""bAsiRi RI Verduisteren: van 16.45 tot 8.00 uur Haarlem of Haar-Loo-Heim. Haarlem's oorsprong, geologisch gezien. In het Jaarboek 1942 van de Vereeniging „Haerlem" geeft dr. J. F. Steenhuis een nieuwe zienswijze over den oorsprong van Haarlem en haar ontstaan, door de positie van Haarlem in het geologisch kader der om geving uit te drukken, m.a.w. de geologische bouw en wording van de oppervlakte van het stadsgebied te beschouwen In zijn artikel „Haarlem en de geologische wetenschap'' geeft dr. Steenhuis een eenvoudige en aan nemelijke verklaring voor het ontstaan van den naam „Haarlem". In de woord-combinatie „Haar-Loo-Heim" zoekt hij den oorspronke- lijken naam van onze stad. waaraan hij toe voegt, dat deze naam er op duidt dat vóór den bouw van des graven woning en vóór dien van de oudst bekende kerk en huizen, iets anders is geweest op de plaats waar thans Haarlem ligt. „In „Heim" zien we woon plaats, ongetwijfeld ook in Heemstede voor komende. Het woord „Haar" leeft behalve in vele plaatsnamen ook voort in zandwegen in de Betuwe ten Z. van Wageningen. Ein delijk is „Loo" bosch of woud. doch vooral heilig bosch, een der meest voorkomende bestanddeelen van Nederlandsche plaats namen, in het bijzonder in het hoogere, zan dige, eens van nature beboschte gedeelte des lands, doch ook daarbuiten.' Deze afleiding komt den schrijver nog min der onwaarschijnlijk voor, waar in vroeger tijden op of rondom Haarlem een bosch was gelegen, dat ook in Christelijke tijden nog als heilig werd beschouwd. Dr. Steenhuis wijst er in dit verband op, dat het vrijwel vast staat dat lang voor onze jaartelling in deze omgeving menschen hebben gewoond, waarbij hij de vindplaats eener bekercultuur bij Hil- legom en die van een Friesch-Bataafsche cultuur bij Velsen aanhaalt. Dr. Steenhuis bespreekt vervolgens het be staan van eert smalle strook van het oude duinlandschap, waarop Haarlem, zoowel als Heemstede, Bennebroek en Schoten, gelegen zijn. Dit oude duinlandschap vormde een goed bewoonbaar gebied, dat door haar rijke fauna en flora maakte dat haar bewoners in hun levensonderhoud konden voorzien. „Van vóórhistorische tijden is voor Haarlem en om geving weinig positiefs gevonden, doch men mag het waarschijnlijk achten, dat ook de vóórhistorische mensch zijn stempel zal heb ben gedrukt op de zandruggen, waarop hij ging wonen, waarin hij zijn tempels bouwde en waar hij zijn verdedigingswerken aanlegde. Het op natuurlijke wijze aanwezig zijn van grasrijke velden zal hem er tevens toe heb ben gebracht, het duin, waar dit kon en dienstig was, af te graven en zoodoende in geestgrond te veranderen." Dr. Steenhuis wijst er op, dat deze oudste bewoner zich als „drager eener cultuur" ge dragen moet hebben, in welk verband hij wijst op het feit dat de Romeinsche ge schiedschrijver Plinius reeds vermeldde dat in ons land turf werd gefabriceerd. Ook noemt de schrijver het zeker, dat het laag- veengebied bevaarbaar was en er zich vele waterwegen bevonden zullen hebben, die hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk natuurlijk waren. Eén daarvan is ongetwijfeld het Spaarne, waaraan misschien de mensch ook heeft gewerkt, hoewel dat nooit met zeker heid vast te stellen is. In dit verband spreekt dr. Steenhuis ook over de vroegere Haarlem sche Beek, die z.i. een gegraven water was, dat diende om een met duin-kwelwater ge vulde strandvlakte af te wateren. Later werd deze Beek aan de veenzijde afgedamd en van een uitwateringssluis (Zijl) voorzien. (Zijl straat en Vest; Verwulft; Damstraat). Tot slot van zijn artikel zegt dr. Steenhuis: „Geologisch opgevat, behoort de kern van Haarlem met de wijde omgeving derhalve tot een hooger gelegen, zandig duingebied. Dit grensde aanvankelijk aan zee en werd in historischen tijd door jonge, hooge duinen van zee afgesnoerd. Het was doorsneden door moerassige laagten of strandvlakten en was in het O door een uitgestrekt veen scherp afgescheiden. In vóórhistorischen tijd kan hier een bevol king hebben gewoond, die in hoofdzaak leefde van jacht en visscherij, het eerste in het duin, zoowel als in het veen, het laatste zoowel in het veen als op zee. Bovendien kan veeteelt bestaan hebben en kan de binnenvaart eenigen handel hebben mogelijk gemaakt. Deze bevolking had zijn heilige wouden. Een hiervan kan op of bij Haarlem gelegen zijn geweest. Daaromheen kan het latere, geschied kundige Haarlem ontstaan zijn." „DE MOOISTE OOGEN VAN DE WERELD". Zondagavond 28 November wordt in den Stadsschouwburg door het Amsterdamsch Too- neel nog een herhaling gegeven van „De mooiste oogen van de wereld", tooneelspel van Jean Sarment ZIJN VROUW HAD VEEL FRISSCHE LUCHT NOODIG! Veertien dagen geleden stond een 30-jarige Amsterdamsche banketbakker voor de Haar- lemsche rechtbank terecht, omdat hij in Juni een zeilboot uit een jachthaven in Aalsmeer had gestolen. Hij motiveerde dezen diefstal met de mededeeling, dat zijn vrouw op medisch advies veel in de buitenlueht moest vertoe ven. De Officier had tegen den bakker drie maanden en tegen zijn vrouw, die bij den diefstal had geholpen, 1 maand gevangenis straf geëischt. De rechtbank veroordeelde den bakker heden tot 4 maanden en de vrouw tot 1 maand, echter met toepassing der gratie clausule. Hoofdredacteur; F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper Haar lem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsei. Santpoort. Advertenties: W. van Om men. Heemstede. \JL/ -hort i*t A*uS h'ed. Operette-Gezelschap. De Wilddief van Lorzing. Met de heropvoering van Lorzing's Wild dief heeft het N.O.G. (dir. Fr. Pielage; reg. Jac. Gosen) zijn getrouw publiek voorze ker veel genoegen verschaft. Deze fijn- geestige komische opera, gedragen als zij wordt door een libretto vol grappige ver wikkelingen, effectvolle scènes van goed getypeerde personages en pittoreske groe peeringen, vormend tezamen een handig gecombineerd tooneelverhaal, dat zich ont knoopt in het motto „de stem der natuur verloochent zich niet", dit zeldzaam speelstuk, zeg ik, biedt den toeschouwer een onderhoudenden avond, alleen reeds om het gegeven. Ook de muziek is aan trekkelijk, en, in uitstekende condities, door prima vocalisten uitgevoerd, zelfs meer dan dat Maar het spreekt vanzelf dat men op dit punt met dilettanten nogal wat door de vingers hoeft te zien. Toch dien gezegd dat Pielage, de omstandighe den in aanmerking genomen, 'nu en dan goede resultaten bereikte met zijn men schen, zoodat ik niet aarzel deze opvoering tot de beste te rekenen, die in de laatste jaren door onze amateurs op de planken werden gebracht. Voorop dient vermeld de creatie van den Graaf door Jan te Slaa, een sonore bas en een vlot acteur. Jac. Gosen was een zeer aannemelijke Baron Krontal; zoowel in spel als in zang toonde hij meestal een gereser veerdheid, die een aanmerkelijken vooruit gang beteekent. Joop Strengers maakte van den Schoolmeester een grappig type; jam mer dat zijn stem niet wat kernachtiger is. Tine Van Zuthem speelde de rol van Ba rones Freimann vlot en met goed begrip. Jeanne Piazza wist zich in haar rol ook goed in te leven. Het Gretchen van Nel van Hoorik was onder alle opzichten te prijzen. De travestie-rol Nanette werd door Tini Jansen ook goed gespeeld. Er was ten slotte een leuke Pancratius, ge acteerd d.oor Fred. H. Wieringa. Een goed sonoor mannenkoor (zeldzaam bij onze dilettanten-operettevereenigingen) gaf een goed fond aan de koren. De dames van het koor deden wel eens wat te druk, maar haar zingen was doorgaans frisch. Directeur Frans Pielage hield handig het geheel orkest en zang bij elkaar; en het lukte hem hopelooze ontsporingen te voorkomen. JOS. DE KLERK „Het Bad in de Schuur." Een opmerkelijke kleurenfilm. Ook de Tobis heeft thans een groote kleuren film vervaardigd, die voor het eerst zoover het ons land dan tenminste betreft, in Den Haag ten doop is gehouden. „Het bad in de schuur" zoo luidt de titel van dit nieuwe pro duct, dat èn om de originaliteit van het ge geven èn om de uitstekende kleurenfotografie van den in Nederland bekenden Hongaar An- dor von Barsy, wel de aandacht zal trekken. Origineel is het gegeven zeker; dat het echter geheel aanvaardbaar is, zou ik niet volmondig willen beweren. Doch oordeelt ge zelf: De vrouw van den burgemeester van het kleine dorpje Terbrügg bij Kleef krijgt van een ele- ganten koopman, die op de doorreis het dorpje aandoet, een badkuip ten geschenke.Tot groote ergernis van haar echtgenoot gaat ze hierin baden in het schuurtje, dat echter niet bijster solide geconstrueerd is, zoodat de mannelijke helft van het dorp door allerlei spleten en kiertjes naar de badende burgemeestersvrouw kan kijken. Dit wekt weer de ergernis van de vrouwen en de daaruit ontstane ruzies culmi- neeren in het besluit de gevloekde badkuip uit den weg te ruimen. Dit gebeurt, doch de burgemeestersvrouw eischt als schadevergoe ding een nieuwe badkuip en het lieve leventje zou opnieuw kunnen beginnen als niet de dorpsgrappenmaker wieltjes onder de badkuip had gemaakt, waardoor de badende burge meestersvrouw op een gegeven moment al badende het dorp komt binnen rollenDit is den burgemeester echter te bar en hij redt zijn vrouw uit deze precaire situatie. De bur- gemeestersche is daardoor zóó geroerd, dat zij den koopman, die op de terugreis nog eens net dorpje aandoet, en haar weer het hof wil maken, nul op het request geeft. Daartusschen- Joor speelt zich nog een aantal liefdesscènes af, waarbij de boerenmeiden van het burge meestershuis en eenige dorpelingen, en zoo waar ook de burgemeester zelf, zich niet on betuigd laten. Men kan zich niet aan den in druk onttrekken, dat regisseur Volker von Collande op de pikante scènes wel wat èrg den nadruk heeft gelegd. Men heeft de Nederlan ders wel eens terecht overdreven preutschheid ten laste gelegd inzake de beoordeeling van films, doch ook een teveel aan pikanterie wordt op den duureentonig! Voortref felijk heeft cameraman von Barsag zich van zijn taak gekweten. Men lette b.v. eens op het kleurig relief dat de buiten-opnamen gekregen hebben. Het best zou men „Het bad in de schuur" kunnen karakteriseeren met de van vrouwen wijsheid getuigende woorden, die de burge meestersvrouw tot een van haar dienstmaag den richt, die een wat al te gewaagd jakje aan heeft; „Je moet je beste waren niet voor iedereen te kijk stellen". Nu, de Duitsche film industrie heeft zich met deze film zeker aan dit devies gehouden. Niettemin is het spel van de hoofdpersoon Heli Finkenzeller, Will Dohm en Richard Hausler zeer te loven. Paul Henckels darte't als een goedmoedige doch wel amusante dorpsidioot door het luchtige geheel. B. KORSTEN. GROOTE PIANISTEN. De I-Iaarlemsche Orkest Vereeniging heeft een secrie concerten van groote pianisten georganiseerd in den stadsschouwburg te Haarlem en wel op de volgende dpta: 27 No vember, 16 December, 29 Januari, 15 Februari en 18 Maart. De pianisten die deze recitals zullen verzorgen zijn: Theo van der Pas, Cor de Groot. Marinus Flipse, Simon Admiraal en Willem Andriessen. Het eerste concert van deze serie wordt Zaterdag a.s. door Theo van der Pas gegeven. Hij zal een Chopin-pro- gramma ten gehoore brengen. Nieuwe bonkaarten worden uitgereikt. Textielkaart meebrengen voor personen boven 15 jaar. De plaatselijke distributiediensten reiken van 28 November tot en met 24 December a.s. tegen overlegging van de stamkaart en tegen in ontvangstneming van een bon van het in legvel bonkaarten voor voedingsmiddelen uit. Uitgereikt worden: aan houders van een inlegvel KI of L 1 een bonkaart KA 401; aan houders van een inlegvel K 2 of L 2 een bon kaart KB 401; aan houders van een inlegvel K3 of L3 een bonkaart KC401; aan houders van een inlegvel K 4 of L 4 een bonkaart KD 401 of KE 401, naar gelang zij geboren zijn tusschen 26 December 1939 en 27 Decem ber 1941, dan wel na 26 December 1941. Voorts reiken de diensten aan houders van L-inlegvellen toeslagkaarten uit, welke geldig zijn van 26 December 1943 tot en met 16 April 1944. Men moet, ten einde deze kaart'te ont vangen, bon „Toeslag 52" van de thans geldige toeslagkaart inleveren. Nieuwe tabakskaart tegen overlegging van textielkaart. Verder reiken de diensten aan mannelijke personen, die geboren zijn vóór 27 December 1925 nieuwe tabakskaarten uit, welke geldig zijn van 26 December 1943 tot en met 16 April 1944. In verband hiermede moeten alle per sonen van 15 jaar en ouder hun textielkaart V 115 medebrengen. Ook mannelijke personen tusschen 15 en 18 jaar moeten dus, hoewel zij geen tabakskaart ontvangen, toch hun tex tielkaart overleggen. Zeep, toiletzeep- en kindervoedselkaarten worden ditmaal niet uitgereikt. In den ver volge zullen voor deze artikelen andere bon nen worden aangewezen Ook versnaperin- genkaarten worden niet meer uitgereikt, aan gezien versnaperingenbonnen op de bonkaar ten voor voedingsmiddelen voor personen van 0 t.m. 13 jaar voorkomen. Men ga terstond bij ontvangst der kaarten na of men alle bescheiden, waarop men recht heeft, ontvangen heeft Latere reclames wor den niet in behandeling genomen. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Vrijdag de beurt aan het het restant van de ietter W vanaf Wep, Sc, IJ en Z. BURGEMEESTER VAN NAARDEN ARRESTEERT RIJWIKLRIEE Op klaarlichten dag werd te Naarden door drie rijwieldieven een transportrijwiel ont vreemd. dat even onbeheerd had gestaan. Dank zij de activiteit van twee burgers, van wie een de achtervolging begon, kon door den ander de burgemeester worden gewaar schuwd, die terstond per rijwiel aan de ach tervolging deelnam. Weldra kon de burge meester een der dieven arresteeren. Het bleek een goede vangst te zijn. De arrestant had geeh persoonsbewijs, maar wel een ont- slagbewijs uit de gevangenis. Later is een van de beide andere dieven in Amsterdam en nummer drie in Den Haag gearresteerd. Op hen werden een aantal valsche sleutels gevonden en een zeer vernuftig werktuig, waarmede de heeren in een oogenblik een rijwielslot konden forceeren. Een half uur voor den strijd. Pantser- schutters van een „Tijger"-afdeeling hebben kort voor hun inzet een vleugel ontdekt. Een vroolijk lied kort den zenuwspannenden tijd die aan het be vel tot den aanval vooraf gaat. (PK Jacob Atl/H P. c) SPORT EN WEDSTRIJDEN Tafeltennis COMPETITIEWEDSTRIJDEN. De uitslagen van detot en met 20 November gespeelde compe titiewedstrijden van de afdeeling Haarlem, aan gesloten bij de Nederlandschen Tafeltennis Bond, luiden als volgt: le klasse: T.O.G. 1—T.O.G. 2 6—4; H'stede 1— H'stede 2 5—5; Shot 1—Shot 2 8—2; T.O.G. 2— Shot 1 64; H'stede 2O.kw. 1 37; Shot 2 T.O.G. 1 1—9; H'stede 1—T.O.G. 2 8—2. 2e klasse: T.O.G. 3T.O.G. 4 8—2; Shot 3—Shot 4 46; Shot 4H'stede 3 37; Shot 3H'stede 3 4—6; T.O.G. 4—O.kw. 2 2—8. 3e klasse: Shot. 5— Shot 6 7—3; T.O.G. 5—T.O.G. 6 7—3; Shot 6—Shot 7 10—0; T.O.G. 5—Shot 5 2—8. Voetbal HAARLEM SPEELT VRIENDSCHAPPELIJK. Voor Zondag a.s. is de vriendschappelijke wed strijd DWSHaarlem in Amsterdam vastgesteld. Dammen II. D. C. II "WON. Voor de competitie 1ste klasse 1943/1944 van den Nederlandschen Dambond district Noord-Holland, speelde de Haarlemsche Damclub II tegen Damclub „Stabiel" I (Sant poort). De Haarlemmers wonnen met II—9, Wielrennen Jan Tulleken zestig jaar. Haarlemsche wielrenner reed acht en twintig jaren op vele banen. Twee wielrenners, die op tallooze banen successen hebben geboekt, vieren in de maand November een kroonjaar. Piet Moeskops was Zondag 14 November vijftig jaar en de Haar lemmer Jan Tulleken hoopt Dinsdag 30 No vember zijn zestigsten verjaardag te vieren. Hoewel er een leeftijdsverschil van tien jaar is, hebben de renners elkaar vele malen ont moet en prettige herinneringen bewaren beiden aan de baan in Scheveningen, waar Jan Tulleken aanvankelijk de baas was over den nog jongen Moeskops. Langzamerhand moest de Haarlemmer ervaren, dat zijn jaren meetelden en de krachten van Piet Moeskops toe namen. Daarna volgde de reeks wereld kampioenschappen van laatstgenoemde Jan Tulleken is een echte Haarlemmer, die den naam van zijn stad vele malen hoog heeft gehouden en die een grooten staat van dienst achter den rug heeft. Dat blijkt b.v. uit de honderdveertig prijzen, welke hij als amateur gewonnen heeft. „Het eerst heb ik aan een wedstrijd in het voorjaar van 1900 deelgenomen op den Spaarn- dammerweg. toen ik pas zestien jaar was Achter Vaal werd ik tweede. Er volgden nog vele- wedstrijden, doch wegens den militairen dienst moest ik mijn training onderbreken Daarna kwam ik regelmatig op de verschil lende banen van ons land uit en met succes In 1907 werd ik afgevaardigd naar de wereld kampioenschappen in Parijs, waar ik in de demi-finale door Baily geklopt ben Niet lang daarna was ik amateur af. hoewei het mijn plan niet was, maar ik werd er eenigszins toe gedwongen. Bij een wedstrijd had ik een motor gewonnen. In verband met mijn training kon ik er geen gebruik van maken Den motor verkocht ik, hetgeen in strijd was met de wedstrijdbepalingen." De a.s. jarige heeft vele wedstrijden ge reden tot 1928, toen hij zijn loopbaan eindigde Acht jaar was hij als amateur uitgekomen en twintig jaar als beroepsrenner. Met Jaap Eden reed hij op een tandem op verscheidene banen en op prettige wijze kan hij over deze wedstrijden vertellen. Dan was Jan Tulleken zeven maal afgevaardigde bij de wereldkam pioenschappen, doch succes had hij er nooit Dat kwam ook, omdat Tulleken alleen op reis ging en voor alles zelf moest zorgen: daarin is later veel verbetering gekomen. Sedert 1938 is Jan Tulleken geen actief- rermer meer, maar de wielersport draagt hij steeds een warm hart toe. Dat weten de Haarlemsche wielrenners wel, die hij met raad en daad bijstaat als zij in de zaak aan de Parklaan bij hem komen en dan verleent hij zijn medewerking aan de Haarlemsche sportvereeniging „De Kampioen". Wedstrijdprogramma's. De Ned. Voetbalbond heeft voor het westen een inhaalprogramma samengesteld. In district 1 krijgt EDO bezoek van HBS en voor district 2 zijn vastgesteld: Feijenoord—VSV (terr. Sparta). Blauw Wit't Gooi. District 3: Ensched. Boys Tubantia; QuickP.E.C.; EnschedéHeracles Tweede klas: WFCAlcm. Victrix; ZFCDe Ken- nemers; HBCWest Frisia. Derde klas A: Zaan dijkGVO; BeverwijkDEM. Derde klas B: Hel derZandvoortmeeuwen. Vierde klas C: IEV— Zeevogels; VitesseUS VU. Res. klassen: Kenne- mers 2Stormvogels 2; Helder 2VSV 2; HBC 2 —Zandvoortmeeuwen 2; Zandvoortmeeuwen 3 Oranje Zwart 2. Voor de afd. Haarlem van den NVB luidt het programma: afd. 1 A: Stormvogels 3—Spaarn- dam; O. G. 2—EDO 3; DEK—RCH 4; Concordia— DSK; Beverwijk 2Haarlem 3a. Afd. lb. NAS— HFC 3; RCH 5—VSV 3; Schoten 2—EDO 4; Geel WitKinheim 2: OIVDroste. Afd. 2a: VVB 2 —DEM 2; IEV 2VSV 4; Kennemers 4—Santpoort 3; WaterlooTerrasvogels 2. Afd. 2 b; THB 2— RCH 6; HFC 5—VI. Vogels 2; DIO 2-EHS 2. Afd. 2c: EHS 3RCH 7: Haarlem 5Halfweg 2; Rip- perda 2Spaarnestad: Schoten 3Haarlem 6. Afd. 2 d: Hillinen 2Vogelenzang; Nieuw Ven nepHeemstede; HBC 3Hoofd. Boys. Het programma van den Ned. Korfbalbond luidt als volgt: Eerste klasse: ArchipelD.E.D.; RohdaKoog Zaandijk; SwiftS.V.K.; WesterkwartierOoster kwartier. Tweede klasse B: Sport VereentGroen Geel Derde klasse E: FortunaT.H.B.; Indo 2Wa tervliet. Voor de afdeeling „Haarlem" N. K. B. zijn vastgesteld: Eerste klasse: Haarlem 2Oosthoek; Ooster kwartier 3Animo Ready. Tweede klasse: Oost hoek 2Aurora 2. Derde klasse: Haarlem 2Oost hoek 3; Watervliet 5Sport Vereent 3; Aurora 3 Oosterkwartier 5; Aurora 4T.H.B. 3. Het programma voor de heeren van den Ned. Hockeybond luidt: Promotieklas: BMHCAm sterdam 2; StrawberriesO. K.; Amsterdam 3— Blauwvoet. Tweede klasse: HBSBMHC 2; Ijs vogelsTHC' '25; Hurley—Amsterdam 4; Ijsvo gels 2VVV. Voor de dames zijn vastgesteld: Eerste klasse: Rood Wit—HOC; BDHC—Amster dam; HHYC—Hilversum; Be Fair—TOGO; SCHC HDM. Tweede klas: BDHC 4—TCH '25; O.K.— Amsterdam 3; Ever SwlftAlkmaar; Hurley- Strawberries. RADIO.PROGRAMMA VRIJDAG 26 NOVEMBER 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Een vroolijk goeden morgen. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Een vroo lijk Goeden Morgen. 7.40 Sportnieuws. (7.50 Pro gramma overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.10 Tempo. (8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Kleine orkes ten. 9.45 Godsd. uitzending. 10.15 Orkest Malando. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Viola da gamba, en clavecimbel. 12.00 Almanak. 12.15 Theo Uden Masman. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 Tusschen de bedrijven. 15.00 Godsd. uitzending.. 15.30 Rondom Paljas, radio filmprogramma. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Melo dieën uit het theater. 18.00 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 18.05 Stedelijk Or kest van Maastricht. 18.45 Wat doet de Directie van den Landbouw? 18.55 Spiegel v. d. dag. 19.00 BNO Nieuws en actuee'e beschouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Zwarte schijven als hobby van een verzamelaar. 19.45 Dc sociale voorman. 20.00 De Allemansgading. 22.00 BNO Nieuws en cultureele berichten. 22.15 Tusschen twee steden. 23.3024.00 Nachtmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. 17.00 Drie werelden, drie dansen. 18.00 Voor den donkeren avond. 19.00 BNO Nieuws en actueele beschouwing. 19.15 Voor de kleuters. 19.20 Opera Carmen. 20.15 Duitsche taalcursus. 20.00 Mede- deelingen van het NAF. 20.45 Orkest concert. 21.45 Kwartetconcert. 21.45 Avondwijding. 22 00 BNO Nieuws en cultureele berichten.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2