Eerste ontspanningsoord van het N.A.F. geopend. Rede van Arbeidsfrontleider- Woudenberg. In een der mooiste deelen van ons land, in Valkenburg, is 't eerste arbeidsontspannings- oord van het N.A.F. door frontleider Wouden berg geopend. De heer Tielemans. leider van het N.A.F. in Limburg, opende de bijeenkomst. „Wij zullen alles ;doen" zoo zeide hij „om het onze arbeidskameraden, die er vertoeven, zoo pret tig mogelijk te maken Arbeidsfrontleider Woudenberg werd met een hartelijk applaus begroet, toen hij naar voren trad om een openingsrede te houden. Vandaag openen wij het eerste arbeiders- ontspanningsoord en het zij mij vergund te schetsen, wat dat in socialistischen zin betee- kent. Wie bekommerde zich vroeger, in onze jeugd, toen wij in het arbeidsproces werden ingeschakeld, om de gezondheid van den ar beider? Het Arbeidsfront staat op het stand punt. dat het de plicht van de volksgemeen schap is, den arbeider, die rust en ontspan ning noodig heeft om gezond te blijven, te verzorgen. Ik weet, dat dat in dezen tijd moei lijk is, de sociale omstandigheden zijn zwaar, de oorlog eischt den totalen inzet van onze arbeidskrachten en het deel der productie, waarop wij aanspraak kunnen maken, is ver minderd. Maar het Arbeidsfront zal zijn plicht doen. het zal bij de betriebsführer erop aan dringen, hen op hun sociale plicht wijzen, om die werkers, die ontspanning en rust noodig hebben, door de verhoogde krachtsinspanning van het oogenblik. door middel van onze ar- beidsontspanningsoorden in de gelegenheid te stellen De werker is van veel meer belang dan vroeger. Wij hebben slechts één keus, één ge meenschappelijk en hoog doel, n.l. te zorgen, dat Europa behouden uit deze worsteling te voorschijn komt. Nu de kruitdamp nog over de slagvelden hangt, beginnen wij met het werk van de arbeidsontspanningsoorden. Het is geen liberale liefdadigheid, uw arbeid is van het hoogste belang voor de volksgemeen schap en uit innige verbondenheid doet de volksgemeenschap dit verzorgingswerk voor u. Gij arbeiders zijt meer dan persoonlijkheid, gij zijt deel van een groof.e Germaansche ge meenschap, staande in den strijd voor het behoud van Europa, dus ook van het Neder- landsche volk en dus van den Nederland- schen werker. Wij zullen in de toekomst in een ruimte komen, waar gij vrijheid, arbeid en brood zult vinden." Genoodigden en de arbeiders, die reeds thans in het arbeidsontspanningsoord vertoe ven, maakten vervolgens een excursie door Valkenburg. Een uitstekend geslaagde kameraadschaps avond besloot dezen voor den Nederlandschen werker en het N.A.F. zoo belangrijken dag in Zuid-Limburg „Europa werkt in Duitschland." Over de behandeling van buitenlandsche ar beidskrachten in Duitschland zijn verhalen in omloop, die allerminst stroken met den inhoud van een uiterst verzorgde geïllustreerde bro chure, die dezer dagen onder den titel „Euro pa werkt in Duitschland" van de hand van dr. Fr. Didier bij het Zentralverlag der N.S.D.A.P. is verschenen. Meer dan 150 afbeeldingen ge ven een idee van de reinheid en frischheid der kampen, de geestelijke en lichamelijke ver zorging der buitenlandsche arbeiders en van hun ontspanning. Fritz Sauckel. de algemeene gevolmachtigde, voor den arbeidsinzet, schreef een voorwoord en verscheidene artikelen ver duidelijken opzet en strekking van de revolu tionaire taak, die met de tewerkstelling van buitenlanders in het Duitsche Rijk wordt na gestreefd. Meer echter nog dan de gedegen tekst spreekt tot den beschouwer het beeld, dat hij zich door de fotc 's kan maken. Door brieven, door tewerkgestelden aan hun ver wanten gezonden, wordt deze indruk onder streept. Ook op andere wijze wordt ervoor gezorgd, dat de arbeiders en arbeidsters het contact met hun vaderland niet verliezen; meer dan 20 buitenlandsche kranten verschij nen thans voor hen, uitgegeven door den Fremdsprachendienst, Berlin. Daaronder be vinden zich niet minder dan drie in onze taal: De Vlaamsche Post, Van Honk en de Land bouwer. Voor veel opgeroepenen zal deze brochure een openbaring, voor menig achter blijvende een geruststelling zijn. Kolossaal Duitsch spoorweggeschut be veiligt Europa. Munitie voor een der stuk ken wordt „overgenomen". (PK Müller DV/R P. c) AGENDA. Zaterdag 5 Juni: Gem. Concertzaal: Circus Mandera 2 en 7.30 uur. Muziek Lyceum, Duin doornlaan 8, concert, 7.30 uur. FRANS HALS „Theo op het huwelijkspad" (alle leeft.) 2.30 en 7.30 uur (Zondag 1.30, 3.45, 6 en 8.15 uur). LUXOR: „Kora Terry" (18 jaar) 2.30, 6 en 8.15 uur (Zondag: 1.30, 3.45, 6 en 8.15 uur). MOVIAC: „Alaska" (18 jaar) 2.30, 4.45 en 8 u. (Zondag 1.45, 3.45, 6 en 8.15 uur). PALACE „Alarm" (18 jaar) 2, 6 en 8.15 uur (Zondag 1.30 3.45, 6 en 8.15 uur). REMBRANDT: „Ik ben direct terug" (alle leeft.) 2.30, 6 en 8.15 uur (Zondag 1.30, 3.45, 6 en 8.15 uur). Zondag 6 Juni: Stadsschouwburg: „De mooi ste oogen van de wereld", 7.15 uur. Gem. Con certzaal: Circus. Mandera 2 en 7.30 uur. REM BRANDT: „Vliegende schaduwen" 10.30 uur Bioscopen: zie Zaterdag. Maandag 7 Juni: Stadsschouwburg: „Der Richter von Zalamea" (Deutsehes Theater) 7 uur. Gem. Concertzaal: Circus Mandera 7.30 uur. APOTHEKEN. 's Avonds van 7 uur af en Zondag geogpnd: Duym en Keur, Keizerstraat 6, telef. 10378; Begeman en Sneltjes, Kruisweg 30, tel. 19043; Marnix-Apotheek, Marnixstraat 65. tel. 23525 Heemstede: Heemsteedsche Apotheek. Bin nenweg 98, telef. 28197 - Hoofdredacteur: J. V. Baudewyns, H.iem (afw.) Plaatsvervangend Hoofdredacteur en Stad: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnen land: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A Overmeer, H'stede. Buitenland: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B Kors ten, Heemstede. Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsei, Sant poort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede Zwepen knallen in het Concertgebouw. Een echte circussfeer is er in het Concert gebouw niet te krijgen. Daarvoor is een tent noodig. waar de bezoekers rond de piste op al of niet gemakkelijke stoelen of banken zit ten. Dat neemt niet weg, dat de voorstelling welke het circus Mandera geduren'de tien da gen op het tooneel in 't Concertgebouw geetf minder succes behoeft te hebben. Integendeel, want het circus beschikt over een aantal paarden, dat aan een goed verzorgd pro gramma meewerkt. Twintig paarden en pon- ny's komen om beurten on het tooneel en onder leiding van den directeur Carlo Man dera worden prachtige staaltjes van dressuur vertoond. Arabische volbloedhengsten en vier Hongaarsche vrijheidspaarden zien er keurig verzorgd,, uit. Prettig doet het optreden van de ponny's aan. Conchita Mandera op haar lievelingspaard Favorit en Carlo Mandera met het hoogeschoolpaard Melodie du Bonheur brengen het publiek in bewondering. De paar dennummers, goed voorgedragen door Carlo Mandera, vormen een belangrijk deel van het uitgebreide programma. De andere nummers zijn niet alle nieuw voor Haarlem. Toch zullen velen bewondering hebben voor de „Drie Kentons" die in de hoogte een serie toeren ten beste geven, voor de clowns, die in enkele nummers het publiek laten lachen, o.a. met het paard" Trixi en voor een accordeon-duo. Het slotnummer, waarin „Cubanos" optreedt en uit de nok van het Concertgebouw springt, bracht de ver wachte sensatie. De Mandera-kapel, onder leiding van Frans Slager, geeft pittige muziek ten beste. A. Overmeer. Personeelavond „Kerko". In den Stadsschouwburg Is gisteren de per soneelavond der N.V. Kerko gehouden. In een gevarieerd programma heeft het personeel laten zien, waartoe het buiten den arbeidstijd in staat is en we kunnen daar onmiddellijk aan toevoegen, dat de prestaties van dien aard waren dat van een volledig succes- mag worden gesproken. Alleraardigst was de uit voering van Strauss' „Geschiéhten aus dem Wienerwald" door een dansgroep, onder lei ding van Corry de Mon, die later ook optrad in een pittige Mazurka, terwijl mej. De Mon aller harten veroverde met een komisch solo nummer. Naast de dans moet terstond de muziek genoemd worden. De heer G. de Vreede leid de met smaak zijn „Pinguin-Tokkelaars" en een Hawaiian-orkestje. Het belangrijkste deel van den avond werd echter door de tooneel- groep in beslag genomen met een drietal een- acters. Mevr. Johanna Opdam had hier de regie; het lijdt geen twijfel of er was onder haar leiding hard, zeer hard gewerkt. De voorstelling van de drie werkjes liep als op wielen en de meeste vertolksters toonden zich van hun beste zijde. Met name G. de Vreede bewees, dat door taaie studie veel te bereiken valt door een amateur Zijn typeering van den vindingrijken tooneelschrijver in „Inspi ratie" was een zeer knap stukje werk^jerwijl hij ook in de beide andere eenacters „Het goede voorbeeld" en „De verrassing" een goed figuur sloeg. Van de overige krachten van Kerko bleek Rie van Roode de meest veel belovende, ook in haar beheerschte en pittige declamatie. Van de overigen noemen wij nog gaarne Bep de Mon, wier plankenroutine overal de uitstekende wegwijzer was. Het was een veelzijdig programma dus, een dat goed in elkaar zat en vlot werd afge werkt. Tot genoegen van de vele gasten op dezen geslaagden avond. M. Sybr. Koops. •JUBILEUM BIJ DE POSTERIJEN Men schrijft ons: Dinsdag 8 Juni zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer J. H. van Donkeren bij den dienst der Posterijen en Telegrafie in dienst trad. Plichtsbetrachting en nauwgezetheid be kleedde bij den heer v. L„ die thans referen daris ter standplaats Haarlem is. een eerste plaats. De heer van Lookeren heeft zich vele vrienden en goede bekenden verworven, die hem op den dag van zijn jubileum zeker niet vergeten zullen. COÖP. VERBRUIKSVER. „SF. EENDRACHT". De coöperatieve Verbruiksvereeniging „De Een dracht" U. A„ houdt Dinsdag 8 Juni haar alge meene ledenvergadering. Aan de beurt voor af treding als bestuursleden zijn de heeren N. Plant en P. Kluit, die zich herkiesbaar stellen; als commissaris treedt af de heer G. W. H. de Korte die zich ook herkiesbaar stelt; als leden der Commissie van Advies treden al de heeren: W. J. A. Berendonk, H. J. Doorn, M. Heemstra, P. de Jong en K. Kooiman, welke laatste geen herbe noeming wenscht te aanvaarden. BIOSCOOPNIEUWS VAN DEZE WEEK. REMBRANDT: IK BEN DIRECT TERUG. Bovenstaande onschuldig klinkende woorden worden uitgesproken door een student, nadat zijn studie- en kamergenoot hem de laatst overgebleven mark ter hand heeft gesteld om een pakje sigaretten te koopen. Het „direct terug" blijkt een rekbaar begrip, want „Niek" valt, door toedoen van een actrice, na zijn vertrek van het eene avontuur in het andere Via het tooneel van een revuetheater en een chique nachtfeest waarbij hij en pas sant een paar juweelendieven ontmaskert komt hij ten langen leste bij zijn hevig verontrusten vriend terug. Met twee kostbare bezittingen: het pakje sigaretten eneen charmante jongedame. Een vroolijke historie, geestig en luchtig uitgebeeld door Paul Klinger, Rudolf Platte en Ursula Grabley. H. Voskuil. PALACE „Alarm". In deze film, welke onder een anderen titel reeds eerder hier ter stede is vertoond, aan schouwt men, hoe scherpzinnige politieman nen eerst een moordgeschiedenis oplossen en daardoor tevens op het spoor komen van een poging tot TRefstal van belangrijke fabrieks geheimen. De film zit goed in elkaar en het ontbreekt dan ook niet aan spanning, die aan het einde bij de ontknooping haar hoogte punt bereikt. In het voorprogramma wordt, behalve de gebruikelijke journaals een filmpje vertoond „Als het ijs breekt", dat vele fraaie op nemingen van het moeilijke werk der hout vlotters vertoont. Sj. Kuiper. FRANS HALS: THEO OP 'T HUWELIJKSPAD Een jongeman heeft zijn zinnen gezet op een „nummermeisje" uit een revue, dat er vreemde principes op nahoudt, wat betreft de omgang met mannen en waardoor ze van de eene moeilijke situatie in de andere valt. Hierin sleept ze een jongen binnenhuisarchi- tecte mee, die door haar schuld een verkeerde woning inricht. Tal van komische situaties ontstaan, waarmee Theo Lingen, Hilde Krahl Gusti Huber en Gustav Fröhlich het publiek weten te amuseeren. De regie van dit humo ristische filmwerk berustte in handen van Theo Lingen. v. Heijningen. LUXOR: „Kora Terry". De film „Kora Terry" is reeds eenige ma len hier ter stede vertoond en mocht zich bij die gelegenheden in veel belangstelling ver heugen. Het is een zeer amusant stuk, waar in Marika Rökk op talentvolle wijze de dub belrol van de zachtmoedige Mara en de ge raffineerde Kora Terry speelt. Peter Kreuder's muziek zorgt voor passeqde illustratie. MOVIAC: „Alaska". „Alaska" is een week geprolongeerd. In deze sensationeele film speelt Hans Albers de rol van den ingenieur Montstuart, die er ten onrechte van verdacht wordt sabotage aan een waterleiding te hebben gepleegd. Na tal van wederwaardigheden volgt tenslotte zijn rehabilitatie. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het Maandag de beurt aan de letters O en P. JEUGD DROEG VOOR. De jeugd heeft op Hemelvaartsdag voorge dragen in een der studio's van den Ned. Om roep. Van de 3750 jongelui, die den cursus „Jeugd draagt voor" onder leiding van Adr. van Hees hebben gevolgd, waren 24 meisjes en jongens tusschen 14 en 21 jaar uitverkoren om aan de wedstrijden in de studio deel te nemen. In de groep meisjes boven 15 jaar be haalde Edy de Boer uit Assendelft den derden prijs. Bij de jongsten van 14 tot 15 jaar zege vierde Marjan van Beek uit Bloemendaal. VERPLEEGSTERSEXAMEN. Geslaagd op 1 en 2 Juni 1943 voor het diploma A Ziekenverpleging, de zusters: M .E. Melchers: C. J. van Rossem; H. C. Persant Snoep; N. Smit; C. J. M. van Asch van Wijck; M. J. Ferguson W. E. Muller; A. G. Ebbinge; A. M. Bal; E. J van Witzenburg; W. H. van der Hout; S. F. La- werman; A. E. Hansen; A. M. E. Kettner; L. Klingen; J. ter Haar Romeny; M. A. Bijvoet. TWEEDE GEM. H.B.S. B (SANTPOORTERPLEIN) Voor het eindexamen zijn geslaagd de dames: C. de Crauw, C. H. van Buuren, H. C. van Zon, H. M. Langeveld, H. N. Dekker, C. Keyser en de heeren: H. Schultheiss, J. K. Wijninckx, B. J. Engel, G. J. van Holst, F. Standaart, E. W. S. Körber, B. M. Mantz, E. Glaser, C. N. Kruiten, W. H. Wijckerheld Bisdom, J. C. Swart, J. van Baar, L. Langhorst, J. in 't Veld, R. F. van Luyk, E. Hein, H. D. van der Ouw, J. v. d. En gel, A. Kerkhoff, W. N. Koelman, S. Duinker, J. van den Hoff en J. Hogendijk; afgewezen vier, de examens worden voortgezet. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Kaart Hoev. t.ta. Aardappelen 24A Aard. 2 kg. 12 Juni Aardappelen 24B Aard. 1 kg. 12 Juni Beschuit 24 Besch. 12 Juni Bloem 569 tm. 572 Algem. 100 gr. 12 Juni Boter 23A Boter 250 gr. 15 Juni Boter 23B Boter 125 gr. 15 Juni Brood 24A 3rood 400 gr. 12 Juni Brood 24B Brood 100 gr. 12 Juni Brandstoffen 15 tm. 19 BV Brandst. 1 eenh. 31 Dec. 11, 12 KF Brandst. I eenh. 30 Apr. '44 Cacao 3-27, 4-27 Reserve 150 gr. 12 Juni Chocolade 21 Versn. 100 gr. 12 Jun* Eenh.zeep 578 Algem. 1 rants. 30 Juni Eenh.zeep v Eenh.z. 1 rants. 30 Juni Gort 564 Algem. 250 gr. 12 Juni Gort 21A, 23A Kind.voeds. 250 gr. 12 Juni 250 gr. 12 Juni 500 gr. 12 Juni 100 gr. 12 Juni 1% lit. 12 Juni 1% lit. 12 Juni 250 gr. 12 Juni 250 gr. 15 Juni 125 gr. 15 Juni l?i lit. 12 Juni 514 lit. 12 Juni 1 lit. 13 Juni Havermout 565 Algem. Jam 563 Algem. Kaas 573 tm. 575 Algem. Karnemelk 3-28 Reserve Karnemelk 24 Taptem. Koffiesurr. 567 Algem. Margarine 23A Boter Margarine 23B Boter Melk 21, 22, 23 Melk Melk 4-28 Reserve Petroleum 07, 08 Petroleum Rijst - 21B, 23B Kind.voeds. 250 gr. 12 Juni Scheerzeep s Textiel (m) 45 gr. 31 Aug. Servies 2-14, 2-15 Reserve Sigaren 24 Tabak Sigaretten 24 Tabak Sigarillos 24 Tabak Sinaasappelen 4-19 Reserve 562 Algem. 22,23 Versn. 24 Tabak V Toiletz. 3-15, 3-14. Suiker Suikerwerk Tabak Toiletzeep Taptemelk 21, 22, 23, 24 Taptemelk Vermicelli, enz. 566 Algem. Vleesch 23A, 24A Vleesch VIeesch 23B, 24B Vleesch Waschpoeder 579 Algem. Waschpoeder v Wasehp. 4 pnt. 5 st. 12 Juni 20 st. 12 Juni 10 st. 12 Juni 1 rants. 12 Juni 1 kg. 12 Juni 100 gr. 12 Juni 25 gr. 12 Juni 1 rap.ts. 30 Juni 1lit. 12 Juni 100 gr. 12 Juni 100 gr. 12 Juni 25 gr 12 Juni 250 gr. 30 Juni 250 gr. 30 Juni Sport voor Zondag. Morgen kan de beslissing vallen in den strijd om het kampioenschap van Nederland In het Oympische Stadion komen de Weste lijke kampioenen A. D. O. en Feijenoord tegen over elkaar en winnen de Rotterdammers, dan zijn zij kampioen. Een spannende strijd kan worden tegemoet gezien. Voor de Haar lemmers staat op het programma de wedstrijd tusschen de afdeelings-elftallen Haarlem en Amsterdam op het R. C. H.-terrein. De op stelling van het Haarlemsch elftal is: doel Offenberg (DIO); achter: P. Hoeker (Geel wit en J. Roest (DSK); midden: H. Buis (Droste), A. Vink (OIV) en A. Prins (Droste): voor: J. Koelemeijer (RCH), F. Elsinga (S.V '34), D. Elsinga (SV '34), J. Bon (EDO) en P v. d. Wal (NAS). Haarlem zal trachten den wisselbeker van het Vierbonden tournooi te behouden, waartoe een kans bestaat. Om twaalf uur wordt begonnen. De kaatsers komen morgen op het terrein van „Haarlem" bijeen, waar het vijf en twin tig jarig bestaan van de kaatsclub „Frisia" gevierd wordt. De deelneming van Friezen belooft een attractie te worden. De cricketwedstrijd Rood en WitH.C.C 2 wordt aan de Spnajaardslaan gespeeld, waarbij de thuisclub de beste kans heeft. De honkballers uit Amsterdam en Haar lem brengen een bezoek aan de Sportclub „Haarlem" in het Noordersportpark, om deel te nemen aan de jaarlijksche wedstrijden. In de tenniscompetitie krijgt Westrust bezoek van Hilverheide; voor de tweede klas zijn vastgesteld: Groenendaal—Wimbledon De RuïneH.L.T.C.; HeemstedeGroenendaal 2 H.L.T.C. 2Beverwijk; Wimbledon 2 Jatiloo; Groenendaal 3Westrust 2. Het korfbal-programma voor a.s. Zandag luidt: Kampioenschap van Nederland: Blauw wit— Deetos; D.O.S.—Wojdt Kwiek; Wils krachtP.S.V. Prom.-degr. le'2e klasse: Oos terkwartierD.V.D.; RohdaSportief. Prom.- degr. 2e/3e klasse: Amsterdam-ZuidO.B.Z.B. Competitie 2e klasse: OosterparkSport Ver eent. De beslissingswedstrijd om het kampioen schap van Nederland handbal voor dames? tusschen Zeeburg (A'dam) en Hygiëa (Dén Haag) wordt Zondag om vier uur gespeeld in aansluiting op den honkbalwedstrijd op het E. D. O.-terrein. Ongetwijfeld zullen velen van deze gelegenheid gebruik maken om met het beste dameshandba] in Nederland kennis te maken. Het afdeelings-twaalftal van den Ned. Korfbalbond speelt a.s. Zondag te Zaandam tegen het afdeelings-twaalftal van de afd. N. H. Boven 't IJ. om den Honig's Maizena- beker. Voetbal ZATERDAGMIDDAG-ELFTAL. Het elftal van de afdeeling Haarlem van de Zaterdagmiddagcompetitie, dat Zaterdag 12 Juni op het terrein van EDO tégen het vertegenwoor digend elftal van Amsterdam speelt, is als volgt samengesteld: doel: D. Clay (Sizo), achter: G. Jongejan (VVY) en L. van der Mey (VVRA); midden: K. Baartse (Kennemerland). H. J. Mars man (Kennemerland) en Y. de Jong (VVRA); voor: G. Hoek (VVYA. Wapenaar (WY), G. Kramer (Kennemerland), M. H Sliggers (VEW) en J. van der Heyde (VVY). Reserves zijn: D. Verkerk, A. Buurman en J. Feller tallen Ken nemerland) M. van Zanten (VEW) KENNEMER ELFTAL WINT VAN ZAANKAN- TERS. Te Beverwijk speelde het Kennemer elftal tegen een Zaanlandsch elftal en won «net 4—3, nadat' de ploeg met 3—0 had achter gestaan. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 6 JUNI 1943. HILVERSUM I, 4tt.4 M. 7.30 Ochtendconcert (gr.). 8.00 De zin van het boer-zijn en van het nlet-boer-zijn. 8.15 Pro gramma-overzicht. 8.30 Zang en orkest (gr.). 9.00 BNONieuwsberichten. 9.15 Orkest Malaodo. 1100 Godsdienstige uitzending. 11.00 Zang en orgel. 11.30 De Stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het front. 12.00 BNO: Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Cyclus' „Kleine geistliche Konzer- te". 18.35 Beiaardconeert (opn.). 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 Amsterdamsche Kamer- muziekgezelschap. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 Omroeop symphonie Orkest en solist. 15.00 Het wekelijksch luisterspel: „Operette op tournee". 15.45 Muziekcorps van de Duitsche weermacht. 16.30 Bandi Balogh en zijn Hongaarsch orkest. 17.00 Het Zondagmiddageabaret. 17.30 Amuse mentsorkest en Dameskoor „Aethercharme" en solist. 18.15 Nederlandsch-Duitsche volksklanken. 19.00 BNO: Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Neder- landscheTaalelub. 20.00 Opera ,,11 Tiovatore". 22.00 BNO: Nieuwsberichten en actueeie beschou wing. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio be schikken. 22.15 Dansorkest Theo Uden Masman. 22.4524.00 Cupido schiet met melodieën (gr.). MAANDAG 7 JUNI 1943 HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 In Weenen (gr.). 7.00 BNO: Nieuwsberich ten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Ochtendgroet (gr.). 7.45 Programma overzicht en sportnieuws. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.10 Amusements orkest (opn.). (8.45—8.50 Voor de hulsvrouw). 9.00 Godsdienstige uitzending. 9.15 Symphonisch Och tendconcert (gr.). 9.45 De Melodisten en solist. 10.15 Uit de eerste Baedeker. 10.30 De Melodisten en solist. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 De Krekels (opn.). 11.30 Viool, hobo en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Dick Willebrandts en zijn dansorkest. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Land en volk brengt13.05 Omroeporkest en soliste (opn.). 14.00 Sopraan, plano en het Buseh-kwartet. 15.00 Godsdienstige uitzending. .15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Gerard van Krevelen en zijn orkest en so liste. 18.00 BNO: Friesch praatje. 18.05 Kamer orkest „Ars Nova et Antiqua". 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO: Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Viool en piano. 20.00 Concertgebouworkest (opn.). 20.45 Germaansch en Romeinsch Recht. 21.00 Voorbeschouwing over de opera Orpheus en Eurydike". 21.30 Bariton en piano. 22.00 BNO: Nieuwsberichten en actueeie beschouwing. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 Dansorkest Theo Uden Masman. 22 45—24.00 Gevarieerd avondconcert (gr.). Verduisteren van 22.tot 5.50 uur. 8 Juni: zon op 5.20, onder 21.59 uur maan onder 1.08, op 10.25 uur

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2