AKKERTJES De nieuwe bonnen et. NOG EENS DE OLIE. jj. Ken week geleden is er, zooals men zie- herinneren zal, proces-verbaal opge maakt tegen een drietal directies van olie- l'abrieken hier te lande wegens het feit, dat zij minder olie zonden hebben geleverd dan toegezegd was als z g. Kerstrantsoen. Over het algemeen is deze aangelegenheid in de pers nogal hoog opgenomen en de zaak is in menige courant in krasse termen beoordeeld. Het A.N.P. verstrekt thans een relaas van zijn Delftschen correspondent die in de gelegenheid is gesteld, in een der olie- bedrijven het vullen der flesschen van nabij te volgen. Zijn verhaal is er op ge richt, duidelijk te maken, dat het vul-pro- cedé, dat in de fabrieken gevolgd wordt, een niveau-vulling is, hetgeen hierop neer komt, dat de toevoer van de olie, waarmede een flesch gevuld wordt ophoudt, zoodra de flesch tot een bepaalde hoogte gevuld is. Aangezien de flesschen niet alle denzelfden inhoud hebben is het onvermijdelijk, dat in de eene flesch meer zal komen dan in de andere. Het is een heel interessante uiteenzetting, die de Delftsche correspondent verstrekt. We leeren er uit, dat de schoongemaakte flesschen op een loopenden band naar de vulmaehine gaan en dat daar een. vernuftig uitgevonden mechanisme de lucht uit de flesschen zuigt en deze vervolgens met olie vult totdat het bepaalde niveau is bereikt en de toevoer automatisch wordt stopgezet. Alles heel leerzaam. We vernemen ook nog dat in een uitgeschonken flesch vier tot acht gram olie achterblijft, dat groene fles schen ook wat den inhoud betreft, nogal afwijken van wit-glazen flesschen, dat er tusschen kurk en olie een marge noodig is om te voorkomen, dat bij temperatuurs- verhooging de kurk van de flesch springt. En ten slotte wordt er op gewezen, dat de kurk van een olieflesch gemakkelijk te ver. wijderen is, ..hetgeen weinig garantie biedt tegen diefstal". Hoe erkentelijk men den Delftschen cor respondent van hel A.N.P. ook moge zijn voor zijn instructief betoog, of hij er in geslaagd is, daar de olievlek mee te ver wijderen, is een andere kwestie. Want het is helder als Delftsche slaolie dat zijn heele argumentatie goed beschouwd en welbekeken toch maar weinig van doen heeft met de feiten waar het op aan komt en die zijn: vooreerst, dat duizenden perso nen het hun toegekende rantsoen niet heb ben ontvangen, dat diverse winkeliers ge dupeerd zijn en dat, had de politie, de Prijs- beheersching of welke instantie dan ook, niet ingegrepen, een reusachtig kwantum olie vermoedelijk ergens anders zou zijn terechtgekomen dan in de distributie. De feiten zijn, dat op 19 November het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening een hoeveelheid van 180 gram olie per hoofd der bevolking beschikbaar heeft ge steld en dat de oliefabrieken nalatig zijn gebleven, deze hoeveelheid af te leveren. Best mogelijk, dat de gebruikelijke vul- methode daartoe heeft geleid, maar daar heeft het publiek niets mee te maken. Dat heeft zijn bonnen voor 180 gram olie inge leverd en had recht op de hoeveelheid, die van overheidswege was toegekend. En het geconstateerde tekort van 20 30 gram per flesch moge op zichzelf niet veel zijn, in dezen vet-armen tijd telt niet eens over drachtelijk gesproken iedere druppel olie mee. Erger zijn de winkeliers er aan toe. Deze toch hebben de flesschen moeten uit- schenken en kwamen bijgevolg op iedere flesch te kort. Zes flesschen uitschenken beteekende dus voor den winkelier, dat hij één rantsoen te voorschijn moest goochelen en er zijn op deze wijze winkeliers geweest, die hun persoonlijke toewijzing er bij heb ben ingeschoten. Over de bestemming van de, laten we zeggen: overgeschoten-olie, hebben we ver leden week iets opgemerkt en nagegaan, tot welke aantrekkelijke hoeveelheden men kjpmt als iedere flesch van een partij van tienduizenden stuks 20 30 gram onder wicht vertoont. Hoe het zij, al het water van de zee waseht niet af, dat het Neder- landsche volk duizenden en duizenden kilogrammen olie is te kort gedaan. Daar kan een zoogenaamd technische uiteenzet ting niets aan veranderen, nog minder het argument van losspringende kurken of de bedekte veronderstelling, dat diefstal niet uitgesloten is. Ten zij men wenscht te re- fereeren aan het reeds eerder aangehaalde gezegde, dat over dieven in eigen nering handelt. 6 Dr. E. EMMEN De kerkeraad\der Ned. Herv. Gemeente te s-Gravenhage heeft Dr E. Emmen, Ned. Herv. predikant te Haarlem, opnieuw op een drietal geplaatst, thans in de vacature ontstaan door het overlijden van ds P J Molenaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Kerkboek. Beek. Karolingenstraat 5; boek Roest, Schouwtjesplein 1; boter. Bureau van Po litie, Smedestraat 9: geld. Groenewoud. Klever laan 145: geld. Vink. Kerkweg 22. Spaarndam; hoed, Kemp. Karei v. Manderstraat 94; hand schoenen. Oening. Dutrystraat 44; jas. Zwiers. Harmenjansstraat 71: ketting, Kroon. Gierstraat 13; Pet. Koediiker. Oranjeboomstraat 67; rozen krans, Kroon, Gierstraat 13; regenkapie, Meijer, H'lemmerliedestraat 15; shawl, Stamer. Marnix- straat 122 rd.; tasch met inh., Heijs, Kleine Hout straat 65 rd. KUNSTHISTORISCHE VOORDRACHTEN. Dr. A. v. d. Boom zal op 19 en 26 Januari en op 2, 9 en 16 Februari in de muziekzaal van Brinkmann kunsthistorische voordrach ten houden over: „Ons Nederlandsch kunst bezit" en „De St. Pieterskerk en de kunst schattin van het Vaticaan", toegelicht met lichtbeelden. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haar lem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag. H'stede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. Afschuwelijke daad van twee jeugdige Hilversummers. Bejaarde dame in koelen bloede doodgeslagen. Reeds thans heeft de recherche de moorde naars kunnen arresteeren van de 71-jarige mevr. N. v. Campen, die Maandagavond in haar woning aan de Steinlaan te Hilversum dood werd gevonden. De daders, twee jeugdige Hil versummers, 22 en 23 jaar oud, zijn in hun wo ning gearresteerd en hebben spoedig een vol ledige bekentenis afgelegd. Zij bekenden den moord te hebben gepleegd, met roof als oog merk Zooals reeds gemeld, werd de vrouw Maandagavond in haar woonkamer aange troffen met ingeslagen schedel. De situatie in het vertrek toonde een zekere wanorde, waar uit bleek, dat de oude dame zich tegen de moordenaars had pogen te verzetten. Op de tafel trof men drie gebruikte koffiekopjes aan, hetgeen er op wees, dat de dame op den avond van den moord dit bleek Zon dagavond te zijn geweest bezoek had ge had van tenminste twee personen. Het uitgebreid onderzoek der recherche leidde in de richting der thans gearresteer den, die bij de dame op bezoek bleken te zijn geweest. Reeds bij het eerste verhoor bekenden de verdachten den moord te hebben gepleegd. Zij hadden zich Zondagavond naar de woning der oude dame begeven, met het voornemen haar van het leven te berooven en zich vervolgens haar geld en sieraden toe te eigenen. De eene had in een acten- tasch een zandzakje, om het slachtoffer be wusteloos te slaan, terwijl de ander een re volver bij zich had, benevens een looden buis. Nadat zij eenigen tijd in gezelschap van de dame hadden vertoefd en onder een gesprek over koetjes en kalfjes o.a. een kopje koffie hadden gedronken, nam een der moordenaars zijn kans waar. Hij ging achter de oude dame staan, haalde de zandzak uit de actentasch en sloeg het slachtoffer daarmee eenige ma len op het hoofd, zoodat zij viel en op den vloer gleed. Toen de vrouw nog niet bewus teloos bleek te zijn. trok haar aanvaller een pistool, dat hij op het hart van het slacht offer plaatste, maar het wapen ketste. Zijn metgezel haalde daarop het stuk looden buis te voorschijn en gaf de weerlooze vrouw een aantal harde slagen op het hoofd, met ge volg, dat de dood vrijwel onmiddellijk moet zijn ingetreden. Het hondje van de dame, dat begon te keffen, werd met de buis den kop ingeslagen. Inmiddels had de ander zich naar het slaapvertrek van het slachtoffer begeven waar hij zich eenig geld en enkele sieraden toeeigende. De geheele buit bestond uit enkele tientallen guldens, twee horloges en een kettinkje met hangertje De daders hebben na het plegen van den moord verder weinig in huis gezocht. Zij zijn alleen nog even in den kelder geweest en hebben daarna de woning verlaten. Zij hebben nog verschillende café's bezocht en maatregelen getroffen om de bloedsporen van hun kleeren te verwijderen. Zij bleken een der horloges reeds te hebben verkocht, het andere hebben zij tijdens de overbren ging na hun arrestatie „verloren", doch dit werd teruggevonden De revolver werd in de woning van de daders opgespoord, terwijl de zandzak en de looden buis in een riool- put nabij de woning werden teruggevonden. De daders hadden een introductie bij de oude dame, doordat een van hen een familie lid was van een kennis van het slachtoffer. Zij zullen naar Amsterdam worden overge bracht en ter beschikking van de Justitie worden gesteld. GEHEELE OOGST IN BEZIT GENOMEN. Aan een in Noord-Brabant wonenden land bouwer was, in verband met het feit, dat deze persoon als deelnemer aan de verzorging van de voedselvoorziening een slechte repu tatie geniet, de verplichting opgelegd zijn geheelen oogst 1943 af te dorschen onder permanent toezicht. Ondanks herhaalde aan maning werd hieraan niet voldaap, waarna ambtenaren van den centralen controle dienst den geheelen oogst in bezit namen en op kosten van den landbouwer hebben gedorscht Dat deze maatregel alleszins gerechtvaardigd was, bleek nog te duidelijker nadat bij een intensieve bedrijfscontrole kwam vast te staan, dat op het bedrijf reeds meermalen producten van den oogst frauduleus waren gedorscht. Bovendien kwam aan het licht, dat vier varkens en 20 kippen onrechtmatig werden gehouden. De dieren zijn in beslag genomen, terwijl voor alle geconstateerde overtredin gen proces-verbaal is aangezegd. Speciaal het feit, dat de man geweigerd heeft te voldoen aan den hem opgelegden dorschplicht, vormt een belangrijk element in de tenlastelegging. BRUTALE RIJWIELDIEFSTAL TE BUSSUM Een zeer brutale rijwieldiefstal heeft het Gooisch Symphonie-Orkest alsmede den heer Z„ die de administratie van het G.S.O. ver zorgt, ernstig gedupeerd. De heer Z. had zijn nieuwe Raleighfiets bij Concordia te Bussum neergezet om een en ander voor het G.S.O. te regelen. Toen hij even later buiten kwam ,was zijn fiets verdwenen. Op de fiets, welke voorzien was van nieuwe banden, bevond zich een groote fietstaseh, waarin aan de eene zijde twee alt violen. waarvan de eene, eigendom van den heer Z., ƒ1000 gekost heeft, en de ander niet aan den heer Z. toebehoorde, doch op zicht was. Deze viool kostte ƒ2500. Aan de andere zijde van de fietstaseh be vond zich een leeren actetasch, met voor het Gooisch Symphonie Orkest waardevolle pa pieren, als overeenkomsten met eoncertbu- reaux, contracten enz. Bovendien bevond zich hierin nog een da- mestasch met een persoonsbewijs van een oude dame, die de tasch vergeten had en welke door den heer Z. zou worden terugbe zorgd Op het alarmgeroep van den heer Z. wisten twee jongens mede te deelen, dat zij een vrouw op de fiets hadden zien wegrijden. Hoe brutaal deze dievegge te werk gegaan is, blijkt wel uit het feit, dat de heerenfiets door de aanwezigheid van de altviolen niet op de gewone wijze was te bestijgen. Op den Parallelweg is de altviool, welke op zicht was, weggeworpen en later op het politiebureau aangegeven. De politie stelt een onderzoek in. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Zaterdag de beurt aan de letter Ha t.m. Heen. NEGENTIENDE EEUWSCHE SCHILDER KUNST In het verslag over de lezing van den heer Piet Nieuwdorp over de 19de eeuw' sche schilderkunst in Holland en België zijn eenige fouten geslopen. Men leze daar waar gesproken wordt van Fransche im pressionisten: Belgische impressionisten. Voorts is een naam van een der romanti sche schilders verkeerd overgekomen. Deze moet luiden: Ary Scheffer. KORT NIEUWS Het 4-jarig dochtertje van den heer G A. S. uit de Hugo de Grootstraat in Den Haag dat bij een brand in de ouderlijke woning ernstige brandwonden had opgeloopen, is in het R.K. ziekenhuis overleden. De brand was ontstaan, doordat tijdens een bioscoopvoor stelling in de huiskamer de films vlam gevat hadden. De rechtbank te Amsterdam heeft een 62-jarigen assistent der directe belastingen, die zich had laten omkoopen door een too- neelspeelster-pensionhoudster, veroordeeld conform den eisch van den officier van justi tie, tot vier maanden gevangenisstraf. De man, die na 37 dienstjaren moest rondkomen van een maandsalaris van f 165.had met de tooneelspeelster afgesproken de huurwaarde en het meubilair zooveel te laag aan te slaan, dat zij f 125 personeele belasting minder zou behoeven te betalen. Dit bedrag zouden zij samen deelen. Zij gaf direct f 32.50. Later had de vrouw spijt van haar knoeierij. Zij liep naar den chef van den ambtenaar en bracht den assistent voor de rechtbank. Toen de 52-jarige mej. A. Verstijnen, eehtgenoote van N. Groenen te Tilburg, wa ter ging halen uit een achter de woning ge legen put, is zij waarschijnlijk uitgegleden en met het hoofd voorover in het water ge vallen. Enkele minuten later werd de vrouw door haar man gevonden. De dood was toen evenwel reeds ingetreden. De Bisschop van Haarlem heeft in de plaats van Kanunnik J. W. van Heeswijk, die we gens hoogen leeftijd ontslag had aangevraagd, tot Deken van Rotterdam benoemd den Ka nunnik theologaal J. H. Niekel, directeur van het Philosophicum aan het Groot-Seminarie te Warmond. Te Amsterdam is een inbraak gepleegd in een perceel aan het Singel, waar een groot aantal tapijten, tezamen circa 20.000 waard, zijn gestolen. De landbouwer A. Haisma te Beets (Fr.) kocht een partij ruwe tabak, welke hij liet verwerken tot shagtabak. De inkoopsprijs was vrij hoog, namelijk f 2800, doch hij wilde de shag voor zulke gepeperde prijzen verkoopen, dat hij uiteindelijk nog f 4000 winst op zou kunnen strijken. Zoover is het evenwel niet gekomen, want opsporingsambtenaren legden reeds beslag op de tabak, toen nog maar een gedeelte was verkocht. De landbouwer kreeg nu een geldboete van f 4000. Deze werd opge legd door den inspecteur voor de prijsbe heersching te Leeuwarden, die tevens de in- heslaggenomen tabak verbeurd verklaarde. Te Tilburg is de 33-jarige mej. H. van H. uit de Dr. Nolensstraat, toen zij bij de familie A. aan het Noorderpark op een binnenplaatsje matten aan het kloppen was, door een vallend stuk schoorsteen getroffen. De vrouw werd vrijwel onmiddellijk gedood. AGENDA Vrijdag 7 Januari. IJMUIDEN. Thalia- Theater: Liefdescomedie (film), 7.30 uur. VELSEN. Bioscoop De Pont: Manége (film), 7.30 uur. Zaterdag 8 Januari. IJMUIDEN. Thalia- Tbeater: Liefdescomedie (film), 7.30 uur. VELSEN. Bioscoop De Pont: Manége (film), 7.30 uur. Vrijdag 7 Jan. Gem. Concertzaal: H.O.V.- concert Residentie-orkest, solist Jan Dahmen. viool, 7 uur Rembrandt: „Münchhausen" (18 jaar), 2.15, 5 en 7.45 uur. Palace: „De pseudo- gravin" (14 j.) 2 en 8 u. (Zaterdag 2, 6 en ,15 u.). Luxor: „Romance" (18 j.) 2,30 en 8 u. (Zaterdag 2,30. 6 en 8,15 u.) Frans Hals: Het geheim van het oude huis" (alle leeft.), 2.30 en 7.30 u Moviac: „Nachtvlinder" (18 j.) 2.30 en 8 u. (Zaterdag 2.30, 6 en 8.15 u.). Zaterdag 8 Jan. Stadsschouwburg: „Ala- din en de wondersehalmei", 2.15 u. „Een publiek geheim" (ten bate van Frontzorg), 7.30 u. Bioscopen: zie Vrijdag. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 8 JANUARI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 B-NO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Ochtendconcert. 7.40 Sport nieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.10 Ochtendklanken. (Van 8.458.50 Voor de Huis vrouw). 9.00 Licht klassieke kamermuziek. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Ork. Wim Ripken. 10.45 Voor de Jeugd. 11.00 Gevarieerd programma. 12.00 Al manak. 12.15 OrkT Piet van Dijk. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en Volk brengt13.05 De Melodisten. 13.30 De wekelijksche wandeling. 13.40 De Melodisten. 14.00 Het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest en solist. 15.00 Cabaret „De Windwijzer". 16.45 BNO Nieuws. 17.00 BNO Uitz. voor Nederlandsche zeelieden. 17.20 Aan sluiting met17.50 Orgelspel. 18.00 BNO Poli tiek weekoverzicht. 18.10 Hongaarsch ork. Bandi Balogh. 18.45 Hier W.A. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Van 19.15 at' alleen voor de R. C. 19.15 Marschen. 19.30 Luisterspel: „Scaramouche". 20.00 Voor de.familie Luistergraag. 22.00 BNO Nieuws en cult, berich ten. 22.15 Cupido op de draaitafel. 23.3024.00 'n Dansje tot besluit. HILVERSUM II, 301.5 M. 14.00 Ork. Robert Gaden en gram.muz. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Kwintetten van Beethoven en Bruoher. 1.6.45 BNO Nieuws. 17.00 Dansork. Willy Berking. 17.30 4e Symphonie van Schubert. 18.00 Verkorte operette „Der Graf von Luxem burg". 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de kleuters. 19.20 Strijkorkest. 20.00 Gitaarspel. 20.15 Boeken van inzicht. 20.30 Vlotte dansmuziek. 21.00 Berlioz-Ohopin. 21.45 Avond wijding. 22.00 BNO Nieuws en cult, berichten. Voelt Ge een kou opkomen, laat dan de AKKERTJES hun werk doen. Geen koorts, geeft'' griep, mits de AKKERTJES bjj het- eerste grieperige gevoel te 1 hulp kunnen komen. Neem er dus dadelgk een paar in! Het rantsoen vervangings middelen verhoogd. Voor het koopen van de gebruikelijke rantsoenen brood, beschuit, melk, tapte melk, vjeesch en aardappelen zijn de bon nen 3 en 4 aangewezen, terwijl 1 kg. aard appelen verkrijgbaar is op de bonnen 03 en 04 van de toeslagkaart. Van de boterbonnen zijn geldig 3A en 3B, beide voor een half rantsoen margarine, terwijl zij, die bon 3A bij den slager had den ingeleverd, daarop thans 100 gram rundvet kunnen betrekken. Voorts is voor alle kinderen beneden 21 jaar een half rantsoen boter beschikbaar gesteld en wel voor de verschillende groepen resp. op de bonnen B7, C7, D7 en E7 Reserve. Tabak naar keuze kan worden gekocht op de bonnen 03 en 04 van de tabakskaart. Van de versnaperingenbonnen is op 3 verkrijgbaar chocolade en op 4 suikerwer ken. De jongste kinderen krijgen hun rantsoen rijst of gort op bon E6 reserve en de daar op volgende groep (kinderen tot 4 jaar) hun rantsoen gort op bon DG reserve. Tenslotte zijn van de bonnen algemeen geldig verklaard: 11 voor vervangingsmid delen, 12 voor jam, 13 voor suiker, 14 voor volvette of 40 plus kaas, 15 voor 250 gram havermout en 16 en 17 voor bloem. Er wordt aa:i herinnerd, dat de boter bonnen 50B, 52A en 52B, verder 09 en 10 algemeen (zeep en waschpoeder), C3, D3 en E3 reserve (waschpoeder) en E4 reserve (toiletzeep) geldig blijven tot 22 Januari en bon R01 tabak (scheerzeep) tot 29 April. Vervangingsmiddelen Van 8 Januari af zal men op den bon voor vervangingsmiddelen een grootere hoeveelheid van verschillende der op dezen bon verkrijgbare artikelen kunnen betrek ken dan tot dusverre het geval was. Een volledig overzicht van hetgeen men van 8 Januari af op den bon voor ver vangingsmiddelen betrekken kan volgt hieronder: 150 gram spijsaroma, soeparoma of spijs- en soeparoma (vroeger 50 gram); of 100 gram (max 25 blokjes), bouillon blokjes, extractblokjes, bouillontabletten, -korrels, -poeder en -pasta, extracttablet ten, -korrels, poeder en -pasta of soep pasta (vroeger 50 gram), of 150 gram soepblokjes, -tabletten, -kor rels en -poeder, of soep gedroogd of soep in drogen vorm (met uitzondering van vermicellisoep) (vroeger 100 gram); of 150 gram juspasta, jusblokjes, -tablet ten, -korrels en -poeder (vroeger 100 gram); of 150 gram van die producten, welke kunnen worden of zouden kunnen worden gebruikt voor de vergrooting van het olie-, vet-, botervolume of voor de vervanging van olie, vet, boter, botersaus of room (vroeger 100 gram); of 250 gram planten-extract (vroeger 125 gram); of 250 gram pikante saus en ketchup (vroeger 200 gram); of 400 gram van het vergangingsmiddel voor mayonnaise (vroeger 200 gram); of 400 gram van het vervangingsmiddel voor slasaus (ongewijzigd). „SIGNAAL". De terreuraanvallen van de bommen werpers op Duitsche steden moesten den voor 1943 gestipuleerden weg der Britten en Amerikanen garandeeren. Het parool was 18 43. Amerika houdt ervan met cijfers te jongleeren. Opeens vermeldde het weermachtsbericht de vernietiging van op z'n minst 121 Amerikaansche bommenwer pers en wel op één enkelen dag bij één enkelen terreuraanval. Wat het verlies van dit aantal „vliegende forten" in werkelijk heid beteekent zet het Europeesche tijd schrift Signaal uiteen in de aflevering nr. 23, aan de hand van duidelijke teekeningen. Dat 1918 geen 1943 was wordt voorts niet alleen getoond door een aantal vergelijkende foto's van het Duitschland van 1918 en van 1943, maar wordt ook uiteengezet door den bekenden publicist Giselher Wirsing in zijn opstel: Dwalingen der „Glonale Strategie". In Signaal treffen we ook nog een aar dige bijzonderheid aan, een idylle rondom het klokkenspel van Zaltbommel, waarbij Franz Liszt een rol speelde. Een fotorepor tage van de trek naar het Westen door de Russische bevolking op de vlucht voor hun eigen soldaten; een boeiend artikel over Robert Koch, den srtrijder tegen cholera en tuberculose; bijdragen op gebied van kunst en opvoeding e.d. completeeren het geheel. Verduisteren: van 16.45 tot 8.45 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2