De nieuwe bonnen. Weer havermout en peu vruchten. Uitreiking distributiebescheiden. Het Langemarck Studium. W.A. Fror.tzorgactie. Na de tentoonstelling. Litho's van Aart van Dobbenburgh. Verduisteren; van 18.00 tot 6.45 uur. HAARLEMSCHE RECHTBANK SPORT EN WEDSTRIJDEN RADIO-PROGRAMMA Voor de volgende veertiendaagsci^e periode van 17 tot 30 October zijn voor het koopen van de gebruikelijke rantsoenen brood, beschuit, melk, taptemelk en aardappelen en tabakswa ren aangewezen de bonnen 43 en 44. De tabaks bonnen geven recht op het koopen van sigaren tabak of sigaretten. Voorts zijn voor deze periode geldig ver klaard de bonnen: 676 en 677 voor bloem, 678 voor 125 gram havermout, 679 voor 125 gram peulvruchten, 680 voor vervangingsmiddelen, 681 voor 150 gram kaas, 682 voor 250 gram jam. 43A boter voor een half ranfsoen boter of rundvet, 43B boter voor een half rantsoen mar garine, 43A kincfervoedsel voor 250 gram gort, 43B kindervoedsel voor 250 gram rijst of gort, 42 versnaperingen voor 100 gram suikerwer ken of chocolade en 43 versnaperingen voor 100 gram suikerwerken. Tenslotte zijn voor bijzondere rantsoenen aangewezen bon 44B boter voor een half rant soen margarine en 4-62 reserve eveneens voor een half rantsoen margarine. Voor vervangingsmiddelen en chocolade zal de eerstvolgende bonaanwjjzing geschieden op 14 November. Er zij aan herinnerd, dat de bonnen 38A boter, 40A en 40B boter geldig blijven- tot 30 October. Maandag nieuwe vleeschbonnen Ter toelichting op de bonnenlijst wordt mede gedeeld, dat de vleeschbonnen voor het tijd vak van 17 tot en met 30 October op Maandag 18 October bekend zullen worden gemaakt. Op bon „Versnaperingen 42" worden 100 gr. Suikerwerken of voor zoover voorradig, 100 gr. chocolade beschikbaar gesteld. Het publiek dient derhalve genoegen te nemen met wat de winkelier kan aanbieden. Voorts is voor het tijdvak van 17 tot en met 30 October bon „44B Boter" voor personen van 4 t.m. 20 jaar en bon „reserve 4-62" voor per sonen van 0 t.m. 3 jaar aangewezen voor het koopen van 125 gram margarine, naast de voor de geheele bevolking aangewezen bonnen „Boter 43A". waarop 125 gram boter of 100 gr. rundvet en ,,43B Boter" waarop 125 gram margarine verkrijgbaar is. Voor de uitreiking van de distributie bescheiden is het morgen Zaterdag de beurt aan de letter K van Kleis t.m. Kop. Ëen paar voorbeelden. In September 1941 werd de aanmelding voor het Langemarck Studium voor jonge Nederlanders opengesteld. In April 1942 vertrok de eerste z.g. leergang naar Han nover, sindsdien volgde elk half jaar een nieuwe groep deze pioniers. Een paar voorbeelden mogen verduide lijken, welke moeilijkheden hier voor onze jongelui liggen. Een jong onderwijzer uit het Noorden des lands, die na het behalen der hoofdacte geen betrekking kon vinden, en omdat hij bovendien weinig voor het onderwijs voelde, landarbeider was ge worden, vertrok in April 1942 naar Han nover. Dank zij zijn vooropleiding, kon 'hij bipnen het jaar als eerste Nederlander eindexamen afleggen en verwiprf zich daarmede het recht, aan een landfoouw- hoogeschool in Duitschland of in Neder land zijn opleiding tot landbouwkundig in genieur te voltooien. Een 24-jarige broodbezorger uit Rotter dam, die geen andere opleiding dan die der lagere'school had genoten, kwam naar het Langemarck Studium, om later voor advo caat te kunnen studeeren. Gedurende het eerste half jaar bleek echter, dat zijn eigenlijke begaafdheid op het gebied der muziek lag. Op zijn verzoek zal hij na dit halve jaar zijn opleiding tot violist aan een conservatorium voltooien. Een typisch voorbeeld is ook de jonge mijnwerker uit Zuid Limburg, die, ofschoon ook hij alleen de lagere school had door- loopen, bewijzeh kon, dat bij geschikt was voor het Langemarck Studium, nu zal hij over enkele jaren als mijnbouwkundig inge nieur naar zijn vroegeren werkkring terug kunnen keeren. Zij, die intusschen "hadere inlichtingen over de toelatingseischen den duur der studie enz. wenschen, kunnen deze schrifte lijk aanvragen bij het Langemarck Stu dium, Waalsdorperweg 12 Den' Haag. Dit geldt ook voor jon^e laqigenooten, die in Duitschland werken. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 26 September tot en met 2 October kwamen in de provincie Noord- Holland 567 gevallen van diphterie voor, waarvan 343 in Amsterdam, 3 in Assendelft, 5 in Beverwijk, 7 in Bloemendaal, 69 in Haar lem, 9 In Haarlemmerliede, 5 in -Haarlemmer meer en 21 in Velsen. Het aantal roodvonkgevallen bedroeg 238, waarvan 2 in Aalsmeer, 176 in Amsterdam, -3 in Assendelft, 1 in Beverwijk 11 in Haar lem, 1 in Haarlemmermeer en 1 in Heemstede Van de 67 gevallen van kinderverlamming kwamen er 33 voor in Amsterdam, 1 in Be verwijk, 7 in Haarlem en 1 in Haarlemmer meer. Voorts deden zich in Amsterdam 30 en in Haarlem 2 gevallen van dysenterie voor In Haarlem kwamen ook één geval van pa- ratyphus en twee gevallen van malaria voor. SUCCES VOOR „OOSTERKWARTIER". De Haarlemsche Klavar Accordeonclub „Oosterkwartier" heeft op het bondscon- cours te Utrecht den eersten prijs behaald met het hoogste aantal punten (338) van haar afdeeling. Hoofdredacteur: F. C, Derk's, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haar lem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede. Haagseh Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. Zeïr geslaagde avond in het Concertgebouw. Onder leiding van de W.A. is voor het winterseizoen 1943/44 ee.n grootscheepsche actie opgezet ten bate van Frontzorg. In het kader van deze actie werd gisteravond in het Gem. Concertgebouw een tweede Frontzorg-avond gegeven, waarop het be kende radio-cabaret van Paulus de Ruiter optrad. Een stampvolle zasü genoot van het vi'oolijke en gevarieerde cabaret-prograni- ma, dat dit door het geheele land bekende Zondagmiddagcabaret uitvoerde. Hartelijk en spontaan was telkenmale het apjtlaus waarmede het publiek de optredende klein kunstenaars beloonde voor wat zij boden. Paulus de Ruiter oogstte als leider, schrijver van de schetsen en als conférencier veel succes, evenals de leden van zijn gezel schap. De artistiek leider Tummers speelde met Ce'esje Speenhof, Jan Brink, Bartoes en Louis van Dommelen .in de verschillende schetsen, Afzónderlijk traden deze artisten op in eigen nummers, waarhij vooral Cees- je Speenhof, Jan Brink en Tummers de waardeering van het publiek mochten on dervinden. Jan Hinse illustreerde met zijn pianospel de muzikale gedeelten der voor stelling. Het voornaamste was echter op dezen avond van kleinkunst toch. de collec te voor Frontzorg, waaraan alle aanwezigen met e_nthousias"me deelnamen fen naar ver mogen geld in de collectebussen stortten. Alle aanwezigen zétten hier hun beste been tje voor en offerden zooveel zij konden. Opperbanleider Nederkoorn. heerbancom mandant van Heerban 2 opende de bijeen komst en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder eenigë met verlof zijnde frontsoldaten. TWEEDE PREDIKANTSP.LAATS TE SPAARNDAM.' In het Mededeeling^iblad der Ned. Herv. Gemeenten wordt medegedeeld, dat het clas sicaal bestuur besloten heeft mee te werken aan de stichting van een tweede predikants plaats bij de Ned. Herv. Gemeente van Spaarn- dam. Als het provinciaal kerkbestuur het be sluit goedgekeurd heeft, zal in Januari met het beroepingswerk worden begonnen. Het behoeft ge^en betoog, dat er gister avond op de vergadering, waartoe het be stuur van den I-Iaarlemschen Bond van Ver- eenigingen van Volkstuinhouders de diverse besturen der aangesloten vereenigingen had bijeengeroepen, een opgewekte geest heerschte. Immers, men kon terugzien op een zeer geslaagde tentoonstelling, die. zoa_ als men weet, van 14 October in „Dreef- zicht" is gehouden, een tentoonstelling, die een uitnemend overzicht heeft gegeven van de prestaties der Haarlemsche volkstuinders, om het even of zij al jaren lang tuinieren dan wel uit hoofde van de tijdsomstandig heden pas een of twee jaar.aan het spitten, zaaien en oogsten zijn geslagen. Van deze voldoening gewaagde de Bonds voorzitter, de heer A. P. A. Verkooy, die al len, die tot het welslagen der tentoonstelling hebben bijgedragen, dank zegde- en daartoe in de eerste plaats het woord richtte tot den heer J. A. Dorresteijn, directeur van „Hout en Plantsoenen", wiens raad en daad het welslagen der tentoonstelling -in zoo ruime mate ten goede was gekomen en voorts tot den algemeenen secretaris. den<heer Ch. F. Keijser, die zonder overdrijving de ziel dei- expositie is geweest. Dat de financieele uitkomst van een en ander zeer bevredigend is geweest stemde natuurlijk tot bijzondere voldoening, die tot uiting kwam in een waardeerend woord, dat de h£er Boeying, 'Secretaris vah 'het lande lijk verbond sprak en daarbij' constateerde, dat van de dit jaar gehouden tentoonstel lingen van voékstuinproducten in Leiden, Rotterdam, Gouda en Haarlem onze stad de kroon heeft gespannen. Nadat de behaalde prijzen waren uitge reikt en aan de jury boekwerken ter herin nering waren vafeerd item de heer J. J. v. d. Kolk het woord, om namens de Haarlem sche volkstuinvereenigingen het bestuur te huldigen. Als blijk van waardeering over handigde hij het bestuur een met zilver ge- monteerden voorzittershamer, een inktstel err-een geldkist. Het officieele gedeelte van den avond was hiermede ten einde, waarna de bijeen komst overging in een zeer geslaagd gezel lig samenzijp- waartoe het duo Meijer en Bouman in tuime mate het zijne bijdroeg. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Premie 3000 op, 14960. 100 op 2794. De voor- en achterzijde van een der gedenkpenningen, welks door de ateliers voor edelsmeed- en penningkunst te Voor schoten zijn geslagen ter gelegenheid van het 600-jarig bestaan der stad Venlo. (C.N.F. Pax c) KORT NIEUWS Arild Hamsen, jongste zoon van den Noorschen dich ter Knut Hamsen, is aan 't Oostfront met het IJzeren Kruis tweede klasse onderscheiden. .Hij neemt deel aan den strijd als vrijwilli ger der Wa£fen-SS. De schilderijen- verzameling. van den overleden Ame rikaanschen ban kier Morgan zal in het openbaar ver kocht worden. De collectie behelst kostbare schilder stukken, o.a. van Rembrandt, Van Dyck. Holbein, Ru bens en Goya. In kunsthandel Leffelaar aan de Groote Markt is thans belangrijk nieuw Werk van den lithograaf Aart van Dobbenburgh te zien. De kunst van dezen begaafden artist heeft altijd een persoonlijk karakter gehad. Men herkent het uit duizenden en ook in deze nieuwe litho grafieën spreekt duidelijk het eigen talent van den kunstenaar. Van Dobbenburgh paart ont vankelijkheid en gevoeligheid voor het schoone en menschelijke om zich heen aan een opmer kelijke technische vaardigheid en aldus ont staat een kunst, die sterk inwerkt op het ge moed van den aandachtigen beschouwer. Een der beste werken van de expositie is wel het imposante portret van den vader van den artist. Van Dobbenburgh heeft deze beel tenis kennelijk met groote liefde neergezet. Ernst, bezonkenheid en berusting liggen diep gegrift in de trekken van dezen man, van wien men kan zien, dat de golven des levens hem niet onberoerd .hebben gelaten. Min of meer als pendant van dit werk zou men het portret van. de dochter des kunstenaars kun nen beschouwen. Een frisch jneisjeskopje, waarin de onbevangenheid der jeugd, ondanks een zekeren ernst in de gelaatstrekken, duide lijk tot piling komt. Een groote charme gaat bij voortduring uit van Van Dobbenburgh's bloemstukken en an dermaal kan men hier ervaren, hoezeer de kunstenaar met hart en ziel hangt aan de schoonheid van bloem en plant. Het is merk waardig, hoeveel kleur hij. weet te leggen in litho's als „afscheidsbouquet" en het „mandje met gedroogde bloemen";en dit terwijl „kleur" in de concrete beteekenis in de lithografie toch ontbreekt. De kunstenaar echter' weet de vele schakeeringen tusschen zwart en wit tot leven te brengen. En met welke simpele middelen: het krijtje, het mesje en de steen! Men schenké ook de aandacht aan de ranke, akelei, eep juweeltje van fijne vormgeving. Verknochtheid aan de scheppingen dür na tuur vindt men ook in den „lentedroom",waar bij Van Dobbenburgh de vroege lenteboden als een ware voorjaarssymphonie vertolkt heeft, alsook in den tegenhanger hiervan „winter- droom" en vooral het aantrekkelijke stukje met den gracieuzen ijsvogel. Vergeten wij evenmin Van Dobbenburgh's knappe studies der handen, in het bijzonder de zwervershanden, welke het relaas van het zwerversbestaan op zich zelf zijn. De expositie, die deze geheeel maand ge opend blijft, bevat ook werk uit vroeger jaren. Herm. Voskuil. ELLEN WILDE NAAR ZWITSERLAND. Een 28-jarige schilder uit Haarlem en een 25-jarige fotograaf uit Liessel hadden zich voor de rechtbank te Amsterdam te verant woorde». De verdachten hadden geprofiteerd van de onbegrijpelijke goedgeloovigheid- van een meisje. Zij hadden in een trein met zekere Ellen kennis gemaakt en gespeculeerd op haar verlangen eens een reis te kunnen maken naar Zwitserland. Om -haar aan de benoodigde pa pieren te kunnen helpen, hadden zij echter geld noodig. Derhalve bewogen zij het meisje tot afgifte van zoowat den heelen inventaris van haar meisjeskamer, benevens, sigaren, si garetten, een flesch jenever, een flesch sla olie, een stuk spek en 3200 pakjes sigaretten papier die zij had ingeslagen. Toen de mannen die zich voor orchideeënkweeker en priester student hadden uitgegeven, niets meer van zich lieten hooren, had het meisje op aanraden van anderen de politie in de zaak gemengd.( Ter zitting blee}?, dat de schilder en de foto graaf in Zwitserland waren geweest, doch in een interneeringskamp, waaruit zij waren ont vlucht. De officier van justitie eischte tegen elk der mannen anderhalf jaar gevangenisstraf. Uit spraak 27 October. GEVONDEN VOORWERPEN Armband, Phil^jse.. Lindenstraat 12; bril in étui, Hegtenburg, Rozenhagestraat 56; bord, vorken en lepels, Borger, Van Zeggelenplein 26; hand schoenen, de Zwarte, Frans Halsstraat 24; shawl, v. d. Monde, Ohmstraat 9^ sleutels, Hertslager, Hieronymus v. Alphenstraat 33; schoentje, Lui- dens, Spaarnhovenstraat 4; jas, Distributiekan toor, Zijlstraat 62; overall, Jonkhof, Ridderstraat 26 B id.; pomp, Kok, Landzichtlaan 42, Heem stede; wanten, Snoed, Hoogewoerdstraatt58. Spaarbankboekje, v. Ravesteijn, Ooievaarstraat 12; bril, de Klerk, N. Kerkplein 1; beurs met in houd, Timmerman, Lange Poellaan 11; boek. Bu reau van Politie, Smedestraat 9; geld, Zonne veld, Nic. v. d. Laanstraat 25; hond, Koyens, Wal deck Piermontstraat 2 rd.; hond. Asyl, Ridder straat 11; horloge, Maaskant, Haitsma Muiier- straat 92; hooldspiegei, Treffers, Beelslaan 22; gymnastiekschoen, Schneider, Archipelstraat 31; shawl, Schippers! Rijksstraatweg 566; inlegvel, Bureau van Politie, Smedestraat 9; jasje, Stip hout, Graaf van Wiedstraat 13; kousen, Dromaal, Krocht 10; motorkap, Klinkenberg, Lange Boo gaardstraat 12 rd.; rozenkrans, Veldt, Rolland straat 70; ring, Siemers, Kastanjestraat 38; pomp, Henneman, Lorentzkade 210; pook, Zon neveld, Thomsonlaan 62; portefeuille met inh., Kok, Oudeweg 55; tasch, de Smit, Spaarry-ljk- straat 46; tasch, Wilbers, Muiderslolweg 119. MISDRIJF OF SLORDIGHEID De Haarlemsche rechtbank zette de behan deling voort van dë zaak tegen den veertig-' jarigen horlogemaker O. uit Haarlem, verdacht van diefstal van gereedschappen en eenige horloges. O. had tijdens afwezigheid van een horlogemaker in Santpoort en diens bediende de zaken waargenomen. Toen de bediende te rugkwam en de zaak voortzette, werden eenige voorwerpen en horloges van klanten vermist. Bij'een huiszoeking bij O. werden gereedschap pen gevonden, doch geen horloges. Hij werd in voorloopige hechtenis gesteld. Bij de behan deling verklaarde O., dat hij 's avonds thuis werkte en dan nam hij gereedschappen mee. Hij ontkende zich aan diefstal van de gereed schappen of horloges te hebben schuldig ge maakt. Nadat de officier van justitie een ge vangenisstraf van één jaar had geëischt, be toogde de verdediger, mr. O. van Wijk, dat de schijn wel tegen verdachte is, doch het bewijs is'niet te leveren. Hij vroeg daarom vrijspraak De rechtbank zal 28 October uitspraak doen. DIEFSTAL BIJ DE SPOORWEGEN. De recherche heeft aangehouden een 40- iarigen rangeerder bij de Ned. Spoorwegen, die uit gen wagon van een goederentrein een pak met manufacturen had gestolen. De manu facturen zijn inbeslag genomen en de man is aan de justitie overgeleverd. Voetbal GROOTE BELANGSTELLING VOOR HAAR LEMFEIJENOORD. Voor den Zondag te spelen wedstrijd HaarlemFeijenoord bestaat bijzonder groote belangstelling. De plaatsen voor de overdekte tribune zijn reeds in voor verkoop uitverkocht. Het bestuur van Haar lem heeft besloten extra zitplaatsen aan te brengen langs drie kanten van het veld. Om een vlot verloop te bevorderen, is het van groot belang, dat de bezoekers tijdig aanwezig zijn. EEN KIJKJE IN DE COMPETITIES AFD. HAARLEM N.V.B. Wij zijn in de gelegenheid om de eerste ranglijsten te publiceeren wan dit seizoen.' n.l. van de Eerste klasse, welke men hieronder aantreft. Wanneer men de huidige po sities vergelijkt met den eindstand vanvhet vo rige seizoen, vindt men dë grootste verandering bij EDO 3; het vorig seizoen onderaan, terwijl het nu leiders-allures bezit. De ploeg wordt in tusschen scherp door Haarlem 3a in 't oog gehou den, terwijl wij daarnaast nog 'n nieuwe figuur in de hoogere regionen zien: Concordia. De on derste plaatsen worden voorloopig ingenomen door Stormvogels 3 en O. G. 2, waarbij Bever wijk 2, R.C.H. 4 en Spaarndam zich dicht in de buurt bewegen. Dit wat IA betreft. In 1B zullen waarschijnlijk N A.S. en Droste wel de grootste kemphanen blijken, bij welke strijd HFC 3 en* OIV waarschijnlijk ook nog een duit in 't zakje zullen doen. Geel-Wit en Kinheim 2 schijnen bescheidener plannen te hebben, dan het vorig jaar, terwijl de staart in deze groep wordt ge vormd door RCH 5, Schoten 2, EDO 4. Hier zijn de voorloopige lijstjes: 1 A gesp. p v.-t. v I B gesp. p v.-t. EDO 3 4 7 13- 7 Haarlem 3a 4 5 9- 4 NAS 4 8 23-5 Conc. 4 5 10-10 Droste 4 7 20-7 DSK 4 4 7- 7 HFC 3 4 6 19-10 Kenn. 3 3 4 9- 7 OIV 4 5 18-7 DEK 3 3 10- 6 Geel-Wit 4 4 11- 9 Spaarnd. 4 3 8- 8 Kinheim 2 4 4 7-22 RCH 4 3 3 8-13 VSV 3 3 2 5-13 B'wijk 2 2 2 5- 5 EDO 4 4 1 8-15 St.vog. 3 3 14-9 Schoten 2 41 5-18 O. G. 2 4 1 4-11 RCH 5 3 0 4-14 Handbal. ATTILLACONCORDIA. De heeren van Concordia gaan Zondag bij het Stichtsche Attilla op bezoek, dat als een vrijwel gelijkwaardige tegenstander te beschouwen is, zoodat de Haar lemmers niet kansloos zijn. De rood-witte dames spelen thuis tegen Tonido en zullen na de neder lagen tegen A.D.A. en Zeeburg zeker hun uiter ste best doen om op de beide punten beslag te leggen. De Rapiditas dames gaan in de hoofd stad de kampioensploeg Zeeburg bekampen en zullen het hard te verantwoorden krijgen. Wel licht zorgen de dames Sleeman c.s. voor een verrassing. In de tweede klasse zullen bij de dames de thuisclubs wel de beste kansen hebben, terwijl bij de heeren daarentegen de bezoekers favoriet zijn. Het programma luidt: Eerste klasse, dames: Concordia—Tonido 10.30 uur; ZeeburgRapiditas 2 uur- Heeren: AttillaConcordia 11 uur. Tweede klasse, dames: H.O.C.Concordia 2 2.30 uur; Hee- rén: Bato 2B.G.V. 2.30 uur;' Ymond 2Bato I.15 uur. Derde klasse, dames: B.G.V. 2—Rapidi tas 3 10 uur; Ymond 2Bato 2 2.15 uur. EEN STANDBEELD VOOR PIERRE DE COU- BERTIN. Het voornemen bestaat voor den in September 1937 in Lausanne gestorven baron Pierre de Coubertin, die de Olympische Spelen weer heeft ingesteld, een standbeeld op te rich ten, aldus meldt het Hamburger Fremdenblatt. De onthulling zal, naar aanleitdlng van het vijf tig jarig bestaan van het internationale Olym pische Comité, op 24 Juni 1944 in Lausanne ge schieden. i ZATERDAG 16 OCTOBER 1943^ HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.15 Ochtendklanken. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.10 Vlotte melodieën. (8.458.50 yoor de huisvrouw). 9.00 Godsd. Uitz. 9,15 Licht klassiek ochtendconcert. 10.00 Orkest Gerard Lebon. 10.45 yoor de jeugd. II.00 Orkest Francis Keth. 12.00 Almanak. 12.15 Theo Uden Masman. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 Orkest Otto Hen driks. 13.30 De wekelijksche wandeling 13.40 Or kest Otto Hendriks. 14.00 Rotterdamsch Philhar- monisch Orkest. 15.10 Bonte middag. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 BNO Uitz. voor Ned. zeelieden. 17.20 Orkest Gerard van Krevelen. 18.00 BNO Po litiek weekoverzicht. 18.10 Liederen uit Valerius Gedenckklank". 18.45 iHer WA. 18.55 Gram.muz. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Sipegel v. d. dag. Van 19.15 af alleen voor de Radio-cehtrales. 19.15 Orgelspel. 19.30 Luisterspel: Corruptie. 20.00 Hongaria, muzikaal programma. 20.45 Melodisten en solist, orgelspel en voordracht. 22.00 BNO iNeuws en act. beschouwing. 22.15 Orkestconcert. 23.00—24.00 Bezongen hartsgeheimen. HILVERSUM II 14.00 Operettefantasie. 15.00 Voor de Jeugd. 15.30 Klassiek Zaterdagmiddagconcert. 16.25 Lie deren. 16.45 BNO: Nieuws. 17.00 Orgelspel. 17.30 Pianovoordracht. 18.00 2e en 3e acte van de opera ..Rigoletto". 19.00 BNO: Nieuws. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Het Calvet-kwartet en pianosolo. 20.15 Beroemde sportwedstrijden. 20.30 Orkest Frans Wouters. 21.00 Symphonie-cóncert. 21.45 Avond wij ding. 22.00 BNO: Nieuws en act. be schouwing.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2