.Het Buitenland 1 v. d. L. Uit propagandistisch oogpunt zit er een moeilijke kant aan den duikboot oorlog; hoe zal men op den duur eentonig heid in de aankondigingen vermijden, dat er weer zooveel bruto ton vijandelijke scheepsruimte naar den bodem der zee ge zonden zijn? En nochtans zijn de prestaties, die achter deze berichten staan, van eminent belang voor het winnen van den oorlog; immers Engeland voert dezen oorlog met behulp van bondgenooten en dominions, waarvan het cLor duizenden mijlen oceaan is gescheiden; niet minder geldt dat voor de fronten, waar de zwaartepunten van den strijd liggen. Het duikbootwapen werkt nu als een tweesnijdend zwaard: het snijdt zoo wel de ravitailleering van Engeland zelf als die der Britsche troepen en hun Geallieer den aan deze fronten voor een goed deel af Lord Winster heeft er dezer dagen in de Sunday Pictorial nog op gewezen, dat En geland er wat dit betreft, telkens aan het einde van een oorlogsjaar slechter heeft voorgestaan, dan aan het einde van het voorafgaande. Van de fronten is dat in Tunis het meest actueele, omdat dit in de jongste periode de meeste wijzigingen heeft ondergaan en de ontwikkeling aldaar, misschien aan de oor logvoering in het geheele Middellandsche Zeegebied een ander karakter zal verleenen. De strijdkrachten van de As zijn in de minderheid wat aantal betreft. Het feit, dat Rommel niet is omsingeld en verslagen, is vooral te danken aan zijn genialiteit en de hooge gevechtskwaliteiten van de Duitscbe en Italiaansche troepen. Deze troepen staan thans op een beperkt gebied rondom Tunis en JBizerta, dat dicht gelegen is bij de ravi- tailleeringsbases in Europa, een goed ver dedigbaar terrein vormt en groote waarde heeft als steunpunt in de reeks, die het cen trum van de Middellandsche Zee geheel binnen het machtsbereik van de As houdt. Door deze wig tusschen het Oostelijk en het Westelijk bekken is de suprematie der Geallieerde zeestriidkrachten in de Middel landsche Zee voorshands onmogelijk. Noch - tans moet niet vergeten worden, dat Tunis slechts de peripherie vormt van het gebied, waarom het eigenlijk gaat: Europa, en al is tengevolge van de weersgesteldheid thans weinig beweging in het front in de Sovjet unie, dit laatste heeft daarom toch niets aan belang ingeboet. Tezamen met de „Atlantik- wall" in het Westen en de verdedigingswer ken langs de kusten van de Middellandsche Zee vormt het Oostelijk front het verdedi gingsstelsel van Europa. Voorzoover er op dit oogenblik problemen bestaan voor de verdediging van Europa's Zuidflank, zijn zij stellig een der militaire onderwerpen ge weest, waaróver tusschen Führer en Duce beraadslaagd werd. Inmiddels blijft de mo gelijkheid bestaan, dat Rommel te gelegener tijd van Tunis uit in staat zal bjijken ook bliksemsnelle offensieve plannen ten- urt"- voer te brengen, van de soort, waarin hii zich reeds vele malen een meester hééft getoond. Over de rol, die de Italiaansche vloot ongetwijfeld bij de bescherming en ravitailleering van de strijdkrachten der As in Noord-Afrika is voorbehouden, zal pas later te berichten zijn. In politiek opzicht legde de bijeenkomst van Hitler en Musso lini wederom den nadruk op de samenwer- j king tusschen beide naties en de doeleinden waarnaar zij in Europa en in de verdere wereld streven: allereerst beveiliging tegen de bedreiging uit Oost en West, voorts ver wezenlijking der nationaal-socialistische en fascistische levensbeschouwing. Er bestaan tusschen de t%ee leiders geen verschillen van meenine. irr tegenstelling tot de situatie in het Geallieerde kamp, waar bet verschil in de oorlogsdoeleinden resp. van de Sovjet- Unie. Groot-Brittannië en de Vereenigde Staten zich wreekt. Terwijl de mobiliseering van alle krachten binnen Europa rusteloos voortgaat, is men opgeschrikt door de afgrijselijke vondst in de buurt van Smolensk, welke een schel licht werpt op de. feiten, maar vooral op de mentaliteit, die ginds bestond en helaas nog altijd Europa bedreigt. Het vinden van 10.000 lijken van Poolsche officieren doet de vraag rijzen, waarom deze beestachtige af slachting plaats had. De Diplo beantwoordt deze vraag met de opmerking, dat de bolsje wisten sedert 1917 er hun beginsel van heb ben gemaakt alle elementen, die beschouwd konden worden als potentieele tegenstan ders van hun systeem, te „liquideeren". Daar de massamoord geschiedde op een tijd stip, waarop de Sovjet-Unie in vrede met Polen leefde, moet hieruit dus worden af geleid. dat ook toen reeds de bedoeling voor zat, op den duur geheel Polen in te lijven Men kan zich hier/in het Westen geen beeld vormen van de hardheid, van een dictator en een systeem, die tot dergelijke methoden, als thans door' de Duitsche eendarmerie on den Geitenberg aan het licht is gebracht hun toevlucht nemen. De rouw, in verscheiden West-Europee- fiche steden teweeg gebracht door van 4 of 5000 Meter hoogte ondernomen bombarde menten is nog te versch, om rampen als deze in het wereldgebeuren zonder meer te registreeren in een overzichtje. Geen bur ger heeft om deze zinlooze vernietiging ge vraagd. Hij kan zich thans alleen maar buigen over het puin van zijn woning en zi.in dooden herdenken en alles'doen om de pijn der gewonden te verzachten. En als de tijd komt, waarin hij naar troost gaat uitzien, dan zal hij die kunnen vinden in de steeds weer rijzende hoop, dat eens de volken elkaar zullen vinden op den grond slag van een gemeenschapsidee, waarin de oorzaken van hun verschillen zullen zijn weggenomen. Doze,,_£>orzaken 'wortelen diep, Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haarlem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C Derks, Haarlem. Chef van Dlens.t en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, H.stede. Stad en Reportage: 3, A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: 3. 3. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: w van Ommen, Heemstede. De hyacinten in de bloembollenstreek staan in vollen bloei. Deze jongedame snijdt een aantal exemplaren af ter ver- raaiïng van de huiskamer. (C.N.F./Stevens Pax c) en geweldig moet dan ook de strijd zijn, die ze uit den weg kan ruimen. In de Vereenigde Staten gaan steeds meer stemmen op, die om grondwetsherziening vragen en die door andere middelen trach ten te voorkomen, dat Roosevelt wederom tot president zal worden gekozen na afloop van dezen ambtstermijn. Inmiddels ont breekt het evenmin aan aanvallen op het actueele beleid van den president. Vooral zijn anti-inflatieplan is in linksche kringen slecht ontvangen, tot wier tolk Lewis zich opwierp, de leider van den Amerikaanschen mijnwerkersbond. Wat zijn buitenlandsche politiek betreft, zag Roosevelt betere resul taten; Sumner Welles, die binnenkort een tegenbezoek te Londen zal maken, zal waar schijnlijk ook Ankara aandoen.Voorts kwam Bolivia in oorlog met de As. De indruk van dit bericht was.in de Wilhelmstrasse uiter aard niet waarneembaar. Doch ook op ander gebied ontwikkelde Roosevelts buitenland sche politiek zich voortreffelijk, n.l. op het gebied van zijn bondgenoot Groot-Brit- tanniëh In de afgeloopen week kwamen nieuwe berichten pinnen over de toeneming van den Amerikaanschen invloed in Iran, terwijl de Australische minister van buiten landsche zaken, Evatt, die thans te Washing ton is, na afloop van een onderhoud met den president verklaar^ heeft, dat hij van oor deel is, dat zijn missie in de V. S. succes zal hebbeh. De president had zich zeer be langstellen^ gptoond voor Evatt's voorstel len t.a.v.' de oorlogvoering in het Zuidelijk deel van den Stillen Oceaan. Reeds lang werd toenadering van Australië tot de Ver eenigde Staten gesignaleerd. In de Engelsche pérs houdt men zich bezig met een gerucht over nieuw Duitsch ge schut, waarmee het mogelijk is Londen te beschieten van het vasteland af en uit de jongste mededeelingen van bevoegde zijde over de Atlantik-wall is een en ander in dit verband af te leiden. In Canada geraakte men zelfs in paniekstemming bij het hooren van een radiobericht in een luisterspel over Japansche landing in Britsch Columbia Het iSr interessant te vernemen wat een woordvoerder van het Japansche ministerie van oorlog heeft medegedeeld over de recht- streeksche oorlogvoering tegen de Vereenig de Staten. Hij zeide o.m.: Het is noodig, dat het moreel van den tegenstander in zijn eigen land gebroken wordt. Tot dusverre lagen de moeilijkheden in de reusachtige afstanden, doch dit probleem bestaat niet meer,-dank zij de sensationeele technische ontwikkeling, die ook in Japan het lucht- wapen heeft doorgemaakt. De voorbereidin gen voor deze luchtaanvallen worden op grondige wijze getroffen, onverschillig of zii korten of langen tijd vergen. Over Japans situatie zeide de premier Tojo op een conferentie van Japansche gou verneurs, dat het komende j$ar het belang rijkste zal zijn en beslissen zal over het lot van het Keizerrijk. Japans oudste tegen stander in dezen oorfog, Tsjiang Kai-sjek. heeft intusschen tijdens een redevoering voor de Kwomintang-jeugd gezegd, dat de -risis voor Tsjoenking vrijwel bereikt is en het „donkerste uur is aangebroken". Zoo gaat het Verre Oosten snel de beslis sing tegemoet. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Vrijdag de beurt aan de letters Q, T. U, X, Y en Z. „KUNST ZIJ ONS DOEL". Het Genootschap „Kunst Zij Ons Doel" houdt in de tweede helft van deze maand een tentoonstelling van werken der leden in het FranS Halsmuseum. Geëxposeerd worden olieverfschilderijen, aquarellen, tee- keningen en grafische werken. De tentoonstelling wordt Zaterdag 17 April geopend. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Op het tweetal voor de vacature van predikant bij de Christelijk Gereformeerde Kerk te Utrecht zijn geplaatst ds. W. F. Laman te Haarlem en ds. J. G. van Min nen te Huizen. PERSONALIA.^. Bij de te Amsterdam gehouden examens voor apothekers-assistente is geslaagd mej. .1. M, Mantz te Haarlem. Verduisteren: van 20.45 tot 6.45 uur 17 April: zon op 6.40, onder 20.40 uur maan onder 5.54, op 17.09 uur 18 April: zon op 6.38, onder 20.42 uur maan onder 6.17, op 18.18 uur 3. F. H. Pruschen f Na een ernstige ziekte is in den ouderdom van zestig jaar overleden de heer J. F. H. Pruschen, bureelchef bij den Rijkswater staat te Haarlem. De overledene trad 8 Maart 1908 in dienst bij den R.W.S. te Am sterdam en werd 1 September 1912 overge plaatst naar Haarlem, waar hij vele jaren pureelchef is geweest. In de kringen van het personeel1 van den Waterstaat was hij een geziene persoonlijkheid. Eenige jaren vervulde hij het voorzitterschap van de Vereeniging van ambtenaren, werkzaam op de bureelen van den R.W.S. in Nederland en later was hij secretaris. Zijn verdiensten bij het Rijk zijn erkend door de benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Buiten het ambtelijk leven heeft de heer' Pruschen een belangrijke plaats in het open bare leven vervuld. Vóór de annexatie, toen hij in Schoten woonde, was hij lid van den gemeenteraad en lid van het Burgerlijk Armbestuur'. Ook behartigde hij de belan gen van enkele plaatselijke afdeelingen. Na de annexatie werd hij lid van het Burger lijk Armbestuur totdat Maatschappelijk Hulpbetoon werd opgericht en de dienst gereorganiseerd werd. Een groote taak heeft de heer Pruschen vervuld in de Haarlemsche sportwereld en in het bijzonder bij de korfballers-, In Am sterdam had hij reeds zijn hart verpand aan deze tak van sport en toen hij zich in Haar lem vestigde en korfbal nog in de kinder schoenen stond, heeft hij aan de ontwikke ling meegewerkt. Zijn functie van eere voorzitter van de H.K.C. Haarlem is wel een erkenning van zijn verdiensten. De teraardebestelling is bepaald op Zater dag a.s. om twaalf uur op de algemeene be graafplaats aan de Kleverlaan. Hans Bijvanck ter ruste gelegd. Hoe gezien de violist Hans Bijvanck was, bleek Woensdagmiddag op de algemeene be graafplaats te Heemstede, waar zijn stoffelijk overschot begraven is Vele vrienden waren in de aula bijeengekomen en dan zij, die met den musicus hadden samengewerkt. We noemen de heeren G. H. de Marez Oyens, namens het be stuur van het Concertgebouw, de dirigenten Eduard van Beinum en Jan Koetsier, de con certmeester Ferdinand Helman en vele colle ga's uit het orkest, Marinus Adam, dirigent van de H.O.V. en mr. A. Beets, oud-voorzitter van de H.O.V. Onder orgelspel door Carel Pleijsier uit Den Haag van het derde deel der C. durfantasie van C. Franck werd de baar, bedekt met en kele bloemstukken, in de aula gedragen. De kransen welke op een aparten wagen waren meegevoerd, werden rond het graf gelegd. Dr. M. J. Heering sprak namens de vele vrienden een afscheidswoord, waarbij hij zeide thans het wtford „waarom", dat vermoedelijk wan hopig in deze dagen gebruikt is, opzij te schui ven, omdat we den overledene op het oogen blik in ons midden hebben. Spr. roemde Hans Bijvanck, om zijn warm kloppend tfart, zoowel als man en vader en als herscheppend kun stenaar. Ondanks zijn jeugd woonde er een nobel» en wijze geest in hem en vroeg men hem zijn oordeel, dan was dat steeds opbou wend en moed gevend. Dan bracht spr. de on gelooflijke* bescheidenheid in herinnering. Hij aanvaardde het leven als een gave Gods in de goede en mooie dingen. Hij kon genieten in den huiselijken kring en in de muziek en ook had hij de natuur hartstochtelijk lief. Tenslotte nam spr. afscheid met het dertiende couplet van het Wilhelmus op te zeggen. Die heeren De Nobel (cello) en Pleijsier (orgel) brachten het Adagio van Bach ten ge- hoore, waarna onder orgelspel van „Was mein Gott will, gescheh immer' een koraal uit de Matthaus Passion van Bach de baar grafwaarts gedragen werd. Aan de groeve sprak ds. G. J. Sirks uit Amsterdam, al zwager, woorden yan dank, en bad het „Onze Vader". H.O.V. BEETHOVEN-CYCLUS- Evenals vorige jarpn zal de H.O.V. ook thans weer een Beethoven-cyclus geven en wel op de volgende data: Maandag 19 en Woensdag 28 April, Dinsdag 4 en 11 en Donderdag 20 Mei. Solistische medewer king zullen verleenen: Willem Andriessen, Gerard Henge¥eld en Cor de Groot, piano: Jean Oellers, viool: Ankie van Wickevoort Crommelin, Roos Boelsma, Louis van Tul den, Laurens Bogtman en het H.O.V.-Koor. ALS DE KLOK WAARSCHUWT Als de klok waarschuwt.... een vroolijk mysterie in drie bedrijven van R. C. H. Feenstra zal onder regie van Louis de Bree in den Stadsschouwburg te Haarlem wor- en opgevoerd op Zondagavond 18 April m half zeven. Medewerkenden zijn de ames Caroline van Dommelen, Lize van er Poll-Hamakers, Myra Ward, May Vol- enga en de heeren Anton Roemer, Louis de Bree, Jan van Ees, Ludzer Eringa en Fons Rademakers. De décors zijn van Ka- rel Bruckman. Voetbal VOETBALPROGRAMMA. Voor Zondag a.s. zijn de volgende wedstrijden van den N.V.B. vastgesteld: kampioenschap van Nederland: FeijenoordHeeren veen (terr. Ajax, Amsterdam); Willem 2ADO; beker: EDOAFC KennemersBlauw Wit; Alkm. BoysHBC; V SV—Alcm. Victrix; RCH—Hercules; Watergraafs meer—Haarlem; K FC—Stormvogels; Schoten— Beverwijk; DÏO—HFC; THBBloemendaalKin- helm—Terras vogels; VVBDSSH; DEM—TYBB- Ripperda—Zandvoortmeeuwen. FINALE STADS-EDITIEBEKER. De strijd om den Stads-Editiebeker heeft dit seizoen een vlot verloop en Zondag a.s. zal reeds de finale worden gespeeld. Den afgeloopen Zon dag won Droste met 53 van ETO 2 en VSV 3 boekte een 4—1 2fege op NAS voor de demi-finale. Droste en VSV ykomen dus in de finale en de elftallen ontmoeten elkaar Zondag om twaaif uur op het terrein van RCH. Dan speelt ook het voorloopig afdeelingselftóü, zoodat het bestuur van de afdeeling HaarlenV gelegenheid heeft de verrichtingen van vele spelers'gade te slaan. Hockey. DISTRICTSCOMPETITIE WORDT VOORTGEZET. In de districtscompetitie heeren trekt Noordholland Zondag a.s. naar Noord Neder land en voor de dames zijn vastgesteld NoordhollandNoord Nederland (Amstel- i DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Aardappelen Bon Kaart Hoev. t.m. 16A Aard. 16B Aard. Appelen 2-12, 3-12, Reserve 4-12 Beschuit 16 Besch. - Bloem 530 tol. 533 Algem. Boter 13A Boter 13B Boter Brandstoffen 09, 10 BVBrandst. 01 tm. 06 KF Brandst. Brood 16A Brood 16B Brood Cacao met suiker Reserve 3-13, 4-18 Reserve Chocolade 13 Versnap. Eenh.zeep. 534, 514, Eenh.zeep S T Eieren 540 Algem. Gort 522 Algem. Havermout 523 Algem. 4-17 Reserve Jam 521 Algem. Kaas 527 tm. 529 Algem. 2 kg. 17 Apr. 1 kg. 17 Apr. 1 kg. 17 Apr. 70 gr. 17 Apr. 1 rants. 17 Apr. 250 gr. 16 Apr. 125 gr. 16 Apr. eenh eenh. 400 gr. 50 gr. 150 gr. 150 gr. 100 gr. rants. 14 Apr 14 Apr 17 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 17 Apr. 30 Apr. Koffiesurrog. 526 Algem. Margarine 13A Boter 13B Boter Melk 13, 14, 15 Melk 4-15 Reserve 524 Algem. 05 Petrol. 13A Boter 4-16 Reserve N Textiel (m). 16B Tabak 16A Tabak 16A Tabak Reserve 4-19 Reserve 3-11 Reserve 520 Algem. 14, 15 Versnap. - 16A Tabak S, T Toiletzeep 1 13, 14, 15 Taptemelk enz. 525 Algem. 15A Vleesch 15B Vleesch 4-14, M14 Reserve MIG. Ml9 Reserve 515, 535 Algem. Waschpoeder S, T Waschpoeder Peulvruchten Petroleum Rundvet Rijst Scheerzeep Sigaren 16A, Sigaretten Sigarillos Sinaasappelen 3-14 (zw.) 3-15, Suiker Suikerwerk Tabak Toiletzeep Taptemelk Vermicelli Vleesch 1 el 15 Mei 250 gr. 17 Apr. 250 gr 17 Apr. 250 gr. 17 Apr. 500 gr 17 Apr, 100 gr. 17 Apr. 250 gr. 15 Mei 250 gr. 16 Apr. 125 gr. 16 Apr. 1*4 lit. 17 Apr. 5*4 lit. 17 Apr. 250 gr. 17 Apr. 1 lit. 21 Apr. 200 gr 16 Apr. 250 gr. 17 Apr. 45 gr-30 Apr. 5 stTl7 Apr. 20 St. 17 Apr. 10 St. 17 Apr. 350 gr. 15 Mel 350 gr. 15 Mel 350 g:.. 17 Apr. 1 kg 17 Apr. 100 gr- 17 Apr. 25 gr. 17 Apr. rants. 30 Apr. m It. 17 Apr. 100 gr. 17 Apr. 100 gr. 17 Apr. 25 gr. 17 Apr. 125 gr. 17 Apr. 250 gr. 17 Apr. 250 gr. 30 Apr. 250 gr. 30 Apr. veen); ZuidhollandOost Nederland (Den Haag). In Enschedé speelt P. W. tegen H.D.M. voor het kampioenschap van Nederland. In de promotieklas zijn vastgesteld: S. O. S.— Victoria (Zaterdag); VictoriaS. O. S. (Zon dag); StrawberriesH. H. Y. C. 2. Korfbal. SAMENSTELLING AFDEELINGSTWA ALFTAL. Het afdeelingstwaalftal, dat a.s. Zondag tegen Haarlem uitkomt, is als volgt samengesteld: Aanval: mej. W. Compiet, mej. T. Bok, J. Voe telink en P.*v. d. Meer (allen Animo Ready). Midden: J. Thuis, mevr. ThuisVeen (Nieuw- Flora). mej. A. Kraay (T.H.B.) en J. Tolk (Wa tervliet). Verdediging: R. Velthuys, C. Bonekamp. mej. T. Muyen en mej. B. Tuyn (allen Watervliet). Reserves: mej. D. Roose (T.H.B.) en S. v. d. Wiel (Oosthoek). N.K.B.-PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Promotie/degradatie 1/s klasse; Ooster kwartier-Sportief, D.V.D.-Rohda. Tweede klas se C: Westerkwartier 2-Amsterdam Zuid. Zilveren korf: Sport Vereent-Westerkwartier, Allen Weerbaar-Z.K.V. Gymnastiek JUBILEUM NED. GYMNASTIEK VERBOND. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Nederlandsch Gymnastiek Verbond is aan de bondsbesturen en aan de technici door den heer J. J. Th. Bakker namens de aangesloten vereeni- gingen, als blijk van waardeering een fraai blauw Delftsch bord aangeboden. Hef bord bevat de jaartallen 1868—1943, een afbeelding van den ge- styleerden N.G.V.-leeuw met den volgénde tekst: ,,Mens sana in corpore sano, Nederlandsch Gym nastiek Verbond, uw kloek beleid behield ver bondenheid". Den vice-voorzitter den heer J. Hop, die door ziekte-verhinderd was. werd het bord op zijn ziekbed overhandigd. N. G.'V. EXAMEN.» m Zondagmorgen werd in de zaal aan de Bad huisstraat voor den Kennemer Turnkring het examen Bondsftirner(ster) le klasse afgenomen. De heeren P. Dijkstra en B. J. Wieland Los vorm den daartoe de commissie Voor de candidaten bleek de heeren-oefening ringenzwaai een struikelblok te zijn, daar dit onderdeel internationaal geen opgeld meer odet, zoodat het weinig beoefend wordt. Ook de dames hadden met dat toestel weinig succes. In 7 of 8 onderdeelen moest gemiddeld 70 procent van het maximum behaald worden en elk cijfer moest minstens zijn, zoodat het diploma alleen voor de allerbesten was weggelegd. De geslaagden waren de Bato-leden mej. C. Swart en C. Rooden- burg, en mej. T. van Leeuwen van Olympia. Deze drie zijn daarom gerechtigd deel te nemen aan de a.s. lands-kamproenschappen. •Dezen morgen was het tevens de laatste les van de K. T. K. oefenkorpsen. De officieele kring- ploegen, die 2 Mei uit den wedstrijd Haarlem-— Rest K.T.K. worden gekozen, gaan evenwel met de training door met het oog op den driekringen- wedstrijd van 20 Juni in Koog aan de Zaan. SPORT-ALLERLEÏ. Voor het persoonlijk kampioenschap dam men tweede klasse 1943 van Haarlem werd de volgerjle partij gespeeld: W. van Wort remise met A. P. Wassenaar. Op het oogenblik heeft Willemse de leiding. Voor het persoonlijk hoofdklasse kampioen schap van Heemstede 1943 werd de partij G. Ei sing—Louis Kisch gespeeld en door Eising ge wonnen. De clubkampioenschappen 1942//1943 Haar lemsche Damclub leverden de volgende uitsla gen op. Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van J. G Kuntze; A. Miedema wint van Nico Blom; F. Raman remise met J. W. van Dartelen. Eerste klasse: W. de Goede remise met Y. Boterbloem. Tweede klasse: J. Piek wint van C. J. Dollé. Zomerwedstrijden: A. J. Oremus remise met H. van Lunenburg Jr.; A. J. Verwoerdt wint van A. Smit; A. Smit wint van J. Holm; A. Smit wint van J. H. Meure; H. L. Philippo remise met G. Bakker; I. Risseeuw remise met G. de la Rie; H. van Lunenburg remise met J." Holm. AGENDA Donderdag 15 April: Groote Kerk: Orgel bespeling 34 uur. Stadsschouwburg: Piano avond George van Renesse, 7 uur. Rembrandt: „Achter dë coulissen" (alle leeft.) 2.30 en 7 uur. Palace: „Onzichtbare ketenen" (18 jaar) 2 en 7 uur. Moviac: „Hoera, ik ben papa", (alle leeft.) 2.30, 4.45 en 7 uur. Frans Hals „Polonaise" (alle leeft.) 2.30 en 7 uur. Luxor „De gouden stad" (18 j.) 2, 4.15 en 7.15 uur. Vrijdag 16 April Stadsschouwburg: „Die brave Brotonneau" 7 uur. Bioscopen: Nieuw programma.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2