833 SPLENDID Madame Butterfly. Voorstelling van hét Duitsche Theater. De tijd dat men in ae Itaiiaansche opera alleen zou kunnen uitblinken in de z.g. ruolo, de groote partij, ligt ver achtei ons. Verdi bracht reeds een ommekeer met zijn Falstatt, waarin het welslagen grootelijKs «Ihangt van de „piccoie pasti", ae neven- róllen of kleine partijen Puccini ging in zijn Butterfly niet minder dan zes personen mu zikaal karakteriseeren, waaronder de partij van Suzuki, Butterfly's gedienstige en vrien din een hoogst belangrijke en daarbij zéér moeilijke is. De Italianen, die hier voorheen concer teerden onder Cav. de Hondt, later onder Asturo Borin, hebDen dit steéds ten volle beseft en plaa'sten in die partij prachtige mezzo's en uitnemende speeltalenten als Luisa Squarzina en Nedda Covaceva. Aan haar spel werd te- meer hooge aandacnt ge schonken, omdat zij tegenspel hadden te geven bij de Butterfly-partij die toen werd vervuld door twee kunstenaressen uit het land der rijzende zon, resp. Thëiko Kiwa en de onvergetelijke Isang Tapales. Haarlem is inderdaad een weinig verwend en 't is niet te veel gezegd dat, zoolang zij nog niet ten volle ingespeeld was, de huidige vertolkster aei nooldpartij, Tycha Tjurlitaki een „schweren Stand" had.Wij hebben even wel te veel mooie dingen beleefd van haar spel en zang, om ons niet gaandeweg over die tegenstrevende dingen te kunnen heen- zetten. Zij werd immers obk prachtig ge secondeerd door haar JJuzuki: Dorothea Grelie, die uitmunite dopr stil spel van groote dramatische kracht. Ook Sharpless. de consul, was in zijn spel tegen Butterfly, maar niet minder tegenover Pinkerton, een prachtige figuur, die ons den Italiaan Spartaco Marchi in de herinnering terugriep. Kostelijk getypeerd was ook de Oom Bon zo. waar Konstaniin Jukowitsch zich een prachtigen kop had gemaakt. Zoo kon men de rij der nevenrollen nagaan: de oom Yakusidé, de huwelijksambtenaar Goro, de prins Yamadori, om daaruit te besluiten, dat het gezelschap een voorstelling gaf die uit nemend verzorgd was. Maar boven alles sprak die overtuiging, als men aandacht schonk aan de groote stuwende kracht,waar- mee dirigent Wilhelm Franzen en zijn uit nemend orkest het geheel op' potentiaal hield. Puccini's partituren vragen niet en kei een verzorging van de groote lijn, maar voornamelijk van het <*tail, en daarin toon de zich Wilhelm Franzen een volleerd mees ter Hij wist ook, naast de entre-acte, hei „coró di notte". waar Butterfly heel den lan gen ijacht in afwachting doorbrengt, en waai wij luisteren naar de duizenden ondefineer- bare stemmen van den zoelen zomernacht, een prachtig relief te geven, en daarbij zijn koor voor detoneeren te behoedenoorzaak van 't mislukken van zoovele overigens goede Butterfly-opvoeringen. G. J. KALT. „De familie-econoom" Economen waren de laatste jaren vooi den oorlog in de mode en dus was het be grijpelijk, dat ze ook bij tijd en wijle op het tooneel verschenen. Pieter van der Valk •heeft een van die heeren bij de kraag ge nomen en hem in een huishouden gezet, om daar zijn kunsten te vertoonen. Een niet on aardig idee De employé van een economisch bureau, Harry van Wessem, wordt voor een maand bekleed met de volkomen vaderlijke macht over de drie kinderen van den heer Van Voorst, een groot-industrieel. Met dezelfdt middelen, waarmee hij papa's fabriek heefl gerationaliseerd, zal hij de verhoudingen fti het ge?.in in zuinige banen leiden. Dat hii op moeilijkheden stuit, spreekt vanzelf. Daar #het een blijspel voor, Maar Van dei Valk heeft een ernstigen ondergrond aan gehouden. Hij komt tot dé conclusie, dat bezuinigingen, die dertig arbeiders zonder notjdzaak op straat zetten, moeilijk te rijmen zijn met de Christelijke leer. En wat in het bedrijfsleven dikwijls een wreedheid is. wordt in het gezin beslist een dwaasheid Want sterker dan Van Wessem's afkee: tegen oneconomisch gedoe is zijn voorkeur voor de mooie-^bogen der oudste dochter De liefde wint het ook hier Hoewel de verhoudingen in het ongesa- neerde gezin van Van Voorst ons wel wal geforceerd voorkomen welke zoon van twintig kan vrijuit chèques van 150 uit schrijven voor zijn plezier heeft de schrijver een aardig milieu geteekend met een aantal jonge menschen, die evenzoovele dankbare speelrollen oplevereri aair onze dilettanten. Het is eigenlijk te verwonderen dat „De familie-econoom" niet vaker op de planken komt. De vereeniging Louis Bouwmeester heel' er Zondag, onder regie van Piet Franse, een frissche, vlotte voorstelling van ge geven. Het is waar: men stuitte op ver schillende omstandigheden, op rollen ook die beslist onvoldoende vertolkt werden, doch men vergete niet, met een heel jonge vereeniging te doen te hebben, wier leden voor het meerendeel beginnelingen zijn althans in het openbaar. Rekening daarmee houdend, mogen wij zeggen, dat het resul taat van studie en toewijding Zondag zeer bevredigend is geweest. Wim Lemaire wist den jongen econoom als een waardige men geling van raisonneur en jeune-premier weer te geven, de kinderen van Van Voorst waren acceptabele tooneelverschijningen en daarmee stond de vertooning van het geheel reeds. Ook de uiterlijke verzorging liet weinig te wenschen. M. SYBR. KOOPS. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.). Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, H.stede. Nieuws en reportage voor Velsen •m omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Uitreiking distributiebescheiden. (Ook voor Spaarndam) Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het morgen Woensdag de beurt aan de let ter K van Ka tot en met Kra. Voor Spaarndam van 912 uur voor de let ters O t.m. U en van 1416 30 uur voor de letters V-t.m. Z. BONTMANTEL IN AERDENHOUT GESTOLEN. Eennegentienjarige bakker, die op het oogenblik een gevangenisstraf van zes maanden ondergaat wegens een inbraak in •vereeniging, had vóór dit misdrijf en wel in (te maand November kans gezien een bont mantel te stelen in een villa in Aerdenhout. Hij was daar met een vriend en door een raam zagen zij de bontmantel op een stoel liggen. Zij verschaften zich toegang tct de villa en stalen de mantel. Wegens diefstal stond hij voor den politierechter terecht, die rekening hield met de thans ondergane straf en den bakker veroordeelde tot 'n gevange nisstraf van één maand. DIENSTBODES VOOR DEN POLITIE RECHTER Een drie en .wmtigjange dienstbode die in een kruidenierswinkel in het centrum van de stad moest wachten, nam van ae toonbank een damestasch weg, bevattende een portemonnaie, inhoudende 50, een versnaperingskaart en een persoonsbewijs. Voor dezen diefstal stond zij voor den poliite rechter terecht, die haar veroordeelde tot een gevangenisstraf van één week. Toen een andere dienstbode na ruzie me haar mevrouwt over een pakje boter, weg wilde gaan, werd geconstateerd, dat zij het pakje in een zak van haar" mantel verbor gen had. De mevrouw wendde zich tot de politie en het gevoig was, dat de dienstbode zich voor den politierechter te verantwoor den had; deze veroordeelde haar tot een gevangenisstraf van drie dagen. Wegens diefstal van textiel, twee maal gepleegd, werd een dienstbode door den politierechter veroordeeld tot een gevange nisstraf van één maand. Ds. P. v. d. VLOED. Naar-wij vernemen heeft ds. P. v. d. Vloed, predikant bij de Geref. Kerk in Her steld Verband te Zandvoort, zijn ambt neer gelegd en is overgegaan naar de Ned. Harv Kerk. Ds. v. d. Vloed werd in 1900 geboren en in 1930 candidaat om'29 Jun^ van dat jaar te Arnhem het predikambt te aan vaarden. Vandaar vertrok hij in 1932 naar zijn tegenwoordige gemeente. Als consu lent van de vacante gemeente van Zand voort, treedt op ds. G. W. v. Deth te Haar lem. R.K. PAROCHIE H.H. ELISABETH EN BARBARA. 27 Februari was het veertig jaar geleden, dat de Parochie H.H. Elisabeth en .Bar bara der R.K. kerk in het Schoterkwartier (Paul Krugerslraat) werd opgericht. Dit veertig-jarig bestaansfeest zal Zondag 9 Mei kerkelijk worden gevierd, waarbij mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem een Pontificaal Lof zal verrichten. WATERSPORTKAMPEN VAN HET NEDERLANDSCHE ARBEIDSFRONT Het vorige jaar is een begin gemaakt aan de Vinkeveensche Plassen watersportkam pen te houden. Ook dit jaar worden deze kampen gehouden, echter thans op veel grootere schaal. Het is n.l. de bedoeling, hier alle bedrijven uit de provincie Noord holland, waar jongens tot 19 jaar werkzaam zijn, in te betrekken. De watersportkampen worden gehouden aan de Vinkeveensche Plassen nabij Baambrugge en duren een week. Vele bedrijven hebben reeds jeugdig^ werkkrachten hiervoor doen" inschrijven en dragen tevens de kosten voor deze week watervreugd. Het ware te wenschen, dat vele bedrijven ?n Noordholland dit voor beeld volgden. Ongetwijfeld zal er een groote belangstelling zijn voor het bijwo nen van deze kampen en belangstellenden worden aangeraden zich omgaand te wen den tot het betreffende Plaatselijke Kan toor van het Necfferlandsche Arbeidsfront tot den Socialen Voorman in het bedrijf, of tot het Provinciale Bureau Noordholland van het Nederlandsche Arbeidsfront, Prins Hendrikkade 4951 te Amsterdam, waai men gaarne alle gewenschte inlichtingen uitvoerig zal verstrekken. STADSBIBLIOTHEEK EN LEÊSZAAL. In April van dit jaar werd de leeszaal aan het Prinsenhof bezocht" door 1424 personen (v.j. 1568) en de krantenzaal door 1790 per sonen (v.j. 2523) 'Uitgeleend werden 14.490 boeken (v.j. 11.991), waarvan 538 werken door de muziekbibliotheek. De leeszaal in het filiaal „Huis te Zaanen" werd in April bezocht door 338 personen (v.j. 279). Uitgeleend werden 4773 boeken (v.j. 4045). BETER EEN HEEL EI DAN EEN LEEGE DOP. Een heel ei beteekent een jonge vogel. Een echte, levende vogel in de vrije natuur. Dat is heel wat beter dan een uitgeblazen, el. ergens Vergeten op zolder. Ga naar buiten, maar houd je handen thuis! De Directeur van den Hout en de Plantsoenen. - Vogelbeschermings- wacht Haarlem en Omstreken. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In Noordholland kwamen in de week van 18 tot en met 24 April 162 gevallen van diphterie voor, waarvan 106 in Amsterdam, 4 in Beverwijk, 2 in Bloemendaal, 9 in Haarlem, 2 in Haarlemmermeer, 1 in Heem stede en 9 in Velsen. Het totaal aantal rood- vonkgevallen bedroeg 86, waarvan 51 in Amsterdam, 10 in Haarlem, 1 in Heemstede en 1 in Velsen. In Haarlem kwam voorts 1 geval van de ziekte van Weil voor. Verduisteren van 21.15 tot 6 uur 5 Mei: zon op 6.03, onder 21.12 uur maan op 71)8, onder 22.15 uur ff1 Mei: zon op Onder 21.13 uur maan op 7.39, onder 23.20 uur Boterbonnen 15 en 17,gaan voor. Zooals men weet is de geldigheidsduur van de bonnen ..Boter 13A" en „13B Boter", „Boter 17A" en „17B Boter" verlengd tot en met 10 Mei a.s. terwijl als nieuwe bon nen zijn aangewezen ..Boter 18A" en „18B Boter", waarvan de geldigheidsduur inmid dels is verlengd tot 22 Mei a.s. In aansluiting hierop deelt het Rijks bureau voor de voedselvoorziening in oor logstijd mede, dat de houders "van de bon nen 13 en 17 alsmede de houders van rant soenbonnen voor boter voorrang genieten bij den verkoop van boter of margarine en van rundvet of bak- en braadvet. Bescherm Uw vaderland Geen onnoodig lawaai of ergerlijke drukte. Dit alles is onzen mannen aan het Oostfront vreemd. Het verderfelijk bolsje wisme moet voorden gekeerd en volkomen neergeslagen. Bloedige drama's zooals Katyn/ zijn voor onze mannen aan het Oostfront een prikkel om nog verbetener door te zetten. Zij vragen geen belooning. de liefde tot hun vaderland verheft hen daarboven. Zij eischen slechts dat ook Nederland zich inzet. Het gaat om het" zijn of niet-zijn. Stort op "giro 432100, Verzor gingsfonds *an het Vrijwilligerslegioen Nederland. AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN. Ten gevolge van de verwondingen, opge daan bij het bombardement ,zijn hier ter stéde overleden J. Wildeman chauffeur, 58 jaar, en H. H. Gehner, meubelmaker, 59 jaar Ds. W. F. LAMAÜH BEROEPEN. Tot predikant der Christelijk Gerefor meerde Kerk van -Amsterdam.-Oost is be roepen ds. W. F. Laman alhier. INTREDE Ds. H. J. DROST TE 's-GRAVENHAGE. Ds. H. J. Drost hoopt Zondagmiddag zijn intrede te doen als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente van 's-GravenJiage, na be vestigd te zijn door ds. H. J. Dijckmeester, predikant aldaar. N>. ALG. HOLLANDSCHE CREDIET- EN DEPOSITOBANK In het verslag van de directie over 1942 van de N.V. Aigemeene Hollandsche Cre- diet- en Depositobank wordt meegedeeld, dat het jaar zich kenmerkte door ruim aan bod van geld en door weinig aanvrSag naar opnemen van gelden tegen hypothecair ver band. Van de per 1 Januari 1942 uitstaande hypothecaire leeningen tot een gezamenlijke bedrag van 285.927; hiervan werd aan af lossing terugontvangen 112.447 en afge schreven werd een postje van 155, waar door overbleef 173.325. Aan- nieuwe lee ningen werd gesloten voor een bedrag van 113.350, zoodat op 31 December 1942 aan hypotheken uitstond 286.675, verdeeld over 76 posten, waarvan 22 tegen eerste en 54 tegen tweede hypotheek. De vergadering van aandeelhouders heeft besloten, evenals vorig jaar, een dividend van .vier procent uit te keeren, ten behoeve waarvan uit de reser,vè voor uitstaande lee ningen een bedrag van 4506 bij de winst is gevoegd, hetgeen zonder bezwaar kan ge schieden, aangezien die reserve ook na de afschrijving voldoende zekerheid voor de uitstaande leeningen blijft bieden. De totale winst bedraagt 9088. GEVONDEN VOORWERPEN. Armband, Van Egmond. Van Kinabergenstraat 43; brilleglazen, Meijer, Schagehelstraat 39; geld. Zwaneveld, Lange Veerstraat 14 rd.; hor.denhals- band, Branger, Molukkenstraat 67: handschoen, de Cfraat. Goetzeestraat 9; hoed, Koelman, Mo lukkenstraat 18; portemonnaie met inh., v. Scha- gen, Gierstraat 42; portemonnaie met inh.. Bu reau v. Politie, Smedestraat 9; portemonnaie (pet inh., v. Ingen, Zijlweg 120; passerdoos. Bos, Ja- vastraat 28; tasch. Worsteling, Frans Halsstraat 2; vulpotlood, Kroon, Kleverlaan 175; want Ruygrok, Pres. Steijnstraat 131. Armband, Plantinga, Middenweg 3; bril. Leeu wenkamp, Gr. Houtstraat 45; hamer en knijp tang, Groenvelt, Vredënrijkstraat 43; handschoe nen, Jansen, Tetterodestraat 89; horloge, Paans. Dr. Schaepmanstraat 137; handschoen, Wage Spaarnhovenstraat 60; halskettinkje, v. Toren, Haitsma Mulierstraat 39; muziekstukje. Den Dek ker. De Clercqstraat 132; portemonnaie m. inh v. d. Zee, Tafelbergstraat 7; portemonnaie met inh.. Negrijn, Frankestraat 47; sleutels, Faas, Oosterstraat"160; springtouw, Kamoen, Ooster straat 58; tasch met inh., Consten, Havenstraat 28, Heemstede; tasch, Spanjaard, Rollandstraat 6; vulpotlood, Oldenhave, Dolfijnstraat 11; visch- hengel, Hetem, Goltziusstraat 80. Armbandje. Gosen, Lindelaan 68, Ovedveen; armband, v. d. Bom, Maerten v. Heemskerkstraat 5 rd.; broche, v. Beursen, Schouwburgstraat 1; geld, Wltteveen, Gen. Cronjéstraat 101 rd.; hak mes, Claus, Raadhuisplein 3; jas, Mooi. Haarlem- merliede straat 18; portemonnaie met inh., Preus- terink,, van *t Hoffstraat 99; portemonnaie met inhoud, v. Duin, Barendsestraat 46; portefeuille met inhoud. Bureau van Politie, Smedestraat 9; portemonnaie met inh., Gosen, Spaarndamsche weg 4; rozenkrans, Lips. Obistraat 37; schoerltje, Bureau van Politie, Smedestraat 9; tasch met in houd, Bureau van Politie, Smedestraat 9. HONDEN- EN KATTENBROOD OP BON 24. Van.i tot en met 31 Mei worden op bon 24 van de voederkaart voor honden de zelfde hoeveelheden hondenbrood beschik baar gesteld als voor de afgeloopen periode. Op bon 24 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K) wordt, over deze periode l'/2 k.g. kattenbrood beschikbaar gesteld. Na 31 Mei zijn de bonnen 24 'van deze kaarten ongeldig. Zij mogen nadien niet meer worden aangenomen. AGENDA DINSDAG 4 Mei: Gom. Concertzaal, 3de concert le Beethovencyclus 5.45 uur. Luxor: „De muilkorf' (alle leeft.) 2.30 en 5.15 uur. Frans Hals; „Menschen vom Variété" (18 jaar) 2.30 uur. Moviac: „Levensvreugd" (14 jaar), 2.30 en 4.45 uur. Palace: „Onschuldige zondaars" (18 jaar) 2 en 5 uur. Rembrandt: „Hab mich lieb" (alle leeft.) 2.30 en 5.15 uur. WOENSDAG 5 Mei: Gem. Concertzaal 3de concert 2de Beethovencyclus 5.45 uur. Bios copen: zie Dinsdag. Veemarkten zijn toegestaan. De Generalkommissar für das Sicherheits- wesen deelt mede: „Het houden van yeemarkten en week markten, voor zoover daarop levensmidde len voor de dagelijksche voorziening der bevolking te koop worden aangeboden, valt ni e t onder hét verbod van het zich ver zamelen van meer dan vijf personen ge durende den tijd van het poli ties landrecht in Nederland". Vrijstelling van tewerkstelling elders Thans ook voor visschers mogelijk. De secretaris-generaal van het departe- ment van landbouw en visscherij deelt mede dat van tewerkstelling elders kunnen wor den vrijgesteld: 1. Zij, die van 1 Juli 1936 l(p 30 Juni 1939 hun uitsluitend of hoofdbedrijf hadden in de visscherij en dit ook thans nog hebben. 2. Zij, die in bovengenoemd tijdvak en ook thans nog de visscherij als nevenbedrijf en als middel van bestaan uitoefenen. 3. Zij, die na 1 Juli 1939 een visscherij- bedrijf hebben overgenomen. 4. Zij, die als knecht in een visscherijbe- drijf werkzaam zijn. Om voor vrijstelling in aanmerking te komen, moeten de garnalen-, mossel-, oes ter-, Noordzee-, IJsselmeer- en Waddenzee- visschers zich wenden tot den dichtstbijwo- nenden agent van het Bedrijfschap voor Vis- scherijproducten (Nederlandsche Visscherij- centrale). De aanmelding dient te geschiedenp'YOor hen. die geboren zijn in de jaren 1918 t.m. 1925 Vóór 6 Mei a.s.; voor hen, die geboren zijn in de jaren 1908 t.m. 1917 vóór 7 Mei ais.; voor hen, die geboren zijn in de jaren 1893 t.m. 1907 vóór 9 Mei a.s. Burgerlijke Stand. HAARLEM 4 Mei 1943. BEVALLEN: 1 -Mei. S. van Zij verden—Mietus, d.; 2 Mei, M. van KesterenZwart, d 3 Mei, H. J. van WaardeElferink. z.; J. E. H. Bastin van Kempen, z.; M. C. StokmanKoster, d.; H. W. Campen—Go'rselink, d.; J. C. v. d. Ven Phlippeau, z.; 4 Mei, E. M. van der Peet—Zijp, z.; P. AkkermanUijlenhoecr, z.; J. J. Joosten Luitsterburg, d. OVERLEDEN: 1 Mei. J. Wifdeman, 56 J., Dr. Schaepmanstraat; 2 Mei, G. PostumaTimminga, 56 j., Burg. Boreelstraat? G. RemmertBruijn, 75 j., Engelszstraat; H. den Otter. 76 j.. Korte Hofstraat; 3 Mei, P. T. van Tiel, 63 j.. Soenda- straat; L. J. van Dalsum, 73 j., Prinsessekade; J. M. v. d. Steijlen, 76 j., Rozenprieelstraat; F. Slot, 55 j., Schoterweg; J. v. d. Ochtend, 66 j., Alb. Thijmstraat. y ONDERTROUWD: 3 Mei. F. A. Meulman en J. B. Willemse; J. Bos en M. C. Tigchelaar; 4 Mei, G. Koopman en J. J. Bor; J. P. Bulters en J. Hoogakker. RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 5 MEI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Het Jeugdstorm-koor (gr.). 7 00 EN© Nieuwsberichten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte ochtendklanken (gr.). 7.55 Programma- overzicht. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.15 Reis- kflers Zuidwaarts (gr.). 9.00 Kindermuziek (gr.). (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 15 minuten bij Franz Lehér (gr.). 10.15 Orkest Francis Keth. 10.45 Vrienden van huis en hof. 11.00 Orkest Francis Keth. 11.30 Trioconcert (gr.). 12.00 Almanak. l?.05 Frans Wouters en zijn or kest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 BNO Ac- tueele beschouwing. 13.10 Otto Hendriks en zijn orkest, solisten en gramofoonmuziek. 14.00^0pe- rette ..Mlrschitzka" (opn.). 15.00 Melodie en rhythme. 16.45 BNO Nieuwsberichten^ 17.00 De huismuziek in den lopp der tijden, lezing. 17.30 Gemeubileerde villa te huur, luisterspel 17.55 De Melodisten, solist en de 10 Vroolijke Meisjes. 18.30 BNO Nieuwsberichten. 18.40 Voor de kleu ters. 18.45 De Melodisten. solist en de 10 Vroo lijke Meisjes. 19.00 Wat niet in de krant staat. 19.15 Mis in Es gr. t. van Schubert (opn.). 20.20 Concert door het BoedapesterStrijkkwertet en solist (gr.). 21.10 BNO Nieuwsberichten. Vanaf 21.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 21.15 Orkest-suites (gr.). 21.45 Luchtig pianospel (gr.). 22.15 öuvertures en aria's uit operettes en opera's (gr.). 23.0024.00 Nieuwe variaties op een oeroud thema (gr.). HILVERSUM H, 301.5 M. 6.4^—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Sportnieuws. 8.25 Berlijnsch StaatsGpera orkest (gr.). 9.00 Mor genconcert (&r>). (9.159.30 Voor de huisvrouw). 10.00 Godsdienstige uitzend.ing. 10.40 Orgelcon cert (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Orcuroep Meisjeskoor (opn.). 11.30 Willy Kok en zijn or kest en gramofoonmuziek. 12.30 Landbouw-repor- tage. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Lichte klas sieke gramofoonmuziek. 14.00 Godsdienstige uit zending. 14.30 Salonorkest. 15.30 Voor de jeugd. 15.45 2 Violen en piano.—li».20 Pianospel (gr.). 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 De Jeugdstorm blaast door/koper. 17.15 Amusementsorkest (opn.). 18.00 Spiegel van den dag en BNO: Brabantsch praatje doof den Eigenheimer. 18.15 Zang en piano. 18.45 Wat doet de directie van den landbouw. 19.00 Marschmuziek (gr.). 19.15 Musette-orkest en so liste. 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Omroep orkest, solisten en gramofoonmuziek. Vanaf 21.15 zijn de programma's alleen te beluisteren via de Radio-Centrales die over een lij*verbinding met de studio beschikken. 21.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 21.45 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. 22.05 Avondwijding. 22.15 —24.00 Zie Hilversum I. BESCHERM UW LEVENSMIDDELEN tegen muizen, door er eenige korreltjes SPLJrNDID vóór te strooien. Hierdoor verdelgt U deze belagers afdoende, want SPLENDID GIFKORREIS werken feilloos, zelfs als ze nat geweest zijn. Enkele kojrols zijn voldoen de. Met eeryfepeltje uitstrooien op plaatsen waar vatak muizen komen. GIFKORRELS Per pakje 25 cent bij Apothekers en Drogisten. Imp.: H. TEN BEKNEL - Hilversum

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2