I Bach's Johannes-Passion. Sinds jaren werkt de koordirigent Jan Booda met' zijn klein maar select Zaansch Bach-koor aan de Johannes-Bassion van Bach; meerdere uitvoeringen ter plaatse gaven net resultaat van studie de noodige plankenvasthetd en nu meende men den yju gekómen om er ook i-laanem op te vergas ten pn wet op den avond van Uoeden Vrij- {fag. Zeer gr ooi was eenter de tegemoet komende nouumg der Haarlemmers niet; het werd een uitvoering voor slecnts een halve zaai. uie geringere belangstelling is wellicht giooteiiaeels al te leiden' uit ae minoere oeKendheid, cue*deze oudere passie muziek van nach bij het publiek be^it. De groote popuiai iteit van ae Matthaeus-Pas- sion, siaa. ongetwijleld de Joh.-P. in den wegi Du zegt center niet veel omtrent de waarde van het werk. Br zijn groote kun stenaars geweest (ücnumann o.a.) die de J. P. do ven ae M. P. stelden. En zelfs al ziet men ae verhoudingen anders, de wer ken giobaai genomen, dan zal men objectiel oordeeienue, anient toch tal van nummers uit de jon. P. die een aequivalent hebben in de Matt. P., bij het eerste werk hooger taxeeren, om hun doorwrochtheid en hun intrinsieke dramatische kracht. Maar (al thans dat is mijn oordeel) de M. P. wint het om haar grootere gedrongenheid, om haar syntnese, en ook om haar meer ver innerlijkte rengieuse verdieping in de be- schouvvenue gedeelten. In hei oudere werk beproeit Bach met succes zijn dramatische kracht, zijn „eniaie artistieke uitdrukkings vermogen, zooaamg dat hij ze later zeii's niet zaï vermogen te overtreffen; maar toen hij de M, P. schreef, was hij geestelijk rijper en kende hij de waarde der beperking, overzag hij. de stol als een ondeelbaar ge heel. noch iaat ons blij zijn dat een zoo g'rootsciïe schepping ais de Joh. P. ons on gerept overgeleverd is en er de geweldige schoonheden, vooral de aangrijpende drama tiek, van bewonderen. Booda's uitvoering gal' daartoe ruim gelegenheid, vooral wat de koorgedeeiteri betreft. Zijn Bach-Koor bestaai niet alleen uit fraai stemmateriaal, maar net is ook m dezen stijl getraind en reageert prachtig op zijn temperamentvolle leiamg. Het zou ons te ver voeren uit de versenillende belangrijke koorstukken de meest opvallende momenten te citeeren; ge noeg zij het te zeggen, dat er geen zwakke momenten waren en dat uit allerhande gen res an bewerking een kfcorcultuur sprak die o ertuigde door warme bezieling, tref-, fencï' karakteristieke en minutieuze afwer king, en dat dit alles culmineerde in het ontroe.eiid mooie slotkoraal, dat weliswaar tameüjk romantisch in klank gezet werd, Jnaa; van een sterk doorleven getuigde. Op de rol van den Evangelist na, die zui ver en vaardig door Han Lefèvre vertolkt werd. werden net als in Bach's tijd de sölo-partijen door leden van* het koor vervuld Dat is sympathiek, maar het dient toch gezegd, dat het niet altijd een uitvoe ring waarborgt die volkomen verantwoord is. Dit werd dan ook het zwakke punt van de uitvoering. Het best bevredigden de so- ptaan Tinê Muys en de alt Miepf Allan, beiden in hun tweede groote aria; alsook de bas A rie van Mever, die echter de Christus figuur nog een waardiger cachet moet trach- te geven. Het instrumentale gedeelte was goed ver zorgd: Emmy van Eeden aan het clavecim- bel en Piet Halsema aan het orgel leverden correct werk en het H.O.V.-orkast bege leidde uitstekend. Soliloquenten als fluit, hobo, alfhobo, cello en violen (ter vervan ging van de violi d'amore) musiceerden met veel smaak. Booda's directie was beheerscht bezielend. Als kooruitvoering was het een gedenkwaar dige avond. JOS. DE KLERK. Hotel-, kamer- en pensiongids. Nieuwe uitgave van „Haarlems Bloei". Reeds eenige jaren kan men bij de Stich ting „Haarlem Bloei" aan het Stationsplein inlichtingen inwinnen over pensions. De be langstelling hiervoor ls groot en steeds kwa men dames en heeren, die elders gewoond hadden, vragen of er pensionadressen be kend waren. Op het bureau werden adressen verstrekt, doch thans ls gebleken, dat er wei nig kamers beschikbaar zijn en de vraag van het aantal personen, dat kamers met of zon der pension zoekt in de stad en naaste om geving, stijgt met den dag. De bedoeling van de Stichting „Haarlems Bloei" is een nieuwe gids samen te stellen, waarin adressen vermeld staan van hotels, kamers en pensions en die gratis uit te reiken. De adressenvoorraad, welke de stich ting bezat is zoo langzamerhand uitgeput, doch aangenomen wordt, dat nog velen over een kamer beschikken en die willen ver huren. Zij kunnen zich tot het bureau wenden. Het is de bedoeling in den loop van het jaar den gids naar behoefte te vernieuwen of aan te vullen. We merken nog op, dat er in Haarlèm en jmgeving nog ruimte beschikbaar is, waar- ian de vreemdelingen dus een ruim gebruik Kunnen maken. REDDINGSLIJNEN EN REDDINGS PLANKJES. In tal van plaatsen van ons land zijn reddingsplankjes opgehangen aan woningen langs vaarwater gelegen. Daitr henneptouw niet meer verkrijgbaar is heeft de Nederl. Zwem- en Reddingshond aan de velen die er om vroegen, kosteloos vlastouw ter be schikking gesteld. Honderden plankjes zijn reeds geplaatst. Wat het redden betreft, zij nog het volgende medegedeeld: Heeft een drenkeling het drijvende plankje of het touw gegrepen, dan trekt men het slacht offer naar den wal. Bij den wal of steiger gekomen, gaan twee helpers op de knieën liggen en grijpen het slachtoffer bij de olsen vast. Zoodra de polsen gegrepen zijn et slachtoffer rugwaarts keeren. gaan staan en staande hijschen zij den drenkeling naar boven, tot 't zitvlak op den wal rust. Steeds 'n slachtoffer, ook zij die gered worden met reddingshaken, ruglings omhoog trekken, om geen oogen, mond, enz. te beschadigen. Onbekende slachtoffers begraven. Donderdagmiddag zijn ai ie slachtoffers van het bombardement, die niet geïdentificeerd konden worden, ter ruste gelegd. In de volgauto's hadden o.a. plaats genomen burgemeester S. Plekker de vertegenwoordi ger van de Ortscommandant Hilbich, mr. Van der Voo, die den Commissaris der provincie vertegenwoordigde,' de heeren M. van Driel en Dr. Ch. A. Götte, resp. wethouder van on derwijs en sociale zaken, de heer Verschoor namens den Politiepresident en vertegen woordigers van N.V.D., N.S.B. en van de Feldgendarmerie. Op de begraafplaats werden de drie kisten, gedekt met bloemstukken van het provinciaal bestuur, het gemeentebestuur, den Ned. Volksdienst en de N. S. B. een oogenblik op gebaard in de aula, waar orgelspel weerklonk. Daarna werden de drie kisten in een ge meenschappelijke groeve neergelaten. Na en kele oogenblikken aan het graf te hebben verwijld, verlieten de autoriteiten, .na het brengen van een eerbiedigen groet aan de onbekende dooden, den doodenakker. Haarlem honderd jaar geleden. De gemeente Haarlem was honderd jaar geleden niet groot. Op eenige woningen na waren alle gelegen binnen de grachten en het aantal "inwoners bedroeg in 1843 ruim 24.000 (thans 145.000), die deel uitmaakten van ongeveer zevenduizend gezinnen. De helft van het aantal inwoners waren Hervormden, waarvoor zeven predikanten waren aange wezen. Dan woonden er in de stad 100 Remon stranten, 880 Doopsgezinden, 1600 Evangelisch Lutherschen, 8900 Roomsch Katholieken, 40 Oud-Katholieken en 458 joden. Haarlem was bekend geweest door vele fabrieken, doch door de omstandigheden ging de handel achteruit. Honderd jaar geleden waren er nog in de stad: een geelgieterij, een letter- en metaalgieterij, vier boekdrukke rijen, twee platloodfabrieken, een steenhou werij, twee cementfabrieken, een leerlooiereij, een zeepziederij, vijf bier- en azijnmakerijen, een zoutkeet, twee Haarlemmeroliefabrieken, drie timmerwerven, twee touwslagerijen, vier lintlabfieken, een stoominrichting voor klee ding, een fabriek voor zijden stoffen, drie vernisfabrieken, een fabriek voor het vervaar digen van gom, een houtzaag-, twee mosterd-, zes mout- enkorenmolens. Ook had Haar lem sedert begin 1857 een gasfabriek en dan was Haarlem het middelpunt van den bloem- bollfflihandel. In 1843 werden zes jaarmarkten gehouden en de kermis, welke op den laatsten Zondag van Juni begon, duurde zes dagen. Moesten de stadgenooten naar het Postkantoor, dan begaven zij zich naar de Smedestraat of naar het Station der paardenposterij, dan naar de Spaarnwouderstraat. De Waag aan het Spaarne werd nog gebruikt voor het wegen van goederen. Vele historische gebouwen wa ren in gebruik, zooals de Stadsdoelen voor de Schutterij, de verschillende poorten, welke toegang gaven tot de stad en in den loop der jaren zijn verdwenen, het Prinsenhof voor de vergaderingen van de Staten van Noord- holland en het Paviljoen Welgelegen vooi een verzameling van schilderijen. Wij besluiten dit korte overzicht, dat be perkt is tot enkele feiten, met mede te dee- len, dat er vier en twintig middelbare en lagere scholen in de gemeente waren, be zocht door drieduizend leerlingen. ONDERWIJSZAKEN. Ten behoeve van het aanschaffen van leer middelen voor de school voor U.L.O. letter C, heeft de burgemeester een crediet van 480 beschikbaar gesteld. Het onderwijzend personeel aan de Meisjes school voor M.O. deelde tot dusver niet in de tijdelijke opvoering van het minimumbedrag der kindertoelage voor alle personen in dienst der gemeente Haarlem. Bij besluit van den burgemeester is genoemd personeel thans ook in het genot van deze regeling gesteld. Aan de Commissie voor Kindervoeding te Haarlem wordt voor 1943 uit de gemeentekas een subsidie toegekend van 34.500 om daar mede te bekostigen de uitgaven ter verstrek king van warm voedsel aan behoeftige school gaande kinderen. De ketels der centrale verwarming in de school aati de Karolingenstraat zijn versleten en herstelling is niet mogelijk. Van gemeente wege is voor aankoop en plaatsing van twee nieuwe ketels een bedrag van 12.300 beschik baar gesteld. Benoemd zijn tot leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim A: W. J. Speller, W. G. F. Sant, E. Geerts Wzn., E. dc Groot, en J. W. van Hezel en tot leden der Commissie B: H. W. de Rijk, R. M. v. d. Hart, H. de Vries, D. Spaargaren en D. W. Miezerus. Ten behoeve van de Dagopenluchtschool zal een aardappelschilmachine worden aange schaft, waarvoor een bedrag van 325 is 'gevoteerd ONTSLAGEN BIJ HET ONDERWIJS Op verzoek der betrokkenen heeft de bur gemeester eervol ontslag'verleend aan: F. A. van Reit, hoofd van de school „Bui tenrust" met ingang van 1 September 1943 onder dankbetuiging voor de langdurige en goede diensten als onderwijzer en hoofd aan de gemeente bewezen. A. J. W. Kemperman, onderwijzer aan de De Ruyterschool met ingang van 1 April 1943. Mej. A. M. Zinkweg, onderwijzeres aan de gemeentelijke school voor voorbereidend on derwijs aan de Berkenstraat, met ingang van 1 April 1943. „DIE SPIELOPERETTE". Gedurende de maand Mei zal „Die Spiel- operette" in een twintigtal plaatsen van ons land o.m. ook te Haarlem, „Frauen haben das gern", operette in 3 bedrijven van Wal ter Kollo opvoeren in de regie van Albert May. De decors en costumes zijn naar ont werpen van Th. Wijdeveld. Medewerkenden zijn o.a. Lya Monti, Marga Graf, Eri Visser, Sophie Degenhardt, Bep Dekker, Betty Inca, Albert May, Toni Hunter, Gerard Müller, Frans Somers. BIOSCOOPNIEUWS VAN DEZE WEEK. REMBRANDT. „Hab mich lieb" zegt Marika Rökk deze week in „Rembrandt" en zij licht dit men- schelijk verlangen toe met alle uitingen van haar mimische en chorégrafische talenten. De ernst is ver te zoeken in deze film, waar in het oude gegeven van het balletmeisje, dat het dank zij haar gelukkig gesternte en haar eigen lieftallige dwaasheden tot prima ballerina brengt nog eens braaf is uitgewerkt, maar wie naar Marika Rökk gaat weet im mers al bij voorbaat, dat hij een uur lang lachwekkende dwaasheid te zien krijgt en voor een keer kan dat immers geen kwaad. Het journaal geeft deze week belangwek kend nieuws, o.m. is een reportage door het getroffen gedeelte in onze stad opgenomen. F. C. Derks. FRANS HALS: MENSCHEN VOM VARIÉTÉ. Het milieu, waarin deze film zich afspeelt heeft altijd éen groote attractie voor het pu bliek gehad. Op het tooneel en achter de coulissen van het groote Colosseum Variété- Theater ziet men een reeks interessante beel den uit het artistenleven. Het verhaal, dat door het geheel geweven is kan daarentegen hoogst oninteressant genoemd worden. Het is een dooreenmengeling van liefde, haat en jaloezie, doch dat alles vermag niet eepigen indruk te maken. Hans Moser vergoedt veel door zijn koddig spel, terwijl daarnaast het optreden van de artisten o.a. van Jack Carey, den kunstschutter (Attila Hörbiger), La Jana met enkele exotische dansen in het Indianan- nummer en de McLean-zusters zeer de aan dacht trekt. Het voorprogramma brengt de gebruikelijke journaals en verder een zeer aardige natuur film over het vervoeren van hopt in de Duit- sche bergstreken. Anth. Steen. MOVIAC: „HAAR PRIVéSECRETARIS". Deze privésecretaris is een goede oude be kende, maar dpt neemt niet weg, dat men er ook voor de fweede of derde keer weer har telijk om kan lachen. Het is een verhaal vol persoonsverwisselingen en misverstanden, waarin Theo Lingen en Gustav Frohlich ver makelijke rollen spelen. LUXOR: „DE GOUDEN STAD". „De gouden stad" schijnt alle prolongatie records in Haarlem geslagen te hebben. Maar nu is het dan toch de laatste week, dat men deze bizondere film kan gaan zien. CINEMA: „SCHIJNWERPERS IN DEN MIST" Een geschiedenis, zooals er reeds vele ver filmd zijn, een verhaal van een man en een vrouw, die meenen, dat zij niet bij elkaar hooren en daarom ieder- hun eigen weg gaan om na veel wederwaardigheden toch weer bij elkaar terug te komen. Het feit, dat de man (Fosco Giachetti) chauf feur is op een groote tankauto en vaak door duisternis, regen en mist en andere moeilijke omstandigheden zijn ritten moet maken, geeft aan deze Italiaansche film een vaak sensa tioneel karakter. —-Behalve Giachetti speelt ook Mariela Lotti een hoofdrol. Sj. Kuiper. Uitreiking distributiebescheiden. A.s. Dinsdag vangt de periodieke uitreiking aan van de bonkaarten voor voedingsmidde len voor de zesde periode. Uitgereikt worden bovendien groentekaarten, zeepkaarten voor kinderen en brandstoffenkaarten. De aandacht wordt er in het bijzonder op gevestigd, dat de letters A en C welke steeds op den eersten Maandag van de uitreiking aan de beurt zijn, thans verdeeld zijn over de uitreikdagen van Woensdag 28 April tot en met Zaterdag 1 Mei. A.s. Dinsdag is het de beurt aan de letter B van Ba tot en met Boen. BENOEMING BIJ DE BRANDWEER. Benoemd is, voorloopig voor den tijd van één jaar, tot hoofdbrandmeester der gemeente Haarlem de heer H. Bresser. VOLKSTUINEN. De burgemeester van Haarlem heeft be sloten namens de gemeente te verhuren aan het Alg. Verbond van Volkstuindersvereeni- gingen in Nederland een perceel grond ten O. van de Jan Haringstraat en ten N. van de Van Dortstraat, groot 13.700 M2. tegen den prijs van 255.per jaar, ten einde hierop 51 volkstuinen aan te leggen. Met hetzelfde doel is eenzelfde overeen komst aangegaan ten aanzien van een per ceel grond ten Oosten van den Rijksstraat weg, groot 14.050 M2. waarop 55 volkstuinen zullen komen. Ten slotte is besloten in eigen beheer voor de uitgifte van volkstuinen te bewerken ge meentegronden aan de Lekstraat, ter weers zijden van de Garenkokerskade, het Theems- plein, langs de Delft ten Zuiden van de Stuy- vesantbrug, het Van Kinsbergenplein en langs den Spaarndamsehenweg ter hoogte van de Bantamstraat. DE N. S. FRAUENSCHAFT EN DE Dl ITSCHE GEWONDEN. Naar aanleiding van den verjaardag van den Führer bezochten vrouwen van de N. S. Frauenschaft-Deutsches Frauenwerk, Orts- gruppe Haarlem, een lazaret in Noord-Hol land. In de zalen van dit lazaret, die met bloemen versierd waren, overhandigden de vrouwen den gewonden en zieken rook artikelen, zoeternijen, fruit en boeken,welke gaven zij vergezeld deden gaan met de beste wenschen voor een spoedig herstel. Onder de aanwezigen bij dit bezoek be vonden zich o.m. mevr. Flament, de kreis- frauenschaftsführerin, en mevr. Portisch, de lazaretsverzorgster. OPRUIMEN AFDEKKING WATERMETER. In het najaar maakten wij, op verzoek van den directeur van het Waterbedrijf Haarlem, onze lezers tijdig attent op de maatregelen, welke toen genomen moesten worden tegen het bevriezen van den watermeter. Thans, nu geen vorst meer te verwachten is, is de tijd aangebroken orti de bedekking van den watermeter te verwijderen en den meterput schoon te maken, door alle zak ken, stroo, oude dekens en dergelijke uit den meterput te halen. Indien men overeenkomstig het advies van de Waterleiding den watermeter tegen vorst beschermt door het aanbrengen van een houten tusschendeksel met handvat, behoor lijk sluitend op halvo hoogte in den meterput aangebracht, dan miJet ook dit tusschen deksel thans verwijderd en opgeborgen worden. Hoe het niet moet. De heer W. H. J. Vilsterman, voorzitter van de plaatselijke afdeeling van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren te Nieuwer Amstel, schrijft in het orgaan dezer vereeni- ging een artikeltje, waaraan we het vol gende ontleenen: Als er één diersoort is dat momenteel, slachtoffer der tijdsomstandigheden is ge worden, dan is het wel het konijn. Dit dier, bonloos te consumeeren, beleeft op heden „zijn hel". Bijna iedereen houdt konijnen. Én op welke wijze! Men behoeft hier wer kelijk niet over te schrijven; het kleinste kind kan constateeren dat de verblijven dezer arme dieren soms meer dan ergerlijk zijn. Doch de laatste acte in het levens- treurspel onzer arme langooren is de meest tragische. Ik heb als dierenbeschermer en voorzitter van een afdeeling eener vereeniging voor dierenbescherming zonder ook maar iets te kunnen bereiken (want wettelijke voor schriften zijn er niet) moeten constateeren dat hierbij het summum van sadistische menschelijke wreedheid werd bereikt. De arme beesten werden voor 't grootste ge deelte alle ondeskundig afgemaakt. Men hing ze op aan stevige en niet stevige touw tjes, men stak ze met een zakmes, men knuppelde ze en zelfs is mij een geval be kend van een dier dat 's morgens was neer- geknuppeld en dat des middags zoek was. Het dier dat „schijnbaar dood" in een ga rage was neergelegd ter verzending, werd later in een vertrek verscholen levend terug gevonden. Opnieuw werd het „beknuppeld" en'vermoedelijk afdoende. Een ander ko nijn bleek na 5 minuten hangen evenmin dood te zijn en werd toen op een andere, even „handige" wijze afgemaakt, het werd n.l. bij de pooten genomen en met den kop tegen den grond geslagen. De schrijver doet in verband met het bovenstaande een beroep op alle dieren vrienden, om tot een actie te geraken, ten einde dierenmishandeling van deze soort afdoende te verhinderen. MUTATIES BIJ HET ONDERWIJS. Bij besluit van den Burgemeester van Haar lem is* benoemd tot vakonderwijzer in de lichamelijke opvoeding bij het Openbaar Lager Onderwijs alhier de heer C. Jonkergouw te Hengelo, tot tijdelijk leeraar in de wiskunde en mechanica aan de H B. S. B de heer L. Binnendijk te Leiden, tot onderwijzer aan de Jan Ligthartschool (Botermarkt) de heer C. Kooiman, thans onderwijzer aan de Mr. J. H. Thielschool, tot tijdelijk leeraar in de Ned. Taal en Letterkunde aan de H.B.S. A de heer F. G. Hesmerg te Haarlem, tot tijdelijk leer aar aan de Gem. Avondschool voor Nijver heidsonderwijs de heer S Pal, geboren te Drachten, tot huishoudster-kinderverzorgster aan de Dagopenluchtschool mej. L. C. Mul ler, tot onderwijzer aan de school voor U. L. O. C (Karolingenstraat) de heer P. C. van Eerden, thans onderwijzer aande Jan Ligt hartschool, tot tijdelijk leeraar in 't Spaanschi aan de H.B.S. A de heer G. P. de Ridder te Amsterdam, tot tijdelijk leerares in de schei kunde aan de 2e H.B.S. B mej. J. C. Pathuis te Amsterdam, tot onderwijzeres aan de school voor voorbereidend onderwijs mej. A. P. Bunte te Haarlem. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Abonnement, Halderman. Tempeliersstraat 51 rd.; broche, v. Eden, Judith Leijsterstraat 12; broche eitz., J. Thiery, Marnixplein 4; gordijn rail, Dreyer, Sitlemstraat 2 rd.; hond, v. Zwol, Zomervaart 156 A; halsdoek, Braakenburg, Gen. de te Reijstraat 37; horloge, Reijers, Zomerstraat 21; handdoek met inh., Boersma, Kruisweg 44 rd.; hondenhalsband, Bos, Spaarndamscheweg 524; mantel. Nolet, Zwaardstraat 25; portemonnaie m. inhoud, Incassodienst, Jacobijnestraat; pijp, Stijn- man, Bisschop Callierstraat 31; schoen, Nieuwen- hof, Altenastraat 10. Burgerlijke Stand. HAARLEM 22 April 1943. BEVALLEN: 20 April, J. M. LuckeGoossens, d.; M. MeijersHartendorp, z.; T. F. Steenhuis Eikerbout, z.; E. A. B. BraakSchiering, z.; 21 April, C. C. v. HemertKonings, z.; C. C. M. Jansen—van Egmond, d.; 22 April, C. Kröner- Fris, z. OVERLEDEN: 15 April, A. Fijnheer, 16 j., Vos- maerstraat; M. E. M. GimpelWeiner, 29 j., Cre- merplein; H., 11 j., z. v. F. J. Hendriks, van Zeg- gelenstraat; D., 2 j, z v. M. Blokker, Hofdijk straat; F.. 9 mnd., d. y. F. Bos, Jacob Geelstraat; J. W. E. BosBurggraaf, 26 j., Jacob Geelstraat; G. ProsseeHooft, 32 j., Nïe. Beetsstraat; J., 4 j., z. v. R. F. J. Krol, Ted. v. Berkhoutstraat; I., 8 j., d. v. P. C. Scheringa, Dr. Schaepmanstraat; J. C. ScheringaMisset, 38 j, Dr. Schaepman straat; A. M. A. Vosters, 30 j., van Zeggelen- straat; G. CreemersSteènkist, 47 j., Ted. van Berkhoutstraat; J. M. Creemers, 76 j., Ted. v. Berkhoutstraat; K. G. Bakker, 44 j., Adr. Loos- jesstraat; EJP. Koers—van Andel, 66 j., Vosmaer- straat; P. Out, 51 j., Reigerstraat; W. P. Spak- manBaars, 21 j., van Zeggelenstraat; A. T. DijkstraVenbroek, 33 j., Adr. Loosjesstraat; J. G. WeertsHoning, 49 j., Jac. van Looijstraat; 17 April, A. DirkenGutberlet, 45 j., Ted. v. Berk houtstraat; H. G. Deen, 37 j., Justus van Mau- rikstraat; 19 April, N., 4 mnd., z. v. P. Mentjox, Zomervaart. ONDERTROUWD: 21 April,'P. H. Damave en K. K." Martin; J. W. Smits en G. Schollenberg; P. J. M. Rotteveel en A. M. J. Suijskens; P. C. Vermeulen en B. Harry van; J. Dreijerink en E. Knijpers; A. Donckerwolcke en A. T. Jonker; C. Jansen en M. Hellingman; N. W. C. G. J« Kamp en M. C. Vanderauwera; P. Freeke en W. v. d. Wal; P. C. Rus en A. Oosterheert; L. Cats en C. P. Boot; J. C. van Spanje en A. M. Redeker; P. S. A. Huiberts en A. v. d. Raad; W. Bos en A. Klevering; A. W. v. Crenendonk en A. E. Pastor; C. Pootjes en G. H. Kalma; P. de Haan en C. Veldmeijer; P. Struik en H. J Spit hoven; A. J. Boersma en J. C. Geerlings; D. La- geman en H. K. Roos; H. J. A. Kriek en E. L. Damave; F. J. Müller en G. Drent; W. J. Bracht en N. Vlasveld; A. Kempen en C. Commelter; 22 April, J. L. v. Duin en F. Vos; L. J. Tulen en R. M. Koelemeijer; A. W. Boersbroek en J. G. Bakker; F. Visser en J. v. d. Bunt. GEHUWD: 21 April, H. G. Nijhuis en A. M. J. Nijhuis; H. G. Huiskens en A. T. v. Bree: P. M. Spronk en J. E. Nieuwenhuizen; G. Wikke en A. B. Massop; F. Hofsté en E. A. Vierwind; A. A. Zijlstra en J. Posthuma; T. B. v. d. Graft en J. C. Verhagen; L. J. Visscher en J. M. Bosman; J. v. Altena en G. C. Post; J. Houweling en H. Turk; C. v. Kampen "en S. Zwart; W. Blaauw en F. v. Wijk; F. F. Groos en P. Erbrink; F. Koopman en E. N. Galenkamp; 22 April, A. Kempen en C. Commelter; J. J. Serné en G. v. d. Meer; C. H, Koomen en M. v. Tongeren; L. M. P. de Bruin en W. v. d. Valk; G. Woelinga en G. E. Kroese; T. W. Vogelaar en Jkvr. W. von Winning.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 6