VAN DYKE Philips schee rap paraten KAPITEIN SCHERPDEGEN (li It 1 Aantal dooden in Amsterdam- Noord tot J.33 gestegen. RIA ROOZEN Med. Gedipl. Pedicure - Manicure Belastingspecia ist - - -N OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. FORMULIEREN DETAILlSfcsTEN EN GROSSIERS Zooals reeds werd medegedeeld zullen bij het centraal distributiekantoor ingeschreven detail listen, die voor 25 Juli a-s. alsnog de hun in den loop van de maand Juli toegezonden inlchtingen- formulieren volledig ingevuld en onderteekend bij de plaatselijke distributiediensten inleveren, wederom in het bezit van toewijzingen gesteld worden. Het bovenstaande geldt eveneens voor grossiers. De verplichting op het inzenden van genoemde inlichtingenformulieren geldt voor alle handela ren, hetzij detaillist of grossiers, die in het be zit zijn van een codenummer van het centraal distributiekantoor, met uitzondering van tabaks handelaren en brandstoffenhandelaren. De ver plichting betreft dus alle handelaren met een codenummer 0001 t/m. 5000. Zij, die niet of-niet meer in het bezit zijn van de betreffende beide formulieren, kunnen deze verkrijgen bij het plaatselijk distributiekantoor. Aan het centraal distributiekantoor gerichte correspondentie over het bovenstaande kan niet worden bean*\voord. GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. RECTIFICATIE MAXIMUM GROSSIERS- EN DETAILLISTENPRIJZEN GROENTEN EN FRUIT De maximum grossiers- en detaillistenprijs van meloenen suiker en kl. gr. ananas bedragen res*- pectievelijk f51,50 per 100 kg. en f 0,62 per kg. De maximum grossiersprijs van appelen groep 4 (Jacques Lebel enz.) bedraagt f25 per 100 kg. voor soort A: en f 16,50 per 10a kg. voor soort B. De maximtim grossiersprijs van appelen groep 5 (overige soorten) bedraagt f 22 per 100 kg. voor soort A en f 14 per 100 kg. voor soort B. Bericht No. 206. KLEINHANDELSPRIJZEN HOUTEN SANDALEN EN SANDAALZOLEN. 0 In afwachting van een binnenkort te verschij nen prijsvoorschrift zal de gemachtigde voor de prijzen niet tot vervolging overgaan, indien voor onderstaande artikelen ten hoogste de daarbij genoemde prijzea worden berekend. Sandalen per paar. Beuken-, iepen- esschen- of populierenhout. zooidikte 15 mm., hakdikte 40 mm., uithol ling voor voet en hak, glad- andere dan de geschuurd, met voet- en hak- hiernaast ge tuig. noemde. t/m. maat 27 f2,25 f 1,95 f 1,65 f 1,35 m 28 t/m. 37.... f2.40 f2,10 f 1,75 f 1.45 m" 38 t/m. 43.... f2,55 f2,25 f 1,85 f 1.55 m. 44 enz f2,70 f2,40 f 1,95 f fl,65 Deze prijzen hierboven genoemd zijn resp. voor leder boventuig en ander dan lederboventuig. Sandaalzolen per paar. Beuken-, iepen-, esschen-, of po pulierenhout, zooidikte 15 mm andere dan hakdikte 40 mm., uitholling voor de hiernaast voet en hak, gladgeschuurd. genoemde. t/m. maat 27f 1.20 f 0,60 maat 28 t/m. 37 f 1,30 f 0,65 maat 38 t/m. 43 f 1,40 f 0.70 maat 44 en grooterf 1,50 f 0,75 Hak- en voettuig per paar. niet lederen lederen uitvoering. uitvoering, t/m. maat 27 f 0,85 f 0,55 maat 28 t/m. 37 f 0.90 f 0,60 maat 38 t/m. 43 f t',05 f 0.65 maat 44 en. grooterf 1,00 f 0,70 Monteeren van hak- en voettuig per paar f 0,20 Extra voor verven in meer kleuren resp. f 0,10, f 0.12, f 0,14, en f 0,16. Extra voor verven of lakken in een kleur resp, f 0.07, f 0,09, f 0,11 en f 0,13. door H. GERMAIN 133) „Verlangt hi^ dan terug naar Versailles?" vroeg de Girac. „Neen, dat niet.... Hij lijdt aan het hart? hij lijdt voortdurend ondragelijk. Zijn geest wordt gekweld door de gedachte aan het knappe jonge meisje tot wier bescher mer hij zich had opgeworpen." „Jeanne Patrick!" riep de Girac ver baasd uit. Houdt hij van Jeanne Patrick? .Doodelijk. Zijn liefde is oneindig. Hij heeft zich in den geest heelemaal aan haar gegeven." „Ach, dat is ongelukkig voor hem." „En waarom?" vroeg de baron de Grand maison hoogst verbaasd. „Omdat dat meisje nooit van hem zal houden. Tenminste niet zooals hij het be doelt en zonder twijfel hoopt." „Hoe kunt gij dat weten, de Girac?" De luitenent der musketiers scheen door deze vraag een weinig in de war te zijn gebracht. „Och kom", hernam hij, na een oogen blik te hebben gezwegen. .„Ik kan u even goed alles vertellen, men beste kaitein. Uw vertrouwen in mijn rechtschapenheid moet ik met wederkeerigheid beantwoorden: Jeanne Patrick kan den graaf do Fiers niet liefhebben, omdat haar hart aan een ander toebehoort." „Wien bemint zij dan?" „Mij. En ik aanbid haar! Wij hebben el kaar de teederste beloften gedaan." „Waar, wanneer? Hoe heeft zich dat toe gedragen." „Ik zal het u vertellen." En de Girac die lichtelijk opgewonden was, flusterde in het oor van den baron de Grandmaison, wiens verbazing hand over hand toenam, het nauwkeurig verhaal van den tocht, dien hij zoo juist op bevel van madame de Pompa dour volbracht had. „Op het oogenblik", vervolgde hij, „moet Jeanne het geheim van haar geboorte ver nomen hebben, zooals ik dat zelf vernomen heb. Zij zou volgens het zeggen van de markiezin de Pompadour de eigen dochter zijn van den markies de Saint-Clément." „Ah! wat een ingewikkelde geschiedenis!" riep de Grandmaison uit. Dan zou dus de Fiers waarheid hebben gesproken: die Jeanne is een meisje van goede afkomst. zijn nichtje zelf?. En welke positie krijgt ze?" „Zij is op het oogenblik in dienst bij madame de Pompadour. Deze wil beslist dat haar vader haar erkent en haar alle voorrechten geeft, die haar geboorte voor haar heeft weggelegd." „Dat zou rechtvaardig zijn. Maar zal de markies het bekennen?" „Er zijn bewijzen uit het verleden over gebleven. Tenminste één, want ik heb het andere bewijs gedood, den ellendigen du Toureil." (Wordt vtrvolgd). HAARLEMSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Voor het getuigschrift Huishoudkundige zijn geslaagd: J. de Boer, E. van Buytene, J. Dekker, M. Gutzwiller, A. Jansma, G. Lukkien, A. van Ryn, N. Steenken, S. Swama, D. de Voogt. J. Yff. Voor Hulp In de Huishouding: G. Kikkert, A. Koch, W. Mastenbroek, J. Melchers, J. Meyer, E. Neef. D. Poelstra, A. van de Velde, A. Beke, E. Bouterse, M. van der Jagt, A. Kabel, M. de Kruyff, T. Polak, W., Schrama, E. Siebbeles; P. Siebbeles, G. Sondorp, L. Westra. Voor Kinderverzorging en Kinderopvoeding. G. Baljet, I. Boot, H. Daniels, M. van Emmerik C. van Essen, S. Hoogendoorn, S. Huges, L. Landman, H. Lubbers. E. Oosterhof, A. Opdam L. de Rot, E. Scherf. W. Seders, H. Ulsamer, J. van Waateringe, A. Walraven, J. Wasch, A. Zuu- rendonk. Voor het getuigschrift Algemeen Huishoudelijke Vorming: G. Alta. M. Bolland, W. Amelsvoort Peterse. G. van Essen, E. Hagens, M. Herber- mann. J. Kam, J. Oöink, A. Reyers, J. Zijlstra. M. Zijnen de Haan. Voor getuigschrift costuumriaaien: M. Brecht. A. Cashoek, W. van Eldik. C. Groeneveld, E. Heeres, M, Heidenreich, J. Kamstra, M. Keyning. A. Koning, M. van der Kuur, W. van Leeuwen. J. Meyran, E. Neidhöfer, C. Obbes. A. Pieters, G. van der Putte, D. Schoone. Voor de acte Ns (Staatsacte) slaagden: M. Stoe- ke, pract. theoretisch gedeelte en art. 38, A Hage, practisch gedeelte. Voor het getuigschrift Hulp der Moeder uitge reikt door de Ver. Tesselschade slaagden: J. Boomsluiter, E. Hyma, Chr. Mindera, W. Smits, P. Vff, J. Voet. Voor het getuigschrift textielwerkster: G. A. Hoorens van Heypingen. AGENDA WOENSDAG 21 JULI: Palace: „De dans des doods" (18 jaar) 2 en uur. Luxor: „Lied der Puszta" (14 jaar) 2.30 en 8.15 uur. FranS, Hals: „Wiener Blut" (14 jaar) 2.30 en 7.30 u. Moviac: „Gasparone" (alle leeft.) 8 uur. Rem brandt: „Intermezzo" (18 jaar) 2.30,46 en 8.15 uur. DONDERDAG 22 JULI: Groole .Kerk, or gelbespeling, 34 uur. Gem. Concertzaal: H. O. V.-volkseoncert door het Residentie-orkest solist Hans Schouwman, piano, 7 uur. Bios copen: zie Woensdag. S JUIST door de verfijnde kwaliteit der Gébé- producten zal de verstan dige huisvrouw op haar bon de volwaardige jus, soepen en aroma's van Gébé verkiezen! En juist daarom zendt de verstan dige winkelier zijn toe wijzingen naar Gébé. "T~ v I C M SBWf MmérpS stelt l'iu mang terrêe K£: VERKOOPKANTOOR HANDELSONDERNEMING i. ».d. BERGE 1 POSTBUS 438 ROTTERDAM f Ondgi' het puin van een dokterswoning vond men 2d slachtoffers. Bij de voortgezette opruimingswerkzaam heden in Amsterdam-Noord zijn weder en kele lijken geborgen, waardoor het aantal doodens als gevolg van den Amerikaanschen terreuraanval op Amsterdam-Noord, is gé stegen tot 133. De meeste slachtoffers vielen 'in een blok huizen, waarin een apotheek en een dokters woning gevestigd was. De geneesheer hield juist spreekuur. Enkele tientallen patiënten bevonden zich in de wachtkamer^ toen het perceel een voltreffer kreeg; 29 lijken werden onder het puin ^andaan gehaald. In de aan grenzende apotheek zochjen tal ,vSn arbei ders, die er de voorkeur aan gaven hier te schuilen in plaats van in den nabijzijnden schuilkelder, dekking. Dé meesten hunner vonden hier den dood. de anderen werden allen zwaar of licht gewond In het politiebureau, dat een voltreffer kreeg, werden behalve twee agenten, ook twee arrestanten gedood. Bij het zien van de ruïnes moet men zich er nog-over verwonderen dat het aantal slachtoffers niet veel grooter is. Dat vele bommen in het water, in parken en op lan derijen terechtkwamen,is hieraan niet vreemd Zeer veel is echter te danken aan de'errii nente hulpverleening. Enkele minuten na, den aanval, die slechts enkele seconden duurde, waren reeds honderden mannen, vrouwen en meisjes aan het werk. Terstond begonnen zij met het ruimen van puin en zij mochten er in slagen, velen uit de ingestorte perceelen in veiligheid te brengen Zelfs nog in de avonduren kon een geheel gezin levend onder de puinhoopen vandaan worden gehaald. Tal- loozen hebben aan dit krachtdadig ingrijpen het behoud van hun leven te danken. Het werk van de 500 vrijwillige leden van den luchtbeschermingsdienst, heeft dan ook een buitengewoon goeden indruk gemaakt. Deze geheele dienst functioneerde perfect. Meer dan duizend personen zetten zich denzelfden en den volgenden dag in voor het verleenen van hulp. Behalve de vrijwilligers van den luchtbeschermingsdienst werkte de G. G. en G. D. met 200 doktoren, verplegers, verpleeg sters, e.a. vele uren achtereen De techni sche Noodhulp uit Amsterdam kreeg assisten tie uit Zaandam, Edam, Monnikendam en andere plaatsen uft de omgeving. De politie was met 150 man dag en nacht in touw, en 100 man uit de werkverruiming traden zeer actief op. Daarnevens werkten onderschei dene technische diensten met zeer veel per soneel en waren 60 W A.-mannen in actie. Snelle hulpverleening door den N.V.D. ,In den nood leert men zijn vrienden ken nen". Ook bij de ramp. welke Amsterdam- Noord Zaterdag j.l heeft getroffen, is dit spreekwoord opnieuw bewaarheid, zooals de stedelijke directeur van den Nederlandschen Volksdienst, de heer L. Dekker, in een onder houd voor de pers uiteenzette. In de hulp welke allerwege zoo spontaan en belangeloos werd geboden, demonstreerde ons volk zijn beste eigenschappen. Zoo kon bijv. reeds een uur na de ramp een vrijwillige* koeriersdienst worden ingesteld, die met de talrijke bood schappen de telefoon in het getroffen stadsdeel functionneerde niet meer werd belast. In den nacht van Zaterdag op Zondag bleek, dat men den komenden ochtend over 500 0^-600 helpers zou moeten beschikken, die overal elders in de stad moesten worden ge waarschuwd.. Daartoe belde men 's morgens tusschen half zes en half acht tal van wille keurige personen op. met het verzoek aan een of meer bepaalde adressen een boodschap af te geven. En op niet één van deze verzoe ken werd een weigerend antw'oord, gegeven. Allen er waren doctoren, advocaten en notarissen onder haastten zich om zoo spoedig mogelijk aan het verzogk gevolg te geven. Zoodoende kon men dien ochtend be ginnen met de uitreiking van de ?.g. schade- kaarten_Aan de getroffenen, waarop deze de warme en broodmaaltijden konden krijgen. ReedS Zaterdagsmiddags was het centrale hulpbureau van den N.V.D. geheel ingericht en had men in samenwerking met den luchtbeschermingsdienst ^een volledig over zicht opgemaakt van de getroffen perceelen zoodat, toen men 's Zondags met de uitrei king der schadekaarten begon, reeds over de noodigste gegevens beschikte. Ook de uit reiking van voedsel is vlot verioopen. Zeer dankbaar was de heer Dekker ook voor de vele spontane aanbiedingen van win keliers, groóte ffrma's en fabrikanten, die allerlei goederen, vooral levensmiddelen, manufacturen en schoenen, aan den N.V.D. hebben aangeboden. De Volksdiénst is thans bezig met de orga-| „Der Vetter aus Dingsda." Met Kunneke's operette „De neef uit Bata via" zijn de Bremers (Bremer Statstheater) hier al eens geweest. De Bremers die zich op het domein van de opera seria een zoo goe den naam hadden verworven. Het werd toen een opvoering waarnaar men met genoegen kon luisteren, maar daarmee was ook alles gezegd, uitgenomen dan dat de weergave der orkestpartituur een woord van bijzonderen lof voor zich opeischte. Ook thans ging „Der Vetter aus Dingsda" voor een' vol huis. En 'ook nu weer trok al wat er in den orkestbak gebeurde, volledig onze aandacht. Daar was Otto Erich Steeger, onder wiens leiding het eeir vreugde moet zijn, te musiceeren. Zijn gebaar laat geen moment van dubbelzinnigheid toe, ook daar waar hij het klanktimbre suggereert, en dat steeds in volle overeenstemming is met dat der vocalisten. En dit timbre kon rijk, veel zijdig zijn; daar de zangers en de zangeressen beschikten over welklinkende stemmen, waar door deze operettevertolking vanzelf op hooger plan kwam. Voor verwende ooren was er dus alleszins te genieterr; en voor hen die tevens een oog op het orkest konden werpen, werd het een meervoudig genot: de meesterlijke verzorging van het slagwerk (waar Künneke en de jon geren de „klassieke" operettecomponisten ver achter zich laten), de doorzichtige behande ling a la Puccini van het orkest en de buiten- gemeene slagvaardigheid waarmede aan de partituur alle recht werd gedaan, hét waren even zoovele punten waarbij ook het oog gaarne verwijlde. En daar ook dit visueele beeld uitstekend samensmolt met wat er op het tooneel gebeur de, en Rolf Gephardt's tooneelinrichting niets te veel en niets te weinig gaf, droeg men van Kunneke's frissche muziek en van het aardig gegeven van den tekst een totaal indruk mee, die bleef nawerken, als een harmonisch ge heel, maar ook als herinnering aan een avond waarop men zich kosteliik amuseerde G. J. KALT. ORGELBESPELING In de Groote- of St. Bavokerk zal op Don derdagmiddag 22 Juli om drie uur, door den stadsorganist George Robert, een orgelconcert worden gegeven. Het programma luidt 1. Preludium en Fuga c kl. t., J S. Bach. 2. a. Aus der Tiefe rufe ich; b. In dulci jubilo, J. S. Bach. 3. Pastorale (uit de 2de sympho- nie), Ch. M. Widor. 4. Scherzo (uit de 5de Sonate), A. Guilmant. 5. Tweede Suite, Prélude pastoral, Allegretto con moto, Andantino, Final-Marche. L Boëllmann. FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsche Rechtbank heeft op Dinsdag het navolgende faillissement uitgesproken: A. F. Blokker vroeger portretschilder, thans zonder beroep, wonende Junoplantsoen no. 54, Haarlem. Curator Mr. K. van Giffen te Haarlem. Rechter commissaris is Mr. C. G. Bijleveld. Wegens ge brek aan actief werd opgeheven het faillisse ment van: W. Tolman, wonende te Koog aan de Zaan. Curator Mr. A. Beets *te Haarlem, Beschaafde jongedame lft. 20 j„ eindex. Mulo A, steno en typen, eenige jaren kantoofpraktijk, adm. onderl. zoekt passende werkking in Haarlem of onmiddell. omg. Br. no. 443 Bur. v. d. blad. Juffr., m.b.l., b.z.a. als huishoudster bij Heer of klein moederloog gezin. Haarlem of omg. Br. no. 455 Bur. van dit blad. Gepens. techn. ambtenaar zoekt bezigheden ,v. halve d., event., bij zieh a. huis. Eenige talenk. Telef. Br. no. 456 Bur. v. d.. blad. Gevr. te Haarlem, bij eenv. burgerm., d. Echtp. op leeft., ongem. zit-sla apk. met stookgel.h. en gebr. van keuken. Br. met prijsopg. no. 450 Bureau van dit blad. groote boekenkast losdeelig of stellingen gevr., desnoods met boeken. Aanb. aan SNIJDER, Rollandslaan no. Ill, Haarlem. 70-jarig gepens. Heer, vraagt zoo spoedig mogelijk zit- slaapkamer met voU. pension. Prijs tot pl.m. f 70 p. mnd., of plaat sing in tehuis voor ouden v. dagen. Br. 439 Bur, v. d. blad Club, welke de Modelvlieg tuigbouw beoefent, zoekt voor deze werkzaamheden 'n - - ruimte nisatie van een groote collecte in de-hoofd-(werkplaats, zolder, winkel stad, welke nog aan het einde van deze, of v, A aa i anders begin volgende week, zal worden ge- dei gel.) Br. on houden. Bureau van dit blad Reeds hebben zich enkele groote bedrijven opgegeven, waarvan het personeel enkele weken een uur loon zal afstaan aan den Volksdienst, ten bate van de getroffenen, welk bedrag dan door de directies zal wor- ien verdubbeld. PERSONALIA. De heer K. Blom, alhier, die benoemd was tot hulpprediker bij de Evangelisatie te Wor- merveer en Wormer, heeft voor deze benoe ming bedankt. GITA IN ALKMAAR. Tijdens de wedstrijden te Alkmaar nam ook D.A.V. „Gita" deel. Daar bij promoveerde van de C naar de B klasse op de 100 M. F .v. Gog met den tijd van 13.6 sec. en werd 2de R. de Goede met den tijd van 14 sec 3de werd E. Stouten bij -verspringen met een sprong van 4.55 M. Paardensport. HOLLYROOD NIMBLE WINT DE DERBY. Op Duindigt is Zondag de derby gehouden een draverij voor driejarige Nederlandsche merriën en hengsten om prijzen vah 12.000, 6000, 4000, 20000 en 1000 over een af stand van 2400 M. Wihnaar werd het drie- rig paard Hollyrood Nimble van de stal otterdam, gtreden door J. Kruithof. Tweede werd Hollandia Hannover. Te huur aangeboden, ruime balc. kamer op Zuiden en fl. zolderk., z. pens. op z. ,g. stand,, v. Heer of Dame b. b.h.h. Br.-met inl., beroep, leeft. enz. onder no. 434. Dame vraagt piano in bruikleen tegen vergoeding v. transport en onderhoudskosten. Adres: Blankenstein, Spaarne 16. Hl. eenige perceelen voor geldbelegging te koop gevraagd. Haarlem of omg. Uitv. brieven aan A. H. VAN ECK, Emmastraat 20, A'dam gevraagd, met spoed Electr. gas- of kolenfornuis; Electr. pannen, haard, keu- kengeyser, bad met geyser gasstel, electr. strijkijzer Aanb. aan G. DIJKMAN; Ceintuurbaan 67, A'dam. Te koop gevraagd: geheele of gedeeltelijke keuken-uitrusting Brieven onder no. 436 Bur. van dit blad. lederen JAS te koop gevraagd, in goeden staat. Brieven: F. KOENEN, Jacob Catsstr. 44, Den Haag. guit aar met eenige muziekboeken te koop voor f 130. RIEJTDIJK, Harddraverslaan 3, Santpoort electr. spoortrein met rails en toebehooren te koop gevr. Br. mèt prijsopg. aan DRAYER straat no. 62. Aelbertsberg- damessrijwiel in goeden staat te koop ge vraagd. Adres: v. d. WIELEN Wagenweg 192. Uitsluitend behandeling volgens afspraak, even tueel ook aan nuis. Z IJ L W E G NO. 171 TELEF. 11315 HAARLEM Portefeuille variaa'erzekeringen ter overn. aangeb. wegens overlijden. Ie klasse Mij. Br. onder no. 449 Bur. v. d. blad. J. F. G. BODE, accountant Oud-adj. Inspecteur belast. Raamsingel ,34 - Tel. 13615 pakhuisje te koop (oude stad) f 1600. Te bevra gen bij v. d. GEER, Kleine Houtweg no. 9 a. te koop: compl. badk., met af- en aan- voerbuizen, Gaskachel en kleine Géyser, f 400. Geheel lederen koffer, afm. 80 x 40 f 150. WALBERS, Muider- Slotweg 119, Haarlem-N. Een pension op 'n plein te Krommenie is beroemd -om z'n voeding prestatie 'n pracht van 'n primeur zegt de Directeur, maar., zonder v. d. Graaf's brood zat ik in de spinazie v. d. GRAAF's Bakkerijen Ged. Oude Gracht 39 Telefoon 16459 - Haarlem 2-pers. spiraal, f90; 2-p. 3-deelig matras met pe luw te koop, f 80. SMEDES, Westkolk 44, Spaarndam. reparatie 's Morgens gebracht, 's av. gereed. Erkende Philips' Philishave Reparateurs FRIKéMA v/h Keiler Macdonald Jansweg 42, Tel. 11828, Hrl. avoriet In kringen vartj beurs en handel, maar ooljj In de technische branche; zijn .VAN DYXE" pot-; looden en radeergummi van^ Eberhard Fober. Let well POTLOODEN EN 4 RADEERGUMMI VAN EBERHARD FABER'

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 3