Ambtenaar van het O.M. Verduisterde gelden van den Staat. Q& Q\ Of *U±4H. ADELAAR ZEEPFABRIEKEN i Drie jaar gevangenisstraf geëischt. f „Het is wel een buitengewoon treurige zaak, welke deze rechtbank -thans te be rechten krijgt, n.b die van een ambtenaar van het Openbaar Ministerie, die zich aan de gelden van den Staat heeft vergrepen. "Wat moet het Nederlandsche volk wel den- ken van personen, die op zulk een tragi sche wijze den goeden naam van de rech terlijke macht in Nederland door het slijk halen". Deze woorden, gesproken door den president van de Utrechtsche rechtbank, waren gericht tot den 27-jarigen verdach te, mr. dr. C. H. Pastoor, laatstelijk ambte naar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht te Utrecht, thans in deze functie geschorst, aan wien ten laste was gelegd, het verduisteren van gelden van den Staat. Verdachte, die sinds eenige weken gedeti neerd is liet als ambtenaar verschillende per sonen. Üie iets hadden misdreven, bij zich op het parket komen om eens nader over die of gene overtreding te spreken. Wanneer het teoover was. bepaalde mr. P de straf van de voor hem verschenen personen z.g. om hun zaak met geld af te koopen Inplaats dat de kwestie van de beschikking als te doen ge bruikelijk is, werd geregeld via de griffie, inde de ambtenaar van het O. M. zelf het be drag dat hij 'als boete had opgelegd, stortte daarvan een klein gedeelte op de giro van de griffie, en stak de rest. zoowel groote als kleine bedragen in zijn eigen zak. Verdachte, die een zeef timiden indruk maakte, erkende in groove trekken het hem ten laste gelegde en vertelde, onderbroken door hevig gesnik, van zijn moeilijke jeugd. Hij verklaarde het verduisterde geld op zijn spaarboekje te hebben gestort, omdat hij een paar centen wilde oversparen voor zijn toe komst. Requisitoir. Nadat eenige getuigen waren gehoord en uit een psychiatrisch rapport was komen vast te staan, dat verdachte volkomen toereke ningsvatbaar was, hield de Officier van Ju stitie, jhr. mr. Quintus zijn requisitoir. Spre ker zeide, dat de rechters in hun loopbaan niet of heel zelden een dergelijke zaak te berech ten zuilen hebben gehad. Wat deze zaak be treft. verdachte heeft toegegeven wat hem is ten laste aangerekend. Hij heeft als ambte schappij. Verdachte was en is, aldus spreker, naar va:, het OM. gelden van den Staat ver- «ehter ten voilé toerekenbaar. «üuisiterd. Hierop staat wettelijk een maximum straf van 8 jaar. Verdachte heeft zich in zijn functie van ambtenaar van het O M., waartoe hij in Nc-vember 1942 was benoemd, volkomen misdragen Hij heeft misbruik gemaakt^van zijn positie en door hem vastgestelde bedra gen, vaak na eenige gemarchandeer, zijn door hem persoon^jk ontvangen Als vertegenwoordiger van het O.M. dient men volkomen te vertrouwen te zijn. Hij die dit in hem gestelde vertrouwen beschaamt en op het O.M. de meest ernstige smet werpt die denkbaar is de eerbied en het ontzag van de justitiabelen voor het O.M. aan het wankelen brengt en naar beneden haalt, dient in het algemeen belang, dat van het O.M. en «als zoodanig van de rechterlijke macht in het bij zonder, de scherpte van het zwaard van Vrouwe Justitia in al haar hardheid te ge voelen. Het Nederlandsche volk in al zijn geledingen is er trotsch op, een rechterlijke.macht te be zitten, die onkreukbaar is en deswege een roen-. en traditie heeft, die zijn weerga niet kent. Men kan zeggen, dat de rechterlijke macht niet met haar tijd is meegegaan en meerendeels gevormd is uit de bezittende klasse. Men kan hierover van meening ver schillen. Doch welke bezwaren men ook heeft tegen de rechterlijke macht in Nederland, één ding staat boven allen twijfel verheven, zij behoort onkreukbaar te zijn en is dit ook. -Zware verantwoordelijkheid. Maar de verantwoordelijkheid van verdach te is nog zwaarder, daar hij sympathiseerend lid van de N.S.B. was en als drager van en strijder voor de nieuwe orde de bijzondere aandacht had van dat deel van ons volk, dat vijandig staat tegenover die orde. Wanneer dezulken zich misdragen, treft in zijn gevol gen hun wangedrag de Nederlandsche socia listische beweging en het nationaal-socialis- me mede. Verdachte behoort, naar sprekers meening, dan ook tot diegenen, over jvie de Führer in ,,Mein Kampf' zegt: „Hoemeer postjes, en baanties een beweging te vergeven heeft, des te grooter zal de toeloop van minderwaard: gen zijn, totdat deze politieke gelegenheids arbeiders hun partij, die oorspronkelijk suc ces had, tenslotte dermate overwoekeren, dat de oude rechtschapen strijder zijn beweging niet meer terugkent en de nieuwaankomenden beslist geen prijs meer stellen op zijn aan wezigheid, omdat zij hem lastig en ongeschikt maakt". Verdachte heeft de brutaliteit gehad zelfs het verweer te voeren, dat hij de door hem verduisterde gelden weer als gewetensgeld terug zou storten, zoodra hij benoemd zou worden tot substituut-officier van justitie, welke benoeming, volgens hem, wel spoedig zou volgen en om er nog een schepje boven op te doen is van zijn zijde zelfs het verzoek tot den secretaris-generaal van justitie ge richt zijn zaak te wnlen doen seponeeren en toen dit geen effect had, zijn zaak met geslo ten deuren te willen doen behandelen, alles zoogenaamd in verband met het algemeen be lang. Dit is de brutaliteit en onbeschaamdheid ten top gedreven. Juist het algemeen belang eiseht, dat zaken als deze in het volle licht der openbaarheid behandeld worden. De zaak- Oss was het Nederlandsche volk al te veel. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem (afw.). Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer. H'stede. Buitenland: J. C. van der Laag, H.stede (afw.). Haagseh Redacteur: B. Korsten, If.stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. V Bharsr-I. Santpoort. Advertenties: W. van Oioihcii. 1«ie ftegen wimpels wapperen van den Flak- stand van het Duitsche vrachtschip in de Middellandsche Zee. Negen maal bleef de boordflak overwinnaar op een vijand, die meer dan eens met 20-30 torpedo vliegtuigen en bommenwerpers het schip aanviel. (PK Essig Wb/C.N.F. P. c) President: „Laat u de zaak-Oss s.v.p. rusten, die heeft afgedaan. De Officier, voortgaande: „Het nationaal socialisme behoeft niet bang te zijn voor zijn prestige, wanneer lieden als deze het in den rug aanvallen en het ter verantwoording roepen. Het nationaal socialisme behoeft geenszins de openbaarheid te schuwen. Zij. die de nieuwe orde veroordeelen, kunnen er van verzekerd zijn, dat zij wellicht in een bevoorrechte positie verkeeren, boven de dra gers van de nieuwe orde wanneer dezen en de laatstgenoemden in welk opzicht dan ook, zich vergrijpen,. Men dient dit wel te be denken De officier besprak hierna aan de hand van het uitgebrachte psychiatrisch rapport, den persoon van verdachte. Spreker kwam tot de conclusie, dat men ffi verdachte te doen heeft met een a-sociaal misdadig en erfelijk belast persoon, die gevaar oplevert voor de maat- Hij heeft aan den psychiater verklaard, dat hij streng was voor anderen, maar in dé eerste plaats streng voör zichzelf. In zijn ambt was hij. inderdaad streng voor anderen, over dreef dit zelfs zoo, dat, wanneer hij moest optreden tegen personen, die wegens te licht broodbakken of vöor het knoeien met melk terecht moesten staan, niet alleen een zware straf eischte, maar tevens in ernstiger ge vallen er voor zorgdroeg, dat dergelijke per sonen rïaar Duitschland uitgezonden werden Indien hij streng voor zichzelf was geweest zou hij hier thans niet terecht staan, in ieder geval een andere houding hebben aangeno men. Hét zal hem, gezien zijn eigen uitspraak, derhalve piet verwonderen, wanneer de rechtbank en ik streng voor hem zijn, doch daarbij een rechtvaardige strengheid betrach ten. De ernst van het feit, zooals dit door deze verdachte in zijn functie is gepleegd, de eer van de rechterlijke macht en tenslotte in het bijzonder het algemeen belang, waarbij ik de politiek nog buiten beschouwing moet laten, daar een rechtbank niet een partijge recht is, eisch ik een strenge straf Verzach tende omstandigheden zijn hier niet aanwezig De verduisteringen hadden niet "plaats uit dadelijk geldgebrek. Immers het ontvreemde geld werd op de spaarbank gezet. Ook al wa ren verzachtende omstandigheden aanwezig dan werpen zij weinig gewicht in de schaal tegenover de ernst van het door verdachte gepleegde misdrijf. Aan het einde van zijn requisitoir eisch te de officier van justitie een gevangenis straf voor den tijd van drie jaar, met aftrek van de voorloopige hechtenis, ont zegging van het recht om eenig ambt te bekleeden bij de rechterlijke macht ge durende acht jaar en verbeurdverklaring van het in beslag genomen Rijksspaarbank boekje. De verdediger mr. Wierda, vroeg op juri dische gronden vrijspraak. Pleiter zeide voorts o.a. dat in deze zaak beweerd is, dat ver dachte een a-sociaal mensch, zelfs een mis dadig wezen is, dat erfelijk is belast. Maar waarom, aldus spreker, heeft men dat niei gezegd toen hij benoemd moest worden Deze man is een eenvoudige hardwerkende jongen, ze er ambitieus, die naast slechte eigen schappen ook goede kwaliteiten bezit. Hij wilde graag een beetje de baas spelen. Zijn juridische capaciteiten liggen ver boven het middelmatige Zijn carrière i? gebroken, hoe deze zaak ook voor hem afloopt. Bovendien lijdt hij aan een ernstige hartkwaal. Alles bijeengekomen, luidde sprekers conclusie, dat verdachte op juridische gronden moet worden vrijgesproken, terwijl hij in het andere geval de uiterste clementie bepleitte. De rechtbank zal op 21 September uitspraak doen. DRAAIMOLEN OP HET TEYLERPLEIN. Naar wij vernemen heeft de burgemeester van Haarlem een kermisexploitant toestem ming gegeven van Zaterdag 11 tot en met 19 September a.s. een draaimolen voor kinderen te exploiteeren op het Teylerplein. GEVONDEN VOORWERPEN. Autoped, Bureau van Politie. Smedestraat 9; broche, Hoederdos, Lange Begijneslraat 14; broche, Weijlanfl, Molukkenstraat 52; bril, Bak ker, Graaf van Wiedstraat 11; geld, Posluma, Kampeistraat 3; hoes, Hennipman, I.eidsche- vaart 252; horldige, Bruining, Hyacinthenlaan 2; mantel, Groen, Gen. Cronjéstraat 143; manchet knoop. v. Duyn. Thomsonlaan 48; mutsje, Schef- fer, Jansweg 18; penningen, Halderman, Rozen- prieelstraat 43 zw.; portefeuille met lnh„ De Gier, Reek 10, Bennel,roek: schoen, Termaat, Delftstrakt 16; vulpotlood, Does, Spaarne 106; stofzulgerzak, Gigengack, N. Groenmarkt 7. Inzameling van eikels, kastanjes en beukenootjes. Voor eikels wordt 10, voor kastanjes 4 en voor beukenootjes 30 cent per k.g. betaald. Nog luttele dagen en de kastanjes, eikels en beukenootjes zullen vallen. Ook dit jaar is de I inzamelipg van deze vruchten, die, hetzij direct, hetzij indirect, voor onze voed selvoorziening van belang zijn, van rijkswege geregeld. De inzamelingsactie, die onder leiding staat van het Aan- en Verkoopbureau van Ak kerbouwproducten (A.V.A.) Bezuidenhout- scheweg 15, 's-Gravenhage, heeft het vorige jaar zeer bevredigende resultaten opgeleverd. Helaas staat de oogst van de beukenoten er dit jaar minder goed voor want het dreigt een slecht beukenotenjaar te worden, in te genstelling met 1942. Moge daarom een groo ter aantal rapers, die intensief zoeken, voor voldoende tegenwicht zorgen. Eikels en kastanjes beloven een vrij goeden oogst. De verwachting is, dat de eikels reeds om streeks 15 September zullen gaan vallen. De rapers ontvangen voor de eikels tien cent, voor de kastanjes vier cent en voor de beu kenootjes dertig cent per K.G. Ieder, die wil, kan aan de actie meedoen. Vergunning is er niet voor noodig en voor het vervoer en de aflevering aan den agent van hoeveelheden kleiner dan 50 K.G. behoeven geen formali teiten in acht te worden genomen. De vruch ten moeten zoo droog mogelijk zijn en vrij van doppen of bolsters, zand; steenen en ander vuil. Het land is voor de inzameling weer ver deeld in tien districten, met elk een hoofd agent aan het hoofd. Een officieele publicatie, elders in dit blad opgenomen, vermeldt de namen en adressen dezer hoofdagenten. On der goedkeuring van het A.V.A. zullen zij agenten aanstellen. Als agent kunnen fungee ren personen, die in zekere mate van de producten op de hoogte zijn en over vol doende opslagruimte beschikken. Wie agent wil worden, moet zich niet met het A.V.A.. maar met dep hoofdagent, van de streek, waar hij woont, in verbindiing stellen. De bezitters van afgesloten, particuliere terreinen zijn verplicht om, zoodra de hoofd agent dit eischt, de vruchten aan den plaat sélijken agent af te leveren. Wenschen de grondbezitters die niet zelf te laten verzame len, dan moeten zij toestaan, dat rapers, door den agent aangewezen, de eikels, kastanjes en beukenootjes zullen verzamelen. Sterfdag Peter Ton herdacht. Te 's Gravenhage is gisteren op de be graafplaats Nieuw Eik en Duinen de sterf dag van Peter Ton herdacht. Nadat kransen van den commandant van de W.A. van het vendel Peter Ton en den Nationalen Jeugdstorm op het graf waren gelegd, sprak' banleider Henken. Hij bracht den dood van Peter Ton in herinnering als eerste bloedoffer der Beweging. Ook thans tiert de sluipmoord welig, zoo zeide spi\, maar als men denkt hiermede de kracht van de Beweging te breken of verwarring te stichten, dan vergist men zich. Vervolgens sprak banleider Van der Hout. Hij hekelde scherp den sluipmoord, die thans door verblinde„volksgenooten wordt aangewend om de kracht van de Beweging te breken. Moord noch iets andersjzullen ons kunnen breken, zoo besloot spr. Hierna.werd het appèl gehouden, waarna langs het graf werd gedefileerd.. KORT NIEUWS De politie heeft bij Oosthuizen 40 liter jenever in beslag genomen, die zonder ge- leidebiljet werd vervoerd. De drank bleek ongeveer 50 pet. methyl alcohol te bevatten en was door den arbeider B. te Enkhuizen ten nadeele van een fabriek, waarin hij werkte, ontvreemd. Hij had den drank aan een te Volendam wonenden caféhouder voor f 1000 verkocht. Den laatsten tijd werden vele fietsen ver mist. welke met bestemming Rotterdam aan de Ned. Spoorwegen ten vervoer waren ge geven. De Rotterdamsche politie heeft thans twee personen, vader en zoon, aangehouden, die talrijke fietsen 'gestolen hebben De zoon. die in dienst was van de spoorwegen, be waarde reeds gebruikte rijwielkaarten met bijbehoorende regu's, zocht op de perrorts de beste fietsen uit en voorzag die van een ge bruikte rijwielkaart. Het regu gaf hij aan zijn vader, die aan de stalionsstalling^-de fiet sen afhaalde en de karretjes later verkocht Te Helmond heeft de echtgenoote van den heer G. Smets uit Neerkant (gemeente Deurne) het leven geschonken aan een "drie ling. v Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement, van Opvoeding. Weten scYiap en Kuituurbescherming, is de hoog Ieeraar ir. J. Muysken voor het studiejaar 19431944 benoemd tot rector-magnifieus der Technische Hoogesq^iool te Delft. Te Zaandam heeft een felle brand ge woed in de zeepfabriek Victoria van de firma Hees. Het middencomplex van de fabriek, waarin grondstoffen en papier lagen opge slagen, brandde geheel uit. De oorzaak is ver moedelijk broeiing van een partij grond stoffen. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Borculo heeft een felle brand ge woed in het hoofdgebouw van de Leostichting, de- bekende opvoedingsinrichting. Het gelukte den zijvleugel te behouden. Het hoofdgebouw brandde geheel uit. Te 's-Gravenhage heeft de politie een inval gedaan in een perceel in de Molenstraat. In beslag genomen werden twee distilleer- toestellen en een hoeveelheid spiritus en ster- H.H. Kappers, Drogisten, enz. levert zoo spoedig mogelijk de Scheerzeepbonnen S in, want ook de grossiers moeten op bunieurt deze bonnen tijdig inleveren. FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsche Rechtbank heeft op Dinsdag geen faillissementen uitgesproken. Op grond van verzet werden vernietigd de vorige week. uitgesproken faillissementen van: De Handelsvennootschap onder de firma C. de Heer Zoon, grossierderij in groenten, fruit en aardappelen, gevestigd em kantoorhoudende te Zaandam. Wilgenstraat en nare firmanten M. de Heer en C J. de Heer. Curator Mr. J. G. Bet- tink te Haarlem. Recht er-Commissaris Mr. J. H. P. E. Mijnssen te Haarlem. i Voetbal Dé Kessler overleden. Te Bilthoven is n^ een korte ongesteldheid op 52-iarigen leeftijd overleden dr. mr. J. H. H. Kessler, in de sporotwereld beter bekend als Dé Kessler. Vooral op sportgebied heeft de overledene zich grooten naam weten te verwerven. Reeds als jonge knaap speelde hij voor H.V.V., waar hij spoedig opklom tot het eerste elftal. Óp 17-jari- gen leeftijd werd hij in het Nederlandsche elf'al gekozen voor den wedstrijd tegen België op 21 Maart 1909 te Antwerfpen. In totaal heeft hij 21 1 maal voor het Nederlandsche elftal gespeeld. Hij maakte ook deel uit van de ploeg, die 24 Maart 1913 met 2—1 van Engeland won. Van 1907 tot 1923 heeft hij voor H.V.V. gespeeld in 237 wed strijden, waarin hij 184 doelpunten maakte. Niet alleen óp het gebied van voetbal trad hij naar voren, hij was ook beoefenaar van andere takken van sport, o.a,. cricket, tennis en hockey Tal van internationale cricketwedstrijden werden door hem gespeeld, zoodat hij op een schitterende cricketloopbaan kon terugzien. Jaren lang was hij de houder van het hoogste persoonlijke totaal met 224 not out. Ook hockey en tennis werden door hem beoefend en Kessler was een van de weinige sportlieden, die kampioenswedstrijden hebben gespeeld in drie verschillende takken van sport. Bovendien beoefende hij de golfsport en was hij een bekend automobieltourist. De crematie is bepaald op Vrijdag a.s. na aan komst van trein 12,49 uur te Westerveld. Kaatsen WEDSTRIJD „FRISIA". De laatste wed strijd in dit seizoen van ..Frisia" werd in com petitieverband gespeeld, hetgeen voor de meesten een te zware strijd werd. De parturen waren als volgt saamgesteld: 1. VisserDe Vries—Hoek stra; 2. Broersma—Zwierv. d. Velde; 3. Wijten- bergJPongsmaVos; 4. De Haanv. d. Geest Oosterdijk; 5. WiardaHiemstraS. de Vreeze. Tenslotte werd om den'len prijs gekaatst tus- schen de nos. 2 en 3, waarbij Wijtenberg c.a, geen voet aan den grond kregen en met 51 en 6—2 werden verslagen. De le prijs werd gewonnen door Broersma Sr.Zwier—v. d. Velde. De verdere uitslag is no. 3 en 5 elk 2 gewonnen partijen. Deze parturen zullen Donderdagavond om den 2en prijs spelen; de no. 1 en 4 verloren 3 partijen. De prijs voor de meeste bovensla- gen werd gewonnen door Wijtenberg (4 boven slagen). Als men weet dat deze speler achterin staat, beteekent dit een moöie prestatie. Korfbal. OOSTERKWARTIER WINT TE ALMELO DEN 1 STEN PRIJS. Van de 9 deelnemende 1ste klas- 12-tallén. verdedigde Oosterkwartier de eer van het westelijk korfbal. Hoewel met verscheidene reserves werd ge speeld kon H.K.C. uit Hengelo niet verhinderen dat in 2x15 minuten 6 doelpunten tegen de ploeg werd gemaakt daartegen zijer zelf maar één kon stellen. Oranje Zwart moest met 13—0 zijn meerdere in Ooslerkwartier erkennfen. waardoor de Haarlemmer» zich in de finale plaatsten in aid. A. In de halve competitie om den len en 2en 1 en 3en prijs speelde O.K. tegen Z.K.C. nadat Z. K.C. met 60 van Naas gewonnen had. In een goeden wedstrijd kon ook Z.K.C. 't niet tegen de Haarlemmers bolwerken en verloor met 2—het geen voor Z.K.C. een goede prestatie was. Daar na moest Naas in z'n laatsten wedstrijd ook voor de Westelijken zwichten, n.l. met 7—0, waardoor Oosterkwartier met £8 doelpunten voor en 1 te gen beslag legde op den eersten prijs, 2 Z.K.C. en 3 ^"ïaas. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. ff» 6.45 Kinderkoor. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15' Orkest Frederic Hippmann. 7.40 Sportnieuws 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.10 Orkestconcert. (8.45—8.50 Voor de (huis vrouw). 9.00 Godsdienstige uitz. 9.15 Pianocompo sities. 9.45 Orkest Otto Hendriks. 10.00 Voor de vrouw. 10.30 Hongaarsch orkest Bandi Balogh. 11.00 Voordracht. 11.15 Orgelconcert en zang. 12,00 Almanak, 12.15 Theo Uden Masman. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 MelQ- disten, solisten en gram.muz. 14.00 Lezing over Houston Stewart Chamberlain. 14.15 Sopraan, te nor en .orgel. 15.00 Fluit en piano. .15.30 En hier is de koffergramofoon. 16.00 Orkest Otto Hen driks. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Amusementsorkest en solist. 17.30 Departementen houden spreekuur. 17.40 Amusementsorkesten solist. 18.00 BNO Persoverz. 18,05 Het groote Omroeporkest. 18.45 Brandende kwesties. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel v, d. dag. 19.15 Ned. orkestwerken door Ned. orkesten. 20.00 Als de bladeren vallen. 20.25 Ned. orkestwerken door Ned. orkesten. 22.1b af all an piano. 22.00 BNO Nieuws. Van 22.15 af alleen vfcor de Radio-Centrales. 22.15 Onbekend maakt onbemind. 23.0024.00 Licht orkestconcert. HILVERSUM II, 301-5 M. 17.00 Kamermuziek. 18.00 Omroep Harmonie or kest. 18.45 Zweedsche manenkoor ,,De Svenske". 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Krontjongorkest. 19.30 Musette orkest, solisten ken dfank. De 28-jarige bewoner van het en orgel. 20.15Reportage. 20.30 Omroeporkest. pand, H. G. K. werd aangehouden en boven dien nog geverbaliseerd wegensdiefstal van gas, dat hij buiten den meter om betrok. De bolitie te Eindhoven is een uitgebrei de handel in zoetstof op het spoor gekomen. In deze zaak waren een zestal Amsterdam mers en Eindhovenaren betrokken, tegen wien proces-verbaal is opgemaakt. Bijna 1300 liter zoetmiddel kon in beslag genomen wor den. 1 21.15 Dick Willebrandts en zijn dansorkest en solisten. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en actueele beschouwing. Verduisteren: van 20.15 tot 7.00 uur. 9 Sept.: zon op 7.02, .onder 20.12 uur maan onder 0.55, op 17.22 uur 10 Sept.: zon op 7.03, onder 20.10 uur maan onder L55, op 18.15 uur

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2