Klantenbinding voor groenten en fruit in een aantal gemeenten. Bon „Groente 32op 26, 27 of 28 Juli bij den groentehandelaar inleveren. N'euwe regeling gaat 8 Augustus in. Belangrijke tentoonstelling in het Frans Hals-Museum. Met ingang van 8 Augustus a.s. zal in de gemeenten, waar gedurende de laat ste uitreiking van bonkaarten groente- kaarten zijn uitgereikt, klantenbinding voor groente en fruit worden ingevoerd. JTet betreft hier de genieenten, welke be lmoren tot de distributiekringen: Am sterdam, Beverwijk Bloemenilaal, Bussnin, Haarlem, Heemstede. Hilver sum, Landsmeer, Laren (N.-IL), Nieu- wer-Amstel. Velsen, Wcesp. Wormerveer Zaandam. Capelle a. d. IJsel, Delft, Dordrecht, Gouda 's Gravenhage. Kat wijk, Leiden. Oegstgeest. Rijswijk (Z.H.) Rotterdam, Schiedam, Ylaardiugen, Voorburg, Wassenaar, Zwijndrecht, Maartensdijk, Amersfoort. De Bilt, Utreclit. Zeist en Zuilen. De klantenbinding brengt mede, dat men in de bedoelde gemeenten telkens voor een distributieperiode van vier weken een groen tehandelaar moet kiezen, van wien men ge durende die periode alle groente en fruit voor zich en zijn gezin dient te betrekken Men kan voorloopig dus desgewenseht iedere vier weken van handelaar veranderen. Men moet telkens in de derde week van een dis tributieperiode een groentehandelaar kiezen voor de daarop volgende periode. Hiertoe moet men op den Maandag, Dinsdag of Woensdag van die week een nader aan te wijzen bon der groentekaart bij den gekozen handelaar inleveren. De handelaar moet een genummerde klantenlijst aanleggen, waarop hij namen en adressen vermeldt van de ge zinshoofden, die hun bonnen en die van hun gezin bij hem hebben ingeleverd. Ieder ge zin is nl. verplicht zich in zijn geheel bij één handelaar te laten inschrijven. Een ge zin van b.v. zeven personen moet dus alle zeven bonnen der groentekaart bij denzelf den handelaar inleveren en mag niet b.v. drie bonnen aan den eenen en vier bonnen aan een anderen handelaar afgeven. Er zal controle op de juiste nakoming van deze verplichting worden uitgeoefend. Hande lingen in strijd met deze bepaling kunnen er toe leiden, dat het betrokken gezin in het vervolg geen groentekaart meer zal ont vangen. Onder gezin moeten ook worden be grepen personeel, dat de warme maaltijden gebruikt, kostgangers, enz. Gezinskaarten voor groente cn fruit. De groentehandelaar zal een z.g. gezins kaart aan den klant afgeven, waarop hij behoort te vermelden: 1. zijn eigen naam en adres (zoo mogelijk stempel) 2. naam en adres van den klant (gezins hoofd) 3. het aantal leden, waaruit het gezin be staat (dit aantal moet dus overeenstemmen met het aantal bonnen, dat ingeleverd wordt) en 4. een volgnummer. Dit laatste moet over eenstemmen met het nummer van den klant op de klantenlijst en wordt bepaald door de volgorde, waarin de klanten hun bonnen bij den handelaar hebben ingeleverd. De handelaar moet zijn klanten mededee- len, op welken dag of welke dagen zij bij hem groente zullen kunnen verkrijgen. Hi.i is volkomen vrij. dit te regelen, zooals hem dit het meest gewenseht voorkomt, dus b.v. éénmaal per dag of twee- of driemaal per week. Voor het geva! niet alle klanten iede ren dag bediend worden, zal de handelaar bepaalde dagen voor bepaalde nummers moeten aanwijzen, hetgeen dient te ge schieden door het ophangen van een desbe treffende aankondiging in den winkel. Tel kens wanneer de klant groente of fruit ont vangen heeft, moet de handelaar met inkt of anüine-potlood den dag. waarop is afge leverd, op de gezinskaart doorstrepen. Hier door wordt dus voorkomen, dat de klant op de voor hem vastgestelde dagen meermalen per dag groente of fruit komt koopen. De handelaar mag uitsluitend den dag doorstrepen, waarop de klant groente of fruit van hem ontvangen heeft. Koopt een klant dus b.v. on Maandag groente of fruit voor Maandag. Dinsdag en Woensdag, dan mag de handelaar alleen den Maandag door strepen en niet ook den Dinsdag en Woensdag. Verdeeling der groente. De groentehandelaar moet zelf zorgen voor een billijke verdeeling van de door hem ontvangen groente en fruit over zijn klan ten. Hij moet hierbij rekening houden met het aantal personen, waaruit een gezin be staat. Overigens is hij evenwel geheel vrij in de wijze, waarop hij de groente wil ver- deelen. Het behoeft geen betoog, dat een handelaar, die niet voor een billijke ver deeling der hem toegewezen hoeveelheden zorg draagt, zichzelf schaadt, daar de gedu peerde klanten zich voor een volgende pe riode bij een anderen handelaar zullen doen inschrijven, hetgeen tot gevolg heeft, dat de handelaar, dien zij hebben verlaten, een gedeelte van zijn toewijzing moet missen. De klanten moeten er evenwel rekening mede houden, dat het niet mogelijk is de op de veiling aangevoerde hoeveelheden groente en fruit dagelijks nauwkeurig over de handelaren te verdeelen naar evenredig heid van de in hun bezit, zijnde toewijzingen Vmo zal het b.v. voor kunnen komen, dat Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad: A. O vermeer, Heemstede. Buiten land: J. C. van der Laag, Heemstede. Haagseh Redacteur: B. Korsten, Heemstede (afw.). Nieuws- en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Basrsel Santpoort. Advertenties: W. van de van een bepaalde groente of fruitsoort ter veiling beschikbare hoeveelheden te ge ring zijn om dagelijks of wekelijks alle op de betrokken veiling aangewezen hande laren daarvan te voorzien. In dit geval zal die groente of die fruitsoort derhalve bij een gedeelte van bedoelde handelaren tij delijk in het geheel niet verkrijgbaar zijn. Nieuwe vestiging. Bij nieuwe vestiging binnen het gebied waarvoor de klantenbinding geldt, moet uit den aard der zaak een zekere tijd worden overbrugd, gedurende welken het betrokken gezin nog niet op de normale wijze, d.i. dus op de tegen inlevering van de aangewezen bon van de groentenkaart ontvangen klan tenkaart, groente en fruit kan betrekken. Met het oog hierop is de volgende regeling getroffen Wanneer men zich gedurende de eerste of tweede week van een vierweeksche distribu tieperiode in dit gebied vestigt, kan men bij den plaatselijken distributiedienst nog de groentekaart in ontvangst nemen, welke men in de derde week van die periode bij een handelaar moet inleveren, teneinde gedurende de volgende periode groente en fruit te kun nen koopen. Bovendien ontvangt men een speeialen bon, met 't opschrift „een rantsoen groente",welken men aan den handelaar moet afgeven. Tegen afgifte van dezen „rantsoen bon" verstrekt de handelaar een gezinskaart. waarop de nieuwe klant gedurende het restant van de loopende distributieperiode groente en fruit kan betrekken. Vestigt men zich in de derde of vierde week van een distributieperiode in het z.g. groente- gebied, dan zal de distributiedienst alleen den speeialen rantsoenbon uitreiken tegen af gifte waarvan de groentehandelaar verplicht is een gezinskaart te verstrekken en groente af te leveren gedurende het restant van de loopende distributieperiode, Rlsmede gedu rende de eerstvolgende distributieperiode. Gezinsvermeerdering en verhuizing Bij gezinsvermeerdering door geboorte, aan nemen van personeel of anderszins handele men geheel als boven aangegeven bij vesti ging in het groentegebied. Bij verhuizing bih- nen het groentegebied dient men zijn gezins kaart bij den distributiedienst der nieuwe woonplaats in te leveren. Deze distributie dienst zal dan den meergenoemden rantsoen bon uitreiken, welke men aan den gekozen handelaar moet afgeven. Deze zal vervolgens een nieuwe gezinskaart afgeven, waarop men gedurende het restant van de loopende distri butieperiode en gedurende de volgende perio den groente en fruit kan betrekken. Bon „Groënte 32" inleveren. Zooals in den aanhef werd medegedeeld, zal de klantenbinding voor het eerst plaats vin den voor de vierwekeljjksche distributieperio de van 8 Augustus tot en met 4 September a.s. Men moet in verband hiermede bon ..groente 32" op Maandag 26, Dinsdag 27 of Woensdag 28 Juli a.s. inleveren bjj den leve rancier, van wien men gedurende de genoem de periode groente en fruit wenscht te be trekken. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het Maandag de beurt aan het restant van de Ietter H vanaf Heer. NED. HERV. GEMEENTE Ds. P. J. Mackaay beroepen In de vacature van zevende predikants plaats bij de Ned. Hervormde gemeente te Haarlem is beroepen ds. P. J. Mackaay, pre dikant te Nieuw-Amsterdam. De beroepene is in 1913 geboren en werd in 1935 hulpprediker in Driebergen. Zijn eerste gemeente was Westerhaar, waar hij 6 December 1936 zijn in trede deed en 21 Januari 1939 vertrok hij naar zijn tegenwoordige gemeente Nieuw Am sterdam. PERSONALIA Den heer P. van Driel is op verzoek door den kerkeraad der Gereformeerde. Kerk van Haarlem ontheffing verleend als diaken. DE VEEMARKT Naar „De Landstand" meldt zal met ingang van 28 Juli 1943 de veemarkt te Haarlem in het vervolg op Woensdag worden gehouden EXAMENS VAKBEKWAAMHEID VOOR SCHILDERS De volgende week zullen in de avondvak- teekenschool, Kamperstraat 37 te Haarlem, de examens worden gehouden ter verkrijging van het diploma vakbekwaamheid in het schildersbedrijf. Dit examen wordt ingevolge de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937 door de examencorporatie voor het huisschilders ambacht jaarlijks afgenomen. Op Maandag 2 Augustus wordt een tentoonstelling van de werkstukken gehouden van tien tot drie uur. H. O. V. Op het Volksconcert, dat de Haarlemsche Orkestvereeniging op Donderdag 29 Juli zal geven en dat verzorgd wordt door het Residentie-Orkest, zal als solist optreden dé violist Dick de Reus. Het concert, dat onder leiding staat van Marinus Adam, wordt geopend met de Ouverture „Anacreon" van L. Cherubini. Hierna zal Dick de Reus met orkestbege leiding het 3de vioolconcert in b. kl. terts van C. Saint-Saëns vertolken. Na de pauze volgt een uitvoering van de 7de Sympho- nie in A gr. terts van L. v. Beethoven. Verduisteren va» 22.00 tot 5.30 uur. 25 Juli: zon op 5.47, onder 21.44 uur maan op 1.20, onder 15.44 uur Werken van hedendaagsclie kunstenaars. Hedenmiddag wordt in het Frans Hals Mu seum de tentoonstelling geopend van werken welke in de laatste jaren door het departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten zijn aangekocht. Zij, die zich vooraf van de expositie op de hoogte mochten stellen, konden aanstonds constateeren, dat het hier een tentoonstelling betreft, die om meer dan één reden belang wekkend te noemen is. Zeker niet in de laat ste «plaats om het feit, dat hier werk aan wezig is van menschen, die tot voor kort tot de volslagen onbekenden in den lande be hoorden en niettemin werk van goede kwa liteit produceerden. Hun arbeid hangt veelal en met opzet tusschen dat der cory- pheeën in, zonder dat het daardoor onver biddelijk naar het tweede plan verwezen wordt Er bevinden zich onder deze catego rie zeer jonge schilders van professie (J. Buys, E. van Zutphen, J. Boom), maar er zijn er ook. wier talent totnutoe voor het oog van het publiek verborgen bleef, doordat zij een ander beroep uitoefenden. Als frappante voorbeelden moge in dit opzicht gelden het werk van den heibaas Dook Everse en den timmerman G. van Bruggen. En overigens: wie had enkele jaren geleden gehoord van een Van Tongeren, die zulke précieuze stil levens schept, van een J. Ouwersloot, die het geestige ijstafereel schilderde? Van de „grooten" onder de moderne kun stenaars zijn eenige bekende doeken aanwe zig. Pyke Koch's veel omstreden „Wacht mde vrouwen", een meesterstuk van technische vaardigheid, Raoul Hynckes' minutieus ge schilderd „Stilleven met bokkingen" en A. C. Willink's imposante „Prediker" zullen zonder twijfel ook hier de bezoekers in hooge mate boeien Van Jan Sluyters is er een knap siil- leven met koperen en aarden kannen, rustig van toon ei compositie, van prof. Röling een groorscb opgezet fresco-achtig „Oogsttafereel" van pref Wolter een zonnig Amsterdamsch stadsbeeld, van prof. Jurres een doek. dat ..Dorscher in Provence" heet en in onder werp n»- eens belangrijk afwijkt van de tra ditioneel? biibelsche en historische voorstel lingen. welke wij van dezen kunstenaar ken nen. De grafiek is vertegenwoordigd met ver dienstelijke litho's van Aart van Dobbenburgh (o.a. „De handen van een zwerver" en „Bou- quetje haver") en de fantastische-romantische etsen var. W. J. H. Nijs. Drie verdienstelijke stukke van Haarlemschen oorsprang mogen niet onvermeld blijven: „Stilleven met sche merlamp" van H. F. Boot, „Crocussen" van J. Visser en de teekening „Hommage a Fran- cisea de Goya" van C. A. B. Bantzinger. Tenslotte dient ook de plastiek, die in be perkts mate geëxposeerd is, gememoreerd te worden Knap van vormgeving is vooral H. Wezelaar's „Torso". Een typisch werkstuk is de gebeeldhouwde houten bank van J. van Wolde, iemand die geen enkele opleiding op dit gebied genoten heeft. Het is begrijpelijk, dat deze expositie on danks haar omvang zij omvat 136 num mers niet aile werkstukken bevat, welke het departement in eigendom heeft. In vele gevallen was het bovendien niet mogelijk het betrokken werk van de officieele instel lingen „los" te krijgen. Niettemin wat hier tentoongesteld is, verdient een ruime belangstelling en een serieuze bezichtiging. Er Zal in de toekomst nog wel gelegenheid zijn in deze kolommen nader op deze «belangrijke expositie, die tot 19 September geopend blijft, terug te komen. Herman Voskuil. ONDERWIJZER EN ZIJN VROUW SCHREVEN ANONIEME BRIEVEN. Vele inwoners van Beek en Elsloo ont vingen den laatsten tijd anonieme brieven met een beleedigenden inhoud. Menig echt genoot kreeg open briefkaarten met ver dachtmakingen aan het adres van zijn echtgenoote. Ook werden bij sommige in woners beleedigende geschriften aange plakt. Na een onderzoek door de marechausee werd op last van de justitie huiszoeking gedaan bij den onderwijzer L. S. te Beek, met het resultaat, dat tegen S en zijn vrouw proces-verbaal is opgemaakt. REMBRANDT: gnip en Snap Revue. Onder den titêl „Tok, tok, tokalweer een ei!" presenteert René Sleeswijk een vlot te, kleurige revue met als voornaamste me dewerkenden Willy Walden en Piet Muyse- laar, bet bekende duo Snip en Snap. Zooals altijd weten zij groote vroolijkheid te brengen met een nieuwe creatie: Snip en Snap zullen tramconductrice worden. Tal van vroolijke één-acters hebben hen als hoofdpersonen met Jesje van Marle, Dries Krijn en den zanger Jean Smits als tegenspelers. Vol charme is het optreden van de chan- sonnière Francoise Flore, die met gloed en temperament Fransche liedjes ten gehoore brengt. Vooral „Parijsvoorheen en thans" kan bekoren. Behalve deze charmante ver schijning zijn er nog vele anderen, als de zes Dansk Dansene Elkskingers, zes Deensche meisjes die samen een balletgroep vormen, de dansparen Gina en Barri en Nancy Duval met haar partner André Dubois. De muzikale leiding berustte in handen van Cor Steyn, die ook het orkestje dirigeerde De kleurige en smaakvolle décors van Corn, v. Dijk verdienen wel een vermelding. v. Heyningen PALACE: „Het geheim van Dr. Bennett". Dit spannend filmverhaal speelt zich af in het oerwoud van een tropisch eiland, welks inboorlingen zwaar te lijden hebben van een ernstige malaria-epidemie. Dr. Bennett en zijn vrouwelijke coliega Virginia Larsen trachten de ziekte te bestrijden, maar stuiten daarbij op vaak onoverkomelijke moeilijk heden, vooral door de tegenwerking der in boorlingen. Er verschijnt echter nog een dok ter op het eiland, die wel het vertrouwen der inheemschen weet te winnen en daardoor ook goede resultaten bereikt. Dr. Bennett, die DISTRIBUTIEBONNEN Ariikel Bon Kaart Hoev. t.m. Aardappelen 31A Aard. 1 Vi kg 31 Juli Aardappelen 31 Toeslag 1 kg. 31 Juli Aardappelen 620 Algem. 1 kg. 31 Juli Beschuit 31 Besch. 70 gr. 31 Juli Bloem 811 tm. 614 Algem. 70 gr. 7 Aug. Boter 30A, 30R Boter 125 gr. 2 Aug. Boter 32A, 32B Boter 125 gr. 7 Sept. Brood 31A Brood 400 gr. 31 Juli Brood 31B Brood 100 gr. 31 Juli Brandstoffen 15 tm. 19 BV Brandst. 1 eenh. 31 Dec. 11 tm, 13 KF Brandst. 1 eenh. 30 Apr.'44 Cacao 3-34, 4-34 Reserve 150 gr. 7 Aug. Chocolade 29 Versn. 100 gr. 7 Aug. Chocolade 621 Algem.- 100 gr. 7 Aug. Eenh.zeep 597 Algem. 1 rants. 31 Juli Eenh.zeep V/ Eenh.z. 1 rants. 31 Juli Gort 607 Algem. 125 gr. 7 Aug. Gort 29A31A Kinderv. 250 gr. 7 Aug. Havermout 609 Algem. 250 gr. 7 Aug. Jam 600 Algem. 500 gr. 7 Aug. Kaas 615 tm. 617 Algem. 100 gr. 7 Aug. Karnemelk 32 Taptemelk 194 lit. 7 Aug. Koffiesurr. 568 Algem. 250 gr. 7 Aug. Melk 29 tm. 32 Melk 194 lit. 7 Aug. Petroleum 09. 10 Petroleum 1 lit. 5 Aug. Peulvruchten 601 Algem. 125 gr. 7 Aug. Rijst 29B, 31B Kinderv. 250 gr. 7 Aug. Scheerzeep S Textiel (m) 45 gr. 31 Aug. Servies 2-14, 2-15 Reserve 4 pnt Sigaren 31, 32 Tabak 5 st. 7 Aug. Sigaretten 32 Tabak 20 st. 7 Aug. Sigarillos 32 Tabak 10 st. 7 Aug. Suiker 605 Algem. 1 kg. 7 Aug. Suikerwerk 30. 31 Versn. 100 gr. 7 Aug. Suikerwerk 621 Algem. 100 gr. 7 Aug. Toiletzeep W Toiletz. 1 rants. 31 Juli Taptemelk 29 tm. 32 Taptemelk 194 lit. 7 Aug. Vleesch 31A, 32A Vleesch 100 gr. 7 Aug. Vleesch 31B, 32P Vleesch 25 gr. 7 Aug. Vermicelli 610 Algem. 100 gr. 7 Aug. Waschpoeder 598 Algem. 250 gr. 31 Juli Waschpoeder w Waschp. 230 gr. 31 Juli liefde voor Virginia heeft opgevat, ziet in hem echter zijn rivaal en wil hem. door een geheim uit het verleden te verraden, uit den weg ruimen. Zijn toeleg mislukt evenwel en de rest laat zich gemakkelijk raden als men weet, dat de man, die bijna het slachtoffer van Dr. Bennetts practijken was geworden, een vroegere verloofde van Virginia blijkt te zijn. De sfeer van de wildernis is uitstekend ge troffen en ook wat regie en camerawerk be treft valt er in deze ongewoon spannende film veel te bewonderen. De hoofdrollen wor den knap gespeeld door Sybille Schmitz, Al- brecht Schönhals en Rudolf Fernau. Sj. Kuiper Het journaal geeft nieuws uit vele Euro- peesche landen, o.m. een interessant schut tersfeest in Innsbrück. Voorts oorlogsnieuws, waartoe gerekend moet worden het afslaan van een aanval op een Duitsch convooi in de wateren voor de Hollandsche kust en een reportage op het slagveld nabij Bjelgorod. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 25 JULI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Zondagochtendconcert, (gr.). 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Programma-overzicht. 8.30 Amusementsorkest (opn.). 9.00 BNO Nieuwsbe richten. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Klankbeeldenfilm: „De kapper door alle eeuwen en alle landen". 11.00 „Kleurenpracht", muzi kaal programma. 11.30 De Stem der SS. 11.40 Marschmuziek (gr.). 11.50 Neerlands stem van het front. 12.00 BNO Nieuwsberichten en actueel praatje. 12.15 Het Nederlandsch Kamerkoor en leden van de Haarlemsche Orkestvereeniging (opn.). 12.45 Nederlandsch Verbond voor Sibbe- kunde: „Wie en wat waren onze voorouders?" 13.00 Viool en piano. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 Rotterdamsch Philharmonisch orkest. 15.00 Het wekelijksehe luisterspel: „Vaders Vrouw". 15.45 De Speellieden en Mannenkoor Orpheus". 16.30 Dick Willebrandts en zijn dansorkest. 17.00 Het Zondagmiddagcabaret. 17.30 Melodieën uit een uitstalkast. 18.15 Nederlandsche Volksklanken. 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Vaeantie- prentjes (gr.). 20.00 Omroep-Opera-Orkest en solisten. 20.45 Kleine pianocomposties (gr.). 21.20 Omroep Opera Orkest en solisten. 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele beschouwing. Van af 22.15 alleen voor de Radio-Centrales die ovei een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 Circus „Discotani" (gr.. 23.30—24.00 Tango en foxtrot (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Godsdienstige uitzending. 11.00 Bach-Han- deleoncert (gr.). 12.00 BNO Nieuwsberichten. 12.15 Instrumentale solistenplaatjes. 13.00 Toespraak door J. Hollander. 13.15 Lunchconcert (gr.). 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Zonnige en zorgelooze zo- merklanken (opn.). 16.05 Orgelconcert (gr.). 16.30 Scandinavisch concert (gr.). 17.30 Tabak, klank beeld. 18.05 Regensburger Domchor (gr.). 18.15 Zie Hilversum I. 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Georges Boulanger en Francisco Canaro met hun orkesten en zang (gr.). 20.00 Zoeklicht, Zondag avondgesprek. 20.15 Gregor Serban en zijn Roa- meensch orkest en solisten (opn.). 21.00 Trio's voor viool, cello en piano (gr.). 21.45 Avondwij ding. 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele be schouwing. MAANDAG 26 JULI 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Zuid-Afrikaansche liedjes (gr.). 7.00 BNO Nieuwsberichten. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Vlotte wijsjes (gr.). 7.40 Sportnieuws. 7.50 Pro gramma-overzicht. 8.00 BNO Nieuwsberichten. 8.10 'n Vroolijk plaatje bij het begin van de week (gr.). (8.45—8.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Gods dienstige tutzending. 9.15 Concert voor piano en orkest (gr.). 9.45 Orgelspel. 10.15 Nederlandsche Boeren voor 800 jaar. 10.30 Bandi Balogh en zijn Hongaarsche orkest. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Cello en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Frans Wou ters en zijn orkest. 12.45 BNO Nieuwsberichten. 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 Het Omroep orkest. 14.00 Fluit, piano en bas en piano. 15.00 Godsdienstige uitzending. 15.15 Elck wat wils. 16.15 BNO Nieuwsberichten. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 De Melodisten en solist. 18.00 BNO Frieseli praatje. 18.05 Omroep Pianotrio. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuwsberichten. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 „Die Jahreszeiten", Joseph Haydn (le en 2e deel). 20.30 Luisterspel: „De avonturen van Maja, de kleine bij". 21.00 „Die Jahreszeiten", Joseph. Haydn (3e en 4e deel). 22.00 BNO Nieuwsberichten en actueele be schouwing. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 22.15 Licht orkesteoncert met piano (gr.). 23.15—24.00 Sonaten van Haydn, Mo zart en Von Weber (gr.). HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Het Omroeporkest (opn.). 17.30 Uit Operet- teland (gr.). 18.00 Orkesten-trio (gï*.). 19.00 BNO Nieuwsberichten 19.10 Even een verhaaltje voor bedtijd. 19 15 Melodieënreeks van Barnabas von Geczy en Will Glahé (gr.). 20.15 Reportage. 20.30 Luchtige zangplaatjes. 21.00 Orkest Willy Kok (opn.). 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuwsbe richten en actueele beschouwing.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2