Z Geen stadstram op Zondag. Dsns-avortd Maud Kool. Een dansdemonstratie van Maud Kool laat nooit na te boeien, al zou het slechts zijn om de te verwachten verrassende eindpose, die zij voor ieder van haar crea ties met onuitputtelijke fantasie weet te vinden. Maar haar spiritueele aanleg waar borgt met een zeer uitgebreide danstech- niek meer dan dat. En doorgaans zijn haar prestaties treffend van natuurlijkheid. Al leen bij ernstige onderwerpen moet zij zich eenigszins forceeren. Het tragische ffet haar vrel het minst; toch, en dat is begrij pelijk, streeft zij er naar haar lenig figuur tje en haar jeugdige physionomie er toe te dwingen. Zoo interpreteerde zij een statig „Grave" van haar begeleider Johan Otten; maar we hebben uit dit dansen, noch uit de costumeering (die er op bedacht kon wezen haar slankheid te laten uitkomen en wel geschikt had kunnen zijn om een ridder van de wielersport uit te beelden) niets van een zwaarwichtig „Grave" kunnen proéven. Ook hebben wij ons afgevraagd of de titel „Onrust" bij een stukje van Schu mann wel alles inhield wat zij bedoelde, althans wat zij tot uiting bracht. Zoo vond ik meer titels onbevredigend, of. zoo men de zaak omkeert, de interpretatie niet vol komen in overeenstemming met het aan geduide gegeven. „Valse triste" van Ravel leek mij hoogstens een „Valse sérieuse", en „Sirene" van Joh. Otten (een knap stukje .compositie) droeg m.i. dien naam ten onrechte, kon beter „Zeenimf" of dui delijker nog .-.Golvenspel" heeten. Maar dat neemt niet weg dat deze twee laatstge noemde nummers en bovenal het laat ste buitengewoon suggestief waren. Miste men in „Sirene" het verlokkende van deze mythologische figuur, te sterker toch was hier -het lijnenspel in zeer geluk kige kleurschakeeringen dat het woelige beweeg der golven suggereerde; technisch bovendien een épatant staaltje van bewe gingskunst. Niets echter zou ik willen afdingen op een ander nummer van tamelijk ernstig karakter, „Soirée dans Grenade" van De bussy, dat in zijn geheel een meesterlijke synthese werd en met bovengenoemd gol- venspel het hoo|tepunt van den avond. Ook haar bekende „Dans ter inwijding van de ruimte" was een sieraad van het pro gramma. En veel behagen kon men scheppen in de leuke en karakteristieke vertolkingen van de nummers van lichter gehalte, vooral van Kermis-suite (Schumann), waarvan het laatste deel, „Marionet" een bijzonder spiritueele vondst bleek. Wat men speciaal in Maud Kool's dansen kan waardeeren is de rhythmische verbondenheid en de zui vere oplossing der problemen door een rijk gevarieerde danstechniek. Johan Otten werkte als begeleider en als solist (met composities van Granados en Liszt) niet weinig mee om dezen dansavond een artistiek cachet te geven. JOS. DE KLERK AGENDA VRIJDAG 24 DEC. Stadsschouwburg: »evue „Koning Lach". Rembrandt: „Münch- hausen" (18 j.) 2.15, 5 en 7.45 uur. Palace: „Havenmuziek" (alle leeft.) 2 en 8 uur. Luxor: „Wiener Blut" (14 j.) 2.30 en 8 uur. Frans Hals: „De gouden stad" (18 j.) 2.30 en 7.30 uur. Mo- viac: „Kora Terry" (18 j.) 2.30 en 5 uur. ZATERDAG 25 DEC. (le Kerstdag). Stads schouwburg: revue „Koning Lach" 2, 4.45 en 7.30 uur. Gem. Concertzaal: orkest'Frans Wou ters en solisten, 7.30 uur. Rembrandt: 2.15, 5 en 7.45 uur. Palace: 1.30, 3.45, 6 en 8.15 uur. Luxor: „Sneeuwwitje en de zeven dwergep 1.45 uur. „Wiener Blut" 3.45, 6 en 8.15 u. Frans Hals: 12.45. 3.15, 5.45 en 8.15 uur. Moviac: 1.30 3.45, 6 en 8.15 uur. ZONDAG 26 DEC. (2e Kerstdag) Stads schouwburg en bioscopen: als le Kerstdag. Gem. Concertzaal: Weihnachtsoratorium dpor Haarl. Gem. Koor: 2.30 uur. Orkest Frans Wouters enz.: 7.30 uur. MAANDAG 27 DEC. t Stadsschouwburg: rev.ue .-.Koning Lach", 7.30 uur. Gem. Concert zaal: piano-recital prof. Jos.~Pembaur, 7.30 u Bioscopen: zie Vrijdag (Moviac: 2.30, 6 en 8.15 uur). APOTHEKEN. Hedenavond van 7 nur af en le Kerstdag tot uur 's avonds geopend: Van Rijn, KI. Hout weg 15, Tel. 10539; Loomeyer, Zijlweg' 34, Tel. 12495; Nolf. Kruisstraat 26, Tel. 11174; Schoter bosch-apotheek, Rijksstraatweg 19, Tel. 12711 le Kerstdag van 7 uur 's avonds af, 2e Kerst dag en verder 's avonds na 7 uur geopend: Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstr. 26, Tel. 13290; Florijn, Gr. Houtstraat 78, "Tel 10500; Remmers, Kruisstraat 6, Tel. 10354. Noorder-Apotheek, Jar, Gijzenkade 131, Tel 23821. Heemstede: Heemsteedsche Apotheek, Bin nenweg 98, Tel. 28197. 's Avonds van 27 Dec tot 1 Jan.: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Tel. 28320. AGENDA VOOR AMSTERDAM VRIJDAG 24 DEC. -Stadsschouwburg: „La Bohème", 7 u. Centraal Theater: „Soubrette' 7.30 u. Leidscheplein Theater: „Alleen voor dames", 7.30 u. Royal: Kerstvariété, 2.30 en 7.30 u. Metropool: „Baron Kneut", 7.30 u. Carré Circus, 2 en 7.15 u. Concertgebouw (kl. zaal) Cabaretrevue, 7.30 uur. ZATERDAG 25 DEC. Stadsschouwburg „De verkochte Bruid", 1.30 u. „Het Koffiehuis' 7.15 u. Muzieklyceum: Dansgroep Indfadev, 2.15 u. Centraal Theater, 2.15 en 7.30 u. Leid scheplein Theater: 2.15 en 7.30 u. Royal: 2, 4.15 en 7.30 u. Metropool: -2.30 en 7.30 u. Carré: 2, 4.45 en 7.30 u. Concertgebouw (kl. zaal) 2.15 en 7.30 u. Krasnapolsky: Muzikale Kerstrevue, 7 uur. ZONDAG 26 DEC. Stadsschouwburg: „Prinses Dulcinea", 1.30 u. „Tosca", 7.15 u. Concertgebouw: Kerstmatinee met „De Min- nestreelen", 2 u. Muzieklyceum, Centraal Thea ter enz.: zie Zaterdag. MAANDAG 27 DEC. Stadsschouwburg: „Demeter" en „Les animaux modèles", 7.15 u. Centraal Theater en verdere theaters, zie Vrij dag. Stedelijk Museum: tentoonstelling „Wat Aarde bewaarde" (10-4 uur) en „De Onafhan- kelijken", dagelijks geopend. Regeling gaat 2 Januari in. In verband met de vele moeilijkheden, waarmede de N. Z. H. te kampen heeft en de noodzakelijkheid om het vervoer op werk dagen zoo goed mogelijk te -doen verloopen, is de directie er toe overgegaan om uitslui tend op Zondagen, met ingang van 2 Januari 1944, -jde volgende beperkingen in de dienst regeling in te voerep: le^ Lijn 1 te Haarlem wordt opgeheven. 2e. Stadslijn Leiden wordt opgeheven. 3e. Van de lijn Leiden—Haarlem wordt het tra ject Plein—Sta.tiorfëplein én omgekeerd op geheven. De diensten, zullen tusschen Heem stede-Sportpark en Houtplein aan alle hal ten stoppen en locale reizigers vervoeren. In de richting Leiden hebben reizigers met be stemming verder dan Heemstede-Sportpark voorrang. In- en uitrukkende diensten, ko mende van en g aande naar de remise Soen- daplein zullen ook in Haarlem locale rei zigers vervoeren. De haltes Valkenburger plein, Kennemer^traat en dr. Leydsstraat vervallen. Ten behoeve van aflossingen van personeel zal nu en dan een' person eel wagen door 'de stad Haarlem rijden. Met dezen wagen zul len ook leden van de Duitsche weermacht enz., Xederlandsche Politie en Brandweer künnen. worden vervoerd. 4e. Van de lijn Amsterdam—Volendam en AmsterdamPurmerend, vervallen Zondags eenige' diensten. Haarlemsche Politie-Muziekvereniging. Tot de meest heuglijke gebeurtenissen op vereenigingsgebied hebben sinds tal van ja ren behoord de muziekwedstrijden, waarmede de Haarl. Folitie-muziekvereeniging haar zoo veeljarig bestaan herdacht. En altijd is er ook op haar concerten iets van die feestelijke sfeer behouden gebleven. Het concert, dat Donderdagavond werd gegeven in de zaal van het Rembrandt-theater, op genereuze wijze afgestaan door den directeur den heer Bak ker, was een vernieuwen der oude herinne ringen. En het bleek ook nu w.eer, dat ook op muzikaal gebied het aloude korps, ondanks de tegenwerkende tijdsomstandigheden, nog al tijd het recht heeft, de aandacht te blijven opvragen. Het moge waar zijn dat de heer Peters, die al geruimen tijd den scepter voert, zich wel eens gedwongen gevoelt, de tempi iets voorzichtiger te nemen dan hij zou wen schen, zooals in Strauss' „Rosgs du midi", en bijwijlen ook in de Fantasie over melodieën van Léhar. Maar het geeft hem daar de ge legenheid, ook in critieke passages den sond- ren klank te -behouden: die der pistons en bugles af te wegen tegen die der saxophones en het midden-koper, zonder het zwaar ge schut van bastuba's en trombones ta nood zaken, zich al te zeer in te binden. „Cheva- iier du temple" van Frits Jakma blijkt een gaarne gespeeld werk. Rousseu's „Antigone' doet er niet voor onder, en tenslotte zijn de marschen als „Pan Europa" van Dreissen en „Jubelklanken" van Hebei oude vertrouwden, waarin de corpsleden zich naar hartelust kunnen uitleven. Vóór den aanvang van het concert had de heer H. J. Mohr, als voorzitter van het korps, de aanwezigen met een goedgekozen woord welkom geheeten, en onder hen in het bij zonder den Burgemeester en diens eehtge noote, den Gew. politiepresident en diens echtgenoote, den commandant der Haarlem sche Brandweer, de vertegenwoordigers van den Kameraadschapsbond en van de zuster- vereenigingen. De pauze werd aangevuld door een groep accordeon-virtuozen, die onder het argus-oog van denr Drum een lijvig programma uit voerde. Vooral de imitatie van het mannen koor uit „Casanova" was uit 't oogpunt van „adembeheersching" een opmerkelijk staal van beheersching. Met de vertdoning van een film werd de avond besloten. G. J. KALT N.V.D. KINDERKERSTFEEST. Er heerschte Vrijdagmorgen in de groote zaal van het.Gemeentelijk Concertgebouw een uitbundige vreugde, want ruim negen- honderd Haarlemsche jongeren hadden aan de uitnoodiging van den N.V.D. gehoor ge geven en woonden het eerste van een twee tal kinderkerstfeesten bij. Het groen der kerstversiering en de verlichte denneboom verhoogden de gezelligheid en de vele jon gens en meisjes beleefden vreugdevolle uurtjes. Na een inleidend woord van den heer H. M. R. Evers voerde het Willem Goos- sens' Volkstooneel het aloude sprookje der Gelaarsde Kat op; hetwelk natuurlijk voor allen een ware attractie bleek te zijn. De voorstelling was uitstekend verzorgd en alle spelers beeldden op boeiende wijze de talrijke sprookjesfiguren uit. Greta Goos- sens als de Gelaarsde Kat, Ada Dilleboard als de Prinses, Theo van Duin als de ko mische hofnar; zij allen vertolkten hun rollen met de noodige fantasie. De jongelui kunnen met voldoening op dit feest terugzien, temeer daar zij werden onthaald op diverse versnaperingen, zooals koek, snoep en appelen. Dank zij de medewerking van vele milde gevers, was de N.V.D. ip staat om de Haar lemsche jeugd ook ditmaal een „vroolijk Kerstfeest" aan te bieden. HOOGE PRIJZEN. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een win kelier, die voor een driedeelig serveerblad drie maal den prijs vroeg. Een tuinder en een groentenhandelaar zijn bekeurd, omdat zij groenten buiten de veiling om verhandelden; 80 K.G. peen en 100 K.G. boerenkool zijn in beslag genomen. Verder is proces-verbaal op gemaakt tegen een winkelier, die te veel vroeg voor een tweedehandsch theeservies,tegen een groentenhandelaar, die vier maal den prijs voor uien vroeg en tégen een particulier, die een smoking voor een hoogen prijs aanbood. TIEN KONIJNEN UIT PAKHUIS GESTOLEN In een pakhuis aan de Wolstraat is Donder dag ingebroken, waarbij tien konijnen zijn gestolen. PREDIKBEURTEN. ZATERDAG 25 DECEMBER en ZONDAG 26 DECEMBER HAARLEM. Ned. Hervormde Kerk. Groote Kerk. Eerste Kerstdag. 10: Ds. G. J. Waar denburg, Koorzang. 3-4: Bijzondere kerst dienst. Tweede Kerstdag. 10: Ds. I. P. van der Waal. Eersten Kerstdag en Nieuwjaars dag' geen Avondgebed. Niéuwe Kerk. Eerste Kerstdag. 10.30: Ds. H. E. Beker. Tweede Kerstdag 10.30: Ds. P. J. Mackaay, 4: Oosterkerk. Eerste Kerstdag'. 10: Dr. E. Bm- men. Tweede Kerstdag. 10: Ds. H. E. Be ker. Noorderkerk. Eerste Kerstdag. 10.30: Ds. P. J. Mackaay. Tweede Kerstdag. 10.30: Dr. J. J. Stam, van Rottendam. Bakenesser- kerk. Eerste Kerstdag. 9.30: Ds. I. P. v. d. Waai, Kinderkerk. 10.30: Dezelfde, Jeugd dienst. Tweede Kerstdag, 9.30: G. J. Wasse naar. Kinderkerk. Broedergemeente. Eerste Kerstdag'. 10.30: Ds. Bielke. Koorzang. Stads Evangelisate. Eerste Kerstdag. 10: Wijdingsdienst. 4: Kerstfeest, J. F. Snoeks. Tweede Kerstdag. 10 en 4: A. J. Besselaar, Amsterdam. Medewer king, Zangkoor Eben Haëzer. Evangelische Samenkomsten, Zuiderstr. Eerste Kerstdag 10: Ed. W. Pera, Voorburg. Solozang Adr. Pape. 2.3 0: Kinderkerstfeest. Tweede Kerst dag 10: P. D. Bardelmeyer, Noordwijk a. Zee 3.30: J. N. V. C,-Jeugdkerstfeest o.l.v. P. D. Bardelmeyer. Opwekkingssameukomsien, Zuiderstr. Vrijdag 3: J. Sevensma. Amster dam. Jaarsluiting. Vrije Eattg. Gent. Eer ste Kerstdag. 10: Ds. D. J. D. du Fossé. 4: Kerstfeest mej koorzaftg, Tweede Kerstdag. 10:-Geen dienst. 4: Jeugdkerstfeest. Gebouw Waalsehe Kerk. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Eglise Wallonne, Dimanche 215 Decemhre a 10 h. 30: Servce et sermon de Noël, présldë par mr. le pasteur E. Mahieu de Delft. Evang. Luth. Gemeente. Eerste Kerstdag. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Tweede Kerstdag. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Ver. Doopsgezinde Gem. Eerste Kerstdag 10.30: Ds. Leendertz. Tweede Kerstdag 10.30: Ds. Frerichs.Vrijz. Hervormden. Vrijdag 7.30: Wijdingsdjgnst. Eerste Kerstdag. 10.30: Ds. TC. D. Spelberg, Hilversum. Rem. Geref. Gemeente. Eerste Kerstdag. 9.45-10.15: Kerstmorgen muziek. 1.0.30: Kerstdienst Dr. W. R. M. Noordhoff. Tweede Kerstdag v.m. geen dienst. 3: Kerst feest v. d. Zondagsschool. Geref. Kerk. Klop persingelkerk. Eerste Kerstdag. 10: Ds. L. Hoorweg. Tweede Kerstdag. 10': Ds. Js. v. d. Lnden. 3.30: Ds. J. W. Siertsema, Oude Grachtkerk. Eerste Kerstdag. 10: Ds. Js. v. d. Linden. Tweede Kerstdag. 10: Ds. L. Hoorweg. 3.30: Ds. A. M. Boeyinga. Zuid- Oosterkerk. Eerste Kerstdag. 10: Ds. A. M. Boeyinga. Tweede Kerstdag. 10: Ds. J. W. Siertsema. 3.30: Ds. L. Hoorweg. Geref. Kerk ill H. V. Vrijdag 8.30: Kerstnachtdienst. Ds G. W. v. Deth. Ali de Vink-Verschoor, solo zang. Eerste Kerstdag. 10: Ds. G. W. van Deth. 3: Kinderkerstfeest. Tweede Kerstdag 10: Ds. J. ter Schegget, van. Amsterdam. 10: Kinderdienst (ing.. Jansstr. 59). Ctar. Geref. Gemeente. Eerste Kerstdag 10 en 3.30:, Ds. W. F. Laman. Tweede Kerstdag 10 en 3.30: Ds. W. F. Laman. Baptisten-Gemeente. Eer. ste Kerstdag. 10: Ds. T. Jansma. Medew. v h. Zangkoor. 2.30: Kerstfeestviering- der Zondagsschool. Tweede Kerstdag. 10: Ds. T. Jansma, Met solozang. 3.30: Liefdemaal. Gel. Gem. Het Legér des Heils. Eerste Kerst dag. 6, 10, 3 en 7.30: Samenkomst. Tweede Kerstdag 10 en 7.30: Samenkomst. Pinkster gemeente. Eerste Kerstdag. 10 en 4.30: Openbare Samenkomst. Tweede Kerstdag. 10: Openbare samenkomst. 2.30: Kerstfeest viering. Gem. des Hoeren. Eerste Kerstdag. 10 en 5: Openbare Kerst-Godsdienstoefenin; in geb. H, K. B. Tweede Kerstdag 10 en 5: Godsdienstoefening. Gein. Gods. -Eerste Kerst dag. 10: Samenkomst. 3.30: Kerstfeest. Tweede Kerstdag. 10: Samenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Tweede Kerstdag. 10 en 4:" Gods dienstoefening. Verbreking der "Waarheid. Eerste Kerstdag 3.30: Ds. J^ J. Ruys. Vrije Katholieke Kerk. Eerste Kerstdag. 10.30 Gezongen H. Mis. Tweede Kerstdag 10.30: Gezongen tl. Mis. Hersteld Apost. Zen dlngsgemeente. Schouwburgstr. Tweede Kerstdag 10 en 1: Godsdienstoefening. Her steld Apost. Zcndlngsgemeente. Jacobijnestr Eerste Kerstdag. 10: Godsdienstoefening. Tweede Kerstdag. 10: Godsdienstoefening. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Kerk Kloosterstraat. Eerste Kerstdag.. 10: Dr. II. van der Loos. Tweede Kerstdag 10: Ds. M. G. Rlauw, em. pred. 3.30: Ds. H. J. Drost van Den Haag. Jeugddienst, Immanuël kerk. Eerste Kerstdag. 10: Dr. M. van dei- Voet. 5: Kerstfeest Zondagsschool. Tweede Kerstdag 10: H. M. Strating, hulppred. Kon Emmaschool. Raafstraat. Eerste Kerstdag 10: Ds. M. G. Blauw. Medew. v. h. Zangkoor Tweede Kerstdag. 10: Ds. H. J. Plaggemars, Ned. Prot. Bond. Eerste Kerstdag. 10.30: Ds. J. G. J. v. Iterson, van Oegstgeest. Twee de Kerstdag. 4: Kerstviering Zondagsschool Gel. Gem. Leger des Heils. Eerste Kerstdag, G: Engelenzang. 10: Bijzondere samenkomst J: Kerstboodschap. Tweede Kerstdag: 10: Heiligingsdienst. 7: Openbare Hellsbljeen- komst. J. Oord-Zondervan. Noorder Kapel Minahassastr. Eerste Kerstdag. 4.15: Kerst prediking. J. H. Bossers en P. Relleke Tweede Kerstdag 4.15: J. H. Bossers en an deren. Geref. Kerk. Noord-Schoterkerk. Eer ste Kerstdag. 9 en 10.30: Ds. J. W. Siertsema Tweede Kerstdag. 9 en 10.30: Ds. A. M Boeyinga. 3.30: Ds. Js. v. d. Linden. Chr Geref. Kerk. Eerste Kerstdag. 10 en 3.30: Ds D. I-lenstra, Tweede Kerstdag. 10 en 3.30 Ds. D. Henstra. AERDENHOUT. Kapel Naaldenveld 20.30: Kerstnachtgebed. KERSTOCHTEND-MUZIEK IN DE REMONSTRANTSCHE KERK. Eersten Kerstdag zal in de Remonstrantsche Kerk aan de Schouwburgstraót vóór den ge wonen Kerstdienst een kort programma van Kcrstmuziek worden ten gehoore gebracht door den organist Adolf Hendrikse, met mede werking van een sopraan. Gegeven zullen worden o.a. het Weihnachtskonzert van Phil. Fr. Böddecker, drie oud-Nederlandsche Kerst liederen, een aria uit Baah's Weihnachtsora torium en orgelwerken van Cl. Daquin en Buxtehude. Deze ochtendmuziek begint om kwart vóór tien. - DISTRIBUTIEBONNEN Uitknippen en bewaren. Aardappelen 1, 2 Aard. Aardappelen 01. 02 Toeslag Beschuit 1, 2 Beschuit. Bloem 01, 02 Algem. Boter B2, C2, D2 en E2 Reserve Brandstoffen 15 t.m. 19 BV Brandst., periode 5, 6, 7, 8 Brandst. 20 t.m. 22 BV Brandst. 11, 12, 13, 16, 17'KF Brandst. Algem. Brood IA, 2A Brood IB. 2B Eenheidszeep 09 Gort 04 Gort El, Dl Jam 08 Kaas (magere of 20 plus) 06 Margarine IA, 1B Melk 1. 2 Petroleum 46, 47, 48. 49 en 63 RÜst El Scheerzeep R01 Tafcakskaart 01, 02 Suiker 07 Suikerwerk 1 Taptemelk 1, 2 Toiletzeep E4 Vleésch IA, 2A Vleesch IB, 2B Waschpoeder 10 Waschpoeder C3, D3 en E3 Reserve 2 kg. 9 Jan. l kg. 9; Jan. 70 gr. 9 Jan. 125 gr. 9 Jan. 125 gr. 9 Jan. 1 eenh. 31 Dec. 1 eenh. 30 Apr. 1 eenh. 29 Febr. 1 eenh. 30 Apr. 400 gr. 9 Jan. 10% gr. 9 Jan. 1 rants. 22 Jan. 125 gr. 9 Jan: 250 gr. 9 Jan. 250 gr. 9 Jan. 100 gr. 9 Jan. 125 gr. 9 Jan. 1% lit. 9 Jan. ^1 lit. 8 Jan. 250 gr. 9 Jan. 45 gr. 9 Jan. 1 rants. 9 Jan. 500 gr. 9 Jan. 100 gr. 9 Jan. 1% lit.9 Jan. 1 rants. 22 Jan. 100 gr. 9 Jan. 25 gr. 9 Jan. 1 rants. 9 Jan. 1 rants. 22 Jan. De Heemsteedsche tram. Naar wij vernemen bestaat de kans, dat de tramdienst HaarlemHeemstede van morgen af weer normaal verloopt. BIOSCOOPNIEUWS VAN DEZE WEEK. REMBRANDT: „Münchhausen". Zoo zal dan ook Haarlem in de komende dagen kunnen kennis maken met de Veel besproken jubileumfilm van de Ufa „Münch hausen". De film, waaraan de jubileerende maatschappij kosten noch moeite gespaard heeft om haar tot/een product van grootsche allure te maken en waaraan het voortreffelijke kleurenprocedé zooveel charme heeft bijgezet. Na de bespreking, die schrijver ^pzes destijds bij de première te Amsterdam aan deze op merkelijke rolprent gewijd heeft, moge dit keer met enkele regels worden volstaan. Wie zich uit zijn jeugdjaren de fantastische ver halen van den „leugenbaron" herinnert zal' ongetwijfeld met dezen modernen baron von Münchhausen de kennismaking willen her nieuwen. Het is waar, dat de scenarioschrijver wat vreemd met den oorspronkelijken tekst is omgesprongen, zoodat we eenige der wel bekende avonturen missen, maar anderzijds zal de fantasie van den toeschouwer zich rijkelijk te goed kunnen doen aan de koste lijke gebeurtenissen' in het paleis van den sultan, aan de wonderlijke maanreis, aan de vlucht van den baronop den kogel, om slechts enkele,voorbeelden te noemen. Waar bij komt, dat Hans Albers als de „leugen baron" boeiend spel laat zien, daarbij geassis teerd door eerste krachten uit de filmwereld. H. Voskuil. PALACE: „Havenmuziek". Drie vroolijke zeelieden Frits, Jefke en Sus komen in Antwerpen aan en op de kade staat Marieke, Frits' meisje reeds te,wachten. Frits droomt reeds van een schoone toekomst aan haar zijde, maar hij raakt verwikkeld in een smokkelaffaire, doet geheimzinnig, laat zijn meisje yaak wachten en zoo raakt het bijna uit met de liefde. Maar Jefké, gewoonlijk slechts een onverbeterlijke deugniet, heeft soms toch ook goede invallen en ook zeelieden kunnen wel eens geluk hebben. Hoe dat geluk- het trio plots weer toelacht en noe Jefke en Sus weer de wijde wereld in trekken, terwijl Flits met Marieke in het huwelijksbootje stapt, dat vertelt deze onderhoudende, vroo lijke Vlaamsche film, waarin Jefke Bruy- nincks weer een belangrijke rol speelt. WEDERVERTOONINGEN: „Wiener Blut" in Luxor; „De gouden stad" in Frans Hals en „Kora Terry" in Moviac. Verkoop, en afleveringsverbod voor schoenen. In verband met de inventarisatie van de voorraden schoenen hier te lande, is in de periode van 25 December 1943 tot en met 5 Januari'1944 het koopen, verkoopen en afleveren van alle soorten schoenen in den uitgebreidsten zin, met inbegrip van pan toffels en teerloos schoeisel, verboden, ook al zou hiervoor een geldige schoenenbon worden geleverd. In verband hiermede is de geldigheids duur van de schoenenbonnen die in ge noemde periode verloopen, verlengd tot en met 12 Januari 1944. zonder dat hiervoor afstempeling van den bon door den distri- butiedienst noodig is. Geen bedrijfsrust voor evacuatie, werkzaamheden. ITet Departement van Handel, Nijverheid erl Scheepvaart vestigt er de aandacht op, dat werkzaamheden, samenhangende met van overheidswege bevolen evacuatiemaat regelen niet onder de bedrijfsrust tusschen Kerstmis en Nieuwjaar va'IIen. Meubeltrans porten en dergelijke werkzaamheden mogen derhalve worden uitgevoerd. HEEMSTEDE STEEDS MEER KONIJNENDIEFSTALLEN. Door verbreking van het slot hebben onbe voegden zich toegang verschaft tot de garage van een woning aan den Heerenweg. Vier vette konijntjes komen nu op de verkeerde Kersttafel. In de Lombakstraat verdween ook een konijn. WEER INSLUIPING. Uit perceel Dr. Cuijperlaan 34 verdwenen uit de hal een lichte regenjas, een wollen das en een paar handschoenen. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haar lem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van de^Laag, H'stede. Haagsch Redacteur: B, Korêten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse], Santpoort; Advertenties: W. van Om men, Heemstede.

Haarlemsche Courant | 1943 | | pagina 2