Het Buitenland „Hannele's hemelvaart" Uitreiking distributiebescheiden. DISTRIBUTIEBONNEN RADIO.PROGRAMMA. Verduisteren: van 20.50 uur tot 7 uur. v d. L. De modderperiode aan het Rus sische 'front heeft de operaties aan beide zijden een plaatselijk karakter doen aan nemen. Echter waarschuwt de Sovjexpers haar lezers voor een ophanden zijnde Duitsch oiiensiet, waarbij zij mededeelt, dat thans bijna alle sectoren nieuwe Duitsche reserves in grooten getale ontvangen. De Duitsche iucntmacht laat zich intusschen onder de omstandigheden, die de oorlogvoe ring te land beperaen, allerminst onbetuigd en valt steeds krachtiger opeenhoopingen van troepen en de ravitailieering der bolsje wisten aan. In Tunis is de strijd in een nieuw stadium getreaen, nu Rommel kans heeft gezien zoo veel tijd te winnen, dat hij zich zonder te worden aigesneoen bij de suijOKrachten van Von Arnim kon voegen. De door de As bezette oppervlakte van Tunis is thans aan zienlijk Kleiner geworden, de verdediging echter door de geografische situatie en de van te voren in gereedheid gebrachte stel lingen voor een beperkt aantal troepen ge- maKkelijker, ai mag niet uit het oog worden verloren, aat de Duitsch-Italiaanscne legers tegenover een numerieke meerderheid van tegenstanders staan, van wie de meesten evenwei nog zoo goed als onbekend zijn met de oorlogvoering in het algemeen en in het bijzonder in du speciaal terrein. De Ge allieerde aanvoerlijnen zijn zeer lang. Door het weinig toeganKelijk bergland en de aan wezigneid der zoutmeren is het voor den vijand moeilijk zijn troepen snel opnieuw te groepeereii, inoien dit noodzakelijk zou zijn geourende den komenden strijd. Mocht Rommel er te eeniger tijd in slagen een doorbraak te forceeren, dan is het afsnijden van een belangrijkdeel der vijandelijke strijdkrachten zeer wei mogelijk. Het verloop van den strijd m Tunis zal ongetwijfeld de plannen der Anglo-Ajneri- kanen om op Europeeschen bodem een tweede front te oegihnen, beïnvloeden. Ter wijl de Geallieerde actie rondom Zuid-Oost Europa zichtbaar aan het toenemen is, hou den de verdedigers van Europa zich uiter aard gereed op iedere plaats van de vesting bliksemsnel in te grijpen, indien dat noodig zou zijn. Van de indrukwekkende verdedi ging van de Westfiank getuigde dezer dagen in de Nederlandsche pers een artikel, gewijd aan de defensiewerken op Nederlandsch grondgebied. Het transport van Daladier, Blum en Gamelin uit Zuid-Frankrijk naar Duitschland, werd eveneens als voorzorgs maatregel gemotiveerd. De vernietigende slag, toegebracht aan de Kroatische com munistenbenden vormde 'n ander met suc ces b.ekroond streven der Asmogendheden geheel Europa in een staat van ijzeren rust en paraatheid te brengen. De beestachtige bombardementen, door de jubileerende RAF. uitgevoerd op Duitsche, Nederlaïidsche, Belgische, Fransche en Ita- liaansche steden, vormden evenzoovele nut- telooze pogingen daar tegenin onrust en pa niek te verooi-zaken, ook al ging dit ten koste van duizenden menschenlevens bij de „onderdrukte v.oïken". Ook deze bombardeïnenten echter kun nen niet beletten, dat de Europeesche ar beidsinzet zich voltrekt zonder aanzien des persoons in ieder land. Van 1 Januari tot 31 Maart zijn b.v. in Frankrijk alleen al volgens een mededeeling van Laval 251).000 Franschen naar Duitschland vertrokken om daar in fabrieken tewerkgesteld te worden. Teneinde intusschen een zoo groot mogelijke opbrengst van den oogst te verkrijgen, be sloot de Fransche ministerraad den arbeids- dienstplicht in den landbouw uit te breiden tot mannen van 16 tot 60 jaar. In het tee- ken van de totale inschakeling is verder het recente bezoek van Koning Boris van Bul garije aan Adolf Hitler van groot belang. De Britsche zorgen zijn eer toe dan afge nomen Als eerste probleem is er nog altijd de duikbootoorlog, als tweede de verhouding tot Amerika en de Sovjet-Unie en als derde de verhouding tot de verschillende deelen van het Britsche rijk. Bij de onderhande lingen van Eden te Washington en Ottawa zijn deze pijnlijke onderwerpen ter sprake gekomen, waarbij in de verhouding tot de Vereemgde Staten het vraagstuk De Gaulle Girmid een groote rol speelde. Bijna was het zoover, dat De Gaulle na voorbereiding door Catroux zijn vijf maal uitgestelde reis naar Algiers zou ondernemen ,toen de Ame rikaansche generaal Eisenhower deze op nieuw uitstelde. Intusschen gaat Giraud voort met het nemen van maatregelen in Fransch Noord-Afrika. Zelfs zond hij een gouverneur-generaal naar Fransch Guyana, toen ook deze kolonie dissident werd. De Gaulle had echter op zijn beurt ook een g.g. gezonden, hetgeen een nieuw onderwerp tot dispuut vormde. Ware het niet, dat het ging om de bezit tingen van een groote Europeesche mogend heid, met een ontzagwekkende traditie, dan zou men een en ander de operette-zijde van dezen oorlog kunnen noemen. Blijkbaar heeft men alom den indruk dat het hoogtepunt van de worsteling die het lot van de samenleving der volgende gene- ra tie bepalen zal, thans gaat komen. Wat er oorlog zal worden verricht, staat aan Duitsche zijde reeds jaren vast. Her haalde malen heeft Hitler in zijn redevoe ringen den wil uitgesproken, terug te grij pen op het oude partijprogramma, zoodra en'nS met de vijanden buiten het Ruk is afgesloten. Thans komen van Geal lieerde en neutrale zijde steeds veelvuldiger berichten binnen over programma's en ont werpen voor de herordening van de wereld na afloop van den oorlog. Zit zijn in vorm zeer bont, bezitten echter alle het essen- tieele, dat zij concessies doen a'an nationaal- socialistische en fascistische opvattingen. In alle landen worden zij gepubliceerd, be halve in de Sovjet-Unie, dat aan geen con ferentie deelneemt, behalve die, welke in de naaste toekomst zou worden gehouden in de Vereenigde Staten over voedsel- en ra- vitailleeringsproblemen na den oorlog. Maar daarbij heeft de Sovjet-Unie dan ook recht streeks belang. Verder heeft „Moskou geen tijd voor conferenties". Moskou voert n.l. den oorlog voor zichzelf en met dezelfde onveranderlijke oogmerken. In het Verre Oosten is er na Guadalcanar en Nieuw Guinea weinig verandering in den toestand gekomen. De reis van den Japan- schen premier, Tojo, naar China en de maatregelen der Japanners inzake het be stuur der door hen veroverde gewesten wij zen er op, dat zij hun nieuw verworven rijk nog steeds aan het consolideeren zijn, zon der dat daarom de bedreiging naar twee zijden, n.l. van Burma uit tegen Britsch- Indië en van de Bismarck-archipe! op Australië, een oogenblik verflauwt. Alle Australische troepen zijn thans naar hun vaderland teruggekeerd en herhaalde malen is door den Australischen premier en andere autoriteiten gewaarschuwd voor het ver wachte Japansche offensief. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haarlem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, H.stede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Jopie Koopman is een graag geziene fi guur in film en revue. In beide genres heeft zij goed werk geleverd, dat velen zich ongetwijfeld zullen herinneren. Een pittig actricetje, dat met smaak een knap pe Jordaanmeia of een nuffig plattelands onderwijzeresje vermag uit te beelden., Maar met dergelijke eigenschappen kgn men nog geen Hannele spelen „Hannele's Himmelfahrt" is Hauptmanns meest poëtische drama. Moeten we dit nog toelichten, nadat de feiten er zijn, dat de groote naturalist dit werk in verzen schreef en dat niemand minder dan Wil lem Kloos het vertaalde? Zonder af te wijken van zijn rake schildering van Sile- zische toestanden in de vorige eeuw - hoe schrijnend is niet de weergave van het armenhuis, waarin Hannele sterft! ontwikkelde de dichter hierin een teeder- heid, een devotie, die waarlijk uniek zijn in de literatuur van zijn tijd, althans voor zoover het het tooneel betreft. De Schouwspelers, het jonge gezelschap van Jan Boezer, beschikt nog niet geheel over de krachten om een dergelijk werk in den juisten, gedragen stijl weer te geven. Wij noemden Jopie Koopman reeds, die ons vrijwel geen oogenblik be woog met haar creatie van de aan het bed gekluisterde Hannele. Ook de onderwijzer Gottwald, door Ad Heerings gespeeld en de verschijning van Hannele's moeder, een rol van Minny Erfmann, schoten tekort waar het gold, de visie van dit zieke, ijlen de kind te doen voelen. Minny Erfmann gaf heel wat beter spel te zien in haar doublure van de bedelares Hedwig. Het heele gezelschap toonde zich trou wens op zijn best in de volkomen realis tische gedeelten van het drama. Vrouw Tulpe, dg houthakker Seidel, Pleschke de bedelaar, de burgemeester dat wasen allen figuren uit het volle leven. Daarom is de opmerking wellicht niet gewaagd, dat dit ensemble het in de eerste plaats in het zuivere realisme moet zoeken, om artistiek verantwoorde resultaten te be halen. M. SYBR. KOOPS ORGELBESPELING. In de Groote- of St. Bavokerk zal Donderdag 8 April van 3i uur door den stadsorganist George Robert een orgelconcert worden ge geven. Het programma luidt: 1. Koraalfuga en -Voorspel „Warum betrübst du dich. mein Herz", Joh. Pachelbel; 2. Preludium en Fuga g. kl. t., D. Buxtehude; 3. Partite di verse sopra: Christ, der du bist der helle Tag, J. S. Bach; 4. Fantasia g gr. t., J. S. Bach; 5. Ko- raalomproviscaite ,,Herzliebster Jesu, was hast Du verbrochen, S. KargElert: 6. Preludium, In termezzo en Thema met Variaties, H. Strategier. WIJDINGSAVONDEN. In de Begijnhofkapel zullen onder het motto „De passie in de kunst" drie wijdings avonden worden gehouden. Op 8 April spreekt ds. J. J. Buskes over poëzie; op 15 April ds. G. W, van Deth over schilderkunst en op 22 April dr. M. van der Voet over muziek. Medewerking verleenen Egb. Vos (orgel), het dameskoor der Begijnhofkapel en verschillende solisten. H. O. V. Ballet „Tilly Sylon". Don-derdag 8 April zal het Ballet „Til ly Sylon" in samenwerking met de H.O.V. een dansavond geven in den Stadsschouw burg te Haarlem. Uitgevoerd zullen worden o.m.: „Ma Mère l'Oye" van Ravel en een nieuw ko misch dansspel van Marinus Adam „In de hoedenwinkel" en de wals uit „Der Rosen- kavalier". Het orkest staat onder leiding van Mari nus Adam. AAN 'T HAARLEMSCHE POLITIEKORPS Wij weten dat Uw dienst niet gemakkelijk is. Wij weten dat Uw werk zeer uitgebreid is Wij weten dat U vaak lange dagen maakt. Maar weet U hoe ontzettend veel er in den Hout en de Plantsoenen vernield wordt? Helpt ons vernieling bestrijden. Treedt on verbiddelijk op tegen allen die baldadigheid plegen. Door hei buiten de paden loopen worden planten vertrapt en vogels gestoord. Schenkt ook hieraan Uw aandacht. Wij danken U alvast voor Uw medewerking. De Directeur van Den Hout en de Plantsoenen. Vogelbeschermings- wacht Haarlem en Omstreken. JUBILEUM J. PATER. Vandaag is de heer J. Pater vijf en twintig jaar verbonden aan den ijshandel van de firma J. B. Roemers en ter gelegenheid hiervan ont ving hij vele blijken van belangstelling. In den loop van den morgen werd hij toegesproken door den heer W. J. B. Roemers, die de plicht en de toewijding van den jubilaris in het licht stelde. Namens het kantoor- en machineper- soneel van het Openbaar Slachthuis sprak de heer Van Kampen, hoofdmachinist waardee-, rende woorden en bood bloemen aan. In zijn woning ontving de heer Pater van vele klan ten geschenken en bloemen. Voor de uitreiking van distributiebeschei- is het morgen Donderdag de beurt aan het restant van de letter K vanaf Kre en de letter M. HAARLEMSCHE WEER- EN STERREN KUNDIGE DIENST. Voor de leden van dezen kring sprak op 3 April 1943 dr. J. Veldkamp van het Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt over het onderwerp „Poollicht en Aardmagne tisme". Sterkte en richting van het magnetische veld op aarde zijn onderhevig aan lang zame en snelle veranderingen. Meestal zijn deze veranderingen gering, doch er komen ook z.g. magnetische stormen voor, waarbij gedurende één of twee dagen het magnetisme sterk gestoord is. Zij komen vooral voor in jaren waarin veel vlekken op de zon aanwezig zijn. Het is nu gebleken dat tegelijk met magnetische stormen, poollichtverschijnse- len worden waargenomen. Dit poollicht, in onze streken Noorderlicht genoemd^ wordt veroorzaakt doordat electrisch gela den deeltjes vanuit de zon worden wegge schoten die na 15 tot 30 uur tot de aaide genaderd zijn. Er zijn slechts twee smalle gordels op aarde, waar deze deeltjes dicht bij het aardoppervlak kunnen komen en de atmosfeer kunnen doen lichten in groene en roode tinten. Ons land ligt niet zeer gunstig voor waarneming van het Noorderlicht, maar in jaren van maximum zonneactiviteit kan men toch een keer of tien per jaar iets ervan waarnemen. Spreker verwachtte dat dit omstreeks het jaar 1948 het geval zal zijn. FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsche Rechtbank heeft Dinsdag geen faillissementen uitgesproken. Door het verbin dend worden der Uitdeelingslijst is geëindigd het faillissement van: de N. V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „De Kralenberg", gevestigd te IJmuïden. Curator is Mr. w. G. J. Veenhoven te Haarlem. PERSONALIA. Geslaagd voor schijrver 2e klasse der directe belastingen inv. en sec.: E. C. Cornelisse, W. Fortuin, H. de Heus, A. D. Koopmans, J. J. Leh man, G. Mymeyer, W. Quirijns, W. H. Rademae- ker, B. Reith, J. Sehaafsma. D Schipper, B. H. Wempe allen te Haarlem: B. Hazeleger. P. A G. Koelman, J. J. C. van Maassen van den Brink allen te Beverwijk; M. C. Lokkerbol te IJmuï den; A. Kuipers en M. J. Joosten te Haarlem mermeer. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. f 20.000: 14339. f 5000: 15313. 2000: 17390. 1000: 1817, 12446, 12980. 400: 4224, 13560. f 200: 10417, 12756. 15237. 100: 1444, 3262. 5202, 9822, 11476, 14319, 16470, 21585. Artikel Aardappelen Bon Kaart 15A Aard. 15B Aard. Appelen 2-12, 3-12, 4-12 Reserve Beschuit 15 Besch. Bloem 536 tm. 533 Algem. Boter 13A Boter Brandstoffen 09, 10 BV Brandst. 01 tm 06 KF Brandst. Brood 15A Brood 15B Brood 3-13, 4-13 Reserve 13 Versn. 15A Tabak i5 Sigaretten S, T Eenh.zeep 514, 534 Algem. 522 Algem. 523 Algem. 4-17 Reserve Jam 521 Algem. Kaas 527 tm. 529 Algem. Koffiesurr. 526 Algem. Margarine 13A Boter 13B Boter Melk 13, 14, 15 Melk 4-15 Reserve 524 Algem. 05 Petrol. 11, 29 Petrol-verl. 13A Boter Cacao Chocolade Sigaretten Sigaretten Eenh.zeep Gort Havermout Peulvruchten Petroleuro Hockey P. W. VERLIEST VAN VENLO. De kampioenscompetitie is voortgezet met Venlo-P.W. en de thuisclub won met 20. In de eerste klas. won H.D.M. met 31 van Amsterdam. Strawberries trok naar Leiden en leed tegen de club van dezen naam een 40 nederlaag. In de dames-competitie leed B.D.H.C. op eigen terrein een 32 nederlaag. Het zesde elftal kreeg bezoek van H.B.S. 2 en won met 41. In de promotieklas verloor Rood Wit 2 met 31 van Kieviten. De Districtswedstrijden zijn voortgezet; waarbij Noord-Holland met 3—0 van het Zui den won en het Oosten met 30 van het Noorden. Handbal. CONCORDIA WINT VAN RAPIDITAS. De plaatselijke dames-wedstrijd Concordia Rapiditas is in een verdiende 3—0 overwin ning voor de rood-witten geëindigd. Deze overwinning dankte de thuisclub hoofdzake lijk aan een sterkere verdediging, waartegen het weinig verrassende aanvalsspel der gateten vrijwel machteloos was. De Concordia voor hoede gaf een enkele maal goed werk te zien, doch meestentijds ontbrak ook hier het snelle doorbreken. De Concordia heeren behaalden op eigen terrein tegen het Stichtsche Achilles een benauwde 87 overwinning in een wed strijd, die aan beide zijden slechts matig spel te zien gaf. De Rapiditas-heeren boekten in Velsen met een onvoltallige ploeg een 63 zege op IJmond. De IJmond-dames deden het beter en stuurden de H. O. C.-reserves met een 160 nederlaag naar huis. De H.O.C.- heeren leden eenigszins tegen de verwach ting in tegen B. G. V. een 11—9 nederlaag. De Bato-dames bleven de Rapiditas-reserves met 30 de baas. Zwemmen, VIER KRINGEN COMPETITIE TE HILVERSUM. Te Hilversum is Zondag de vierde ontmoe ting gehouden in de vier kringen-competitie, welke gehouden wordt tusschen de kring n Amsterdam, Rotterdam, Haarlem en Gooi- Utrecht. Deze wedstrijd boette aanmerkelijk aan spanning in, doordat de Rotterdammers afwezig waren. De Haarlemmers waren goed op dreef en wonnen de heeren-nummers. De uitslagen luiden 200 M. rugslag heeren: 1. F. de Geest (Haar lem) 2 min. 43.6 sec.; 2. J. de Groot (Amster dam) 2 min. 47.4 sec. 3. H. van der Laar (Am sterdam) 2 min. 53.9 sec. 3 maal 50 M. wisselslag persoonlijk heeren: I. A. van de Boogaerde (Haarlem) 2 min. 05 sec. 2. W. Drechsel (Gooi-Utrecht) 2 min. 3.9 sec. 3. J. Keiler (Gooi-Utrecht) 2 min. 6.8 s. 3 maal 100 M. wisselslag estafette heeren 1. Haarlem 3 min. 42.8 sec. 2. Amsterdam 3 min. 47.5 sec. 3. Gooi-Utrecht 3 min. 51.7 sec. 100 meter borstcrawl dames I. T. Burg graaf (Amsterdam) 1 min. 10.5 sec. 2. Th. Snoeks (Amsterdam) 1 min. 11.2 sec. 3. G. Houtman (Amsterdam) 1 min. 14.2 sec. 200 M. schoolslag dames 1. W. Haverlag (Gooi-Utrecht) 3 min. 2. Jopie Waalberg (Am sterdam) 3 min. 1.4 sec. 3. N. van Vliet (Gooi- Utrecht) 3 min. 4.9 sec. Zweedsche estafette dames: 1. Amsterdam 6 min. 30 sec. 2. Gooi-Utrecht 6 min. 49.4 sec. 3. Haarlem 6 min. 52 sec. De waterpolo-wedstrijden leverden de vol gende resultaten op Dames: Gooi-Utrecht Haarlem 60; heeren: Gooi-UtrechtAmster dam 12. Ruudvet Rijst Scheerzeep Sigaren Sinaasappelen Sinaasappelen Sinaasappelen Suiker Suikerwerk Tabak Toiletzeep Taptemelk Vermicelli Vleesch 4-16 Reserve N Text. (m.j. 15A Tabak Roev. t-m. 2 kg 10 Apr* 1. kg. 10 Apr* 1 kg. 17 Apr* 70 gr. 10 Apr* 1 rants. 17 Apr* 250 gr. 16 Apr* I eenh. 14 Apr. 1 eenh. 14 Apr. 400 gr. 10 Apr* 50 gr. 10 Apr, 150 gr. 17 Apr* 100 gr 17 Apr. 20 at. 10 Apr, 20 st. 10 Apr. 1 rants. 30 Apr* 1 ranis 30 Apr* 1 250 gr 17 Apr* 250 gr. 17 Apr* 250 gr 17 Apr* 500 gr. 17 Apr. 100 gr. 17 Apr* 250 gr. 15 Mei 250 gr. 16 Apr. 125 gr. 16 Apr* 1% lit. 17 Apr. F14 ut. 17 Apr* 250 gr 17 Apr* 1 lit. 21 Apr. 1 lit Si Mrt* 200 gr. 16 Apr. 250 gr. 17 Apr. 45 gr. 30 Apr. 5 st. 10 Apr. 3-11 Reserve 3-15 Reserve (r) 520 Algem. 14. 15 Versn. 15A Tabak S, T Toiletz. 13, 14, 15 Taptemelk 525 Algem. 15A Vleesch 15B Vleesch 4-14, M-14 Reserve M-18. M-18 Reserve WaschpoeiJet S, TWaschpoed. 515. 535 Algem. Zeep 514, 534, S, T Eenhz. 24Vb 3-14 Reserve (zw.) 350 gr 17 Apr. 350 gr. 17 Apr. 350 gr 17 Apr. 1 kg. 17 Apr. 100 gr. 17 Apr. 25 gr. 10 Apr. 1 rants. 30 Apr. 1% at. 17 Apr* 100 gr. 17 Apr. 100 gi. 17 Apr. 25 gr. 17 Apr. 125 g" 17 Apr* 250 gr. 17 Apr. 1 rants. 30 Apr 1 rants. 30 Apr* a 75 gr. 30 Apr. Korfbal. OOSTERKWARTIER 1 EN 2 BEHALEN OVERWINNINGEN. Oosterkwartier 2 won haar laatsten compe titie-wedstrijd met 63 van Blauw-Wit 4. Deze cijfers zijn wel eenigszins geflatteerd. Reeds in de eerste minuut doelpuntte Blauw wit. hetgeen echter spoedig door G. Starink met een goed doelpunt werd beantwoord (1I). Daarna bracht Steenkist den stand op 12 voor Oosterkwartier, doch nog voor de rust werd deze voorsprong teniet gedaan (22). Ook na de rust gaf Blauw Wit den boven toon aan en reeds spoedig stond zij dan ook met 3—2 voor. Dit werd Oosterkwartier te bar, en Deen kon gelijk maken. Er was toen nog 15 minuten te spelen, in welke periode Hommers en Steenkist den stand op 63 brachten. Oosterkwartier 1 speelde een matigen wed strijd tegen Amsterdam-Zuid 1 en won dezen met 53. T. H. B. blijft teleurstellen; ditmaal werd voor den Zilveren Nieuws van den Dagbal met 43 van Landlust verloren. In de promotie-competitie voor de eerste klasse won Rohda van Samos met 65, na een zeer goeden, doch feilen wedstrijd. Zondag a.s. wordt de wedstrijd Oosterkwar tierRohda wel zeer belangrijk. I HOCKEY EN HANDBALWEDSTRIJDEN VAN DEN JEUGDSTORM. Te Amsterdam is Zondag een landelijk tournooi handbal en hockey gehouden van den Nationalen Jeugdstorm, waaraan ploegen uit alle gewesten van het land deelnamen. Zoowel met hockey als handbal was Noord- Holland het beste op dreef en won de eerste prijzen. In den hockeywedstrijd tegen Den Haag was Noord-Holland sterker en won met 20. De handbalstrijd tegen Nedersticht was spannender en leverde een 32 zege op. DONDERDAG 8 APRIL 1943 HILVERSUM I, 414 4 M. 7.15 Kinderkoor (opn.). 7.30 BNO Nieuwsberich. ten. 7.40 Lichte klanken in den ochtend (gr.) 8 30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Wij brengen U he den.... 8.50 Vlotte melodieën wisseling (gr.). (9.30 —9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 10.30 Ilse Wernei en Tino Rossi (gr.). 10.45 Otto Hendriks en zijn orkest 11.15 Gramofoonmuziek. 12.00 Almanak. 12.0S Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Omroeporkest en zang met orgelbegeleiding. 14.15 Disco-variété (gr.). 15.00 Boekbespreking. 15.20 Viool, altviool en cello en zang met pianobegeleiding. 16.30 Fluit en orkest, (gr.). 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 17.30 Van hein de en verre klinkt het nieuws. 17.45 Stafmuziek korps van de Amsterdamsche Politie. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Koor en orkest van den Nederlaridschen Arbeidsdienst (opn.). 19 00 Bran dende kwesties. 19.15 Concertgebouworkest. (Van af 21.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 Samenzang (gr.). 22.20 Composities van Paul Llncke en Ernst Fischer (gr.). 23.30—24.00 Nach in Napels (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. •>.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgymnas tiek. 7.50 BNO Gesproken binnenlandsch over zicht o(pn.). 8.00 De landstand rij- en menschool te Hoofddorp. 8.15 Hongaarsche dansen (gr.). 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.40 Sonate voor piano (gr.). 9.00 Suite concert (gr.). (9.15—9.20 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Sopraan en piano. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Meisjeszangklasse van het Blindeninstituut te Bussum (opn.). 11.30 Joan Lancé en zijn orkest en gramofoonmuziek. 12.30 In en om den bijenstal. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Programma overzicht. 13.05 Arnhemsche Orkestvereeniging. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 De Melodis- ten en gramofoonmuziek. 15.30 En hier is de koffergramofoon. 16.00 Voor de jeugd. 16.30 Carl Maria von Weber (gr.). 16.45 BNO Nieuwsberich ten. 17.00 Is de krant er al? 17.15 Departementen houden spreekuur. 17.30 Walsjes (gr.). 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Persoverzicht. 18.00 Walsjes (gr.). 18.15 De W. A. en het N.S C.K. 18.30 Om- roepsymphonie-orkest. 19.15 Liedjes van verlan gen (opn.). 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55,Will Glahé en zijn orkest (opn.). 20.15 Amusements orkest en solist. Vanaf 21.15 alleen voor de radio, centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 21.15 Michael Jary en zijn or kest en zang (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten. 22.00 BNO Actueele beschouwing. 22.10 Avondwij- diijg. 22.20—24.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2