AKKERTJES De militaire beveiligingen aan de Westkust. P1Jfl KORT NIEUWS Uitreiking distributiebescheiden. SPORT EN WEDSTRIJDEN Verduisteren: van 19.45 tot 7.15 uur Wonder van beton en staal. Langs de Westkust van Europa van Noord tot Zuid is een kunstwerk van staal en beton tot stand gebracht, dat de grootst mogelijke veiligheid biedt tegen een eventueele landingspoging der Anglo- Amerikaansche machten. Dit was de conclusie, na een bezoek, dat enkele Nederlandsche journalisten, onder wie een redacteur van het A. N. P., heb ben gebracht aan een groot gedeelte van de verdedigingswerken langs de Fransche en Belgische kust. Inderdaad kan ten aanzien van den Atlan- tik-wall gesproken worden van een grootsch en machtig bouwwerk, een hechten verdedi gingsmuur. uit oorlogsnoodzaak opgetrokken ter beveiliging van Europa tegen de thans nog mogelijke bedreiging uit het Westen. Als vanzelfsprekend moesten ook hier evenals we in ons eigen land hebben kunnen constateeren tot het bereiken van het groote doel: de beveiliging van Europa tegen de Anglo-Amerikaansche agressie, tal van met het normale strand- en kuurleven in ver band staande gebouwen en inrichtingen aan de militaire eischen worden opgeofferd, doch de tijd zal komen, dat Europa weer zichzelf zal zijn, dat, met den wederopbouw zal kun nen worden begonnen, en dan zullen ook zij, die thans nog mochten twijfelen aan de noodzakelijkheid of wensehelijkheid, doch vooral aa.n de doeltreffendheid van hetgeen thans hier tot stand is gebracht, inzien, dal dezë opofferingen niet te vergeefsch zijn geweest. Wat in deze strook in korten tijd is ge wrocht, dwingt bewondering af en schenkt een groot gevoel van veiligheid. Wij hebben ze van nabij aanschouwd: de vele rijen bunkers, de P.A.K.- en de Flak- stellingen, de M.G.-nesten, de infanterie- onderkomens, de zware artillerie-batterijen, de zeer sterke pantser-afweerstellingen en tal van andere moderne verdedigingswerken, welker technische bijzonderheden hier na tuurlijk, niet kunnen worden vermeld," maar waarvan wel kan worden medegedeeld, dat zij alle onderling op elkaar zijn afgesteld en daardoor het grootst mogelijke effect kunnen sorteeren. Overal waar we kwamen zagen we ons om ringd door goed gecamoufleerde stellingen van zwaar en metersdik beton, waaruit de vuurmonden welke niet veel goeds beloofden voor een mogelijke landingspoging, ons -tegen- grijnsden. Als het ware schouder aan schou der staan hier de verdedigingsobjecten van den meest onderscheiden aard opgesteld, op zichzelf in de flank weer gesteund door nog zwaarder batterijen en in den rug beschermd door steeds meer linies van afweermateriaal. Op deze wijze is een verdedigingsstelsel tot stand gekomen, dat een hooge mate van waarborg biedt voor de veiligheid van Europa. En nog altijd worden er nieuwe bun kers en stellingen bij gebouwd, om den gor del zoo deugdelijk mogelijk te doen zijn Wij hebben gestaan bij de plek. waar het vorig jaar op het strand een EngelsChe aan val op het svadje werd afgeslagen en ook bij de plaats 2 kilometer Zuidelijker, waar toen 180 man wisten door te breken, die echter ten deele werden vernietigd en voor de rest gevangen genomen. Een dergelijk „succes" was destijds mogelijk, omdat er toen nog zoo goed als geen verdedigingswerken aanwezig waren. Maar nu De vijand zal het ondervinden, ■wanneer hij aan deze kust, waar ter plaatse ook, opnieuw een landing zou trachten uit te voeren Dan zal de thans schijnbaar ingeslapen Onzichtbare muur van staal en beton in al zijn heftigheid losbranden en zullen de vijan delijke troepen groote moeite hebben tijdig een goed heenkomen te zoeken. Dan zal de gelegenheid geboden worden voor het daad werkelijk bewijs, dat deze wal is: een hecht bouwwerk ter beveiliging van"Europa. MOORDAANSLAG TE ZUIDHORN. Op 22 September is ter hoogte van het di stributiekantoor te Zuidfiorn een moordaan slag gepleegd op den opperluitenant der ma rechaussee, D. Klavers, afdeelingscommandant aldaar, aldus meldt het Nieuwsblad van het Noorden. Bij dezen aanslag is gebruik ge maakt van een vuurwapen. Beide daders, die ongeveer 30 jaar waren, zijn per rijwiel ver trokken. De heer Klavers bevond zich per rijwiel bij het distributiekantoor en werd dooi den op hem gepleegden aanslag zwaar gewond. is aan de gevolgen overleden. Het slacht offer laat een vrouw met een kind achter. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad* A Overmeer. H'stede Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede Haagsch Redacteur: B, Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W van Om men, Heemstede m Duldeloos WKBjtmaarniethul- peloos, mits 'AKKERTJES in huis. De AKKER TJES nemen wel niet de oorzaak, Maar wel die nare pijnen ver rassend snel en zeker weg. €l> Nederland ach» Pijnstiller Een inbreker, die door de recherche van Bussum naar 'n andere gemeente moest wor den overgebracht, heeft 'n brutaal staaltje uit gehaald. De arrestant werd door twee recher cheurs per trein weggebracht. Nauwelijks was de trein in beweging, of de arrestant verzocht even van het toilet gebruik te mogen maken. Dit werd hem toegestaan, doch inplaats vqn het toilet gebruik te maken, deed de arrestant alsof en toen de rechercheur zich omdraaide, meenende, dat de arrestant, veilig binnen was, deed deze de deur van het toilet weer open, ging snel de aangrenzende coupé binnen en voor iemand erop verdacht was. had hij de deur geopend en sprong uit den reeds met groote snelheid rijdenden trein. De recher cheur trok onmiddellijk aan de noodrem en zette, nadat de trein tot stilstand was gebracht de achtervolging in. Echter tevergeefs. De man is niet gevonden. Ook zoeken met speur honden was vergeefs. In den ouderdom vap 54 jaar is te Utrecht overleden dr. D. E. Bosselaar, rector van het Stedelijk gymnasium aldaar. De 'begrafenis zal a.s. Donderdag om 3 uur geschieden op de begraafplaats Rhijnhof te Leiden. Te Amsterdam werd in een tramwagen een 15-jarige scholier op heeterdaad betrapt bij het stelen van geld en tramkaarten, gebor gen in het daarvoor bestemde kastje. De jon gen was in het bezit van een sleutel, waar mede hij het kastje had geopend. Bij onder zoek in zijn woning, vond de politie nog ver schillende tramkaarten, van vorige diefstal len afkomstig. Een 13-jarig vriendje, dat zich ook met dergelijke praktijken ophield, werd eveneens aangehouden. Óok in zijn woning werd een aantal tramkaarten gevonden. Te Heerlen was op de staatsmijn Emma aan een onderdeel van een inrichting voor het reinigen van ketelwater een reparatie verricht waartoe de inrichting eenige uren buiten be drijf gesteld was. Bij het weder in bedrijf stellen is het onderdeel uit elkaar gesprongen Door de weggeslingerde stukken werden de op zichter A. R. C. Sterckel, de eerste machinist J Wöhler en de bankwerker W H Kisters, die zich in de nabijheid bevonden, op slag gedood. Te Udenhout is de zevenjarige Marietje van der Loo, die met enkele vriendinnetjes op een onbewaakten overweg aan het spelen was, door een trein gegrepen en gedood. De vrien dinnetjes bleven ongedeerd. De chef van het bureau Kinderpolitie te Amsterdam verzoekt de opsporing van Ferdi nand van den Braak, oud 18 jaar, die sedert 13 Sept. j.l. wordt vermist. Van den B. is pl.m. 1 65 M lang, heeft lichtblond haar, lichte brui ne oogen en een litteeken in den hals. Hij draagt een gestreept colbertjasje, zwarte broek lage zwarte schoenen en een zwart met wit gestreepte das. Te Amsterdam hebben inbrekers uit een pakhuis in de Spuistraat 24 karpetten en 5 rollen loopers, ter gezamenlijke waarde van f 2600 ontvreemd. Uit een kelder op de Prin sengracht, waar eveneens, een inbraak werd gepleegd, werd 400 liter sterke drank. w.o. 150 liter cognac, gestolen. De 77-jarige mevr. L A. Schaeffer-Ver- ton te Rotterdam is aangereden door een motorwagen van lijn 15 In ernstigen toestand werd zij naar een ziekenhuis vervoerd, waar zij kort na aankomst is overleden. Het onge luk is vermoedelijk te wijten aan de doofheid van de vrouw, waardoor zij het belsignaal niet heeft gehoord. BIJEENKOMST REPUBLIKEINSCH FASCISTISCHE PARTIJ. De Republikeinsch Fascistische Partij te Amsterdam heeft Zondag haar eerste bijeen komst gehouden, die zeer druk bezocht, werd. Na een kort inleidend woord van den plaat selijken leider der Republikeinsch Fascistische Partij te Amsterdam, kameraad Stefanelli. sprak de Landsgroepenleidér, dr. Rotelli, over zin en doel van den immer voortdurenden strijd der fascisten, die juist op dit moment met de grootste vastbeslotenheid moet wor den ter hand genomen. De naamsverandering der Fascistische Partij in Republikeinsch Fascistische Partij is niet slechts uiterlijk, zij brengt de nieuwe, groo- tere opgaven, die de Duce haar gesteld heeft tot uitdrukking, en de verplichting alle krach ten te geven aan de vernieuwing. De bijeenkomst, die ook werd bijgewoond door kameraden uit Utrecht en Arnhem, ein digde in een krachtige betuiging van trouw aan Duce en Führer. POSTZEGELS BUITEN GEBRUIK. Op 1 Januari 1944 worden de volgende post zegels buiten gebruik gesteld: zomerpostzegels 1938 (l'/a, 3, 4, 5 en I2V2 ctkinderzegels i938 (Vit, 3, 4, 5 en 121/? cent), legioenpostzegels 7'/s en 12V2 ct.) en de postzegels met opdruk „Europeesehe P.T.T. vereeniging 19 Oct. 1942", uitgegeven in 1943 (10 cent) VERBOD VAN ONGEWENSCIITE RECLAME De voorzitters van de, betrokken vak- en ondervakgroepen in den detailhandel hebben aan de bedrijfsgenooten een aanwijzing gege ven, waarbij het verbode# wordt in etalages handelsgoederen uit te stallen, die niet in den winkel voor onmiddellijken verkoop beschik baar zijn, noch ledig verpakkingsmateriaal van goederen, die niet voor onmiddellijken ver koop beschikbaar zijn, in etalages uit te stal len, tenzij dat materiaal voorzien is van de duidelijk leesbare aanduiding „ledig" of „uit sluitend verpakking" Deze aanwijzingen zijn op 15 September j.l. van kracht geworden, zoodat thans alle win- keiiers aan bovenstaande bepalingen (1e hand moeten houden. Bij niet-naleving kan een tuchtrechtelijke boete van maximaal 200.— opgelegd worden. Met de cont-role op de na leving der aanwijzingen is reeds een begin gemaakt. NEDERL. TOERISTENBOND A.N.W.B. In de Zaterdagmiddag te Amsterdam gehou den vergadering voor de aldeeling N.-Holland van den Nederlandscheii Toeristenbond A.N. W.B. werd aan de heeren J. P. L Hagen, mr. L. L. F. André de la Porte, J. L Tadema, H. D. Tjeenk Willink en W. G. Del Baere de on derscheiding wegens het 50-jarig lidmaatschap uitgereikt. Voor de uitreiking van dé distributie bescheiden is het morgen Woensdag de beurt aan de letter W. PETROLEUM VOOR KOOKDOELEINDEN. Van 28 September tot en met 19 November 1943 geeft elk der met „13" en „14" genum merde bonnen van de bonkaart „U 215" voor kookdoeleinden recht op het koopen van één liter petroleum^ „IK WEET SIGARETTEN TE KOOP". Een drie en dertig jarige los werkman ver voegde zich in Maart tot een inwoner van de binnenstad met de mededeeling, dat hij sigaretten kon koopen. Geld had hij niet vol doende en vroeg daarom 185.te leen; de leener zou dan de helft van de winst ont vangen. Deze had er wel ooren naar, doch enkele dagen later moest hij ervaren dat het geld voor andere doeleinden gebruikt was. De los werkman was n.l. een paar dagen op stap gegaan.Dergelijke verduisteringen had de man later weer gepleegd en thans is hij in voor- loopige hechtenis, in verband met een ver duistering van 5500. Maandag stond de los werkman voor den politierechter terecht, wegens verduistering van 185.overeenkomstig den eisch werd hij veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden. MET PROPJES GEGOOID IN DE TRAM. In de tram, welke 26 Maart j.l. van Leiden naar Haarlem reed, werd met propjes papier gegooid, waaraan zich een bewoner van Lisse en een zestien-jarige scholier schuldig maak ten. Eerstgenoemde maakte zich hierover boos en toen de jongeman bij de halte Koe- di^Ulaan de tram verliet, volgde de ander hem. Daarna ontstond een vechtpartij,-waar bij de scholier een klap met een sleutel op zijn hoofd kreeg. Wegens mishandeling had de bewoner van Lisse zich voor den politie rechter te verantwoorden, die een geldboete van 30.subs 30 dagen hechtenis oplegde PERSONALIA De heer T. Jansma, eandidaat der Ned. Herv. Kerk is -benoemd tot hulpprediker te Zutfen en heeft deze benoeming aanvaard. PROPAGANDA-AVON^ „SHOT" Onder groote belangstelling organiseerde de tafeltennisclub .Shot" Zaterdag j.l. in het ge bouw van den H.K.B. haar jaarfijkschen propa ganda-avond. Achtereenvolgens verschenen op het podium: het dansorkest van Nar den Har- togh met zijn solisten, het cabaretgezelschap „De Muggen", de conferencier Ton Romtaouts en het Hawaiiangezelschap „De Perkoetoets". Na 'de pauze trad „Conchito met zijn 1000 won deren" voor het voetlicht. De band zorgde voor een goede stemming, waarna het Ton Rombouts met zijn geestige en beschaafde liedjes niet moeilijk viel, de aanwezigen tot een groote fa milie te maken. „Spaansche Impressie", een so lo door Han Prinsen ten gehoore gebracht, was een uitstekend nummer. De exotische Perkoe toets ""oogstten een uitbundig succes. evenals „De Muggen" met hun scènes „Op het belas tingkantoor" en „Het is hier een beetje ge hoorig". Het laatste nummer voor de pauze, de door Band en Cabaret opgevoerde Show „De reis om de wereld" was wel het hoogtepunt van den avond. Conchito bleek een* toovenaar van groot formaat te zijn, zijn verschijnen uit het niet was b.v. een mystificatie van den eer sten rang. terwijl zijn vingervlugheid aan het Ongeloof el ijke grensde. PIANO-RECITAL WILLEM ANDRIESSEN Onder auspiciën van de Haarlemsche Orkest- Vereeniging zal onze oud-stadgenoot Willem Andfiessen een piano-recital geven op Donder dag 30 September in de Gemeentelijke Concert zaal. Willem Andriessen zal werken ten gehoo re brengen van F. Chopin, M. Ravel en R. Schumann. Wielrennen. HAARLEMMERS REDEN IN UTRECHT. - Het wieleFSeizoen in Utrecht is Zondag ge sloten. Bij de koppelwedstrijden werden PetersDe Best vierde en Van Bpheemen— Ooms zesde. Korfbal FRAAIE PRESTATIE VAN OOSTERKWAR TIER I. Oosterkwartier heeft na een zeer goeden en mooien wedstrijd van SVK met 5-2 gewonnen. Deeds na 10 minuten doelpuntte Hommers uit een strafworp, doch eenigen tijd later maakte v. d. Funk gelijk. Nog voor de rust doelpuntte mevr. Poelgeest-Handgraaf. Na de hervatting was Oosterkwartier veei sterker, en in betrekkelijk korten tijd stond Oosterkwartier door doelpunten van Starink en Drogtrop met 4-1 voor. Eerst hierna kon Bruinink van SVK tegenscoren, (4-2). Even voor het einde doelpuntte Hommers nogmaals, zoodat Oosterkwartier met 5-2 won. Sport Vereent trof het niet, dat zij tegen de ex- eerste klassers Sportief verloor met 1-3. Met rust was de stand reeds 1-2. Mqvr. Vink-v. d. Bosch doelpuntte voor Sport Vereent. Oos terkwartier 2 won van Blauw-Wit 2 met 4-3, nadat zij met rust een 2-0*achterstand boekte. HaarlemIndo 2 werd met 6-2 door Haarlem gewonnen. Voor de rust'zag het er niet naar uit, dat Haarlem zou winnen. Wel doelpuntte Zijlstra eerst, doch toen Indo gelijk had ge maakt, was dat twaalftal door beter rnidden- vakspel in de meerderheid. Eerst brachten T. Brouwer en H. Smits den stand op 3-1. Ook de daarop volgeride vakverwisseling was gun stig voor Haarlem. A. Steiger en H. Fabel konden reeds spoedig 5-1 maken. Eerst hierna scoorde Indo tegen, 5-2, doch nog kort voor het einde bracht Haarlem den eindstand op 6-2 T.H.B:—Landlust werd ook een overwin ning vopr de Haarlemmers. Ondanks dat T.H. B. slechts 11 spelers(sters) had, kon dc ploeg den wedstrijd door betere schotvaardigheid in haar voordeel mot 5-2 eindigen. SCHOOI.WEDSTRIJDEN Met toestemming van de Rijksinspectie voor lichamelijke opvoe ding organiseert de afd. Haarlem van den Ned. Korfbalbond op de Zaterdagen 2 en 16 Oct. schoolwedstrijden op het Gem. Sportter rein aan de Kleverlaan. Aan deze wedstrijden nemen de volgende scholen deel: Spagrne- school, Houtmanschool, v. Zeggelenschool, Tet- terodeschool, Bloemendaalsehe Sehoolvereeni- ging, U.L.O. 1, U L O. 2 en U.L.O. b. Aan de winnende twaalftallen zal een herinnering,s- diploma worden uitgereikt. Handbal. DAMES VAN CONCORDIA EN RAPIDITAS DEELEN DE PUNTEN. De plaatselijke ont moeting tusschen de beide eerste klasse dames ploegep Concordia en Rapiditas is geëindigd in een 3-3 spel en deze uitslag geeft zeker de verhouding goed weer. De elftallen speelden beneden hun kunnen, waaraan de minder gun stige weersomstandigheden zeker schuld had den. De Concordia-heeren leden tegen het hoofdstedelijke APGS een verdiende 10-4 ne derlaag, al moet gezegd worden, dat deze uit slag wel geflatteerd is. Als oorzaken van de nederlaag kunnen genoemd worden het betere spel in de voorhoede der gasten, die onder aanvoering van A. van Santen mooie breede aanvallen ondernamen met een snelheid, die op goede athletiektraining wees, terwijl ver der de Concordia-doelman weer eenige zwakke momenten had, waardoor de politiemannen op gemakkelijke wijze aan enkele doelpunten kwamen. In de tweede klasse gaf de ontmoe ting BatoBGV soms aardig spel te zien en hoewel de verhouding in het veld vrijwel gelijk was, behaalden de Bloemendalers toch een verdiende zege van 6-3. Ook de wedstrijd tusschen HOC en Ymond was niet van span ning ontbloot, hetgeen trouwens in de be nauwde 10-9 overwinning van de Haarlem mers wel tot uiting komt. Rapiditas maakte met de Ymond-reserves korte metten en stuur de hen met een 20-0 nederlaag naar huis, na dat de rust met -een 10-0 voorsprong .was in gegaan. Bij de dames behaalde BGV in den uitwedstrijd tegen Bato een 5-3 .overwinning, terwijl HOC met 2-0 over de Rapiditas reser ves zegevierde. De Velsensche dames bonden op eigen ter rein den strijd aan tegen OSS en behaalden een 3-0 overwinning, nadat de rust met blan ken stand was ingegaan. In de derde klasse luidden de uitslagen: HOC 2Bato 2 0-1. Ymond 2—BGV 2 3-0. Gymnastiek. VERGADERING K. T. K. Zaterdag ver. gaderdfe de Technische Commissie van den Kennemer Turnkring onder leiding van den heer B. J. Wiéland Los. Medegedeeld werd, dat de aanmelding voor de oefencursussen 41 dames en 17 hee ren uit S vereenigingen bedraagt. De eerste les wordt\a.s. Zondag' gehouden. De leiding berust bij den heer R. DI. Bloem met den heer J. J. v. Doorn als hulpleider. Voor de persoonlijke wedstrijden gaven zich 204 da mes en heeren op. van wie 116 voor het N. G. V. diploma le, 2e en 3e klasse en 88 voor het IC. T. K. diploma 3e graad. De wedstrij den worden gehouden op 7 November voor de dames 3de graad onder leiding van den heer IV. Marsman, op 14 November voor de dames 1 e, 2e en 3e klasse onder leiding van den heer C. Th. Smal, en op 21 November voor alle heeren onder leiding van den heer F. Bischot. Ook voor den wedstrijd in vrije oefeningen e.d. bleek de aangifte bevredi gend te zijn met 11 nummers uit 7 vereeni gingen. Deze nummers zijn van den meest uiteenloopenden aard, zoodat het geheel het karakter van een uitvoering krijgt. De 12e December werd hiervoor als datum bepaald en de leiding berust bij den heer J. W. Duijff Als T. C. afgevaardigden naar de studie-bij eenkomst van het N. G. V. in Alkmaar wer den aangewezen de heeren W. Marsman en C. Th. Smal. Als nieuwigheden op het tech nisch programma 1944 staan o.a. een spreek- en filmmiddag en voorturnlessen. Voorts zal gestreefd worden naar het houden in het lcringgebied van een nationale gymnastiek- gebeurtenis. Athletiek H. A. V. „HAARLEM". Zaterdag en Zondag j.l. namen de leden der H. A. V. „Haarlem" deel aan twee wedstrijden, n.l, te Amersfoort en Beverwijk. Te Amersfoort werd Zaterdag een Plantsoenestafette ge houden waaraan vele vereenigingen uit ge heel Nederland deelnamen, In de A-afdeeling werd deelgenomen door tien ploegen, waarvan de uitslag luidt: afd. A 1 Haarlem 7.28.7. 2. Haarlem 2 7.29.4, 3. Daventria (Deventer) 7.30.7. De winnen de ploeg bestond uit de loopers: v. Gog, V. d. Wast; Bastin, Rinkel, Dekker, de Roode,Hier door kwam de groote wisselbeker in het be_ zit van de HAV „Haarlem".', Aan den loop dwars door Beverwijk om den Mulier-beker over een afstand van 3 K.M. namen ongeveer 100 deelnemers deel. In de A-klasse wonde Haarlemmer de Roodp. niet een tijd vawti.43.2 gevolgd door D. 'fiiigtingius eveneens van Haarlem in 8.45.1. 3de werd AVeenink van Suóml in 8.54.2. B-klasse: 1. Overdijk A. A.C. 9.5.3. 2de Kuijer, 3de Jordens, Haarlem. C-klnsse. 3. W. v. Oog, Haarlem. 9.0.8. 2. R. Hofmans. 9.15.8 (Suomi). 3. .T. ter Voort, DEM. 9.20.6. 4. Stevensons Voleivijekers. 6. Bastin, Haarlem, 9. Stolwijk, Haarlem, 11. Hermans, Haarlem. 3 3. Walgien. Haarlem. 14. Bastin Kr., Haarlem. 17. v. Es, Haarlem. 21. Bosloper, Haarlem 22. De Vreeze. Haarlem. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 29 SEPT. 1943. HILVERSUM I. 414.4 M. 6.45 Citherspel. 7.00 BNONieuws. 7.10 Och tendgymnastiek. 7.15 Lichte Gram. 7.40 Sport nieuwe. 7.50 Pregroverz. 8.00 BNO: Nieuwj>, 810 Orlcest Willy Kok (8.45-8.50 Voor de. Huisvrouw) 9.00 Godsd. Uitzending, 9.30 Uit Joh. Strausz' Operettes 10.15 De Melodisten. 10.45 Voordracht. 11.00 De Melodisten, 11.30 Bas en piano, 12.00 Almanak, 12.15 Orkest Otto Hendriks, 12.45 BNO: Nieuws. 13.00 Land en*..Volk brengt. 13.10 Orkest Otto Hendriks. 13.45 De vrije Woensdagmiddag 15.00 Godsd. uitzending. 15.15 Halfweg. 15.45 BNO Nieuws. 17.00 Neder-landsch Pianotrio. 18 00 BNO: Brabantsch praatje. 18.05 Amusernents-orkest en solist. 18.45 Neeilands Stem v. h. Front. 18.55 Marschen. 19.00 BNO: Nieuws. 19.10 Spiegel v. d Dag. 19.15 Omroepsymphonie-orkest en solist. 19.45 Muziekavond b. d. Familie Speelman. 20.15 Omroepsymphonie-orkest. 21.15 „Afscheid" 22.00 BNO: Nieuws en Actueeie beschouwing. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22,15- 24.00 Van de eene melodie in de andere. HILVERSUM IT. 301.5. M. L7.00 Orgelspel 17.30 Orkest Dick Willebrandts. 18,00 Licht orkestconcert. 19.00 BNO: Nieuws. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Het Omroeporkest en solist. 19.55 Zwitserland. 20.15 Als vroeger de roode liaan kraaide20.30 Dansmuziek. 21.15 Vioolconcert. Mozart. 21,45 Avondwb'ding. 22.00- *22.15 BNO: Nieuws en- Actueeie beschouwing.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2