Boter, margarine of vet op boterbon 18. Boterbonnen 13 en 11 tot 10 Mei verlengd. Van 29 April tot en met 10 Mei geeft de bon „Boter 18A"' recht op het koopen van 250 gram boter of margarine, dan wel van zOO gram rundvet of bak- en braadvet. De bon „18B boter" geeft recht op het koopen van 125 gram boter of margarine, dan wel 100 gram rundvet of bak- en braadvet. Men zal ook thans weer genoegen moeten nemen met het artikel, dat de leverancier in voorraad heeft. De geldigheidsduur van de bonnen „Bo ter 13A" „13B boter", „Boter 11A" en „17B boter", wordt verlengd tot en met 10 Mei. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het morgen Donderdag de beurt aan de let ters E en G en het restant van de letter A vanaf An De tuchtrechter vonnist. De melkveehouder H. Wortel uit de Haar lemmermeer had in het tijdvak van 12 Novem ber tot 23 December 1942 boter bereid zonder in het bezit te zijn van een geldige karnver- gunning en bovendien had hij in Heemstede boter afgeleverd zonder bon De ambtenaar wees erop, dat dergelijke handelingen als van dezen veehouder tot de voornaamste oorzaken behoorden van moeilijkheden in de boterafle vering en hij vroeg oplegging van een boete van f 1250 met verbeurdverklaring van de in beslaggenomen karninstallatie en boter. De tuchtrechter veroordeelde den veehouder tot een boete van f 1000 met verbeurdverklaring SLACHTOFFERS VAN HET BOMBARDE MENT. Aan de namen van hen, die door het bom bardement op onze stad doodelijk zijn ge troffen dienen alsnog te worden toegevoegd Sebastiaan G. de Beer, 36 jaar, chauffeur en Elisabeth Maria de Beervan Doorneveld, 31 jaar. De waarnemend politie-president verzoekt aan de bevolking aan zijn bureau alhier op te willen geven de namen en gegevens van nog vermiste personen. Burgerlijke Stand. HAARLEM, 28 April 1943 BEVALLEN: 21 April: C. J. Roest-Nupoort. d. 22 April: E. Nijdam-Wieman, z. C. A. Castien- Vinken, z. 23 April: F. Hooning-Sloothaak, z. M G. v. d Ploeg-Reus, z. G. v. Orden-Grotenhuis, z. M. A. Flipphi-v. d. Veek. d. C. C. M. Odeker- ken-Anink, z. 24 April: M. J. Sandtke-Oversier, z. W. v. d. Aar-v. d. Veldt, z. A. T. v. Loon- Slikkerveer, d. J. Prijdekker- Lantink, d. C. J Schermer-Vielvo ij e, z. 25 April: H. A. v. Eg- mond-Kaestner, d. T. G. T. Duijn-Loerakker, d W. »J. C. Wiehemeijer-v. Gorkum, d. C. J. v, Santen-de Zaaijer, d. A. L. G. Schavemaker Berkamp, d. 26 April: M. H. J. Bakker-Bersee, d. D. v. Werven-de Bonte, z. A. Nieland Rooda, d. BEVALLEN: 20 April: C. v. d. Eijnde-Beckep z. 22 April: W. F. M. v. d. Linden-Lindeboom, z, 23 April: H Zulver-Scholten, d. A. Schouten- Philippo, z. A. T. v. Tongeren-Wijtkamp, d. 24 April: J. Zuidam-Rietveld, z. E. W. T. Ham mink-v. Andel, d. J. W. Èrdtsieck-Wijnstroom d. A. M. Dorleijn-van Zon, z. 25 April: I. van Dorp-Marx, d. A. H. M. v. Leuffen-v. Delft, 2 d A. C. Paardehaar-Nolet, z. M. C. Ïerschot-Gros- souw, z. A. Steffers-Lijnzaad, z. M. H. Horsten- v. Horick, d. A. Verzeilberg-v. Scherpenzeel, z, J. Rijpma-Kok, z. J. O. F. v. d. Horst-v. Schaik d. 26 April: A. Wever-Knol, d. 27 April* M. P. Baars-Molenaar d. W. Bantz-de Vries, z. OVERLEDEN: 21 April: M., 16 mnd., z. v. M Karelse, Zuidpolderstraat. E. Langerhuizen, 67 j., van Beresteijnstraat. 22 April: P. Gort, 37 j.. Nagtzaamstraat. 23 April: J. C. F., 2 mnd., z. v, C. J. M. v. d. Reep, Bakkerstraat. J. Pot, 67 j., Grebberstraat. W., 3 j., d. v. L. Achterberg, Am sterdamstraat. 24 April: J. P. M. Bieseman- Hulssen, 91 jaar, Pontianakstraat. D. Jansen, 61 jaar Hyacintenlaan. R. v. Niel-v. d. Werff, 73 jaar, Da Cpstrastraat. 25 April: D. A Lens, 67 j., Schoterweg. J. C., 12 j., d. v. H. de Graaf, Vosmaerstraat. G F. Born, 91 j., Gen. Cronjé- straat HAARLEM 28 April 1943 BEVALLEN: 23 April. R. L. Wilshaus—V. d Zee, z.; 24 April, A. Bolwidtv. d. Schaaf, d 25 April, J. H. DalmanKloek, d.; 27 April, W, Spaans—de Zwart, z.; F. M. AaldersHageboud. z.; C. M. Spanjaard—Zut, z.; J. C. Lichtenveldt v. Daalen, d.; H. E. A. BrouwerHerbschleb zE. J. A. den OtterForrer, z.; L. C. M. v, Rooijende Beer, d. OVRLEDEN25 April, J. Moerkerk, 73 j., Zo- merkade; J. van Wijngaarden, 56 j., Graafschap straat; 26 April, C. J. Assmannvan Gulick, 42 j., Denijs van Hullelaan; P. C. van Bosveld Heinsius, 66 j.. Lorentzplein; J. A. C., 4 md., d. v. P. Buis, Tulpenstraat; 27 April, A. v. Eykern, 89 j., Wouwermanstraat; I. J. M. Meyer, 69 j., Kam perlaan. ONDERTROUWD: 22 April, J. J. Haije en W. F. Kruit; A. Hofer en M. Fülop; D. Hoekstra en G. Vermeer; 27 April,- J. Boertjens en T. P. Krol; B. D. Bruning en C. P. Haak; 28 April, J. M v. Hazebroek en W. C. Moser; J. J. Plantenga* en M. J. Sierhuis; R. Schneider en A. J. Quee; A W. v. d. Heij-den en C. M. A. Steeman; C. Leij- deckers en B. J. M. Zipp; J. Mentjox en G. C v. d. Broek; T. Oudhoff en B. Inpijn; H. v. d. Pol en M. W. Booms; H. Franssen en W. J. J. Bisschop; T. Kuperus en S. A. v. Bilderbeek P. G. Albers en E. L. C. Devies. AGENDA Woensdag 28 April: Stadsschouwburg: Snip en Snap-revue: „Tot uw dienst", 2 en 6.30 u. Gem. Concertzaal: 2de concert le H. O. V.- Beethovencyclus, 7 uur. Rembrandt: „Hab mich lieb" (alle leeft.) 2.30 en 7.15 u Palace: „Schijnwerpers in den mist" (18 jaar) 2 en 7 uur. Moviac: „Haar privé-secretaris" (alle leeft.) 2.30, 4.45 en 7 uur. Luxor: „De gouden stad" (18 jaar) 2, 4.15 en 7.15 uur. Frans Hals: „Menschen vom Variété" (18 jaar) 2.30 en 7 u. Donderdag 29 April Groote Kerk: Orgel bespeling 34 uur. Stadsschouwburg: Snip en Snap-revue: „Tot uw dienst", 6.30 uur Gem. Concertzaal: 2de concert 2de -H. O. V.- Beethovencyclus, 7 uur. Bioscopen zie Woens dag. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, Haarlem. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. O vermeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, H.stede. Stad en Reportage: J. A. Steen Jr., Zandvoort. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort Advertenties: W. van Ommen. Heemstede. De heer 3. Hop f In breeden kring zal met leedwezen verno men worden, dat in den ouderdom van zestig jaar is overleden de heer J. Hop, oud-leeraar in de lichamelijke opvoeding aan de HBS a en tallooze jaren een vooraanstaande figuur bij de Nederlandsche gymnasten. Reeds geruimen tijd kon de heer Hop zijn werkzaamheden niet verrichten. Enkele maanden geleden werd hem daarom eervol ontslag verleend als leeraar onder dankbetuiging voor de langdurige dien sten aan de gemeente voor het middelbaar en lager onderwijs bewezen. Toch bleef hij mee leven met de werkzaamheden van den Kenne- mer Turnkring, waarvan hij sedert de oprich ting deel uitmaakte en van het bestuur van het Ned. Gymnastiek Verbond, waarvan hij onder voorzitter was. De heer Hop is 20 April 1883 in West Graft- dijk geboren; hij ontving zijn opleiding aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Nijme gen, waar hij in 1903 slaagde voor het onder wijzersexamen. Eenige jaren was hij onder wijzer in Wieringerwaard en in Zaandam en 1 Maart 1907 werd hij benoemd tot onderwijzer gymnastiek bij het lager onderwijs te Haarlem 25 November 1918 werd hij benoemd tot leeraar aan de HBS a, waaraan hij tot voor kort ver bonden is geweest. Ook was de overledene in den loop der jaren leeraar aan de Rijksnor maallessen en aan de Da Costakweekschool. Buiten de school heeft de heer Hop gelegen heid gevonden onvermoeid te propageeren voor de lichamelijke opvoeding. Dat kwam in de eerste plaats door zijn leiding aan de Gym- nastiekvereeniging „Concordia", waarvan hij van 1909 tot 1926 directeur was en daarna eere-voorzitter. Steeds bleef hij de ziel van deze vereeniging. Toen de Kennemer Turn kring in 1910 werd opgericht, gaf hij daaraan zijn krachten door zijn lidmaatschap van de technische commissie. In 1915 werd hij be noemd tot voorzitter en in die functie heeft hij veel kunnen doen voor de lichamelijke opvoe ding in dit gewest. De heer Hop werd in 1921 benoemd tot bestuurslid van het Ned. Gymnas- tiekverbond, als vertegenwoordiger van het gewest Noord-Holland en in 1923 werd hij lid van het Verbondsbestuur. Sedert enkele jaren vervult hij de functie van vice-voorzitter Maandag hield het NGV een vergadering en ter gelegenheid van het vijf en zeventig jarig bestaat) werd besloten den heer Hop te benoe men tot eere-lid. Aan het werkzame leven van den heer Hop is een einde gekomen. Velen in den lande zul len aan hun oud-leeraar of turnmakker goede herinneringen bewaren. De teraardebestelling is bepaald Zaterdag middag half twee op de Alg. Begraafplaats aan de Kleverlaan. SPOKEN Zaterdagavond wordt in den Stadsschouw burg te Haarlem door het Amsterdamsch Too- neel een herhaling gegeven van Spoken, too- neelspel van Henrik Ibsen, geregisseerd door Cor van der Lugt Melsert. GOUDEN JUBILARIS BIJ DE H. O. V. Zaterdag 1 Mei zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heer J. J. van der Steeg zich als clarinettist bij het Muziekkorps van de toen malige Schutterij verbond. Uit dit Muziekkorps is, nadat het eerst nog een tijdlang Haarlem's Muziekkorps geheeten heeft, tenslotte de te genwoordige Haarlemsche Orkest Vereeniging (H. O. V.) ontstaan. Behalve clarinet bespeelde de heer Van der Steeg sinds zijn 18de jaar de viool. Nog steeds kunnen de bezoekers der H. O. V.-concerten den heer van der Steeg onder de 2de violisten zijn plaats zien innemen. Hij vervult daar trouw zijn plichten met groote toewijding en nauwgezetheid. Nimmer heeft hij op het appèl ontbroken". Zaterdagmiddag 1 Mei zal de jubilaris reci- pieeren in het Hotel „De Leeuwerik", Kruis- FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsche Rechtbank heeft op Dins dag 27 April 1943 het navolgende faillissement uitgesproken: Jac. van den Berg, zaadhandelaar, wonende te Haarlem, Klein Heiligland no. 61, Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs te Haar lem. Rechter-Commissaris in bovengenoemd faillissement Mr. J H. H. Hülsmann, te Haar lem. Door het verbindend worden der Uitdeelings lijst is geëindigd het faillissement van: R. de Jong, ovenbouwer, wonende te Haar lem, Oosterstraat 47, Curator Mr. F. M. Ha- gemeijer te Haarlem. PASTOOR I. J. M. MEIJER OVERLEDEN. In den ouderdom van 69 jaar is in de Mariastichting te Haarlem overleden de heer I. J. M. Meyer, oud-pastoor van Leiderdorp, die de laatste zes jaren in huize St. Bavo te Heemstede woonde. De overledene was achtereenvolgens kape laan te Middelharnis, Beemster, 's Heeren- hoek en zeven jaar aan de Kathedraal te Haarlem, vervolgens pastoor te Halfweg en de laatste 12 jaren pastoor te Leiderdorp, tot hij in 1936 zijn emeritaat aanvroeg we gens ziekte. In Leiderdorp vierde hij zijn zilveren priesterjubileum en in Huize St. Bavo zijn 40-jarig priesterjubileum. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 29 April, des nam. van 34 uur, door den heer Jacob Bijster. Programma: 1. Toccata-adagio et Fuga, C dur, J. S. Bach. 2. Nun komm, der Heiden Heiland, J S. Bach. 3. Symphonisch Choral „Ach bleib mit deiner Gnade", S. Karg Elert. 4. Cantilène, G. Pierné. 5. Choral no. 3 a. kl. terts, Cés. Franck. NIEUWSGIERIG ZIJN HEEL VEEL MENSCHEN. Maar als je weten wilt of er een vogel in een nestkastje broedt, gooi er dan niet met stokken of steenen tegen. Wacht rustig of je er een vogel in- of uit ziet vliegen. Dan weet je het ook Ga naar buiten, maar houd je handen thuis. De Directeur van den Hout en de Plantsoenen. Vogelbeschermings- wacht Haarlem en Omstreken. Voetbal. N. V. B. BEKERWEDSTRIJDEN HEBBEN DEN VOORRANG Zondag a.s. begint de volgende ronde om den NVB-beker. De wedstrijden hebben den voor rang bij andere wedstrijden, zoodat de voor Zondag vastgestelde ontmoeting RCHHBC niet doorgaat, evenmin de wedstrijden van Zandvoortmeeuwen, Beverwijk en Terrasvo gels om den HVB-beker NOORD-HOLLAND—HAARLEM De wedstrijd uit het Vierbonden-tournooi tusschen de afdeelingselftallen van .Noord-Hol land en Haarlem zal Zondagmiddag a.s. op het terrein van GVO te Krommenie worden ge speeld. E.D.O. AD SPIRANTEN. De voetbalclub E.D.O. besteedt veel aandacht aan de jeugd en telt dan ook een groot aantal adspirantenelftallen. Voor de jongens waren Maandag wedstrijden georganiseerd en elf ploe gen speelden een wedstrijd tegen elftallen uit Haarlem en omgeving. De belangstelling van de zijde der ouders was groot en velen volgden de. verrichtingen van hun kinderen. Het adspiran- ten elftal a nam deel aan een tweedaagsch tour- nooi, dat de voetbalclub „Lynden" in Badhoeve dorp organiseerde. Elftallen van D.W.S.. Feijen- oord, A.D.O., D.E.C.. Ajax, Lijnden, A.F.C. en E.D.O. namen deel. De Haarlemmers slaagden er den eersten dag in van D.E.C. te winnen en kwa men in-de volgende ronde. Maandag werd de vierde prijs behaald; 1. werd Feijenoord: 2. D. W.S. en 3. Lijnden. Gymnastiek JAARVERGADERING N. G. V. Zondag werd in Utrecht de 75e jaarverga dering van het Nederlandsch Gymnastiek Verbond gehouden. Uit het jaarverslag bleek o.a. dat nu 548 vereenigingen met totaal ruim 90.000 leden bij het Verbond zijn aangesloten Als eere-lid werden benoemd de heeren Chr. Krijger en J. M. J. Korpershoek, als mede ter gelegenheid van het 75-iarig Bondsbestaan de Bondsbestuursleden W. de Graaf, J. Hop, L. J. A. van Ekeren, J. H. van der Burg, J. H. F. Sommer en G C v. d Bergh. Namens het Veteranenkorps werd 1000. geschonken voor een geschenk aan het Bonds- bestuur. De bestuursverkiezing zal eerst vol gend jaar worden gehouden. Mevr. J. v. d. MostLeijerweert zal als adviseuse voor het vrouwenturnen optreden Als technisch lid werd benoemd de heer J Kockx, als redacteur van het Turnblad de heer J J. Th. Bakker. De vergadering aanvaardde het nieuwe Bondsreglement onveranderd. De Bondsver gadering zal nu voortaan niet meer alleen uit vereenigingsafgevaardigden bestaan, maar ook uit Kring-afgevaardigden. Tevens is nu de heffing van een adspiranten-contributie een feit geworden. Zoo mogelijk zal elk jaar een Bondscongres worden gehouden. De vergade ring stelde een bedrag van 400.beschik baar voor de in Rotterdam getroffenen. Dammen. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM De wedstrijden van de eerste ronde om de persoonlijke kampioenschappen 1943 van Haar lem hadden het volgend resultaat: Hoofdklasse: J. B. Sluiter Jr. wint van Aebe de Jong; Louis Kisch wint van H. Kroon; J. W. van Dartelen remise met G. Eising; J. C. Draijer wint van A. F. van Leuffen; F. Raman wint van P. H. Meure; A. Miedema wint van J. P. van Eijk. Eerste klasse: J. Boerkoel remise met P. Klaasen: J. Holm remise met J. Oosterling; W. Dijkhoff wint van J. de Ree; A. J. Verwoerdt wint van A. Vos; H. Wals remise met C. M. Beck: D. Rump remise met W. de Goede; Joh. Philippo remise met D. Schrijnemaekers; W. van Wort remise met G. Hekelaar; Y. Boter bloem remise met Jac. v. d. Kroft; J. G. Kuntze wint van P. de Kort; H Willemse wint van E. Zuiderduin; G. de la Rie wint van H. Zonneveld; A. Smit wint van B. v. d. Kroft. Kaatsen „FRISIA" BESTAAT EEN KWART EEUW. De Haarlemsche Kaatsclub „Frisia" zal dit jaar haar 25-jarig bestaan herdenken. Het waren enkele Friezen, waaronder de heer S Broersma, thans nog lid, die in 1918 de eerste besprekingen voerden, welke tot gevolg had den, dat op 12 Mei 1918 in een der lokalen van „De Sierkan" Zijlweg, de vereeniging werd opgericht. Het bestuur werd als volgt samengesteld: De Boer, voorzitter; Rijpma Sr 2e voorzitter; La Haise, secretaris; Grenzen- berg, penningmeester. Steun werd toegezegd door den Inspecteur van Lichamelijke Opvoe ding, den heer H. L. Warnier. Van de oprich ting af werd des Zondags gespeeld op het Gem. Speelterrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat. „Frisia" was reeds spoedig in wedstrijden een waardig tegenstander. Vele bekers, medailles, e.d. werden in den loop der jaren veroverd. Wij herinneren dan aan den Zijlstra-wandelbal en niet te vergeten het tournooi ter viering van het 20-jarig be staan der vereeniging. De heeren Hibma Broersma, Rijpma, De Graaf, Bosma, Zwier e.a. werkten aan deze successen mee en ook thans kan „Frisia" bogen op een uitgelezen ploeg. Ook de heeren De Boer, La Haise en wijlen de heer v. d. Meulen Sr. hebben veel in het belang der vereeniging gedaan. Zoo staat de vereeniging thans aan den vooravond van het vijf-en-twintig jarig be staan en niettegenstaande de moeilijke tijds omstandigheden heeft het bestuur plannen Op 6 Juni a.s. zal een groote kaatsdag wor den georganiseerd, waaraan een zes-tal der beste spelers uit Friesland hun medewerking hebben toegezegd. Ook worden 24 spelers uit de buiten-afdeelingen uitgenoodigd. Het ijverige bestuur bestaat thans uit de heeren: J. Hoekstra, voorzitter; P. v. d. Geest, secretaris; R. Hibma, penningmeester; Th Vos en K. v. d. Velde, commissarissen. Nog zij vermeld dat Zondag 2 Mei a.s. het kaatsseizoen wordt geopend op het Gemeen telijk speelterrein aan de Kleverlaan. Korfbal. AFDEELINGS-TWAALFTAL WINT HET A. K. B.-SCHILD. Wat nog nooit is gelukt, is thans geschied: Haarlem heeft beslag gelegd op het A. K. B.- schild, doordat ed beslissingswedstrijd Am- DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Kaart Hoev. t.m. Aardappelen 18A Aard. 2 kg 1 Mei Aardappelen 18B Aard. 1 kg. I Mei Aardappelen 555 Algem. 1 kg l Mei Beschuit 18 Beschuit 70 gr 1 Mei Bloem 544 tm. 547 Algemeen 1 ran's. 15 Mei Boter 18A Boter 250 gr. 10 Mei Boter 18H Boter 125 gi 10 Mei Boter 13A Boter 250 gr 10 Mei Boter 13B Boter 125 gi 10 Mei Boter 17A Boter 250 gr. 10 Mei Boter 17B Boter 125 gr. 10 Mei Brood 18A Brood 400 gr. 1 Mei Brood 18B Brood 100 gr 1 Mei Cacao m. suiker 3-21, 4-21 Reserve 150 gr 15 Mei Chocolade 17 Versnap. 100 er 15 Mei Eenh.zecp 514 534, S. T Eenh.zeep 1 rants 30 Apr. Eieren 540 Algem. i ei 15 Mei Eieren 2-20, 3-20, 4-20 Reserve i ei 15 Mei Gort 550 Algem. 250 gr 15 Mei Gort 17A 19A Kind.voeds. 250 gr 15 Mei Havermout 551 Algem. 250 gr 15 Mei Jam 549 Algem. 500 gr 15 Mei Kaas 527 tm. 529 Algem. 100 gr 15 Mei Kaas 541 tm. 543 Algem.. 100 gi. 15 Mei Koffiesurr. 526 Algem. 250 gr. 15 Mei Margarine 18A Boter 250 gr. 10 Mei Margarine I8B Boter 125 gr 10 Mei Margarine 13 A Boter 250 gr 10 Mei Margarine 13B 3oter 125 gr. 10 Mei Margarine 17a Boter 250 gr. 10 Mei Margarine 173 Boter 125 gr. 10 Mei Melk 17, 18, 19 Melk l9i lit. 15 Mei 4-22 Reserve 5V* lit 15 Mei Peulvruchten 552 Algem. 250 gr 15 Mei Petroleum 07, 03 Petrol. 1 lit 13 Juni Rundvet, ve» 18A Boter 200 gi 10 Mei Rundvet, vet 18B Boter 100 gr. 10 Mei Rundvet, vet 13A Boter 200 gr 10 Mei Rundvet, vet 13B Boter 100 gi 10 Mei Rundvet, vei 17A Boter 200 gr. 10 Mei Rundvet, vet 17B Boter 100 gr. 10 Mei Rijst 17B, 193 Kind.voeds. 250 gr. 15 Mei Scheerzeep N Textiel (m) 45 gi 30 Apr. Sigaren 18 Tabak 5 stuks 1 Mei Sigaretten 18 Tabak 20 stuks 1 Mei Sigarillos i8 Tabak 10 stuks l Mei Sinaasappelen 3-14 (zw) 3-15 4-19 Reserve 350 gr. 15 Mei Suiker 548 Algem. l kg. 15 Mei Suikerwerk 18, 19 Versnap. 100 gr. 15 Mei Tabak 8 Tabak 25 gr. 1 Mei Toiletzeep S, 7 Toiletzeep 1 rants. 30 Apr. Taptemelk 17, 18, 19 Taptemelk 1% lit 15 Mei Vermicelli enz. 553 Algem. 100 gr. 15 Mei Vleesch 17A Vleesch 1 rants. 1 Mei Vleesch 17B Vleesch Vi rants. 1 Mei Vleesch 4-23, M-19 Reserve 1*4 rants 1 Mei Vleesch M-21, M-23 Reserve 2% rants. 1 Mei Waschpoeüer S, r Waschp 250 gr. 30 Apr. Waschpoedei 515-535 Algem 250 gr. 30 Apr. sterdamHaarlem in een gelijk spel eindigde en het bestuur van de afd. „Amsterdam" toen besloot aan het bezoekende twaalftal den eersten prijs toe te kennen. Zeker verdiend, want Haarlem heeft het meest constante spel laten zien. In de morgenuren werd eerst 0—-0 tegen Amsterdam gespeeld, doch 's middags werd van Noord-Holland met 20 gewonnen door doelpunten van J. Voetelink en P. v. d. Meer. Aangezien Amsterdam met 30 van Noordholland won, eindigden Amsterdam en Haarlem gelijk. In den beslissingswedstrijd doelpuntte Blöte voor Amsterdam (10), doch mevr. Sterk wist op fraaie wijze gelijk te maken. Hoewel de Haarlemmers de beste kan sen hielden, eindigde de wedstrijd toch nog gelijk (11). SPORT-ALLERLEI. In Rotterdam is de tweede ronde van het damkampioenschap van Nederland der hoofdklasse gespeeld. De resultaten zijn R. KellerJ. Vos 11. W. de JongDukel 02. A. de GraagP. van Dartelen 11. W. Roozenburgv. d Kraan 11 J Ansems J. Kalden 1—1. Haarlem behaalde j.l. Maandag den tweeden prijs op de Fluksseries Tegen Aio (Den Haag) en Deto (Eindhoven) werd gelijk gespeeld (0—0). In den derden wedstrijd tegen Fluks ging het beter, en werd met 31 ge wonnen. De doelpunten werden gemaakt door F. Muns, W. Klasen en H Smits. Door dit resultaat verwierf zij den tweeden prijs; Aio won den eersten. RADIO-PROGRAMMA. DONDERDAG 29 APRIL 1943. HILVERSUM I. 414.4 M. 6.45 Lenteliedjes (gr.). 7.00 BNO Nieuwsberich ten. 7.10 Octendgymnastiek. 7.20 Vroeg op goed geluimd (gr.). 7.55 Programma-overzicht. 8.00 B NO Nieuwsberichten. 8.15 Lichte zang- en orkest plaatjes (gr.). 9.00 Gevarieerd ochtendconcert (gr.). (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.30 Marcel Wittrisch zingt (gr.). 10.45 Orgelconcert. 11.15 Zang en piano (gr.). 11.30 Cello en clavecim- bel. 12.00 Almanak. 12.05 Klaas van Beeck en z.ijn orkest en solisten. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Calvet-kwartet en pianosolo (gr.). 14.00 Om roeporkest en solist. 15.00 „Korhoenders", oeroud ridderspel. 15.15 Cabaret „Cameleon". 16.00 Zang en piano. 16.25 Viool en cellosoli met pianobege leiding (gr.). 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 17.30 Zingende soldaten (gr.). 17.45 Van heinde en verre klinkt het nieuws. 18.00 Pianovoordracht. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Voor de kleuters. 18.45 Zang en piano (gr.). 19.00 Neerlands stem van het front. 19.15 Beethovencyclus: Het Con certgebouworkest en solist. 19.50 Het eenig woord dat waarde heeft20.15 Vervolg van 19.15. 21.00 Pianosoli (gr.). 21.10 BNO Nieuwsbe richten. Vanaf 21.15 alleen voor de radio-centra les, die iver een lijnverbinding met de studio be schikken. 21.15 Fragmenten uit beroemde opera's (gr.). 21.45 Grapjassen (gr.). 22.15 Haveiiroman- tiek (gr.). 23.3024.00 Dansplaten. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 BNO Binnen- landsch gesproken overzicht (opn.). 8.22 Geva rieerde ochtendklanken (gr.). (9.159.20 Voor de huisvrouw). 9.30 Joseph Haydn-programma (gr.). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Pianoduo Beuker en Denijs (opn.). 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Orkest Rentmeester. 12.00 Orkestmuziek van W. A. Mozart (gr.). 12.30 Zelf tuinieren 12.45 B NO Nieuwsberichten. 13.00 Orkest Malando en gramofoonumuziek. 14.00 Godsdienstige uitzen ding. 14.30 Richard Strauss-programma 15.30 En hier is de koffergramofoon. 16.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voorn de jeugd. 17.15 Lys Gouty Tom Erich Zarah Leander (gr.). 17.45 W. Muziekkapel. 18.00 Spiegel van den dag en BNO Persoverzicht. 18.15 Liedjes van verlangen (opn.). 18.45 Branden de kwesties. 19.00 Omroep-Opera-orkest en solist 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Voor boer en tuinder. 20.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest en de Speellieden. 20.30 Melodieën van de Puszta (gr.). 20.45 Als 20.00 Vanaf 21.15 alleen voor de radio-centrales, die over een^lijnverbinding met de studio beschikken. 21.15 Weenen Parijs (gr.). 21.45 BNO Nieuwsberichten en Actueele beschou wing. 22.05 Avondwijding. 22.1524.00 Zie Hilver sum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2