L ti ch t ge va ar Receptie van den Leider. TaUoozcn boden gelukwenschen aan. In het kabinet van den Leider te 's Gra- venhage ontving Mussert Duitsche autoritei ten, gemachtigden en functionarissen van den staat. Van de gelegenheid om den Leider ge luk te wenschen werd o.a. gebruik gemaakt door Hauptdienstleiter Schmidt, die, verge zeld door zijn naaste medewerkers, Mussert namens, het Arbeitsbereich Niederlande der N. S. D. A. P. een borstbeeld van den Führer aanbood en voorts namens Korpsführer Kraus diens portret, terwijl hij als persoonlijk ge schenk de portefeuille plattegronden van Ne- derlandsche steden én de 16e eeuw van Jacob van Deventer overhandigde. Mede waren aan wezig de Beauftragten Schwebel, Volkers, Schroder en Muller Reinert, terwijl van mili taire zijde ober-führer Knapp, commandant van de Neder! andsche landwacht en Sturm- bannführer Ruhenhoff. chef van de Erganzungs stelle, aanwezig waren. Vervolgens mdakten hun opwachting bij den leider de plaatsvervangende leiders C. van Geelkerker en M M. Rost van Tonningen, het hoofd van de secretarie van staat, <3v< J. H. Carp, de gemachtigden van den Leider voor staatsaangelegenheden en adviseurs van den Leider Er waren voorts deputaties van het Nederlandsche Arbeidsfront onder leiding van arbeidsfrontleider H. J. Woudenberg', van den Nederlandschen Arbeidsdienst onder leiding van den commandant De Bock, van den Ne derlandschen Landstand onder leiding van boerenleider Roskam en van den Nederland schen Volksdienst onder leiding van den di recteur-generaal Van Vloten. In Paushuize te Utrecht bestond Dinsdag middag voorts gelegenheid allereerst voor de putaties en functionarissen erf daarna voor ieder lid der beweging om den elider geluk te wenschen. Wij zagen een deputatie van de W. A. in het vaderland en uit Duitschland onder leiding van den commandant der W. A., den voorman der Germaansche SS met een deputatie, verder deputaties van den Jeugdstorm, de Waffen-SS het legioen en het N. S. K. K. en voor ieder der aanwezigen, voorrfl voor de vrijwilligers, had de Leider een vriendelijk woord. Een lange rij van functionarissen der be weging stond voorts in lange file in Paus huize om hun leider geluk te wenschen met zijn verjaardag. Om vijf uur groeide op straat deze lange rij mannen en vrouwen nog met de minuut. Zij allen hebben hun leider de hand gedrukt en hem een nieuw strijdbaar jaar toegewenscht om ons volk naar een ge lukkiger toekomst te leiden. Drama aan den Winterweg te Den Haag opgehelderd. Zestienjarig meisje uit den weg geruimd, omdat het vaak chantage pleegde. In den avond van Zondag 21 Maart werd irt een kuil op een stuk land aan den Winterweg te 's Gravenhage het lijk gevonden van een 16-jarig meisje P. de V. In de nabijheid daar van werd de 22-jarige. kappersbediende H. aangehouden, die verklaarde des middags in een ijssalon met het meisje te hebben kennis gemaakt en een eindje met haar te hebben gewandeld. Omtrertt haar dood waren zijn mededeelingen zeer vaag, zoodat de politie voorloopig in het duister tastte. Het onderzoek bracht echter tal van feiten aan het licht, die erop wezen dat hier sprake was van een door verschillende personen voor af beraamd plan om het meisje van het leven te berooven. Allereerst wees het onderzoek uit dat het vermoorde meisje tal van personen chanteer de. Zij perste hun geld af of distributiebeschei den en een en ander nam in begin Maart zoo- danigen omvang aan dat de gedupeerden op een middel zonnen om van haar af te komen. AI deze personen kwamen op een avond bijeen om te beraadslagen wat hun te doen stond. Op deze lugubere bijeenkomst had de 26- jarige gehuwde vrouw Van der H., die in middels gearresteerd is, het plan geopperd haar met vergif van kant te maken. Dit plan vond instemming, waarop de ook aangehouden 30-jarige ongehuwde vrouw N. verklaarde dat zij nog wat vergif had. Men kwam overeen, het vergif, waarvan men een doodelijke uit werking verwachtte, toe te dienen met bon bons. De 22-jarige jongeman H., verklaarde ■ich bereid het toekomstig slachtoffer dit sui kergoed te presenteeren. Mej. N. besmeurde op 20 Maart eenige fon- idantjes met vergif en de jongeman maakte een afspraak met het meisje. Hij liet haar van de fondantjes snoepen. Toen hij geen onmiddel lijke uitwerking zag, werd hij bang. Geko men op het stukje land aan den Winterweg, greep hij het meisje aan en pakte haar sjaal, dien hij stenig aantrok. Het slachtoffer ver zette zich, gilde, en zakte kort daarop in el kaar. Op dit moment kwamen een vriend van den dader, die inmiddels eveneens is gearres- teejgj, en de vrouw N., toegeloopen en zouden H. en de vriend het meisje, zooals afgesproken in het water gooien. Er kwamen echter men- schen aan, waarop de vriend en de vrouw zich uit de voeten maakten onder hef voorwend sel dat zij een dokter gingen halen. De gearresteerde hoofddaders* en daderes sen zijn voor de justitie geleid. Verder zijn bij deze zaak nog verschillende andere per sonen betrokken, die een minder belangrijke rol hebben gespeeld. GROOTE BRAND TE WESTMAAS. Te Westmaas brak brand uit in een vlasserij van de firma Bijl. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat korten tijd later een naastbijzijnde boerderij ook door de vlammen werd aangetast en tot den grond toe afbrandde. Het vuur werd bestreden door de brandspuiten uit 's Gravendeel. Mijnsheerenland, Odd-Beijerland en Rot terdam, maar men kon niet verhinderen, dat nog tien woningen afbrandden. Wat wilt gij? Einde Mei 1942 gingen de Nederlandsche vrijwilligers aan den Wolcho\y, na gedu rende een ongekend strengen winter in de verdediging te zijn geweest, tot den aanval over. De bolsjewisten steeds verder terugdrij vende, vonden we de lijken van eenige kameraden, die in de afgeioopen maanden in handen van de rooden waren gevallen. Deze dooden waren onherkenbaar ver minkt,. afgesneden neus, ooren en vingers, de tong soms uitgerukt of nog wreedere niet te noemen mishandelingen waren ge pleegd. Zoo is de aard van het steppen- monster, onmenschelijk en wreed, opge jaagd en misleid door Stalin en zijn com missarissen. Kan een beschaafd mensch zich zooiets indenken? Mag ons vaderland gedoogen.' dat deze Gepeoemethoden ook hier zouSen worden toegepast? Vereenigt u in den strijd tegen het communisme en stort op giro 432100 Verzorgingsfonds van het Vrijwilligerslegioen Nederland. Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.) Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stid: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, H.stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse}, Santpoort. Advertenties: W. van-Ommen, Heemstede. De aardappelen, welke het vorig jaar ter bevoorading op verscheidene plaatsen waren ingekuild, vinden via de voedsel voorziening geleidelijk hun weg naar den consument. Van tijd tot tijd worden de voorraden gekeerd ter voorkoming van wortelvorbing. (Schimmelpenningh Pax c) Frans Bastiaanse 75 jaar. De dichter heeft nog plannen, om te promoveeren. Vrijdag 14 Mei hoopt de dichter Frans Bas tiaanse, wonende Prinsengracht 456 te Am sterdam zijn vijf en zeventigsten verjaardag te vieren. Willem Ange Francois Bastiaanse werd te Utrecht geboren, -studeerde gelijk met Bou- tens, letteren aan de universiteit aldaar on der de hoogleeraren prof. dr. Moltzer en prof. dr. G. Kalff en werd later leeraar Neder- landsch en geschiedenis aan de H. B. S. te Hilversum. Den eersten bundel, onder den titel „Natuur en leven", liet Bastiaanse in 1900 verschijnen. In 1909 volgde „Gedichten" en in 1919 „Een zomerdroom". In deze bundels toonde Bas tiaanse zich een zeer zuiver dichter In 1918 gaf de dichter een verhandeling uit over „De techniek der Poezie". Daarna schreef hij een „Overzicht van de ontwikkeling der Neder landsche letterkunde", een litteratuur geschie denis met bloemlezing in vier deelen, die bij de wereldbibliotheek verscheen. Deze littera tuurgeschiedenis begint bij Veldeke en ein digt bij Slauerhoff. De laatste jaren heeft Bastiaanse niets van zijn,werklust verloren. Hij,heeft de ontwikke ling van de moderne litteratuur met belang stelling gevolgd en hij spreekt thans zijn be wondering uit over het werk van Bertus Aaf- jes en Jac. van Hattum, die hij als de belang rijkste figuren onder de jonge diohters ziet. Op het oogenblik werkt Bastiaanse aan een studie over de Nederlandsche letteren op het eind van de negentiende eeuw en aan een boek over een zeventiende-eeuwsch dichter. Wan neer zijn gezondheidstoestand, die op het oogenblik te wenschen overlaat, het gedoogt, zal hij deze beide werken binnenkort kunnen eindigen. Dan heeft de 75-jarige nog het plan te pro moveeren aan de Amsterdsmsche universiteit. Het proefschrift ligt vrijwel gereed en het zou dus geen onoverkomenlijke bezwaren behoeven mee te brengen om den wensch van den dich ter in vervulling te doen gaan. ONTSPANNING VOOR NEDERLANDSCHE ARBEÏDERS TE BERLIJN. Onder auspicicui van het Bureau voor Ont spanning voor Nederlandsche arbeiders in Duitschland hebben ruim duizend arbeiders uit Berlijn een wandeling van twintig kilo meter gemaakt door de fraaie omstreken van Potsdam. Zoowel oud als jong was aanwezig, want onder de deelnemers waren een arbei der van 62 jaar en een landgenoot van zeven jaar.Voor 23 Mei staat een bezoek aan het circus Althof op het programma en de volgende maand zal een begin gemaakt worden met een voetbalcompetitie van Nederlandsche arbeiders te Berlijn, 's Avonds is te Potsdam een kameraadschapsbijeenkomst gehouden met medewerking van den humorist Alex de Meester èn eenige tooneelclubs van Nederland sche arbeiders. Voorts kondén de deelnemers een stevig maal tot zich nemen, bestaande uit £en echten Nederlandschen stamppot. De Duitsche weermacht was bij deze gelegepheid kok en uitdeeler van de lekkernij. Verduisteren van 21.30 tot 5.45 uur. 14 Mei: zon op 5.47, onder 21.26 uur maan onder 3.58, op 14.29 uur 15 Mei: zon op 5.46, onder 21.28 uur maan onder 4.20, op 15.57 uur Nieuwe boeken over muziek. In de serie geïllustreerde boekjes „De Muziek", uitgave van J. Philip Kruseman te 's-Gravenhage, verschenen twee nituwe nummers, XV en XVI, waarmee wij mei genoegen kennis hebben gemaakt. Het eer ste van de band van Max Prick van Wely. is getiteld „Over de piano en de piano muziek". In beknopten vorm wordt hter een overzicht gegeven van de geschiedenis van de piano en haar voorloopers en wot- den d<^voornaamste étappes van de klavier- literatuur behandeld. De schrijver is zeei methodisch te werk gegaan, zoodat zijn boekje een klaar beeld geeft van den on'- wikkelingsgang der klaviermuziek. De mo dernen zal men er niet tevergeefs in zoeken en voor de Nederlandsche componisten is de noodige plaats ingeruimd. Zoo is dit fraai geïlustreerde werkje niet enkel een goede vraagbaak voor den leèk, maar kan het voor muziekstudeerenden, om een glo baal overzicht van de stof te krijgen, ook van groot nut zijn. Het tweede boekje handelt „Over het Orgel en de Orgelmuziek" en werd geschrei ven door Max Prick van Wely en Herman Huls. Binnen het bestek van een honderdtal pagina's zou het onmogelijk geweest zijn èn een eenigszins complete beschrijving van de zoo ingewikkelde techniek van den orgel bouw èn van de orgelliteratuur en haai meesters te geven. De schrijvers hebben er de voorkeur aan gegeven vooral het tweede punt te behandelen, en de ontwikkeling van het instrument zelve slechts summier aan te duiden. Wie er meer van weten wil. kan zijn licht opsteken in het uitvoerige werk van Prick van Wely „Het orgel en zijn meesters", dat enkele jaren geleden bij denzelfden uitgever verschenen is. Töch zal dit kleine boekje een kostbaar bezit blij ken voor allen die de nobele kunst van het orgelspel eeren; evenals het voorgaande zeer methodsch opgebouwd, geeft heb. zon der een droog relaas te bieden, een duide lijk overzicht. Wij wenschen het in veler handen. Een handboek over de violoncel. Bij J. Ph. Kruseman verscheen tevens een geïllustreerd werk over „De Violoncel, haar bouiv, geschiedenis en ontwikkelingsgang" door Willem Mirandolle. Schrijver stelt zich voor op dit boek nog twee deelen te laten volgen,waarin muziekpaedagogische proble men alsmede methodiek en didactiek van het Violoncel-spel zullen worden behan deld. De indruk dien dit eerste boek wekt is een zeer gunstige. De auteur heeft zijn boek zakelijk opgezet en zonder omhaal van woorden duidelijk uitgewerkt. De belang stellende kan er allerhande bijzonderheden in vinden omtrent de houtsoorten tlie ge bruikt worden bij den bouw der strijkin strumenten, in détails de constructie van de cello nagaan, ingelicht worden over natuur wetenschappelijke ervaringen en proeven en over de bijzonderste luthiers ingelicht worden. Het geschiedkundig deel van het' werk bevat ook veel wetenswaardigheden over de gamba en haar nevensoorten, over den strijkstok, de stemming, enz. Tenslotte worden de groote violoncellisten beknopt behandeld. Een uitgebreide literatuuropgave besluit het degelijke werk. JOS. DE KLERK. WACHTGELDREGLEMENT N.-HOLLAND. Op 22 Dec. 1942 verscheen een beschikking van den secretaris-generaal van Binnenland- sche Zaken, waarbij het minimum-bedrag der kindertoelage aan wachtgelders, gepension- neerden en weduwen tijdelijk gerekend van 1 Nov. 1942 af tot 150.'s jaars is ver hoogd. Uit een nader schrijven van den secretaris generaal blijkt, dat met betrekking tot de ge pensioneerden en de weduwen nog overleg zal plaats vinden. De commissaris der provincie heeft thans art. 8 van het „Wachtgeldreglement Noord- Holland" gewijzigd "in overeenstemming met bovenbedoelde beschikking. HIJ HAD „BESTE BOTER" TE KOOP. „,Ik heb een paar vaatjes beste boter te koop", had een 34-jarige laborant In Decem ber van het vorige jaar vertéld aan een schoe nenwinkelier te Amsterdam. De schoenenwin keiier voelde wei iets voor een extra rant soentje boter en hij was met graagte op de verlokkende aanbiedingen van den laborant ingegaan. Een bedrag van f\480 werd betaald. Toen later een vaatje werd opengemaakt, kwam men tot een pijnlijke ontdekking. De vaatjes bevatten aardappelpuree en zand, be streken met een dun laagje boter. Verontwaar digd wendden de schoenenwinkelier en zijn vrouw zich tot de politie, die' den man in rekende. Thans stond hij terecht voor dé rechtbank te Amsterdam. Hij beweerde niets van het bedrog te weten en zelf slachtoffer te zijn geworden van oplichters. Hij had de vaat jes van een onbekende gekocht. De officier van justitie, mr. A. S. de Muinck Keizer, ge loofde echter niets van dit verhaaltje, aange zien de man een aartsoplichter is en tusschen 1936 en 1941 reeds zeven maal wegens oplich ting werd veroordeeld. Hij eiscjxte tegen den laborant twee jaren gevangenisstraf. BUITENGEWOON HOOGLEERAAR TE GRONINGEN Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en kuituurbescherming is benoemd tot buiten gewoon hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversiteit te Groningen om onderwijs te geven in de kristal lografie en mineralogie: dr. P. Terpstra, thans lector. EEN DIERENKWELSTER De politierechter te Groningen heeft de 32- jarige Aaltje R. uit Groningen veroordeeld tot een gevangenisstraf van veerfien dagen. In Maart j.I.' had zij -haar hond zonder eten of drinken op zolder opgesloten en was daar na voor tien dagen op reis gegaan. Twee da gen na haar vertrek kreeg de politie van een en ander kennis en greep in. Zij forceerde de deur van de woning van verdachte, bevrijdde de hond en bracht het uitgehongerde dier naar een asyl. niet telefoneeren hèt gaat om menschehlevens DISTRIBUTIEBONNEN 644 Artikel Aardappelen Aardappelen Beschuit Bloem Boter Boter Brood Brood Cacao m Chocolade Eenh.zeep Eenh-zeep Eieren Eieren Gort Gort vermout Jam Kaas Kaax^ Koffiesurf Margarine Margarine Melk Bon 20 A 20B 20 tm. 547 18A 18B 20A 20B suiker 3-21, 4-21 17 656 U 540 2-20, 3-20 4-20 550 17 A, 19 A 551 549 527 tm. 529 541 tm. 543 526 18A 18B 17, 18, 19 4-22 Peulvruchten 552 Petroleum 07, 08 Ru-ndvct, vet 18A Rundvet, vet 18B Rijst 17B. 19B Scheerzeep S Servies 2-14. 2-15 Sigaren 20 Sigaretten 20 Sigarillos 20 Sinaasappelen 3-14 (zw), Kaart Aard. Aard. Beschuit Algem. Boter Boter Brood Brood Reserve Versnap. Algem. Eenh.zeep Algem. ReserVe Algem. Kind.voeds. Algem. Algem. Algem. Algem. Algem. Boter Boter Melk Resérve Algem. Petrol. Boter Boter Kind.voeds. Textiel (m) Reserve Tabak Tabak Tabak Hoev. t.m. 2 kg 15 Mei 1 kg. 15 Mei 70 gr. 15 Mei 1 rants. 15 Mel 250 gr. 22 Mei 125 gr. 22 Mei 400 gr. 15 Mei 100 gr 15 Mei 150 gr 15 Mei 100 gr. 15 Mei 1 rants. 31 Mei 1 rants. 31 Mel 1 ei 15 Mei 1 el 15 Mei 250 gr. 15 Mei 150 gr 15 Mei 250 gr. 15 Mei 500 gr. 15 Mei 100 gr. 15 Mei 100 gr. 15 Mei 250 gr. 15 Mei 250 gr. 22 Mei 125 gr 22 Mei 1% lit. 15 Mel 5*4 Ut. 15 Mel 250 gr. 15 Mel 1 lit. 13 Juni 200 gr. 22 Mei 100 gr. 22 Mei 250 gr. 15 Mei 45 gr. 31 Aug. 4 pnt. b stuks 15 Mei 20 stuks 15 Mei 10 stuks 15 Mei 3-15 4-19 548 18, 19 Suiker Suikerwerk Tabak Toiletzeep u Taptemelk 17, 18, 19 Vermicelli eüz. r, 553 Vleesch 19A Vleesch 19B Vleesch 4-24, M-20 Vleesch M-22, M-24 Waschpoedér U Waschpoeder 557 Reserve Algem. Versnap. Tabak Toiletzeep Taptemelk Algem. Vleesch Vleesch Reserve Reserve Waschp. Algem. 350 gr. 1 kg. 100 gr. 25 gr. i rants ir4 ut. 100 gr. 1 rants. V\ rants. 1 rants. 2% rants 250 gr. 250 er 15 Mel 15 Mei 15 Mel 15 Mei 31 Mel 15 Mel 15 Mei 29 Mei 29 Mei 29 Mei 29 Mei 31 Mei 31 Mei Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebescheiden is het morgen Vrijdag de beurt aan de letters Q, T. U. X, Y en Z. VOOR JAARSFEEST. Zaterdag 22 Mei a.s. zal in het Gemeen telijk Concertgebouw voor 1325 kinderen tusschen 6 en 14 jaar een kinderfeest wor den gegeven. Oorspronkelijk zou een Paaschfeest plaats hebben gehad, doch het bombarde ment van 16 April is oorz^k dat dit niet kon doorgaan. De gelden voor dit feest zijn door milddadige stadgenooten bijeenge bracht. De kinderen uit het Amsterdam- sche kwartier hebben voorrang, jaarna komen die kinderen in aanmerking wier ouders Winterhulp-uitkeeringen Hebben gehad. Toegangsbewijzen zijn vanaf Zater dag verkrijgbaar bij de buurtschapshoof- den, op hunne spreekuren. Voor het Amsterdamsche kwartier zijn kaarten verkrijgbaar in de Mr. Thiel- school Haarlemmerliedestraat 29 op Maan dag 17 Mei 's avonds na 7 uur tothalf negen. RADIO.PROGRAMMA. VRIJDAG 14 MEI 1943. HILVERSUM I 414.4 M. 6.45 Harmonie muziek (gr.). 7.00 BNO Nieuwst berichten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Ochtend-- varia (gr.). 7.45 Programma-overzicht. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 SymphoniscIT Ochtendconcert en solist (gr.). (9.30 —9.37 Spiegel van den dag opn.). 10.00 Her- bert Ernst Groh (gr.). 10.15 Otto Hendriks en zijn orkest*en soliste. 10.45 Herbert Ernst Groh met koor en orkest (gr.). 11.00 Otto Hendriks en zijn orkest en soliste. 11.30 Pianovoordr. gr. 12.00 Alma nak. 12.05 Arnhemsche Orkestvereeniging (opn.). 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Tusschen de be drijven. 15.00 le en 2e acte van de opera ..Rigo- letto", G. Verdi (opn.). 16.50 Pianosli (gr*!)- 16 00 Melodisten. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Pianoduo en zang. 17.30 Orgelcooncert (opn.). 18.00 Orkest Willy Kok. 18.30 BNO Nieuwsberichten* 18.40 Voor de kleuters. 18.45 Orkest Wiliy Kok. 19.00 Duitsche Taalcursus. 19.25 Het wekelijksche sporipi-aatje. 19.45 Met een melodie door Europa (gr.). 20.15 Ameusementsorkest en éoliste. 20.45 En niemand zal gevrijwaard zijn, klankbeeld. 21.10 BNO Nieuwsberichten. 21.15 Amusementsorkest en soliste. 21.45 Bekende zangers (gr.). Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 Orkest en Karl Sohmitt—Walter, zang (gr.). 23.15 —24.00 Een vrooHik- dansje (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 6.458.15 Zie Hilversum I. 8.15 Brandende kwes ties (opn.) 8.30 Voor de binnenschippers. 8.45 Ochtendconcert (gr.). (9.15—9.20 Voor de huis- vrounw). 10.Qp Godsdienstige uitzending 10.30 Or- kestsuite (gr.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Om roep eMsijeskoor (opn.) 11.30 Lichte gitaarsoli (gr.).^11.50 Sylvestre Trio (opn.). 12.30 Reportage- flitsen. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Viool, piano en pianosoll. 14.00 Godsdienstige uitzen ding. 14.30 Perpetuum Mobile (gr.). 14.45 Gerard van Krevelen en zijn orkest en soliste. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Orkest van de Nederlandsche Ka meropera. 16.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Operette „Der ewige Walzer" (opn.). 18.00 Spiegel van den dag en BNO: Da Jordaner vertelt over sociale nooden. 18.15 Zang, piano en gramofoonmuziek. 18.45 Voor de rijpere jeugd van het platteland. 19.00 Omroeporkest en soliste. 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Wenken aan de volkstuinders. 20.00 BNO Engelsche' uit zending: „Holland s Political aspect. (Voor de Radio-Centrales: Zigeunerspel gr.). 20.15 Om roep Symphonie Orkest en solist (opn.). 20.45 Fluit en piano. 21.15 Zang en 'piano. 21.45 BNO Nieuwsberichten en actueale beschouwing. 22.05 Avondwijding. Vanaf 22.15 Alleen voor de Radio- Centrales die oyer een lijnverbinding met da studio beschikken.22.15—24,00, Zie Hilversum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2