IJMUIDEN Vijfhonderd kilo kool in beslag genomen. Groente was voor sluikhandel bestemd. Eenige rechercheurs van de afdeeling eco nomische zaken der Velser poliite consta teerden, dat een expediteur vijfhonderd kilo spruitkool vervoerde zonder daartoe op de voorgeschreven wijze zijn bevoegdheid te kunnen aantoonen. Bij het verder ingestelde onderzoek bleek, dat de groente voor den sluikhandel was bestemd. De eigenaar van de spruitkool was een be woner van Beverwijk. Deze had een proces verbaal in ontvangst te nemen. De spruitkool werd in beslag genomen. Visch werd te duur betaald. Handelaar in overtreding. Wederom werd een te Velsen-Noord zaken doende visehhandelaar door rechercheurs der afdeeling economische zaken van de Velser politie wegens het verkoopen van visch tegen een zeer hoogen prijs bekeurd. Schol van de soort, waarvan de prijs, die door den con sument moet worden betaald, op ƒ1,15 per kilogram is vastgesteld, werd voor ƒ4,50 pev kilogram aan den man gebracht. Schar, die den consument ƒ0,80 per kilogram mag kos ten, moest ƒ2,per kilogram opbrengen. Onder toezicht van de politie werd de nog in den winkel aanwezige visch tegen den vastgestelde.n orijs aan- het publiek verkocht. Koppelverkoop is verboden. Zoo langzamerhand moet het als algemeen bekend worden beschouwd, dat koppelver koop verboden is. De winkeliers maken zich hieraan schuldig, wanneer zij het afgeven van goe.-ieren afhankelijk stellen van het ge lijktijdig verkoopen van goederen van eèn andere soort of van een andere kwaliteit dan wel de belofte verlangen, dat dit zal geschie den. Door de politie werd geconstateerd, dat een te IJmuiden gevestigde kruidenier niet voor koppelverkoop was teruggeschrokken. De man had een proces-verbaal in ontvangst te nemen. Kabels ontvreemd. Ten nadeele van v. H., wonende te IJmui- den-Oost, werden uit een gebouwtje op het terrein van de Hoogovens twee electrische kabels ontvreemd. De dader is onbekend. Er is aangifte bij de Velser politie gedaan, die een onderzoek instelt. Kaas waschpoeder. Een te IJmuiden gevestigde winkelier keek bij het berekenen van zijn prijzen niet op een paar centen. De politie stelde vast ,dat hij kaas en waschpoeder boven den vastgestel- den prijs had verkocht en aarzelde dus niet den man te bekeuren. Brandstoffen zonder bon. Wegens het verkoopen van vaste brand stoffen buiten de distributieregeling om en tegen te hoogen prijs werd tegen een te IJmuiden wonenden brandstoffenhandelaar proces-verbaal opgemaakt. Cokes, waarvan de prijs op ƒ1,50 per hectoliter is vastgesteld, werd voor den prijs van 6 a ƒ7 per hecto liter aan den man gebracht. Steeds weer: rijwiel ontvreemd. De zwijntjesjagers blijven ook in de ge meente Velsen actief. Een bewoner van IJmuiden-Oost, P., moest dit dezer dagen ondervinden. Hij had zijn rijwiel afgesloten voor een winkel aan de Kalverstraat ge plaatst. Een onbekende heeft van de gelegen heid gebruik gemaakt om zich van de fiets meester te maken. Er is aangifte bij de politie gedaan. Diefstal in rijwielwerkplaats. Een onbekende is er dezer dagen in ge slaagd zijn slag te slaan in een rijwielwerk plaats aan de Bloemenstraat in Oud-IJmui- den. Vastgesteld werd, dat er drie rijwielbin nenbanden en drie -buitenbanden waren ont vreemd. De politie is op de hoogte gesteld. ECONOMISCHE RECHTER Overtreding Visscherijbesluit. Woensdagmorgen had de 39-jarige chauf feur A. Waaleboer te IJmuiden-Oost zich te verantwoorden in verband met een overtre ding van het Visscherijbesluit 1942. Er wer den bij hem destijds 79 kg versche schol en 12 bussen vischpastei in beslag genomen. De Haarlemsche economische rechter veroor deelde hem tot een geldboete van ƒ50 of 10 dagen hechtenis Een ongeoorloofde transactie. De 42-jarige loodgieter D. Honig en zijn neef, de 29-jarige D. Honig, beiden te Bever wijk, hadden van den schipper J. C. Butter te Lutjewinkel ongeveer 140 kg rogge ge kocht. Bij het vervoer van dit vrachtje werd de neef aangehouden. Woensdag was het drietal voor den Haar- lemschen economischen rechter gedagvaard. Het resultaat van de ongeoorloofde transactie was, dat oom en neef elk tot ƒ40 boete of 20 dagen hechtenis werden veroordeeld met verbeurdverklaring van het inbeslaggeno- mene. De straf voor B. luidde ƒ50 boete of 30 dagen hechtenis. Veertig jaar gehuwd. Donderdag 27 Januari zal voor het echtpaar A. Zwart en J. Zwart-Visser een bijzondere dag worden. Het zal dan nJ. herdenken, dat het veertig jaren geleden in het huwelijks bootje stapte. Het echtpaar woont door de bijzondere om standigheden tijdelijk te Rotterdam, Haspel straat 12 b. maar zal ondervinden dat het door degenen, die het alhier hebben gekend, niet is vergeten. Wandelsportcommissie organiseert tocht. Parcours o.m. door Santpoort. De onlangs gevormde Velser wandelsport commissie geeft direct blijk van een goede activiteit. Besloten is Zondag 12 Maart een tocht te doen plaats hebben, waarvoor intus- schen van bondswege toestemming is verkre gen. Het parcours is met zorg samengesteld. De wandelliefhebbers zullen in Santpoort, Bloe- mendaal en Haarlem komen. Ze krijgen dus ruimschoots gelegenheid met de mooie Ken- nemer dreven kennis te maken. Aangezien deze tocht de eerste van het nieuwe seizoen zal zijn, mag worden verwacht, dat er veel belangstelling voor aan den dag zal worden gelegd. Het is verheugend, dat de wandelsportcommissie voor de gemeente Vel sen reeds zoo spoedig bewijst in een behoefte te voorzien. Politie versus Haarlems brandweer. Het voetbalelftal van de Politie sport ver- eeniging Velsen is nu al gedurende enkele weken niet meer voor de comptitie in actie geweest. Besloten is van de gelegenheid ge- briuk te maken om een vriendschappelijken wedstrijd te spelen. Op het Kinheim-terrein weert Velsen zich Vrijdagmiddag twee uur tegen de onlangs gevormde ploeg van de po- 'itie-brandweer te Haarlem. De opstelling der Velsenaren is vermoe delijk als volgt: doel: Best; achter: Witte brood en Qekker; midden: Verwoerd, Zeiss en Kamerbeek I; voor: De Jong I, Bakker I, Wieiinga, Hamers en Ninabev. Competitie De Gieteling. De zesde ronde van de bridere-competitie van De Gieteling, werd na een lange onder breking gespeeld. Er heerschte als vanouds een gezellige stemming. Allen waren nog even strijdlustig als altijd en nog niemand had de hoop op een goede plaats opgegeven. In de A-afdeeling wisten Vogelzang-De Jong zich te handhaven, dank zij de eerste plaats in deze ronde. Derde werden Zandbergen- Christophersen, welke daardoor ook hun tweede plaats wisten te behouden. Tweede waren dezen avond Mante-Molenaar. die de achtste plaats bezetten. Om de tiende, elfde en twaalfde plaats wordt danig gestreden. Alleen de tiende plaats ontkomt aan degra datie, zoodat de strijdlust hier nog groot is. In afdeeling B zetten Swier-Visman hun zegetocht voort, door opnieuw één te worden; daardoor bezetten zij met 36 1/2 pnt. voor sprong de eerste plaats. Tweede werden Ver- meulen-Schuurman en derde werden Wes- terwal-Warmelink. Laatstgenoemd team heeft zich flink opgewerkt en bezet nu de derde plaats. Onderaan is de stand in deze afdeeling wel eenigszins gewijzigd, doch dit is van geen belang. De standen zijn nu: Afd. A,: 1. Vogelzang-De Jong 418 1/2. 2. Zandbergen-Christophersen 430 1/2. 3. Maan dag-v. Ommeren 436 1/2. 4. v. d. Broek- Heinen 449 1/2. 5. Gerssen-Gerssen 456 1/2. 6. Hogerheide-Witlox 457 1/2. 7. v. d. Wees- De Waard 463. 8. Mante-Molenaar 463 1/2. 9. Kroonsberg-Schouten 467 1/2. 10. Roden- berg-Ridderikhof 497 1/2. 11. De Weers-v. d. Berg 498 1/2. 12. Gregouir-Gregouir 505. >fd. B.: 1. Swier-Visman 331. 2. Vermeu- Ien-Schuurman 3 67 1/2. 3. Westerwal-War- melink 378 1/2. 4. Keyser-De Sonneville 387 1/2. 5. Nieuwenhuizen-Nieuwenhuïzen 393. 6. Jonker-Ploeger 39 3 1/2. 7. Koeter- Mulder 403. 8. Hagen-Jongkind 407 1/2. 9. Adelaar-Sint 408 1/2. 1 0. Verhagen-Brussen 414 1/2. 11. Bach-Kochx 428 1/2. 12. v. d. Heyde-v. Onsenoord 437. Centraal Drankweer Comité. Het Centraal Drankweer Comité voor de gemeente Velsen, zal Vrijdag zijn jaarverga dering houden. Deze heeft plaats in het Neder- landsch Hervormd Jeugdhuis te Santpoort, be gin half acht. Vóór de pauze zal het huishoudelijke ge deelte worden behandeld. Daarna zullen en kele medewerkenden een kunstzinnig pro gramma aanbieden. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. F. Stals, z., Melklaan 91, Velsen-Noord; G. van Wijngaarden, d., Vel- serduinweg 127, IJmuiden; J. Riedijk, d., Velserduinweg 16 3, IJmuiden; C. Koster, z., Zin nevel tl aan 21. Santpoort; M. P. Krokkee, z.. Terburgstraat 26, Santpoort; T. Schouten, d., Eschdoornstr. 20, IJmuiden; P. J. v. d. Meij, z., Wijkerstraatweg 305, Velsen-Noord. Overleden: A. Duiveman, 53 j., echtgen. van A. Kraaijer, Wijkerstraatweg 103, Vel sen-Noord; H. J. de Haan, 5*8 j., echtgen. v. A. E. Pirovano. Wijkerstraatweg 35, Vel sen-Noord; N. Cornelissen, 3 j.. dr. van J. C. Cornelissen en van K. Nett, Beukenstr. 34, IJmuiden; J. Beentjes, 74 j., echtgen. van M. C. Broekkamp, Schulpweg 130, Velsen-Nrd. VELSEN CLUBAVOND S. S. H. Het bestuur van de Gymnastiekvereeniging S.S.H. organiseert Zaterdag voor de dames- en heerenleden te half acht in het Statenhuis aan de Zeestraat te Beverwijk een gezeiligen club avond, welke geheel door de leden wordt verzorgd. Ongetwijfeld zal deze bijeenkomst als onder breking van de normale oefen-uren wel groote belangstelling trekken. I: E. V. Op verzoek van de R.K. Sportvereeniging I.E.V. zal Zondag een vriendschappelijke wedstrijd worden gespeeld tegen Kinheim in Van Gelder's Sportpark. Enkele wijzigingen zijn wederom aangebracht, zoodat W. Stals en A. Spruit deel uitmaken van de halflinie, ter wijl in de plaats van Stokman als rechtsbui ten is opgesteld J. de Jong. I.E.V. komt uit met: doel: W. van Tunen; achter: J. v. d. Zon en J. v. d. Vlies; midden: W. Stals, P. v. d. Berghe en A. Spruit; voor: J. de Jong, J. Schavemaker, G. Nieuwenhui- zen, Th. de Jong en P. Schoorl. Het belooft een interessante ontmoeting te worden. Lunchroomhouder in den sluikhandel. Het was de politie ter oore gekomen, dat een te Velsen-N. wonende lunchroomhouder zich met sluikhandel ophield. Er werd een huiszoeking gedaan, waarbij een partij tarwe werd aangetroffen, die gereed stond om te worden afgeleverd. Tevens bleek, dat de lunchroomhouder een levendigen handel in van tabakstof gemaakte sigaretten dreef. Er werd beslag gelegd op een hoeveelheid tabakstof, een partijtje Belgische shag, een hoeveelheid sigarettenpapier en een partij zelfgedraaide sigaretten. Tegen den luchroomhouder werd proces-verbaal opge maakt. HET PROGRAMMA VAN WATERVLIET". Na de buitengewone overwinning van het eerste twaalftal der Korfbalvereniging „Wa tervliet" op het hoofdstedelijke Landlust I wacht deze ploeg Zondag ongetwijfeld wel de moeilijkste ontmoeting in Haarlem tegen T.H. B. I teneinde zich op den ongeslagen compe- titieweg te kunnen handhaven. De prestaties van dit eerste Watervliet-twaalftal. dat voor de eerste maal in de derde klasse N.K.B. speelt, zijn wel uiterst fraai, daar de zeven competitie-ontmoetingen alle werden gewon nen met 54 doelpunten voor en 17 tegen. T.H. B. is gevaarlijk als concurrent,want deze ploeg staat bij Watervliet 3 verliespunten achter, zoodat de Haarlemmers alles in het werk zullen stellen om dezen achterstand tot één punt te reduceeren. Indien dus de groen gelen de zege behalen, ligt het kampioenschap der afdeeling bijna voor het grijpen Watervliet 3 trekt eveneens naar Haarlem om Animo Ready 2 te ontmoeten. Of dit twaalftal zich tegen de Haarlemmers weet te handhaven, zal na de nederlaag tegen T.H.B. 2 moeten blijken.- Indien het vierde Watervliet-twaalftal zich van zijn goede zijde laat zien, moet het in staat worden geacht van Oosterkwartier 4 in den uitwedstrijd de punten mee naar huis te nemen. Tenslotte gaat het zesde twaalftal naar T. H.B. 3 om een zekere nederlaag te incassee- ren, te meer daar deze Haarlemsche ploeg in verband met verleende dispensatie spelers van het tweede zal bevatten. SANTPOORT Prijsaanduiding noodzakelijk. In den winkel van een te Santpoort geves- tigden brood- en banketbakker waren goede ren voorradig, welke voor verkoop aan het publiek waren bestemd, maar toch niet van de vereischte prijsaanduiding waren voorzien. Tegen den bakker werd proces-verbaal op gemaakt. Groentehandelaar in overtreding. Een te Santpoort wonende kleinhandelaar In groente en fruit werd door de politie geverba liseerd wegens overtreding van de prijsvoor- schriften bij het verkoopen van witlof. Hij had zijn verkoopprijs op 0.90 per kilogram vastgesteld, hoewel hij niet meer dan 0.38 per kilogram mocht berekenen. De politie heeft een partij witlof, wegende 134 kilogram, in beslag genomen. Te weinig olie In de flesschen. Er is veel gezegd en geschreven over het onaangename verschijnsel, dat de flesschen spijsolie, die als extra-rantsoen ter beschikking van de bevolking werden gesteld, te weinig inhoud bleken te hebben. Dat deze zaak een grooten omvang heeft, is ook hier tot uiting gekomen. Bij een te Santpoort gevestigden winkelier werd eveneens een onderwicht bij de aan hem geleverde flesschen met spijsolie geconstateerd. De politie heeft van haar waar neming proces-verbaal opgemaakt. Boekhouding niet in orde. Ook voor kleinhandelaren in groente en fruit bestaat er een administratie-voorschrift. Twee te Santpoort wonende kleinhandelaren hadden hieraan niet voldaan en toen dit door de politie werd vastgesteld, volgde dan ook eer. proces-verbaal. De Santpoorters hadden goederen van onbekenden gekocht en hiervan in hun boekhouding niets aangeteekend. Biscuits verkocht bij aankoop van 2.50. Wegens koppelverkoop proces-verbaal opgemaakt. Een levensmiddelenbedrijf, dat ook in Haarlem eenige filialen heeft, maakte zich schuldig aan koppelverkoop. De klanten, die 2.50 of meer in den winkel besteedden, werden in de gelegenheid gesteld, biscuits té koopen. Klanten, die minder dan dat be drag besteedden, kregen die kans niet. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Een ander geval van koppelverkoop deed zich voor bij een speelgoedfabrikant. Als iemand speelgoed wilde koopen, dan was hij ook verplicht een spel te nemen. Tegen hem is eveneens proces-verbaal opgemaakt. ZESTIGDUIZEND KILOGRAM KOOL ACHTERHAALD. Dezer dagen constateerde een controleur van den Cen falen Controle-Dienst verdacht vervoer van een partij kool in het Noord- hollandsch Kanaal. Bij aanhouding bleken de benoodigde vervoersdocumenten te ont breken en bij aankomst te Amsterdam werd dan ook tot inbeslagneming van de circa 60.000 kg groote partij overgegaan. Vastge steld kon worden, dat de telers van de kool hun producten buiten de veiling om voor te hoogen prijs hadden verkocht aan een z.g. commissionnair, die op zijn beurt door be middeling van eenige tusschenpersonen, de kool bleek te hebben doorverkocht aan een makelaarsfirma, die moest leveren aan een buitenlandsche firma, eveneens gevestigd te Amsterdam. Laatstgenoemde had de partij reeds doorverkocht aan zijn opdrachtgever. Een geheele kettinghandel kon dientenge volge aan het licht worden gebracht. Weer Ned. vrijwilligers naar het Oostfront. Maandagmiddag hebben Mussert en S.S Obergruppenführer Rauter in den Dierentuj in Den Haag wederom afscheid genomen va een aantal vrijwilligers, die op het punt stol den naar het Oostfront te vertrekken. Hl contingent bestond uit vele honderden mai nen. Daaronder bevonden er zich, die reet den wapenrok droegen, en anderen in bu ger of in uniform van den Nationalen Jeugi storm, van de W. A. en van den Nedei Arbeidsdienst. Mussert sprak in zijn rede c hoop uit, dat deze dag, welke van groo beteekenis voor de mannen zelf is, dat lati ook zal blijken te zijn geweest voor ons vol Hij memoreerde hoe Nederland na de cap tulatie hier en in Nederlandsch-Indië gee soldaten meer had, en hoe de actie voor h gebroken geweertje Europa weerloos h« moeten uitleveren aan het bolsjewistiscl Rusland Hij schetste hoe weinig aanlokkelij de vooruitzichten zijn, die men r 5 thans u Londen voorhoudt en constateerde dat het i derhalve op aankomt thans aan den goed( kant te blijven staan en vol te houden. All moeten wij doen opdat Europa stand houd S.S.-Obergruppenführer Rauter stelde m vreugde vast, dat zich thans, terwijl de strf zooveel zwaarder is, haast nog meer vrijwi ligers dan vroeger melden ter beveiligii van de Germaansche levensruimte. Hij he innerde verder aan het voorbeeld dat de doi moordenaarshand gevallen generaal Seyffar, heeft gegeven. Al is met de terechtstellii dezer dagen van zijn laatsten moordenaar daad bestraft, de door hem gegeven oranji blanje-bleu-vaan moet verder worden gedr: gen Spreker besloot met een Sieg Heil 0 den Führer. SLUIKHANDELAARS ENGROS. De marechaussee te Assen heeft twee fir manten van een firma te Norg aangehou den, die op grootscheepsche wijze aan da zwarten handel deelnamen en op deze wiji voor ettelijke tienduizenden guldens omze ten. Het waren de caféhouder H. H. te Noi en zijn compagnon De I. Zij verhandelde o.a. honderden aardappelmanden, tientalle wagens op luchtbanden, een groote hoevee heid autobanden, landbouwmachines, hol derden pakken spijkers, wagensmeer, koi fie, boter, dakpannen enz. De omvang va deze transacties moge blijken uit het fei idat verschillende nota's de 10.000 en enke zelfs de 15.000 gulden naderden. Voor werden in deze zaak aangehouden de keil ner B. en diens zwager K. W., eveneens Norg, die den boer opgingen om boter e eieren voor de firma te koppen. Ook in h< café Van H. werd zwaar tegen de prijsvooi schriften gezondigd. Tegen enorm hoog prijzen kon men er borrels en gebakke spiegeleieren consumeeren. Bij een huiszo* king in het café werd in beslag genome een groote voorraad spijzen en drank, b< stemd voor den ciandestienen handel. I beslag werd genomen 150 flesschen wij een hoeveelheid jenever, champagne, sl; olie, 120 potten pruimen, een hoeveelhe eieren, sigaretten en koffieboonen. De kei ner en zijn zwager zijn na verhoor op vri. voeten gesteld. De beide firmanten zijn te beschikking gesteld van den Officier va Justitie te Assen. AGENDA Donderdag 13 Januari. IJMUIDEN. Thi lia-Theater: Liefdescomedie (film), 7.30 uu VELSEN. Bioscoop De Pont: Geen voorste ling. SANTPOORT. De Weyman: Uitvoerii Fanfarecorps Santpoort. Vrijdag 14 Januari. IJMUIDEN. ThaliJ theater: Nieuw programma (fjlm), 7.30 ud VELSEN. Bioscoop De Pont: Nieuw program ma (film), 7.30 uur. SANTPOORT: Jeugl huis: Jaarvergadering Centraal Drankwei Comité, 7.30 uur. AGENDA VOOR AMSTERDAM DONDERDAG 13 JAN. Stadsschouwburg „Schwarzer Peter" (Deutsches Theater) 6.30 Concertgebouw: Abonnements-coneert m.m.. Georg Kulenkampff (viool) 7.15 uur. Centra Theater: „Adriaan en Olivier" 7.30 u. Leidsel plein Theater: „Alleen voor dames", 7.30 uu Royal: „Alles of niets", 2.30 en 7.30 u. Metrj pool: „De krant komt uit", 7.30 uur. Can circus, 2 en 7.15 uur. VRIJDAG 14 JAN. Stadsschouwburg, Cel traal Theater en verdere theaters: zie Do: derdag. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „W Aarde bewaarde" en „De Brug", dagelijks 10-

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3