AKKERTJES Weer Ned. vrijwilligers naar het Oostfront. Dinsdag hebben Mussert en SS-ober- gruppenführer Rauter in Den Haag weder om afscheid genomen van een aantal vrij willigers. In de groep, welke als tweede het transport van eenige weken geleden naar het Oostfront zal volgen, hadden een aantal reeds gediend in den Nederlandschen Landstorm en verschillenden waren af komstig van het SS-Wachtbataljon. Nadat de geleleren waren geïnspecteerd schetste Mussert den mannen in korte trek ken de beteekenis van het huidige tijdsge wricht. De bedreiging uit het Oosten, die Europa reeds heeft weerstaan, gaat thans gepaard met een aanval in den rug door den ontaarden zoon van Europa, Amerika. Het is voor de toekomst noodzakelijk dat het Duitsche en het Nederlancsche volk elkaar vinden in het gemeenschappelijk gevaar. Het speet spreker, dat nog niet alle Nederlanders dit beseffen en sommige ouders en verwanten van deze mannen zelfs nog niet begrijpen waarom zij gaan. Er zal echter een tijd komen, dat men hen zal erkennen als pioniers van ons volk, pioniers voor een Europa, waarin sociale gerechtigheid zal heerschen. Nadat het muziekkorps van het SS- Wachtbataljon het Wilhelmus had gespeeld dankte SS-Obergruppenführer Rauter na mens den Reichsfiihrer SS de mannen voor hun daad. Zij toonen hierdoor de Germaan- sche levensruimte te willen beveiligen met inzet van hun leven. Hij hoopte dat zij zich even trouw en dapper zouden gedragen als hun duizenden voorgangers en wenschte hun een behouden terugkomst toe in het vaderland. Met een groet aan den Führer en het spelen der Duitsche liederen werd de bij eenkomst besloten. Sigaretten voor strijders en werkers in de Oostgebieden. Geschenk van Rijksminister Rosenberg. De Rijksminister voor de Oostgebieden, dr. Alfred Rosenberg, heeft uit waardeering voor wat zij presteeren een extra hoeveelheid tabak ter beschikking gesteld voor allen die zich direct hebben ingezet voor de verovering en den opbouw van die gebieden, aldus de heer d. Tempel, leider der afdeeling voor lichting van het Oost instituut op de dage- lijksche persconferentie. Deze tabak is door de British-Ameriean- Tobacco compagnie te Amsterdam tot siga retten verwerkt en zal worden verstrekt aan le. de Ned vrijwilligers in de S.S.-pantser divisie Viking; 2e. aan de Nederlanders in het N.S.K.K.3e. aan de Ned. firma's die in het Oosten zijn ingezet en 4e. aan wie voor de Ned. Oost bouwmij. ginds werkzaam zijn. De verdeeling zal geschieden volgens de rege ling, die door elk der bovengenoemde groe pen is getroffen en wel op basis van honderd sigaretten per maand. Bij de S.S.-vrijwilligers zal de verstrekking geschieden in de Kerst- of Jaarwisselings pakjes. Bij de andere is dat moeilijker, omdat de juiste adressen niet altijd bij de hand zijn. Dan gaan de sigaretten naar de familie der betrokkenen, die deze verder zullen expe- dieeren. Er zijn speciale bonkaarten vervaar digd, waarop de rechthebbenden bij speciaal daartoe aangewezen winkeliers de sigaretten zullen bekomen. Als gezegd zijn rechthebben den uitsluitend zij, die zich inzetten bij de verdediging tegen het bolsjewisme en mede werken aan den opbouw van het Oosten. Het is een bewijs van de erkenning van hun pionierswerk door Rijksminister Rosenberg. Zij, die meenen, dat zij voor deze toewijzing in aanmerking komen, worden verzocht met eventueele correspondentie te wachten tot de speciale bonnen geldig zijn geworden. Aanmelding voor den Landstorm. Voor de provincie Noord-Holland kunnen Nederlanders van 17 tot 45 jaar zich vervoe gen voor inlichtingen en aanmeldingen bij den vertegenwoordiger van den Landstorm: Voor Alkmaar en omstreken eiken Maandag van 19 tot 21 uur. Kringhuis N.S.B., Parkstraat 3; voor Amsterdam en omstreken eiken Dins dag van 19 tot 21.30 uur district N.S.B., Jan Willem Brouwersplein 5; voor Haarlem en Hoofdredacteur: F. C, Derks, Haarlem Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper Haar lem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede, Haagseh Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. Nieuwe zeepbonnen. Gedurende de maand December 1943 geven bon „Algemeen 716" van de bonkaart voor voedingsmiddelen en bon „A B eenheidszeep" van de aan kinderen beneden den leeftijd van 8 jaar uitgereikte kaarten recht op het koo- pen van een stukje luchtgevulde eenheids toiletzeep (40 of 57 pet.), of op het koopen van een stukje eenheidstoiletzeep (14, 15 of 21 pet.), of het doen wasschen van 5 Kg. droge vuile wasch. Voorts geven bon „Alge meen 717" van de bonkaart voor voedings middelen en bon „A B waschpoeder" van de aan kinderen beneden den leeftijd van 8 jaar uitgereikte kaarten recht op het koopen van 250 gram waschpoeder of zeeppoeder of op het doen wasschen van 9 Kg. droge vuile wasch Bon „A B toiletzeep" van de aan kinderen beneden den leeftijd van 2 jaar uitgereikte kaarten geeft recht op het koopen van een stukje van 50 of voorzoover voorradig 75 gram toiletzeep (oude samenstelling). Distributie van scheermesjes. Bon R 14 van de tabakskaart inleveren. In verband met de ingevoerde distribu tie-regeling voor scheermesjes wordt mede gedeeld, dat diegenen, die in het bezit zijn van een tabakskaart (dus de mannen van 18 jaar en ouder) van 6 tot en met 11 Dec. 1943. bon R14 van deze kaart moeten inleveren bij een kleinhandelaar in scheer mesjes, teneinde aldaar in een inschrijvings register te worden ingeschreven. Zij die in gebreke blijven dezen bon tijdig in te leve ren, kunnen niet voor het in ontvangst nemen van scheermesjes in aanmerking komen. BESTRIJDING MOND- EN KLAUWZEER. In Friesland zijn goede resultaten bereikt. In 1942 en 1943 is in Friesland en Groningen door den Veeartsenijkundigen Dienst een nieuwe methode ter bestrijding van het mond en klauwzeer in toepassing gebracht. In het uitgekozen proefgebied in de omgeving van Nijland werden in Juni 1942 alle runderen, schapen, geiten en varkens, in totaal 1972 stuks van 37 veehouders, geënt. Na de enting is practisch geen der geënte dieren meer ziek geworden. In Juni van dit jaar is in de buurt van .Marssum bij Leeuwarden het vee van 86 be drijven, samen ongeveer 4.000 stuks, runderen, schapen, geiten en varkens, geënt. Het vee in dit in de nabijheid van reeds besmette vee beslagen gelegen gebied bleek in sterke mate aan mond- en klauwzeerinfectie te zijn bloot gesteld. Ongeveer alle niet geënte bedrijven in de omgeving en ook die, welke tusschen de geënte in waren gelegen, werden door de ziekte aangetast. Slechts de geënte bedrijven vormden in dit uitgestrekte weidegebied een eiland van gezonde dieren. KORT NIEUWS Te Amsterdam was een schillenophaler in de Trapsvaalstraat bezig met afval uit een teil in zijl* wagen te storten, toen de teil uit zijn handen op straat viel. Door het lawaai schrokken de beide voor den wagen gespan nen paarden zoo hevig, dat zij op hol sloegen. Een 16-jarige wielrijdster werd door den wa gen aangereden en kreeg een schedelbreuk en een fractuur aan den linkerarm. In zorgwek- kenden toestand werd zij naar een der zieken huizen gebracht. De paarden konden door eenige burgers worden gegrepen. Te Amsterdam is ingebroken in een muziekinstrumentenhandel in de Ferd. Bol straat, waar een groot deel van den inventaris werd weggesleept. Voor niet minder dan circa f 30.000 aan allerlei instrumenten maakten de dieven buit. De Haagsche rechtbank heeft den 30- jarigen boekhouder W. T. van de Veiling- vereeniging Flora te Rijnsburg, die duizenden guldens uit de veilingkas had verduisterd, tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. In Den Haag betrapten twee recher cheurs den 26-jarigen kolensjouwer D. van R. op heeterdaad bij het stelen van een rij wiel. Toen de man de vlucht nam en aan een sommatie geen gehoor gaf, vuurden de po litiemannen eenige schoten op hem af. Ern stig in den rug getroffen, is van R. naar een ziekenhuis overgebracht. De op een na oudste inwoonster van Rotterdam, mevr. Everdina Visvan Aken, is in den ouderdom van 101 jaar en vijf maanden overleden. De oudste ingezetene van Rotterdam, opoe Herfst, zooals zij ge noemd wordt hoopt op 8 December den leef tijd van 102 jaar te bereiken. Te Hattem heeft brand gewoed op de tweede verdieping van het kasteel Molen- cate. In de kamer, waar het vuur in de schoorsteen is ontstaan, is veel vernield, o.a. een antiek kabinet. Overigens is er veel wa terschade geleden. Daar in Dordrecht in veel gevallen de verduisteringsvoorschriften slecht worden nageleefd, zal voortaan op last der Duitsche autoriteiten bij het constateeren van over tredingen der verduisteringsbepalingen de betrokken woning worden ontruimd en aan de bewoners geen andere woning worden toegewezen. Een juffrouw uit Veenendaal, die even haar fiets voor het distributiekantoor te Ede had gestald, miste bij haar terugkomst het karretje. Toen zij per trein naar huis terug keerde, zag zij bij de halte De Klomp een man staan met haar fiets. Toen deze merkte, dat hij ontdekt was, sprong hij in den reeds weer rijdenden trein, doch hij kon door de inmiddels gewaarschuwde politie in Drieber gen gearresteerd worden. Te Eindhoven heeft de politie een Amsterdammer aangehouden, die zich had schuldig gemaakt aan een poging tot in braak. De man werd in het bezit gevonden van een complete uitrusting inbrekerswerk tuigen, welke hij zich tevoren in Amster dam had aangeschaft. Gisteren zijn nog twee slachtoffers van de vergiftiging in het St. Joseph Mis siehuis te Nijmegen overleden, waardoor het aantal dooden tot zes is gestegen. In het ziekenhuis worden thans nog zes patiënten verpleegd, waarvan eenige nog in gevaarlijken toestand verkeeren. Alleen luisteren op de middengolf. Zij die hun radiotoestel mogen houden, moeten dit laten veranderen. De bezitters van een radiotoestel, die des tijds een verzoek hebben ingediend om hun toestel te mogen behouden, ontvangen thans namens den General-Kommissar für das Sicherheitswesen een schriftelijke vergun ning tot het behouden van hun radio-ont vangtoestel. Aan deze vergunning zijn echter eenige voorwaarden verbonden, meldt „Het Volk''. In de eerste plaats dient de eigenaar van het toestel door een erkenden radiohandelaar het korte- en langegolfbereik voor gebruik ongeschikt te laten maken en voorts dient hij, nadat dit is verricht het apparaat door de P. T. T. te laten verzegelen. De plaatselijke vertegenwoordiger van de Rijksradio centrale kan over de te treffen maatregelen nadere inlichtingen verschaf fen. In gemeenten, waar geen Rijksradiocen- trale is, kan men zich wenden tot den direc teur van het postkantoor. De gestelde voorwaarden komen in de praktijk hier op neer, dat zij, die in het be zit van hun radiotoestel blijven, alleen nog op de middengolf tusschen de 2 50 en 8 00 M. kunnen luisteren naar den Hilversumschen zender en naar de Duitsche stations met uit zondering van de Deutschlandsender, die echter doorgaans met andere stations wordt gekoppeld. De verzegeling door de P. T. T. zal voor komen. dat het gedeeltelijk onklaar gemaak te toestel heimelijk weer in den oorspronke- lijken toestand zal kunnen worden terugge bracht. Vestigingsvergunningen kleinbedrijf. Nieuwe regeling. In de Staatscourant van 2 Dec. 1943 is een besluit opgenomen van den secretaris-gene raal van de departementen van Handel, Nij verheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij, waarbij het Besluit Algemeen Ves tigingsverbod Kleinbedrijf 1941 in dier voege gewijzigd wordt, dat in den vervolge ook tak ken van bedrijf, waarop de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937 van toepassing is, onder het Besluit Algemeen Vestigingsverbod Kleinbe drijf 1941 komen te vallen. Tevens wordt daar in bepaald, dat alle aanvragen tot het ver krijgen van vergunningen op grond van de Vestigingswet Kleinbedrijf en het Besluit Al gemeen Vestigingsverbod Kleinbedrijf voor taan bij één instantie, n.l. de Kamer van Koop handel en Fabrieken, binnen welker gebied de inrichting of onderneming is of zal worden ge vestigd, moeten worden ingediend. Voor het aanvragen van een vergunning op grond van het Besluit Algemeen Vestigings verbod Kleinbedrijf dient men zich tot de des betreffende Kamer van Koophandel en Fabrie ken te wenden. Aanmeldingsverordening aangevuld. Door een verordening van den Rijkscom missaris van 1 Dec. 1943 (112/1943) is de aan meldingsverordening aangevuld met de bepa ling, dat thans ook personen, die bij verwan ten onderdak vinden en personen, die een eigen tweede woning (b.v. landhuis, jachthuis) bewonen, zich binnen 24 uren bij de plaatse lijke politie-autoriteiten moeten melden. De strafbepalingen der aanmeldingsverordening zijn aanzienlijk verscherpt. HAARLEM IN CIJFERS. Blijkens het maandschrift van het Centraal Bureau voor de'statistiek bedroeg het aantal inwoners van Haarlem op 1 Juli j.l. 146.468; 83 huwelijken werden in de maand Juli gesloten: 241 kinderen werden geboren, waaronder 102 eerstgeborenen en het aantal sterfgevallen be droeg 115 De sterfte naar leeftijd was: 5 minder dan een jaar, waarbij twee tusschen één dag en één week; 3 een tot vier jaar; 6 vijf tot veer tien jaar; 7 vijftien tot vier en twintig jaar; 8 vijf en twintig tot negen en dertig jaar; 5 veertig tot negen en veertig jaar: 13 vijftig tot negen en vijftig jaar; 25 zestig tot negen en zestig jaar; 25 zeventig tot negen en zeventig jaar; 18 tachtig jaar en ouder. Voetbal GROOTE BELANGSTELLING VOOR EDO— VOLEWIJCKERS. De belangstelling voor den Zondag te spelen wedstrijd E.D.O.Volewij- ckers is bijzonder groot en daarom is besloten rond het terrein „ringzitplaatsen" aan te brengen. Om een vlot verloop van den strijd te bevorderen is het van belang, dat houders van deze kaarten voor twee uur hun plaatsen hebben ingenomen. H.B.C. NAAR ALKMAAR. Voor Zondag a.s. is ingelascht de wedstrijd Alkmaria Victrix H. B. C. Handbal VOORUIT—CONCORDIA. De rood-wit- ten gaan Zondag op bezoek bij Vooruit te Koog aan de Zaan, waar een warme ont vangst te wachten staat, waar de Zaankan- ters zeker alle moeite zullen doen om hun deelgenoot van de onderste plaats twee pun ten voor te komen. Wanneer de Haarlem mers hetzelfde spel vertoonen als tegen Niloc verwachten we niet, dat de punten in de Koog blijven. De Concordia dames spelen eveneens uit en wel tegen Vriendschap, waarvan normaal spelend gewonnen kan worden. De aanval zal dan echter doortas tender dienen te spelen dan tegen Niloc. Het programma luidt: Eerste klasse: Da mes: VriendschapConcordia 2 uur; Heeren VooruitConcordia 2 uur. Tweede klasse Dames: BGV—Bato 9.30 uur; IJmond— Concordia 2 3.30 uur Derde klasse Dames: Rapiditas 3—HOC 2 2.15 uur; BGV 2— IJmond 2 10,30 uur. VOORZITTERSCHAP DER N. A. U. Voor het voorzitterschap der Nederlandsche Athle- tiek Unie zijn de volgende candidaten ge steld: G. A. Burger, Amsterdam, thans waar nemend voorzitter; ir. A. Pgulen, Treebeek en J. B. Wesseling, Apeldoorn. Veelvuldige klacht van vrouwen en meisjes en met reden. Doch een vraag: Waaróm die nare hoofdpijn verduren als er AKKERTJES zijn die U daar direct van afhelpen g&N Het zijn vrienden in den nood. vV7 De Neder/andsche HAARLEMSCHE RECHTBANK Zijn eigen bedrijf bestolen. De arbeider W. A. P. v. d. V., werkzaam een schoenfabriek te Haarlem had als ondergeschikte wel een zeer vreemde voorstelling van zijn verplichtingen jegens dit bedrijf. Hij liet zich namelijk op 5 Octo ber aldaar insluiten en maakte daarbij van de gelegenheid gebruik om een flinke hoe veelheid leer en linnen te ontvreemden. De verdachte moest Donderdagmorgen voor de rechtbank verschijnen en gaf een typische verklaring voor zijn daad. Door dit gesto len leer te verhandelen wilde hij de kosten van zijn vakstudie dekken. Vanzelfsprekend kon de' officier van justitie zich geenszins met deze handelwijze vereenigen. Zijn eisch luidde 10 maanden. Inbraak op de Wagnerkade te Heemstede De Haarlemmer R. K. W. M. had zich te verantwoorden wegens een inbraak, die hij in samenwerking met een zekeren M. G. in een perceel aan de Wagnerkade te Heem stede had gepleegd. Vooraf haden beiden zich van de plaatselijke situatie op de hoogte gesteld. Na deze zoogenaamde verkenning aarzelden zij niet langer en konden door ver breking van een raampje der bijkeuken hun doel bereiken, De waardevolle buit, bestaan de uit een hoeveelheid tafelzilver, enkele Perzische tapijten en een aantal kleeding- stukken was weldra binnen hun bereik.... De verdachte, die reeds eerder wegens een diefstal van steenkolen met de politie in aanraking was geweest, had het gestolene te Amsterdam verkocht. De officier noemde het misdrijf ernstig, temeer daar M. reeds een maal was veroordeeld. Zijn eisch luidde dan ook een straf van tien maanden. l>iefsta! en heling. De 24-jarige Haarlemmer J. N. stond Donderdagmorgen terecht in verband met het feit, dat door hem in Februari en Octo ber 1942 te Bloemendaal en O verveen en kele rijwielen waren gestolen. Bovendien bleek tijdens het verhoor, dat verdachte nog meer rijwieldiefstallen had gepleegd. De verdachte, die een blanco strafregister had, hoorde een gevangenisstraf van één jaar tegen zich eischen. Zijn broer, A. N., oud 21 jaar. die de ont vreemde rijwielen had verhandeld, had zich te verantwoorden wegens heling. Tegen hem eischte de officier van justitie een straf van tien maanden. Portefeuille ontvreemd. Tijdens zijn verblijf in de garage der fir ma K. aan het Houtplein stal de Haarlem mer C. B. een portefeuille, welke f 800 bleek te bevatten. In de rechtzitting van Donder dag wrerd deze zaak behandeld. Hierbij kon worden geconstateerd, dat de verdachte reeds vijf maal wegens dergelijke kleine diefstallen was veroordeeld. De officier eischte een gevangenisstraf van 6 maanden. Van kwaad op erger. In den nacht van 13 op 3 4 Augustus had de 28-jarige K. K. in samenwerking met een zekeren S. een inbraak gepleegd, waarbij zij via een zijraam op brutale wijze hun doel bereikten. De verdachte, die reeds in vier gevallen wegens diefstallen werd veroordeeld stond Donderdag voor het eerst als inbre ker terecht. De officier achtte thans een flinke straf noodzakelijk en eischte één jaar en zes maanden. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 4 DECEMBER 1943. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Kinderkoor. 7.00 BNO Nieuws. 7.15 Vogel tjes die vroeg zingen. 7.40 Sportnieuws, 7.50 Pro gramma-overzicht. 8.00 BNO Nieuws. 8.10 Vroeg op reis (8.458.50 Voor de husvrouw). 9.00 Licht orkestconcert. 9.45 Godsd. Uitz. 10.00 Orkest Ge rard Lebon. 10.45 Voor de jeugd. 11.00 Salon- orkest en orgelspel. 12.00 Almanak. 12.15 Septet Jonny Ombach. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en Volk brengt 13.05 Orkest Piet van Dijk. 13.30 De wekelijksche wandeling. 13.40 Tipica Orkest. 14.00 Rotterdamsch Philharmonisch Orkest en so list. 15.10 Bonte middag. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 BNO Uitzending voor Ned. Zeelieden. 17.20 Om roeporkest. 18.00 BNO Politiek weekoverzicht. 18.10 Musetteorkest.. 18.45 Hier W.A. 18.55 Spiegel v. d. Dag. 19.00 BNO Nieuws en actueele beschou wing. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centra les. 19.15 Gramofoonmuziek. 19.30 Keraban de Stijfhoofdige. 19.55 Zangklasse „Zanglust". 20.00 Voor de familie Luistergraag. 22.00 BNO Nieuws en cultureele berichten. 22.15 Muziek uit den vriendenkring van Fred. Chopin. 23.0024.00 Armenspel. HILVERSUM II, 301.5 M. 14.00 Muziek, muziek, muziek. 15.00 Voor de Jeugd. 15.30 Strijkkwartet. 15,55 Pianofantasieën en orkestrhapsodieën. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Balletsuites. 17.30 Orgelconcert. 18.00 Operette ,,Die schöne Galathée". 19.00 BNO Nieuws en actueele beschouwing. 19.15 Voor de kleuters. 19.20 Concertgebouworkest. 20.15 Boekbespre king. 20.30 Aan den waterkant. 21.00 Pianovoor dracht. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en cultureele berichtaa. Verduisteren: van 16.45 tot 8.15 uur 4 Dec.: zon op 8.30, onder 16.29 uur maan onder 23.14, op 13.41 uur (12.03 uur E. K.) 5 Dec.: zon op 8.32, onder 16.29 uur maan onder 0.31, op 14.06 uur omstreken eiken Donderdag van 19 tot 21.30 uur kringhuis N.S.B., Paviljoenslaan 3. De duur der opleiding is vier maanden; zij die voor Arbeitseinsatz zijn aangewezen, wor den vrijgesteld van uitzending AGENDA VRIJDAG 3 DEC, Stadsschouwburg: „Frauen baben das gern" (Vreugde en Arbeid) 7.30 u. Frans Halsmuseum: tentoonstelling „Wat aarde bewaarde", 10-4 u. Rembrandt: „Twee meisjes en één man" (18 j.) 2.30, 6 en 8.15 u. (Zaterdag id.) Palace: „Pedro moet hangen" (18 j.) 2 en 8 u. Zaterdag 2, 6 en 8.15 u.) Luxor: „Dans met den keizer" (18 j.) 2.30 en 8 u. (Zaterdag 2.30, 6 en 8.15 u.) Frans Hals: „Circusbloed" (alle leeft.) 2.30 en 7.30 u. (Zaterdag id.) Moviac: „Monument eener groo- te liefde" (14 j.) 2.30 en 8 u. (Zaterdag 2.30, 6 en 8.15 u.) ZATERDAG 4 DEC. Stadsschouwburg: „Doornroosje" 2.30 u. Ballet Tilly Sylon, 7 u. Frans Halsmuseum: tentoonstelling „Wat aar de bewaarde" 10-4 u. Bioscopen: zie Vrijdag. AGENDA VOOR AMSTERDAM. VRIJDAG 3 DEC. Stadsschouwburg: Bal letparade 1943, 7.30 uur. Leidscheplein-theater: „Alleen voor dames", 7.30 uur. Centraal Thea ter: „Mad'elle Panama", 7.30 uur. Royal: revue 2.30 en 7.30 uur. Metropool: cabaret 7.30 uur. Carré: circus, 2 en 7.15 uur. ZATERDAG 4 DEC. Concertgebouw: Kamerorkest o.l.v. Jan Koetsier, 7.30 uur. Stadsschouwburg: „De verkochte bruid", 7 u. Leidscheplein Theater, Centraal Theater,Royal Metropool en Carré, zie Vrijdag.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2