Dopspoeder Wenken voor verplicht-verzekerden Wie ingevolge de Ziektewet verplicht- verzekerd en dus ingevolge het Ziekenforid- senbesluit verzekeringspliehtig is, "moet, om aanspraak te kunnen maken op geneeskun dige verzorging, zich eerst bij een algemeen ziekenfonds hebbenaangemeld. Op het aanmeldingsformulier, hem door he' algemeen ziekenfonds verstrekt, komt eer werkgeversverklaring voor, welke de werk gever op verzoek van zijn werknemer be hoort in te vullen en te onderteekenen. Ook indirect-verzekerde gezinsleden krijgen eers recht op geneeskundige verzorging, nadat z' bij het algemeen ziekenfonds van den rech' streeks-verzekerde zijn aangemeld. Verplicht verzekerden (zoowel rechtstreeks- als ind' rect-verzekerden) moeten zich stipt aan d volgende regelen houden. Men geeft de coqpons, welke men van zij werkgever bij elke loonbetaling moet ontvan gen, geregeld aan den tondsbode af. Wie een huisarts, specialist, tandarts, enr raadpleegt. maakt zich dadelijk als verplich' verzekerde kenbaar door het toonen van lid maatschapskaart of kwitantie. Wie hulp va een specialist meent noodig te hebben, vrac eerst zijn huisarts om een verwijsbriefje. W' in een ziekenhuis moet worden opgenome vraagt daartoe eerst machtiging aan zijn al gemeen ziekenfonds (wordt den machtigir gegeven, dan geschiedt opneming voor rek"* ning van het fonds in de laagste klasse va het ziekenhuis en voor ten hoogste twee-en veertig dagen). Wie in een hoogere klas- wenscht te worden opgenomen, betaalt ze' het verschil in verpleegprijs en in de koste- der behandeling bij en informeert eerst, ho groot dit is. Alleen in spoedgevallen mag worden afgc weken varf den regel, dat men voor opnemin- in een ziekenhuis eerst machtiging aan zij algemeen ziekenfonds moet vragen. Maar in dien later blijkt, dat men ten onrechte eer geval voor een spoedgeval heeft laten ^oor- gaan, draait men voor de kosten op Wie verloskundige hulp noodig heef-* wendt zich tot een vroedvrouw of, zoo de-' ter plaatse niet beschikbaar is het fond kan hierover inlichtingen geven tot zij huisarts. Wie voor verloskundige hulp een arts o' een specialist meent noodig te hebben of op neming wenscht in een ziekenhuis, wendt zich toch eerst tot een vroedvrouw. Deze beoor deelt. of hulp van een arts noodig is, en. zoo ja, dan kan de arts zoo noodig verwijzer naar een specialist of adviseeren tot opnemin- in een ziekenhuis. Wie voor ten hoogste dertig dagen zijr woonplaats heeft verlaten en in zijn tijdelijke verblijfplaats geneeskundige verzorging be hoeft, vraagt den huisarts, specialist of tand arts om een schriftelijke verklaring, dat de hulp uit medisch oogpunt noodzakelijk wa en niet kon worden uitgesteld. Het algemeen ziekenfonds betaalt de rekening of vergoed* de kwitantie, mits die verklaring er bij word' overgelegd. Wie zijn woonplaats gaat verlaten en reke ning moet houden met de mogelijkheid, dat hij meer dan dertig dagen in zijn tijdelijke verblijfplaats zal vertoeven, wendt zich eerst tot zijn algemeen ziekenfonds. Beide laatste alinea's gelden uiteraard ook" voor vacantie- gangers en geëvacueerden. Wie tandheelkundige hulp behoeft, infor meert eerst, of hij zelf er wat voor moet bij betalen en zoo ja, hoeveel. Wie een bril, een breukband, steunzolen orthopaedisch schoeisel, kunstledematen o' iets dergelijks noodig heeft, vraagt eerst eer machtiging aan zijn algemeen ziekenfonds dat hem dan tevens mededeelt, wat hij zat moeten bijbetalen. In., aile twijfelgevallen wendt men zich eerst tot zijn algemeen ziekenfonds. Wie bovenvermelde regels overtreedt, jaag' zichzelf op kosten. Het verdient aanbeveling bovenstaande aanwijzingen uit te knippen en té bewaren. PREDIKBEURTEN ZONDAG 20 JUNI HAARLEMNed. Hervormde Kerk. Gr. Kerk. Zaterdag 7,30: (in het Koor. ingang Klokhuisplein) Avondgebed. Zondag S: Ds. G. J. Waardenburg. 10: Ds. H.^S. Kalf van Gouda (voor Ds. G. J. Waardenburg). 7: Ds. I. P. van der Waal. Inleiding Kerkeweek Nieuwe Kerk. -10.30: Ds. H. J. van Heerden van Dedemsvaart. Oosterkerk. 10: Prof. Dr. J. N. Bakhuizen van den Brink (voor Dr. Emmen), Noorderkerk. 10.30: Ds. P. W. Foeken. Bakenesserkerk. 9.30: Smit, Kin- derkerk. 10.45: Ds. Lofvers, van Amsterdam Stads Evangelisatie. 10 en 5: J. W. Staal man, Huizen. Waalsche Kerk. 10.30: Ds. A. K. de Jong, (Holl. dienst). Evangelische Sa menkomsten, Zuiderstraat 15. 10 en 5: W. Viseè, Evangelist te Rotterdam. Opwek- kingssamenkomsten, Zuide/str. 3 5. Donder dag 7.3 0: J. A. Bruyn, Wassenaar. Deutsche Evangelische Gemeiiide. 10.30 Uhr Gottesdiensf (kein Kinder-^Gottesdienst) Ffarrer Illing. Christian Science Society. It): in de Ned. taal; 11.15: in de Èng. taal. Evang. Luth. Gem. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ved. Doopsgez. Gem. 10.30' Ds. J. M. Leen- dertz. Rem. Geref. Gein. 10.30: Ds. W. N. van Nooten. Rem. Pred. te Meppel. Geref. Kerk. In alle diensten H. Avondmaal. Klop persingelkerk. 10 en 5: Ds. J. W. Siertsema Oude Gracht 10 en 5: Ds. M. Boeyinga. Zuid-Oosterkerk. 10 en 5: Ds. _L. Hoorweg Geref. Kerk in H. V. 10: Ds. G. W. van Deth (Geloofsbel. en H. Av.) 5: Dezelfde H. Av. en Dankz. 10: Kinderdien it in de voorzaal. Baptisten Gein. 10 en 5: Ds. T. Jansma. 8: Dezelfde. Jeugddienst. Gel. Gem. Het Leger des Heils. 10: Heiligingsdienst. 7.30: Verlos singssamenkomst. Spr. G. Jou venaar. Pink stergemeente. 10 en 5: Openbare Samen komst. Gein. des Heeren. 10 en 5: Openbare Godsdienstoefening. Gem. Gods. 10: Samen komst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. 10 en 4. Gods dienstoefening. Vrije Katholieke Kerk. 10.30: Gezongen H. Mis. Hersteld Apost. tolische Zeiidingsgem. Schouwburgstr. 10 en 5: Godsdienstoefening. Hcrst. Apost. AGENDA. ZATERDAG 19 JUNI: Stïdsschouwburg: Kindervoorstelling ^.Alidin ""ten de wonder- nchalmei", 2.30 uur Gem. Concertgebouw: Frans Wouters en zijn solisten. 7.30 uur. Frans Hals: „Het onsterfelijk hart" (18 jaar) 2.30 en 7 30 uur (Zondag: 1.30, 3.45, 6 en 8.15 uur) Luxor: „Es war eine rausehende Ballnaeht' (18 jaar) 2.30, 6 en 8.15 uur. (Zondag 1.30, 3.45, 6 en 8.15 uur). Moviac: „De verdwenen min naar" (alle leeft.) 2.30, 4.45 en 8 uur. (Zondag 1.45, 3.45, 6 en 8.15 uur). Balace: „Het licht in de duisternis" (alle leeft.) 2, 6 en. 8.15 uur. (Zondag 1.30, 3.45, 6 en 8.15 uur). Rembrandt: „Het verleden" (18 jaar) 2.30, 6 en 8,15 uur. (Zondag 1.30, 3.45, 6 en 8.15 uur). ZONDAG 20 JUNI: Stadsschouwburg: Kin dervoorstelling „Aladin en de wonderschal- mei" 2.30 uur. „De mooiste oogen van de wereld" 7.15 uur. Gem. Concertzaal: Harry Pohl en zijn solisten 7.15 uur. Bioscopen: zie Zaterdag. Gebouw H.K.B.: cabaret duo Hof- mann 7 uur. R.C.H.-terrein Heemstede: wind- hondenrennen 2.15 uur. Café Vreeburg Bloe- mendaal: bonte avond, 7 uur. APOTHEKEN. Geopend van 's avonds 7 uur af en Zondag: Loomeyer, Barteljorisstraat 11, Tel. 10175; Parkapotheek, Kleverparkweg 13, Tel. 11793; Teyler-apotheek, T-eylerplein 79, Tel. 17946. Heemstede: Heemsteedsche Apotheek, Bin nenweg 98, Tel, 28197. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede, Buiten- :and: J. C. vanhier Laag. Heemstede (afw.). oagsch Redacteur: B. Korsten, H'stede (afw.). Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving- J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. "<Yn Ommen, Heemstede. ff*. Maagzuur, Slechte DIJ Spijsvertering UOu m van Dn 0.DUB0IS Wm Orig verp f\15;bij Apolh.en Droa. ■IERMES CO - DEN HAAU NED. JONGENS NAAR WEER- SPORTKAMP. Binnenkort zal wederom een nieuw contingent Nederlandsche jongens van 1618 jaar vertrekken naar een der weerspostkampen in Duitschiand, waar aan jongens uit zes verschillende landen deelnemen. Liefhebbers voor deze kam pen kunnen zich nog melden bij een der gewestkwartieren van den Jeugdstorm of aan het adres Koningslaan 9 te Utrecht. Zooals bekend moeten werkge vers en scholen vrijgeven voor deze kam Den, terwijl werkgevers loon moéten doorbetalen en het verblijf in een weer- sportkamp niet als vacantie mag worden aangerekend. Uitreiking distributiebescheiden. Maandag vangt de periodieke uitreiking van distributiebescheiden weer aan. Uitge reikt worden de bonkaarten v.oor voedings middelen voor de 8e periode 1943 en groen- tekaarten, terwijl tevens gelegenheid zal zijn punten van de textieikaart 2e en 3e se rie te ruilen voor T-punten. Maandag is het de beurt aan de letters A en C. JAARVERGADERING N. U. S. O. In de dezer dagen gehouden jaarvergade ring van de Ned. Unie van Speeltuin-organi saties werd op hartelijke wijze afscheid ge nomen van den heer W. Klaren uit Haarlem, die als secretaris aftrad. In zijn plaats werd gekozen do heer A. A de Boer te Sloten (N.H). M. H. SPEYER BEGRAVEN. Te Groningen heeft de teraardebestelling olaats gehad van den heer M. H. Speyer, in ïeven studentenoppasser. Vele vrienden be wezen Speyer, die in de Groninger studen tenwereld zoo'n uitzonderlijke figuur was, de 'aatste eer. Aanwezig waren o.m. leden van den senaat. Namens de oud-clienten voerde het woord dr. J. A. Fijn van Draat, die de hartelijkheid en eenvoud van den overledene Zendingsgen). Jaeobijnestr. 10 en 5: Gods— '-oemde en zei, dat, wat Speyer voor de stu dienstoefening Vrije Evang. Gem. 10 en 5: Ds. D. J. D. du Fossé. 10: Kinderkerk. Vrij*. Herv. 10.30 Ds. J. H. Klein Wassink, Alkmaar. HAARLEM-NOORD. Xed. Herv. Kerk. Kerk Kloosterstraat. 10: Ds. G. A. Barger, van Heemstede. Vacaturebesrt. 5: E. Ha gen, hulppred. Immanuëlkerk, 10: Ds. A. J. Bronkhorst. van Wijk aan Zee en Duin. Kon. Emraasohool, Raafstr. 10: Ds. H. J. Plaggemars. Gel. Gem. Leger des Heils. 10 Heiligingsdienst. 7.30: Openbare Hellsbij- eenkomst. Leider: J. Oord. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. 8.30. 10.30 en 5: Ds. Js v. d. Linden. In alle diensten H. Av. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Prof, J. W. Geels, van Apeldoorn. HEEMSTEDE. Xed. Herv. Kerk. Kerk Kerkplein. 10: Ds. C. M, Briët. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. G. Mol. Xed. Prot. 10.30: Ds. Mr. D. G. Hoevers, Luthersch pred. te Amsterdam. AERDENHOUT. Xed. Herv. WijkgVbouw 10.30; L. J. Bloemsma, hulppred. Rel. Kring 10.30: Ds*G. 'J. Waardenburg, Xed. Herv. Pred. te Haarlem. BLOEMBNDAAL. Xed. Herv. Kerk. 10: Ds. J. C. van Diik. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Ch. de Beus Geref. Kerk. 10 en 5: Cand. G. P. van Arkel, van Huizum. BENEBROEK. Xed. Herv. Kerk. 10: Ds. J. G. Lekkerkerker. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10 en 5: Ds. J. Th. van Veenen. Geref. Kerk. 10 en 4: Dr. Th. Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. Polman van Rozenburg. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. A. Verh»ge. SPAARNDAM. Xed. Herv. Kerk. 10: Ds. van Rooyen, van Haemstede. 6.30: Ds. H. J. Plaggemars, Doopsbediening. West. Kon. Emmaschool, Raafstr. 10: Ds. II. J. Plag gemars. Vrije Evangelisatie. 10: H. Wagter van Beverwijk. ZAND VOORT. Xed. Herv. Kerk. 10: J Koper, Cand. t. d. H. Dienst. BIOSCOOPNIEUWS VAN DEZE WEEK. PALACE vertoont nog eens „Het licht in de duisternis", een zeer goede Italiaansche film, geregisseerd door Mario Mattoli. Het gegeven is niet bepaald origineel, maar de wijze waarop het is uitgewerkt, verdient alje waardeering. De voornaamste rollen wor den sober, doch overtuigend gespeeld door Fosco Giachetti, Alida Valli en Clara Cala- mai, wier spel vooral in d<( laatste scène diepen indruk maakt. MOVIAC vertoont deze week de film „De verdwenen minnaar", een vermakelijke ge schiedenis, waarin men gelegenheid heeft de kwaliteiten van Theo Lingen als regisseur en acteur te bewonderen. De vele origineele vondsten en geestige situaties maken deze film tot een blijspel van uitstekend gehalte. In LUXOR gaat nog eens jEs war eine rau sehende Ballnaeht" met Zarah Leander en in FRANS HALS is „Het onsterfelijke hart geprolongeerd, „Het Verleden" blijft nog een week in REMBRANDT. In de journaals zijn beelden opgenomen van de bijeenkomst in het Berlijnsche Sport- paiast, waar de Rijksministers Speer en dr Goebbels ingenieurs en arbeiders toegespro ken hebben. Voorts krijgt men een indruk van hetgeen Duitschiand op het gebied der wapenproductie presteert. Een kort filmpje laat zien wat het verschil is tusschen cultuur en wancultuur. TWEE JONGENS OP ONBEWAAKTEN OVERWEG GEDOOD. Op den onbewaakten overweg nabij het station Emmen is een ongeluk gebeurd, dat aan twee leerlingen van de ambachtschool aldaar het leven heeft gekost. De 15-jarige H. Gerdes en de 15-jarige J. H. Toebin, beiden uit Bargeroosterveld, re- 3«i samen op één fiets. Op den overweg ge raakten zij onder een rangeerende locomo tief. Zij werden ongeveer honderd meter meegesleurd. De machine moest opgevijzeld worden om de slachtoffers te bevrijden. Beide jongens moeten pp slag dood geweest zijn tenten "geweest is, niet onder woorden is te ^arengen. - DRANKDIEFSTAL TE HILVERSUM OPGEHELDERD. De recherche te «Hilversum is erin geslaagd 4a-ers en buit op te sporen van de brutale inbraak, welke eenigen tijd geleden werd ge pleegd, waarbij ten nadeele van hotel „Gooi land", een partij van ruim duizend flesschen drank werd gestolen. Allereerst werd een 53- jarige expediteur uit Loosdrecht ingesloten, lie een deel van de partij in zijn bezit had gehad Dit gedeelte werd in beslag genomen. Voorts werd een 5-tal Hilversummers, drie chauffeurs en twee transport-arbeiders ge arresteerd, die de flesschen hadden gestolen en met een vrachtauto vervoerd. Het overige gedeelte van de buit is in een café te Utrecht opgespoord en in beslag genomen. „SCHATTEN DER SCHILDERKUNST". Onder dezen titel verschijnt bij de We reldbibliotheek N.V. te Amsterdam een ver zameling bekende kleurenreproducties, vervaardigd naar bekende werken, welke zich in Nederlandsch en Vlaamsch, of wel in particulier bezit bevinden. Sport voor Zondag. Het voetbalseizoen is officieel gesloten doch de .wedstrijden om den N.V B.-beker worden voortgezet. Voor morgen zijn vast gesteld: AjaxWageningen (Utrecht) en M. V V.—D. F. C. (Nijmegen). De cricketclub Haarlem krijgt in Bloe- mendaal bezoek van V.O.C. en een spannende strijd is te verwachten. Rood en Wit onder neemt de verre reis naar P. W. in Enschedé en zal vermoedelijk winnen. Verder zijn vast gesteld: Rood en Wit 2—A.C.C. 2: Quick (H.) C.V.H.; C.V.H. 2—Haarlem 2. In de zweminrichting „Groenendaal" organiseert H.P.C. Zondagmiddag een zwem feest, waaraan de Haarlemsche kampioen schappen verbonden zijn. Belangrijke inschrij vingen zijn ingekomen, o.a. voor de honderd meter borstcrawl. Behalve Ida Smit van H.P.C. nemen de dames E. van Duyn, H.V.G B„ H. Cassee en R. Verhagen, beiden D.W.R deel. Op de honderd metewrugslag zal F. de Geest het niet gemakkelijk krijgen tegen A van de Bogaerde, J. van Merkesteyn en F Maus. De 100 meter schoolslag dames is bezet door de beste krachten. Mej. C. Kraft en mej. A. van Wijk zullen elkaar weinig toegeven en de gezusters Turkenburg zullen een goed figuur slaan. Een attractie is het drietal num mers estafette en tot besluit speelt het heeren zevental van H.P.C. een wedstrijd tegen Nereus (Zaandijk). Op het terrein van R.C.H. worden wind- hondenrennen gehouden, waarvoor groote belangstelling zal bestaam Vele snelle honden zijn ingeschreven. In de tenniscompetitie wordt de wed strijd H.L.T.C.Groenendaal op het terrein aan de Spanjaardslaan met belangstelling tegemoet gezien. De winnAde ploeg zal kam pioen worden. In de tweede klas spelen nog: WimbledonRuïne; Groenendaal 2H.L.T.C 2 BeverwijkHeemstede; Jatiloo—Groenen daal 3; Westrust 2Wimbledon. Het eerste team van Westrrftt speelt uit tegen D.D.V. 3 SCHEIDSRECHTERSTEKORT. Hoewel op 15 Juni het gesloten voetbalseizoen is inge gaan, heeft het bestuur der afdeeling Haar lem vKn den N. V. B. zijn blikken alweer op de nieuwe competitie gevestigd en wel voor- loopig meer speciaal op het gebied van het scheidsreehterswezen. Er is n.l. een groot te kort aan scheidsrechters (het oude liedje!). Een belangrijk onderdeel vormt de opleiding van deze onmisbare functionarissen. Gezien de vele moeilijkheden, welke het afgeloopen seizoen bij de opleiding werden ondervonden (duisternis e.d.) heeft de Scheidsrechterscom- missie der afd. Haarlem het voornemen deze opleiding reeds in de maand Juli a.s. (op vier Zondagmorgens) ter hand te nemen, opdat men in September min of meer „startklaar" zal zijn. Kwamen de aanmeldingen voor scheidsrechter in vorige jaren echter bijna steeds in Augustus of September binnen, het DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Bon Kaart Aardappelen 26A Aardappelen 26B Beschuit 26 Bloem 590 tm. 593 Boter 25A Boter 25B Boter 28 A Boter 28B Brood 26 A Brood 26B Brandstoffen 15'tm. 19 BV 11, 12 KF Cacao 3-34, 4-34 Chocolade 25 Eenh.zeep 573 Eenh.zeep V Gott 585 Gort 25A, 27A Havermout 584 Jam 586 Kaas 594 tm. 596 Karnemelk 28 Koffiesurr. 588 Margarine 25'A Margarine 25B Melk 25 tm. 28 Petroleum 09, 10 Rijst 25B, 27B Scheerzeep S Servies 2-14, 2-15 Sigaren 26 Sigaretten 26 Sigarillos 26 Sinaasappelen 4-35 Suiker 587 Suikerwerk 26, 27 Tabak 26 Toiletzeep V Vleeseh 27A Vleesch 27B Vervangïngsmldd 589 Waschpoeder 579 Waschpoeder V Aard. Aard. Beschuit Algem. Boter Boter Boter Boter Brood Brood Brandst. Brandst. 1 Reserve Versn. Algem. Eenh.z. Algem. Kindervoed, Algem. Algem. Algem. Taptemelk Algem. Boter Boter Melk Petrol. Kindervoed, Textiel (m) Reserve Tabak Tabak Tabak Reserve Algem. Versn. Tabak Toiletz. Vleesch Vleesch Algem. Algem. Waschp. Hoev. 2 kg. 1 kg. 70 gr. 70 gr, 250 gr. 125 gr. 250 gr. 125 gr. 400 gr. 100 gr. t.m. 26 Juni 26 Jqni 26 Juni 10 Juli 27 Juni 27 Juni 9 Juli 9 Juli 26 Juni 26 Juni 1 een)i. 31 Dec. eenh. 30 Apr. '44 ::0 gr. 10 Juli 100 gr. 10 Juli 1 rants. 30 Juni 1 rants. 30 Juni 250 gr. 10 Juli 250 gr. 10 Juli 250 gr. 10 Juli 500 gr. 10 Juli 100 gr. 10 Juli 1lit. 10 Juli 250 gr. 7 Aug. 250 gr. 27 Juni 125 gr. 27 Juni 1% lit. 10 Juli 1 lit. 5 Aug. 250 gr. 10 Juli 45 gr. 31 Aug. 4 pnt 5 sl. 26 Juni 20 st. 26 Juni 10 st. 26 Juni 300 gr. 10 Juli 1 kg. 10 Juli 100 gr. 10 Juli 25 gr. 26 Juni I rants. 30 Juni 200 gr. 26 Juni 50 gr. 26 Juni 1 rants. 10 Juli 250 gr. 30 Juni 250 gr. 30 -Juni verdient in verband met het bovenstaande aanbeveling reeds nu over de noodige can- didaten te beskikken. Daarom voldoen wij gaarne aan het verzoek om liefhebbers voor de scheidsrechtersfunctie in overweging te geven, zich zoo spoedig mogelijk, doch uiter lijk Maandag 28- Juni a.s., op te geven bij den secretaris der Scheidsrechterscommissie, den heer N. J. Twisterling, Badhuisstraat 24, te Haarlem, opdat de voorgenomen cursus op Zondagmorgen 4 Juli kan aanvangen. Tennis. TEXNISTOURNOOIEN. Het Tennispark Duïnwijck te Bloemendaal or ganiseert een open B tournooi van 5 tot en met 11 Juli op haar zes banen, met een maximum aantal partijen van 200. Daar er in de omgeving van Haarlem een enkel tournooi zal worden ge houden. zal er veel belangstelling bestaan. Het tournooi aan de Vondelkade te Heemstede zal plaats hebben van 12 tot en met 18 Juli a.s. met een maximum aantal partijen van 80. HEEMSTEDE NAVORDERING VAN RADIOTOESTELLEN. Voor hen die door afwezigheid of anders zins tot en met ^1 Juni a.s. nog niet voldaan hebben aan de inleveringsplicht, zal er op 23, 24 en 25 Juni a.s. nog gelegenheid zijn, aan hun verplichting te voldoen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomepde advertentie. POLITIE ELFTAL HEEMSTEDE—EDE 4—5. Hoewel ook nu Heemstede het meest in den aanval is geweest, was het resultaat weer een overwinning voor de gasten. De rust ging in met gelijken stand (22). In de tweede helft bracht Heemstede den stand op 42, doch, hoewel in het veld zwakker, voerde Ede met diverse door braken den stand op tot 45. GEREFORMEERDE KERK. De kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Heemstede heeft tot ouderling benoemd de hee ren B. C. Arnold, A. Coumon, W. F. Goldschme- ding, J. Hartog en S. van Wijk. Tot diakenen werden benoemd de heeren J. van Dalen en M. van Ravenstein. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 20 JUNI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Oude vertrouwde wijsjes (gr.). 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Programma-overzicht. 8.30 Ochtendklanken (gr.). 9.00 BNO Nieuwsberich ten. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Als de zomerzonne stil staat. 11.00 Chaminade pro gramma. 11.30 Der Stem der SS. 11.40 Marschen (gr.). 11.50 Neerlands stem van het front. 12.00 BNO Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Nederlandsch Kamerkoor en gramofoonmuziek. 12.45 Als ik 't voor *t zeggen had. 13.00 Viool, cello en piano. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 Het Omroeop Symphonie Orkest (opn.). 15.15 Het wekelijksche luisterspel: „Operette op tournee". 16.00 Solistenconcert. 16.30- Bandi Balogh en zijn Hongaarsch orkest. 17.00 Het Zondagmiadagcaba- ret. 17.30 De Melodisten, solist en de Tien Vroo- lijke meisjes. 18.15 Nederlandsche Volksklanken (opn.). 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Zo mer in Europa, klankbeeld. 20.15 Het Riele Que- ling kwartet. 20.45 Zomercabaret „De jonge Ne derlanders". 22.00 BNO Nieuwsberichten en ac tuele beschouwing. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 22.45 Franz Schier en het Wie ner Bohème orkest (gr.). 23.1524.00 Melodieëri- Weelde (gr.. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Godsdienstige uitzending. 11.00 Zondag ochtendconcert en solist (gr). 12.00 BNO: Nieuws berichten en actueel praatje. 12.15 Pittige melo- idetjes (gr.). 13.00 Toespreak door G. J. Zwert- broek. 13.15 Afwisselend ernst en luim (gr.). 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Gevarieerd Zondagmiddag- concert (opn.). 16.00 iPanosonates van Mozart en van Beethoven (gr). 16.30 Licht orkestconcert (gr.). 17.30 Thans Hans (opn.). 18.00 Pianospel (opn.. 18.15 Zie Hilversum I. 19.00 BNO Nieuws berichten. 19.10 Op den dansvloer (gr.). 20.00 Zoeklicht, Zondagavondgesprek. 20.15 Amuse mentsorkest (opn.). 21.00 Licht klassiek cooncert (gr.. 21.45 Avondwijding.. 22.00 BNO Nieuwsbe richten en actueele beschouwing: Verduisteren: van 22.15 tot 5.15 uur 20 Juni; zon op 5.16, onder 22.06 uur maan onder 7.54, op 0.02 uur 21 Juni: zon op 5.16, onder 22.07 uur maan op 0.02, onder 9.10 uur 22 Juni: zon op 5.16, onder 2?.07 uur maan op 0.42, onder 10.29 uur

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2