Van Loon door twee doelpunten de Zandvoortsche zege tot een feit te maken. Halfweg verloor met 31 van Kinheim en zal vermoedelijk op de laatste plaats eindigen. Verdere uitslagen. Vierde klas E.H.S.—T.H.B. 6—1; Reserve klassen: eerste kL: A.F.C. 2—Hilversum 2 1—2 K.F.C. 2—Spartaan 2 2—1; Z.F.C. 2— Ajax 2 52; tweede kl.Helder 2Storm vogels 2 0—1; V.S.V. 2—W.F.C. 2 1—3; derde kl.; T.IJ.B.B. 2D.W.S. 4 2—6 E.D.O.—Biauw-Wit 5—2. Voor den tweeden keer ontmoetten E.D.O en Blauw-Wit elkaar vriendschappelijk; won BI.-Wit in Amsterdam, thans behaalden de Haarlemmers een 52 overwinning. Over enkele weken komen de clubs voor den der den keer tegenover elkaar in een bekerwed strijd en dan kan beslist worden, welke ploeg de sterkste is De strijd van gistermiddag was bijzonder vlot en met belangstelling volgden de vele bezoekers het pittige spel. In de eerste helft was E.D.O. productief en behaalde een 41 doorsprong, dank zij Van Es, die zijn club de eiding gaf en Schildwacht, die drie doelpun ten maakte. Na de hervatting doelpuntte Schildwacht nog eens, en Van Wijngaarden voor de gasten (52). GROOTE OVERWINNING VAN HAARLEM. Haarlem behaalde een groote overwinning op K.V.D. en wel met 93; daardoor nam de ploeg keurig revanche voor de te Haarlem geleden 43 nederlaag. Reeds in de eerste minuut doelpuntte mej. N Nouwen, en vlot daarna schoot F. v. Hout van verre zuiver in den mand (20). Door dameshanden verkleinde K.V.D. den achter stand op 21, terwijl D. Philippo met een doorloopbal 3—1 maakte. Nog voor de rust maakte K.V.D. gelijk. Na de rust was Haar lem doorloopend sterker. W. Klasen bracht den stand op 53, F. van Hout en D. Phi lippo 63 en 73 en E. Krelage zorgde er voor. dat de eindstand met 93 kwam. Oosterkwartier 3 verscheen slechts met drie dames tegen C.H.B. I, doch dit was voor Oos- terkwaj-tier geen bezwaar om tenslotte met 21 te' zegevieren. Beide partijen wogen gelijk tegen elkaar op. T. H. B wist echter niet van de vrij spelende dames te profiteeren. Voor dg rust maakte Engberink (I0), doch nog voor de rust maakte J v. d. Waals gelijk. Na de rust ontstond een spannende wedstrijd, waarin tenslotte Poelgeest een doelpunt voor Ooster kwartier kon scoren, zoodat dat twaalftal toch nog tegen de verwachting in met 21 won De wedstrijd Amsterdam ZuidOosterkwar tier ging niet door. Waterpolo. H. P. C. AFDEELINGSKAMPIOEN. In haar laatsten competitiewedstrijd voor de wintercompetitie, is het de H.P.C. gelukt een gelijk spel tegen haar groote concurrent Het IJ te bevechten en kampioen te worden van de winter-competitie. Braam bezette door ziekte van De Geest de middenvoor plaats. Daar beide partijen voor de rust niet doel puntten, moest de tweede helft de beslissing brengen. Op gelukkige wijze slaagde Braam er in na de hervatting van de 2 meter lijn Kohier u 'sitie te spelen en aan de H.P.C de leiding geven (10). Het IJ kwam nu opzetten, waardoor de hachelijkste situaties voor het H.P.C.-doel ontstonden. Doelman Vrught was echter in grootschen vorm en stopte alles. Een zeker doelpunt werd door hem verhinderd toen Strijder van dichtbij een keihard schet inzond, dat op schitterende wijze door Vrught werd gekeerd. Bij een nog grooteren druk op het H.P.C.-doel kon hij echter niet voorkomen dat een harde pass van Mooienaar in het doel belandde (11). Er zal binnenkort gespeeld worden tegen de kampioen van afdeeling A om het winter kampioenschap van Nederland. De stand in afdeeling B is thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. 8 7 1 0 15 6 4 119 H. P. C. Het IJ D. W. R. Nereus V. Z. V. 36—14 23—8 19—21 21—32 16—24 Er moeten nog twee wedstrijden worden gespeeld tusschen D.W.R. en Het IJ. Hockey R W. BESLUIT SEIZOEN MET EEN OVERWINNING. Rood Wit béfeloot het competitie-seizoen met een 30 zege op H.D.M.; H.O.C. won met 20 van Hilversum en S.C.H.C. met 10 van H.H.IJ.C. De wedstrijd B.D.H.C.Amsterdam ging niet door. In de promotieklas waren de resultaten: M.E.H.C.Kieviten 30; Victoria T.O.G.O. 2—1 T.O.G.O. 2—Leiden 2—1. In de tweede klas won Strawberries met 31 van Rood Wit 3. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem tafw.).. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagseh Redacteur: B Kors-' ten, Heemstede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel. IJmuiden. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede Uw reparatie-, keer- en ver maakwerk kunnen wij thans weer aannemen. Kleermakerij KONIJNEN, SCHAPEN EN RIJWIELEN GESTOLEN. De recherche heeft aangehouden een 29- jarigen chauffeur en een 23-jarigen brand- stoffenbewerker, die in den nacht van 24 op 25 Februari uit een schuur 3 geiten en 6 konijnen hadden gestolen. De geiten werden nog levend achterhaald. De konijnen waren reeds geslacht. In verband hiermede is wegens heling van die geiten en konijnen een 23- jarige blikbewerker aangehouden. Verder werden aangehouden een banket bakker, een timmerman, een los werkman, een schilder, een automonteur en een dienst bode, die tezamen 6 rijwielen hadden gestolen of zich aan heling daarvan schuldig hadden gemaakt. Dr. J. L. C. WORTMAN 75 JAAR. De oud-directeur van den gemeentelij ken geneeskundigen dienst en van het Tes- selschadeziekenhuis te Amsterdam, dr. J, L. C. Wortman wonende te Heemstede, hoopt Dinsdag 2 Maart zijn 75sten ver jaardag te herdenken. Hoewel de heer Wortman reeds jaren geleden uit zijn ambtelijke loopbaan is ge scheiden, heeft hij zijn beteekenis voor de medische wereld niet verloren, niet alleen omdat hij als ambtelijk geneesheer belang rijk werk tot. stand bracht, maar ook om dat hij zijn studie na zijn vertrek uit Am sterdam naarstig heeft onderhouden en de medische wereld hierin heeft doen deelen De naam Wortman blijft verbonden aan het moderne ziekenhuis ten plattelande. Sinaasappelen voor de jeugd. Binnenkort ook in „landgebieden". VERDUISTEREN van 18.21 tot 7.24 uur. 2 MaartZon op 7.27, onder 18.19 uur. Maan op 4.47, onder 13.28 uur. 3 MaartZon op 7.25, onder 18.21 uur. Maan op 5.40, onder 14.39 uur. Van Maandag 1 tot en met Zaterdag 20 Maart 1943 komen kinderen van 4 tot en met 13 jaar, die woonachtig zijn in stadgebieden. in aanmerking voor 350 gram .sinaasappelen In verband hiermede geeft de bon „Reserve 311" met rooden opdruk van de stadkaart. recht op het koopen van 350 gram sinaas appelen in stadgebieden. Het zal niet steeds mogelijk zijn de sinaas appelen onmiddellijk te betrekken in ver band met de bevoorrading van den handel Het ligt in de bedoeling over eenigen tijd een bon van de „landkaart" aan te wijzen, welke in laftlgebieden recht zal geven op het koopen van sinaasappelen voor kinderen van 4 tot en met 13 jaar Politie-autoriteiten. Het Rijkscommissariaat maakt be kend. De Rijkscommissaris voor het be zette Necferlandsche gebied heeft den scre- taris-generaal aan het ministerie van justitie, prof. mr. Schrieke. belast met de waarneming der zaken van directeur- generaal voor de politie. Met de waarne ming der zaken van gewestelijke politie- aresident heeft de rijkscommissaris voorts aelast: te Amsterdam den procureur-gene raal mr. Feitsma, te 's Hertogenbosch den jrocureur-generaal mr. van Leeuwen, te botterdam den hoofdcommissaris van po litie Boelstra. te Arnhem den hoofd-com- missaris van .politie Walraven en te Gro ningen den majoor der marechaussée De Boer. Voorts heeft de Rijkscommissaris met de waarneming der zaken van politie- presid'ent belast: te Den Haag den hoofd commissaris van politie mr. Hamer, te Utrecht den hoofdcommissaris van politie Kerlen en te Haarlem den hoofdcommis saris van politie Blank. Volksconcert der H. O. V. Onder buitengewone groote belangstel ling geen zitplaats in de zaal bleef onbezet had het volksconcert van Zon dagochtend plaats. Het werd gedirigeerd door Drs.* Arend Koole en genoot de mede werking van de jonge pianiste Tiny Kaiser, die het publiek vergastte op het Concert in A gr. t. van Liszt. Dit „concert symphonique", geschreven in 1848 en later nog een paar maal omgewerkt, verhoudt zich tegenover het brillante Concert in Es gr. t. als een meer lyrische uiting van den virtuoos-componist. Maar het zou van Liszt niet geweest zijn, indien het pathos er ook niet in doorbrak, wat nu eenmaal zijn specifieke manier was om zijn betoog kracht bij te "zetten; immers volgens hem goldt het „dans 1' art il faut faire grand". Het hangt er maar van af wat men „groot" noemt. Maar er is in dit concert ook veel merkwaardigs; allereerst wat den vorm be treft, die, hoe vrij ook, tenslotte toch tot den hoofdvorm te herleiden is; verder ver rast bet door zijn voor zijn tijd koene harmonie, die niet weinig meewerkt om de romantische sfeer te scheppen en uitdruk king te gpven aan innige ideeën, wat vooral het geval is in het langzame gedeelte met cello-solo. Alles bij elkaar ei'scht dit zeer origineele werk bij een groote technische beheersching ook een ruime lyrische fantasie en een zeer levendige stuwing. Tiny Kaiser gaf blijk over deze kwaliteiten in voldoende mate te beschikken om een frappante vertolking te leveren, die Liszt's compositie in een goed licht plaatste. Technisch was haar spel zeer opmerkelijk en zij toonde kracht genoeg te bezitten om het orchestrale ele ment te domineeren. Misschien had het soms nog iets meer bewust en geposeerd gekund, wat het samenspel had kunnen ten goede komen, maar dat is een kwestie van groei, die deze zeer begaafde virtuose wel gauw zal bereiken. Koole gaf een markante interpretatie van de ouverture Manfred van Schumann en verblijdde het auditorium met een zeer verzorgde en bijzonder klankschoone weer gave van Schubert's Onvoltooide. Tot slot ging de ouverture Tannhauser van Wagner; van dit stuk verwachten wij eens een meer begeesterde vertolking. Maar met Schubert heeft Koole een mooie prestatie geleverd. JOS. DE KLERK. Het Romantisch Ballet. Toen we een goed jaar geleden met Het Romantisch Ballet kennis maakten (het trad toen op in het zaaltje van De Leeuwe rik), was het een tamelijk uitgebreid en semble; zooals wij het nu op Zondagna middag zagen optreden in de groote zaal van het Gem. Concertgebouw, bestond het slechts uit vijf personen: de leider Kyril Alban en vier van zijn vrouwelijke leer lingen. Met een uitgebreid programma werd bewust gestreefd naar romantischen in slag bij dansen op muziek van Lanner, Schubert, Chopin, Weber, Strauss en Dvorak. Dit kon men trouwens verwach ten van een ensemble dat zich specifiek „romantisch" noemt. Maar de ervaring dat dit romantiseeren, fantaseeren, hineininter- pretieren of hoe men het ook noemen wil, een eenigszins geforceerd karakter krijgt als men het door dik en dun wil doorvoeren, leert achteraf hoe précair het is zich aan één stijl te binden. En dit klemt in het onderhavige geval te meer, daar de capaciteiten van Kyril Alban naar mijn vaste overtuiging elders liggen dan juist in dat romantische dat hij wil voor opzetten. Alban is een danser die heel wat techniek bezit; maar zijn romantische ten- den laat deze maar al te vaak ongebruikt om ze dan te verruilen voor een gebaren taal, die vrij dilettantisch aandoet en die meer stilstand dan actie in zijn prestaties brengt. Bovendien blijkt zijn scheppende potentie niet bijzonder groot te zijn; de interpretatie van Chopin's Scherzo in b kl t. een reusachtige opgave voor iemand met rijke fantasie begaafd! was bijv tamelijk matig. Tot de best geslaagde nummers, die het zuiverst de techniek in dienst der idee stel den, behoorden: Wals van Chopin, door S. Giezen en „Le Papilion interesse" door Riri Doorn, eigen choreographie van de danse ressen. Ook .Pizzicato" (Chopin) door het H.H. Detaillisten maken wij er op attent, dat nog kan worden ingeleverd bij de Plaatse lijke Distributiediensten van 1 Maart t/m. 5 Maart. Voor H.H. Grossiers bestaat nog gelegenheid de bonnen P en Q TOILETZEEP in te leve ren bij de Plaatselijke Distributiediensten gedurende dezelfde termijnen. AFD. BONNENVOORLICHTING. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Kaart Aardappelen 10A Aard. tOB Aard. Beschuit 10 Besch. Bloem 506 tm. 509 Ai gem. Boter 01 Boter C9 Brandstoffen Brandst. 09, 10 BV Brandst. 01 tm. 06 KF Hoev. 2 kg. I kg 75 gr. 70 gr t.m. 0 Mrt. 0 Mrt. 6 Mrt. 20 Mrt. 125 gr Mrt. 1 eenn. to Apr. 1 eenn 30 Apr. Brood ;-o 10A Brood 400 gi. j Mrt. I0B Brood 50 gr. 9 Mrt. 4-09 Reserve 150 gr. 21 Mrt. 09 Versn. 100 gr 20 Mrt. 10 AB Tabak 20 st. S Mrt. Q, R Eenh.zeep 1 rants. 2,, Feb. 474, 490 Algem. 1 rants 28 Feb. 2-09 Reserve 2 st 3 Apr. 3-10 Reserve 1 st. 3 Apr. 505 Algem. 250 gr. *0 Mrt. 483 Algem. rants. 20 Mrt. 510 Algem. 250 gr. 20 Mrt. 504 Algem. 500 gr. 20 Mrt. 502 Algem. 100 gr 2C Mrt. 51.3 Algem. 250 gr. 20 Mrt. 01 Boter 125 gr. 11 Mrt. 05. 09 Boter 125 gr. F Mrt. 09. 10. 11 Melk lïi lit. 20 Mrt. 4-11 Reserve 514 lit. 20 Mrt. 511 Algem. 250 ge. 20 Mrt. 4-10 Reserve 500 gr. 20 Mrt. N Textiel (m) <J5 gr. 30 Apr. 10AB Tabak 5 st. 5 Mrt. LL Textiel DF 500 gr. 6 Mrt. DD Textiel DE 500 gr 6, Mrt. 4-03 Reserve 350 gr 6 Mrt, 4-04 Reserve 850 gr. 6 Mrt. 503 Algem. 1 kg 20 Mrt. 10. 11 Versn. 100 gr. 20 Mrt. 10AB Tabak 25 gr. S Mrt. Taptemelk W 10, 11 Taptemelk 191 lit. 20 Mrt. Toiletzeep R Toiletz. 1 rants. 29 Feb. Vermicelli 512 Algem. 100 gr. 20 Mrt. Vleescb 10AB Vleesch 50 gr. 6 Mrt. Waschpoeder Q, R W?seh))oed. 1 rants 23 Feb '75. 491 Algem. 1 rants. 7: Feb, Cacao Chocolade Cigarctten Eenh.zeep Eieren Gort Gem. Meel Havermout Jam Kaas 500 tm Koffiesurr. Margarine Melk Peulvruchten Rijst Scheerzeep Sigaren Sinaasappelen Suiker Suikerwerk Tabak trio Riri Doorn, S. Giezen en J. Winters- hoven, gaf een alleszins mooie synthese van het klankbeeld. En synthese moet er slotte wezen; alles wat niet kan samen gevat worden en uitgedrukt door de zuivere technische middelen van de kunst die men dient, lijkt mij uit den booze. Mij herin nerend hoe frappant Kyril Alban verleden jaar een „Promenade solitaire" vertolkte, durf ik hopen dat hij die synthese zal terugvinden. Wim Kloppenburg toonde zich een vaar dig begeleider; met solostukken van Schumann en Ulfert Schultz maakte hij bovendien een goede beurt. JOS. DE KLERK. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Dinsdag de beurt aan het gedeelte van de letter B van Ba tot en met Boen. RADIO-PROGRAMMA. DINSDAG 2 MAART 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. .7.15 Een volksliedje klinkt in Uw huiskamer (gT.). 7.30 BNO Nieuwsberichten. 7.40 Walsjes door het Wiener Walsen-orkest (gr.). 3 05 Duit- sche taalcursus. 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U heden8.50 Örkestconcert (gr.). (9.309.37 Spiegel van den dag opn.). 10 00 Ons liedje bij uw werk (gr.). 10.30 Orkest Rentmees ter. 11.15 Omroeporkest en solisten (opn.). 12.00 Almanak. 12.05 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Zang en piano. 13.25 Orkestwerken van Joh. Chr. Bach en Wolf gang Amadeus Mozart (gr.). 14.00 Willy Kok en zijn orkest en gramofoonmuziek. 15.00 „Van Heutz", klankbeeld. 15.30 Groninger Orkestver- eeniging en solist, (opn.). 16.45 BNO Nieuwsbe richten. 17.00 De Lichte Toets. 18.00 Cello ,-n pla no. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 „Koper", luisterspel. Vanaf 19.15 alleen voor de radio- centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Pianovoordracht (opn.). 19.50 Duitsche taalcursus. 20.15 „Wat de pot schaft", gevarieerd programma. 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Zigeunerorkest van Hor- vath Sandor (gr.). 22.20 Operette-alphabj».: I S (gr.). 23.3024.00 Vlotte dansplaatjes tot oesluit (gr.). HILVERSUM n, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 Politiek weekpraatje (opn.). 8.05 Lichte orkestmelodietjes (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberich ten. 8.40 Twee bekende werken van B. Smetana (gr.). 9.00 Licht ochtendconcert (gr.). (9.159.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uit zending. 10.30 Zang en piano. 11.00 Maart roert z'n staart. 11.15 Muzikale visite-kaartjes (gr.). 12.50 Wat doet de Directie van den Landbouw. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Programma overzicht. 13.05 Otto Hendriks en zijn orkest en zang met begeleiding van 2 vleugels. 14.00 Gods dienstige uitzending. 14.30 Orkest Malando. 15.10 Alina de Silva en Carlos Gardel (gr.). 15 30 Voor de zieken. 16.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Omroep-Meisjeskoor. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Binnenlandseh gesproken overzicht. 18.00 Het Omroep-Meisjes koor. 18.15 Neerlands stem van het front. 18.30 Kleine wenschen van groote menschen (gr.). 19.00 BNO Engelsche uitzending: „Holland and the economie reorganisation". Voor de radio-centra les: Rupert Glawitseh zingt operette-aria's (gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centraies, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 De Melodisten. 20.15 Blaaskwartet (opn.). 20.25 Symphonisehe gedichten (gr.). 21.25 Avond en nachtliederen (gr. en opn.). 21.45 BNO Nieuws berichten. 22.00 BNO Actueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2