H. Pi EEMEvffi OUDE EN NIEUWE SCHOOLBOEKHANDEI levert al Uw Schoolboeken uit voorraad. Bu, luchtalarm Arbeidsinzet van Nederiandsche vrouwen. Van bevoegde zijde deelt men ons méde Ook in Nederland hebben de vrouwen een nieuwe taak gekregen. Wij vinden ze op ar beidsplaatsen, waar vroeger de mannen werk ten en zij hebben bewezen, dat zij niet alleen den moed bezitten het ongewone werk te aanvaarden, doch zij hebben op verschil lende plaatsen bewezen wat zij kunnen. Velen staan echter nog terzijde. Ook hun medewerking kan niet worden gemist. De leiders van bedrijven en kantoren, die een dringende behoefte aan arbeidskrachten heb ben, zullen binnen niet al te langen tijd menig jong meisje en menige jonge vrouw, die een of andere arbeid verrichten kunnen, om medewerking verzoeken. De Arbeldsbureaux hebben echter ook het recht, meisjes en vrouwen, die wel in.staat zijn, doch niet bereid zijn mede te werken, voor een bepaalden tijd voor een zeer drin genden arbeidsplicht in Nederland te ver plichten. werk aan te nemen. Er wordt ver wacht, dat vooral de jonge meisjes bereid zijn een bezigheid aan te nemen. Wanneer het aantal vrijwillige aanmeldingen niet de be hoefte aan krachten dekt, zal voor bepaalde bedrijven met dienstverplichting rekening gehouden moeten worden. Uitreikinq van nieuwe bonkaarten. De plaatselijke distributiediensten zullen op nader te bepalen tijdstippen van 19 Juli tot en met 7 Augustus 1 943 tegen overleg ging van de distributiestamkaart en^tegen Hnontvangstneming van een bon van het in legvel. nieuwe distributiebescheiden uitrei- Ken. In bepaalde gebieden ontvangt men een groentekaart. V'ïj, die geboren zijn tussehen 11 Juli en 9 Augustus van de jaren 1922, 1929 en 1939 moeien hun inlegvellen ruilen alvorens hun bonkaarten in ontvangst te nemen. Er vorden nieuwe tabaks- en versnape ringencaarten uitgereikt Kind-ren, die op 8 Augustus 1943 den leeftijd van 14 jaar nog niet bereikt hebben ontvangt*i een versnnperingenkaart. Mannelijke personen, die op 8 Augustus 1943 den leeftijd van 18 jaar bereikt hebben krijgen een tabnkskaart. Verder worden aan kinderen beneden den leeftijd van vier jaar naast de bonkaart voor voedingsmiddelen kaarten voor kin dervoeding bitgereikt. Kinderen, geboren na 8 Augustus 1941 ontvangen éf-n bon kaart R 219. kinderen, geboren tussehen 8 Augustus 1939 *n 9 Augustus 1941 ontvan gen een bonkaar» R 119. Bovendien zulten bonnen voor zeep en toiletzeep voor kinderen uitgereikt worden. Kinderen, geboren >ia 8 Augustus 1941, ont vangen vier bonnen voor eenheidszeep, vier bonnen voor waseftj oeder en vier bonnen voor toiletzeep. Kiideren. geboren na 8 Augustus 1.935 doch vdór 9 Augustus 1941. ontvangen alleen vier binnen voor eenheids, toiletzeep en vier Vonntn voor waschpoeder. LOUIS ZIMltrERJtAXN 70 JA AR Maandag 19 Juli wordt Louis Zimmer. mann de grootmeester der Nederiandsche violisten, zeventig jaar. Her Concertgebouw orkest, waaraan de kunstenaar zoo lange ja ren als eerste concertmeester zijn krachten heeft gegeven, heeft gemeem' hem niet he ter te kunnen huldigen dan door hem uit te noodigen Zondagavond net vioolconcert van Brahms te snelen. waarmee hij zijn toe hoorders reeds zoo dikwijls heeft ontroerd PO STRESTE LI, ERS STALEN PAKKETTEN In het tweede halfjaar van 1942 en begin 1943 verdwenen van het postkantoor -Cen traal Station te Amsterdam buitengewoon veel postpakketten. De recherche betrapte een 34-jarige besteller, die pakketten stal. welke per bestelwagen werden vervoerd. Hij hieek tot de ergste dieven te behooren. De man had zich sigaren, shag, schoenen, kou sen en rijwielbanden toegeëigend. De gesto len waar verkocht bij in IJmuiden en van de opbrengst kocht hij luxueuse dingen als een duur radiotoestel, een chique jas en een slaapkamerameublement. Verder maakte hij goede sier met een 20-jarige vriendin, die van d- diefstallen afwist en hem bij den verkoop behulpzaam was. Een 33-jarige besteller, die zelf een groote partij elastiek had gestolen, hielp hem bo, vendien bij het stelen. De beide bestellers en het meisje hebben thans voor de rechtbank te Amsterdam te recht gestaan. De officier van justitie eischte tegen den hoofddader 10 maanden, tegen den twee den besteller 7 maanden en tegen het meis je 3 maanden gevangenisstraf. BURGEMEESTERS ONTSLAGEN. Bij besluit van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederiandsche gebied is onmid dellijk ingaand ontslagen de heer E. Derks als burgemeester van Haarlemmermeer. Bij besluit van den Commissaris-generaal voor bestuur en justitie is de heer G. Rit meester onmiddellijk ingaand ontslagen als burgemeester van Den Helder. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. H. Kuiper. Haarlem Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buiten land: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagsch Redacteur: B. Korsten Heemstede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. ÏACOBIJNESTRAAT 3, TELEF. 10785 C" rt,,r,r T.T'fT 27-27 A Toen de 'ene loeide... Sbnd zij mei haar neus piot Zegen de ruilen Af Hat ze al 3 weken plat op bed wffö* VAN 06 CNF-Voorl act» K. inapcc.- Luahtbeichermiofl-P*i m PERSONALIA Te Amsterdam zijn .geslaagd voor het Nij verheidsexamen akte NA tweede gedeelte L. Wolff, M. C. Wolff, C. M. Hoogenbosch, allen te Haarlem en M. C. Stoeke, Heem stede. Bij de te 's-Gravenhage gehouden Staats examens voor Muziek slaagden voor het theo retisch gedeelte lager onderwijs mej. Annie Mes en de heer Ernst Van het Kaar en voor middelbaar onderwijs de heer Peter van Woerden; allen leerlingen van de Toonkunst muziekschool te Haarlem. JUBILEUM G. J. ZUNNEBERG. Morgen, Donderdag 15 Juli, zal het een kwart eeuw geleden zijn, dat de heer G. J. Zunneberg, thans hoofdconducteur, bij de Ne derlandsche Spoorwegen in dienst kwam. De jubilaris woont Vrouwehekstraat 11. Haarlem KORT NIEUWS Het gemeentebestuur van Leeuwarden heeft besloten, den naam van het Raadhuis plein te veranderen in „Posthumaplein". Oud minister Pasthuma werd n.l. te Leeuwarden geboren in het pand dat tegenover het stad huis is gelegen. Te Hilversum is overleden G. A. baron Tindal, een der pioniers van de Nederland radio-organisaties. Na den vorigen oorlog vestigde hij zich te Laren, waar hij zich ging interesseeren voor de hondensport. Weldra werd hij een der bekende figuren in de we reld der kynologen. Ook stelde hij veel be lang in de radio. Hij was in 1923 voorzitter van den H.D.O. en als zoodanig president --an de le luisteraarsorganisatie in Nederland. Later ging hij over naar de A.V.R.O., van welke vereeniging hij adjunct-secretaris werd. .De Ossche bende, die berucht Was om haar misdaden, welke indertijd door de mare- chaussée op energieke wijze werd bestreden, steekt thans weer den kop op. In de laatste tijden heeft zich weer een aantal misdrij ven voorgedaan, waaruit de werkzaamheden van de Ossche elementen blijkt. De politie zal met de meeste beslistheid ingrijpen. De inspecteur voor de prijsbeheersching te-Leeuwarden, heeft aan de firma L. van der Ley en Co., wijnhandel te Sneek, een geld boete van 15.000 opgelegd. Deze firma had de prijzen van diverse pro ducten zonder vergunning dikwijls belangrijk verhoogd. Bovendien waren onjuiste facturen uitgeschreven en voldeed de boekhouding niet aan de voorgeschreven eischen. Burgerlijke Stand. HAARLEM 13 Juli 1943 BEVALLEN: 9 Juli, M. VisserRomkes, d.; 11 Juli, A. M. J. Hagen—van Deenen, z.; L. Terp strade Vries, 2.; M. G. van TeteringTuinder, z.; M. Klomp—Wouda, z.; 12 Juli, C. Rasmussens Vrij, d.; T, Hagedoorn—van Koningsbruggen, d.; J. HoffBeljaards, z.; A. E. de Koning—van As, d.; C. A. W. A. Loerakker—Ketelaar, d.; 13 Juli, J. MooneDraaisma, z.; J. E. Rutgers Schijf, z. OVERLEDEN: 10 Juli, J. W. A. v. Schouwen burgJansen, 78 j.. Ged. Oude Gracht; C. Bar- thel, 64 j., Pleter Kiesstraat; J. v. d. Pluijm, 23 j., Scheldestraat; J., 11 j., z. v. J. Meijer, Haze paterslaan; 11 Juli, E. van Keizerswaard, 76 j., Schotersingel; A. MolenkampWubben, 67 j Merwedestraat; J. F. Nieuwenhuizen, 43 j., Ken- nemerstraat; A. Driessen, 70 j.. Kamperlaan; 12 Juli, F. A. Verkerk, 84 j„ van* Loostraat; J. J. van Pelt, F. A. Verkerk, 84 j., van Loostraat; J. J. j., Allard Piersonstraat; H. Deen—Nieboer, 31 J. Brakenburgstraat. HAARLEM 14 Juli 1943 BEVALLEN: 11 Juli. C. Schmitz—Veen, z.; 12 Juli, W. TrouwenBuurman, d.; M. Hessels- Sommer, z.; M. Bisschops—Leising, z.; 13 Juli, N. v. LeuvenSnoeks, d.; H. A. Jonkv. Zeijl, zC. C. FabelDoezie, z.; 14 Juli, A. M. Schou tenCornet z.; C. W. C. CornetVeen, z. OVERLEDEN: 11 Juli. J. Beider, 25 j., Hazepa terslaan; C. T., 1 mnd., d. v. H. J. Brugman, Parklaan; I. .T. Herman, 55 j., Zonnebloemstraa* J. T. Vink, 71 j., Minahassastraat. ONDERTROUWD: 14 Juli, J. Mooijekind en E C. Habich; H. Timmerman en J. Kinket; B. H Lubbersen en M. A. Groenendaal; B. P. de Bruijn en H. T. Ott; M. A. Hoevens en C. M. v. Meurs; W. v. d. Veen en W. M. Lebbing; H. Boellaard en C. Balk; G. Meijer en A. M. Walker; J. Teeuwen en M. v. Norden; W. H. Reijnders en A. Smit; P. Oostenrijk en G. A. Nonhebel. GEHUWD: 14 Juli, A. ten Dam en H. J. Ro zenhart; H. J. Timmerman en W. de Weerdt; W. a. v. d. Mije eh a. M. C. ter Haak; B. B. Minnen en C. Nunnink; J, Dikkeboom en C. H. M v. Wooning; J. A. de Graaf en C. Hielkema A. M. Koestal en D. M. E. Spruijt; J. Schraal en J. Diks; C, J. Verlaan en F. A. M. v. Krieken: T .a. Herfst en J.B. G. Meijer; W. Riemersma eh N. de Vries. SPORT EN WEDSTRIJDEN De heer Joh. ten Hove over de wielerronde. ..Ondanks de grootere moeilijkheden wil de HSV „De Kampioen" toch weer een ronde van Haarlem-Noor<l organiseeren en evenals vorig jaar zijn beroepsrenners uitgenoodigd, hun kun nen te toonen. Hierdoor krijgt het Haarlemsche publiek weer de gelegenheid de beste Neder iandsche renners aan de start te zien", vertelde ons de voorzitter, de heer Joh. ten Hove, die reeds vele jaren deze functie vervult en aan de wedstrijden, georganiseerd in Haarlem en omge ving, zijn beste krachten heeft gegeven, toen w° met hem spraken over de wielerronde, welke Zondag 25 Juli bij de Delftlaan wordt gehouden De heer Ten Hove vervolgde, dat reeds geble ken is, dat de renners prijs stellen, om aan de Haarlemsche ronde deel te nemen, want uit all° deelen van het land kwamen inschrijvingen bin- n n voor alle categorieën. De nieuwelingen en amateurs schreven zoodanig in, dat een selectie moet worden toegepast. In beide groepen komen vijftig renners aan de start. Met de beroepsren ners en onafhankelijken is gecontracteerd, het geen voor het publiek reeds een waarborg is, dat de beste rijders verwacht kunnen worden. ,,Hoe het komt, dat de belangstelling van de zijde der wielrenners zoo groot is, is wel na te gaan. In de eerste plaats is er dien dag geen andere wegwedstrijd, doch verder is het par cours in de omgeving van de Delftlaan een der beste van ons land. De wegen zijn vlak en van klinkers voorzien. Aals het b.v. regenachtig is. dan is het parcours nog uitstekend te berijden en valpartijtjes behoeven zich niet voor te doer. Verder hebben de renners een overzicht over de geheele baan, zoodat zij kunnen nagaan, of zij veel vóór of achter zijn. In dit verband kan te vens meegeleefd worden, dat het parcours voor de bezoekers uitstekend te noemen is, omdat zij overal kunnen waarnemen, waar de meeste renners zich bevinden." Ook bracht de heer Ten Hove in herinnerin de verscheidene ronden, welke in de laatste ja ren in de omgeving van de Delftlaan zijn ge houden. Daarbij heeft Cor de Best steeds een leidende rol vervuld. Van de zeven wedstrijden won hij er zes en ook ging hij verleden jaar. toen voor het eerst beroepsrenners aan de start verschenen, als eerste over de eindstreep. De wedstrijden hebben steeds duizenden belangste - lenden getrokken en aangenomen mag worden dat op 25 Juli talloozen een plaatsje in de omge ving van de Delftlaan zullen zoeken, om getuige te zijn van dit voor Haarlem zoo belangrijke wie lerevenement. NEDERIANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN OP DE BAAN. Zaterdag en Zondag a.s. worden in het Olympisch Stadion de Nederiandsche wieler kampioenschappen gehouden voor beroepsren ners, onafhankelijken en amateurs, waaraan ver schillende Haarlemmers deelnemen. Voor het sprintnummer profs hebben zich 25 renners aangemeld, onder wie de nummers één tot en met vier van vorig jaar en G. Peters en C. de Best Bij de amateurs zal Bijster trachten den titel te behouden en ondervindt tegenstand van Duyns. Hoek e. a. Zaterdag worden de sprintkampioen schappen verwerkt tot en met de halve finale7 en de achtervolging over max. 5 k.m., waaraan ook G. Peters deelneemt. Voor Zondag staan op het programma de eindstrijden sprint, en het kampioenschap over 50 k.m. Wandelsport TEGEN EXCESSEN BIJ HET WANDELEN. Het bestuur van den N. W. B. heeft besloten, dat het verboden is den elfstedentocht van Friesland onder auspicieën van den N. W. B. voor heeren in minder dan 4, voor dames in minder dan 5 dagen te loopen. Voor het maken van dezen tocht kan men zich uitsluitend wenden tot mevr. A Miedema—v. d. Woud, Kleine Kerkstraat 14 Leeuwarden, tel. 4866, waar men de deelnemers kaart ontvangt met vermelding van de lijst van officieele controleposten. Cricket. AFD. HAARLEM NCB. RCH won met 9 runs v:.n CCW (47 en 36 runs); CVH won met 23 runs van Bloemendaal (106 en 83); Rood en Wit 4 won met 5 wickets van Haarlem 3 (27. en 104 voor 5 w.); Rood en Wit 3 won met 6 wickets van. Haar lem 4 (81 en 83 voor 4). A. Berendsen (R en W nam tegen Haarlem 3 zijn honderdste wickets voor 624 runs. HAARLEMSCH TWAALFTAL—JEUGD TWAALF TAL. Dinsdag is op het terrein van Rood en Wit een wedstrijd gespeeld tussehen twee ver tegenwoordigende Haarlemsche ploegen, n.l. een senioren en een jeugd twaalftal. De jeugd heeft zich goed geweerd en een fraaie kans ge had te winnen. Eerst trok het jeugd twaalftal, naar de wickets en hoewel de eerste wickets snel vielen (3—3), werd het totaal nog 74. dank zij P. C. van'Zeeland 10, R. Wildschut 11, D Groot 14, D. Bijleveld 10 en E. Peereboom LL A. J Roodt bowlde 5—30, G. Zeeuwe 2—19, F. C. Jaski 1—3 en J. R. Meeuwenoord 2—13. Ook bij het andere elftal vielen de wickets snel en van 33 werd het 8-^-36 en 953. Dank zij Jaski (27 not out) en A. J. Roodt (22, waaronder twee zessen) werd het totaal der jeugd gepasseerd en op 85 viel het laatste wicket. Verder had G. Zeeuwe 13 runs gemaakt. D. Groot nam 528; D. Bijleveld 427. L. Molijn 0—10. I. Vanier 0—7, R. Wildschut 0—7, en P. Lokman 2—3. Bij de jeugd was het veldwerk goed en er werden zes vangen gedaan. Athletiek. HAV „HAARLEM". Aan het succes, dat de HAV ..Haarlem" opnieuw boekte bij het kam pioenschap 4 maal 1500 meter, werkten mee Soo- mers, Hagtingius, Van Gog en De Roode. Op de 4 maal 400 M. bracht de Haarlemsche ploeg, be staande uit De Roode, Van Berkel, Wernik en Dekker het niet verder dan de zesde plaats. Dan behaalde de veteranenploeg een fraai succes. De loopers Van de Klinkenberg. Eysker, Rinkel en M. v. d. Berg won de 4 maal 100 M. in den goe den tijd van 48.2 sec. Voetbal NEDERLANDSCH BEKER TOURNOOI IN BER LIJN. Het Nederlandsch bekertournooi in Berlijn oogst veel belangstelling, want niet min der dan 52 elftallen hebben ingeschreven. 570 voetballeh zullen dus binnenkort in en rond de Duitsche hoofdstad in actie komen. De ploe gen spelen onder tal van bekende namen als Zwaluwen, D.O.S., Hollandsche Boys, Neerlan- dia, H.H.H. (Houdt Holland Hoog), Fortuna en Hollandia, Admos. De eerste ronde wordt 25 Juli ge speeld. zoodat eind Augustus de eindstrijd zal kunnen plaats vinden, iri September begint in Berlijn, Hamburg, Leipzig en andere steden de Nederiandsche wintercompetitie. Waterpolo HPC WINT VAN DWR. In het Sportfondsen- bad is Dinsdag de wedstrijd DWR—HPC gespeeld en door de Heemstedenaren met 5—1 gewonnen De thuisclub had vier invallers en de gasten ver schenen volledig. Reeds met rust had HPC een voorsprong van 21, welke daarna tot 51 is vergroot. De Heemstedenaren stevenen op het kampioenschap af; zij zijn nog ongeslagen. SPORT-ALLERLEI. Voor den eindstrijd om den Waterpolodag van UZC trekken HPC 1 en HPC 2 Zondag a.s. naar Utrecht. Het eerste zevental komt uit tegen ZIAN en het tweede tegen UZC 2. Ook neemt H PC aan nationale wedstrijden deel. Zondag 28 Juli wordt in Alkmaar een con- cours-hippique gehouden, waaraan een spring concours is verbonden. Artikel Bon Aardappelen 29A Aardappelen 29 Beschuit 29 Bloem 611 tm. 614 Boter 29A en B Boter 32 A en B Brood 29 A Brood 29B Brandstoffen 15 tm. 19 BV 11 tm. 13 KF Cacao 3-34, 4-34 Chocolade 29 Eenh.zeep 597 Eenh-zeep W Gort 607 Gort 29A, 31A Havermout 609 Jam 606 Kaas 615 tm. 617 Karnemelk 32 Koffiesurr. 588 Melk 29 tm. 32 Petroleum 09, 10 Peulvruchten 608 RUst 29B, 31B Scheerzeep S Servies 2-14, 2-15 Sigaren 29 Suiker 605 Suikerwerk 30, 31 Toiletzeep w Taptemelk 29 tm. 32 VIeesch 29A, 30A Vleesch 29B, 30B Vervangingsm. 604 Vermicelli 610 Waschpoeder 598 Waschpoeder W DISTRIBUTIEBONNEN Kaart Aard. Toeslag Beschuit Aigem. Boter Boter Brood Brood Brandst. Brandst. 1 Reserve Versn. Algera. Eenh.z. Aigem. Kinderv. Aigem. Aigem. Aigem. Taptemelk Aigem. Melk Petrol. Aigem. Kinderv. Textiel (m) Reserve Tabak Aigem. Versn. Toiletz. Taptem. Vleesch Vleesch Aigem. Aigem. Aigem. Waschp. Hoev. t.m. ltó kg. 17 Juli 1 kg. 17 Juli 79 gr. 17 Juli 70 gr. 7 Aug. 125 gr. 21 Juli 125 gr. 7 Sept. 100 gr. 17 Juli 100 gr. 17 Juli 1 eenh. 31 Dec. eenh. 30 Apr. '44 150 gr. 7 Aug. 100 gr. 7 Aug. 1 rants. 31 Juli 1 rants. 31 Juli 7 Aug. 7 Aug. 7 Aug. 7 Aug. 7 Aug. 7 Aug. 7 Aug. 7 Aug. 5 Aug. 7 Aug. 7 Aug. 31 Aug. 4 pnt 5 St. 17 Jull 1 kg. 7 Aug. 100 gr. 7 Aug. 1 rants. 31 Juli 1% lit. 7 Aug. 100 gr. 24 Jull 25 gr. 24 Juli f rants. 7 Aug. 100 gr. 7 Aug. 250 gr. 31 Ju.i 250 gr. 31 Juli 125 gr. 250 gr. 250 gr. 500 gr. 100 gr. m lit. 250 gr. 1% lit. 1 lit. 125 gr. 250 gr. 45 gr. „De zeevaart als levensberoep." STUURMANSLOOPBAAN (3 S.) Deze loopbaan wordt aangevuld uit onderoficieren van de bootsmans- en seinersloopbaan, die voor den stuurmans- dienst geschikt zijn. Vrijwilligers worden niet aangesteld. Welke taak hebben de soldaten van deze loopbaan Assistentie bij de navigatie op slag schepen, pantserschepen, kruisers en tor- pedobootjagers Tot de taak van den stuurman behoo ren: berekening van den koers en van de positie van het schip, het opteekenen van den scheepskoers, enz. op de zee- 'kaarten, beheer van het stuurmansgereed schap (zeekaarten met toebehooren, opti sche instrumenten), bijhouden van het scheepsjournaal. Welke eischen worden den onderoffi cieren gesteld Goede aanleg voor het zich toeëigenen van de noodige bzeemanskennis en -mate- matische kennis, volle gezichtsscherpte aan beide oogen en goed kleuronder- scheidingsvermogen. Welke dienstgraden kent deze loopbaan? Steuermanpsmaat, Obersteuermannmaat, Steuermann, Stabsteuermann, Obersteuer- mann. Stabsobersteuermann. Tot deze loopban behooren verder de bootsstuurmansgroep (3 T) torpedo booten, 3 U onderzeebooten, 3 M mijnbooten) en metingsstuurmansloop- baan (3 V). Verdere medèdeelingen volgen. Alle Ortskommandanturen verstrekken inlich tingen en aanwijzingen. Uitknippen en bewaren. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 15 JULI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Het Kinderkoor ..Zanglust" met pianobe geleiding (opn,). 7.0. BNO Nieuwsberichten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte klanken (gr.). 7.40 Sportnieuws. 7.50 Programma-overzicht. 8.00 "B NO Nieuwsberichten. 8.10 Spel en zang (gr.). (8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Godsdienstige uitzending. A9.15 Orkestcomposities (gr.). 9.45 Francis Keth en zijn orkest. 10.00 Voor de vrouw. 10.30 Francis Keth en zijn orkest. 11.00 Zonder linge zaken. 11.15 Orgelconcert. 11.40 Sopraan met piano. 12.00 Almanak. 12.15 Theo Uden Mas- man en zijn dansorkest. 12.45 BNO Nieuwsbe richten. 13.00 Zelf tuinieren. 13.05Finsche zan gen, Merkelbachprogramma. 13.35 Bandi Balogh en zijn Hongaarsch Orkest.» 14.00 Voordracht. 14.15 Boyd Bachman en zijn Hongaarsch orkest. 15.00 Pianovoordracht. 15.30 En hier is de koffergra- mofoon. 16.00 Otto Hendriks en zijn orkest en so liste 16.45 BNO Nieuwsberichten 17.00 Dick Wil- lebrandts en zijn dansorkest. 17.30 Departemen ten houden spreekuur. 17.40 Bandi Balogh en zijn Hongaarsch orkest. 18.00 BNO Persoverzicht. 18.05 Omroep Operette Orkest en soliste. 18.45 Bran dende kwesties. 19.00 BNO NIeuwsberchteni 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Beiaardspel (opn.). 19.30 Het Concertgebouworkest en solist. 20.25 Zang en piano (gr.). 20.40 Over Wilhelm Busch in Weenen, voordracht. 21.00 Zang en piano. 21.30 Viool en piano. 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. 22.15 alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 Het Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua (opn.). 23.0024.00 Vertrouwde wijzen in bonte rij. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.30 Kamermuziek (gr.). 18.00 Licht amuse ment (gr.). 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Kinderzang (gr.). 19.30 Willy Kok en zijn orkest (opn.). 20.15 De opleiding van het jonge meisje in vroeger dagen, lezing. 20.30 Bekende film- en operettecomponisten (gr.). 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuwsberichten en ac tueele beschouwing. Verduisteren: van 22.tot 5.30 uur 15 Juli: zon op 5.34, onder 21.56 uur maan onder 3.36, op 19.49 uur 16 Juli: zon op 5.36, onder 21.55 uur maan onder 4.26, op 20.56 uur Wa< geeft Uw kind 'n sferk beendergesfel? de Kalk-Vitamine D tabletten van de DAGRA

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2