Luchtaanvallen op plaatsen in Syriè. KAPITEIN SCHERPDEGEN De Italiaansche weermacht- berichten. Het Italiaanscue weermachtbericht van Donderdag luidde: Aan het Zuidelijke Iront in Tunis hebben troepen ook Woensdag door een hard nekkig verzet en groote waakzaamheid v-ersiand geboden aan hernieuwde hevige vijandelijke aanvallen, welke door een zeer sterke artillerie gesteund werden. Bij het taaie verzet van een vooruitgeschoven at- deeling onderscheidde zich in het bijzonder het 1ste bataljon van het 66ste regiment infanterie „Trieste", dat onder bevel van kapitein Politi Mario van Sulmona den aan vallenden Nieuw-Zeelandschen troepen aan zienlijke verliezen toebracht. Zware Duitsehe* bommenwerpers, hebben aanvoercentra achter de vijandelijke linie met bommen bestookt; vier vijandelijke vliegtuigen werden door jagers en twee door afweergeschut neergehaald In een geslaagde nachtelijke operatie heb ben onze vliegtuigen de petroleum-installa- ties te Tripoli in Syrië gebombardeerd. Steiani meldt hierover het volgende; In den nacht van 19 op 20 en in dien van 20 op 21 April hebben sterke formaties Ita liaansche lange afstand bommenwerpers te Haifa en te Tripolis in Syrië havenwerken, pakhuizen en petroleumraffinaderijen met brisant- en brandbommen bestookt. Terwijl in Tripolis (Syrië) het afweergeschut nau welijks in actie kwam, werden de Italiaan sche bommenwerpers in Haifa met een hevig afweervuur ontvangen. Zij wisten deson danks hun bommen in cfè doelen te plaat sen zonder verliezen te lijden. Het Italiaansche weermachtbericht van Vrijdag .luidt: In den Zuidelijken sector van het front in Tunis boden onze troepen Donderdag door herhaalde tegenaanvallen op dappere wijze weerstand aan den krachtigen vijandelijken druk, die in hevigheid toenam. Speciale ver melding verdient de divisie Pistoa onder bevel van generaal Falugi, welker infante rie kranig en onwrikbaar de herhaalde aan vallen van veel sterkere Britsche strijd krachten doorstond. Ook in den Westelijken sector, waar de vijand zijn aanvalspogingen verhevigde worden zware gevechten geleverd. Duitsehe jagers hebben in luchtgevechten zes vlieg tuigen neergeschoten. Bovendien werden vier Spitfires vernietigd door onze jagers, die een luchteonvooi begeleidden. Vijandelijke toestellen hebben een aanval gedaan op Syracuse, waar drie burgers om het leven kwamen en 13 gewond werden. Br is lichte schade. Op Carloforte (Cagliari) en in de omgeving van Catanozaro en Ra gusa werden eveneens eenige bommen ge worpen, waardoor in het geheel 4 menschen gedood en 14 gewond werden. Twee uiieg- tuigen werden door afweerbatterijen neer gehaald, een dier vliegtuigen viel brandend neer ten Oosten van Syracuse, het andere viel bij Pozzallo (Ragusa) in zee. Internationale Roode Kruis over Katijn. Het Internationale Comité van het Roode Kruis heeft een bericht gepubliceerd, waar uit blijkt, dat het Roode Kruis bereid is door het aanwijzen van neutrale deskundi gen aan de identificeering der volgens .Duitsehe berichten bij Smolensk gevon den lijken mede te werken, onder voor waarde, dat alle betrokken partijen daar- om verzoeken, in overeenstemming met het memorandum dat het comité op 12 Septem- •u* tot de OOI"logvoerende ètaten ge richt heeft en waarin de beginselen werden uiteengezet, „volgens welke het Roode Kruis eventueel aan een onderzoek kan deel nemen. De Ulven verloren geacht. Thans moet alle hoop op de redding van de bemanning van dé Zweedsche duikboot Ulven, die sedert een week vermist wordt, worden opgegeven. Ook het onder moeilijke omstandigheden verrichte werk der duikers is zonder resultaat gebleven. AGENDA Zaterdag 24 April: Stadsschouwburg: Snip en Snaprevue „Tot uw dienst", 2.30 en 6.30 uur. Gem. Concertzaal: Variétépro gramma, 6.30 uur. Rembrandt: „Hab mich heb (alle leeft.) 2.30, 4.45 en 7.15 u. Palace: „Schijnwerpers in den mist" (18 j.) 2, 4.15 en 7 uur. Moviac: „Haar privé-secretaris" (alle leeft.) 2.30, 4.45 en 7 uur. Luxor: ,De gouden stad" (18 j.) 2, 4.15 en 7.15 uur. Frans Hals: „Menschen vom Variété" (18 j.) 2.30 en 7 uur. Zondag 25 April: Stadsschouwburg: Snip en Snaprevue „Tot uw dienst" 2.30 en 6.30 uur. Gem. Concertzaal: Variétéprogramma 2.30 en 6.30 uur. Bioscopen: Zie Zaterdag. (Luxor: 2, 4.30 en 7 uur; Frans Hals: 2, 4.30 en 7 uur; Moviac: 12.30, 2.30, 4.45 en 7 uur) Maandag 26 April: Als Zondag. APOTHEKEN. Geopend des avonds van 7 uur af en des Zondags: Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, Telef. 13290; Forijn, Gr. Houtstraat 78, Tel. 10500; Remmers, Kruis straat 6, Telef. 10354; Noord-apotheek, Jan Gijzenkade 181, Telef. 23821. Heemstede: Apoth. Schotsman, Binnen weg 206, Telef. 28320. Slachtoffers van het bombardement. Hier volgt de -lijst van overledenen ten gevolge van het bombardement op 16 April 1943: Wed. Gertenbach, geb. Van Ginhoven, Maria, 40 j., zonder beroep. Gertenbach, Willem J. H., 9 j. Gertenbach, Niesje A. E., 3 j. Gertenbach, Anna M„ 2 j. Wed. Augustijn, geb. Berkel, Jenneke, 74 j. zonder beroep. Geeven, Petrus, 25 j., tinimerman. Echtg. Geeven, geb. Jansen, Maria, 23 j., zonder beroep. Augustijn, Antonie, 44 j., typograaf. Echtg. Augustijn, geb. Blokker, Hendrika A., 38 j„ zonder beroep. Van der Peet, Johannes, 33 j., slager. Van Elferen, Nicolaas, 66 j„ gepensionneerd Pijl, Gerrit, 54 j., winkelier. Echtg. Pijl, geb. Barendreeht, Johanna, 45 j., zonder beroep. Pijl, Adrianus I., 22 j., student. Boelhouwer, Jacob, 39 j„ suikerbakker. Boelhouwer, Jacob, 2 j. Echtg. Staats, geb. Out, Wilhelmina, 52 j. zonder beroep. Wed. d'Hane, geb. Out, Johanna B., 58 j.. zonder beroep. Wed. Schols, geb. Pijnaken, Jannetje, 85 i., zonder beroep. Marree, Hendrik, 58 j., timmerman. Echtg. Marree, geb. Dozeman, Hilligje. 56 j., zonder beroep. Echtg. Fiscalini, geb. Van Tongeren, Hen rietta J., 40 j„ zonder beroep. Fiscalini, Anna M., 6j. Fiscalini, Jacobus, 3 j. Seton, Johannes, 5 j. Seton, Wilhelmus, 2 j. Kapper, Jan, 53 j„ schilder. Echtg. Kapper, geb. Kip, Marie J. G„ 47 j zonder beroep. Van der Weijden, Johannes A., 14 j. Vierhout, Elisabeth, 9 j. Echtg. Prosee. geb. Hooft, Grietje, 32 j., zonder beroep. Echtg. Bos, geb. Burggraaf, Johanna W. E. 26 j., zonder beroep. Bos, Francisca. 9 j. Blokker, David, 2 j. Hendriks, Hendrik, 11 j. Eqhtg. Gehner, geb. Van der Wel, Jo hanna C., 35 j., zonder beroep. Knol, Lucas A., 45 j., vletschipper. Out, Pieter, 51 j., zonder beroep. Deen, Hermanus G., 37 j„ lasscher. Echtg. Deen, geb. Baks, Catharina H„ 62 j. zonder beroep. Bakker, Klaas G., 44 j., chauffeur. Echtg. Walbracht, geb. De Graaf, Johanna 42 j., zonder beroep. Smeenk, Heintje S., 22 j., verkoopster. Echtg. Van Gulik, geb. Van der Heeft Alijda M. E., 31 j., zonder beroep. Creemers, Johan M., 76 j., zonder beroep Echtg. Creemers, geb. Steenkist, Geer truida, 47 j„ zonder beroep. Massare, Tommaso J„ 11 j. van Eekelen, Marianne M., 16 j. Scheffer. Christiaan A. A., 10 j. Meur, Chrstiaan, 31 j., mach. bankwer ker. Echtg. Gimpel, geb. Weiner, Marie E. M 29 j., zonder beroep. Fijnheer, Anne, 16 j„ scholier. Echtg. Koers, geb. van Andel, Elisabeth P.. 66 j., zonder beroep. Echtg. Spakman, geb. Baars, Wilhelmina P., 21 j., zonder beroep. Echtg. Dijkstra, geb. Venbroek, Antje T., 33 j., zonder beroep. Echtg. Weerts, geb. Honing, Johanna G. 49 j., zonder beroep. Ëchtg. Horemap. geb. Bruigom, Maria C. 57 j„ zonder beroep. Echtg: Dekker geb. van Beek, Helena E L., 58 j., zonder beroep. Vosters, Anna M. A., 30 j., zonder be roep. Koppen, Simon, 8 jaar. Luijken, Wilhelmus G„ 81 j„ zonder be roep. Metten, Johannes G„ 33 jaar, boekhouder. Echtg. Scheringa, geb. Misset, Johanna C„ 38 j., zonder beroep. Scheringa, Ilse, 8 jaar. Kro, Jan, 4 jaar. Echtg. van Wel, geb. Hagers, Sophia D.. 29 iaar, zonder beroep. Echtg. Dirken, geb. Gutberlet, Anna, 45 j. zonder beroep. Van Pelt, Jan D., 47 j„ mach.bankwerker Pleiter, Johannes M., 62 j., zonder beroep Pleiter, Johann. 14 j_ Pleiter, Dick. 11 j. Nabarro. Aron N.. 43 j., zonder beroep Gort, Pieter, 37 jaar, vellenbereider. Beijer, Elis. Maria, 23 jaar, leerling ver pleegster. De waarnemend Politie-President ver zoekt aan de bevolking aan. zijn bureau al hier op te willen geven de 'namen en gege vens van nog vermiste personen. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haarlem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C Berks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. "Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, H.stede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort, Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. INZAMELING VOOR SLACHTOFFERS BOMBARDEMENT. De Provinciaal Leider van den Neder landsehen Volksdienst deelt mede dat hem berichten bereiken over particuliere inza melingen /voor de slachtoffers van het bombardement op onze stad. Nadrukkelijk zij er nog eens op gewezen dat voor degelijke inzamelingen toestem ming noodig is van den Procureur-Gene raal, die deze toestemming uitsluitend verleent aan den Nederlandschen Vólks- dienst als de Centrale instantie welke de algeheele verzorging van de slachtoffers op zich genomen heeft en over de juiste gegevens der getroffen gezinnen beschikt. In feite is dus elke particuliere inza meling verboden terwijl geen garantie ge geven kan worden dat de gevers hun geld en goederen niet aan onbetrouwbare ele menten ter hand stellen. Men geve dus uitsluitend aan de mede werkers van den N.V.D. en W.H.N, die in het bezit zijn van een legitimatiebewijs. 24 April a.s. vangt de officieele inzame ling voor de slachtoffers hier ter plaatse aan. Alle reeds ingezamelde goederen en gelden kunnen worden bezorgd aan het Plaatselijk Bureau N.V.D. KINDBR-PAASCHFEEST VAN VREUGDE EN ARBEID. In het Rembrandt-Theater werd heden morgen een Paaschfeest georganiseerd door de afd. Vreugde en Arbeid van het Ned. Arbeidsfront. Eenige honderden kin deren, waarvan de vaders in Duitschland werken, waren aanwezig en zij hebben ge noten van een uitstekend programma. Op het tooneel was een prachtige bloemen versiering aangebracht. Het programma werd geopend met een begroetingswoord van den plaatselijken leider van Vreugde en Arbeid. Daarna werden tal van aardige liedjes uit volle borst gezongen onder de bekwame leiding van den heer Coevoet, waarbij het orkest van Will Hildering op voortreffelijke wijze voor de begeleiding zorgde. ■Daarna gaf het Amsterdamsche Jeugd- tooneel een opvoering van „Keesje de Piccolo" in drie bedrijven, waarbij het jonge volkje zich braaf amuseerde. Het was een aardig idee om alle kinde ren een leuke Paasch-groet te laten stu ren aan hun vaders in Duitschland. De postbode kwam de kaarten zelf halen in de zaal, zoodat een spoedige verzending ge garandeerd is. Wat ook buitengewoon in den smaak viel, waren uiteraard de heerlijke tracta- ties. De kinderen hebben volop van het mooie feest genoten, hetgeen voor een niet gering deel aan de keurige organisatie is te danken. GEREFORMEERDE KERK. De heeren J. Hamsen en J. de Vries heb ben om gezondheidsredenen ontheffing uit hun ambt als ouderling der Gereformeerde Kerk van Haarlem bij den Kerkeraad aan gevraagd. WIE RAAKTE ZIJN BEURS KWIJT De waarn. politiepresident te Haarlem verzoekt degene, die op 18 April 1943 in een automatiek aan de Groote Markt alhier een portemonnaie met inhoud is kwijtge raakt, zich te willen melden aan zijn bu reau aan de Smedestraat te Haarlem, afd. recherche. INBREKERS AANGEHOUDEN. De recherche alhier heeft aangehouden een 20-jarigen metaalbewerker, een 28- jarigen loodgieter en een 30-jarigen schilder die op het emplacement van het igoederen- station alhier 's nachts spoor weg wagons openbraken en daaruit goederen weg namen. Verder is aangehouden een 42-jarige keil ner, die door middel van een valschen sleu tel een jas, geld, distributiebescheiden en nog eenige andere voorwerpen uit een woning in de Bakkerstraat had weggenomen Bij onderzoek bleek hij op dezelfde wijza in een woning in de Diepenbrockstraat te zijn binnengedrongen, alwaar hij een pakje boter en een paar pakjes vet had wegge haald. HET WITTE KRUIS In de ledenvergadering van de afdeeling Haarlem van de Noordhoilandsche Vereeni- ging „Het Witte Kruis" heeft de- secretaris, de heer Schnitger, het jaarverslag uitgebracht Het aantal leden steeg met 110 en bedroeg op 31 December j.l. 3134. De wijkverpleegsters vervulden, evenals vorige jaren, tot groote tevredenheid van bestuur en leden, met 'iefde en toewijding ®haar veel omvattende taak 16.268 bezoeken werden afgelegd, waaronder 1.025 bezoeken aan onvermogenden, niet bij de afdeeling behoorende niet begrepen zijn. Uit geleend werden 1.052 artikelen uit de magazij nen. Het aantal douchebaden in de vijf bad huizen steeg aanzienlijk en bedroeg 246.786. Het verslag van den penningmeester werd va^^esteld sti hem werd voor zijn accuraat beheer décharge verleend. Bij de rondvraag werd er aan herinnerd dat leden, die geëva cueerd zijn, in de plaats van hun nieuwe wo ning zonder kosten naar de plaatselijke af deeling overgaan. AANKOOP VAN EEN PERCEEL. De burgemeester heeft besloten voor de gemeente aan te koopen perceel Gortestraat n®. 11 voor 1850. SCHOUWBURG JANSWEG. Toen vorig jaar besloten wérd tot den aan koop van den voormaligen schouwburg met het daarin aanwezige meubilair, decors en requisieten, zijn in verband met de bedoeling, om het gebouw nog tijdig voor het speel seizoen 1942'43 gejeed te maken, verschil lende voorbereidende werkzaamheden ver richt. De-verbouwing kan echter voorloopig niet geschieden en ter betaling van de kosten van 8600.heeft de burgemeester besloten, dit bedrag te plaatsen op de begrooting 1943. VERKOOP VAN GROND. De burgemeester heeft besloten aan den heer J. H. Wagenaar tegen den prijs van 25 in koop af te staan, den grond, gelegen aan den Burgwal, groot ongeveer 0.72 M2. De bedoeling is op den grond den voorgevel van perceel Burgwal 1 te bouwen. SLANGKOPPELINGEN BRANDWEER. De slangkoppelingen in gebruik bij de brand weer wijken af van die, welke in gebruik zijn bij andere gemeenten. Ter garantie van een wederzijdsche snelle en doeltreffende hulpverleening over grootere afstanden, heeft de burgemeester besloten de schroefkoppe- lingen te vervangen door Storzkoppelingen; de kosten worden op 14.175 geraamd. BANNE- EN RAYESTERG. De burgemeester heeft besloten de Banne- en Ravesteeg aan het openbaar verkeer te onttrekken. FILIAAL GEM. GENEESKUNDIGE DIENST. Ten behoeve van de huisvesting van de Staatspolitie is het noodzakelijk, dat het bij den Gem. Geneeskundigen- en Gezondheids dienst als filiaaal in gebruik zijnde gedeelte van het voormalig Raadhuis van Schoten wordt ontruimd. Om te voorzien in een filiaaal heeft de burgemeester besloten met ingang van 1 Februari j.l. van de Exploitatie. Maatschappij Kenau N.V. voor den tijd van twee jaa_r te huren, den winkol met woning aan den" Rijksstraatweg 250 en aan de Jan Gijzenkade 254, zulks tegen 1500.per jaar. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Aardappelen Aardappelen Aardappelen Aardappelen Beschuit Bloem Boter Boter Boter Boter Brood Bon Kaart 18A 18B 554 555 18 544 tm. 547 13A 13B 17A 17B 18A 18B Brood Cacao m. suiker 3-21, Chocolade Eenh.zeep Eieren Eierfen Gort Gort 534, 2-20, Havermout Jam 17A, Kaas Kaas 4-21 17 514 S. T 540 3-20, 4-20 550 19A 551 549 Koffiesurr. Margarine Margarine Margarine Margarine Melk 527 tm. 529 541 tm. 543 17, Peulvruchten Petroleum Rundvet, vet Rund vet, Rundvet, Rundvet, RÜst Scheerzeep Sigaren Sigaretten Sigarillos Sinaasappelen 3-14 (zw) vet vet t vet 17B 526 13A 13B 17A 173 18. 19 4-22 552 07, 08 13A 13B 17A 17 B 193 N Aard. Aard. Algem. Algem. Beschuit Algemeen Boter Boter Boter Boter Brood Brood Reserve Versnap. Eenh.zeep Algem. Reserve Algem. Kind.voeds. Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Boter Boter Boter Boter Melk Reserve Algem. PetroL Boter Boter Boter Boter Kind.voeds. Textiel (m) Tabak Tabak Tabak Hoev. 2 kg. 1 kg. I kg. 1 kg. 70 gr. 1 rants. 250 gr. 125 gr. 250 gr. 125 gr. 400 gr. 100 gr t.m. l Mei 1 Mei 24 Apr. 1 Mei 1 Mei 15 Mei 28 Apr. 28 Apr. 28 Apr. 28 Apr. 1 Mei 1 Mei 150 gr. 15 Mei 100 gr. 15 Mei 1 rants. 30 Apr* 1 ei 15 Mei 1 ei 15 Mei 250 gr. 15 Mei 250 gr. 15 Mei 250 gr 15 Mei 500 gr. 15 Mei 100 gr. 15 Mei 100 gr. 15 Mei 250 gr. 15 Mei 250 gr. 28 Apr. 125 gr. 28 Apr. 250 gr. 28 Apr. 125 gr 28 Apr. 1% Ut. 15 Mei 5*4 Ut. 15 Mei 250 gr, 15 Mei 1 lit 13 Juni 200 gr. 28 Apr. 100 gr. 28 Apr. 200 gr. 28 Apr. 100 gr. 28 Apr. 250 gr. 15 Mei 45 gr 30 Apr. 5 stuks 1 Mei 20 stuks 1 Mei 10 stuks 1 Mei Suiker Suikerwerk Tabak Toiletzeep Taptemelk Vermicelli Vleesch Vleesch Vleesch Vleesch Waschpoeder Waschpoedei 3-15 4-19 548 18, 19 "8 S, 7 18, 19 enz. 553 17A 17B 4-23, M-19 M-21, M-23 17, S, r 515-535 Reserve Algem. Versnap. Tabak Toiletzeep Taptemelk Algem. Vleesch Vleesch Reserve Reserve Waschp. Algem. 350 gr. 1 kg. 100 gr. 25 gr. 1 rants. lit. 100 gr. 1 rants. J4 rants. VA rants 2Va rants. 250 gr. 250 gr. 15 Mei 15 Mei 15 Mei 1 Mei 30 Apr. 15 Mei 15 Mei 1 Mei 1 Mei 1 Mei 1 Mei 30 Apr. 30 Apr. CENTRALE VERWARMING SCHOOL KAROLINGENSTRAAT. Voor het aankoopen en het plaatsen van twee nieuwe ketels voor de centrale ver warming in het schoolgebouw Karolingen- straat 61, heeft de burgemeester besloten een bedrag van 12.300 beschikbaar te stellen. 40 JAAR GETROUWD Op 20 Mei a.s. hopen de heer P. J. v. d. Steijle en mevrouw A C. v. d. Steijle-van Akeren den dag te herdenken, waarop zij 40 jaar geleden in'den echt werden verbonden. FEUILLETON door H. GERMAIN 76) Plotseling bleef hij vooi- den graaf de Trè- ves staan en keek hem scherp aan. Met een snijdende scherpte voegde hij hem toe: „Gij zijt nog gemeener dan ik durfde den ken!" De graaf de Trèves sprong dezen keer niet op onder deze beleediging Hij stelde zich er mee tevreden, triomfantelijk te glimlachen. „Allemachtig!" zei hij ironisch. „Gij zijt nog dwazer dan ik dacht, baron „O, maak maar geen grapjes. Ik vermoed, dat ik nu alles weet Gij zijt een ellendeling! Toen gij uw doel niet kondt bereiken, omdat uw slachtoffer zooveel tegenstand bood, hebt gij u van haar ontdaan door haar te verkoo- pen aan de smerige bewakers van het konink lijke verblijf!" En toen de Trèves niets zeide op deze her haalde beleedigingen, ging hij heftig voort: „Ik had straks de bedoeling, u rekenschap te geven. Maar ik ben daar nu van terugge komen. Een edelman kan den degen niet krui sen met, een lafaard al; gij, daarmee zou hij zichzelf onteeren! Ik spuw u alleen mijn ver achting in het gelaat en laat het aan de justi tie over, u voor uw laagheden en misdaden te straffen!" Deze laatste woorden maakten tenslotte een einde aan de houding van ironische kalmte, die de graaf de Trèves had aangenomen. Van woede sprong hij op en vloog op den baron de Grandmaison af met opgeheven hand, als of hij hem in het gelaat wilde slaan. „Een degeneen degen!" riep hij tegelij kertijd uit. Hij was geheel buiten zichzelf en zijn oogen flikkerden van haat Maar een van de musketiers had hem bij den arm gegrepen en hem met kracht bedwongen. Op het zelfde oogenblik trok de ander met een spontaan gebaar zijn degen en reikte dezen aan den woedenden graaf „Hier", zei hij, „als gij er beslist op staat, te vechten, dan zal een van ons beiden u te woord staan. Mijnheer de Grandmaison kan het niet". „Ja, ja!" brulde de Trèves. „Er moet bloed vloeien om die beleediging af te wasschen. Kom, wie van u zal mij voldoening geven?" De musketier, die zijn arm had vastgepakt, trok snel zijn degen. „Dat zal ik doen", zei hij koel. „Mijn naam is de Girac." Daarna wendde hij zich tot den baron, die zwijgend en ernstig de heele scène had aan gezien, als om diens goedkeuring te verkrij gen, en voegde er aan toe: „Kunnen wij naar beneden gaan, naar de binnenplaats?" De officier stemde met een hoofdknik toe. De vier mannen liepen zonder verder iets te zeggen haastig de steenen treden van de hoofdtrap af. Konder eenigen twijfel zou het gevecht zeer ernstig zijn, misschien wel doo- delijk. Toen zij op de binnenplaats waren gekomen gingen de twee tegenstanders dadelijk onder het halfduister van den hemel tegenover al kaar staan. De graaf de Trèves, wiens woede eindelijk tot uitbarsting kwam, rende op den musketier toe en deed herhaalde aanvallen (Wordt vervolgd.)

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2