KRUSCHEN Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. DE LANDING OP SICILIë. D. Sicilië is het grootste en belangrijkste eiland in de Middellandsche Zee. Het be slaat een oppervlakte van 25.461 vierkante K.M. De grootste lengte bedraagt 288 K.M. en de grootste breedte 188 K.M. De lengte van de kust beloert 1115 K.M. Het eiland is bergachtig. In het Noorden zetten de Apennijnen zich op het eiland voort als een bergketen, die zich tot 1975 M. verheft. Naar het Zuiden helt de bodem langzaam af met uitzondering van het Zuidoosten, waar een afzonderlijk bergstelsel, door een vrij smalle kuststrook van de zee geschei den, een hoogte van 985 M. bereikt. Het ligt voor de hand dat de kustgebieden van het eiland het belangrijkst zijn. Daar vindt men ook de voornaamste steden: Palermo, Messina, Catania. Syracuse en Girgenti, alle door een spoorweg, die in hoofdzaak de kust volgt, verbonden. Zijn historische en strategische beteeke- nis dankt het eiland aan het feit. dat het het grootste gedeelte bedekt van de lijn. die de Middellandsche Zee in tweeën deelt. Twee derde van deze scheidingslijn wordt ingenomen door Sicilië. Het overige is dan de afstand Sicilië-Tunis, ongeveer 150 K.M. Voor het overige ligt er tusschen Sicilië en het verhoudingsgewijs even belangrijke eiland Malta een afstand van slechts 100 K.M. Van het Europeesche vasteland is Sicilië door de straat van Messina, die niet meer dan 3150 M. breed is, gescheiden. Dat de Anglo-Amerikaansche strijdmacht bij een aanval op het Europeesche vaste land van Noord-Afrika uit in de eerste plaats een poging zou doen, zich op Sicilië vasten voet te verzekeren lag geheel in de, verwachting en zoo heeft de landing, die -fn den nacht van Vrijdag op Zaterdag en daarna heeft plaats gehad, allerminst ver rassing gewekt. Zelfs zou men kunnen zeg gen. dat Churchill, die in zijn jongste rede voeringen meer dan eens duidelijk op de voorbereidingen tot een aanval op Zuid- Europa zinspeelde, de landing niet ondui delijk heeft aangekondigd. Niettemin zijn er in het gebeurde toch nog wel elementen van verrassing en de voornaamste is wel de plaats van de lan ding, nl. de Zuid-Oostelijke kust. Immers eerder dan een landingspoging daar ter plaatse had men kunnen verwachten, dat de Geallieerden hun pogingen zouden heb ben gericht op het Westelijk kustgebied. Doch men bedenke, dat, zoo dit laatste den zeeweg der transporten mocht hebben be kort, het de operaties te land zou hebben bemoeilijkt: de opmarsch naar de Straat van Messina van het Zuid-Oosten uit is namelijk slechts half zoo lang als die, welke van het Westelijk kustgebied zou moeten zijn begonnen. Klaarblijkelijk is de bedoeling geweest, reeds bij den eersten aanval een zoo lang mogelijke kuststrook te vermeesteren en aanvankelijk is de aanvaller er in geslaagd, over een afstand van 160 K.M. landings operaties te verrichten, waarbij hij de be schikking kreeg over 7 bruggehoofden. Buitendien schijnen in het uiterste Westen, bij Marsala, en in het uiterst Oosten, ten N. van Syracuse, landingspogingen te zijn ondernomen, evenwel zonder resultaat voor den aanvaller. Ofschoon bijzonderheden omtrent den omvang van den aanval nog niet beschik baar zijn, is het zonder meer duidelijk, dat deze van enorm formaat is geweest. Wanneer men verneemt, dat reeds tijdens het eerste etmaal een goede vijftig sche pen gebombardeerd en getorpedeerd zijn, dat vijf stoomschepen in den grond wer den geboord, dat een kruiser en een groot aantal andere oorlogsschepen tot zinken zijn gebracht, dat daarna 12 schepen met een inhoud van 100.000 ton werden ver nietigd. dan kan men hieruit bij benade ring afleiden, met welk een hoeveelheid materiaal de overtocht is gedaan. De landing is ingeleid door parachutis ten en een nieuwe figuur in de moderne oorlogvoering landingstroepen, die met zweefvliegtuigen werden aange voerd. Daarna volgde de landing, die, als gezegd, aanvankelijk een uitgestrekte strook kustland bestreek. Het aandeel, dat de luchtmacht in den strijd nam wordt eenigermate geïllustreerd door het be richt. dat Zaterdag reeds 44 vliegtuigen der geallieerden werden neergehaald. De tegenstand, die te verwachten was, is niet uitgebleven. Ofschoon vooral Za terdag en Zondag de berichten uit den aard der zaak schaarsch en onvolkomen waren, bleek meer en meer, dat de Italia nen en hun bondgenooten. na zich aan vankelijk tot observatie der vijandelijke bewegingen te hebben bepaald, daarna tot even stelselmatige als krachtige tegen aanvallen zijn overgegaan, een en ander na de vijandelijke stoottroepen, die zich door middel van parachute of zweefvlieg tuig in het binnenland hadden gewaagd, te hebben vermeesterd. Het doel dezer tegenaanvallen was, het uitgestrekte kust gebied, dat aanvankelijk den vijand in handen was gevallen, allengs te verklei nen en hierbij is fel gestreden. Een aantal bruggehoofden werd her overd, hier en daar zijn de troepen der Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper. Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, "Heemstede. Buiten land: J. C. van der Laag. Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten Heemstede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men. Heemstede. geallieerden letterlijk de zee ingejaagd en de laatste berichten gewagen thans van nieuwe successen der Spil-troepen, die er in geslaagd zijn, Engelschen, Amerikanen en Canadeezen nog meer dan te voren samen te drijven. Ofschoon het allerminst te zeggen valt, welk verloop de strijd zal nemen, is het duidelijk, dat het verloop van den aanval voor den aanvaller niet de successen heeft gebracht, die beoogd werden, zooals ook blijkt uit de Ejngelsche pers, die reeds van koers verandert en wat tot dusver moest gelden als den lang verbeiden aanval op het continent thans aanmerkt als een ont lastingsactie ten behoeve van het Oost front. 65 ets. Iper doosje Hjnett iHtdvïünen iik. LN dotft De Amsterdammer Joop Middelink werd winnaar der amateurs in de „Ronde van Hilversum", welke Zondag werd ver reden. De winnaar in de bloemen. (C.N.F./Schipper Pax ci FABfllKAKTfNV AOUffTPHAfiMA DEVÏNTIR* ECONOMISCHE RECHTER Clandestiene slachters veroordeeld. De kapper G. J. Waasdorp uit Santpoort had in December 1942 een aantal varkens frauduleus geslacht, waarbij zijn broer, de assuradeur L. G. Waasdorp uit Haarlem, hem had geholpen met het vervoeren van de ge- doode dieren, terwijl de timmerman P. G. van der Zalm uft Santpoort zijn woning had afgestaan voor dit frauduleuze doel. Tegen den slachter eischte de officier de minimum straf van zes maanden met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht en toepassing van de gratieclausule; tegen L. G. Waasdorp en Van der Zalm drie maanden met aftrek van de preventieve hechtenis. De Haarlemmer J. R. Vergers had op 14 Januari een paard geslacht. Hiervoor werd hij tot zes maanden met aftrek van de preven tieve hechtenis veroordeeld. Zijn stadgenoot W. Koelemeyer, die hem had geholpen, kreeg vier maanden met aftrek, evenals E. Dijkstra, die ook een handje had geholpen. De buurman van V., J. J. de Jager kreeg veertien dagen, omdat hij vleesch had overgenomen van den slachter en dit had verkocht aan G. Chr*Tol- meijer, die eveneens tot veertien dagen ver oordeeld werd. Zes maanden met aftrek van de preventieve hechtenis kreeg J. G. Juffermans uit Heem stede, die een schaap had geslacht. Zijn mede- slachter H. M. Meure kreeg een gelijke straf. PERSONALIA. Op een proefschrift „De buitenplaatsen aan de Vecht" promoveerde tot doctor in de let teren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Utrecht R. van Luttervelt, geboren te Haarlem. PROT. CHR. NIJVERHEIDSSCHOOL. Benoemd zijn aan de Prot. Chr. Nijverheids school tot leerares in koken en voedingsleer mej. A. M. J. Voorsteegh uit Den Haag; in de gymnastiek mej. C. T. Veendorp te Amster dam en in zang mej. C. Nederkoorn alhier. KIXDERKOORCONCERT IN DE GROOTE KERK A.s. Woensdagavond zal door een groot kinderkoor (ruim 200 jongens en meisjes) dirigent Jan Booda, naast een keur van tweestemmige liederen, de bekende Michiel de Ruijtercantate worden uitgevoerd. Het mannenkoor Proza en Poëzie zal ter afwis seling twee mannenkoren ten gehoore brengen. PROV. WATERLEIDINGBEDRIJF. In het jaarverslag van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf van Noordholland wordt medegedeeld, dat de bedrijfsuitkomsten op financieel gebied bevredigend waren. De op brengst van^het geleverde water nam weder om toe en wel met 139.651, zoodat het be drag over het boekjaar 1941, n.l. 2.635.404 steeg tot 2.775.056. Na aftrek van de be drijfslasten, rente en afschrijving bedroeg het voordeelig saldo der exploitatie 464.300. Na bestemming van 90.722 voor bijzondere af schrijvingen en 15.000 voor de pensioen reserve, blijft over een bedrag van 358.577 welk bedrag is overgeschreven op de exploi tatie-reserve, waardoor deze reserve geste gen is tot 2.785.035. VRACHTAUTO TEGEN LICHTMAST GEREDEN. Maandagmiddag om half vijf reed een vrachtauto van een vleeschwarenfabriek uit Hazerswoude op den Rijksweg Amsterdam- Haarlem in de richting van de Amsterdam sche Poort. Naast den bestuurder hadden twee dames plaats genomen. Ter hoogte van de Liedebrug raakte de chauffeur de macht over het stuur kwijt en reed tegen een haltepaal van de tram en vervolgens tegen een licht mast. De dames liepen lichte wonden op en werderr naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo vervoerd, waar zij na verbonden te zijn, naar huis konden gaan. De bestuurder kwam met den schrik vrij. De auto werd aan de voorzijde beschadigd. Het tramverkeer onder vond een vertraging van een kwartier. Schandelijke vernielzucht der jeugd. Schade aan wegwijzers e.d. loopt in de tienduizenden guldens. Reeds dikwijls is uit verschillende kringen de klacht naar voren gekomen over baldadig heid en vernielzucht van de Nederlandsche jeugd. Ook de 'A. N. W. B. lijdt door de ver nielingen welke door een deel der Neder landsche jeugd worden toegebracht aan de wegwijzers, enz. van dezen bond enorme schade, welke in tienduizenden guldens loopt, zoodat de kosten van herstel bijna niet meer door den bond te dragen zijn. Er wordt echt moeite gedaan de borden, paddestoelen en andere teekens kapot te krij gen. Vooral de z.g. spoorwegbakens moeten het ontgelden Deze spoorwegbakens zijn waarschuwingsteekens, die op alle wegen, met uitzondering van de Rijkswegen, geplaatst worden bij overwegen. De reflectoren worden door jeugdige vandalen bij tientallen tegelijk kapotgeslagen, terwijl de palen, die met een anker in den grond zijn bevestigd, zelfs uit den bodem worden gerukt of met messen en spijkers bekrast. Het is voorgekomen dat reeds één dag na de plaatsing der bakens alle reflectoren waren stukgeslagen Ook de A. N. W. B.-paddestoelen, de be kende kleine wegwijzers, die speciaal voor de wielrijders zijn aangebracht, staan aan de meest ergerlijke vernieling bloot. Deze beton nen paaltjes worden dikwijls uitgegraven en, hoewel zij ongeveer 80 Kg. wegen, aan den kant van den weg of in een sloot néerge smeten. Momenteel heeft men als noodmaatregel houten paaltjes geplaatst, waaraan een ge moffeld bordje bevestigd is, Inplaats van waardeering te toonen voor dit werk, ontziet de Nederlandsche jeugd zich niet, deze weg wijzertjes te bekrassen en te beschadigen Onder de 850 nood-rijwielpadwegwijzers die thans geplaatst zijn, waren er, waarvan twee dagen later geen letter meer leesbaar was De jeugdige vernielers zetten een voet tegen het paaltje en trekken de beide zijden van het daaraan bevestigde bordje naar zich toe, zoodat het geheel is dichtgeklapt. Dit is van dalisme in den hoogsten graad De groote wegwijzers ontkomen evenmin aan beschadiging. Het gevleugelde wiel op de paal wordt er af gebroken en de borden zelf eveneens. Dikwijls neemt men de afgerukte borden dan nog mede, zoodat kosten en moeite voor den Toeristenbond nog eens zoo groot worden. Indien de baldadigheidsbedrijvers wisten welk een moeite het plaatsen van een nieuw bord, een nieuwe paddestoel, enz. met zich mede brengt, dan lieten zij wel no, deze moed willig te vernielen. Vooral in dezen tijd, waar in ook de A. N W. B. met materiaalsehaarsch te heeft te kampen, dient zijn werk meer dan ooit te worden ontzien. Het zou daarom in het belang van het heele Nederlandsche volk zijn, als ouders, opvoe ders en onderwijzers de jeugd wezen op het laakbare van deze vernielzucht en haar attent maakten op het groote nut van de wegwijzers. STRIJD TEGEN DEN ZWARTEN HANDEL IN HET ZUIDEN. Naar aanleiding van den eenigen tijd ge leden geplaatsten oproep van den Geweste lijken Politiepresident te Eindhoven tot de bevolking van Brabant en Limburg in zake prijsopdrijvingsgevallen en zwarte handel- praktijken is een stroom van aangiften er vertrouwelijke mededeelingen bij de politie ingekomen. Ter beteugeling van den zwarten handel is thans een „vliegende brigade", be staande uit 50 personen, ingesteld, die in alle plaatsen van Brabant en Limburg zal operee- ren. Bij een plotseling optreden te Eindhoven werden verleden week meer dan 100 arres taties verricht. De resultaten van de nieuwe campagne zijn reeds merkbaar. De eerste sluikhandelaars zijn naar een werkkamp overgebracht. VRIJWILLIGERS NED. ARBEIDSDIENST. Tot en met 13 October gelegenheid tot aanmelding. Zij, die als vrijwilligers wenschen te wor den opgenomen in de Januari-kampen 1944, kunnen zich tot en met 13 October a.s. schrif telijk of in persoon aanmelden. Vrijwilligers moeten zich voor den duur van een jaar dienstverrichting verbinden, uitgezonderd zij, die naar een functie in overheidsdienst of het bijzonder onderwijs wenschen te solliciteeren. die zich voor een half jaar verbinden. Gegadigden moeten op het moment van in diensttreding minstens den leeftijd van 17 jaar hebben bereikt en die van 23 jaar niet heb ben overschreden. Gehuwden, tenzij zij in aanmerking wenschen te komen voor een aan stelling in overheidsdienst of bij het bij zonder onderwijs, worden niet aangenomen. De aanmelding tot vrijwillige dienstneming bij den Nederlandschen Arbeidsdienst kan ge schieden bij het Arbeidsbureau of bij het gemeentehuis in de eigen gemeente, of bij de N. A. D.-Aanmeldingsbureaux, gevestigd te Almelo, Amsterdam, Apeldoorn, Emmen, Den Haag; Groningen, Den Bosch, Maastricht, Rotterdam of Utrecht. SCHADE AAN ONTRUIMDE PERCEELEN. Van bevoegde zijde is medegedeeld, dat ge- evaeueerde eigenaren van getroffen perceelen, door oorlogsgeweld teweeggebracht (bomin slag, luchtgevechten en mijnontploffingen), ook van geëvacueerden in het spergebied, zoo spoedig mogelijk op de hoogte worden gebracht door de Schade-enquete-eommissie, Zuid Bin nensingel 216, 's-Graver.hage. M.U.L.O.-EXAMENS. Voor het M.U.L.O.-diploma zijn geslaagd: J. E. 31agter, J. J. de Korte, H. J. v. d. Goes, L. F. Veldhuis, C. Kernekamp, M. W. Hulstein W. Klasen, C. Koeman, H. S. Jansz, W. Har tog, S. Stolp, B. de Milde, A. F. Kiljan, J. W. van Klaveren, C. W. van Koningsbruggen, R. Röhrig, G. W. Verkaik, allen te Haarlem; D. H. Evers, R. Visser te Heemstede; J. N. Kuyl, Bloemendaal; G. Landaal te Beverwijk; A. M. Kamerman, J. D. G. Bruijn, H. Biersteker te Hoofddorp; P. Roodnat te» Driehuis, G. Jongejan te IJmuiden; P. Verboom te Nieuw- Vennep; M. C. Arends, I. J. Wilken te IJmui- den-Oost. Athletiek. CHR. LYCEUM BOEKT SUCCESSEN TE ROT TERDAM. Ook dit jaar zijn de leerlingen van het Christelijk Lyceum te Haarlem, die Zaterdag in Rotterdam hebben deelgenomen aan de schoolathletiekwedstrijden, met succes terugge keerd. De meisjes slaagden er in beslag te leggen op den eersten prijs (Gerritsen en Van Kempen beker). Over de individueele prestaties der Haar- lemsche meisjes zij het volgende meegedeeld. Mej. Heiseler werd tweede in het nummer 80 M, hardloopen en mej. Nijenhuis won het vèrsprin- gen met een sprong van 5.01 m. De 4 maal 80 M. estafette leverde een overwinning op in 45.4 sec. De jongens van het Chr. Lyceum bereikten de tweede plaats met 45 p.; eerste was de Rijks HBS uit Enkhuizen met 46 p. Voetbal JAARVERGADERING H.F.C. „HAARLEM". De H.F.C. „Haarlem" hield Zaterdag-in~ Hotel De Leeuwerik haar 54e jaarlijksche algemeene vergadering. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer J. P. v. Balen Blanken, volg den de goed verzorgde jaarverslagen van den penningmeester en den secretaris, de heeren N. J. Twisterling en A. W. Vreeken. De aftredende bestuurders, de heeren J. P. van Balen Blanken, N. J. Twistei'ling en P. C. Hartog. werden her kozen zoodat het bestuur als volgt is samenge steld: J. P. Van Balen Blanken, voorzitter, A. M. Tijsseling, vice-voorzitter, A. W. Vreeken, secretaris, N. J. Twisterling, penningmeester, en de heeren W. Onkenhout, P. C. Hartog en H. Baurn, commissaris. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren C. Nagtzaam, K. de Boer en W. Schornagel. Gymnastiek. JAARVERGADERING CONCORDIA. Za terdagavond hield de G .en S. V. Concordia haar jaarvergadering onder leiding van den heer F. Jansen. De voorzitter herdacht het overlijden van de oua-directeuren de heeren J. Hop en T. Dekker, en hij deelde mede, dat door de omstandigheden de vereeniging in 1942 weinig naar buiten heeft kunnen optreden. Uit het jaarverslag van den secre taris bleek een stijging van het ledental wan 542 op 871. Het financieel verslag wees een gering nadeelig saldo aan. In het bestuur werden bij acclamatie herkozen mej. S. Smit en de heeren C. den Boer en W. Chr. de Reus. Voor den heer J. Servellen, die als bestuurs lid bedankte, kwam de heer C F. Kok in de plaats. Voor de overige functies werden de zittende leden herbenoemd. Zwemmen. MEJ. A. C. HOUBEN WINT DEN DR. MERENS- BEKER. Voor de elfde maal is de wedstrijd om den dr. W. E. Merens-beker gehouden en was tien jaar achter elkaar de beker gewonnen door de heeren. Mej. A. C. Houben heeft deze tra ditie gebroken en met een grooten voorsprong op de heeren, voor een jaar beslag op den beker gelegd. Ook werd het Joh. M. Schmidt-schild wederom door haar, voor één jaar gewonnen. Mej. H. Haase won de mevr. N. J. Meyerink Rijk medaille. Het medisch gedeelte werd afgeno men door de doktoren W. B. Smit en P. Floor. De uitslag was: mej. A. C. Houben 10 prit., W. Geerts 9 pnt., N. D. Oudshoorn 9 pnt., mej. D Martin 8, mej. W. Dijkstra 8, mej. H. Haase 8, V. H. Snel 8, mej. R. Tholen 7. A. G. Geerts 7, C. H. Vrugt 6, D. ter Haak 4, G. van Bruggen 4 en mej. R. de Vos 3 pnt. Het waterwerk werd af genomen door de heeren J. W. van Gemen, H. Hietberg en R. Krab De uitslag is: 100 M. zwem men waarvan 75 M. in schoolslag en 25 M. met pop (gekleed): C. H. Vrugt 9 68, mej. H. Haase 9 2/3, mej. D. Martin 9 1/3, mej. A. C. Houben 8 5/6, mej. W. Dijkstra mej. R. Tholen W. Geerts 8, V. H. Snel 8 en N. D. Oudshoorn 7. Met hurkval te water gaan 10 M. zwemmen en een pop van den bodem opduiken (gekleed): C. H. Vrug 9 23/24, mej. H. Haase 9 7/8, A. G. Geerts 9 31/48. mej. A. C. Houben 9 1/6, mej. W. Dijk stra 9 1/6, V. H. Snel 8 5/6, W. Geerts 8V>, mej. R. Tholen 8 en D. N. Oudshoorn 71-j. Einduitslag* Mei. A. C. Houben 28, mej. H. Haase 27 13/24 A. G. Geerts 26 15,48, C. H. Vrugt 25 17/24, mej. W. Dijkstra 25 2 3, W. Geerts 25U', V. H. Snel 25 10/12. N. Oudshoorn 23Va, mej. R. Tholen 23 en mej. D. Martin 17 1/3 pnt. Na afloop reikte mevr. E. MerensJoekes den beker aan mej. A. C. Houben uit. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 14 JULI 1943. HILVERSUM I. 414.4 M. 6.45 Klanken uit het bergland (gr.. 7.00 BNO Nieuwsberichten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Vlotte muziekjes (gr.). 7.40 Sportnieuws. 7.50 Programma-overzicht. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.10 Lichte discoklanken (gr.). (8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Godsdienstige uitzending. 9.30 Operetteconcert (gr.). 10.15 Trio Nina Dolce. 10.45 Voordracht. 11.00 Orgelconcert en zang. 11.30 Viool en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Land en volk brengt.... 13.10 Otto Hendriks en zijn orkest en solist. 13.45 De vr.ije Woensdag middag. 15.00 Godsdienstige uitzending. 15.15 Halfweg, gevarieerd programma. 10.45 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Schottische Lieder, L. v. Beethoven. 17.35 ,,Het Kinderkoor De Krekels".. 18.00 BNO Brabantsch praatje. 18.05 Bandi Ba- logh en zijn Hongaarsch orkest en gramofoonmu- ziek. 18.45 Neerlands stem van het front. 18.55 Berlijnsch Philharmonisch orkest (gr.). 19.00 B NO Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Omroep Symphonie Orkest en solist. 19.45 Een halfuurtje op een muziekavond bij de ^milie Speelman. 20.15 Omroep Symphonie Orkest en solist. 21.00 Volksconcert georganiseerd door de N.S.D.A.P. kring Zuid Holland, ten bate van het Roode Kruis. 22.00 BNO Nieuwsberichten en ac- tueele beschouwing. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.1524.00 Van de eene melodie in de anudere (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 17.30 Orkest,van Francisco Canaro en zang (gr.). 18.00 Licht klassiek "mphoriisch concert (gr.) 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Voor de kleu ters. 10.15 Melodisten (opn.). en gr.pl. 20.15 Wen ken voor de volkstuinders en bloemenliefheb bers. 20.30 Twee orkestfantasieën (gr.). 21.15 Be roemde pianisten (gr.). 21.45 Avondwijdihg. 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. Verduisteren: van 22.tot 5.30 uur Rheumatische pijn, spit, etc. wórden ver oorzaakt door onzuiver bloed. De zes minerale zouten in Kruschen zuiveren Uw bloed en voeren Uw lichaam nieuwe levens kracht toe. Kruschen zal ook U snel en afdoende helpen. Gezondheid voor een cent per dag Apoth. en Drog. 0.41,0.76,1.47. N.V. Równtree

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2