De nieuwe griffier bij het Provinciaal Bestuur. *.r J Installatie door den Commissaris der Provincie. Dinsdag heeft in het gebouw der Pro vincie te Haarlem de beëediging en instal latie plaats gehad van Mr. K. J. van Urk, als Griffier van het Provinciaal Bestuur van Noord Holland. Daartoe werd des middags te twee uur Mr. van Urk ontvangen in de Commissie van Bestuursraden in de voormalige Ge deputeerdenzaal, waar hij door de Com missaris der Provincie, Mr. A. J. Backer, beëedigd werd.De eigenlijke installatie vond plaats in de Statenzaal in tegenwoordigheid van de ambtenaren ter Provinciale Griffie. Hier sprak de Commissaris den heer Van Urk toe en wijdde woorden van waardee ring aan de eervolle loopbaan, die de heer Van Urk tot dusver achter den rug heeft en die de verwachting wettigt, dat hij ook als Griffier bü het Provinciaal Be stuur verdienstelijken arbeid zal verrich ten. Vervolgens wees de Commissaris op den goeden naam, dien deze Griffie steeds heeft gehad er. die de verplichting oplegt, dezen goeden roep ook in de toekomst te bevestigen. .Daarna kreeg de heer Van Urk het woord om een uiteenzetting te geven van de op vatting, die hij als nationaal socialistisch hoofdambtenaar huldigt. Spr. deed een be roep op de loyale medewerking der ambte naren, waarnaast hij zijnerzijds alle hulp toezegde. De plechtigheid was hiermede ten einde. Omtrent den levensloop van Mr. K. J. van Urk vernemen wij het volgende: Mr. K. J. van Urk werd 26 April 1887 te Op- Sterland, waar zijn vader onderwijzer was, geboren. Na de H.B.S. opleiding in 1905 te Leiden te hebben voltooid kwam hij in 1906 als volontair ter secretarie aldaar. Hij verwierf in 1908 de akte van bekwaamheid voor de betrekking van gemeente-secreta ris en ambtenaar ter secretarie en werd aangesteld als klerk. Door zelfstudie slaag de hij er vervolgens in. verschillende exa mens met goed gevolg af te leggen, waarop ten slotte op 28 Mei 1919 zijn promotie volgde tot Meester in de rechten. Op 1 No vember d.a.v. werd hij benoemd tot hoofd commies ter secretarie te Groningen. Augustus 1920 werd de heer Van Urk di recteur van het Bureau van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren. Tien jaar later vestigde hij zich als advocoat te Amersfoort In 1942. bij de oprichting van het Ned. Ar beidsfront werd hij belast met de leiding van de afdeelingen Binnenlandsch bestuur Provincie, Gemeente. Waterschappen en semi-pubiiekrechtelijke lichamen, v^elke functie hij tot dusver bekleedde. Te voren was hij verbonden geweest aan de Rechts kundige afdeeling van het N.V.V. Tot de publicaties, die van zijn hand ver schenen behooren o.m. de met Mr. Donner bezorgde commentaar op de Ambtenaren wet met medewerking van Prof. v. d. Grinten en zijn werk „Ambtenarenrecht". Bon „boter 10" inleveren. Men ontvangt margarine en vet. Van Woensdag 24 Maart tot en met Zon dag 4 April 1943 zullen de met „boter IJ" gemerkte bonnen van de bonkaart voor voedingsmiddelen recht geven op het koopen van margarine en bak- en braadvet, met dien verstande, dat men voor de helft van het aan tal bonnen, dat men bij zijn winkelier heeft Ingeleverd, margarine en voor de andere helft bak- en braadvet ontvangt. Het publiek dient de bonnen „boter 10" zoo spoedig mo gelijk, doch uiterliik op Dinsdag 16 Maart 1943, bij den detaillist in margarine en bak- braadvet in te leveren, waarna deze in den loop van het tijdvak van 24 Maart tot en met 4 April a.s. voor de helft van het aantal in geleverde bonnen margarine, en voor de andere helft bak- en braadvet aan den klant zal leveren. Bij den slager kan men bon „boter 10" niet inleveren. De detaillisten moeten er dus zelf voor zor gen, dat hun klanten de margarine, en het bak- en braadvet in de verhouding half om half ontvangen. Tegen winkeliers, wier me dewerking te wenschen mocht laten, zal streng worden opgetreden. De z.g. „extra" bon wordt later bekend gemaakt. Het nummer van de z.g. „extra" boterbon voor personen beneden 21 jaar, welke bon met in gang van Vrijdag 12 Maart 1943 gedurende een periode van 60 dagen (dus tot en met Maandag 10 Mei 1943) recht geeft op het koo pen van 125 gram boter of margarine, zal op 12 Maart nog niet worden bekend gemaakt. De rechthebbenden kunnen er evenwel op rekenen, dat zij deze boter te zijner tijd zul len kunnen verkrijgen, aangezien het hier geenszins een verlaging van het boterrant- soen betreft. Dit rantsoen blijft voor personen van 4 tot 21 jaar ongewijzigd gehandhaafd op 175 gram per week, en voor kinderen van 0 tot 4 jaar op 87>/2 gram per week. Zoodra zulks mogelijk is, zal het nummer van bovenbedoelden boterbon worden bekend gemaakt. PERSONALIA Bij de te Amsterdam gehouden examens voor apothekersassistent is geslaagd mej. J. A. Slegt te Haarlem. Geslaagd voor schrijver le klasse der 'directe belastingen, inv. en ace. W. M. M. Das, A. A. Goedman, J. J. Alink, M. Plant, allen te Haarlem: A. Otto te IJmuiden; W. Beukenkamp, C. Kamoen, F. H. van der Mie- sen, allen eveneens te Haarlem. Geslaagd voor schrijver le klajse der registratie en domeinen J. Schakel, T. Kent- son en B. Wesseling allen te Haarlem. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haarlem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J: C. van der Laag. Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Stad en Reportage. J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Dinsdagmiddag had in het Gebouw der Provincie té Haarlem de beëediging en installatie plaats van Mr. K. J. van Urk als griffier bij het Provinciaal Bestuur. De Commissaris der Provincie Mr. A. J. Backer neemt den nieuwen functionaris den eed af. (Foto Peperkamp) KORT NIEUWS e Voor de recht bank te Arnhem hebben zes chauf feurs van de Gel- dersche Tramwegen terecht gestaan, die zich aan een groot aantal diefstallen van door deze maatschappij ver voerde goederen hadden schuldig ge maakt. Tegen hen werden straffen ge- eischt varieerende van 9 jaar tot maanden gevange nisstraf,. De volgen- -'e week" zuilen zes andere chauffeurs terecht staan. Te Hilversum is een met melk ge vulde tankauto ge kanteld doordat de bestuurder in het duister niet merkte dat de weg was op gebroken. Ruim 4300 liter melk ging verloren. Hoe Engeland wordt gebolsjewiseerd. Eenige dagen geleden hebben we er de aandacht op gevestigd, dat door middel van „Radio Oranje" de Nederlandsche emi- grantenregeering ons volk zoekt te sug- gereeren, dat het met het communistisch gevaar in Nederland zoo'n vaart niet loopt. O.m. werd daarbij opgemerkt, dat het aantal communisten in Nederland veel -te gering is. Ongetwijfeld heeft men daarbij aan Engeland zelf gedacht, waar men immers ook beweert, dat het communisme er geen kans zal krijgen. Het is daarom wel leer zaam, eens te vernemen, waartoe het bolsjewisme in staat is. ook in' landen, waar het percentagegewijs weinig officieele vol géiingen heeft. Om te beginnen dient men dan te weten, dat de K. P. E., de Britsche Com munistische Partij niet .-meer dan 17.900 leden telt. Welke waarde men intusschen aan dit getal kan hechten bewijst het oplagecijfer van het partijblad „Daily Wor ker", dat 150.000 vaste abonnementen telt. Het Centrale comité, bestaande uit Harry Pollitt, William Gallacher en R. PalmeDutt en Tom Mann, beijvert zich, zijn vertrouwensmannen op sleutelposities geplaatst te krijgen. Zoo werden in 1938 in Lancashire twee communisten benoemd tot voorzitter van belangrke organisaties in het texielbedrijf. Op dezelfde wijze heeft de K.P.E. de controle over de „Rank and File Movements", die haar aanhangers voornamelijk heeft in de krin gen van zeelieden, haven- en verkeersar- beiders en die 250.000 leden telt. De „National Unemployed Workers Movement" (Nationale werkloozenbewe- ging) wordt door de K.P.E. gaarne tot het organiseeren van straatonlusten en hon- germarschen benut om het „revcAutionaire klimaat" op te voeren. De „International Labour Defence" (Internationale Arbei dershulp) vormt de eigenlijke financieele organisatie der communisten. Zii beheert de stakingskassen en financiert nieuwe sctics De laatste jaren schijnt de K.P.E. krach tige pogingen aan te wenden, bij de Labour Party in het gevlei te komen. Tot dusver is dit haar niet gelukt, ofschoon zij den linkervleugel der partij, waartoe Stafford Cripps behoort, reeds sterk voor haar plannen wist te winnen. Overigens heeft de K.P.E. op het gebied van het „cultuurbolsjewisme" bedenkelijke vorderingen gemaakt. Behalve de oude ge nootschappen als de .Friends of Sovjet Rusia", de „Society for cultural relations Comitee" heeft de Komintern een gansche reeks van nieuwe mantelorgani saties geschapen. Vooral Jeugdbewegingen dienen hiSrtoe gerekend. Deze arbeid onder de jeugd is een van de gevaarlijkste kanten der communistische propaganda in Engeland. Zoo hebben de leden der „Educational Workers League" „de communistische onderwijzers) de uit drukkelijke opdracht, het schoolkind m communistischen zin te beïnvloeden. De communistische Jeugdbond is sedert 1937 in ledental verdubbeld. Doch niet minder onheil stichten de revolutionaire debating clubs aan universiteiten en andere onder wijsinrichtingen, van waaruit vele uit de Britsche koloniën afkomstige studenten als communistische agitatoren huiswaarts keeren Dit alles maakt begrijpelijk, -dat Dr. Goebbels in „Das Reich" constateert, dat men in Moskou niet het „God save the King" zingt, maar in Londen wel de „In ternationale". FAILLISSEMENTEN. De arrondissements rechtbank te Haar lem heeft op Dinsdag 9 Maart 1943 geen faillissementen uitgesproken. Door het verbindend worden der Uit- deelingslijst zijn geëindigd de faillisse menten van: 1. Mevrouw H. SchaapReerds, pension houdster, wonende te Haarlem, Frederiks- park 35. Curator Mr. O. H. van Wijk te Heemstede. 2. Abraham Pimentel, reiziger, destijds wonende te Haarlem, 2e Emmastraat 24, doch sindsdien overleden. Curator Mr. A. van Leyenhorst, thans te Delft. 11 Maart: zon op 7.06, onder 18.36 uur maan op 9.43, onder 0.42 uur 12 Maart: zon op 7.04, onder 18.37 uur maan onder 0.42, op 10.23 uur Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Donderdag de beurt aan het restant van de letter K vanaf Kre en de letter M. JUBILEUM H. VERMEER. De heer H. Vermeer stoffeerder bij de Ned. Spoorwegen hoopt Donderdag a.s, zijn zilveren jubileum té vieren. Voetbal. Zandvoortmeeuwen boekt successen. Wat zal het eerste elftal doen? Sedert de voetbalverenigingen Zandvoort en Zeemeeuwen in September 1941 een fusie aangin gen, is het crescendo gegaan met het voetbal leven in Zandvoort. Dat blijkt wel hieruit. Zand voortmeeuwen 2 en 3 hebben het kampioenschap behaaid, de juniores veroverden den afgeloopen Zondag den titel en het eerste elftal staat op den drempel. Zondag a.s. wacht een belangrijke strijd en wel tegen H.F.C. op het Haarlem-terrein. Wordt de wedstrijd met succes bekroond, dan moet gezegd worden, dat de Zandvoortsche club een schitterend seizoen achter den rug heeft, want de moeilijkheden, welke vooral de laatste weken overwonnen moesten worden, waren legio In Zandvoort wonen echter nog twee wakkere bestuursleden, die hart voor hun club hebben. Wij bedoelen de heeren J. van IJzendoorn, voor zitter en H. de Jong, secretaris, die nog lang niet in de put zijn, al hebben zij het niet gemakkelijk, om het vereenigingsleven gaande te houden. Met trots vertelden zij ons dan ook van de suc cessen van het het tweede en het derde elftal. De juniores maken het ook best. In dit seizoen hebben zij beslag gelegd op den Van der Aart beker en wonnen het juniorestournooi van D.W. S. Daarbij kwam Zondag het kampioenschap na een 51 zege op H.B.C. De heeren betreurden het besluit van het be stuur van den N.V., inzake het uitstel van .pro motie. De reserve-elftallen in den N.V.B. zijn te laag ingedeeld, getuige de overwinningen van 80, 101 enz., welke behaald zijn. Het tweede won veertien van de 17 wedstrijden, verloor er één en behaalde een doelgemiddelde van 67—25. Het derde is ongeslagen met vijftien overwin ningen en twee gelijke spelen. Als de laatste wedstrijd achter den rug is, zal waarschijnlijk de honderd doelpunten gépasseerd zijn, want nu is het gemiddelde 99 voor 24 tegen. Het volgend seizoen moeten de elftaliep dus weer in de zelfde omgeving spelen en het is natuurlijk nog niet te zeggen, of in de samenstelling wijziging zal komen. Dit seizoen b.v. werd met elf elftal len begonnen, doch in den loop der maanden moesten er vier teruggetrokken worden. „En de strijd van Zondag a.s.?", vroegen we. Zoowel de heer Van IJzendoorn als de heer De Jong zwegen aanvankelijk. Zij zijn echter vol vertrouwen en hopen, dat een Zaterdag te houden bijeenkomst van belang zal zijn voor de concentratie. De training, welke in het vorig najaar onder leiding van den oud-eerste klasser Huyer in een gymnastieklokaal is gehouden, moest worden afgebroken en van training is de laatste weken geen sprake meer geweest. Alles was zoo vlot verloopen en daarna kwamen de moeilijkheden. Worden de wedstrijden tegen H. F.C. van de tfgeloopen twee seizoenen nagegaan dan heeft Zandvoortmeeuwen er drie gewonnen en in December J.l. eindigde de laatste strijd ge lijk (33). Geen slecht resultaat dus. De bestuurs leden hopen echter op 'n sportieven strijd, welke te verwachten is, want de verhouding van beide vereenigingen is goed te noemen. Dat is wel een waarborg, dat er eerlijk om den titel gestreden wordt, welke waarde echter iets gedaald is na het besluit van den N.V.B. Toch kan er op een record-aantal bezoekers gerekend worden, want beide vereenigingen hebben een grooten aan hang. Biljarten. KAMPIOENSCHAP EERSTE KLASSE RESSORT HAARLEM. Zondag werden de laatste partijen gespeeld in de vóórwedstrijden voor het 1ste klas kampioen schap van Haarlem cadre 35/2. De eindstrijd wordt georganiseerd door de B.V. „B.C.H." in .Bol werk", is begonnen op Dinsdag 9 Maart en wordt voortgezet Woensdag 10, Donderdag 11, eaterdag 13 en Zondag 14 Maart. Na de laatste partijen volgt de prijsuitreiking. De volgende acht deelnemers hebben zich ge plaatst in den eindstrijd: 1. J. Lamers, kampioen vorig jaar; 2. J. Steffens; 3. P. Dickman; 4. G. Metz; 5. F. v. d. Berg; 6. R. Lunenburg; 7. H. v. d. Broek en 8. A. Corver. Eerste en tweede reser ve zijn de heeren W. Houtkooper en C. v. d. Hoek. m Athletiek. DE RUYTER WEER DE BESTE. Na in Krommenie te hebben gewonner^ bewees Frits de Ruyter thans in den zevenden loop .dwars door Noord" te Amsterdam zijn absolute supprematie over zijn „concurrenten". De uitslagen waren: a klassers: 1. F. A. de Ruy ter, De Volewijckers, 15 m. 27.8 sec.; 2 J. Wal- ther, De Volewijckers, 15 m. 37.4 sec.; 3. W. Bak ker, A.A.C. 15 m. 42 sec.; 4. J. Meijer, De Meteoor, 5 W. Paap, Haarlem; 6. J. Bruyn, A.A.C. C klassers: 1. L. Kapteijn, Holland, Haarlem 16 m. 33 sec; 2. B. de Klerck. A.A.C. 16 m. 42.8 sec.; 3. G. van B'eekum, Alkmaar. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Aardappelen Appelen Beschuit Bloem Boter Bon HA 11B 2-12, 3-12, 4-12 11 506 tm. 509 01 09 Brandstoffen 09, 10 BV 01 tm. 06 KF Kaart Hoev. Aard. 2 kg Aard. 1 kg Reserve (stad) 1 kg Brood Cacao Chocolade Sigaretten Sigaretten Eenh.zeep Eieren Gort Gem. Mee! Havermout Jam Kaas Koffiesurr. Margarine Melk 02. Peulvruchten Petroleum 11A 11B 3-09 4-09 09 11A 11A R. S 490, 514 2-09 3-13 503 483 610 504 500 tm. 502 RÜSt Scheerzeap Sigaren Sinaasappelen Suiker Suikerwerk Tabak Taptemelk 09 10. 11 Toiletzeep R, S VermicelB 512 vieescli 11AB Waschpoeder R, S 491. 515 513 01 05, 69 10. 11 4-11 5t! 05 11, 29 4-10 N 11A 3-1! 503 10. 11 11A Besch. Algem. Boter Brandst. Brandst. Brood Brood Reserve Versn. Tabak Cig. Eenh.zeep Algem Reserve Reserve Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Boter Boter Melk Reserve Algem. Petrol. EA Petrol-verL Reserve Textiel (m) Tabak Reserve Algem. Versn. Tabak Taptemlek Toiletz. Algem Vleesch Waschpoed. Algem. 75 gr. 70 gr. 250 gr. 250 gr 1 eenh." 1 eenh. 400 gr. 50 gr 150 gr. 100 gr. 20 st. 20 st. 1 rants. 1 rants. 2 st. 1 st. 250 St. rants. 250 gr. 500 gr 100 gr. 250 gr. 250 gr. 250 gr 1^4 lit. 5V, lit. 250 gr. 1 lit. 1 lit. 500 gr. 45 gr. 5 st. 350 gr. 1 kg. 100 gr. 25 gr. 1% lit. 1 rants. 100 gr. 50 gr. 1 rants. 1 rants tm. 13 Mrt. 13 Mrt. 20 Mrt. 13 Mrt. 20 Mrt. 11 Mrt. 23 Mrt 30 Apr. 30 Apr. 13 Mrt 13 Mrt 20 Mrt 20 Mrt 13 Mrt 13 Mrt 31 Mrt. 31 Mrt 3 Apr. 3 Apr. 6 Mrt 20 Mrt 20 Mrt 20 Mrt 20 Mrt 20 Mrt 11 Mrt 23 Mrt 20 Mrt 20 Mrt 20 Mrt 21 Apr. 31 Mrt 20 Mrt 30 Apr. 13 Mrt 20 Mrt 20 Mrt 20 Mrt 13 Mrt 20 Mrt 31 Mrt 20 Mrt 13 Mrt 31 Mrt. 31 Mrt Korfbal., OOK OOSTERKWARTIER 2 KAMPIOEN. Oosterkwartier won den uitwedstrijd tegen S.V.K. 2 met 5—1. Het spel stond niet op eert hoog peil. Reeds na zes minuten doelpuntte H Hommers, doch S. V K. maakte daarna eerst gelijk, alvorens mej. G. Starink de lei ding aan Ooster-kwartier kon geven Na de rust was Oosterkwartier het meest In den aanval en dank zij doelpunten van Drogtrop, Starink en Luikel kwam het einde met 5I. Oosterkwartier 2 behaalde door een 73 overwinning op D.T.V. 3 in Amsterdam het kampioenschap der derde klasse D, en zal dus t.z.t. promotie-wedstrijden voor de 2de klasse moeten spelen. De wedstrijd te Am sterdam had niet veel te beteekenen. daarvoor was het spel van D.T.V. te zwak Bij de rust was de stand reeds 31. door doelpunten van Starink, Hommers en D. Buur. Na de her vatting werd deze voorsprong tot 71 ver groot door doelpunten van Deen, v d. Li«de, Hommers en Starink. Eerst hierna kwam D. T. V. er wat beter in, en zij kon den achterstand tot 73 verminderen. In deze afdeeling verloren De Stormvogels op eigen veld van T.O.G.O. met 45. Togo bewees hiermede, dat het gelijke spel tegen Oosterkwartier 2 geenszins als een verrassing is te beschouwen. Voorts verloor Sport Vereent 2 te Amster dam met 8—2 van Blauw Wit 4 Haarlem verloor zijn matsten wedstrijd met 32 tegen Z. K. V. 2. Wel stond Haarlem met de rust met 2—1 voor, door punten van H. Fabel en L. Bonsel, doch na de rust kon Z K. V. ge lijk maken. In de derde opstelling had Haar lem wel de beste kansen, doch haar aanval was onmachtig om dit overwicht in doel punten uit te drukken. Daarentegen had Z. K. V. vrouwe fortuna aan haar zijde, zoo dat het niet te verwonderen viel, dat Z.K.V, nog met 32 won/ RADIO.PROGRAMMA. DONDERDAG 11 MAART 1943- HILVERSUM I, 414,4 M. 7.15 Gramofoonrauziek. 7.30 BNO Nieuwsberich ten. 7.40 Allerlei instrumenten in bonte afwissen ling (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 9.40 Wij brengen U heden. 8.50 Bekende wijsjes (gr.). (9.309.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Orkest Willy Eberlé. 10.30 Van den tijd die stil stond, microfoonverhaal. 10.45 Orkest Willy Eberlé. 11.15 Licht klassieke .strijkkwartetten (gr.). 12.00 Almanak. 12.05 Piet van Dijk en zijn orkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Harmo nie orkest. 14.00 Strijkorkest en gramofoonmu- ziek. 15.00 Zigeunerspel (gr.). 15.15 Sopraan, fluit en piano. 16.15 Composities voor Kamerorkest (gr.). 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Orgelcon cert en zang. 17.30 Van heinde en verre klinkt het nieuws. 17.45 Het Amusementsorkest en so list. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Voor „Lean- der" bewonderaars (gr.). 19.00 Brandende kwes ties, lezing. Vanaf 19.15 alleen voor de Radio-* Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Concertgebouworkest en solist. 20.20 Kamermuziek van W. A. Mozart (gr.). 20.45 Concertgebouworkest. 21.30 Karl SchmittWalter bariton met pianobegeleiding (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Triospel en -zang (gr.). 22.20 Operette-Alphabet (gr.). 23.30 24.00 Danst U mee? (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.157.40 Zie Hillegom I. 7.40 Ochtendgymnas* tiek. 7.50 BNO Gesproken binnenlandsch over zicht. (opn.). 8.00 Friesche boeren, luistert eens!* vraaggesprek. 8.15 Vier symphonische dansen van Antonin Dvorak (gr.). 8.30 BNO Nieuwsbericht ten. 8.40 Berlijnsch Philharmonisch orkest (gr.). 9.00 Geliefde componisten (gr.). (9.15—9.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Pianovoordracht. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Omroép-Meisjeskoor (opn.). 11.30 Orkest Rent meester en gramofoonmuziek. 12.30 In en om den bijenstal. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Pro* gramma-overzicht. 13.05 Licht orkestconcert (gr.Ji 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Solistent concert. 15.30 En hier is de koffergramofooru 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Weemoedig klinken de gitaren (gr.). 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Departementen houden spreekuur. 17.30 Dick Willebrandts en zijn dansn orkest. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Pers* overzicht. 18.00 Dick Willebrandts en zijn dans- orkest. 18.15 Hier W.A. 18.30 Omroep-Sympho* nie orkest. Vanaf 19.15 alleen voor de Kadio-Cen* trales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Boyd Bachman en zijn orkest en gramofoonmuziek. 19.45 BNO Nieuwsbericht ten. 19.55 Boyd Bachman en zijn orkest. 20.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 20.45 Zangstem metjes (gr.). 21.00 Peter Kreuder concerteert (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Ac- tueele beschouwing. 22.10 Avondwijding. 22.20-* 24.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2