r Technische dag bracht twee Haarlemsche nederlagen. MEMO IN ALLE SPARWINKELS In Amsterdam werd het van 2-3 9-3 en tenslotte 9-4 Rest van Haarlem verloor met 4-2. NOVEMBER WASCH- EN REINIC1NCSMAAND De Technische dag. van den Ned. Voet balbond heeft weer een vlot verloop ge had, doch leverde geen fraaie resultaten op voor de Haarlemsche elftallen. In Am sterdam verloor het Stedelijk elftal met 94, zij het ook geflatteerd en op het terrein van E.D.O. was het elftal van Gooi en Eemland sterker en boekte een zege van 42. In totaal werden dertien wedstrijden ge speeld, waarvan de belangrijkste was de districtswedstrijd ZuidWest. Ook nu weer heeft de Westelijke ploeg haar superoriteit bewezen. Weliswaar was de stand mgj rust 01, doch daarna kwamen de doelpunten; het resultaat was 05. Dumortier doelpuntte vier maal en Smit eenmaal. Doelman Kraak heeft geen moeilijke problemen gehad, dank zij het solide verdedigen van Caldenhove en Wilders. De middenlinie, waarin Poulus nuttig werk verrichtte en De Vries van V. S. V. op dreef was, vatte haar taak goed op en stelde de voorhoede in staat goede aanvallen op te bouwen. Te Groningen eindigde de- strijd Noord Oost gelijk (22). Verder zijn gespeeld: Rot terdamDen Haag 31UtrechtZwaluwen 10; Bondselftal (Gorkum)Rotterdamsche tweede klassers 31; Bondselftal (Zutfen) Twente 21; Zaansch elftalAmsterdamsche 2e en 3e klassers 2—4; Leiden't Gooi 12; Limburgsche le kl.Ljmburgsche 2e kl. 24: Eilanden-elftalRotterdamsche 3e en 4e kl 35; OostergooWestergoo 42. AmsterdamHaarlem 9—4. De uitslag doet vermoeden, dat de Amster dammers overwegend in de meerderheid ge weest moeten zijn. Dat is alleen in het laat ste deel van den strijd geweest en toen heb ben zij gebruik gemaakt van een inzinking bij Haarlem en van het falen van Sehijvenaai. De Haarlemmers hadden tot ciac oogenblik vrij aardig gespeeld en meer kansen gehad. Bovendien was de stand twaalf minuten na de hervatting verdiend 23 en de Haarlem mers kregen de gelegenheid den voorsprong te vergrooten, doordat Spek een strafschop moest nemen. Hij schoot echter tegen doel man Gerrits en daarna kon hij den terug- springenden bal niet in het net werken. Deze tegenslag had vermoedelijk zijn uitwerking op het verdere spel der Haarlemmers, want de voorsprong van 3-2 werd omgezet in een 93 achterstand, waarna Stijger door den bal in eigen doei te trappen den stand op 94 bracht. Dat was het einde van een wedstrijd met behoorlijk voetbal, ondanks de ongunstige factoren. Zoo'n groote nederlaag had men dus niet verwacht, vooral niet na het uitstekende begin. Reeds in de eerste minuut kreeg Schijvenaar op een afstand van 25 meter voor doel den bal, hij schoot keihard in een Haar lem had de leiding. De bezoekers bleven meer in den aanval en Hanse, die veel vrij spel kreeg, had met schieten geen geluk. Langzamerhand kwam Amsterdam opzetten en ondernam goede aanvallen. Na 25 minuten spelen was de stand gelijk door toedoen van Van Gelder, die een strafschop wegens hands, onnoodig door Schij venaar veroorzaakt, inschoot. Kort daarop ging Broekman er alleen van door. loste'van verren afstand een schot, dat via de handen van Wille doel trof (21). De Haarlemmers gaven zich echter niet gewonnen en Hanse zorgde er voor dat de rust met gelijken stand (2—2) in trad Het was gebleken, dat de voorhoede tot goede dingen in staat was en daarom kreeg Schijvenaar opdracht zich meer terug te trek ken. De voorwaartsen bleven ook na de her vatting actief en na zeven minuten doel puntte Balvers met een schot, even buiten het strafschopgebied, waardoor Haarlem op nieuw de leiding had (23). De strijd bleef levendig, met Haarlem het meest in den aan val. Daarna kreeg Spek een strafschop te nemen, welke geen resultaat opleverde en toen volgde een serie van zeven Amsterdam sche doelpunten. De Jongh, die bijzonder goed op dreef was, nam er vier voor zijn rekening. De Ruyter twee en Fischer één. Tenslotte schoot Stijger bij een Haarlemschen aanval den bal langs Gerrits (94). De zoo levendige en aantrekkelijke strijd bracht dus een smadelijke nederlaag. De Am sterdammers verdienen hulde voor hun kranig volhouden op het zware veld van Ajax, dat altijd voor niet-Amsterdammers vele moei lijkheden oplevert. De Haarlemsche ploeg heeft de eerste helft en het eerste kwartier uitstekend voldaan. Daarna was de voorhoede af en toe in vorm, met Sterk aan het hoofd en de backs Van Gooi en Van der Gevel deden al het mogelijke, om den steeds terug- keerende Amsterdamsche aanval te keeren Dezen hadden het niet gemakkelijk, doordat Schijvenaar hen in den steek liet. Dat de vele doelpunten invloed hadden op het spel van Wille was te begrijpen, hoewel we meer van hem, mede doordat hij aanv.oerder was, had den verwacht ondanks de moeilijkheden. Verwacht wordt dat in den loop van dit seizoen de Haarlemmers gelegenheid krijgen revanche te nemen op een droger terrein en dan zal het verloop geheel anders worden. Sedert 1924 zijn er zeven steden wedstrijden HaarlemAmsterdam gespeeld, waarvan de Haarlemmers en drie en de Amsterdammers vier hebben gewonnen. De stand luidt: Amsterdam 7 4 0 3 8 2115 1.14 Haarlem 7 3 0 4 6 15—21 0.86 Rest van HaarlemGooi en Eemland !P-4. Het technisch beter spelende elftal van Gooi en Eemland bezorgde Zondagmiddag de Rest van Haarlem een 42 nederlaag, die de verhouding vrij juist weergeeft. Op een hoog peil stond de wedstrijd niet, hoewel soms fraaie staaltjes voetbal te zien werden ge geven. Reeds van den aanval af had Gooi en Eem land het overwicht en aanval op aanval had het Haarlemsche doel te verduren, waar doel man Bol goed werk verrichtte. Toch maakte Haarlem het eerste doelpunt e'n wel door toe doen van Bakkum, die uit een voorzet van Tervoort een hard schot recht op den Gooi- schen doelverdediger loste, die den bal niet in zijn macht kon krijgen en liet glippen (10). De Haarlemsche voorhoede, wier spel zeer middelmatig was en waarin alles op den mid denvoor werd gespeeld, deed aanval op aan val op het doel der gasten, doch slaagde er niet in een tweede doelpunt te maken. Lang duurde dit overwicht van Haarlem niet, want nadat in een Gooischen aanval Schaap in had geschoten (1—1). kwam dit elftal opzet ten en wei-den de Haarlèmmers meer in de verdediging gedrongen. Hoewel de Haarlem sche achterhoede zich taai te weer stelde, kon zij toch niet verhoeden dat de goed samen spelende voorhoedespelers van haar tegen partij een 2e doelpunt wisten te maken (12). Na de rust trachtten de Haarlemmers den gelijkmaker te scoren, maar de onzeker spe lende voorhoede delfde telkens het onderspit tegen de hechte Gooische verdediging, terwijl de aanvallen der gasten steeds' gevaarlijker werden en Schaap tenslotte weer inschoot (1—3). De fut, die uit de Haarlemsche ploeg geweken scheen, kwam er toen weer in met het resultaat dat een tweede doelpunt ge maakt werd. Dit scheen echter voor de Haar lemmers de grootste krachtprestatie geweest te zijn, v.-ant van dat oogenblik af zakte hun spel nog meer af en de Gooilanders hadden makkelijk wera Zij doelpuntten nog eenmaal. Het verband was in de Haarlemsche ploeg nog al eens zoek en hoewel de beide buiten spelers telkens vrij stonden, werd meestal naar binnen doorgeven, waar middenvoor Bakkum er niet altijd in slaagde den bal weg te werken. De achterhoede, die in den aan vang zeer onzeker speelde, vormde later een bolwerk waarop menige aanval der Gooilan ders stuitte VERGEEFSCHE REIS VAN ZANDVOORT- MEEUWEN. Zondag maakte Zandvoort- meëuwen een vergeefsche reis naar Anna Paulona, waar de wedstrijd tegen Helder ge speeld zou worden. De wedstrijd is nader vastgesteld op 28 November. In Santpoort won Stormvogels 2 met 4-2 van Helder 2. Zwemmen. De Jeugdkampioenschappen. Gecostumeerö zwemmen het hoogtepunt. De door Kring Haarlem van den Ned. Zwem- en Reddingshond in het Sportfondsen bad georgani- sèerde zwemwedstrijden, waarvan de oobrengst ten bate kwam van het Penisoenfonds voor het Sportfondsenbadpersoneeï, met als inzet de jeugd kampioenschappen, zijn een groot succes gewor den. De beste jeugdige zwemmers en zwemsters hadden gehoor gegeven aan de tot hen gerichte uitnoodiging, zoodat op de verschillende num mers fel om den/tittel werd gestreden. Mej. I. Smit van HPC was de beste borstcrawl- zwemster en met grooten voorsprong won zi.i dan ook de 100 M. borstcrawl in den goeden tijd van 1 m. 15.4 sec. Hetzelfde nummer voor heeren bracht meer spanning en T. Kloots van HPC behaalde op zijn concurrenten C. Hobanus van Zwemclub Haarlem en T. Boon van HVGB een moeilijker overwinning in den tijd van 1 m. 6 seconden. Mej. N. Turkenburg van DWT .won de 200 M. schoolslag dames in 3 m. 19 sec. Een verrassing voromde het schoonspringen van den 15-jarigen Haarlemmer J. Paanakker, die bij gebrek aan partners eenige zijner beste sprongen te beste gaf en dat op dergelijke wijze dat vele gerouti neerde springers hem dit niet zouden hebben verbeterd. Hierna werden de jeugdwedstrijden voortgezet met de 200 M. schoolslag heeren. welke op over tuigende wijze werd gewonnen door den HVCB'er W. Wanrooy in den uitstekenden tijd van 3 m. 11 sec. De 100 M. rugslag dames was voor mej. M. Jansen van Zwemclub Haarlem in 1 m. 31 sec., terwijl hetzelfde nummer heeren gewonnen werd door H. Smits van Zwemclub Haarlem in 1 m. 18.2 sèc. De Brigades waren ditmaal bijzonder op dreef en naast het verzwemmen van een 4x25 M. estafette met drenkeling, welke zoowel voor de dames als voor de heeren door de Haarlemsche Brigade werd gewonnen, stond op *t program ma 25 M. schoolslag gevolgd door 25 M. met drenkeling gekleed. Bij de dames won Mej. D. Turkenburg dit nummer in 57.8 sec., terwijl C. H. Vrught bij de heeren op den eersten prijs beslag legde in 54 sec. Hiermede waren de zwemwedstrijden beëin digd en werd de belangrijke waterpolowedstrijd Haarlem-Jeugd tegen Den Haag-Jeugd gespeeld. Na 'n spanneden strijd, waarin aanvankelijk de Haarlemmers leidden, wist Den Haag gelijk te maken en vlak voor het einde het winnende doel punt te scoren. De uitslag werd hierdoor 32 in het voordeel van Den Haag. Het hoogtepunt van den middag werd ge vormd door het gecostumeerd zwemmen door abonnés van het Sportfondsenbad. Een 180 zwemmers en zwemsters van alle leeftijden, die kort geleden hun afzwemdiploma hadden ge haald, namen hieraan deel. Nadat een jury de prijswinnaars en winnaressen had aangewezen voor de fraaiste costuums viel ten slotte alles in het water hetgeen tot de meest comisehe scènes aanleiding gaf. Burgerlijke Stand. HAARLEM 15 Novemiber 1943 BEVALLEN: 11 Nov., A. H. J. Wiekamp—Urba nowitz, d.; 12 Nov., M. G. StolwijkBorgers, d.; F. A. M. Huijsmans—LinneReever, d.; L. K. KlompKardol, z.; 13 Nov., L. Polak—van Dijk, z.; C. M. van Hoofvan Maris, z.; M. J. Dekker Vreeswijk, z.; J. J. Dollévan der Meij. z.; K» P. van der HorstCalandt, z.; 14 Nov., C. M. HeemskerkKompier, z.; J. E. Thuisvan der Goes, z.: M. M. van LeeuwenWohlfart, d.; C. T. van Halem—de Vries, z.; M. J. A. Heijne van Roode, d.; J. J. Doezievan der Reep. z.\ E. A. Willemsende Vos, z.; A. GlerumGoede, d.: K. van WortMaunz, z. O VERLEIDEN12 Nov., K. T. van der Pol—Die penbeek. 88 j., Westerhout park; G. A. P., 3 j., z. v. G. Thesselaar, van 't Hoffstraat; A. L. Kamp Hölzel, 85 j., Westerhoutpark; M. C. Bloem zaadHommels, 61 j., Anjelierstraat; A. Wesse- ling. 73 j., Brouwersplein; 13 Nov., J. Ruijgrok, 70 j., Allard Piersonstraat; P. Vink, 72 j., Rijks straatweg. OFF1CIEELE MEDEDEELINGEN. TOEWIJZINGEN GORT EN HAVERMOUT. De plaatselijke distributiediensten zullen bij inlevering van de voor havermout aangewezen bonnen „Algemeen 690" voor de helft van het aantal ingeleverde rantsoenen toewijzingen voor havermout en voor de helft toewijzingen voor gort uitreiken. Detaillisten kunnen met de bon nen „Algemeen 690" eventueele restantbonnen „Algemeen 678" en „Algemeen 679" inleveren, met dien verstande, dat zij ten hoogste 19 re stantbonnen in totaal mogen inleveren. INLEVERING VAN ZEEPBONNEN. Detaillisten kunnen de voor zeep aangewezen bonnen „Algemeen 697" en „AA Eenheidszeep", de voor waschpoeder aangewezen bonnen „Al gemeen 698" en „AA Waschpoeder" en de voor toiletzeep aangewezen bonnen „AA Toiletzeep" behalve van 22 tot en met 26 November a.s. bij wijze van uitzondering ook van 15 tot en met 19 November a.s. bij de plaatselijke distributiediens ten inleveren ter verkrijging van toewijzingen. AFLEVERING BATTERIJEN. De directeur van het rijksbureau voor de me- talenverwerkende industrie machtigt hierbij fa brikanten van en handelaren in batterijen om in de achtste periode, van 1G November tot 15 De cember 1943, batterijen af te leveren op grond van de door zijn bureau afgegeven repeteerende koopvergunningen HG en HG3. In verband hier mede gelieven degenenaan wie batterijen zijn toegewezen, zich ter verkrijging hiervan thans wederom tot hun leverancier te wenden. Afle veringen van batterijen, gedaan op grond van koopvergunningen, voorzien van het stempel „Speciale toewijzing" mogen niet worden her haald. VERVAARDIGINGS VERBOD SMELT VEILIG HEDEN. Blijkens de Staatsóourant van 12 November 1943 is het met ingang van dien datum aan fabri kanten verboden smeltveiligheden te vervaardi gen zonder vergunning van den directeur van het bureau voor de metalenverwerkende indu strie. Aan ingeschreven fabrikanten zal door genoemden directeur maandelijks een schrifte lijke vergunning tot het verwerken var. distri butiegoederen tot smeltveiligheden worden ver- AFLEVERING EN VERZENDING VAN TEXTIELGOEDEREN. De aflevering en verzending van textielgoede- ren van de industrie aan den handel is met in gang van 15 November a.s. tot nadere mededee- ling verboden, tenzij door de betrokken rijks- bureaux hiervan schriftelijk voor met name te noemen hoeveelheden dispensatie wordt ver strekt. De aflevering en verzending van textielgoede- ren door den groothandel is met ingang van 15 November 1943 voorloopig verboden, tenzij door het rijksbureau Distex hiervan schriftelijk voor met name te noemen hoeveelheden dispensatie wordt verstrekt. De herbevoorrading van den handel zal t.z.t. plaats vinden op basis van de ingeleverde spe ciale vergunningen en leveringsvergunningen, voor zoover het de artikelen betreft, welke niet of voorloopig niet op de kleedingkaarten voor mannen, jongens, vrouwen en meisjes van 15 jaar of ouder verkrijgbaar worden gesteld. Voor alle andere artikelen zal de herbevoor rading te zijner tijd op basis van de ingeleverde punten plaats vinden. Over de nieuwe regeling van herbevoorrading zullen binnenkort nadere mededeelingen aan handel en industrie worden gedaan. REGELING HUISBRANDTURF EIGEN GEBRUIK Ten aanzien van hen, in wier voornemen het ligt om in 1944 turf voor eigen gebruik te pro- duceeren, wordt medegedeeld, dat zij zich bij de brandstoffencommissie, waaronder zij ressmtee- ren, als eigenbrandturfproducent moeten laten inschrijven. Zij, die voor de in 1943 geproduceer de hoeveelheid reeds waren ingeschreven dienen zich voor de in het volgende jaar te graven turf opnieuw aan te melden. Dit geldt evenzeer voor verveners- en veenarbeiderseigenbrandturfpro- ducenten. Alvorens de brandstoffencommissies tot inschrijving over gaan, moeten de hier be doelde turfproducenten een door den distributie- dienst beschikbaar te stellen aanvraagformulier volledig en naar waarheid invullen. Deze formu lieren zijn van Maandag 15 November a.s. af bij genoemden dienst verkrijgbaar en moeten, na invulling, zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk op 6 Januari. 1944. aldaar zijn ingeleverd. Na dezen datum worden geen aanvragen ter behandeling meer aangenomen. Een uitzondering wordt ge maakt ten behoeve van veenarbeiders, die krach tens hun deelneming aan de turfproductie aan spraak kunnen doen gelden op eigenbrandturf, welké categorie haar eveneens vanaf 15 Novem ber a.s. bij den distributiedienst verkrijgbaar te stellen aanvraagformulieren tot uiterlijk 31 Mei 1944 kan inleveren. In verband hiermede wordt er bij eigenbrandturfproducenten, die voor de campagne 1944 nog een eigenbrandturlput' moeten huren, op aangedrongen hiermede spoed te betrachten, opd^t de aanvraagformulieren voor den sluitingsdatum van 9 Januari 1944 bij den distributiedienst kunnen worden ingediend. Met betrekking tot de bij het rijkskolenbureaü ingeschreven verveners zij er op gewezen, dat de hun door dit bureau gegeven voorschriften on verminderd van kracht blijven. De voor 1944 toegestane maximum productie eigenbrandturf bedraagt zoowel voor particuliere producenten als voor verveners en veenarbeiders 15.000 stuks. Ter toelichting op de aan de achter zijde van het aanvraagformulier geplaatste op merkingen, diene, dat, met inachtneming van vorengenoemd maximum, voor elke eenheid van het distributierantsoen voor het seizoen 1944/45 door particuliere eigenbrandturfproducenten 900 stuks kleine handgestoken turf. en door werk gevers/werknemers in het veenbedrijf,'900 stuks kleine handgestoken turf of 600 stuks persturf mag worden geproduceerd. Indien een aanvraag door de brandstoffencommissie is goedgekeurd, ontvangt de ebtrokken eigenbrandturfproducent als bewijs hiervoor een inschrijvingskaart, waar op t,z,t, door den distributiedienst de noodige aanteekeningen omtrent het bonnentegoed wor den geplaatst. Het tijdstip, waarop dit zal kun nen geschieden, zal nog nader worden bekend ge maakt. Na beëindiigng van het vervoer der in 1944 te produceeren turf zal een eventueel op de inschrijvingskaart overgebleven bonnentegoed bij den distributiedienst kunnen worden afgehaald voor het betrekken van brandstoffen bij den handel Eigenbrandturfproducenten. die de maximum hoeveelheid niet in eenmaal op een dag willen vervoeren, kunnen een vervoervergunning gel dig voor verschillende hoeveelheden op verschil lende dagen verkrijgen. Voor verdere bijzonder heden aangaande het vervoer zie men de op de inschrijvingskaart geplaatste opmerkingen. Voor zoover zich onder eigenbrandturf-produeenten gezinnen bevinden, die voor het bereiden der maaltijden op vaste brandstoffen ziin aangewe zen, kan ter overbrugging van het tijdvak 1 MëF 1944 (op welken datum onvoorziene omstan digheden voorbehouden de eerste bon voor het betrekken van kookkolen in het distributiejaar 1944 45 zal worden aangewezen) en het tijdstip, waarop de geproduceerde eigenbrandturf ver voerbaar zal zijn, t.z.t. door het betrokke i gezins hoofd een rantsoënbon vaste brandstoffen bij den distributiedienst worden aangevraagd en wel telkens óp het moment, dat een bon van de nieuwe kookkolenkaart 1944/45 wordt aangewezen. Deze utireiking kan slechts in die gevallen ge schieden. waarin het betrokken gezin niet over voldoende brandstof beschikt, 'terwijl de ver strekte rantsoenbon(nen) uiteraard in mindering van het op de inschrijvingskaart aangeteekende bonnentegoed zal worden gebracht. Wat betreft voor eigen gebruik te produceeren aanmaak- en bolsterturf diene, dat producenten hiervoor eveneens bij de in aanmerking komende brand stoffencommissie moeten vmrden ingeschreven. De aanvragen hiervoor moeben met gebruikma king 'van bovenbedoeld formulier eveneens voor 6 Januari 1944 (veenarbeiders voor 31 Mei 1944) bij den distributiedienst zijn ingeleverd. Aan niet-ingesehreven eigenbrandturfprodu centen zal geen vervoervergunning worden ver strekt. Het vervoer van turf zonder een door of namens de sectie turf van het rijkskolenbureaü te Assen afgegeven schriftelijke vergunning is verboden. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de brandstoffencommissie Wordt gevraagd tegen 1 Dee. in R.K. gezin flinke DIENST BODE v. d. en n., goed kunn. koken en werken, v.g.g.v. Werkster aanw., Van Len- nepweg 6, Aerdenhout. Gevraagd in dierenartsgezin op Texel flink MEISJE voor dag en nacht. Goede kost en goed loon. Adres: Mevrouw KOENS. Den Burg, Texel. 1 Dec. flink MEISJE gevr., v. d. en n. Mevr. Halbertsma, Hazepaterslaan 7. Gevraagd: Aankomend VER KOOPSTER of gevorderde Leerling-Verkoopster. Manu- faeturenhandel, Woninginr. H. MEIJER, Hoofdstraat 194 Santpoort. VERKOOPSTER. Wij zoeken eenige flinke verkoopsters. Leeftijd ouder dan 20 jaar. Mulo en ervaring als zooda nig geeft voorkeur. Schrifte lijke sollicitaties of persoon lijke aanm. dagelijks van 9 tot 13 uur aan: VAN WOEN- SEL's Schoenmagaz., Groote Houtstraat 41, Haarlem. Flinke aankomende en be kwame MEISJES gevraagd. Tramkosten worden vergoed. Z.a.t.m. Wasscherij G. RHEE Zn., Bleekersvaartweg 55, Heemstede. N.V. KERKO, Stephensonstr. 50, Haarlem, kan aankomen de KNIPSTERS voor het knippen van overhemden en blouses voor haar maat- afdeeling plaatsen. Zij, die gaarne een prettige werk kring hebben en een goed loon verdienen, kunnen da gelijks mondeling of schrifte lijk solliciteeren aan het kantoor ('s Zaterdags tot 12,30 uur). Wasscherij 't Kleverpark. Santpoorterstraat 41, vraagt een STOKER. Zoo spoedig mogelijk gevr. flinke BAKKERSLEERLIXG of Halfwas, P.G. (Niet meid. op Zondag). Brood-Banket bakkerij K. SIEDERS, Hage- straat no. 45. Net R.K. KOSTHUIS aange boden. f 15 p. w. Br. onder no. 1235 Bur. van d. blad. Gevraagd voor direct ZIT- SLAAPK. m. of zonder pen sion, omg. A'hout, H'lem, H'stede, door Heer, b.bJh.h. Br. no. 1236 Bur. v. d. blad. i>ame (b.b.h.h.), vraagt voor direct KAMERS (en Suite) met gebr. v. keuk., liefst om geving Station en Tel. aanw. Br. no. 1239 Bur. v. d. blad. Dame, b.b.h.h., Zoekt gem. ZIT-SLAAPKAMER. liefst Haarlem-Z. Brieven onder no. 1230 Bur. van dit blad. Heer-alleen zoekt ZIT- en SLAAPK. met gebruik van badkamer, m. pens., bij par ticulieren, te Bl'daal of omg. (geen beroepspènsion). Br. no. 1234 Bur. van dit blad. Te huur gevr. WONING voor 2 pers., mogelijk met Telef. Brieven aan A. PEPER, Molenwerf 24, Gouda. WINKELHUIS, magazijn ruimte of Werkpl. met goede Woning gevraagd, event, in ruil voor mooi Woonhuis. A. van Beem Jr., Burg. v. Len- nepweg 30, Heemstede. WINKELHUIS te huur gevr. in Haarlem of omgeving. Br. onder no. 1247 Bur. v. d. blad iE HUUR gedeelte van win kel, 2 etalages, kantoortje, Te! aanw., pr. stand. Br. no. 1229 Bur. van dit blad. TE HUUR ongem. Kamer m. kl. Slaapk. voor R.K. Dame, met aparte kookgehh., op netten stand. Br. onder no. 1231 Bureau van difblad. PENSION aangeboden voor Heer of Dame in rustig gezin. Br. no. 1248 Bur. v. d. blad. VLEUGEL of Piano gevr. Br. met opgave van prijs en merk, FRANS ESSER, Ro- zengr. 232, A'dam, Tel. 43672 Mooie crème KINDERWA GEN te koop gevr. MON- TAUBAN, Floresstraat no. 11 Telef. 16951 PIANO of Vleugel ter over name gevr. tegen hoogen pr., door part. Br. met prijs en merk aan KNOPS, Colum- busstraat' 9, Den Haag. Te koop gevr. DE ZEIL- SPORT van Van Kampen. Aanb. SMINK, Schalkwij- kerweg 59 zw., Tel. 13804, Toest. 6. RIJWIELEN te koop gevr. Defect geen bezw. J. J. v. d. DOMHOF. Wagenweg 144, Telef. 10660. I TER OVERN. GEVR.: kin der 3-wielertje. kinder thee serviesje of ander speelgoed. Br.: K. Berck Beelenkamp, Korte Parkweg 1, Bl'daal. Te koop aangeb. grijs beige VOS, f 30 en D. velour Hoed f 7,50. SMINK, Schalkwij- kerweg no. 59 zw. Te koop z.g:a.n. KÖFFER- GRAMOFOON, t' 90. K. Vis been, Platanenlaan no. 54, Hoofddorp. TE KOOP: E. M. Jaarsma haard f 75: 1-p. eik.h. led- m. springv. f 50: mah. sl.k.tafel m. stoel f 20; 1 p. zw. leeren schachten f 15. Na 4 u. Geluk L. v. Dalelaan 48, RamplA

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 3