GEKNOEI MET DISTRIBUTIEKAARTEN. Barnabas von Géczy. Wedstrijden voor de Hitier Jugend. DISTRIBUTIEBONNEN Het Obergericht straft 48 Amsterdammers, w.o. 20 ambtenaren. Voor het Obergericht hebben zich onlangs 48 personen uit Amsterdam te verantwoorden ge had wegens geknoei met distributiekaarten en inlegvellen Onder hen bevonden zich 20 amb tenaren van het uitreikingskantoor van distri butiebescheiden aan de Bataviastraat te Am sterdam. vanwaar verscheidene bonboekjes, boterkaarten. enz in den zwarten handel ver dwenen waren. Drie dezer ambtenaren waren als hoofddaders gedagvaard, n 1 de 28-jarige H. Burger, de 29-jarige G. Landman en zekere C. Kuipers welke laatste echter voortvluchtig is. De netto winst zou volgens de verklaringen van Bureer Pr, '.nndman voor hen resp. f 2000 en f 1800 hebben bedragen Andere ambtena rer, hadden bedragen van f 500. f 225 en min der in de wacht gesleept. Het Obergericht heeft H Burger en G Land man overeenkomstig den eisch van den Staats- anwalt veroordeeld tot zes jaran tuchthuisstraf Voorts werd een familielid van eerstgenoemde, St. Burger, tot viif iaren tuchthuissstraf ver oordeeld: A. J. Koehoorn tot twee jaar en negen" maanden: D. Reisig tot twee jaar en zes maanden. S. K. Darthuizen en Schnabel iedéi tot twee jaren tuchthuisstraf en de ove rigen. behoudens een. die werd vrijgesproken en een. die tot f 600 subs, drie maanden hech tenis werd veroordeeld, tot tuchthuis- of ge vangenisstraffen van drie maanden tot ander half jaar Overwogen werd. dat de hoofddaders bij de uitgifte der distributiekaarten op-groote schaal diefstal van deze bescheiden hadden gepleegd en dat zij op die wijze de levensmiddelenwoor- ziening hier te lande in gevaar hadden ge bracht. zoo zelfs, dat hun handelingen zeer wel als sabotage konden worden beschouwd. Verder werd er rekening mee gehouden, dat de knoeierijen werden gepleegd in een tijd toen de levensmiddelenpositie nog niet zoo ernstig was als zij thans is De staat moet op zijn ambtenaren kunnen vertrouwen en dit geldt zeer zeker voor degenen, die verbonden zijn aan distributiekantoren, want het is on mogelijk de controle zoo in te stellen, dat elke diefstal of elk misbruik dadelijk wordt ontdekt Tof de veroordeelden behoorden ook eenige vrouwen, o.a. de echtgenoote van C. Kuipers, die tot tien maanden tuchthuisstraf werd ver oordeeld. omdat zij zich in belangrijke mate aan heling schuldig had gemaakt. Voor de overige vrouwen bedroegen de straffen slechts enkele maanden, waarbij het Obergericht cle mentie betrachtte in het belang van de kin deren. waarvoor deze vrouwen als moeders te zorgen hadden. Geknoei met distributiekaarten is gelijk te stellen met geknoei met levensmiddelen. In dien dit op grootere schaal voorkomt, kan het als sabotage beschouwd worden en dan zelfs met den dood bestraft worden. In dit geval is den daders nog geen sabotage aangerekend daar hun vergrijp daartoe in dit geval nog geen aanleiding gaf. Dit vonnis is echter een waarschuwing. Nederlanders bij de Duitsche zeemacht. Voor personen van 18 tot 35 jaar, die vallen onder den aanmeldingsplicht ten behoeve van den arbeidsinzet, bestaat indien zij dit wen schen, gelegenheid zich aan te melden voor 'onderzoek voor den dienst bii de Duitsche zee macht. Zij worden gedurende hun diensttijd bij de Duitsche zeemacht vrijgesteld van den arbeidsinzet. Nadere inlichtingen worden door de Orts- kommandanturen verstrekt. TWEE NEDERLANDSCHE REGIMENTEN N. S. K. K, De duizenden Nederlanders, die in de N. S. K. K. hebben dienst genomen, zijn thans tot een regiment samengesteld, en» voorloopig in Frankrijk gestationneerd. Een tweede regi ment, dat in de Sowjet-Unie zal dienst doen. wordt op het oogenblik opgesteld. Het ligt in de bedoeling* een Nederlandsch kader te vormen en beide regimenten bin nen den kortst mogelijken tijd geheel onder Nederlandsche leiding te plaatsen. Uitreikina distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het Maandag de beurt aan het restant van de letter H vanaf Heer. DE NIEUWE BOTERBON. Behalve de boterbon, die Zaterdag j.I. reeds bekend gemaakt is, wordt voor het tijdvak van Zaterdag 29 Mei tot en met Donderdag 3 Juni alsnog een tweede bon aaagewezen ter verkrijging van boter of margarine. In ver band hiermede geeft de bon „boter 22a" ge durende genoemd tijdvak recht op het koopen van 125 gram boter of margarine naar keuze. Van 23 Mei tot en met 3 Juni ontvangt men dus het normale rantsoen van 250 gram. De bon ,,22b boter" van de aan kinderen beneden 4 iaar uitgereikte kaarten, zal niet worden aangewezen. Deze kinderen hebben op bon ,.21b boter" reeds hun normale rantsoen van 125 gram voor het tijdvak van 23 Mei tot en met 3 Juni ontvangen SCHENKING VAN EEN SCHILDERIJ VAN W. WITSEN. Mevr. de Wed. A. M. Witsen-Sohorr heeft aan de gemeente Amsterdam ten behoeve van het Stedelijk Museum gelegateerd het schil derij „De Kerstrozen" van wijlen haar echt genoot Willem Witsen. De burgemeester heeft het geschenk in dank aanvaard. Verduisteren van 21.45 tot 5.30 uur 30 Mei: zon op 5.27, onder 21.48 uur maan op 4.22, onder 17.43 uur 31 Mei: zon op 5.26, onder 21.50 uur maan op 4.44, onder 18.55 uur Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.lem (afw.). Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. UPrks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad. A. Overmeer, H'stede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, H'stede 6|fw.). Nieuws- en reportage voor •V-eisen en omgeving: J. J. E. van Baarsei, Sant poort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Vereeniging „Haerlem". In de jaarvergadering van de Vereeniging Haerlem" herdacht de voorzitter, de heer J. L. Tadema, het overlijden van de heeren Henri van den Berg, die de vereeniging en verder het Dorus Rijkersfonds en de Red- dingsmaatschappij tot erfgenamen heeft verklaard, J. G. Bettlnk. een dor trouwe le den en J. M. van Bommel, vroeger concierge van „De Hoofdwacht". Spr. vervolgde, dat het aantal leden steeds vooruit gaat, hetgeen vooral te danken is aan het vouwblad; in de laatste jaren is de vereeniging met, 300 leden gestegen. De heer P. A. Dijkema bracht het jaarverslag over 1942 uit. Hij deelde mede. dat het ledental met 103 is vooruitgegaan en thans 760 bedraagt. De brug bij het Oude Slot te Heemstede heeft een bekisting ge kregen en is voorloopig voor verder verval behoed. In herinnering werden voorts ge bracht de lezingen en excursies, waarvoor groote belangstelling bestond. Het finan cieel verslag, uitgebracht door den heer J. D. Rutgers van der Loeff sloot met een sal do van f 320. De penningmeester had den wenscli te kennen gegeven zijn functie neer te leggen. De voorzitter bracht hem dank voor de wijze, waarop hij sedert 1907 zijn taak heeft vervuld. De penningmeester heeft vele jaren onder zorgvolle omstandigheden moeten werken, doch gelukkig is er thans een batig saldo in kas. De periodiek;aftre dende bestuursleden, de heeren B. F. En schedé en H. B. E. Warnaars werden herko zen. Eerstgenoemde zal het penningmeester schap waarnemen. De voorzitter deelde mede. dat het bestuur directeuren, hoofden en leerkrachten van de Haarlemsche scholen had uitgenoodigd voor een voordracht van dr. C. Spoelder, met het doel het onderwijzend personeel op te wek ken, de jeugd op de hoogte te brengen van de schoonheid der stad. De belangstelling is bijzonder groot, want 200 dames en heeren meldden zich aan. Dr. Spoelder zal drie keer spreken en Donderdag j.I. was de eerste groep aan de beurt. Het bestuur hoopt, dat de jeugd belangstelling zal krijgen voor de geschiedenis der stad. Overwogen wordt een opstellenwedstrijd uit te schrijven en daar voor prijzen beschikbaar te stellen. Wat de plannen voor de toekomst betreft, deelde de heer Tadema mede, dat binnen-- kort een excursie gemaakt zal worden naai de Ned. Herv. Kerk te Heemstede en naar het Oude Slot. In het najaar zal een tocht naar Amsterdam gemaakt worden. De leden van „Amstelodanum" komen begin Juli naar Haarlem en zullen onder leiding van het be stuur der vereeniging een bezoek aan de bin nenstad brengen. Dan is het bestuur voorne mens in „De Hoofdwacht" een tentoonstel ling te organiseerenn Van prentbriefkaar ten. De heer W. P. J. Overmeer heeft in den loop der jaren een verzameling aangelegd van enkele duizenden briefkaarten, welke hij aan de vereeniging ten geschenke heeft aan geboden. Een gedeelte zal ten toongesteld worden, waardoor de bezoekers een indruk zullen krijgen, hoe de stad in de afgeloopen vijftig jaar gewijzigd en gegroeid is. Voor de tentoonstelling wordt veel belangstelling ver wacht, ook van inwoners van andere steden. BIOSCOOPNIEUWS VAN DEZE WEEK. REMBRANDT: Rijpende Jeugd. De Italiaansche filmindustrie heeft den laats ten tijd bij herhaling laten zien wat zij waard is. Films als „Rigoletto" en „Meisje in nood" trokken allerwege de aandacht en ook „Rijpende jeugd'' getuigt van het goede gehaite der Italiaansche productie. Hierin wordt ons in levendige tafereelen het leven op een Italiaansche kostschool geschetst. De toeschouwer leeft geheel en al mede met het lief en leed in deze merkwaardige gemeenschap van jonge menschen, waar een groot kameraad- schapsgevoel heerscht, al zijn er natuurlijk op hun tijd de onderlinge verdeeldheden en ruzietjes. Alida Valli speelt met talent de rol van het meisje, dat in een vlaag van ialouzie een mede-scholiere (Irosema Di- lian) ernstig leed berokkent, doch daarna haar eigen leven inzet om dat van de an der te redden. H. Voskuil LUXOR: Overschotje. „Overschotje" is een simpel verhaaltje van een arm straatmeisje met een gouden hartje, dat kennis maakt met een inge nieur en door dezen wordt opgenomen met alle gevolgen van dien. Het verhaaltie is zeer weinig zeggend en de film ook. Toch is zij genoegelijk. vooral door het vlotte, levendige spel van Lilian Silvi, die van „Scampolo" een creatie heeft weten te maken. Jammer is alleen, dat haar spel ver boven dat van de anderen uitsteekt en de geheele film op haar schouders rust. Amadeo Nazzani speelt de rol van den ingenieur. v. Heyningen Het jaurnaal geeft deze week o.a. beelden van het oorlogstooneel in het Koebange- bied en van de lessen in een Duitsche ar- tillerieschool. In de Fransche steden Mar seille en Annecy ziet men de onthulling van monumenten voor Jeanne d'Arc. Ver der zijn flitsen opgenomen van het leven in den Nederlandschen Arbeidsdienst. Een instructief filmpje» getiteld „Het Friesehe ambacht" geeft om. wetenswaardigheden over de Friesehe schaatsen-, aardejverk- en klokkenindustrie. In Palace, Frans Hals en Moviac draaien resp. „Circusbloed" JDe Spooktrein" en .Alaska", films, die meer dan eens in deze rubriek besproken zijn. COSP. VERBRUIKSVER. „DE EENDRACHT" Het 38ste jaarverslag van de Coöperatieve Ver- hruiksvereeniging „De Eendracht", loopende ov$r het boekiaar 1942 is verschenen. Hierin wordt o:m. rpcdegedeeld, dat de finanoieele po sitie der coöperatie nog steeds bevredigend is. In enkele afdeelingen zijn de omzetten iets te- ruggeloopen, hetgeen geen nadeelige gevolgen heeft gehad op de economische constructie van het bedrijf. 260 leden zijn toegetreden, aangezien verschil lende verbruikers lid geworden zijn. Door be danken, overlijden en vertrek verloor de coöpe ratie 143 leden, zoodat het jaar 1942, dat met 3512 leden begonnen werd. eindigde met een aan tal van 3629. Het netto overschot bedraagt 12.211,68, het geen 6.215,4214 meer is dan over het vorige boekjaar. Het bestuur stelt voor om over het verbruik van kruidenierswaren 2 pCt. dividend uit te keeren. Het gereputeerde amusementsorkest van Barnabas von Géczy vond hier Vrijdagavond in de Gem. Concertzaal de overgroote belang stelling die kon verwacht worden. En men heeft blijkbaar volop genoten van dit geraf fineerd musiceeren, met zijn charmeerende allures en zijn bruisende rhythmische stuwin gen. Barnabas von Géczy heeft het „strijk" bij het amusements-ensemble weer in eere hersteld en hiermede een reactie tot stand gebracht, die op den duur volgen moest op de dwaze Amerikanismen van de moderne vermaaksmuziek. Als blazers fungeeren slechts drie klarinetten, die in enkele gevallen door saxophoons vervangen worden, en het slag werk wordt slechts sober en daarom juist te effectvoller 'aangewend. Het denaturee- ren van den klank wordt door bovengenoem de blazers angstvallig vermeden, integendeel, men hoort de instrumenten op hun voordee- ligst klinken; Denn^1 en Sax zouden er zich niet over hoeven te schamen. Zoo heeft von Géczy weer een musiceeren ingevoerd, dat niet steeds in de eerste en voornaamste plaats de rhythmische impulsen prikkelt, maar dat tot luisteren dwingt en waarbij het publiek onder de bekoring komt van een verfijnden klank en een streelende melodieusheid. Dat neemt niet weg, dat de vroolijke muze ook volop haar aandeel krijgt en het publiek op zijn tijd losgewerkt wordt met brillante mu- zikaal-motorische kracht Het programma was duidelijk afgelijnd om dit tweedeelige doel te laten blijken. Vóór de pauze hoorde men een quasi-klassiek musicee ren en in het tweede gedeelte werd het amu sementskarakter meer evident. De aanhef met de origineele Spaansche dans „Navarese" in een zeer interessante bewerking van A. Esco bar, gaf al direct een overtuigenden indruk van temperament en goeden smaak. Barnabas von Géczy was niet de eenige die zich om zijn voorname solistische kwaliteiten liet gelden, het programma gaf ook andere leden van het gezelschap de kans, en daaruit bleek hoe het orkest uit eminente virtuosen bestaat. Ik wil hier slechts wijzen op den cellist Gerhardt. den altist Heinecke en den pianist Kaschubec, die met een tweetal eigen composities in het virtuose lichte genre épatant voor den dag kwam. Aan het slot van dezen avond van gezonde amusementskunst toonde het publiek zich op getogen en onverzadigbaar. Barnabas von Géczy en de zijnen reageerden gul met toe giften. JOS DE KLERK. Veevoeder zonder voedingswaarde Koopman te Hillegom krijgt 25000. boete; zijn bedrijf voorgoed gesloten. Een van de knoeiers, die in den laatsten tijd door het verhandelen van waardelooze arti kelen probeeren fortuin te maken is door de hooger beroepafdeeling van de Prijsbeheer- schirg zeer gevoelig op de vingers getikt. De koopman C. Jansen te Hillegom, die onder den naam „Edelkerna" veevoeders e.d. fabriceerde en verkocht, was in het voorjaar van 1942 wegens hpt te duur verkoopen van cacaodopnoeder voor deugdelijk theesurrogaat tot 1000, boete plus 1 jaar sluiting van zijn bedrijf veroordeeld. Tegen dit vonnis kwam hij in beroep Tijdens de behandeling van zijn zaak in hooger beroep ging hij er toe over een van zijn employe's als strooman de lei ding van zijn fabriek over te dragen, zoodat deze, als de sluiting gehandhaafd werd, zou kunnen doordraaien. In dienzelfden tijd, den zomer van 1942, verkocht Janssen, door mid del van zijn strooman in groote hoeveelheden z.g. peulendopmeel als bonvrij veevoeder. Dit meel bleek bij onderzoek voor 29 uit gehakt stroo of gemalen kaf en voor 80 uit krijt te bestaan. De voedingswaarde was dus practisch nihil. Dit is echter niet het eenige wat erop aan te merken viel: de prijs, die er voor ge vraagd werd, 14 per 100 K.G., bedroeg 10 gulden meer dan voor echt peulendopmeel mocht worden gevraagd. Deze grove prijsover- tredingen had L. listig trachten te verbergen, door er geen boek van te houden en de be scheiden te vernietigen De inspecteur voor de Prijsbeheersching be boette hem met f. 1000. terwijl het Janssen verboden werd gedurende 2 jaar in levens middelen of veevoeder te handelen. Ook van dit vonnis ging hij in hooger beroep Het hoofd van de Prijsbeheersching heeft het ergelijke misbruiken van de tijdsomstandig heden evenwel veel zwaarder "gestraft. Jans sen kreeg een boete van 25000 en zijn bedrijf is voorgoed gesloten Bovendien is hem voor 5 jaar verboden voedingsmiddelen voor mensch of dier te verwerken of te verhande len of hierbij, al dan niet in dienstbetrekking, betrokken te zijn. Hiermede is aan deze knoeierij een definitief einde gemaakt. Voor de volken van Europa bestaat er op het oogenblik slechts een doel: het verslaan van den bolsjewistischen vijand en zijn handlangers, waar hij zich ook moge vertoonen. Er zijn in dezen strijd geen compromissen meer en ieder hande len mag nog slechts gericht zijn op de taak, alles te doen om Europa geheel te bevrijden van het gevaar van het dceigende bolsjewisme en het daarmede gepaard gaande schrikbewind. De Duitsche jeugd, die is vereenlgd in de Hit- ler-Jugend als de eerste Germaansche jeugdbe weging, heeft dit doel duidelijk begrepen. Zij gaat rechtstreeks en doelbewust voort op den weg, dien Adolf Hitler, de Führer aller Germa nen, haar wijst. De wil van den Führer echter is het, dat iedere Duitsche jongen en ieder Duitsch meisje een leven vol gezondheid en dis cipline leidt, opdat uit de jongens sterke en dap pere soldaten, uit de meisjes gezon<fe en waar dige kameraden dezer soldaten voortkomen. Daarom staat ook ^e lichamelijke ontwikke ling op het programma voor haar oorlogsinzet. Om de prestaties der Duitsche jeugd elk jaar te toetsen en bovendien door wedstrijden te kunnen vergrooten, wordt ieder jaar een „Reichssport wettkampf" gehouden, waaraan alle Duitsche jongens en meisjes deelnemen. De geëischte verrichtingen zijn aangepast bij de lichamelijke capaciteiten der verschillende leeftijdsklassen. Terwijl van de jongens en meis jes van 10 tot 14 jaar hardloopen over 60 meter wordt geëischt, is voor de oudere meisjes een afstand van 75 meter en voor de oudere jongens 100 meter voorgeschreven. Bij de spring- en werp- Artikel Bon Aardappelen 23A Aardappelen 23B Beschuit 23 Bloem 569 tm. 572 Boter 21 A, 21B, 22A Brood 23A Brood 23B Brandstoffen 15 tm. 19 BV 11 KF Cacao Chocolade Eenh.zeep Eenh.zeep Gort Gort Havermout Jam 3-27. 4-27 21 556 U 564 21A, 23A 565 563 Kaas 573 tm. 575 Karnemelk 3-28 Karnemelk 24 Koffiesurr. 567 Margarine 21A, 21B, 22A Melk 21, 22, 23 Melk 4-20 Petroleum 07, 08 Rundvet, vet 21 A, 21B, 22A Rijst 21B, 23B Scheerzeep S Servies 2-14, 2-15 Sigaren 23 Sigaretten 23 Sigarillos 23 Sinaasappelen 3-14 3-15, 4-19 Suiker 562 Suikerwerk 22, 23 Tabak 23 Toiletzeep Taptemelk 21, 22, 23, 24 Vermicelli, enz. 566 VIeesch 23A, 24A Vleesch 23B, 24B Waschpoeder u Waschpoeder 557 Kaart Aard, Aard. Besch. Algem. Boter Brood Brood Brand st. Brandst. Reserve Versnap. Algem. Eenh.z. Algem. Kind-voeds. Algem. Algem. Algem. Reserve Taptem. Algem. Boter Melk Reserve Petroleum Boter Kind.voeds. Textiel (m) Rescerve Tabak Tabak Tabak Reserve Algem. Versn. Tabak Toiletz. Taptemelk Algem. Vleesch Vleesch Waschp. Algem. Hoev. Lm. 2 kg. 5. Juni 1 kg. 5 Juni 70 gr. 5 Juni 100 gr. 12 Juni 125 gr. 3 Juni 400 gr; 5 Juni 100 gr„ 5 Juni 1 eenh. eenh. 30 150 gr. 100 gr. 1 rants. 1 rants. 250 gr. 250 gr. 250 gr. 500 gr. 100 gr. m lit. 1% lit. 250 gr. 31 Dee. Apr. '44 12 Juni 12 Juni 31-Mei 31 Mei 12 Juni 12 Juni 12 Juni 12 Juni 12 Juni 12 Juni 12 Juni 12 Juni 125 gr. 3 Juni 1% lit. 12 Juni 5V4 lit. 12 Juni l lit. 13 Juni 100 gr. 3 Juni 250 gr. 12 Juni 45 gr. 31 Aug. 4 pnt 5 st. 5 Juni 20 st. 5 Juni 10 st. 5 Juni 1 rants. 12 Juni 1 kg. 12 Juni 100 gr. 12 Juni 25 gr. 5 Juni 1 rants. 31 Mei 1lit, 12 Juni 100 gr. 12 Juni 100 gr 12 Juni 25 gr. 12 Juni 250 gr. 31 Mei 250 gr. 31 Mei nummers worden de prestaties eveneens naar de leeftijdsklasen beoordeeld. De beste deelnemers en deelneemsters ontvan gen winnaarsspeldjes. Bovendien worden de beste ploegen der Hitler-Jugend uitgezocht, die dan den strijd zullen aanbinden om den beschik baar gestelden wisselprijs van den Reichsjugend- führer. Millioenen Duitsche jongens en meisjes leggen in dezen geweldigen kamp, die in geheel Duitsch- land op hetzelfde tijdstip wordt gehouden, ge tuigenis af van hun kracht en capaciteit. Het is voor hen iets vanzelfsprekends, dat zij het bevel van hun Führer met vreugde opvolgen en den Reichssportwettkampf in kameraadschappelijke verbondenheid houden. Ook de Duitsche jongens en meisjes in Neder land nemen aan den Reichssportwettkampf deeL Aanstaanden Zondag zullen zij blijk geven van hun sportprestaties en zich zoo op waardige wijze aansluiten bij hun kameraden in Duitsehland. Sportagenda voor Zondag. In Santpoort zal belangstelling bestaan voor den voetbalwedstrijd TerrasvogelsADO voor den N.V.B.-beker; de winnaar komt Hemelvaartsdag in Amsterdam tegen Ajax uit. De Racing maakt zich opnieuw gereed voor de reis naar West Frisia en vermoedelijk met meer succes. Voor De Kennemers is de thuiswedstrijd tegen ZFC vastgesteld. Het adspirantentoumooi van DIO wordt Zon dagmorgen voortgezet; Vliegende Vogels Scho ten, TYBB, Onze Gezellen en DIO nemen aan een halve competitie deel. Des middags speelt DIO vriendschappelijk tegen Hillinen. De honkballers vragen in Haarlem de meeste aandacht; voor bijzonderheden verwij zen we naar ons blad van Vrijdag. In de cricketcompetitie zijn voor Haarlem en Rood en Wit uitwedstrijden vastgesteld, resp. tegen Quick (N.). en Hermes. Aan de Span jaardslaan krijgt R, en W. 2 bezoek van HCC 3 en in Utrecht wordt SCHCCVH gespeeld. In de derde klas spelen: Haarlem 2Ajax (A) en CVH 2—VVV 2. De jubileumwedstrijden van den Ned. Korf- balbond ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan worden wat de afdeeling Haarlem be treft Zondag a.s. op het terrein van Sport Ver eent gespeeld. Acht en twintig twaalftallen nemen deel. AMATEUR RADIO-SPORTVERSLAGGEVER In de afgeloopen maanden zijn tweehonderd Nederlanders in de gelegenheid geweest voor de microfoon een verslag te geven v^n een voet balwedstrijd. Vijf van hen zijn uitgekozen Zon dagmiddag een gedeelte te verzorgen van den districtswedstrijd ZuidWest, De luisteraars zijn de leden der "jury en zij moeten bepalen, wie het beste verslag gegeven heeft. RADIO. PROGRAMMA ZONDAG 30 MEI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Balletmuziek (gr.). 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Programma-overzicht. 8 30 BNO Nieuws berichten. 8.45 Omroep Harmonie-orkesr en het koor van den Nederlandschen Arbeidsdienst (opn.). 9.30 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.30 Klankbeeld: ,,Van Rheinsberg naar Sans-Souci". 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neeiiands stem van het front. 12.00 BNO Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Nederlandsch Kamerkoor. 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche Volksconcert. 14.00 Prisca kwartet en solist (gr.). 14.50 Zang en piano (gr.). 15.00 Boekenschouw. 15.20 Piano en-orkest (gr.). 16.00 De Melodisten, solist en gramofoonmuziek. 17.00 Het Zondagmiddagcabaret. 17.45 Marschmu- ziek (gr.). 18.00 De Nederlandsche Taalclub. 18.30 BNO Nieuws- en sportberichten. 18.45 Marschen (gr.). 19.00 Sport van den dag. 19.15 Anton Bruck ner programma. 20.00 Omroeporkest en soliste; 21.10 BNO Nieuwsberichten. 21.15 Musette Orkest. 21.45 Meifeest (gr.). Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 Dansrhythme (gr.). 23.1524.00 Instrumenten tentoonstelling (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.30—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 De Tooverbal. 9.15 Meisjesklasse met pianobegeleiding (opn.). 9.45 Pianocomposities van Edvard Grieg (gr.). 10.00 Godsdienstige uitzending. 11.00 Salonorkest en gramofoonmuziek. 12.00 BNO Nieuwsberich ten en actueel praatje. 12.15 Klaas van Beeck en zijn orkest (opn.). 12.30 Een soldaat spreekt tot de jeugd. 12:45 Klaas van Beeck en zijn orkest (opn.) 13.00 Nederlandsch verbond voor Sibbekunde: ..Wie en wat waren onze voorouders?" 13.15 Ar- tistendroom, bont programma. 14.00 De eenvoud der wijsheid, luisterbeelden. 14.45 Maastrichtsch Stedelijk Orkest (opn.). 15.00 Voetbalreportage. 17.00 Godsdienstige uitzending. 17.45 Spiegel van den dag en BNO Oostlandpraatje. 18.00 Melodieën uit een uitstalkast. 18.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 19.00 De Lente is terug, gevarieerd pro gramma (opn.). 19.45 BNO Nieuwsberichten. 19.55 Revue orkest (gr.). 20.00 BNO Engelsche uitzen ding „Dutch News Reel" (Voor de Radio-Cen trales Marcel Wittrisch gr.). 20.15 Omroep Symphonie orkest en- Omroepkoor. 21.15 Piano composities van Ludwig van Beethoven (gr.)^ 21.45 BNO Nieuwsberichten en actueeie beschou wing. 22.05 Avondwijding. Vanaf 22.15 a.-.een voor dt Radio-Centrales die over een lijnverbinding rnet de studio beschikken. 22.1525.00 Zie Hil versum I.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2