Zeventigduizend boeken in twee Weken. Jeugdstorm-inzameling heeft succes. In de afgeloopen twee weken stond de Jeugdstorm in geheel Nederland aange treden voor het inzamelen van boeken voor den werkenden volksgenoot in Duitschland. m Tot en met Donderd^ 18 Maart waren in geheel Nederland meer dan 70.000 boe ken opgehaald. Vrijdagmorgen hebben de landelijke meisjes-leidster van Eek en staf leider Quispel van den Jeugdstorm, Hoofd- stormer van Geelkerken ter gelegenheid van zijn 42sten verjaardag geluk gewenscht en hem als geschenk van den Jeugdstorm gemeld, dat de boekenactie een succes is geworden, want ruim 70.000 boeken werden tot dusver opgehaald. De Hoofdstormer heeft uitdrukking ge geven aan zijn tevredenheid en de hoop uitgesproken, dat ook in de komende weken van deze maand de actie onverflauwd zou worden voortgezet. Huismoeders met vacantie. Moedertehuizen van den N.V.D. Uitgaande van het principe: een gezonde staat kan alleen gevormd worden door gezon de gezinnen, heeft de Nederlandsche Volks dienst eenige moedertehuizen gesticht, waar de moeders van groote gezinnen, die hun ge zondheid zoo zeer van noode hebben eenigen tijd een welverdiende rust zullen kunnen ge nieten. De moeders der groote gezinnen, op wier schouders meestal de geheele verant woordelijkheid voor dit gezin rust en die het middelpunt ervan zijn. moeten gezond en krach tig zijn om zich van haar taak goed te kun nen kwijten. Vooral in dezen tijd hebben zij het zwaar en juist daarom moet nu zooveel mogelijk geholpen worden om deze vrouwen haar kracht en gezondheid, die voor haar en haar gezin van zoo groot belang zijn, te doen behouden. Daarom heeft de N.V.D. gemeend vacantie-rusthuizen voor deze moeders in te moeten richten, waar zij zich voor een korten tijd aan de beslommeringen van het dage- lijksch leven kunnen onttrekken en de zoo noodige ontspanning kunnen genieten. Reeds heeft de N.V.D. te Blaricum en Dieren te huizen opgericht en binnenkort zal er ook een te Aalten geopend worden. Doch dit is niet voldoende: particuliere móeten hun medewerking verleenen aan dit goede doel door den Volksdienst te steunen niet alleen door lid te worden doch ook me- dewerker(ster). Alleen wanneer iedereen medewerkt, kan de N V.D haar taak en plan nen geheel ten uitvoer brengen en zoo de volksgemeenschap op de beste wijze dienen. Nieuwe post. en teiegraaftarieven voor Europeesch verkeer. Het P.T.T.-congres, in October 1942 te Wee- nen gehouden, heeft de Duitsche binnenland sche brief- telegramtarieven als algemeen Europeesch tarief aangenomen. Op 1 Aprii a.s. *zal dit normaaltarief voor verkeer van Nederland uit naar de landen aangesloten bij de Weenscbe overeenkomst, worden inge voerd. In de eerste helft van het vorige jaar zijn deze tarieven reeds ingevoerd in het verkeer met Duitschland Voor brieven tot en met 1000 gram en briefkaarten naar Albanië, Bulgarijë, Dene marken, Finland, Hongarije, Italië, Kroatië, Noorwegen, Roemenië. San Marino en Slo wakije zal het tarief dan bedragen: brieven tot 20 gram 10 cent, 20 tón 250 gram 20 cent, 250 t m 500 gram 30 cent, 500 tón 1000 gram 50 cent. Enkele briefkaar ten 5 cent. Briefkaarten met betaald ant woord 10 cent. Voor brieven zwaarder dan 1000 gram blijven de oude tarieven van kracht Voor telegrammen naar Albanië, Bulgarijë, Hongarije, Italiaansche eilanden in de Egei sche zee, Italië, Kroatië Noorwegen, Roe menie en Slowakije bedraagt het nieuwe ta rief 15 cent per woord voor gewone telegram men met een minimum van 65 cent. Brieftelegrammen- iy2 cent per woord, minimum bedrag voor 25 woorden f 1.90. Voor Denemarken bedraagt het tarief: 11 cent per woord voor gewone telegrammen, 5cent per woord voor brieftelegrammen, minimum bedrag voer 25 woorden 1.40. Voor Turkije bedraagt, echter niet als uit vloeisel van het Weener congres, het tarief 28V2cent per woord voor gewone telegram men. De tarieven voor andere landen blijven ongewijzigd. Samenwerking tusschen Volksdienst en Arbeidsfront. Tusschen den Nederlandschen Volksdienst, en het N.A.F. is een overeenkomst tot stand gekomen, die ten doel heeft door een nauwe samenwerking op sociaal terrein den daarvoor in aanmerking komenden volks- genooten op de beste wijze de hand te kunnen reiken. Zoo zal bijv. de sociale be- drijfsverzorgster van het N.A.F. wanneer zij bij het uitoefenen van haar taak geval len ontmoet, die tot het arbeidsterrein van den N.V.D. behooren, zich met den N.V.D. in verbinding stellen. Over en weer zullen de beide organi saties elkaar de noodige inlichtingen ver strekken opdat onze volksgenooten op de meest juiste wijze worden verzorgd. Zon en Maan. 21 Maart: zon op G.43, onder 18.53 uur maan onder 6.51, op 18.25 uur (Volle Maan) 22 Maart: zon op 6.41, onder 18.55 uur maan onder 7.14, op 19.36 uur Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haarlem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C van der Daag. Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten. H.stede (afw.). Stad en Reportage, J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel. Santpoort. Advertenties- W van Ommen, Heemstede. Bioscoopnieuws van deze week. REMBRANDTR1GOLETTO. Uit de onversneden romantiek van Victor Hugo's drama en de melodieuze muziek, die Verdi componeerde voor de opera „Rigoletto" heeft de regisseur Mario Bonnard een film samengesteld, die in haar genre zoowel door handeling als spel als door aankleeding en entourage, maar vooral door prachtige foto grafische effecten tot de upper-ten behoort. De inhoud van het verhaal, dat de tragiek van het leven van een nar behandelt mag als vrijwel algemeen bekend worden beschouwd. De uitstekende Fransche filmspeler Michel Simon speelt de rol van Rigoletto, de hofnar, die door zijn geest en gevatheid bij alles in het middelpunt staat. Zoo moet Verdi voor zijn geestesoog en dieptragische geüchiedenis van den nar met zijn beeldschoone dochter die tenslotte een der vele slachtoffers wordt van den Don Juan-Koning hebben gezien toen hij zijn kunstwerk schiep. Een geschie denis die eindigt met den dood van het meisje en een waanzinnige Rigoletto. Tenslotte moet de aandacht gevestigd worden op de uitste kend gespeelde muziek uit Verdi's opera, die deze film begeleidde. Wij kunnen iedereen met warmte aanbevelen dit prachtige film werk te gaan zien In het voorprogramma worden de journaals en enkele muzikale films vertoond. Anth. Steen, PALACEAUTOBANDIETÈN Een internationaal werkende bende auto dieven maakt Berlijn onveilig en de politie staat hier machteloos tegenover.Toch lukt het haar tenslotte in een sensationeele jacht de leiders der bende in handen te krijgen doordat het toeval een onschuldig kranten bezorger in handen der autobandieten heeft laten vallen. Zijns ondanks raakt deze kran tenbezorger verzeild tusschen de misdadi gers, zonder te ontdekken waarmee hij te doen heeft. Doch wanneer hij achter de praktijken van de heeren komt, begint hij met zijn mede-bezorgers een actie tegen de bende, waardoor tenslotte de politie haar taak kan uitvoeren en de misdadigers na een sensationeele jacht kan arresteeren. Paul Klinger speelt in deze rolprent, die onder regie van Georg Jacoby tot stand is geko men, de hoofdrol. Verder spelen mede: Ursula Grabley, Walter Franck en Hilde Korver. De film beoogt naast de sensatie vooral een beeld te geven van de werk zaamheden van het moderne politiewezen. Van Heynïngen. MOVIAC THEATER VERDACHTE ONTKENT. Het hoogtepunt in de film „Verdachte ont kent" ligt in de rechtzaak, waar de hoofd persoon terecht moet staan wegens poging tot moord. Deze man verwaarloosde zijn vrouw op schromelijke wijze. Voor haar had hij geen tijd over, doch wel voor andere vrouwen. Het gevolg was natuurlijk een verwijdering. De oude band bleef echter voortduren, waardoor verschillende conflicten ontstonden en de ondergang dreigde voor beiden. Toen de ver houding tot het hoogste gespannen was, volg de een poging tot moord. De verdachte ont kent en de belangrijkste getuige weigert om onnaspeurlijke redenen verklaringen af te geven'. De rechtzaak verwekt groote sensatie en wordt op zoodanige wijze behandeld, dat ze bijzonder boeit. Hieraan werken mee Al- brecht Schönhals, Olga Tsechowa en Gustav Diessl. A. Overmeer. FRANS HALS: BRIEVEN VAN EEN ONBEKENDE. Een Berlijnsch deerntje schrijft een brief aan een onbekenden frontsoldaat, die haar natuurlijk antwoordt. De kennismaking wordt voortgezet met kleine geschenken, waarna de portretten gewisseld zullen worden. Tot zoo ver niets bijzonders. Maar nu begaat Agnes zoo heet het briefschrijfstertje de domheid, een portret van een andere jonge vrouw, dat ze in een tijdschrift vindt, uit te knippen en te verzenden en daarmede is de stroom van verwikkelingen los en niet voordat Werner en Agnes (Gustav Fröhlich en Maria Ander- gast) den noodigen beproevingen het hoofd hebben geboden, besluit hij zijn zesdaagsch verlof vajn het front met de verzekering, dat hij in Berlijn een getrouwe verloofde achter laat. Een vlotte, tintelende film, die een gang naar Frans Hals zeer loont. F. C. Derks. LUXORDE GOUDEN STAD. Het geweldige succes van de film „Die Goldene Stadt" in Haarlem wordt wel vol doende bewezen door het feit, dat zij thans voor de tweede maal geprolongeerd moest worden. Men kan dus nog een week van dit prachtige filmwerk genieten. Het voorprogramma in alle Haarlemsche bioscopen bevat de gebruikelijke journaals, waarbij men eenige zeer geslaagde opnamen ziet van de plechtige uitreiking van het Rid derkruis van het IJzeren Kruis aan Gerardus Mooyman, een stoere Nederlander, die als eerste Germaansche vrijwilligers deze hooge onderscheiding mocht ontvangen. We zien hem trotsch naast den bevelvoerenden gene raal vlak achter het front de troep inspec- teeren. Zijn lichtend voorbeeld in den groo- ten strijd tegen het bolsjewisme zal ongetwij feld velen tot nadenken stemmen Anth. Steen. H.O.V. Leden Concert. Jan Dahmen, die op het ledenc.oncert dat de Haarlemsche Orkest Vereeniging Zon dag 21 Maart a.s. geeft, als solist zou op treden, heeft tot zijn groote spijt zijn tournee door Nederland moeten afzeggen daar hij zijn rechterhand verstuikt heeft. Als soliste zal nu optreden Maria Neuss, die eveneens het vioolconcert in a kl. terts van 'Dvorak zal spelen. NASSAU-BANK. In de dezer dagen gehouden Algemeene Vergadering van aandeelhouders der Nas sau-Bank N.V., te Haarlem, werden de Balans en Verlies- en Winstrekening over het boekjaar 1942 goedgekeurd. De nettowinst bedroeg f 7080.21. In verband met de hooge belastingen kan geen dividend worden uitgekeerd. De heeren Ir. P. C. v. Steenwijjc en Ds. G. W. C. Vunderink werden als commis sarissen .herkozen. PREDIKBEURTEN ZONDAG 21 MAART. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Groote Kerk. Zaterdag 7.30: (ia de consistorie), Avondgebed. 10: Ds. G J. Waardenburg. Nieuwe Kerk. 10.30: Ds. W. J. van Elden. 5: Ds. H. J. Drost, van Schoten. Oosterkerk. 10: Dr. E. Emmen, Bed. H. Doop. Bevestiging nieuwe leden. 5: Dr. E Emmen. Bed. H. Av Noorderkerk. 10.30: Ds. P. W Foeken. 5: Ds. I P. van der Waal. Bakenesserkerk. 9.30: R. Smit. Kinderkerk. Stads Evangelisatie. 10: J. F. Snoeks. 4: A. Zijp, Amsterdam. Evang. Samenkomsten. Zuiderstr 10: J. A. Verwey Evang. te Zwolle. 5: Lichtbeeldensamenkomst door J. A. Verwey Opwekkingssamenkom sten. Donderdag 3: J. A. Bruyn te Wassenaar. Christian Science Society, Jansstr. 10: in de Ned. taal. 11.15: in de Eng. taal. Evang. Lu- thersche Gem. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. IJntema. Oudere Jeugdkerk. 10.30: Ds. Frater Smid. Jongere Jeugdkerk. 9.15: Mej. C. A. Schepers. Ver. van Vrij7.. Herv. Jacobstr. 10.30: Ds. W. Chr. Smits. Jonge Jeugdkerk: 10.30: Mej. Nieweg. Remonstr. Geref. Gem. 10.30: Ds. W. R. M. Noordhoff. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Dr. N. A. Waaning, Zandvoort. 4: Ds. Js v. d. Linden. Zondag 15. Oude Gracht. 10: Ds. A. M. Boeyinga. 4: Ds. L. Hoorweg. Zon dag 15. Zuid-Oosterkerk. 10: Ds. L. Hoorweg. 4: Dr. N. A. Waaning. Zondag 16. Geref. Kerk in Herst. Verb. 10: Ds. P. v. d. Vloed. In de voorzaal 10: Kinderdienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. W. F. Laman. Baptisten Gem 10 en 5: Ds. A. A. Hardenberg. Pinkstergem. 10 en 4.30: Openbare Samenkomst. Gem. des Heeren. 10 en 5: Godsdienstoefening. V'rjje Kath. Kerk. 10.30: Gezongen H. Mis. Herst. Apost. Zendingsgem. 10 en 5. Godsdienstoefe ning. Vrije Evang. Gem 10 en 5: Ds. D. J. D. du Fossé. 10: Kinderdienst. Eglise Wallone: 10.30: Ds. A. R. de Jong, Hollandsche dienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Gem Kerk Kloosterstraat. 18: Dr M. van der Voet. Immanuëlkerk. 10: Ds. H J. Drost. 5: E. Ha gen, hulppred. Kon. Emmaschool, Raafstr. 10: Ds. M. G. Blauw Gel Gem. Leger des Heils. 10: Heiligingsdienst 6.30: Openbare Heilsbijeenkomst. Noorder Kapel. Minahassa- straat. 10.30 en 5.30: J. H Bossers en M. Schats. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 10: Ds. Js. v. d. Linden 4: Ds A. M. Boeyinga. Zondag 16. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Henstra. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk Wilh. plein. 10: 2e Lijdenszondag. Ds. H. J. v. Roijen. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Barger. Gebouw Samuël (Glip) 5: DiacoOn G. van Eijk. Evang. Samenkomst. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. J M Leendertz, Doopsgez. pred. te Haarlem. (Met medew. v. h. Dames koor.) AERDENHOUT. Ned. Herv. Gem. 10.30: L. J. Bloemsma, hulppred. Rel. Kring. 10.30: Prof. R. Casimir, Hoogleeraar te Leiden, 's-Gravenhage. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. van Dijk. Ned. Prot. Bond. 10.30. Kin derkerk. Da. M. B. de Lugt, Dg., Bentveld. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds J. C Brussaard. Geb. „Maranatha", 9.30: Ds. J. H. Telkamp. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Ch. de Beus. Geref. Kerk. 10 en 4: Cand. A. J. Bos van Enkhuizen. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. J. Plaggemars. West. Kon. Emmaschool, Raaf straat. 10: Ds. Blauw. Vrije Evangelisatie. 10: H. Wagter, van Beverwijk. J. H. VAN GUNSTEREN 90 JAAR. De vroeger zeer bekende musicus J. H. van Gunsteren te Haarlem zal Zondag 21 Maart a.s. 90 jaar worden. Hij begon op zijn tiende jaar met het-musiceeren en nadat hij verschillende instru menten uitstekend bespeelde kwam hij op 17 jarigen leeftijd als klarinettist hij het muziek korps van de Schutterij. Ook tijdens de vervul ling van zijn dienstplicht was hij ingedeeld bij het muziekkorps van het derde regiment infan terie te Bergen op Zoom. In 1876 werden de staf muziekkorpsen opgericht en werd hij alt-saxo- phonist bij voornoemd corps. In 1896 werd hij ge ëngageerd bij het muziekkorps van de dienst doende Schutterij onder directie van den heer Kriens. Tot 1922 heeft hij hieraan zijn beste krach ten gegeven. Vermelding verdient voorts nog, dat de heer Van Gunsteren eerelid is van de Koninklijke Harmonie „Esperance" te Mechelen. Het zal den heer Van Gunsteren op dezen voor hem zoo heuglijken dag zeker niet aan welge meende bewijzen van belangstelling ontbreken. KORT NIEUWS. Te Kampen heeft een felle brand ge woed in een bovenhuis aan de Bovennieuw- straat, bewoond door het uit drie personen bestaande gezin van den heer Tamminga. Hierbij kwam een kindje van anderhalf jaar in de vlammen om. De vader, die een poging deed het kind te redden, viel door een bran denden vloer en werd vrij ernstig gewond. Bij besluit van den Commissaris-gene raal voor bestuur en justitie van 9 Maart 1943 is D. van der Munnik onmiddellijk ingaand ontslagen als burgemeester van Grootegast. Maandag zullen twintig jongedames bij de Haagsche Tram als conductrice in dienst komen. De Amsterdamsche rechtbank heeft twee Amsterdamsche politieagenten tot resp. één jaar en drie maanden en 8 maanden ge vangenisstraf veroordeeld, omdat zij van sluikhandelaars belangrijke bedragen hadden gekregen, opdat zij geen proces-verbaal zou den opmaken. De Helmondsche politie heeft bij den handelaar M. een complete installatie ontdekt voor het vervaardigen van toiletzeep. De grondstoffen betrok M. van den drogist Van der S„ in wiens woning ruim 10.000 stukjes toiletzeep werden "aangetroffen, welke voor den sluikhandel bestemd waren. De Commissaris der provincie Noord- Brabant heeft besloten eenige geldleeningen aan te gaan ten behoeve van de reconstructie der wegen tot een totaal bedrag van jC 1.100.000.rentende 3% pet., af te lossen in 30 jaren. Te Parijs heerscht op het oogenblik een mazelenepidemie. De Maandagochtendbladen publiceeren een aantal overheidsbepalingen in verband hiermede. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Kaart Aardappelen 13A Aard. 13B Aard. Appelen 2-12, 3-12, 4-12 Reserve Beschuit 13 Besch. Bloem 530 tm. 533 Algem. Boter 09 Boter Brandstoffen 09, 10 BV Brandst. 01 t.m. 06 KF Brandst. Brood 13A Brood 13B Brood Cacao 3-13, 4-18 Reserve Chocolade 13 Versn. Sigaretten 13A Tabak 13 Sig. Eenh.zeep R, S Eenh.z. 490, 514 Algem. Eieren 2-09 Reserve 3-10 Reserve Gort 522 Algem. Havermout 523 Algem. 4-17 Reserve Jam 521 Algem. Kaas 527 tm. 529 Algem. Koffiesurr. 526 Algem. Margarine 05, 09 Boter Melk 13, 14, 15 Melk 4-15 Reserve Peulvruchten 524 Algem. Petroleum 05 Petrol. 11, 29 Petrol-verl Rijst 4-16 Reserve Scheerzeep N Text (m.). Sigaren 13A Tabak Sinaasappelen 3-11 Reserve Suiker 520 Algem. Suikerwerk 14. 15 ■fersn. Tabak 13A Tabak Toiletzeep R, S Toiletz. Taptemelk 13, 14, 15 Taptemelk Vermicelli 525 Algem. Vleesch 13A Vleesch 13B Vleesch 4-13, M-13 Reserve M-15, M-17 Reserve Waschpoeder R. S Waschpoed. 491, 515 Algem. Hoev. 2 kg. 1 kg. 1 kg. 70 gr. 1 rants. 125 gr. 1 eefth. 1 eénh. 400 gr. 50 gr. 150 gr. 100 gr. S 20 St. 20 St. 1 rants. 1 rants. 2 st. 1 St. 250 gr. 250 gr. 250 gr. 500 gr. 100 gr. 250 gr 125 gr. 1lit. 5% lit. 250 gr. 1 lit. 1 lit. 250 gr. 45 gr. 5 St. 350 gr. 1 kg 100 gr. 25 gr. 1 rants. 1% lit. 100 gr 100 gf^ 25 gi. 125 gr. 250 gr. 1 rants. 1 rants. tm. 27 Mrt. 27 Mrt. 17 Apr. 27 Mrt. 17 Apr. 23 Mrt. 'SO Apr. 30 Apr. 27 Mrt. 27 Mrt. 17 Apr. 17 Apr. 27 Mrt. 27 Mrt. 31 Mrt. 31 Mrt. 3 Apr. 3 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 15 Mei 23 Mrt. 17 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 21 Apr. 31 Mrt. 17 Apr. 30 Apr. 27 Mrt. 17 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 27 Mrt. 31 Mrt. 17 Apr. 17 Apr. 3 Apr. 3 Apr. 3 Apr. 3 Apr. 31 Mrt. 31 Mrt. Voetbal Derde en vierde klassers in actie. Wedstrijden tegen H.B.C. en De Kennèmers. Het bestuur v£n de afdeeling van den Ned. Voetbalbond heeft er voor gezorgd, dat er op Zondag 28 Maart toch van voetbal kan wor den genoten in Heemstede en Beverwijk- Dien dag speelt een elftal van derde en vierde klassers uit Haarlem en omgeving tegen H. B. C. op het terrein aan den Heerenweg te Heemstede en een elftal van derde en vier de klassers uit Beverwijk en Velsen tegen De Kennemers in het Sportpark te Beverwijk. VERTEGENWOORDIGENDE ELFTALLEN SAMENGESTELD. Het elftal der Zaterdagmiddagcompetitie van de afdeeling Haarlem van den NVB, dat 27 Maart in het kader van den technischen dag op het ter rein van EDO tegen het elftal van de afdeeling Noord-Holland uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: B. Clay (Sizo); achter: W. Coert (Ken- nemerland) en L. van der Mey (VVRA); mid den: K. Baartse (Kennemerland). H. Marsman (Kennemerland) en Y. de Jong (VVRA); vóór: G. Hoek (VVY), H. Wapen aar (VVY), G. Kramer (Kennemerland), M. H. Sliggers (VEW) en J. van der Heyden (VEW). Zondag 28 Haart speelt het elftal van de af deeling Haarlem een oefenwedstrijd tegen Haar lem 2 in de volgende opstelling: Doel: M. Polderman (Spaarndam); achter: P. Hoeker (Geel Wit) en J. Roest (DSK); midden: H. Prins (Droste). J. Vink (OIV), J. van Egmond (DEK); vóór J. Koelemeijers (RCH), J.' Bon (E DO), D. Elzinga (SV '34), H. Davelaar (DEK) en P. van der Wal (NAS). Tennis WESTRUST IN DE OVERGANGSKLASSE. De belangstelling voor de competitie van den ,Ned. Lawn Tennisbond is van de zijde der clubs uit Haarlem en omgeving minder groot dan vorige jaren. Haarlem komt b.v. niet in de eerste klas uit In de overgangs klas afd. 1 is Westrust ingedeeld met Hilver- heide, Groen Wj(. en D. D. V. III (beide Am sterdam). SPORT-ALLERLEI. Woensdag 31 Maart wordt in het Concert gebouw te Amsterdam een ontmoeting ge houden tusschen Luc van Dam en Posno, om het bokskampioenschap van Nederland, mid dengewicht. RADIO.PROGRAMMA. ZONDAG 21 MAART 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Het Zondagochtendconcert (gr.). 8.15 Har monie muziek (gr.). 8.30 De zin van het boer zijn. .45 Beroemde pianowerken (gr.). 9.00 BNO Nieuwsberichten. 9.15 Wij brengen U heden.... 9.30 Uit den stillen bloemhof. 10.15 Orgelconcert (opn.). 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De stem der S.S. i 1.45 Neerlands stem van het front. 12.00 NO Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Wiener SSngerknaben biet pianobegeleiding. 12.40 Het Duitsche volksconcert. 14.00 ,,Den gevallen helden ter wijding": Omroep Symphonie-orkest en solist en een voordracht. 16.00 Lenteprogram ma. 17.00 Het Zondagmiddagcabaret. 17.45 Cello en piano. 18.30 BNO Nieuwsberichten en sportbe richten. 18.45 Gramofoonmuziek. (Vanaf 19.15 al leen voor de radio-centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken). 19.30 Zang en piano. 20.15 De winter is verganghen, pro gramma van lentestemmingen (opn.). 21.20 Com posities van Pietro Mascagni (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Instrumentale soli (gr.). 22.20 Lente-vreugden (gr.). 23.00—24.00 Dansmu ziek (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.309.15 Zie Hilversum I. 9.èl5 De Tooverbal. 9.45 De instrumenten van het orkest. 10.30 Stu- diodienst. 11.30 Gewijde muziek (opn.). 11.45 Cyclus „Persoonlijk geloofsleven". 12.00 BNO Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Pro gramma-overzicht. 12.20 Gerard van Krevelen en zijn orkest en solist. 12.30 Een soldaat spreekt tot de jeugd. 12.45 Gerard van Krevelen en zijn or kest en solist. 13.00 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: Wie en wat waren onze voorouders. 13.15 Boscooporgelsoli (gr.). 13.30 De liedjes van Daniderf, muzikaal programma. 14.00 „Iri de len teals de vogeltjes zingen van tinneketin. de lente is minnaar naar 't zin", bont program ma. 14.45 Opera „Carmen". 17.00 De Melodisten. 17.45 Spiegel van den dag en BNOI Oostland- praatje.-18.00 De eerste lentedag, revue. 18.40 De Nederlandsche taalclub. 19.00 BNO Engelsche uit zending: „Dutch News Reel". Voor de radio- centrales: Mercedes Simone en haar trio (gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de radio-cent rales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken. 19.15 Hebt U dat gelezen? cabaretrevue. 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Orgelconcert en zang. 20.15 Ernst van 't Hoff en zijn orkest. 20.55 Jongenskoren zingen (gr.). 21.15 Viool en piano en zang en piano (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberich ten. 22.00 BNO Actueele beschouwing. 22.10 Avond wijding. 22.20—24.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2