51 Britsche bommenwerpers neergeschoten. Dinsdagnacht heeft de Britsche lucht macht 31 meermotorige bommenwerpers verloren. Bij hun pogingen, uit Noordelijke richting het Duitsche gebied binnen te vlie gen, sueten de vliegtuigen wederom op krachtige afweer. De Duitsche nachtjagers bleven ae aanvallers hardnekkig volgen en het afweergeschut had ditmaal een groot aandeel in het afweersucces. Voor de achtste maal in deze maand heeft de Bruscne luchtmacht bij haar nachtelijke aanvallen op Duitsch gebied een gevoeligen slag moeten incasseeren. Volgens de Duit sche gegevens zijn 188 vliegtuigen, voor het meercnt.eel viermotorige bommenwerpers, van hun terreuraanvallen niet teruggekeerd. Bijzonder gevoelig is het verlies van meer dan 1300 man vliegend personeel. Wilsons bezoek aan Ankara. Generaal Wilson, de opperbevelhebber van de Britsche troepen in het Naburige Oosten, neeit ter gelegenheid van zijn be zoek aan Turkije, aan Turksche en buiten- landsche journalisten verklaard, dat zijn reis een gevolg is van de conferentie van Casablanca. Ook Churchills bezoek aan Ada- na was voortgevloeid uit de conferentie van Casablanca. Churchill was niet alleen als vertegenwoordiger van de Britsche regee ring naar Turkije gekomen, doch tevens ook als gevolmachtigde van Roosevelt. Daar eenige in Adan-.i besproken punten eerst nog verder in studie genomen dienden te wor den, alvorens zij definitief konden worden vastgelegd, zijn zij tot latere besprekingen voorbehouden gebleven. Dat is in de al'ge- loopen twee maanden gebeurd. Het doel van Wilsons reis is geweest, de wederzijdsche voorstellen in overeenstemming te brengen met elkaar en met de inmiddels bereikte resultaten. In overeenstemming met een door de Turksch-Britsche militaire missie in de Turksche hoofdstad genomen besluit, zijn eenige Turksche officieren der luchtvaart naar Cairo gereisd, waar zij door Britsche technici zullen worden geïnstrueerd. Bin nenkort zal nog een delegatie van 30 offi ciëren voor hetzelfde doel naar Cairo reizen. Oefening boveg Berlijn. Ongeveer honderd jachtvliegtuigen stort ten zich gisteravond plotseling uit de wol ken, die boven de Rijkshoofdstad hingen, en gaven een hoogst spectaculair schouw spel van hun kunnen te zien. Van bevoegde zijde deelt men mede, dat het hier een oefening betrof, welke in de toekomst ver moedelijk nog wel eens herhaald zal wor den. Aanslag fn Bulgarije. Naar uit Sofia wordt gemeld, heeft er in de Bulgaarsche hoofdstad weer een politieke moord plaats gehad. Zondagmorgen werd in de omgeving van het centraal station van Sofia een vliegtuigmonteur door drie on bekende mannen overvallen en neergescho ten. De daders wisten te ontkomen. Niette min beschikt de politie over voldoende ge gevens, om aan te kunnen nemen, dat er hier wederom sprake is van een commu- nistischen moordaanslag. Aberdeen gebombardeerd. Een formatie zware Duitsche gevechts vliegtuigen heeft in de late avonduren van 21 April de Britsche stad Aberdeeh met tal rijke brisant- en brandbommen aangevallen. Er ontstonden groote verwoestingen en ver scheidene uitgestrekte branden. Wijziging in Japansche kabinet. Er zijn vergaande wijzigingen in het Japan- sche kabinet bekend gemaakt: Tot minister van buitenlandsche zaken is benoemd Sjigemitsoe. Minister van binnen- landsche zaken is luitenant-generaal Kisa- boero Ando geworden. Het ministerie van eeredienst wordt behartigd door minister president Tojo. Tot president van het inlich tingenbureau der regeering is benoemd Eiji Amau: Tadao Oasa, de leider van de inmid dels ontbonden Minseito-partij, is benoemd tot minister zonder portefeuille. De'Japansche buitenlandsche politiek heeft door de wijziging in den post van minister van buitenlandsche zaken geen wijziging ondergaan, aangezien zij, zooals wreeds bij vroegere gelegenheden verscheidene malen verklaard is, duidelijk is vastgelegd, aldus heeft de woordvoerder van de regeering uit- een gezet. Politieke waarnemers verklaren, dat de politieke structuur van het kabinet, Tojo door de wijzigingen versterkt is. Sjigemitsoe heeft veel bijgedragen tot bevordering van de be trekkingen tusschen Japan en China. De vermiste Zweedsche duikboot. De laatste berichten over het zoeken naar de verdwenen Zweedsche duikboot doen uitkomen, dat het weer thans toelaat van duikers gebruik te maken. Woensdag waê de beslissende dag, daar de duikboot voor zeven dagen zuurstofvoorraden aan boord had. Deze voorraad, zuurstof raakte Woens dag op. Italië sluit brouwerije. In Italië wordt de verkoop van bier stop gezet. Men wil het graan, dat door de brou werijen werd verwerkt, uitsluitend in dienst van de voedselvoorziening stellen. In de toekomst zal nog slechts een beperkte hoe veelheid bier worden geproduceerd voor het leger. Voorzorgen in het Vaticaan. Het Vaticaan heeft besloten alle kost baarheden uit de musea en de bibliotheek te verwijderen en in veiligheid te brengen, daar de Britsche luchtaanvallen op Ita- jiaansch gebied zich niet alleen tot mili taire doelen meer beperken. Hoop op vergelijk De Gaulle. Giraud opgegeven. Naar United Press meldt, twijfelt men er zoowel in Ëngelsche als in Amerikaansche politieke kringen aan, dat het generaal Gi raud en generaal De Gaulle ooit zal geluk ken tot een overeenkomst te komen, welke hun aanhangers er van zal overtuigen, dat zij tot een waarachtig accoord zijn gekomen. De Gaulle en het Fransche nationale comité houden vast aan de eischen, dat Peyrouton van zijn post als gouverneur-generaal van "Pransch Noord-Afrika moet worden ont heven. (C.D.) Quisling bij den Fiihrer. Op 19 April heeft de Führer den Noor- sehen ministerpresident Vidkun Quisling in zijn hoofdkwartier ontvangen. In een vrij, langdurig onderhoud, dat gedragen werd door den geest van wederzijdsch vertrou wen, werden de vraagstukken van den Europeeschen lotsstrijd besproken.s Hierbij bleek opnieuw de wederijdsche overeen stemming bij het beoordeelen van de be handelde kwesties. De onwrikbare vastbe- -adenheid kwam tot uiting om schouder aan schouder te staan in den strijd voor het /oortbestaan van de Europeesche cultuur en voor de vrijheid en het eigen leven van de volken van het Europeesche continent en voor de gemeenschappelijke groot-ger- maansche doelstellingen. Van Duitsche zijde namen aan dit onder houd deel Rijkscommissaris Terboven, met Hauptabteilungsleiter Neumann,Rijksminis ter en chef der Rijkskanselarij dr. Lammers, de leider van de partijkanselarij Reichsleiter Bormann, alsmede de Reichsführei* SS. Himmler. Voor het begin der besprekingen heeft de Führer ter eere van zijn gast een maaltijd aangeboden, waaraan ook de overige genoo- digdtn deelnamen. Rijksminister dr. Lam mers gaf ter eere van den NoorscWn minis terpresident een avondreceptie. HAARLEMSCHE RECHTBANK. 8 Maanden voor honingdiefstal bij „Méilona". Voor de Haarlemsche rechtbank stond een drietal jeugdige inwoners van Haarlem te recht. D. B.. J. B. O. en F. H., die in den nacht van 25 op 26 Februari j.l. hadden in gebroken bij de onderneming Bijenstand „Mellona" te Santpoort. Door middel van braak verschaften zij zichtoegang tot het kantoor en eigenden zich daardoor 3 schrijf machines, 700 potjes honing, 92 potjes bloe- menhoning en 27 potten keukenstroop tbe. De officier van justitie eischte tegen elk der verdachten een gevangenisstraf voor den tijd van 8 maanden. Haagsch oud-ambjanaar veroordeeld fa De Haarlemsche rechtbank heeft vandaag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 52- jarigen Hagenaar L. van H., tot voor enkele maanden assistent van den burgemeester van 's-GTavenhage en hoofd van het civiele per soneel, die terecht heeft gestaan wegens op lichting van twee caféhouders uit Haarlem en Amsterdam voor bedragen van 150 en 1000.De rechtbank achtte de oplich ting te Haarlem niet bewezen, doch wel die in Amsterdam en veroordeelde v. H. tot een gevangenisstraf van zes maanden, 'met aftrek van voorarrest. BEIAARDCONCERTEN. De stadsbeiaardier Jacq. Vermaak geel Zaterdag 24 April om half acht een conce. op het carillon; het programma luidt: Alk gro. Schepers; „Ic wil mi gaen vertroosten en „Van minnen ben ic dus ghewont", oud- Nederlandsche lijdensliederen; menuet, Jef van Hoof; Paaschlied, J. S. Bach; Christus heeft overwonnen, Bach (bew. Jacq. Ver maak), Fuga, M. van der Gheijn; Andante Cantabile, Jef Denijn. Voor Eersten Paaschdag om twaalf uur luidt het programma: Prélude, Jef van Hoof; „Nu laet ons allen vroolijk zijn", „Christus is opgestanden", oud-Nederlandsche Paasch- liederen (bew. Jacq. Vermaak); Fuga, J. van der Plas; Twee oud-Nederlandsehe Mei liederen (bew. J. Vermaak); Thema con Varia Staf Nees. Zondag (8.15 uur) en Maandag (8.30 uur) zullen de klanken van de klokken van de St. Bavo te hooren zijn door de radio. DE HEER H. F. BARTELS NAAR HILVERSUM. Benoemd tot directeur van den G.G.D. De burgemeester van Hilversum heeft tot directeur van den gemeentelijken genees kundigen dienst aldaar benoemd den heer H. F. Bartels, vroeger arts te Aerdenhout. De heer Bartels werd in 1884 te Amsterdam geboren, waar hij ook de medische studie vo'gde. Van 1909 tot 1918 was hij officier van gezondheid in het Ned.-Indische leger, daarna tot 1927 civiel geneesheer te Paji (N.O.I.) In dat jaar keerde hij. naar Neder land terug en vestigde zich te Aerdenhout, totdat hij korten tijd geleden naar Haar lem vertrok. De heer Bartels, die lid is van de N.S.B., was den laatsten tijd als keurings arts aan het Gewestelijk Arbeidsbureau ver bonden. Hij zhl 1 Juni a.s. te Hilversum in functie treden. GEVONDEN VOORWERPEN. Armbandje, Stool. Ripperdastraat 11; bril. Brem mer, Lïnschotenstraat 57 B; brandstolfenkaart, v. Elk, Lieweg 3; boren, Bureau van Politie. Smedestraat 9; ceintuur. Beentjes, Pijlslaan 114; flesschenbak, Pilage, Joh. v. Vlietstraat 76; geld, Vellinga, Jan Haringstraat 46; handschoen. Da- men. Dreef 38; handschoen, Lagerwey, Banka- straat 34; jas, Kienjes, Bizantiumstraat 53; kooi met kanarie. Schipper. Oude Groenmarkt 8; manteltje, Prinsen, Oost Indiëstraat 8; portemon- naie met inh., Jamin, Kruisweg 45; pakje met inh., Scheffer, Jansweg 18; portemonnate met inh, Sieffers, Obistraat 10; penning, v. Zanten, Ste- phensonstraat 60; sleutels. Koelemeyer, Flores- straat 10; schoen, Bureau van Politie, Smede straat 9; zak aardappelen, Koopman, Ki. Hout straat 74; vulpen, Kensen, KI. Houtstraat 4; taschje met inh., Bureau van Politie, Smedestraat 9; taschje met inh., Bureau van Politie, Smede straat 9. Bloemboilenmarsch der W.A. Op Zondag 2 Mei 1943 zal te Haarlem en omgeving voor den vijfden keer dé' traditio- neele bloemboilenmarsch der W. A. worden gehouden. Aan dezen marsch zal worden deel genomen door afdeelingen van de politie, W. A., S.S., Arbeidsdienst, Jeugdstorm, Tech nische Noodhulp, N.S.K.K., Brandweer, Wache- und Schutzdienst, N.S.V.O. en P.O. Ook indi- vidueele wandelaars kunnen zich voor dezen marsch laten inschrijven. De start is bij het Concertgebouw. Lange Begijnestraat te Haar lem. voor de burgergroepen om 10.30 uur. vopr de militaire groepen om 11.00 uur. CREMATIE C. W. DE VISSER Onder de velen, die Woensdagmiddag de. laatste eer bewezen aan het stoffelijk over schot van deri heer C. W. de Visser, dat te Westerveld verascht werd, waren de heeren Ernst Crone namens het Verbond van Water- sportvereenigingen, J. S C. Olivier, namens de nationale vereeniging „Het Zeilend School- schip", D. Kuiper, voorzitter van „Bosch en Duin", J. van Leeuwen, namens „Zeemans rust", C .J. Bruin en N. J. A. Boskamp, be stuursleden van „Bloemendaal's Bloei", ver der dr. S. B. Drijber, E. Waller, J. Laan, H. de Booy en vele anderen. In de aula sprak eerst de heer De Vissër uit Amsterdam, om als neef zijn waardeering te uiten voor de eerlijkheid en hartelijkheid, welke hij heeft ervaren. De heer B. Koops uit Velp, oud-burgemeester van Bandoeng, dankte voor de ondervonden vriendschap. De heer, L. J. de Stoppelaar. die den overledene gekénd heeft sedert 1879, haalde vele herin neringen op en schetste den heer De Visser als een eerlijk mensch. Jhr. G. C. Quarles van Ufford sprak als vriend en namens de leden van de kegelclub Prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga zejde, dat de bloemenhul de de gevoelens van velen vertolkt. Dij is echter een flauwe afschaduwing der liefde, welke hij verspeldde. Zijn krachtig gebleven geest is altijd gebleven en heeft steeds de ver binding met God behouden. Onder orgelspel daalde de kist, waarna de oudste zoon dank zegde voor de blijken van deelneming. a DE DUITSCHE JEUGD EN DE SPORT-, De Sportgau Zuid-Hannover-Brunswijk der N. S. R. L. heeft ter gelegenheid van den ver jaardag van den Führer buitengewone maat regelen getroffen ter bevordering der licha melijke ontwikkeling. Alle jongens en meisjes, wier vader in dezen oorlog is gesneuveFB, ont vangen een jaargeld, hetwelk hen in de ge legenheid strit een cursus te volgen voor turn- en sportleerggr. Alle sportvelden, zwem baden en dergelijke staan hun ter beschik king. terwijl zij bovendien vrijen toegang hebben tot alle sportgebeurtenissen. Korfbal. WEDSTRIJDEN OM HET A.K.B.-SCHILD. Het programma van de wedstrijden om het A. K, B.-schild, welke 2en Paaschdag op het terrein van Blauw-Wit te Amsterdam wor den gespeeld, luidt 10,3011.30: AmsterdamHaarlem: 11.40 12.50 Adspiranten-wedstrijd 12.5014.00 NoordhollandHaarlem; 14.0015.10: Wester kwartierArchipels; 15.101620: Amsterdam Noordholland. Het afdeeling 12-tal Haarlem van den N. K. B. komt als volgt uit: aanval: J. Voetelink. P. C. v. d. Meer. W. Compiet en T. Bok (allen Animo Ready): midden: J. Thuis, mevr ThuisVeen (Nieuw Flora), A. Kraay (T.H. B.) en J, Tolk (Watervliet); verdediging: R. Velthuys, C. Bonekamp, B. Tuyn en R. Muyen (allen Watervliet). Het korfbal-programma voor Tweeden Paaschdag luidt: Tweede klasse C: D.E.D. 2 Oosterkwartier 1. Zilveren korf: Z.K.V. 1 Sport Vereent 1. Dammen. HAARLEMSCHE DAMCLUB. De wedstrijden om de elubkampioenschappen der Haarlemsche Damclub werden voortgezet. De uitslagen lulden: Hoofdklasse: J: G. Kuntze wint van Ph. G. Amelung Jr.; A. Miedema remise met J. van Looij. Eerste klasse: I. Risseeuw remise met W. de Goede. Tweede klas AA. J. Oremus remise met J. Piek. Zomerwedstrijd: H. L. Phillppo remise met A. Smit; D. Echrijnemakers wint van Y. Boter bloem; J. Holm wint van P. H. Meure; A. J. Verwoerdt wint van J. H. Meure; D. Schrijne- makers wint van J. Holm; J. Holm wir.f van C Vrolijk; J. M. Rutgers remise met G. Bakker. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Te Amsterdam is de jaarlijksche wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Nederland begonnen. De uitslagen van de eerste ronde luiden: R. C. Keiler (Amsterdam) wint van W. de Jong (Haar lem); J. H. Vos (Amsterdam) wint van A. de Graag (Heusden N.Br.); P. J. van Dartelen (Am sterdam) remise met B. Dukel (Bloemendaal); P. Roozenburg (Rotterdam) wint van W Roozen- burg (Rotterdam); J. H. Ansems (Rotterdam) wint van Ph. J. Ham (Rotterdam); W. v. d. Kraan (Dordrecht) wint van J. C. P. Kalden ('s Gravenhage) Wegens verhindering van den Aimeloschen meester F. Tusveld werd de Haar lemmer W. de Jong nog op 't laatste oogenblik als deelnemer uitgenoodigd. Gymnastiek. COMPETITIE K. T. K. Voor de competitie van den Kennemer Turn kring werd Zondag in Beverwijk de wedstrijd Turnlust BBato gehouden, zoowel ln le als 2e klasse voor dames. In de le klasse wormen de Beverwijksche turnsters en in de 2e klasse de Haarlemsche. De Bato-ploegen waren piet geheel volledig. In de le klasse nam Turnlust dadelijk een voorsprong en dien behield zij tot het einde. Deze vereeniging won 5 van de 6 ondcrdeelen; alleen paard was voor haar tegenstandster. De eindstand werd: Turnlust 275% p., Bato 265 p. Persoonlijk was de volgorde: 1. C. Swarf (Bato) 551-a p. van de 60, 2. R. Los (Turnlust) 50% p., 3 J. Waterdrinker (Turnlust) 48 p. In de competi tie hebben nu T.V.S. en Turnlust B ieder 2 p., Bato en Turnlust H. ieder 0 p. Voor de 2e klasse was de wedstrijd de eerste in de competitie. Bato won 4 onderdeelen, Turn lust 2. De Haarlemsche club behaalde 2201J p. tegen de Beverwijksche 199% p. De overwinning had Bato voornamelijk te danken aan het rin- genzwaaien, waarmee zij 19% p. in de meerder heid was. Persoonlijk werd de uitslag: f P. Dub belman en A. Apetz (beiden Bato) 39 p. van de 60. 2. E. v. Eek (Turnlust) 37 p., 1. D. Martin (Bato) 36 p. Voetbal. NOODCOMrETITIE IN DE AFD. HAARLEM. Het bestuur van de afdeeling Haarlem heeft besloten de competities van het afgeloopen seizoen, als noodcompetities te beschouwen. Het gevolg is, dat aan het bezetten van de eerste of laatste plaats geen gevolgen voor promotie of degradatie zijn verbonden. Aan de kampioenen zullen diploma's worden uit gereikt. ALS DE KAMPIOENEN VOLGEND JAAR NUMMER LAATST EINDIGEN. De mogelijkheid niet uitgesloten, dat de kampioenen van de clubs uit den N. V. B. het volgend seizoen op de onderste plaats ein digen. Het bestuur van den N. V. B. heett ten aanzien van de promotie en degradatie besloten, dat de kampioen eerst speelt tegen nummer laatstr van dit seizoen. Verliest eerst genoemde ploeg, dan degradeert de ploeg en de kampioen van het volgend jaar promo veert zonder te> spelen. Wint de kampioen van dit seizoen dien wedstrijd, dan speelt ze een beslissingswedstrijd tegen de kampioen van het volgend seizoen. 'Als nummer laatst van dit seizoen het volgend jaar- kampioen wordt, wordt eerst de degradatiewedstrijd ge speeld en dan eventueel de promotiewedstrijd. Ook is het mogelijk, dat de kampioen van dit jaar onderaan komt en de club, welke dit .jaar onderaan staat, kampioen wordt. In dat geval spelen de ploegen tegen elkaar; de winnaar promoveert en de verliezer degra deert. WEDSTRIJDEN VOOR PAASCHDAGEN. Het programma voor Maandag luidt: A.D.O. Willem 2; FeijenoordEnschedé (Zondag); O.S.V.—H.B.C.; West Frisia—Z.F.C.; Aicm. VictrixDe Kennemers; H.R.C.Beverwijk; D.T.S.—T.IJ.B.B.; Halfweg—Helder; E.H.S.— D.S.S.H.; Hillegom—L.D.W.S. S PORT-ALLERLEI Het Haarlemsch afdee.lingstwaalftal van den Ned. Korfbalbond speelt 9 Mei te Zaandam op het terrein van Zaandam-Zuifl tegen het afdee- lingstwaalftal van Noord-Holland boven 't IJ om den Honigs-Maizena-beker. RADIO-PROG'ÖUaMA. VRIJDAG 23 APRIL 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Dansen (gr.). 7.00 BNO Nieuwsberichten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Instrumentale soil (gr.). 7.55 Programma-overzicht. 8.00 BNO Nieuws- en culiureele berichten. 8.15 Instrumentale soil (gr.). 8.30 Viool en piano (gr.). 8.50 Mozart-Grieg concert (gr,). (9.30.9.37 Spiegel van den dag opn). 10.00 Rustige wijzen (gr.). 10.30 Land in bloei. 11.00 Orkest Willy Kok en gramofoonmu- ziek. 12.00 Almanak. 12.05 Orkestconcert (gr.). 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Itaïiaansche opera-fragmenten (gr.). 13.45 Pianovoordracht, (gr.). 14.00 Het groote Omroeporkest en solist (Als intermezzo Klankbeeld over Willem de Mé- rode). 16.00 Trouw, voordracht met muzikale om lijsting. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Laat bloemen Uw tolk zijn (opn.). 18.00 Blokfluit, dwarsfluit en clavecimbel. 13.30 BNO Nieuwsbe richten. 13.40 Duitsche taalcursus. 19.00 De reine Dwaas, klankbeeld over Parsifal. 19.30 Opera ..Parsifal". 21.00 Pianocomposities van Frans Liszt (gr.). 21.10 BNO Nieuwsberichten. Vanaf *21.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 21.15 De Melodisten, soliste en orgelspel (gr.). 22.15 Requiem, Mozart (gr.). 23.0524.00 Viool, piano en orgel (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Brandende kwes ties (opn.). 8.30 Voor de binnenschippers. 8.45 Orkestconcert (gr.). 9.30 Kwartetconcert (gr.). ^10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Pianovoor dracht. 11.00 Passiemuziek vaar 't Evangelie van Mattheus, J. S. Bach. 12.30 Orgelconcert (gr.). 12.45 BNO Nieuwsbericthen. 13.00 Omioeporkest en solist. 14.00 Passiemuziek naar het Evangelie van Mattheus, J. S. Bach. 10.00 Godsdienstige uitzending. 16.45 BNO Nieuwsberichten 17.00 Voor de jeugd. 17 30 Salonorkest en pianoduo. 18.00 Spiegel van den dag en BNO: De Jordaner vertelt over sociale npoden. 18.15 Salonorkest en pianoduo. 18.45 Sportrevue van de week. 19.00 Musette orkesfT 19.4J BNO Nieuwsberichten. 19.55 Wenken voor volkstuinders. 20.00 BNO Ëngelsche uitzending „Holland's political aspects (Voor de Radio-Centrales: gramofoonmuziek). 20.15 Rond den Stephanstoren. 20.45 Klassieke gramofoon muziek. Vanaf 21.15 alleen voor de Radio-Cen trales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 21.15 Die Sieben Worte Jesu Christl am Kreuz, Heinrich Schütz (opn.). 21.45 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. "22.05 Avondwijdipg. 22.1524.00 Zie Hilversum I. ZATERDAG 24 APRIL 1943. 6.45 Koor van den Nederlandschen Arbeids dienst (opn.). 7.00 BNO Nieuwsberichten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Gramofoonmuziek 7.55 Programma-overzicht. 8.00 BNO Nieuws- en cul- tureele perichten. 8.15 Instrumentale solisten (gr.). 8.50 Gevarieerd morgenconcert (gr.). (9.30— 9.37 Spiegel van den dag opn.) 10.00 Orkest Wil ly Eberlé (opn.). 10.30 De klokken keeren terug, voordracht. 10.50 Orkest Gerard Lebon. 11.30 Cello en piano. 12.00 Almanak. 12.05 Orkest Klaas van Beeck. 12.45 - BNO Nieuwsberichten. 13.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 13.45 De wekelijk- sche wandeling. 14.00 Piano-vierhandig. 14.30 Europeesche tijdschriftenschouw. 15.00 Bonte middag. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Disco- Variété. 18.00 Orgelconocert. 18.30 BNO Nieuws^ berichten. 18.40 Voor de kleuters. 18.45 Parsifal, opera. 20.15 Viool piano en zang en piano. 21.10 BNO Nieuwsberichten. Vanaf 21.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 21.15 Bach-Handel-con cert (gr.). 21.45 Volksliedjes door het Meister sextet (gr.). 22.15 Instrumentaal en vocaal avond concert (gr.). 24.00. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Sportnieuws. 8.25 Rococo octet (opn.). 9.00 Licht moi-gencon- cert (gr.). (9.15—9.30 Voor de vrouw). 10.00 Gods dienstige uitzending. 10.30 Zang en piano. 11.00 Voor de jeugd. 11.20 Matrozenkoor (gr.). 11.30 Pianovoordracht en klarinet en piano. 12.30 K<k nijnenliefhebbers Attentie! 12.45 BNO Nieuwsbe- richten. 13.00 Passie en Paschen weerspiegelen in het Nederlandsche volkslied. 13.20 Piano, viool en strijkkwartet (gr.). 14.00 Godsdienstige uit zending. 14.30 Hoe laat is het? (opn.). 15.00 Con certgebouworkest (opn.). 16.05 Liederen van Jo hannes Brahms (gr.). 16.15 Zonnegoudje, zangspel, 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 BNO Uitzen ding voor Nederlandsche zeelieden. 17.30 Ge mengd door „Pro Musica" en gramofoonmuziek, 18a.00 De W.A. in het N.S.K.K. 18.15 Melodisten en soliste. 18.40 Landmans Lust. 19.00 De Melodis ten en soliste. 19.15 Orkest Malando. 19.45 BNO Nieuwsberichten en Spiegel van den dag. 20.00 BNO Politiek weekoverzicht. 20.15 Van de eene melodie in de andere (gr.). 20.45 Voor den Ar beider. 21.00 Van de eene melodie in de andere (gr.). (Vanaf 21.15 alleen voor de Radio-Centra le die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 21.45 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. 2.05 Avondwijding. 22.1524.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 8