fie Organisaiion-Todt, die den Atlantikwall scliiep. e e 0 f" 4 Het Ie'ven der arbeiders in een Lager. Gaven we in het vorig artikel een globaal overzicht van het grootsche bouwwerk langs de Westkust, thans 1 willen we enkele woorden wijden aan de organisatie, welke dezen verdedi gingsgordel op eveneens grootsche wij ze in een minimum van tijd heeft op gebouwd: de Organisatie-Todt. De thans, overleden oprichter' van deze ,»rganisat;e, Rijksminister Todt, had aan hankelijk opdracht voor den aanleg van «rijksautowegen. Uit deze werkzaamheden )s voortgekomen de mogelijkheid om ook andere zeer groote werken uit te voeren *n toen de oorlogsnoodzaak zulks eischte, «verd aan dr. Todt ook de opdracht gege ven voor den bouw van den Westwall en •zoo is het werkpersoneel van dezen ener gieken constructeur geleidelijk uitgegroeid tot de geweldige organisatie van thans als een zeer gewichtig onderdeèl van de ge- heele weermacht. Aan alle fronten zijn de mannen van de O. T. productief werkzaam en ook op an dere plaatsen, waar de oorlog zulks nood zakelijk maakt, verrichten zij hun belang rijke werkzaamheden. Zoo ook bij den bouw van den Atlantik-wall, het groote bolwerk aan de Westkust ter beveiliging van Europa tegen invasiepogingen der Anglo-Amerikaansche machten. Nauwelijks "was hst vorig jaar de opdracht gegeven voor het scheppen van dezen verdedigings gordel, of de organisatie-Todt toog met alle man aan den arbeid en de resultaten, wel ke wij in finessen hebben mogen aanschou wen, dwingen bewondering af voor de pres taties. van allen, die aan de totstandko ming van dit beveiligingsstelsel hebben medegewerkt. Enorme hoeveelheden -materiaal, voornamelijk staal en beton, zijn hier verwerkt, zooals men heeft kunnen le zen uit enkele onlangs gepubliceerde cijfers van de vervoersorganisatie N.S.K.K., welke in deze nauw met de O. T. samenwerkt. We verklappen geen geheim, wanneer we mededeelen. dat in één enkelen sector van dit werk per maand meer dan 1 millioen ton aan materiaal werd aangevoerd. Het ligt voor de hand. dat de uitvoe ring van een zpo grootse!) bouwwerk aan de leiding zeer hooge eischen stelt, zoowel wat betreft de uitvoeringswerkzaamheden als ten aanzie P irp-znrging der arbei der? De arbeiders. Bi; de u. 'i - ién de „Bauleituna" als uitvoerend orgaan en daarnaast de „Frontführung", welke belast is met de be hartiging van de belangen van het perso neel en alles wat daarbij behoort (bouw van de lagers, inrichting der cantines, de geneeskundige verzorging enz.). Aan het hoofd van elk Lager staat een Lagerfüfirer. Deze heeft een moeilijke taak, want de meeste arbeders nebben geen be grip van het leven in een Lager en het daaraan inhaerente gemeenschapsleven, Zii moeten daartoe worden opgevoed, terwijl aan velen boven dien nog kameraadschapszin en niet te ver geten reinheid moet worden Bijge bracht, Want in alle Lagers, welke we be zochten stond reinheid op de eerste nlaats. omdat daarvan weer nauw afhankelijk zijn een behoorlijke ligging en een goede voé ding van de arbeiders. Dat het met deze reinheid in het begin niet altiid direct vlot ten wil. bliikt uit het feit, dat in een der Lagcs geen eten werd verstrekt wanneer niet de afgestempelde kaart kon worden ge toond ten teekan. dat er gebaad was, ter wijl in een ander Lager een boete was ge steld on het ongewassehen of ongekamd aan tafel verschijnen. Maar, zoo verzeker de een Frontführer ons lachend, het duurt niet lang. of ook deze kwestie is tot een goede oplossing gebracht, en van de juist heid d?"rvan hebben >ve ons telkens weer kunnen overtuigen. Want overal heerschip de grootst moge lijke orde en netheid: niet alleen in de keukens, maa? ook op de slaapzalen, dc eetzalen en alle andere lokalen. Het was als het ware. of de verschillende leiders der Lagers een onderlingen wedstrijd hiel den in het zocr keurig mogeliik voor den dag komen met alles wat met hun Lager verband houdt. Doch ook van de - arbeiders zelf gaat drang uit naar verwaaiing en veraangena ming van hun tiidelijk verblijf. In diverse Lagers 73g.cn we nameliik door hen aange legde tuintjes, terwijl elders uit hun midden orkestjes waren gevormd, welke den ar beidskameraden prettige verpoozing be zorgden, naast de vanwege de O. T. gebo den ontsnanning. Deze laatste is velerlei en 00 gezette tijden zijn er theater- of cabaret uitvoeringen, concerten bioscoopvoorstel lingen. terwijl voorts onderlinge wedstrij den worden georganiseerd in voetbal, bok- se'n. worstelen enz. Verder kunn.en. ver schillende gezelschapsspelen worden bé- oefend en is er gelegenheid tot het lezen van tijdschriften en boeken, tot welk doel thans bibliotheken in oprichting zijn. Zoo vindt een ieder in zijn Lager iets van ziin gadin" en wanneer er nog wenschen moch ten z.iin worden deze zooveel mogelijk in gewilligd s HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 400.—: 2744 3039 T1865 15131 16172. 200.— 6517 10301" 13416 17143 21582. 100.—: 2355 2469 3077 3280 4421 4552 4844 8039 18427 18436 21494. Brandstoffen voor kamer huurders en pensiongasten. De Secretarie -Generaal van het Departement van Handel, N.,jverheid en Scheepvaart maakt ten aanzien van de verstrekking van vasté brandstoffen ten behoeve van kamerhuurders en pensiongasten in het a.s. stookseizoen het volgende bekend: Het stookseizoen 1943/44 is gesplitst in twee perioden, waarvan de eerste de maanden Octo ber tot en met. December 1943 en de tweede de maanden Januari tot en met April 1944 omvat. Van 1 tot en met 31 October a.s. bestaat voor kamerverhuurders en pensionhouders, voor- zoover deze laatsten minder dan 10 gasten her bergen. bij den distributiedienst gelegenheid tot het indienen van een aanvraag ter verkrijging van rantsoenbonnen voor de eerste periode ten behoeve van de verhuurde kamers. Indien deze kamers worden- verwarmd door middel van haarden of kachels moet de aanvraag worden gedaan met gebruikmaking van formulier MD 333-13. Wanneer in het betrokken perceel een centrale verwarmingsinstallatie aanwezig is en aar bepaalde voorwaarden wordt voldóan, zulks ter beoordeeling van den distributiedienst zal boven het normale voor verhuurde kamers vast gestelde rantsoen een toeslag worden verstrekt ten einde den exploitant der inrichting in staat te stellen de in aanmerking komende kamers centraal te verwarmen. Laatstbedoelde inrich- Ungen moeten de brandstoffen aanvragen op formulier MD 333-14, dat voor de eerste periode in duplo moet worden ingediend. Alle aanvragen moeten zoowel door den ka merverhuurder of pensionhouder als door de kamerhuurders of pensiongasten worden inge vuld. Een huurder, die meer dan één kamer heeft gehuurd, mag slechts voor een van deze kamers brandstoffen aanvragen, terwijl, indien verscheidene personen samenwonen, slechts^ door één van dézen een aanvraag mag worden' ingediend. De distributiediensten reiken voor elke periode drie bonnen „een eenheid brand stoffen" per verhuurd gedeelte uit, zoodat het totaal rantsoen voor het stookseizoen 1943 44 zes eenheden zal bedragen. Alle kamerbewoners dienen dus zoo zuinig mogelijk te stoken, De bonnen moeten op door den distributiedienst bekend te maken tijdstip pen worden afgehaald door den verhuurder, die hierbij de distributiestamkaarten van zichzelf en van alle huurders, met uitzondering van per sonen van Duitsche nationaliteit, moet mede brengen. Evenals in het vorige jaar was bepaald,- wor den de te verstrekken brandstoffenbonnen en derhalve ook de hierop te verkrijgen brand stoffen het eigendom van den kamerhuurder of pensiongast, die verplicht is de ber.oodigde brandstoffen te betrekken bij den leverancier van den betrokken pensionhouder of kamer verhuurder. Hoewel hij dus tot dit doel de brandstoffenbonnen aan den kamerverhuurder of pensionhouder ter hand moet stellen, blij ven bedoelde bonnen echter zijn eigendom en kan hij dus bij verhuizing de door hem gekoch te brandstoffen dan wel de resteerende brand stoffenbonnen medenemen. Het bovenstaande is niet van toepassing ten aanzien van eventueelte verstrekken toeslag voor kamerverhuurinrichtingen of pensions met centrale verwarming en evenmin ten aanzien van de bonnen die worden uitgereikt voor per- sions met tien of meer gasten, of voor de pen sions, waarin geen hoofdbewoner aanwezig is, zooals hieronder zal worden omschreven. De hiervoor te verstrekken bonnen zijn het eigendom van den verhuurder. Pensions met tien of meer gasten en pensions waarin geen hoofd bewoner aanwezig is, ontvangen, evenals ver leden jaar, hun rantsoen ten behoeve van de gasten na invulling van het aanvraagformulier Br.C.250. Deze pensions zijn, voor zoover zij reeds in 1942/43 tot deze groep behoorden, in middels door de brandstoffencommissie aange schreven. Mocht dit tot op heden niet zijn ge schied dan. dienen de brandstoffen zoo spoedig mogelijk op formulier Br.C.250 te worden aan gevraagd. Verduisteren; van 19.45 tot 7.15 uur Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J E. van Baarse], Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van de distributie bescheiden is het morgen Donderdag de beurt aan de letters N en R. Herfstwedstrijden in Avegoor. Zondag 3 October a.s. zullen in het SS-Ausbildungslager Avegoor de eerste germaansche hertst-sportwedstrijden in Nederland worden gehóuden. Als tweede punt staat op het programma de herfst- kampioenschappen der germaansche-SS in Nederland, als punt twee herfstkampioen- schappen van de SS- und Polizeisportge- meinschaft Niederland en tenslotte ver gelijkingswedstrijden tusschen de Hitler- jugend en Jeugdstorm. Avegoor is voor de Nederlandsche SS- mannen een begrip geworden, hier hebben de meesten hun eerste opleiding ontvangen. Een opleiding, die hen niet alleen maakte tot lichamelijk weerbare mannen, maar ook de gedachte meegaf voor het leven, van het groot-germaansche rijk, waarvan de vormen moeten groeien en aan welks tot standkoming zij nu reeds kunnen werken door hun aandeel bij te dragen in den strijd voor de toekomst van germanje. De lichamelijke opvoeding neemt in Avegoor een zeer belangrijke plaats in, als onderdeel van de opvoeding tot een solda teske levenshouding. Zij moet laten aanvoe len, dat het iets heerlijks is, wanneer men zich mag inzetten voor het bestaan van zijn volk, zij moet vreugde vlakker roepen over het feit, dat men zich weerbaar weet en een geest van weerbaarheid aankweeken. De lichamelijke opvoeding in Avegoor be oogt den jongen man die eigenschappen te doen verwerven, welke hij moet bezitten om den strijd te moeten doorstaan. In dit Jicht moet men de komende wed strijden in Avegoor zien, een sportieve krachtmeting, die de kameraadschap doet groeien en bloeien tot nieuwe kracht van ons oude werelddeel. NIEUWE BURGEMEESTERS. De Commissaris-generaal voor bestuur en justitie heeft benoemd ir. H, A. Maas te Amsterdam tot burgemeester van Helmond, J. Timmermans te 's-Hertogenbosch tot burgemeester van Diessen, H. R. Bruininga tot burgemeester van Odoorn met gelijk tijdig eervol ontslag als burgemeester van Roden, P. ten Hoorn te Amsterdam tot bur gemeester van Sleen, E. A. van Daalen te Ermelo tot burgemeester van Den Ham, den burgemeester Ph. A. J. Schipper van Ouddorp tevens tot burgemeester van Goe dereede en Stellendam, P. C. Callenfels te 's-Hertogenbosch tot burgemeester van Vlissingen J. C. Koert te Wolphaartsdijk tot burgemeester van Wolphaartsdijk, A. R. Dijkstra te Emmen tot burgemeester van Eelde. Weer drie brandstoffenbonnen aangewezen. Van 1 October 1943 tot en met 29 Februari 1944 geeft elk der bonnen ,>20 BV", „21 BV" en „22 BV" van dc voor het stookseiz.oen 1943-'44 uitgereikte brandstoffenkaart T116 recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen met uitzondering van fabrieksturf. Voor handelaren, die nog bestellingen op reeds eerder voor het stookseizoen 1943-'44 gel dig verklaarde brandstoffenbonnen hebben uit te voeren, geldt het voorschrift, dat deze be stellingen met voorrang moeten worden uit gevoerd. Met betrekking tot de brandstoffenvoorzie- ning van kamerbewoners, die in tegenstelling tot de overige huisbrand verbruikers niet in de gelegenheid konden worden gesteld een ge deelte van hun winterrantsoen reeds jn de zomermaanden op te doen, is den handeimede gedeeld; dat op de aan deze categorie van ver bruikers in de maand October uit te reiken rantsoenbonnen voor de eerste periode, even eens met voorrang moet worden geleverd. Van 1 October 1943 tót èn met 30 April 1944 geeft elk van de met „Brandstoffen één een heid periode 5", „Brandstoffen één eenheid periode 6", „Brandsf&ffen één eenheid periode 7" en „Brandstoffen één eenheid periode 8' gemerkte bonnen eveneens .reent op het koo pen „van één eenheid vaste brandstoffen met uitzondering van fabrieksturf. Deze periode bonnen zijn uitgereikt ten behoeve van klei nere huisbrandverbruikers in de groepen B, C, D en E-rood, alsmede aan verbruikers, die een rantsoen hebben ontvangen voor de ver warming van een zich in hun woning bevin dende ruimte voor bijzondere doeleinden. De grootere huisbrandverbruikers in de groepen B, C, D en E-rood dat zijn zij, die van de brandstoffencommissie, waaronder zij ressorteeren, een identiteitskaart hebben ont vangen, worden binnenkort door den plaat selijken distributiedienst opgeroepen, teneinde op een door dezen dienst nog nader bekend te maken dag de toewijzingen voor de vijfde, zesde, zevende en achtste periode in ontvangst te nemen. Ook de hier bedoelde toewijzingen geven geen recht op het betrekken van fabrieksturf. Vaste brandstoffen voor koukdoeleinden Van 1 October 1943 tot en met 30 April 1944 geven de bonnen „16 KF" der kookkaarten voor vaste brandstoffen ,,U 115" recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen, met uitzondering van fabrieksturf. Den op kookkolen aangewezen gezinnen wordt medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt, gedurende het jaar 1 Mei' 1943 t.m. 30 April 1944 in totaal 8 bonnen van de kook- kaart ,,-U 115" aan te wijzen, zoodat behalve bon „16 KF" nog twee maal een bonaanwijzing in genoemde periode zal plaats vinden en wel één bon op 1 November a.s. en één bon op 1 Februari 1944. Generator-anthraciet en -turf in October 1943. Van 1 t.m. 31 October 1943 geeft elk der bon nen „generator-anthraciet twee en twintigste periode" recht op het koopen van 1 H.L. (max. 75 K.G.) anthracietnootjes IV of V; gedurende hetzelfde tijdvak geeft elk der bonnen „gene- ratorturf twee en twintig(ste periode" recht op het koopen van 50 stuks baggerturf. Het Langemarck Studium. De gewone gang van zaken. Het was de gewone gang van zaken. Vader arbeider, hard werken, als er werk was en mpeder, die deed wat ze kon, om de huis houding gaande te houden. De kinderen, voor al de jongens, werden- al vroeg mee inge spannen. Dat sprak vanzelf. Er moest ver diend worden. Misschien kon er door cent op cent te leggen, nog net een ambachtsschool- of M.U.L.O.-opleiding af, doch dan was het ook uit en dikwijls veelbelovende leerlingen vertrokken naar de fabriek, naar de werf, naar het land of het kantoor. Hoe wreed was dit "systeem, dat energie en aanleg niet telde en dat iemands toekomst mogelijkheden naar de grootte van zijn vaders inkomen bepaalde. Wreed en onverstandig, want duizenden goede krachten zijn op deze wijze feitelijk voor onze samenleving ver loren gegaan. Het Langemarck Studium be strijdt dit euvel op krachtdadige wijze. Wie werkelijk begaafd is, krijgt door deze instel ling de kans, op lateren leeftijd nog een ver dere vakopleiding- te genieten. Zelfs een aca demische opleiding staat dan voor hem open. Jongemannen, tusschen 16 en 22 jaar, in uit zonderingsgevallen tot 24 jaar, die meenen hiervoor geschikt te zijn, kunnen inlichtingen inwinnen bij het Langemarck Studium, Waals- dorperweg 12, Den Haag. Ook yoor jongelui, die in Duitschland werken, staat de aanmel ding aan dit adres open. Bonte Avond „Vreugde en Arbeid". E§n volle Concertzaal heeft Dinsdagavond genoten van 'n geanimeerden „bonten avond" welke door Vreugde en Arbeid in samenwer king met den Nedcrlandschen Omroep georga niseerd was. De hoofdschotel van het pro gramma vormde het optreden van het orkest van Boyd Bachmann, dat zich langzamerhand van een groote populariteit verzekerd heeft. Ook nu gingen de diverse nummers er uitste kend in. Bachmann is een voortreffelijk leider en de clownerieën, die hij tusschen het diri- geeren door ten beste geeft, kan hij zich met een gerust hart permitteeren. Groote vroolijk- heid oogstte het orkest met de intermezzo's „Juffrouw Prik leest uit het koffiedik" en „Het Spookuur", bij welk laatste tafereel de geesten niet ontbraken en de griezeligheid werd opgevoerd door een luguberen dans van licht-uitstralende skeletten in de verduisterde zaal. Zeer geslaagd was ook het optreden van het Hawaiian-kwartet. gevormd uit ledeif van het orkest. Voor dc pauze kwam tevens het zangtrio „Het vroolijke Klaverblad" voor het voetlicht. De variaties die de zangers lieten hooren op de liedjes „Dat gaat naar Den Bosch toe" en „Drie kleine kleutertjes" bleken-het meest te worden gewaardeerd. Dit waren dan ook de beste nummers uit hun repertoire. Als geheel een programma, dat aan het doel, een avond van goede ontspanning aan de wer kers te brengen, volkomen heeft beantwoord. Die(s!af of een vergissing? Brievenbesteller door den politierechter veroordeeld. Daar er wel eens poststukken vermist wor den bij de posterijen, wordt er af en toe ge controleerd. Dat geschiedt ook op het kantoor aan de Baljuwslaan, waar de bestellers bijeen komen, alvorens de post -rond te brengen. Op 6 Januari bemerkte een ambtenaar, dat de zes-en-veertig jarige besteller F. T. niet alleen uit zijn eigen vak de postpakketten haalde, doch bovendien een pakje uit een ander vak, dat er boven lag. De ambtenaar waarschuwde zijn chef, die alvorens de be stellers uitrukten met nadruk zei, dat als iemand bij vergissing een pakje in zijn'tasch had, hij zich bij hem moest melden. T. ging naar buiten, doch werd toen door den chef teruggeroepen. Deze stelde een onderzoek in en vond in de tasch, welke eerst wat achter af was gehouden een pakje, dat niet in de wijk van T. besteld moest worden. De bestel ler was zenuwachtig geworden en gaf toe, het pakje uit het verkeerde vak te hebben genomen. Dat bevestigde hij later nog eens, eveneens in een periode van zenuwachtigheid, aan een rechercheur van politie. Dinsdagmiddag stond T. wegens overtre ding van artikel 373 Wetboek van strafrecht, voor den politierechter terecht. Hij verklaar de thans niet geweten te hebben, dat hij een pakje uit een verkeerd vak gestolen had. Toen hij het pakje met de andere post sor teerde, lette hij op den naam en die kwam in zijn wijk voor, merkte verdachte op. Hij was in het begin van het jaar wat overspan nen en daarom heeft hij bekend zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. De officier van justitie merkte op, dat ver dachte een voltooid delict heeft gepleegd. Nu zit hij met het geval en komt met een ander verhaal. Volgens spr. moet de straf afschrik- wekkeni zijn. omdat er bij de post veel ge stolen wordt. Zijn eisch luidde een gevange nisstraf van vijf maanden. Mr. B. W. Stomps zeide als verdediger, dat er twijfel bestaat, of verdachte opzettelijk te werk is gegaan. Het is best mogelijk, dat verdachte onnadenkend het pakje weggeno men heeft en concludeerde vrijspraak. De politierechter achtte het tenlaste geleg de bewezen en meende, dat er van een ver gissing geen sprake is. Daar verd. gunstig bekend staat, veroordeelde hij hem tot een gevangenisstraf van drie maanden Wedstrijdprogramma. Het programma van den Ned. Voetbal, bond vermeldt voor Zondag a.s. de volgen de wedstrijden: eerste kl„ district 1: Vole- wijckers-Sparta; ADO-Stopmvogels; Xerxes- EDO; HBS-DFC; liDVS-DWS; district 2: Emma-VUC; VSV-DHC; RFC-Feijenoord Haarlem-Ajax; tweede kl.: KFC-RCH; West Fris'a-ZFC; OSC-WFC; Alkm. Boys- Santpoort; derde kl. A: Beverwijk-GVO; derde kl. B.: Bloemendaal-TYBB; Helder- Zandvoörtmeeuwen; Terrasvogels-Kinheim HFC-Halfweg; Sehoten-DTS: vierde kl. F': BSM-Ripperda; THB-DTO; DSRH-OG: DCO-V1. Vogels: reserve kl.: ZFC 2-TTaar- lem 2; Stormvogels 2-HFC 2: WFC 2-Ken- nemers 2; VSV 2-AFC 3; RCH 2-Helder 2; EDO 2-Alcrn. Vietrix 2; DWS 4-TYBB 2: V' ole wij okers 4-RCH 3; Zandvoortmeeuwen 2-Haarlem 3; Watergraafsmeer 2-Bloemen- •laal 2; SCA 2-Zandvoortmeeuwen 3. In de afd. Haarlem van den NVB zijn /astgesteld: IA: Haarlem 3a-DRI<; Kenne- mers 3-OG 2; RCTT 4-DEK; EDO 3-Storm- vogels 3; Spnjirndam-Coicordia; IB: OIV- Geel Wit; HFC 3-VSV 3; NAS-RCH 5: Droste-Kinhelm 2; EDO 4-Schoten 2: 2A: tEV 2-Waterloo; ICennemers 4-VVR, 2; DEM 2-VSV 4: 2B: VI. Vogels 2-RCH 6; WH-EHS 2; TUB 2-DTO 2HFC 4-IIFC 5; 2 C: Haarlem 5-TTaarlem 6: Halfweg 2- Spaarnestad; Rinperda 2-Rchoten 3; EHS 3- HFC vet. 2D: Hoofdd. B.-T-Tillegom 2: Heem stede-Nieuw-Vennep. Het programma voor a.s. Zondag van den \ed. Korfbalband luidt: Eerste klasse: SVK- Swift (10-12 uur); DE'D-Koog Zaandijk (12-2 uur); Archipel-Oosterkwartier; Rohdn -Westerkwartier. Tweede klasse B; Groen Geel-Luto; ZKV-Allen Weerbaar; Ooster- park-NieuwendammerhamSport Vereent- Amsterdam Zuid. Tweede klasse C: Öoster- kwartier 2-DED 2; Swift 2-SVK 2; Wester kwartier 2-Archipel 2; Koog Zaandijk t- Blauw Wit 2. Derde klasse E: Luto 2Wa tervliet; Fortune-Haarlem. Het programma van de afd. Haarlem N. K. B. luidt: Eerste klasse: Aurora-Animo Ready; Oosthoek-Haarlem 2: Sport Vereent 2-Nieuw Flora; Watervliet 2-Öosterk.wartier 3. Tweede klasse: Oosthoek 2-Watervliet 3; Oosterkwartier 4-THB 2. Derde klasse: Wa tervliet .1-Aurora 3. Zwemmen ME.T. HERMIEN HAASE GAAT HAARLEM VERLATEN. Mej. Hermien Haase, sedert vele jaren een bekende figuur op zwemgebied, reddingsbrigade en E.H.B.O., gaat Haarlem verlaten. Donderdag a.s. treedt zij in het hu welijk met den heer B. Rohlfs uit Arnhem, voor vele Haarlemsche zwefnmers eveneens een goede bekende. Sinds de opneming van de dames-zwemvereeniging Jüignea in de zwem- club Haarlem, maakte mej, Haase onafgebro ken deel uit van 't bestuur dezer vereeniging. Ook voor de Haarlemsche Redidngsbrigade en E.H.B.O. beteekent mej. Haase's vertrek een ernstig verlies. Vele malen werd zij bij nacht en ontij gealarmeerd om de helpende hand te bieden bij te water geraakte personen, alsmede bij verkeersongelukken. Ook bij wedstrijden op het gebied van het redden van drenkelin gen nam mej. Haase een belangrijke plaats in. Zoo won zij reeds jaren achtereen het natio- pale kampioenschap op het zware klassieke nummer 150 M. schoolslag 25 M. met drenke ling en medisch gedeelte. Hockey. AANVANG COMPETITIE NED. IIOCKEY- BOND. De competitie voor de heeren in den Ned. Hockeybond zal niet eerder dan 17 October a.s. een aanvang kunnen nemen in verband met de wijzigingen, welke nog in de indeeling dienen te worden aangebracht. De dames zullen een halve noodcompetitie - spelen cn hiermede vermoedelijk op Zondag 3 October a.s. beginnen. B 1 u u i I 4 T C c s. J. T C c e

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2