Wat op do nieuwe textiel- kaart verkrijgbaar is. Met ingang van 28 Juni 1943 zijn 'de vol gende distributiebescheiden geldig ver klaard voor de verschillende soorten tex tielproducten, waarvan tevens een opgave hieronder volgt: a. van de textielkaarten V 115 en V 215 20 punten, nrs. 80 tot en met 61/61, van de textielkaarten V 315 en V 415 20 punten nrs. 100 tot en met 81/81, van de textiel kaarten V 515 20 punten nrs. 100 tot en met 81/81, vervolgens alle punten van tex- tielkaart V 615, van de toeslagkaart V 815. en van de toeslagkaart V 715, 10 punten nrs. 30 tot en met 21/21. Op bovengenoemde punten zijn verkrijg baar: kleedingstukken of stoffen, met dien ver stande, dat voor den aankoop van: a. een z.g. „groot stuk", een onderdeel daarvan ot stof daarvoor, bovendien een speciale ver gunning moet worden ingeleverd; b. kousen of sokken bovendien de vereischte kousen bonnen of machtigingen moeten worden in geleverd; c. luiers of luierstof, bovendien de vereischte luierbonnen of machtigingen moeten worden ingeleverd: d. verpleeg sterlinnen, bovendien de vereischte speciale vergunning moet worden ingeleverd. Op elk der speciale kousenbonnen der textielkaarten t.w.: J. K en L van de tex- tielkaart V 215; J en K van de textielkaart V 115; J, K en L van de textielkaart V 315; J, K en L van de textielkaart V 415 kan di rect tegen gelijktijdige afgifte van geldige textielpunten (gewone punten waardeering) een paar sokken of kousen worden gekocht. Op de nieuwe textielkaarten voor ba'oies tot 1 jaar en voor kinderen van 1 tot 3 jaa; bevinden zich geen kousenbonnen, aange zien de aankoopmogelijkheid van kousen of sokken voor deze kleine kinderen niet be perkt is. Op elk der met de cijfers I, II, III. IV bedrukte extra-bonnen der baby-textiel- kaart (V 615) zijn 3 luiers of stof daar voor verkrijgbaar tegen gelijktijdige inle vering van het voorgeschreven aantal spe ciale K of T-punten of punten van de tex tielkaart of toeslagkaart. Speciale punten Behalve bovengenoemde bonnen der tex tiel- en toeslagkaarten zijn met ingang van denzelfden datum de hieronder genoemde speciale punten geldig verklaard, met daar achter een opgave van artikelen, welke op de verschillende soorten speciale punten mogen worden afgeleverd. 1. Speciale K.-punten. Deze punten zijn uitsluitend geldig voor kleeding (zoowel naar maat als confectie, echter geen stof fen aan het stuk), inclusief bedrijfsklee- ding, luiers, luierstof, kousen of sokken waarbij voor laatstgenoemde twee artike len geldt, dat bovendien nog een kousen'oon of machtiging, terwijl voor luiers of luier stof bovendien nog een luierbon of mach tiging moet worden ingeleverd. Een uitzon dering hierop vormen de z.g. „groote stuk ken": deze mogen niet op speciale K-pun ten worden afgeleverd. ..2. Speciale G.S.-punten. Deze punten zijn uitsluitend geldig voor den. aankoop van alle z.g. „groote stukken", onderdeeien daarvan of stoffen daarvoor, mits daarbij bovendien een speciale vergunning wordt ingeleverd. Zonder de daarbij behoorende speciale vergunning hebben de speciale G.S.-punten derhalve geen waarde. 3. Speciale HG.-punten. Deze punten zijn uitsluitend geldig voor den aankoop van alle geconfectionneeröe huishoudelijke goederen (dus geen stof daarvoor), inclusief alle soorten garen, lakens en sloopen. als mede dekens ,met uitzondering /an donzen, gestikte en gewatteerde dekens, welke op leveringsvergunning verkrijgbaar zijn). 4. Speciale S.-punten. Deze punten zijn uitsluitend- geldig voor den aankoop van stoffen aan het stuk (inclusief katoenen, graslinnen, flanellen, wolhoudende, enz.) met uitzondering van luierstof en stoffen ter vervaardiging van z.g. „groote stukken" en voor verpleegsterslinnen. waal-voor bo vendien een speciale vergunning moet wor den ingeleverd. 5. Speciale T.-punten. Deze punten zijn uitsluitend geldig voor den aankoop van alle op de textielkaart verkrijgbare arti kelen, met dien verstande, dat voor den aankoop van: a. een z.g. „groot stuk", een onderdeel daarvan of stof daarvoor, bovendien een speciale vergunning moet worden ingele verd; b. kousen of sokken, bovendien de vereischte kousenbonnen of machtigingen moeten worden ingeleverd: c. luiers, luier stof, bovendien de vereischte luierbonnen of machtigingen moeten worden ingele verd: d. verpleegsterslinnen, bovendien de vereischte speciale vergunning moet wor den ingeleverd. Machtigingen of vergunningen Tenslotte kunnen de hieronder volgende machtigingen of vergunningen wordgp af gegeten, mits de datum van afgift'e van deze machtigingen of vergunningen na 27 Juni 1943 ligt, t.w.: Bijzondere vergunningen. Hierop zijn verkrijgbaar handbreigarens en babynnk- ketten. Bij het aanschaffen van dergelijke artikelen dient tevens het vereischte aantal punten te worden ingeleverd. Speciale vergunningen. Od deze vergun ningen zijn verkrijgbaar alle z.g. „groote stukken", onderdeeien daarvan of stoffen daarvoor, indien daarbij tevens het ver eischte aantal punten der textiel- of toe slagkaart. speciale G.S.- of T.-punten wor den ingeleverd. Leveringsvergunningen. Deze vergun ningen zijn voor het publiek hoofdzakelijk bestemd voor de inrichting van een woning, tot aanschaffing van vloerbedekking, gor dijnen e.d Kouseniftchtigingen. Op deze machti gingen zijn verkrijgbaar het op de machti ging aangegeven aantal paren kousen of sokken voor o°rsnner. boven 3 iaar tegen geJii'-tUrWe jni«vpW-,v--» t-«t schreven aantal punten der textielkaart of toeslagkaart, speciale K.- of T.ipunten. Diversen Bovendien kunnen nog uitgereikt worden leveringsvergunningen voor het inrichten van woningen in gevallen, waarin men als oorlogsgetroffene wordt aangemerkt, mach tigingen in gevallen van ramp en onder be paalde voorwaarden speciale vergunningen voor mijnwerkers- en kellnerskleeding. De aandacht van het publiek wordt er nog op gevestigd, dat in afwijking van de voorgaande regeling geen huishoudelijk! goederen op de textiel- of toeslagkaarten mogen worden gekocht. Deze goederen zijr. uitsluitend op speciale H.G.-punten ver krijgbaar. Voorts wordt gewezen op de zich op de textielkaart bevindende halve punten, wel ke dienen voor den aankoop van op halve punten gewaardeerde artikelen, zooals b.v. band, tres en schoenveters e.d. Aanvragen voor speciale punten en vergunningen. De secretaris-generaal van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt, in verband met de distribu tie van textielproducten bekend, dat de iermijn tot het indienen van aanvragen ter verkrijging van speciale punten en ver gunningen, behoudens in noodgevallen niet op 28 Juni 1943 aanvangt, maar op Maandag 5 Juli 1943. Van 28 Juni 1943 af zal, op nader door de distributiediensten te bepalen tijdstip pen, de gelegenheid worden opengesteld om aanvragen in te dienen tot het inwis selen van na 11 April uitgereikte oude speciale textielpunten en vergunningen tegen nieuwe. Nieuwe Nederiandsche postzegels Na het nieuwe postzegel van 7V2 cent met de beeltenis van Michiel Adriaansz. de Ruy- ter zullen van 1 Juli af nieuwe zegels van 2'/ï en 10 cent in gebruik genomen worden. Op 16 Juli zullen de zegels van 1, 5 en I2V2 cent volgen De zegels worden alle uitgevoerd in rotogra- vuredruk. De zegels van 10 en van I2V2 ct- zullen de beeltenissen dragen resp. van de zeehelden Jan Evert sen en Maarten Har pertszn. Tromp. De kleur is resp. donker groen en blauw. De zegels van 1, 2'/s en 5 cent (resp. bruin-zwart donkergroen en geel groen) zijn versierd met voorstellingen ontleend aan de Ne deriandsche volksorna- mentiek. Deze orna mentiek, veelal van oeroude symbolische herkomst, beteekent 'n eigen Nederlandsch versieringsmateriaal, hetwelk helaas, door de voortschrijdende in dustrialieering van 't leven, hoe langer hoe meer in onbruik raakt en dat toch de aan dacht ten volle waard is. Vooral in de Noor delijke en Oostelijke provincies van ons land vindt men als ornamenten van stal deuren, geveltoppen, bovenlichten etc. een reeks van traditioneele (Foto's P.T.T.) emblemen, welke voor een -deel uit den oer tijd van het bestaan van ons volk stammen of zelfs van nog oudere heckomst zijn. In het algemeen blijkt, dat deze zinnebeelden nauw samenhangen met het wentelen der jaarge tijden, het sterven en geboren worden, het op- en ondergaan, met de groote systole en diastole van de natuur dus. De zegels met de Nederiandsche symbolen zijn vervaardigd naar ontwerpen van Pyke Koch, van wiens hand reeds eenige series en enkelvoudige zegels verschenen. De zegels met de afbeeldingen der zeehelden zijn dooi de firma Enschedé vervaardigd, volgens de gegraveerde gegevens van Kuno Brinks en Hubert Levigne. Verduisteren: van 22.15 tot 5 uur. TCONËEL „Zonnebloemen" door „Het Am- sterdamsch Tooneel". Het beroep van apotheker vergt een prac- tische opvatting van zakendoen en gunt den beoefenaar weinig tijd tot het schrij ven van boeken en het vervaardigen van gedichten. Het is dan ook geen wonder, dat Enrico, die veel liever literairen arbeid verricht dan recepten klaar maakt, zijn eertijds welbeklante apotheek ziet verlob- pen, ook al ten gevolge van de vergeeflij ke begeerte, zijn jonge vrouw meer levens geneugten te verschaffen dan zijn middelen toelaten, zoodat op een kwaden dag de débacle voor de deur staat. Gelukkig ver heugt Enrico zich in het bezit van een ver mogenden jeugdvriend. Nadir, tot wien hij zich in het uur der benauwenis wendt. Maar nu wil hét kwaad geval, dat Enrico's jonge vrouw, Myrta, die er overigens rond voor uitkomt, dat haar huwelijk met den dichterlijken apotheker haar allerminst bevredigt al lang het vriendinnetje is van Nadir, hetgeen, als Enrico zich om fi- nancieele hulp tot zijn vriend wendt tot voor de hand liggende complicaties leidt, die intusschen gelukkig resulteeren in een verzoening der echtgenooten met beloften van wederzijdsche beterschap. Dit banale gegeven is door den Italiaan Guido Cantini verwerkt in een tooneel- spel in drie bedrijven (vertaald door Louis Thijssen). De inhoud kan weinig boeien en de dialoog is vlak. Niettemin heeft de schrijver inhoud aan zijn werk gegeven door een juiste typeering van zijn personen en daardoor blijft er veel te waardeeren. Cor. Hermus was de droomerige, ideali- seereride apotheker en slaagde er wel in, een voorstelling te wekken van den welt- fremden dichter, wiens onmacht, om de moeilijkheden van het leven te weerstaan, ieder oogenblik aan den dag treedt. Myra Ward leverde als zijn echtgenoote keurig tegenspel en Jan van Ees vervulde de dankbare rol van bon vivant naar den eisch en droeg aldus mede tot het succes van den avond, dat culmineerde in een ovatie aan het slot. D. Niet ingeschreven studenten. Gelegenheid de loyaliteitsverklaring te onderteekenen. Studenten, die in de jaren 1942 en 1943 niet aan een universiteit waren ingeschreven, doch die hun studie thans wenschen voort te zetten, zullen in de gelegenheid worden gesteld de loyaliteitsverklaring te onderteekenen, waar door zij dus tot aan het einde van hun studie vrijstelling van den Arbeidsinzet krijgen. Zij moeten zich schriftelijk aanmelden bii het Departement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming te Apeldoorn, onder opgave van naam en adres. Tévens moet wor den gemeld in welke jaren en welke universi teitten) bezocht zijn. Zij verplichten zich dan in den loop van dit jaar of in het volgend jaar een academisch examen af te leggen. Derde Zomerconcert H.O.V. Op Donderdag 1 Juli a.s. zal de Haarlem- sche Orkestvereeniging het derde zomer concert geven. Dit concert, dat zal worden verzorgd door het Residentieorkest onder lei ding van Marinus Adam, wordt geopend met de Tragische Ouverture Op 81 van Joh. Brahms. Hierna zal de solist van dit concert, Simon Admiraal, piano, met orkestbegeleiding het pianoconcert in a. kl t. Op. 54 van R. Schumann vertolken. Na de pauze wordt de Symphonie No. 5 in e. kl. terts Op. 95 ..Aus der Neuen Welt" van A. Dvorak uitgevoerd. Wedstrijden voor Zondag. Zondag wordt het voetbalseizoen defini tief gesloten met den wedstrijd om den N.V.B.-beker in het Olympisch Stadion tus- schen Ajax en D. F. C. Aan de Spanjaardslaan is vandaag en morgen cricket te zien. Vanmiddag wordt de jaarlijksche wedstrijd tusschen de Flamingo's en het vertegenwoordigend elftal van de af deeling gespeeld. Zondag speelt H. C. C. 1 tegen Rood en Wit en een strijd met hooge totalen kan verwacht worden. Voor Haarlem is een uitwedstrijd tegen Excelsior vastge steld. Het programma vermeldt voorts: C. V. H.Sparta; S.C.H.C.—Rood en Wit 2 Haarlem 2—V.R.A. 2; A.C.C. 3—C.V.H 2. Het tennisprogramma bevat de wedstrij den, welke enkele weken geleden niet afge werkt konden worden. DISTRIBUTIEBONNEN Artikel Aardappelen Aardappelen Beschuit Bon Kaart 27A Aard. 27B Aard. 27 Besch. Bloem 590 tm. 593 Algem. Boter 26A, 28A Boter Boter 26B, 28B Boter Brood 27A Brood Brood 27B Brood Brandstoffen 15 tm. 19 BV Brandst. 11, 12 KF Brandst. Cacao 3-34, 4-34 Reserve Chocolade 25 Versn. Eenh.zeep 578 Algem. Eenh.zeep V Eenh.z. Gort 585 Algem. Gort 25A, 27A Kinderv. Havermout 584 Algem. Jam 586 Algem. Kaas 594 tm. 596 Algem. Karnemelk 28 Taptemelk Kofliesurr. 588 Algem. Margarine 28A Boter Margarine 28B Boter Malk 25 tm. 28 Melk Petroleum 09, 10 Petrol. Rijst 25B, 27B Kinderv. Scheerzeep S Textiel (m) Servies 2-14, 2-15 Reserve Sigaren 27 Tabak Sigaretten 27 Tabak Sigarillos 27 Tabak Sinaasappelen 4-35 (st.) Reserve Suiker 587 Algem. Suikerwerk 26. 27 Versn. Tabak 27 Tabak Toiletzeep V Toiletz. Vleesch 28A Vleesch Vlecsch 28B Vleesch Vervangingsmid. 589 Algem. Waschpoeder 579 Algem. Waschpoeder V Waschp. Hoev. t.m. 114 kg. 3 Juli 1 kg. 3 Juli 70 gr. 3 Juli 70 gr. 10 Juli 250 gr. 9 Juli 125 gr. 9 Juli 400 gr. 3 Juli 100 gr. 3 Juli 1 eenh. 31 Dec. 1 eenh. 30 Apr. '44 150 gr. 10 Juli 100 gr. 10 Juli 1 rants. 30 Juni 1 rants. 30 Juni 250 gr. 10 Juli 250 gr. 10 Juli 250 gr. 10 Juli 500 gr. 10 Juli 100 gr. 10 Juli l?i lit. 10 Juli 250 gr. 7 Aug. 250 gr. 9 Juli 125 gr. 9 Juli 1% lit. 10 Juli 1 lit. 5 Aug. 250 gr. 10 Juli 45 gr. 31 Aug. 4 pnt 5 st. 3 Juli 20 st. 3 Juli 10 st. 3 Juli 300 gr. 10 Juli 1 kg. 10 Juli 100 gr. 10 Juli 25 gr. 3 Juli 1 rants 30 Juni 200 gr. 10 Juli 50 gr 10 Juli 1 rants. 10 Juli 250 gr. 30 Juni 250 gr. 30 Juni De W.A. te Haarlem bood den Frontstrijders, uit deze stad af komstig en thans met verlof in het vaderland een kameraad schapsavond aan. Banleider Nederkoorn opende den avond. In het midden: Commandant Zondervan. (Foto Peperkamp). KORT NIEUWS. De Britsche mi nister voor 't mid den-Oosten, Casey, is voor een kort verblijf in Enge land aangekomen om besprekingen te voeren met le den van 't kabinet. Volgens de tot dusver vastgestelde resultaten van de Iersche verkiezin gen zijn alle mi nisters van het ka binet De Valera herkozen. De partijraad van de liberale par tij in Engeland, heeft het plan van groepen der libera le partij om zich met de nationaal- liberalen, die in 1935 bij de vorming van de regeering Baldwin - MacDo- PREDIKBEURTEN ZONDAG 27 JUNI HAARLEM. Ned. Hervormde Kerk. Groote Kerk. 8: Dr. M. van der Voet, van Schoten 10: Ds. H. E. Beker. 7: Ds. H. C. Touw. van Leiden. Bijzondere Dienst. Zaterdag 7.30: (in het Koor, ing. Klokhuisplein) Avond gebed. Nieuwe Kerk. 10.30: C. B. Th. En klaar, hulppred. Oosterkerk. 10: Ds. L. Nieuwpoort. Noorderkerk, 10.30: Dr. J. J. Stam, van Rotterdam. Bakenesserkerk. 9.30: G. J. Wassenaar, Kinderkerk. Broederge meente. 3.30: A. C. Prinsen, hulppred. te Apeldoorn. Stads Evangelisatie. 10: J. F. Snoeks. 5: W. Gorter, Zaandam. Evang. Sa menkomsten, Zuiderstraat. 10 ert 5: H. v. d. Brink. Bloemendaal. Opwekkingssamen- komsten, Zuiderstraat. Donderdag 7.30: Joh. van Oostveen, Evang. te Alkmaar. Vrije Evang. Gemeente. 10: Ds. D. J. D. du Fossë met Koorzang. 5: Dezelfde. 10: Kinderkerk Christian Science Society. 10: In de Ned. taal. 11.15: in de Eng. taal. Eglise Wallonne Dimanche 27 Juin a 10 h. 30: Service pré- sidé par m. Ie pasteur R. Ie Gras, de Ni- mègue. Evang. Luth. Gein. 10.30: Ds. W, Spliethoff. Ver. Doopsgez. Gein. 10.30: Ds. J. G. Frerichs. Vrijz. Herv. 10.30: Ds. D. A. Vorster. van Arnhem. Rem. Gcref. Geilt. 10.30: Dr. W. R. M. Noordhoff. Gerof. Kerk. Kloppersingelkerk. 10: Ds. Js. v. d. Linden a: Ds. J. W. Siertsema. Oude Gracht. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. A. M. Boeyinga. Zuid- Oosterkerk 10: Ds. J. W. Siertsema. 5: Ds. L. Hoorweg. Geref. Kerk in H. V. 10: Dr. W. ten Boom, te Hilversum. 10: Kinder- dienst in de voorzaal. Clir. Gerof. Gem. 10 en 5: Ds. W. F. Leiman. Baptisten-Gem. 10 en 5: Ds. T. Jansma. 8: Dezelfde. Jeugd dienst. Gei. Gent. Het Leger des Heiis. 10: Opdrachtdienst 7.30: Bevestiging v, nieuwe leden. Spr. G. Jouvenaar. Pinkstergemeente. 10 en 5: Openbare Samenkomst. Gein. des Hoeren 10 en 5: Openbare Godsdienstoefe ning. Gemeente Gods. 10: Samenkomst. Kerk van Jezus Christus van de nodigen der Laatste Dagen. 10 en 4: Godsdienst oefening. Vrije Kath. Kerk. 10.30: Gezon gen H. Mis. Toediening van het H. Doopsel, Herst. Apost. Zendingsgem. Schouwburg straat. 10 en 5: Godsdienstoefening. Herst. Apost. Zendingsgem. Jacobijnestraat. 10 en 5: Godsdienstoefening.; HAARLEM-NOORD. Xed. Herv. Kerk. Kerk Kloosterstraat. 10: Dr. M. van der Voet. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. J. Waar denburg, van Haarlem. Vacaturebeurt. 5: Ds. C. J. Laarman, van 's Gravenbage. Jeugddienst. Kon. Emmaschool, Raafstr. 10: Ds. M. G. Blauw. Ned. Prot. Bond. 10.30 Ds. H. J. D. R. Theesing. Ned. Herv. pred. te Middelie.Chr. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. D. Henstra. Geref. Kerk. Noord-Sclioterkerk. 8.30: en 10.30: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. Js. v. d. Linden. Noorderkapel, Minahassastraat. 10.30 en 6.30: J. H. Bossers en anderen. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk Kerkplein. 10: Ds. G. A. Barser. Kapel Nw. Vredenhof. 10.30: Ds. C. M. Briët. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. P. H. Kapteijn. Herv. pred. te Schagen. AER DEN HOUT. Vod. Herv. Wijkgcbouw 10.30: Drs. N. K. v. d. Akker, cand. t. d. H. Dienst. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. B. ter Haar Romeny A.Bzn., van Giii- nelcen. Ned. Prot. Bond. 10.30: Ds. J. IJn- tema. Dg. Haarlem. OVER VEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. Ch. de Beus. Geref." Kerk. 10 en 5: Ds. J. Mulder, van Heemstede. SPAARNDAM. Nod. Herv. Kerk. 10: Ds. H. J. Plaggemars. West. Kon. Emmaschool Raafstraat. 10: Ds. M. A. Blauw. Vrije Evangelisatie. 10: H. Wagter, van Beverwijk KF.NWF.MER LYCEUM. Geslaagd voor het eindexamen afd. H.B.S.-B de dames: D. Brat, T. Creemers, J. van Dieren- donck, W. Groeneveld, F. Mulder, W. Peverelli en A. Top en de heeren: F. Boot, B. Deinum, H. Eisendorn, G. van Erk, G. Fierstra. P. Fleury, F. Haak, J. Kruyt, D. Kruyt, H. Moolenburgh, B. v. d. Plaat. H. Smits, H. Stam, W. Witkop, A. van Yzeren en W. Zeydner. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenr nald zich afgeschëi land: J- c- van der Laag, Heemstede. Haagsch den hebben t« Redacteur: B. Korsten. Heemstede. Nieuws- en ver reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van etmgen, goedge- Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, keurd. Heemstede.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2