PREDIKBEURTEN. Een hulpmiddel voor de wasch. Nieuwe Uitgaven. RADIO-PROGRAMMA. N&tuu\êykf ADELAAR-ZEEPFABRIEKEN ZONDAG EN TWEEDE PAASCHDAG. HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Ie P. 10: Ds. G. J. Waardenburg .5: Ds. P. W. Foeke'n. 2e P. 8: Liturgische dienst o.l.v. Dr. E. Emmen en Ds. I. P. v. d. Waal. Nieuwe Kerk. Ie P. 10.30: Ds. I. P. v. d. Waal. 2e P. 10.30: Ds. H. Beker. Oosterkerk. Ie P. 10: Ds. W. J. v. Elden. M.m.v. het Oosterkoor. 2e P. 10: Dr. E. Emmen. Noorderkerk. Ie P. 10.30: Ds. W. van Limburgh v. Amsterdam. 2e P. 10.30 Ds. A. Dronkers v. Zaandam. Bakenesserkerk. Ie P. 9.30 Göbel. Kinder- kerk. 10.45: Dr. G. W. Oberman van Utrecht. M.m.v. jeugdkerkkoor. Jeugd dienst. Eglise Wallone. Lundi 26 Avril. 10 h. 30. Confirmation et Service de Sainte Cène, présidé par Mr. Ie.pasteur R. Ie Gras de Nimègue. Evang. Luth. Gem. Ie P. 10.30: Ds. C. H. Brandt. 2e P. 10.30: Ds. W. Spliet- hoff. Geref. Kerk. Ie P. Kloppersingelkerk. 10: Ds. J. W. Siertsema. 5: Ds. Js. v. d. Linden. 2e P. 10: Ds. A. M. Boeyinga. Oude Gracht. Ie P. 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. L. Hoorweg. Zuid-Oosterke'rk. Ie P.. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. J. W. Siertsema. Ver. Doopsgez. Gem. Ie P. 10.30 Ds. Leen- dertz. 10.30: Paaschwijding voor Jongeren m. Jeugdkoor. Ds. Frater Smid. 2e P. 10.30: Ds. Frerichs. 10.30 Oudere Jeugdkerk. 10.30: Jongere Jeugdkerk. Mej. Schepers. Vrije Evang. Gem. Ie P. 10: Ds. D. J. D. du Fos- sé. Lithurgie m. koorzang. 5: Ds. D, J. D. du Fossé. 10: Kinderkerk. 2e P. 10: Ds. D. J. D. du Fossé. Gem. Gods. Ie P. 10: Sa menkomst. Baptisten Gem. Ie P, 19: Ds. T. Jansma m. solozang. 5: Ds. T. Jansma m.m.v. zangkoor. 8: Ds. T. Jansma. Jeugd dienst. 2e P. Geen dienst. Pinkstergem. Ie P. 10 en 6: Openb. samenkomst. 2e P. Geen dienst.Geref. Kerk in Herst. Verb. Ie P. 10: Ds. G. W. van Deth. 10: Kinderdienst in de voorzaal. Evang. Samenkomsten. Zuider kapel. Ie P. 10: H. v. d. Brink Bloemendaal. met zang. 5: Evang. samenkomst H. v. d. Brink. 2e P. 10: J. v. Oostveen, evang. te Alkmaar. Ver. v. Vrijz. Herv. Ie P. 10.30: Ds. E. D. Spelberg, Hilversum. Broeder- gem. Ie P. 10.30: Ds. P? H. de Bres, pred. Leiderdorp, m. koorzang. Rem. Geref. Gem. Ie P. 10.30 Dr. W. R. M. Noordhoff. Chris tian Science Society. 10: in de Ned, taal. 11.15: in de Eng. taal. Stads-Evang. Ie P. 10 en 5: J. Peereboom, Ede. Deutsche Evang. Gemeinde. 26. April 2. Ostertag. 10.30: Festgottesdienst. Pfarrer Xlling. Herst. Apost. Zendingsgem. Ie P. 10 en 5: Gods dienstoefening. 2e P. 10: Godsdienstoefe ning. Gel. Gem. Het Leger des Heils. Ie P. 7.30: Bev. nieuwe leden. 2e 7.30: Paasch- jubelbijeenkomst. Heer en mevr. Jouve- naar. Chr. Geref. Gem. Ie P. ,10 en 5: Ds. W. F. Laman. 2e P. 10: Ds. Laman. Vrije Kath. Kerk. Ie P. 10.30: Hoogmis met pred. Waalsche Kerk. 10.30: Ds. A. R. de Jong, Holl. dienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Kerk Kloosterstraat. Ie P. 10: Ds. H. J. Drost. 5: Ds. W. J. Kalkman v. Amsterdam. Jeugddienst. 2e P. 10: Ds. H. J. Drost. Bijz. dienst m. kinderen v. d. Zondagssch. en hun ouders. Immanuëlkerk. Ie P. 10: Dr. M. v. der Voet. 2e P. 11: Dr. M. van der Voet. Wijdingsdienst. Prov. samenk. N.J.V. Kon. Emmaschool. Raafstraat. Ie P. 10: Ds. M. G. Blauw. 2e P. 10: Ds. H. J. Plaggemars. Chr. Geref. Kerk. Ie P. 10 en 5: Ds. D. Henstra. 2e P. 10: Ds. D. Henstra. Gel.'Gem. Het Leger des Heils., Ie P. 10: Lithurgische dienst. 7.30: Paaschjubel. 2e P. Bijzondere bijeenkomst. Leider: J. Oord. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. Ie P. 10: Ds. Js. v. d. Linden. 5: Ds. A. M. Boeyinga. Noorder- Kapel. Mihahassastr. Ie P. 10.30: M. Schats en J. H. Bossers. 7: J. H. Bossers en ande ren. 2e P. Geen dienst. Ned. Prot. Bond. Ie P. 10.30: Mevr. Dr. A. MankesZernike, Doopsgez. Ped. te Rott. BENNEBROEK. Ned. Herv. Gem. Ie P. 10: Ds. J. G. Lekkerkerker. 2e P. 10: Ds. I. P. v. d. Waal van Haarlem. Jeugddienst. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op Kerkplein. Ie P. 10: Ds. G. A. Barger. 2e P. 10: Ds. D. Tromp van Zandvoort. Ver- eenigde dienst. Kapel. Nieuw-Vredenhof. Ie P. 10.30: Ds. C. M. Briët. M.m.v. kerk koor. Ned. Prot. Bond. Ie P. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma. Rem. pred. te Rotterdam, M. m. v. Dameskoor. HAARLEMMERMEER. Ned. Herv. Gem. Hoofddorp. Ie P. 10 en 3.30: Ds. J. C. Sal- verda. 2e P. 10: Ds. H. O. Molenaar. Bad hoevedorp. Immanuëlkerk. Ie P. 10: Ds. J. H. Boerlijst. M.m.v. kerkkoor. 7: Ds. H. O. Molenaar van Halfweg. 2e P. 10: Ds. J. H. Boerlijst. Wijkgebouw Rehoboth. Ie P. 10: B. Breek, hulppred. te Amsterdam. Rijk. Maranathakerk. Ie P. 10: W. T. J. Koud- staal. 2e P. 10: A. C. Brörens, Vijfhuizen. Bethelkapel. Ie P. 3: W. T. J. Koudstaal. Voorber. H. Av. Vijfhuizen. Eben Haëzer- kerk. Ie P. 10: A. C. Brörens. 6.30: J. Adr. Visser, hulppred. te Santpoort. Jeugddienst. 2e P. 10: W. T. J. Koudstaal van Rijk. Lijn den. Geen opgaaf ontv. Nieuw-Vennep. Ie P. 10: Dienst. 3.30: Paaschzangidienst. Me ditaties door Ds. J. van Roon van Oude We tering en J. den Hartogh, hulppred. 2e P. 10: J. den Hartogh, hulppred. Abbenes. Ie P. 10.30'; J. D. v. d. Meer. 2e P. 10.30: J. D. v. d. Meer. Ned. Prot. Bond. Ie P. Ds. E. Frater Smid, Overveen. Oud-Geref. Kerk. Ie P. 10 en 3: Leesdienst. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. Ie P. 10: J. C. v. Dijk. 2e P. 10: Ds. A. C. van Uchelen van Amst. Geb. Maranatha. Ie P. 12: Jeugdkapel. Jeugdhuis. Ie P. 12: Zondagsschool. Ned. Prot. Bond. Ie P. 10.39: Ds. F. Diikema, Dg. Amsterdam. Geref. Kerk. 10: Ds. J. C. Brussaard. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. Ie P. 10: Ds. Ch. de Beus. 2e P. 10: Ds. J. C. v. Dijk. Geref. «Kerk. Ie P. 10 en 5: Cand. D. van Swigchem. 2e P. Geen dienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. Ned. Herv. Wijkgebouw. Ie P. 10.30: L. J. Bloeimsma, hulppred. 2e P. Geen dienst. Rel. Kring. Ie P. Ds. J. A. van Nieuwen- huyzen, Rem. pred., Hilversum. HALFWEG. Ned. Herv. Kerk. Ie P. 10: en 4: Ds. H. O. Molenaar. 2e P. 10: Ds. J. C. Salverda van Hoofddorp. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Ie P. 10: Ds. H. J. Plaggemars. 2e P. 10: Ds Blauw van Overveen. West. Kon. Emma school, Raaf straat. 10: Ds. Blauw v. Over veen. 2e P. 10: Ds. H. J. Plaggemars. Vrije Evangelisatie. Ie P. 10: H. Wagter van Beverwijk. 2e P. Geen dienst. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerkj le P. 10: Ds. D. Tromp. 2e P. 10: L. J. Bloemsma, hulppred. HILLEGOM. Herst. Apost. Zendings Gem. Beide Paaschdagen alleen dienst te Haar lem. LISSE. Ned. Herv Kerk.. Ie P. 10: Ds. J. Th. van Veenen. 5: Ds. W. A. Hoek van Amsterdam. 2e P. 10: Ds. J. Th. van Vee nen. Geref. Kerk. Ie P. 10: Dr. Th. Ruys Jr. 4: Ds. J. van Wijngaarden van Benne- broek. 2e P. 10: Cand. Blankland, ber. pred. te Anna Paulona, hulppred. te Oegstgeest. Chr. Geref. Kerk. Te P. 10 en 5 en 2e P. 10: Ds. A. Ponstein. Geref. Gem. Ie P. 10 en 4: en 2e P. 10: Ds. A. Verhage. Oud-Geref. Gem. Ie P. 9.30 en 3 en 2e P. 9.30 en 3: Leesdienst. Ned. Prot. Bond. 2e P. 10.15: J. B. Schouwink «van Delft. Sinds eenigen tijd is onder verschillende fantasienamen hier en daar verkrijgbaar tixoton. Vraag eens aan uw drogist, welke artikelen tixoton bevatten. Deze geactiveerde, colloidale klei is n.l. goed te gebruiken vpor allerlei doeleinden. Zoo wordt het o.a. aan geraden als afwaschmiddel en voor het rei nigen van houtwerk. Lost men tixoton in heet water op dan geeft het een bezinksel in het water, doch het laat bij gebruik voor de af- wasch geen strepen op het vaatwerk achter. Het middel bijt niet uit en tast de huid niet aan. Wanneer het tixoton met water gekookt wordt, krijgt men na afkoeling een gelei achtige massa, die toegevoegd kan worden aan het sop van waschpoeder van nieuwe santen- stelling. De reinigende werking wordt hier door verbeterd. Voegt men aan deze gelei achtige massa shampoo toe of oude kwali teit huishoudzeep of scheerzeep, dan ver krijgt men een zeeppasta, die zeer goed vol doet als aansmeermiddel bij het uitboenen van vlekken. De pasta kan ook gebruikt wor den voor toiletdoeleinden. Een recept voor zeeppasta luidt 100 gr. tixoton, 100 gr. huishoudzeep of shampoo, 9 dl. water. Het tixoton met een weinig water tot een glad papje roeren. De rest van het water aan de kook brengen, het tixoton toevoegen en even laten doorkoken. Daarna de geraspte huishoudzeep of shampoo toevoegen. Opnieuw de massa door laten koken en overgieten in schoone potjes. De pasta 1 2 dagen laten staan; ze stijft lang zaam op. GEEN ZINK VOOR HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN Sinds eenigen tijd blijken veelvuldig hoe veelheden /zink te worden verwerkt voor de vervaardiging van stofblikken, waschteiltjes, bakblikken en andere huishoudelijke artike len. Het gebruik van zink of zinklegeering voor vervaardiging van de genoemde artikelen is echter verboden, evenals het geven van opdrachten tot vervaardiging van deze arti kelen en het afleveren daarvan (ook door een ander dan den vervaardiger). Overtreding van deze verbodsbepalingen kan zwaar wor den gestraft. Ieder, wien zulks aangaat, zooals loodgie ters, grossiers en detailhandelaren, wordt aangeraden zich strikt aan de voorschriften te houden, aangezien vanwege het Rijks bureau voor Non-ferro metalen nauwgezette controle op de naleving ervan wordt uit geoefend. VOOR VOLK EN VADERLAND. In Mei 1941 verscheen bij de Nenasu te Utrecht het boekwerk „Voor volk en vader land", samengesteld onder leiding van C. van Geelkerken, en bevattend een overzicht van den strijd der N. S. B. van 14 December 1931, de oprichting, tot Mei 1941. Thans is bij denzelfden uitgever als twee de druk een volksuitgave van dit standaard-i werk verschenen, wel een bewijs hoe dit rijk geïllustreerde en gedocumenteerde werk in een behoefte voorziet. Victoria en haar Spiegelbeeld, door F. M. Huebner, Zuid-Hollandsche Uitg. Mij., Den Haag. De onder-directeur van een schilderij museum, dr. Lucas Trenk is verdiept in de 'stydie van een vrouwenportret, dat korte lings door zijn zorgen in het bezit van het museum is gekomen en wordt getroffen door het herhaalde bezoek, d'at een jonge vrouw aan het museum brengt en daarbij haar aandacht aan het portret wijdt. Lucas Trenk, de stille droomer, de stille genieter van de schoonheid, waarove hij de wacht houdt, geraakt tot het vereenzelvigen van het portret en de bezoekster, een kennisma king volgt en Trenk idealiseert haar meer en meer, totdat hem blijkt, dat een andere man, in alle opzichten zijn tegenbeeld, tus- séhen hem en zijn illysies in staat. En met niets dan een wrange herinnering aan Vic toria verdiept hij zich wedeT in de studie van haar evenbeeld, het portret in het museum. Het verhaal bijft in omvang en bewerking beperkt tot de novelle, maar het is een keu rig stukje werk. Het conflict wordt ons klaar voor oogen gesteld, de beschrijving van personen en zaken is boeiend en de taal voortreffelijk. Een boekje voor deri stillen genieter. Stille opmars; verzen van de nieuwe ge neratie in Nederland, verzameld en ingeleid door F. W. van Heerikhuizen, Wereldbiblio theek, Amsterdam. De heer Van Heerikhui zen betoogt in de „Verantwoording", die dit bundeltje voorafgaat, dat ons land sinds enkele jaren weer een nieuwe dichtergene ratie bezit, waarvan de verschijning sterk de aandacht heeft getrokken. Hij heeft uit haar werken een keuze gedaan' en zoo wor den wij tot de poëzie van een kleine twintig .jongeren" ingeleid. Er zijn namen by, die ons vertrouwd klinken; anderen staan nog blijkbaar aan het begin van hun „opmarsch" Het is moeilijk, in klein bestek een oor deel te geven over deze verzameling ge dichten. Er is zeker veel bij, dat om lezing en herlezing vraagt. Er zijn uit deze gedich ten vele goede gedachten te puren en vele dichterlijke aandoeningen in te bespeuren. Alles goed en mooi. Maar, ziet ge, deze tijd van crisis en strijd en diepten en hoogten roept nu eenmaal tot een anderen dan een stillen opmarsch van stille dichters, die ons in het stille uur hun versjes komen voor dragen. En het is de poëzie die aan deze nieuwe beleving ontsproten is, de zegekreet van de revolutie de krijgszang van het op trekkend leger, de psalm van een nieuw en groot gelooven, die we hier missen F. C. DERKS. Mecklenburgers oiider Nederlandsche vlag 17881796. N.V. Uitg. Mij. „Oceanus". Den Haag. De schrijver van dit werkje is niet vermeld. Het moet iemand zijn, voor wien het snuffelen in vergeelde papieren zekere bekoring heeft en die belangstelt In de oor logvoering ten tijde dat een corps van dui zend soldaten nog een vesting kon verdedi gen onder bevel van een hoofd-officier met een staartpruik. In de roerige dagen van 1788, toen Pa triotten en Prinsgezinden elkaar in Neder land het leven zuur maakten, arriveerde hier te lande een korps van 3 bataljons ter gezamenlijke sterkte yan 1000 man Meck- lenburgsche troepen onder bevel van den luitenant-kolonel D. B. von Pressentin. Het wel en wee van deze Mecklenburgers, die tot 1796 hier te lande vertoefden en hun aandeel bijdroegen tot de verdediging van ons land tegen de Fransche legers, wordt in dit boekje op den voet gevolgd. Groote daden hebben zij niet verricht, maar plichts getrouw hebben zij de hun opgedragen taak volbracht en het verslag daarvan te lezen zal menigeen een interessanten blik vergunnen op het krijgsbedrijf, zooals dat honderdvijftig jaar geleden gevoerd werd. F. C. DERKS. Prof. dr. A. A. Verdenius: In den Nederlandschen taaltuin. (Uitgave: N.V. Uitgevers Maatschappij Else vier, Amsterdam). Wie zich beroepshalve dagelijks iy den Nederlandschen taajtuin --ophoudt, kent de kronkelpaden, die in dezen hof zóo menigeen op een dwaalspoor brengen. Het is goed, dat er taalkundige gidsen zijn, die den argeloozen wandelaar voor verdwalen behoeden en hem tegelijkertijd bijzonderheden vertellen om trent de gewassen die hier zoo weelderig op schieten. Prof. Verdenius is in dit geval de man, die als gids fungeert en hij doet dat op deskundige wijze, zoo te zeggen volgens populair-wetenschappelijken trant. Wie zich ernstig voor de Nederlandsche taal en het juiste gebruik daarvan interesseert, zal stel lig veel nut hebben van prof. Verdenius' ge schrift, dat tal van taaiperikelen opheldert en toelicht, en voorts wetenswaardige dingen mededeelt over de afkomst van woorden, als mede over dialecten en oude uitdrukkingen. H. Voskuil. „Wanneer een eiland zich vernieuwt" door Gerben Cohnjon. N.V. Uitg. Mij. „Oceanus", Den Haag. Terschelling is lange jaren een stiefkind onder de Nederlandsche eilanden geweest. Totdat het in het begin dézer eeuw „ontdekt" werd en nadien als vacantie-oord een reputatie verkreeg was het een wereldje op zichzelf, dat blijkbaar weinig behoefte had aan contact met de andere Wadden-eilanden noch met het na burige Friesland en uit die oorzaak den eigen aard ongerept bewaarde. Oyer dit eiland, zijn tradities, zijn bevol king, zijn verleden en zijn -overgang naar den nieuwen tijd heeft Gerben Colmjon een hoogst aantrekkelijk werkje geschreven, dat een waardevolle bijdrage is tot de kennis van de geschiedenis, de bevolking en de folklore van Terschelling. Veel misverstand wordt er in gecorrigeerd, veel nieuws te berde.gebracht. Wie een gansch apart stukje van den Nederlandschen bodem wil leeren kennen, leze dit boekje! Het Wohltemiierirte klavier. Bij van Lo- g-hem Slaterus' Uitgevers Mij. is verschenen een bewerking van Bach's beroemde „Das Wohltemperirte Klavier" van de hand van Hans Brajidts Buys. In zijn voorrede zegt de heer Brandts Buys, met dit boek de leemte te willen aanvullen, die in onze Ne derlandsche muziekliteratuur bestaat door het gemis van een Nederlandsche bewer king van het origineel, een boek immers, waartoe de muziekminnaar steeds terug keert om troost, beleering en verrijking. Waar de schrijver zijn stof breedvoerig behandeld heeft lijdt het geen twijfel, of zijn arbeid beteekent een waardevolle aanvulling van onze Bach-literatuur, die talloozen dichter tot den grooten man zal brengen. Bij de N.V. Uitgers Mij. Kosmos te Amsterdam verscheen een tweede her ziene en verbeterde druk van „Ontwer pen, aanleggen en beplanten van tuinen", door G. J. Pannekoek en J. J. Schipper. Het werk, dat uit twee deelen bestaat, is voorzien van vele, vooral technische, aan vullingen en wijzigingen. Ook het foto materiaal is herzien, zood-at ook deze uit gave haar weg als vak-literatuur voor bloemist-hoveniers zal blijven vinden en tevens een gewaardeerd studieboek op tuinbouwscholen en -cursussen zal blijven. ZONDAG 25 APRIL 1943. Eerste Paaschdag. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Luisterspel ..Haantien op een stokkien". 8.00 De zin van het boar zijn. 8.15 Beiaardeon- cert. 8.25 Programma-overzicht. 8.30 BNO Nieuws berichten. 8.45 Orkestconcert (gr.). 9.30 Het voor jaar komt. 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het front. 12.00 BNO Nieuwsberichten en actpeel praatje. 12.15 Alt en piano, lS.40 Het Duitsche volksconcert. 14.00 Als Pasehen op Sint Marcus valt. 14.30 Derde acte van de opera „Parsifal". 16.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest, soliste en pianoduo. 17.00 Fragmenten upit Goethe's „Faust". 17.30 Neder land zingt met Paschen. 18.00 Leden van het ka merorkest van het Concertgebouworkest. 18.30 B NO Nieuws- en sportberichten. 18.45 Marschen (gr.). 19.00 Sport van den dag. 19.15 Joseph P<yn- Harde eenheidsioitetzeep lost langzamer op in wafer dan fuchtzeep. Gebruik daarom harde eenheidstoiletzeep voor bet handenwasschen, dat Js zuiniger. Uw winkelier kan U er nog aan helpen, want de Adelaar - Zeepfabrieken leve ren momenteel uit voorraad. baur, piano en Jaap Emner, viool. 20 00 Vader en zoon (gr.). 20.15 Het groote Omroeporkest en solist. 21.10 BNO Nieuwsberichten. Vanaf 21.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken. 21.45 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 21.45 Van het eene orkest naar het andere (gr.). 22.15 Liefdes idylle (gr.). 22.5524.00 Weet TJ nog wat dit is? (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.308.45 Zie Hilversum I. 8.45 De Tooverbal. 9.15 Uit den stillen bloemhof. 10 00 Studiodienst. 11.00 Lentepotpourri (opn.). 12.00 BNO Nieuws berichten en actueel praatje. 12.15 Orkcstconcert (gr.). 12.30 Toespraak van G. J. Zwertbioek. 12.45 Orkestconcert (gr.). 13.00 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: Wie en wat waren onze voor ouders. 13.15 Medolisten en solist. 14.00 Viola da gamba en clavecimbel. 14.30 Vroolijke Paasch- matinée. 16.00 Godsdienstige uitzending. 16.15 Ne derlandsch Kamerkoor en solisten. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Oostlandpraatje. 13.00 Zang en orkest (gr.). 18.45 Als ik 't voor 't zeggen Ihad. 19.00 Nederlandsche volksklanken. 19.45 BNO Nieuwsberichten .19.55 Gramofoonmuziek. 20.00 BNO Engelsche uitzending: Dutch News Reel". Voor de radio-centrales: Wilhelm Backhaus, piano, speelt composities van Joh. Brahms (gr.). 20.15 Stedelijk orkest van Maastricht. Vanaf 21.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken, 21.15 Graag gehoorde piano-composities (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. 22.05 Avondwijding. 22.1524.00 Zie Hilversum I. MAANDAG 26 APRIL 1943. Tweede Paaschdag. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Orgelconcert (opn.). 8.00 Op bezoek bij de familie de oBer. 8.15 Friesche muziek (gr.). 8.25 Programma-overzicht. 8.30 BNO Nieuwsberichten. 8.45 Barnabas von Geczy en zijn orkest (gr.). 9.30 Gevarieerd ochtendprogramma. 10.30 Paasch- feestlentefeest. 11.00 Orkest Malando en Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 12.00 BNO Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Om roeporkest en solist. 13.00 Paaschherinneringen. 13.30 Het Concertgebouworkest en solist. 14.45 „Verwachting", klankbeeld. 15.15 Het Zeppa- roni-kwartet. 16.00 Vroolijkheid in 3/4 maat (gr.), 16.30 Bandi Balogh en zijn Hongaarsch orkest. 17.00 Het Zondagmiddagcabaret. 17.45 Marschen (gr.). 18.00 De Nederlandsche taalclub. 18.30 BNO Nieuws- en sportberichten. 18.45 Marschen en marschliederen (gr.). 19.00 Sport van den dag. 19.15 Hoorn en orkest (gr.). 19.30 Zang en piano. 20.00 Koorconcert (gr.). 20.15 Alpen programma. 20.45 Salonorkest. 21.10 BNO Nieuwsberichten. Vanaf 21.15 alleen voor de radio-centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 21.15 Gramofoonmuziek. 21.25 Salonorkest. 21.45 Het Wiener Bohème Orkest (gr.). 22.15 Indrukken van Donau en Rijn (gr.). 23.0024.00 Dansmuz. (gr.) HILVERSUM II, 301.5 M. 7.308.45 Zie Hilversum I. 8.45 Beiaartlconcert. 9.00 Klassiek orkestconcert (gr.). 10.00 Kinderzang klasse. 10.30 Fluit, viool en cello en clavecimbel. 11.00 Studiodienst. 12.00 BNO Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Orgelcooncert. 12.45 Gods dienstige uitzending. 13.00 Orkest Rentmeester en gramofoonmuziek. 14.00 De eerste dag. luister spel. 14.45 Walsen voor piano (gr.). 15.00 Spectacle coupé (opn.), 17.00 Joseph Pembaur, piano. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Brabantsch praat je door den Eigenheimer. 18.00 Melodieën uit een uitstalkast. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 „Angenietje". cabaretrevue. 19.45 BNO Nieuws berichten. 19.55 Boyd Bachman en zijn orkest (opn.), 20.15 Cello en piano. 21.00 Kamerorkest» (gr.). Vanaf 21.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 21.15 Beroemde kerkkoren zingen (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten en Actueele beschou wing. 22.05 Avondwijding. 22.1524.00 Zie Hil versum I. DINSDAG 27 April 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Jongenszang (gr.). 7.0Q BNO Nieuwsberich ten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Vroolijke plaatjes (gr.). 7.55 Programma-overzicht. 8.00 B NO Nieuwsberichten. 8.15 Berlioz-Liszt (gr.). 9.00 Lichte orkestmuziek (gr.). (9.309.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Ons liedje bij Uw werk (gr.). 10.00 Zang en orgel. 11.00 Pianosoli. 11.15 Voordracht. 11.30 Orgelconcert. 12.00 Almanak. 12.05 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Het orkest van de Neder landsche Kameropera. 14.00 Orkest Willy Kok en gramofoonmuziek. 15.00 Disco-variété (gr.). 16.00 Amsterdamsch Kamermuziekgezelschap. 16.30 Karl Schmitt Vfalter, bariton, met pianobegelei ding (gr.). 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 De lichte toets. 18.00 Strijkkwartet (gr.). 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Voor de kleuters. 18.45 Jo- han Lammen-herdenking. 19.00 Duitsche taalcur sus. 19.25 Symphonie-orkest (gr.). 19.30 Wat de pot schaft. 20.30 Spaansche en Hongaarsche Zigeuner liederen (gr.). 21.10 BNO Nieuwsberichten. Vanaf 21,15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 21.15 „Wat de pot schaft". 21.45 Wals en tango (gr.). 22.15 Kleurenspel (gr.). 23.1524.00 Uit oude en nieuwe films (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Politiek week praatje (opn.). 8.30 Gevarieerd ochtendprogram ma (opn.). (9.159.20 Voor de huisvrouw). 9.30 Strijkkwartet fêr.). 10.00 Godsdienstige uitzen ding. 10.30 Otto Hendriks en zijn orkest en gramo foonmuziek. 11.30 Operafragmenten (gr.). 12.30 Bedrijfsreportage. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest en gramofoonmuziek. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14*30 Symphonie, Brahms (gr.). 15.10 Omroep Meisjeskoor (opn.)* 15.30 Zonnestralen in zieken zalen. 16.00 Orgelconcert en zang. 16.45 BNO. Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Melo- disten en solist. 18.00 Spiegel van den dag en B NO. Binnenlandsch gesproken overzicht. 18.15 Kleine wenschen van groote menschen (gr.). 18.45 De N.S.B. antwoordt. 19.00' Operaconcert; 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Voor boer en tu*n" der. 20.00 BNO Engelsche uitzending: Holland and the economie reorganisation. "Voor de radio-een^ trales: Tlpica Trio's (gr.). 20.15 Sopraan, tenor, clavecimbel, cello en viool. 21.00 Symphonie-or kest (gr.). Vanaf 21.15 alleen voor de radio-cen trales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 21.15 Cello en piano. 21.45 BNO Nieuwsberichten en Actueele beschouwing. 22.W Avondwij<iing. 22.15—24.00 Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 7