Kamermuziek in hef Frans Hals- Museum. Deze week musiceeren in het kader dei tentoonstelling de pianiste Maria de Jong en de violist Mijndert Denijs, goede bekenden, die ook reeds het vorig jaar hier optraden. Zij begonnen Dinsdagnamiddag hun program ma met de duo-Sonate K. V. 378 in Bes van Mozart, vermoedelijk te Salzburg ontstaan kort na het verblijf te Mannheim en Parijs, wat af te leiden is uit den stijl van het bril- lant geschreven eerste Ailegro, die' sterk doet denken aan de manier van Schobert, dien de jonge componist in de Fransche hoofdstad had leeren kennen en waarvan hij den in vloed sterk had ondergaan. In het langzame deel echter wordt de geest der muziek ge domineerd door de poëtische innigheid var, den rijpenden Mozart met een gevoelswarmte die deze van Schobert verre overtreft. Het Rondo dat het stuk besluit beteekent een teruggrijpen naar vroegere stijlbegrippen, die blijkbaar in Salzburg in de mode gebleven warén Maria de Jong gaf aan het spiritueele karakter van het aanvangsdeel de stuwing van een zeer vlotte interpretatie; haar partner kwam echter minder goed los en werd als 't ware geremd door een te zwaTe en gedrukte toon. Het Andantino daarentegen bloeide heer lijk op en het Rondo vlotte behoorlijk. Toch was het voortdurend de pianiste die de leiding had en de karakteristiek bepaalde. Als soliste gaf Maria de Jong een geladen vertolking van de Chopin-Etude in E, op. 10 no. 3. Met Poissons d'or en Feux d' -artifice van Debussy gaf zij bovendien blijk van een respectabele vaardigheid; de klankintensiteit had echter nu en dan wel wat matiger mogen zijn. Mijndert Denijs liet een gelukkig staaltje van zijn kunnen hooren met de verklanking van twee deelen (Sarabande en Gigue) uit de Partita in d kl. t. van Bach, i En tenslotte manifesteerde het tweetal een bezield en evenwichtig samenspel in de rhapsodische sonate in G van Grieg; dit werd een treffend besluit van het muzikale programma, dat Donderdag- en Zaterdagnamiddag herhaald wordt. Jos. de Klerk. Chr. Lyceum 25 jaar. Drie leeraren jubileeren met de school. 9 September zal het 25 jaar geleden zijn dat het Christelijk Lyceum geopend werd. Hoewel het jubileum onopgemerkt voorbij za! gaan. meenen wij toch aandacht aan dit feit te moeten schenken, daar in den loop der jaren velen hun opleiding aan deze onderwijs inrichting-hebben genoten en aangename her inneringen aan de school bewaren.- De vereeniging tot stichting en instand houding van inrichtingen voor christelijk voor bereidend hooger en middelbaaV onderwijs voor Haarlem en omstreken, welke het Chris telijk Lyceum heeft gesticht en bestuurd, was 2 April 1918 opgericht. Terstond werden de werkzaamheden, begonnen voor de stichting van een school Een gebouw was echter niet gemakkelijk te virr^tm en toen op 9 Septem ber de eerste cursus negon, kwamen de leer lingen bijeen in de bovenverdieping van „De Sierkan" aan den Zijlweg, waar eenige lokalen waren, welke voor het doel geschikt wajren. Dien dag verzamelden zich ook eenige ouders en genoodigden voor de officieele opening, waarbij toespraken zijn gehouden door de heeren mr. H. B. Ver Loren van Themaat voorzitter van het bestuur, ds. G. W. C. Vun- derink, W. van Dorp, de eerste rector dei school, J. H. van Leyden. vroeger hoofd van de Oranje Nassauschool en M. Petri, pen ningmeester van het bestuur. Begonnen werd met twee eerste klassen en als leeraren traden op mejuffrouw J. M. var, Riel, Nederlandsche taal, geschiedenis er. aardrijkskunde en de heeren J. W. van Mellc. Fransch, A. Thijs, Duitsch, dr Schuurmans Steekhoven, natuurlijke historie en G C. Jongh Visscher, handteekenen. De ruimte was spoedig te klein en na korten tijd werd de school gehuisvest in enkele lokalen van de voormalige villa van jhr. Van de Poll aan den Zijlweg. Besprekingen waren freeds gevoerd over een eigen gebouw doch het duurde tot 1925, alvorens de school aan de Emmakade in gebruik genomen kon worden. Hier is hel Christelijk Lyceum tot grooten bloei gekomen en dat was \e begrijpen, want men beschikte over een goed ingericht gebouw. Op het oogenblik is het Lyceum tijdelijk gehuisvest in villa „Oosterhout" aan de Oosterhoutlaan nabij het Spaarne. Twee rectoren hebben aan het hoofd dei school gestaan. De heer Van Dorp was tot 1930 in functie; hij verliet Haarlem in ver band met zijn benoeming tot chef der afdee- ling Onderwijs en Volksontwikkeling bij Phi lips in Eindhoven. Hij werd opgevolgd dooi dr. J. van der Eist, die nog rector is. In den loop der jaren hebben velen hun krachten aan het onderwijs gegeven. Van hen willen wij in het bijzonder noemen de heeren Van Melle, Thijs en Jongh Visscher die van de oprichting af leeraar aan de school zijn geweest. Zij jubileeren dus, gelijk met het Lyceum. REM. GEREF. GEMEENTE. De kerkerand der Rem. Geref. Gemeente hier ter stede heeft benoemd tot hulpprediker ds. H. J. de Wijs, Rem. Geref. predikant te Hoorn. Ds. de Wijs heeft deze benoeming aangenomen en zal een paar dagen per week In onze stad werkzaam zijn voor catechisaties, huisbezoek en het werk in den Jongerenkring. AGENDA WOENSDAG 1 SEPT. Stadsschouwburg: Vreugde en Arbeid: „Wittebroodsweken" 7.30 uur. Circus Saltarino, Kinderhuissingel, 2 en 7.30 u. Rembrandt: „Quax de brokkenpiloot" (alle leeft.) 2.30, 6 en 8.15 uur. Palace: „5000 Mark belooning" (18 jaar) 2 en 8 uur. Luxor: „De tijger van Eschnapoer" (14 jaar) 2.30 en 8.15 uur. Frans Hals: „Een vrouw gaat naar de tropen" (14 jaar) 2.30 en 7.30 uur. Moviac: „De Spion" (18 jaar) 2.30 en 8 uur. DONDERDAG 2 SEPT. Groote Kerk: orgelbespeling 34 uur. Frans Halsmuseum kamermuziek 2.30 uur. Stadsschouwburg: „De Spaansche Brabander", 7 uur. Bioscdpen: zie Woensdag. PERSONALIA Voor het dezer dagen gehouden examen te 's Hertogenbosch, voor acte M. O. schoon schrijven slaagden onze stadgenooten me juffrouw C. E. C. Smits en de heer J. de Groot. Voor het toelatings examen van de Haarlemsche School voor Kunstnijverheid zijn geslaagd de dames Trudy Kikkert, Di- neke Rietdijk, Corry Sombroek en de hee ren Jaap Gouman, Ton Schalkx, Loek Tim merman, Jan Pool. Afgewezen twee candi dates FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsche Rechtbank heeft op Dinsdag de navolgende faillissementen uitgesproken: de Vennootschap onder de firma C. de Heer Zoon, grossierderij in groenten, fruit en aard appelen. gevestigd en kantoorhoudende te Zaan dam, Wilgenstraat no. 6 en hare vennooten: M. de Heer. groentenhandelaar, wonende te Zaan dam. Wilgenstraat 6 en C. J. de Heer, groenten- handelaar, wonende te Zaandam. Eschdoornlaan 76, Curator Mr. J. G. Beitink te Haarlem en Rech- ter-commissaris Mr. J. H. P. E. Mijnssen te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van: A. F. Blokker, fotograaf-por tretschilder. thans zonder beroep, wonende te Haarlem, Junoplantsoen no. 54, Curator Mr. K. van Giffen te Haarlem. PIANO-RECITAL ROEL RIPHAGEN. Zaterdagavond zal onze stadgenoot de pianist Roel Riphagen, onder auspiciën van de Haarlemsche Orkest Vereeniging een piano recital geven in de tuinzaal van het Gem. Concertgebouw. Roel Riphagfn zal werken ten gehoore brengen van Fr. Chopin, Cl. De- Inbreker maakte Amsterdam-Zuid onveilig. Haarlemmers kochten gestolen tapijten. De centrale recherche is erin geslaagd den dader aan te houden van tal van inbraken, w-elke gedurende de laatste maanden in Am sterdam-Zuid werden gepleegd. Hoewel de inbreker ook kleinere zaken niet versmaadde, ging zijn voorkeur toch uit naar tapijten. Dit laatste werd hem noodlottig, want de recherche wist na lang speuren, twee Haarlemmers aan te houden, die regelmatig aan een grossier tapijten verkochten welke zij naar later bleek van den dief be trokken. Zoo kon men ook op het spoor van d'.'sen laatslen komen een 30-jarige lasscher. vViende in de Buiten Brouwersstraat te Am sterdam, In het laatste hall jaar moet hij voor ruim f 50.000 bij elkaar hebben gestolen. Een deel der ontvreemde tapijten kon wor den achterhaald. Belangrijke verruiming van de Kinderbijslagwet. Krachtens besluit van den Secretaris-ge neraal van het Departement van Sociale Za ken zal de werkingssfeer der Kinderbijslag wet, met ingang van 1 Januari 1944. een be langrijke verruiming ondergaan. Allereerst wordt de leeftijdsgrens der kinderen ver legd van 15 tot 18 jaar, waaraan nog de be paling is toegevoegd, dat, wanneer kinderen dagonderwijs volgen aan een inrichting voor algemeen vormend of vakonderwijs, de kin derbijslag zal worden gegeven tot aan bet bereiken van den leeftijd van 21 jaar. Dit laatste moet blijken uit een verklaring van het schoolhoofd, over te leggen bij de inzen ding van het aanvraagformulier voor een kinderbijslagboekje, dat de werknemer ieder jaar op den eersten werkdag na den lOen October van zijn werkgever ter invulling ontvangt. Voor een juist begrip van zaken zij er hierbij aan herinnerd, dat voor de be paling van het recht op kinderbijslag in eenig kalenderjaar wordt uitgegaan van de samenstelling van het gezin en den leef tijd der kinderen op den Isten October van het voorafgaande jaar. Ongewijzigd blijft de bepaling, dat de kinderbijslag wordt ge geven van het derde kind af. aan arbeiders wier gezin meer dan twee kinderen heeft beneden do wettelijke leeftijdsgrens,. De op 31 December 1 943 bestaande rege lingen inzake de toekenning van kinderbij slag, getroffen voor personen, in dienst van een publiekrechtelijk lichaam, .van de Ne derlandsche Sjpoorwegen. of van een onder neming, waarbij de voorwaarden van uit— keering van kinderbijslag publiekrechtelijk zijn geregeld in het algemeen gesproken dus de ambtenaren en arbeidscontractanten zullen ook voor het jaar 1944 als bijzon dere regeling worden erkend. Hierbij dient in het oog te worden gehouden, dat in de Avet een bepaling is opgenomen, krachtens welke de erkenning als bijzondere regeling kan worden ingetrokken, in die gevallen, waarin, naar het oordeel van den Secreta ris-generaal van het Departement van So ciale zaken, de regeling voor het betrokken personeel minder gunstig is dan bij toepas sing der regeling van de kinderbijslagwet het geval zou zijn. Als gevolg hiervan zullen eventueele minder gunstige regelingen dus vóór 1 Januari 1944 aan de gewijzigde wet telijke bepalingen moeten worden, aange past. Tegelijk met de herziening van de kinder bijslagwet. die, in verband met het voren staande. noodig bleek, zijn nog enkele tech nische wijzigingen aangebracht. KINDERSPEL OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Te Raalte was het drie-jarig dochtertje van den heer Winkelman met vriendinnetjes aan het spelen op den onbewaakten overweg bij den Parallelweg. De kinderen legden geld stukjes op de rails en lieten die platrijden door de passeerende treinen. Toen weer een trein naderde kon de kleine echter niet snel genoeg meer weg komen, met het gevolg dat ze door de locomotief werd gegrepen. Het kindje viel tusschen de rails, waarna, tot grooten schrik der speelgenootjes, de trein over haar heen rolde. Ze werd met ernstige wonden aan het hoofd en een voet opgenomen en naar een ziekenhuis vervoerd. Steunverleening aan stilgelegde bedrijven. Richtlijnen thans bekendgemaakt. De steunverleening aan bedrijven, die in gevolge de verordening van den Rijkscom missaris no. 30/1943 zijn stilgelegd, is thans geregeld bij een beschikking, welke 'ersche- nen is in de Staatscourant van 31 Augustus ën richtlijnen betreffende de uit te keeren vergoedingen inhoudt. Volgens deze richtlijnen kan aati de ge sloten bedrijven vergoeding worden verleend voor uitgaven verband houdende met de sluiting van het bedrijf, doorloopende ver plichtingen ten behoeve van het bedrijf aangegaan, bedrijfsonkosten in verband met de instandhouding van het voor de herope ning noodzakelijke bedrijfsapparaat en zoo noodig kosten van levensonderhoud. De periodieke uitkeeringen worden voor ten hoogste één jaar vastgesteld. Na afloop van dien termijn kan een nieuwe aanvraag worden ingediend. Bij de verleening dei- steunbedragen kunnen voorwaarden worden gesteld. Bij de behandeling der verzoeken tot steunverleening voor middenstandsbedrijven. waarvoor deze regeling voorloopig het meest van beteekenis is. zijn de hoofdgroepen am_ bacht en de bedrijfsgroep detailhandel in geschakeld. Uit deze bedrijfsorganisaties is een centrale commissie voor financieele aan gelegenheden ingesfeld. welke in haar arbeid wordt bijgestaan door 45 plaatselijke com missies. De tiltkeerlng der steunbedragen ge schiedt door den algemeen gemachtigde voor oorlogs- en defensiesehaden. GEVONDEN VOORWERPEN. Armband, v. Delft, de Witstraat 22; armband, Steffens, Koudehorn 60 rd.; portefeuille met inh.. Vreenegoor, Sehalkwijkerweg 17; shawl, Maas. Hemonijlaan 206; schoentje, Bruin, Sumatra- straat 28; vulpotlood, van Hinte. Leidschevaart 476; zeil, Mensink, Pr. Steijnstraat 35. „BOEREN GAAN NAAR OOSTLAND". De persdienst van 'den Nederlandschen Om roep meldt Op Donderdag 2 September, a.s. zendt de Nederlandsche Omroep over het draadnet Hilversum II om 20.15 uur een repor tage uit. welke gewijd is aan de Rij- en Men- school te Hoofddorp, waar momenteel door het Ned. Oostinstituut georganiseerde cur sussen worden gegeven aan boeren, die door de N. O. C. naar het Oostland worden uit gezonden KORT NIEUWS De politiecommandant te Bussum, op wien, zooals gemeld, Onlangs een revol veraanslag is gepleegd, is dezer dagen ge opereerd. De kogel, wejke een der longen doorboorde, is thans operatief verwijderd. Deze operatie is goed geslaagd en de toestand van den patient is thans naar omstandighe den redelijk wel. De politie te Zevenbergen hield een met melkbussen beladen vrachtauto aan. welke afkomstig was uit Poortvliet. De melkbussen bevatten bruine boonen, shagtabak en on geveer honderd liter koolzaadolie, alles be-< stemd voor den zwarten handel. Bij het voort gezet onderzoek kon ook de koolzaadpers worden opgespoord. Zes boeren, die koolzaad geleverd hadden, kregen een proces-verbaal, evenals de in Rotterdam' wonende opdracht gever, Twee jongelui, die den trein hadden ge mist, begaven ?ich 's avonds te voet van En schedé naar Hengelo langs de spoorlijn. Dicht bij huis moesten zij een viaduct passeeren Zij bemerkten door de duisternis niet dat tusschen de spoorlijnen een opening was, waardoor beiden vier meter omlaagstortten. De 18-jarige S. viel op een trottoirband en overleed kort daarna. De 19-jarige De V. werd met ernstige kwetsuren in het zieken huis opgenomen. Te Amstelveen is een personenauto op den onbewaakten overwec aan den Molenweg door den trein gegrepen en 40 M. meege sleurd. De bestuurder K.C.H. Koorstra uit Amsterdam kreeg ernstige hoofdwonden en zwaar inwendig letsel. Zijn 13-jarig zoontje werd licht gewond. Tot directeur van het algemeen provin ciaal stads- en academisch ziekenhuis te Gro ningen is benoemd de heer h. K. W. Wrede, arts voor tropenziekten en inspecteur van den Raad van Arbeid te Leiden. HEFFING VAN OPCENTEN DOOR DE PROVINCIE Blijkens een in de Staatsedurant gepu bliceerde beschikking van de Secretarissen- generaal van de departementen van Bin- nenlandsche Zaken en van Financiën wordt aan de provinciën bevoegdheid verleend op de hoofdsom der personeele belasting ten hoogste 50 ODcenten te heffen. Deze opcen ten worden op alle aanslagen tot een gelijk getal geheven. Voorts is het getal der op centen, dat de provinciën ten hcogste mo gen heffen op de hoofdsom der grondbelas ting, verhoogd tot zestig. Burgerlijke Stand. BEVALLEN: 29 Aug.. A. M. Jansenvan Op- zeeland. d.; 31 Aug., L. J. AponSebas, d.; A. C. JacobsAarden, d.; A. M. C. Hurkmans—van Kessel, z.; E. M. van der VeenHarder, z.; C. M. HappelBezooijen, z.: M. H. A. Ipenburg— Erkens, z.; 1 Sept., G. M. van EijkRoos. d OVERLEDEN: 30 Aug., J. P. Hendriks. 55 j., Gasthuislaan: 31 Aug., J. de Kok. 66 j.. Aör. Loosjesstraat; J. C. M. van Vliet, 7 mnd., Kam perlaan. De strijd bij Salamaua. Naar het Japansche hoofdkwartier mede deelt. zijn bij de gevechten bij Salamaua op Nieuw-Guiriea 5600 vijandelijke soldaten gesneuveld. De Japansche luchtstrijdkrachten schoten boven Nieuw-Guinea en Nieuw-Georgië se- deert 30 Juli 358 vijandelijke vliegtuigen neer. In het legerbericht van generaal Mac Ar thur wordt medegedeeld, dat de Geallieerde strijdkrachten op Nieuw Guinea in den sec tor van Salamaua iets moesten terugtrek ken. Tevens wordt de landing van Ameri- k&ansche troepen op het eiland Arundel (bij Nieuw Georgië) gemeld. De Amerikaansche landingstroepen, aldus het communiqué, zijn bij deze operaties niet op Japanschen tegenstand gestuit. HEEMSTEDE ONDERTROUWD: W. F. v. d: Lek en B. Boeijinga. GETROUWD: S. Spruijt en B. E. Visser BEVALLEN: J. B. Keur—Görtz, d.; E. H. de KruijffAupers, z.; J. M Huberde Jonge. d. OVERLEDEN: B. J. Rijnsdorp, 76 j. wedn.; J. Vogthenrieh, 92 j., wed. Huisman. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. NATTE PULP. Veehouders/niet bietenleveranciers kunnen bij hun P.B.H. een bestelbon voor natte pulp aan vragen. Deze bestelbonnen moeten vóór 15 Sept. 1943 in tweevoud ingevuld door den veehouder bt) den betreffenden P.B.H. zijn Ingeleverd. Bij het invullen der bestelbonnen moet de volgende norm in acht worden genomen: Ten hoogste 2000 kg. per jaar per stuks rundvee van 1 jaar en ouder vol gen het bedrijfsmaximum par l Dec. 1942 en 2000 kg. per jaar per paard van l jaar en ouder vol gens de registratie van 2 Mei 1943. Er wordt niet voor ingestaan, dat alle bestelbonnen worden ge honoreerd. Bestelbonnen, die na 15 September 1943 in het bezit van den P.B.H. komen worden niet meer ln behandeling genomen. Ambten., die wenscht te hu wen, zoek Pin H'lem of omg. Woning of ged. van Woning met gebr. van keuken. Br. no. 717 Bur. van dit blad. Jongelui die w. te trouwen zoeken WONING of gedeelte van Woning in Haarl. of omg. Brieven onder no. 716 Bureau van dit blad. ZIT-SLAAPKAMER met pension gezocht door Heer. Brieven onder no. 710 3ureait van dit blad. 2 Heeren zoeken 2 gemeubil. ZIT-SLAAPKAMERS met pension. Liefst omgev. Station H'lem of Bl'daal. Br. no. 715 Bur. van dit blad. Gevr. door Dame. b.b.h.h. Ongem. ZITKAMER en Sl.kamertje met bediening of vol pension, omtr. Ko ninginneweg. Liefst bij part. Br. no. 718 Bur. van d. blad. Gevraagd door burger Echtp. van middelbaren leeftijd ZIT- EN SLAAPKAMER event. Zif-Sl.kamer met keu kengebruik. Br. no. 721. Te huur gevraagd: kleine MIDDENSTANDSWONING Etage of eenige Kamers niet keuken, bij voork. H.-N. Bp. no. 724 Bur. van dit blad. RUILEN Aangeb. een paar zw. Moliè res voor oudere Dame, m. 39, tegen zw. D.pumps, half h. hak, m. 39. SEYLHOUWER, Rijnstraat 51, Heemstede Telefoon 29992. Woningruil Haarlem-Zwolle Door Rijks-ambten, aangeb. te Zwolle mod. Won. in Wip strik, met v. en a. tuin met achteruitgang, kr. en s., kel der en keuk., steenen schuur, 4 sl.k., balkon en zolder. Ge vraagd soortgel. Won. te Haarlem of omg. Ruil in eig. of ev. alleen huur. Brieven met s.v.p. omschr., z. m. prijs en mogelijke datum van ingang, onder no. 736 Btireau van dit blad. Te koop een juweel van KONIJNENHOK (6-deelig) f 75; 3 pracht konijnen, gr. soort en eenige huiven voor hokken, totaal f 2,50. MUL DER, Borskistr. 22, Haarl.- Noord. Na 6 uur. HUIS TE KOOP GEVR. te Haarlem of Heemstede, eveneens een stuk grond. H. Smorenburg, Makelaar, Heemstede, Tel. 29366. Verpleegster vraagt van par ticulier 'n goede DUITSCHE PIANO te koop. Br. m. prijs en merk aan WALTER, Hooimarkt no. 24. Te koop gevraagd een 1ERSCHE SETTER (reu), ca. 2-3 j., goede afst. Br. met prijsopg. aan Mevr. MOLIER, v. Blankenburgstr. no. 87, Den Haag. TE KOOP GEVRAAGD: Brahms I, Brahms II, Schu. mann I, Schubert I, alle hohe stimme. Mevrouw Fie- deldey, Faradaystraat 7. TRANSPORTBEDRIJF in Haarlem of omg. te koop gevraagd, event, ook stilge legd bedrijf of ruilen tegen bedrijf in N.-B. Brieven aan HORST, Burghstraat no. 3, Eindhoven. NAJAARSMANTEL zw., voor Dame op leeft., m. stof, o. kw., m. 44, f 60. H. v. KRIMPEN, Pieter Kiesstr. no. 59 rood. Na 6 uur. Aangeboden prachtige, wei nig bespeelde BECHSTEIN -VLEUGEL f3750. BOS, Overtoom 556 huis, Telef. 87793, A'dam. Aangeb. zwaar Old Finish HUISKAMER, o. kw., f 1500. Heerenk., best. uit Bureau- Ministre m. st., boekenkast, 4 fa ut. en tafeltje f 1100, zeer gesch. voor salon, ook ge deeltelijk en eenige 1-pers. kap. bedden v. f 70 tot f 120, alles in pr.-staat. Rupprecht, Marnixstr. 79, H.-N. Na 4 u. Aangeboden: ijzersterke HOUTEN HANDKOFFERS Vraagt prijs, of bemonst. of ferten. Brieven onder no. 607 Bureau van dit blad Te koop aangeb. z.g.a.n. Groen leeren JASJE m. 40-42, f55. KOOY, Kle verlaan 133. HUIS IN AERDENHOUT of Bloemendaal te koop of te "huur gevraagd. Event, ook ruilen tegen modern Huis te Eindhoven. HORST, Burgh straat no. 3, Eindhoven. Chemisch Laboratorium, Ra penburg 30, Leiden, vraagt ter overname LAB. INVENTARIS Bunsenbranders, drievoeten statieven, glazen trechters enz., ook kleine partijen. DE POST Geeft de hoogste waarde voor Uw Meubelen, Zolder- opruimingen, Antiek, Perzi sche kleeden. kachels, for nuizen, enz. ZIJLSTR. 51, H. ZOETESTR. Telefoon 21670 BESTEL Haard- en Kachelblokken en Aanmaakhout, bij 'WIJK Rozenprieelstraat 52 rood.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 3