Manschappen van Ned. Landwacht beëedigd. b&§S Kijk niet (Vervolg van pag. 1) Gij staat hier niet tegen het bolsjewisme. Gij hebt u hier ingezet om uw vaderland mede te helpen verdedigen tegen het Amerikanisme, waneer het zou mogen probeeren om hier vasten voet aan wal te krijgen. Wij weten niet, of dit zal gebeuren, maar wanneer het zal gebeuren, zult gij daar staan, dapper en trouw en eerlijk, zooals van ons verwacht wordt. Vele'moeilijkheden zult gij hebben gehad. Men zal u voor de voeten hebben geworpen: ..Waarom staat gij hier in uniform en honderd duizenden anderen niet?" Gij zijt echter vrij willig gegaan, en dat strekt u tot eer. Gij hebt niet gevraagd of ook anderen wel gaan, gij hebt u gemeld, gij wilt uw plicht doen. Maar om uw plicht te kunnen doen, moet gij de vakkennis er voor hebben en dan danken wij onze Duitsche kameraden, dat zij ons wil len leeren goede soldaten te zijn. Ik hoop en vertrouw, dat gij goede militairen zutt wezen, zooals onze leglonnairs en mannen van de Standarte Westland en de N.S.K.K. Nu ben ik tot u gekomen wegens de eeds aflegging, die nu gaat plaats vinden. Het be ginsel daarvan is, dat er een gezamenlijke verdediging zal zijn van de Germaansche levensruimte. -Dit is de eenig juiste opvatting en de eenige mogelijkheid, of ieder afzonder lijk zou op den duur vernietigd worden. Wan neer wij alle Germaansche volkeren samen nemen, is de hoeveelheid vergeleken bij de wereldbevolking niet groot, maar wat wij aan kwantiteit te kort komen, zal door kwaliteit vergoed moeten worden. Dit beginsel van de gezamenlijke verdediging van de Germaansche levensruimte eischt, dat er is één macht, één groote weermacht van alle Germaansche vol keren. Wij zijn nog niet zoo ver, wij staan nog maar aan het begin, maar het zal eens zoover komen. Dat er bij die verdediging een eenhoofdige leiding noodig is, niemand zal het kunnen of willen ontkennen. Deze leiding is dan bij den man, die de verantwoordelijkheid heeft voor het zijn of niet zijn van Europa in de naaste toekomst. De verantwoordelijkheid is bij Adolf Hitler. Met hem staan of vallen alle Ger maansche volkeren. Het was mij een eer tegenover hem te staan van man tot man, en in December 1941 op hem Adolf Hitler als Germaansch Führer den eed van trouw af te leggen,"wetende, dat hij nooit iets van mij zal vergen, dat in strijd is met de eer, de waardigheid of de belangen van het Nederlandsche volk. Dit geschiedde tusschen den man, die Germaansch Führer is in het moeilijkste tijdperk van de laatste 100 jaar en mij, leider van de beweging en erkend als leider van het Nederlandsche volk. Deze trouw kan en zal nooit verbroken worden. En nu wordt er van u, mijne kameraden, ge vraagd ook een eed van trouw op den Führer af te leggen. Ik weet, dat er onder u hier staa^i die ook een eed van trouw gezworen hebben aan mij als Leider van de Beweging. Ook staan er onder u die nog niet de gelegenheid daartoe gehad hebben. Er staat u niets in den weg den eed van trouw, die nu van u gevraagd wordt, te zweren. Zij vullen elkander aan. Gij zweert nu een eed van trouw en dapperheid als soldaat en als zoodanig wordt van u ge vraagd, dat gij zult zweren: „Als lid van de Landwacht Nederland zweer ik u, Adolf Hitler Germaansch Führer, trouw en dapperheid" en daarbij komt dan de belofte van gehoorzaam heid als soldaat, want geen weermacht en geen onderdeel van de weermacht is te leiden, wanneer er niet is discipline en gehoorzaam heid en die belofte is: „Ik beloof u en de door u aangewezen Leider gehoorzaamheid tot in den dood. Zoo waarlijk helpe mij God. almachtig." De Rijkscommissaris spreekt. Mannen van de Nederlandsche Landwacht. Ge hebt den eed van trouw op Adolf Hitier afgelegd en met dien eed van trouw hebt ge tegelijk een gelofte en een belijdenis afgelegd, een belofte van trouw aan onzen Führer en zijn werk, het werk van wereldgeschiedkun- dige beteekenis, dat voor Europa een nieuwe orde en voor de Germaansche volken van Europa een lotsgemeenschap van het bloed de eer en de toekomst zal beteekenen. Als politieke soldaten, die gij zijt, is deze eed van trouw tegelijk een belofte van trouw aan den levensvorm en de levensgemeenschap die onze Führer ons, menschen van Germaan- schen aard, gegeven heeft in het nationaal- soeialisme, als ster die ons den weg wijst naar onze toekomst. Ge hebt dit, uw besluit, be krachtigd met de gelofte van trouw, van dap perheid en van gehoorzaamheid tot in den dood. Ik ben mij bewust, dat dit besluit voor u, Nederlanders, groot is. Want gij staat niet, zooals het Duitsche volk, reeds sinds twee generaties voor de twijfelachtige waarde van de Europeesche orde, deze liberalistische orde. die niet het volksche en de waarde van het bloed op den voorgrond stelt. Gij hebt niet al die ervaringen opgedaan, die het Duitsche volk sinds twee generaties geleerd heeft, dat het deze orde moet overwinnen. Gij zijt eerst sinds de Meidagen 1940 voor die beslissing gesteld en ge hebt in volle bereidwilligheid om u in te zetten de groote beslissing genomen. Mannen van de Nederlandsche Landwacht! Deze beslissing is onvoorwaardelijk, want op een oogenblik, waarin het leven van een con tinent een nieuwen vorm krijgt, en waarin de weg, die de menschheid zal gaan, voor eeuwen wordt vastgelegd, kan men niet meer met een compromis tot zijn doel komen. Men kan niet aan het oude hangen en het nieuwe willen, want dat beteekent, dat men het oude niet houdt en het nieuwe niet vindt. Maar de dap pere en onbevreesde bereidwilligheid om u te Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.iem (afw.j. Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen landss. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Slad: A Overmeer, H'stede. Buitenland: J, C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Kors ten, Heemstede. Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsei, Sant poort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. geven en uw klaar besluit zijn het, die aan u, Nederlanders, de kracht en de zekerheid van de ontwikkeling van uw. volksche waarden, die in uw bloed gelegen zijn, geven zullen. Mannen van de Nederlandsche Landwacht! Met dezen eed zijn we kameraden geworden. Ik noem u daarom mijn kameraden en nu gij offervaardig besloten hebt den zwaren weg te gaan, hebt gij in menschelijk opzicht iets ge wonnen, nJ. een onvèrbreekbare kameraad schap, een kameraadschap van het strijdende nationaal-socialisme. Heden zijn wij één van wil geworden en van heden af zijn we één in de overwinning. Kameraden, van nu af aan verbindt ons een onverbreekbare band, de trouw aan onzen Führer en het geloof aan onze gemeenschappelijke overwinning. Heil den Führer. Toespraak SS-Gruppenführer Rauter Mijnheer de Rijksminister! Leider! Kamera den van de Landwacht Enkele maanden geleden werd in uw eigen rijen de wensch geuit om eep territoriale land- verdedigingsorganisatie in het kader der Waf- fen-SS op te richten en te vormen, die onder den gemeenschappelijken Führer Adolf Hitler opgesteld zou worden. Na overleg met den Rijkscommissaris en in overeenstemimng met den Leider heb ik den Reichsführer-SS een voorstel gedaan, die mij bevel gaf een Land wacht Nederland op te stellen in het kader der Waffen-SS. Wel staat in de verordening over de Landwacht Nederland, dat zij gebruikt kan worden zoowel voor verdediging van het land naar buiten als naar binnen, ik heb ech ter welbewust den Reichsführer-SS verzocht de landwacht op te stellen in het kader der Waffen-SS, omdat ik van meening was, dat de Landwacht, indien eenigszins mogelijk, niet moet worden gebruikt voor binnenlandsch po litiek optreden. Enkele dagen geleden heeft Radio Oranje door den aether de bewering gelanceerd, dat bij de jongste stakingsbeweging in Nederland ook de Nederlandsche Landwacht zou zijn op getreden. Dit is een onwaarheid en een ver draaiing, zooals dat aan de overzijde altijd ge woonte is. Wij waren niet zoo tactloos om dit te doen en gij weet zelf, dat dit niet het geval geweest is. Er zijn slechts kleine gedeelten van Duitsche formaties der Waffen-SS. of van de politie gebruikt en er bestond absoluut geen noodzaak om ook Nederlandsche forma ties te gebruiken. De Nederlandsche formaties wachten op het oogenblik, waarop de uitge weken regeering in Londen zal probeeren Nederlandsch grondgebied te betreden, want op dat oogenblik, waarop wij ons allen ver heugen, zullen de formaties ook in den strijd geworpen worden om deze ophitsers en het legioen Beatrix, dat in Engelsche uniformen opgesteld wordt, de hen toekomende ontvangst te bereiden. In deze Landwacht treden aan alle nationaal-socialisten in Nederland en bo vendien alle Germaansch denkende Nederlan ders, die voor het nieuwe Europa hebben ge kozen. Thans staan hier de eerste bataljons en hebben den eed op den Führer Adolf Hitler afgelegd en binnen enkele dagen komen nieuwe bataljons op. Er was eens een tijd, dat slechts enkele honderden vrijwilligers dienst namen als soldaat in de SS-Standarte West- land. Thans staan er reeds verscheidenee di visies van Germaanschen oorsprong en ons aller hartewensch is het, dat binnenkort een divisie SS-pantsergrenadiers-Nederland kar. worden opgesteld. Ofschooh ook de Landwacht Nederland een landverdedigingsorganisatie is, die alleen in Nederland ingezet wordt, geven wij toch uiting aan onze verwachting en ik geloof hiermede in overeenstemming te zijn met den Leider dat zich behalve voor de Landwacht bovendien nog groote contingenten vrijwilligers voor het Germaansche korps in het Oosten zullen melden. Wij bevinden ons in een ontzaglijken strijd om een beslissing van de grootste beteekenis, die het aanschijn van Europa voor de eerstvolgende duizend jaar ral bepalen. Europa zal in onzen vorm ge bracht worden of het zal bolsjewistisch wor den. De oude strijders, die reeds den eersten grooten wereldoorlog hebben meegemaakt, die de ineenstorting meemaakten en die ook de groote Duitsche wederopstanding hebben mee gemaakt, weten wat het zeggen wil een oorlog te verliezen. Er bestaat voor ons maar één ding, n.l. de overwinning te bevechten en te behalen, geloovige Germaansche soldaten van Adolf Hitler te zijn en hem te volgen in trouw, gehoorzaamheid en dapperheid. Zooals de kameraden, die in de SS-Standarte Westland en in het Legioen in trouwe gehoor zaamheid gestreden hebben en verder strijden, zoo ben ik ervan overtuigd, dat de Nederland sche Landwacht haar taak tn het kader der Waffen-SS zal vervullen. Wij hebben het geluk in onze generatie een Führer in Europa te hebben, die het aanschijn van Europa zal bepalen. Het is Adolf Hitler een unieke verschijning, waarvoor wij de Voorzienigheid en God dankbaar zijn. Wij weten, dat deze man de overwinning zal be halen, zooals hij in eer, trouw en dapperheid zijn heele leven in zeer groote bescheidenheid voor zijn volk en voor Germanje in den strijd geworpen heeft. Zoo willen wij in eer, trouw en dai^>rheid strijden en eventueel ook het hoogste dat wij hebben, het leven geven voor een groote ge meenschap, opdat onze kinderen en kindskin deren in het betere Europa kunnen leven. Onzen Führer, dien wij in eeuwige trouw en dapperheid willen dienen, dezen Germaan schen Führer, willen wij gedenken voordat wij hier vandaag uiteen gaan. GEP. VICE-ADMIRAAL F. BAUDUIN OVERLEDEN. In den leeftijd van 79 jaar is te Warnsveld, waar hij sinds 1916 woonachtig is, Overleden de heer F. Bauduin, vice-admiraal b.d.. De heer Bauduin, die ridder van de Militaire Willemsorde was. was geboren te Princenhage 15 April 1864. Hij ontving zijn opleiding voor den militairen dienst aan het instituut voor de marine in 1878. Als adelborst 3e kl. ving hij zijn militaire loopbaan aan, om in 1916 als schout-bij-nacht gepensionneerd te worden. Later werd hem de rang van vice-admiraal verleend. De heer Bauduin publiceerde in 1927 een werk, getiteld: „Het Nederlandsch eskader in Oost-Tndië". Verduisteren van 22.tot 5.30 uur. Duitsch theater in Nederland. Der Zigeunerbaron. Dit was nu weer eens een operette in groo- ten stijl, gegeven met al de middelen die slechts een groot operagezelschap er aan spen- deeren kan. Johann Strauss kreeg aldus eer herstel voor de vele malen dat met zijn geesteskinderen maar een loopje genomen wordt. Een dergelijke, in de puntjes verzorgde opvoering werkt als een openbaring van het genie van een meester, die, nadat hij de dans muziek hoofdzakelijk de Wiener wals' tot een niet te overtreffen hoogte had opgevoerd, het opperettegenre ook met een paar werken (Fledermaus en Zigeunerbaron) verrijkte en hiermee eveneens een toppunt bereikte. Strauss was in zijn volle kracht toen hij in 1885 dit klassieke model der operette schiep en eindelijk, na lang zoeken en tasten, even als in Die Fledermaus het juiste evenwicht vond van dans- en tooneelmuziek. Beide zijn in Der Zigeunerbaron tot een logische een heid in verband met de tooneelmatige situatie Uitgegroeid, en de vurige muzikanteske gloed, die, in welk genre ook, slechts de door de muzen begenadigde meedeelen kan, vaart er doorheen. Dat hebben wij in de model uitvoe ring, dié het Duitsch Theater hier Maandag avond bracht, meer dan ooit ervaren. De aan stekelijke rhyt.hmen en frissche melodieën, de geestige wendingen van de muziek en de bril- lante, kleurige orchestratie, hebben na 58 jaar nog niets van hun werking ingeboet. De sen timentaliteit en de rauwe humbug van menige jongere succes-operette zal het men kan het gerust voorspellen in verre na zoo lang niet uithouden. In weelderige decors heeft Paul Helmut Schüssler het werk kleurig, pittoresk en voor al levendig geënsceneerd. Het was een lust voor 't oog de combinaties van'de spelleiding te volgen en de technische geraffineerdheid van het samenspel in de groote scènes na te gaan. Het minste lid van koor en figuratie bleek een onmisbare schakel in dat beweeg lijke en levendige complex. Erma Feyerabend, als Saffi het zigeuner meisje, gaf een prachtige vertolking en boeide door haar volumineuze stem. Lorna von Ronacher als de zigeunerin, Gerda Busch als Mirabella, Hertha Thosz als Arsena, paarden mede voortreffelijken zang aan goede tooneel matige eigenschappen. De -Zzupap van Sandels Schier was koste lijk; zijn Oberbeiersch dialect gaf een geestige karakteristiek aan zijn dwaas parlando en zijn sonoor geluid was in evenwicht met de totale uitbeelding van de rol. Graf Peter Homonay vond in Theo Lieschard een prachtfiguur. Herbert Bach was als Canero wel iets minder overtuigend; er zit m.i. grooter caricaturale stof in deze rol. Kurt GradelKönogs, als Barinkay was een sterke tegenspeler voor Saffi en zong vooral brillant; en Heinz Braup als Ottokar, kon best voldoen. Ook de kleinere rollen, alsmede het goed getrainde koor, verdienden lof. De medewerking van het volledige ballet korps gaf aan het geheel een ongemeenen glans en een groote stuwing. Laat ik vooral memoreeren de zwaarddans van Eva Pato- chova, Franz Lutz en Auguste César; dat was iets zeer bijzonders. Opmerkelijk was ook de opwindende Rackozy-marsch (door Mariann Lutz-Pastré) en de dansgroep en niet minder het vendelzwaaien in de laatste acte De muzikale leiding van Otto Erich Steeger deed de partituur van Joh. Strauss alle eer aan; zijn goed gestyleerd orkest liet geen wen- schen onbevredigd. Kort en goed, wij kunnen ovei; deze opvoe ring met den zwijnenfokker Zsupan zeggen: Ausgezeichnet Jos. de Klerk. Kinderkoor Inter Nos. Van den nood een deugd makend, gaf Jan Booda met zijn kinderkoor Inter Nos, een uit voering in de Gem. Concertzaal op Zondag ochtend. Inter Nos is weer een flink bezet koor geworden en Booda heeft er met zijn temperamentvolle directie een goedklinkend en soepel ensemble van gemaakt, dat reageert op de impulsen van den leider en zijn zin tot nuanceeren aardig weet te verwerkelijken. Vóór de pauze ging de cantate „Naar de Heide" van Amory, een stuk waaraan de uit voerenden hun genoegen kunnen beleven, maar dat voor den toehoorder wel wat al te lang is uitgevallen; het viel nu vooral op dat het slot zoo noodeloos gerekt is, daar de af wisseling ontbrak van de medewerking van een stel „hoempa's", die anders nog wat sen satie kunnen teweeg brengen. Na de pauze ging de frissche Bloemencan- tate van Geertruida van Vladeracken, welk werk het melodisch en ook poëtisch wint van het vorige. Corry Bijster zong in beide cantate's met haar klaar en brillant geluid de sologedeelten en vertelde in „Naar de Heide" op gezellige wijze het ingelaschte sprookje. De stevig ge- rythmeerde klavierbegeleiding van Piet Hal- sema kwam mede de uitvoering ten goede. Tot de bijzondere kwaliteiten van den koor zang van Inter Nos in deze twee cantates was te rekenen het beheerschen van tempo en maat. Booda had zijn uitvoerders zoodanig aan 't lijntje, dat van overstag slaan geen sprake kon zijn. Tenslotte werden, met den dirigent aan het klavier nog eenige liederen uitgevoerd, die het concert een opgewekt besluit gaven. JOS DE KLERK. BEIAARD PROGRAMMA 2 JUNI 8—8.45 N.M- t. Fantasia, Staf Nees; 2a. Wie gaat mee, over zee, b. Hollands vlag; 3. Giga, Couperim 4. Me nuet en trio, Mozart; 5. Gavotte, De Fesch; 6. Andante Cantabile Jef Dentjn. 5 JUNI 1943, 8—8.45 N.M. 1. Variaties op: Ic sag Cecilia komen, A. De- nijn; 2a. O Nederland, b. Ic seg adieu; 3. Dansje, Jos. de Klerk; 4. Beiaardliedje, Althuizen; 5. Chagonne, Durand; 6. Turksche marsch, Mozart. ALLE-DAG-KERK. Bij den kerkdienst van de Alle-Dag-Kerk op Woensdag 2 Juni zal mej. Cor. Igesz (zang) medewerking verleenen. KENNEMER LYCEUM. Geslaagd voor het eindexamen der H.B.S A afdeeling van. het Kennemer Lyceum alle candidaten, de dames: G. Bensink, L Beugelink, J. Bouman, W. Cool, F. Dekker, E. Groeneveld, S. Jutte, L. Klant, T. Maas. J. Martens, en de heeren I. Bier, A. van Drièl Krol, P. Floor, K. Haak, J. Korver, B. v. d. Linden, W. Maus, N. Otto, H. Klip. Fitlilftit; Rotterdam Oen Haag lelden Haarte m Tilburg Hoorn Q o u i| o els Motex u iets langer laat wachten. Wij wordetj overstelpt met orders éti ïédeP van ons probeert 'werk voor twee te doènl Héusch, wij laten éeeri séconde langer wachten, dah"cbodig is duivendrecht TEL. A'DAM 55677 Uitreiking distributiebescheiden. (Oolc voor Spaarfidam) Voor de uitreiking van distributiebescihei- den is het morgen, Woensdag, de beurt aan de letter K van Ka tot en met Kra. Voor Spaarnda^i van 912 uur voor de letters O t/m U; en van 1416,30 uur voor de letters V t/m Z. ORGELCONCERT. Orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo Kerk te Haarlem, op Dinsdag 1 Juni 1943, 's avonds van 89 uur, door den stadsorganist George Robert. Programma: J. S. Bach (16851750) 1. Preludium en Fuga a kl. t. 2. Pastorale (op verzoek) 3. Toccata, Adagio et Fuga C gr. t. 4. Nun komm' der Heiden Heiland. 5. Passacaglia en dubbelfuga C kl. t. PERSONALIA. Te Amsterdam slaagde onze stadgenoot de heer A. Verhoeff voor het eindexamen van het Herv. Lyceum, afd. gymnasium. „DE BOHEMIëNS". De tooneelvereeniging „De Bohemiëns" zal Zaterdagavond a.s. in den Stadsschouwburg een opvoering geven van „Zijn zoon", een dolle klucht in 3 bedrijven door G. van Mo- ser. De voorstelling begint om half acht. COMMISSARIATEN VAN POLITIE OPGEHEVEN Bij besluiten van den Secretaris-generaal van het Departement van Justitie zijn o.a. opgeheven de commissariaten van politie in de gemeenten Bloemendaal, Velsen en Zand- voort. In verband met zijn benoeming tot ka pitein van politie is de heer A. Hiemstra eer vol ontslagen uit de door hem bekleede ambten van commissaris van politie te Bloe_ mendaal en commissaris van Rijkspolitie. GEEN SPREEKUUR. De Wethouder van Onderwijs te Haarlem is verhinderd Woensdag 2 Juni zijn gewone spreekuur te houden. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Voetbal FEIJENOORDADO IN HET OLYMPISCH STADION. Het bestuur van Feijenoord heeft definitief be sloten, dat de kampioenswedstrijd Feijenoord— ADO op Zondagmiddag a.s. om 2 uur in het Olympisch Stadion te Amsterdam zal worden ge speeld. FINALE VIERBONDENTOURNOOI. Zondagmiddag om twaalf uur zal op het terrein van RCH de finale worden gespeeld van het Vie'-bonden to urnooi tusschen de afdeelingself- tallen van Haarlem en Amsterdam. Zooals be kend won Haarlem van Noord-Holland en Leiden heeft den strijd tegen Amsterdam gewonnen gegeven. ZATHRDAGMIDDAGELFTAL VAN HAARLEM. Het elftal van de Zaterdagmiddagcompetitie van de afdeeling Haarlem speelt Zaterdag 12 Juni op het terrein van EDO tegen het vertegen woordigend elftal van Amsterdam. Droste kampioen. Door van Haarlem 3 a met 32 te winnen heeft Droste het kampioenschap van afdeeling 1 a van de afdeeling Haarlem van den N.V.B. behaald. R. C. H. speelde geljjk. R. C. H. trok Zondag naar Enkhuizen en speelde tegen West Frisia 33; hiermee werd het seizoen voor de tweede klas besloten. De Kennemers leed een 21 nederlaag tegen Z. F. C. Cricket. Afdeeling Haarlem Ned. Cricketbond. Zaterdag verloor Rood en Wit 3 met 40 runs op de eerste innings van R. C. H. De gasten scoorden 93 runs, waarvan Van Musscher 63 en Rood en Wit 53 runs; De Graaf bowlde 6 voor 13. Haarlem 4 won van Bloemendaal (77 tegen 34 runs); de Haarlemmer J. Elsinger bowlde 8 voor 18. C.C.W. won met 11 runs van Rood en Wit 4 (63 en 55). A. Berendsen bolwde 9 wickets voor 25 runs. Tennis. ONDERBROKEN WEDSTRIJDEN. Een groot aantal wedstrijden moes^ Zondag onderbroken worden. TOch viel ln vele partijen de beslissing en de vier ploegen van HLTC b.v. behaalden de overwinning. De uitslagen, ook van de afgebro ken wedstrijden, luiden: Hoofdklasse: Nieuw Marlot—DDV 2—4. Eerste klasse: WGA-DDV 2 6i; Schiedam— SIOD 1—3; Park Marlot—Thor t—0. Overgangsklasse: WestrustGroen Wit 25. Tweede klasse: De RuïneGroenendaal 14;; Wimbledon—HLTC 1—6; Groenendaal 2—Bever wijk 1—5; HLTC 2—Heemstede 4—1; Jatiloo—West- rust 5—1; Groenendaal 3—Wimbledon 2 13. Derde klasse: Heemstede 2—Ruïne 2 15; Jati loo 2—Wimbledon 3 6—1; ALTV—Havenmeeuwen 7—1; Nike—De Ballenjagers 6—2; HLTC 3—Nike 2 60; Heemstede 3Jatiloo 3 24; Ballenjagers 2Nike 3 0—8; Wimbledon 4—HLTC 4 06; Ha- vermeeuwen 2Ready 5 06. Handbal. CONCORDIA SLAAT A.H.C. In de eerste klasse won Concordia den zwaren uitwedstrijd tegen A.H.C. met 6—5, nadat de rood-witten een 40 achterstand in de tweede helft door enthou siast spel hadden ingeloopen. Met Hemelvaartsdag a.s. speelt de Concordia- heerenploeg in Amsterdam tegen Zeeburg als aanvulling van de finale om het dameskampioen schap van Nederland tusschen Zeeburg en Hy- giea (Den Haag). De Rapiditas-heeren spelen om het districts 2e klasse kampioenschap tegen de hoofdstedelijke 2e klasse kampioen A.P.G.S. Ongetwijfeld gaan de zwart-witten tegen de Am- sterdamsche politiemannen een zwaren strijd tegemoet.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2