NA DEN OORLOG. D. Het persbureau S. P. T. kwam dezer dagen met een beschouwing over de vraag, die in Zweedsche bladen aan de orde is ge steld: wie met de uitgeweken regeeringen zal onderhandelen over de na-oorlogsche plannen betreffende hun landen, Amerika of Engeland. Het blijkt dat er een soort naijver bestaat tusschen Londen en Washington op dit punt. Londen beweert n.l. dat de Britsche hoofdstad het centrum is van de in Engeland zetelende buitenlandsche re geeringen. Washington daarentegen acht zich het middelpunt van de Geallieerde oor logvoering en is uit die overweging van meening, dat Amerika bovenbedoelde be sprekingen moet voorbereiden en leiden. S. P. T. bericht verder, dat het in de eer ste plaats gaat om de vorming van een eigen regeering in de landen, die bezet zijn. De betreffende overeenkomsten zouden reeds in Londen geteekend zijn, maar aan gezien gebleken is, dat het Foreign Office in deze kwestie niet ook namens het Ameri- kaansche ministerie van buitenlandsche za ken handelde kwam de geheele zaak weer op losse schroeven te staan. Slechts aan de Noorsche regeering is het gelukt, zoowel met de Britsche als met de Amerikaansche regeering tot een accoord te komen. Het heeft er intusschen allen schijn van, dat er voortgang achter de zaak moet worden gezet, want nadat Washington verklaard had, dat de onderhandelingen, zooals die met Londen hadden plaats gehad ook door Amerika behoorden te worden ingeleid heeft de Belgische vertegenwoordiging te Washington de besprekingen hieromtrent geopend, waarbij Prins Bernhard, voor een beleefdheidsbezoek aan Cordell Hull in de hondshoofd stad vertoevend, onderhandelt voor Nederland, Tot zoover het S. P. T. bericht, dat weer eens mag dienen als voorbeeld, met welk een aanmatiging Engeland en Amerika op treden en tot welk een vernedering de emi grantenregeeringen vervallen zijn. Want om te beginnen ligt het nog volkomen in de onbekende toekomst, hoe de afloop van de zen oorlog zal zijn. Diverse woordvoerders hebben daaromtrent geen twijfel gelaten en bij voortduring gewaarschuwd tegen niet gerechtvaardigd optimisme. Doch in weer wil van deze onzekerheid worden de kleine naties zonder meer voor de toekomst onder voogdij gesteld. Van Amerika. Of van Engeland. Daarover wordt blijkbaar op het oogenblik een beetje gekibbeld tusschen Londen en Washington. Want Londen zal zich wel verbeelden, oudere rechten te hebben, terwijl Washington minder naar Europa dan wel naar haar koloniaal bezit zal kijken. In dien belangenstrijd tusschen Engeland en Amerika wordt natuurlijk ook Neder land betrokken en, zou het op een over winning der geallieerden uitloopen, dan lijdt het geen twijfel, of voortaan zou hetzij in Downingstreet hetzij in het Witte Huis besloten worden, wat Nederland zich in het vervolg zal mogen permitteeren. En nu is het geen geheim, dat langzaam maar zeker de Nederlandsche emigrantenregeering naar de zijde van Amerika overhelt. De rede, die Van Kleffens eenige weken ge leden voor de radio heeft gehouden en waarin hij het denkbeeld ontwikkelde van een oppermachtig Amerika met Engeland als vooruitgeschoven post en Nederland en België als bruggehoofd laat in dit opzicht geen twijfel. Het denkbeeld is er dus en de voorbereiding voor de verwezenlijking er van is blijkbaar in handen gelegd van. prins Bernhard. Zie, wordt het in waarheid geen tijd, dat we ons eens de oogen uit wrijven en ons afvragen of het aan iemand, die een blauwen Maandag in ons land heeft vertoefd en die van Nederlandsche tradi ties, volksaard en aspiraties niet dan een zeer oppervlakkige kennis kan doen gelden, moet worden overgelaten onderhandelingen te voeren, die van zoo onberekenbaar ge wicht kunnen zijn voor komende tijden? En wat te zeggen van een „regeering", die aldus knie en nek buigt voor den mo dernen roofstaat en ons land en ons volk onder het gezag brengt van het buitbeluste Amerikaansche kapitalisme? Wat moet er overblijven van de zoo vaak gehoorde ver zekering, dat het gevluchte ministerie der uitgeweken Nederlandsche kroon in Lon den geen ander oogmerk koesterde, dan te waken voor Nederland en de Nederland sche vrijheden en de Nederlandsche onaf hankelijkheid? Op dit alles zal ons volk toch eenmaal het antwoord geven. Na den oorlog. Als het zijn vertegenwoordigers zendt niet naar Washington of Londen maar naar de plaats, waar vrije volken een betere toekomst voor Europa zullen vinden. Hoofdredacteur: F. C. Derks. Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haar lem. Sport en Stad: A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede, Haagsch Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. P Slevert aan practisch elke industrie ter wereld, die smaak-, geur- en kleurstoffen verwerkt. N. V. POLAK SCHWARZ'S ESSENCE F ABRI EK EK Röntgen-Kwartet. Het optreden van het Röntgen-Kwartet op Vrijdagavond bracht een verfrissching in ons drukke, maar wat eenzijdig georiënteerde con certleven. Immers het was in dit seizoen pas het eerste kamermuziekconcert gewijd aan den nobelsten vorm van samenspel: de combi natie van vier strijkinstrumenten; een al et zeldzaam kansje aldus voor de fijnproevers. Het ensemble, dat den naam voert naar zijn primarius, Joachim Röntgen, en verder samen gesteld is uit de heeren Piet Nijland, 2e viool, Wim de Zoete, alt en Cornelius Preyt, cello, kwam met een niet al te zwaar, maar aange naam. diverteerend programma: Mozart's A- dur (K.V. 464), Beethoven's D-dur (op. 18 no. 3) en Schuman's A-dur, het derde (op. 41). Het eerste kwartet, behoorende tot de zes, die Mo zart aan zijn ouden vriend Haydn opdroeg, is, bij al zijn openheid en vriendelijke charme, een stevig doorwrocht stuk van langen adem. In het variatiedeel streeft de jonge meester de modellen van Haydn op belangwekkende wijze voorbij en geeft hij zelf een voorbeeld, dat de oudere collega zich later kan ten nutte maken; wat trouwens op menig ander gebied het geval was, zoodat de leerling leeraar van den leermeester werd. In Beethoven's werk hooren we de volgende generatie voortbouwen aan den kwartetstijl en de verwezenlijking van een absolute vier eenheid betrachten in een lyrische gesteldheid van een jeugdige zelfbewuste persoonlijkheid. Schumann's compositie toont, bij alle draden die haar aan de groote klassieke voorbeelden nog binden, de gespletenheid van de roman tiek, het tastend zoeken naar een nieuwen vorm. In deze combinatie: Mozart en de jonge Beethoven, vermocht Schumann's kwartet echter een goeden indruk te maken, te meer daar de uitvoerders in deze compositie een levendige stuwing wisten te brengen en een voortreffelijk samenspel bereikten. Alleen de afsluiting van de finale liet een lichte inzin king vernemen. Mozart en ook Beethoven werden gediend door de fraaie toonvorming van Joachim Röntgen, die met zijn edele Stradivarius aldus ook zijn collega's inspireerde, maar in hoofd zaak toch bleef domineeren. Wij willen hopen, dat het Röntgen-kwartet spoedig eens weerkomt en in onze stad veel vrienden verwerft. JOS. DE KLERK. „Weensch bloed." Operette in het Rembrandt-theater. Toen het gezelschap zijn zegetocht door ons land begon (aantal uitvoeringen in Den Haag 8, Rotterdam 2, Beverwijk 2. Delft 4, Dordrecht 2 en m. a.) was het te verwachten dat ook Haarlem spoedig zou volgen. En het is gekomen en heeft ook hier gezegevierd. De pittige tekst is door Herre de Vos bewerkt en komt nergens met het prachtig rythme van Strauss in conflict. Het eenige wat ons niet goed ligt, is de vertaling van den titel „Wiener Blut", maar die onmogelijkheid wordt in den tekst (gelukkig) omzeild. Voor de vele aanwezigen was het een vreugde, al die bekende stemmen nog eens te hooren, maar thans ook hun vlotte spel te kunnen bewonderen. Want de „algeheele leiding" die bij mevr. Ria Reurts in uitste kende hand is, gedoogt alleen eerste klasse werk. Zij heeft in Gerard Kruyff, den repe titor en kapelmeester, den muzikalen leider gevonden, die met zijn matig bezet orkest ensemble toch aan de partituur volle recht doet weervaren, waarbij we echter de ver vanging van het koper voor lief moeten ne men. Maar wat er zat, was goed en zoo viel door de karigheid der bezetting het slagwerk extra op, het slagwerk dat door Strauss zoo uiterst delicaat is behandeld. Gerard Kruyff heeft ook bijzondere zorg besteed aan het koor-ensemble en dat der solisten. Hoe prachtig klonk b.v. het sextet in het slot van II. Maar met zulke goed geschoolde stem men is ook wat te bereiken! Waren daar niet Lex Karsemeyer (als gezant Graaf Boude- wijn), Lou Zegwaard (Prins Ibsheim), Lous Mounoury, die met haar mooie weeke mezzo geheel onverwacht de rol van Gabrielle kreeg te vervullen, omdat Nelly Smit die voor deze rol genoteerd stond, plotseling Rita Heil, (lie ziek was, moest vervangen; en hoorden we niet den welklinkenden bariton van Renato Ricardo (als kamerdienaar Jozef) en, de laatste niet het minst van onze oud-stadge- noote Dora Schrama? Wat zij maakte van de mannequin-rol, is zóó geheel doortrokken van het zuiver operette-bloed, dat heele ge deelten op haar speelden. Maar dat was ook zóó puur Hollandsch. dat wij vergaten, met een vertaald werk te doen te hebben. Dit laatste gold niet minder voor hem die de rol van den carousselhouder speelde (Jerrv Kitz) en dat was om Piet Kohier jaloersch te maken. Ook de kleine rollen waren goed ver deeld. Een bijzonder woord van lof voor Nel ly Smit en Lous Mounoury voor de perfecte wijze waarop zij als invallers werkten. Maar zonder de treffende ensceneering, de goede décors, de uiterst fraaie costumes en de juis te belichting zou bij ons toch niet de wenseh zijn opgekomen, om deze opvoering nog een maal bij te wonen. Die gelegenheid bestaat, een geheele week, Zondag zelfs twee malen. Verzuim brengt zelfverwijt. G. J. KALT. H.O.V.-CONCERT. Dinsdagavond a.s. zal de Haarlemsche Orkest-Vereeniging het 3de concert van de Dinsdag-serie geven. Dit concert, dat ver zorgd wordt door het Concertgebouw- Orkest, zal wegens ongesteldheid van den heer Eduard van Beinum, gedirigeerd wor den door Jan Koetsier. Dientengevolge heeft het programma een wijziging moeten ondergaan. Het concert wordt nu geopend met „Don Juan" van Rich. Strauss, waarna een eerste uitvoering voor Haarlem volgt van de „Muziek voor 2 strijkorkesten, trompetten, bazuinen en pauken" van Jan Koetsier. Na de pauze zal de solist van dezen avond, Herman Krebbers, met orkestbege leiding het vioolconcert in D gr. terts Op. 61 van L. v. Beethoven vertolken. Verduisteren: van 17.00 tot 8.45 uur Bioseoopnieuws van deze week. LUXOR: Een nacht vol dwaasheid. Dat een misverstand tot vreemde complica ties kan leiden, bewijst de film „Een nacht vol dwaasheid" overduidelijk. De kwestie is hier, dat een in alle wettigheid getrouwd mans persoon door een snood toeval gedwongen wordt eenigen tijd te bengelen aan een balkon, behoorend bij de hotelkamer van een jonge zangeres (Marte Harell), waaruit de conclusie getrokken wordt, dat gemelde heer iets heeft uit te staan met gemelde jongedame. De aan bidder van het zangeresje (Gustav Fröhlich), die per sé wil weten hoe de vork in den steel zit, maakt met zijn spionneeringen de zaak nog wat ingewikkelder en aan dit geheel komt Theo Lingen in zijn rol van vriend, mede aanbidder en dansorkestleider op de hem wèl toevertrouwde wijze het zijne toevoegen. Niet temin: het fatale misverstand wordt tenslotte, zeer tot genoegen van alle betrokkenen, op gehelderd, waarna diverse verzoeningen en teedere omhelzingen het gelukkige slot be zegelen. Een film, die den bezoeker aangenaam bezig houdt en vlot spel van de drie genoemde ver dienstelijke artisten laat zien. Theo Lingen mag wel apart vermeld worden voor het kostelijke parodistisch talent, dat hij demon streert als muzikaal virtuoos. H. Voskuil. CINEMA PAL ACE: Schaduwen der duisternis. Niet iedereen zal maar zoo dadelijk kunnen zeggen wat schaduwen der duisternis zijn, maar de bedoeling is duidelijk, althans ten aanzien van de duisternis, want duister is de Berlijnsche onderwereld, waarin Rudolg Fer- nau, alias Alfred Hüber den eenen moord aan den anderen diefstal rijgt en duister moet het geweten zijn, dat er niet tegen opziet, boeren schuren in brand te steken, boerenherbergiers te berooven en onschuldige boerenmeisjes naar Berlijn te lokken. Intusschen zijn er ook in onze dagen gelukkig nog rechters in Ber lijn, die zulk een onverlaat loon naar werken verschaffen zoo goed als knappe rechercheurs, die te juister tijd het vuur op de plaats, waar de boosheid huist, weten te openen. Wie de toelichting op dit alles verlangt te zien mag deze film, waarin behalve Fernau Chris tine Grabe haar talenten toont,niet verzuimen Het journaal toont o.m. de opening van de Fritz Schmidt-schule te Doorn, het vertrek van vrijwilligers voor het N.S.K.K. en van jongeren bij den Oostland-inzet, het vervoer van een gansche compagnie met tank en ge schut in een „Gigant" vliegtuig en reportages van het oo.Spgsterrein. D. WEDERVERTOONINGEN: „De groote scha duw" in Frans Hals; „Driemaal bruiloft" in Moviac. JUBILEUM L. J. W. AVELING. Vandaag is de heer L. J. W. Aveling, bureau referent bij de Centrale Werkplaats, veertig jaar werkzaam bij de Ned. Spoorwegen. De jubilaris stelde er prijs op het jubileum niet in het openbaar te vieren. Daarom bleef het bij een toespraak van zijn onmiddellijken chef, die het gebruikelijke geschenk overhandigde. BOTERFABRIKANT LEVERDE TE WEINIG BOTER. Huisvrouwen zijn weer de dupe gewor den, dat zij minder boter hebben ontvangen, dan het rantsoen was. In ieder pakje was slechts zes gram te kort, doch de fabrikant kan bij aflevering van een groot aantal pakjes veel boter overhouden. De econo mische politie van Haarlem was in kennis gesteld van het ondergewicht en heeft pro cesverbaal opgemaakt tegen den fabrikant, woonachtig in de provincie Noord-Holland. Het bleek bij onderzoek, dat de machines zoodanig waren afgesteld, dat minder ge wicht werd gegeven. CAFéHOUDERS VROEGEN TE VEEL VOOR STERKEN DRANK. De politie heeft proces-verbaal opge maakt tegen twee Haarlemsche caféhouders die den prijs voor sterken drank hadden verhoogd. Een hoeveelheid is bij beiden in beslag genomen. STAATSPOLITIEBRANDWEER OP HET GROENE VELD. Het elftal van de Haarlemsche Staatspoli- tiebrandweer voetbalde Vrijdagmiddag in Velsen tegen de politie aldaar. Het resultaat was, dat de Velsenaren met 20 wonnen. Dinsdag a.s. speelt de brandweer een wed strijd tegen een elftal, samengesteld uit het corps ambtenaren van den C.C.D. Voetbal FDO—XERXES IN HET NOORDER SPORT PARK. Het programma, dat 19 December voor een klein gedeelte kon worden afgewerkt, is voor morgen opnieuw vastgesteld, behalve de gespeel de wedstrijden. Daardoor staat de wedstrijd EDO —Xerxes in het Noorder Sportpark opnieuw op het programma. Van groot belang is de strijd niet. maar toch zullen velen gaarne Lagendaaf c.s. weer eens zien voetballen. Ajax heeft theoretisch nog een kansje op de bovenste plaats en daarom zal Haarlem het niet gemakkelijk krijgen. In Santpoort spelen Stormvogels en ADO legen elkaar en VSV trekt naar DHC. Op het terrein van Haarlem wordt Santpoort—RCH gespeeld, waar ongetwijfeld veel spanning zal heerschen. De taak van HBC in Oostzaan tegen OSV is las tig. In de derde klas wordt nog met spanning het verloop tegemoet gezien van de wedstrijden van de candidaten der onderste plaats, Schoten, Halfweg en TYBB. De ploegen komen resp. uit tegen DTS, HFC en Bloemendaal en vermoedelijk zullen zij wel een puntje veroveren. Voor de vierde klas zijn vastgesteld: RiDperdaBSM; DIO—THB; Onze Gezellen—DSSH. Waterpolo INTERESSANTE WEDSTRIJDEN IN HET SPORTFONDSENBAD. Zondagavond worden in het Sportfondscnbad interessante wed strijden gespeeld. Niet minder dan drie wed strijden voor dc hoofdklassen en twee voor de eerste klas worden gespeeld. Zeer be nieuwd zijn wij naar de prestaties welke de Haarlemsche clubs zullen leveren en wel in de eerste plaats wat Haarlem er van terecht zal brengen tegen het IJ. Tegen H. P. C. heeft Haarlem bewezen dat het iets in haar mars heeft en zal nu tegen het IJ hetzelfde moe ten bewijzen. D.W.R. zal den strijd aanbin den tegen het IJ 2 en zal daar wel geen moeite mee hebben, terwijl de H.P.C. het Zaansche Nereus wel zonder punten naar huis terug zal laten gaan. In de eerste klas competitie speelt H.P.C. 2 tegen D. W. R. 2. Ook zal er nog een dames-wedstrijd worden gespeeld tusschen H. P. C. en Haarlem. DISTRIBUTIEBONNEN Uitknippen en bewaren. Aardappelen 3, 4 Aard. 2 kg. 22 Jan. Aardappelen 03. 04 Toeslag 1 kg. 22 Jan. Beschuit 3, 4 Beschuit 70 gr. 22 Jan. Bloem 16, 17 Algem. 70 gr. 22 Jan. Boter B7, C7, D7, E7 Reserve 125 gr. 22 Jan. Brandstoffen 15 t.m. 19 BV Brandst. 1 eenh. 31 Dec. periode 5. 6, 7, 8 Brandst. 1 eenh. 30 Apr. 20 t.m. 22 BV Brandst. 1 eenh. 29 Febr. 11, 12. 13, 16, 17 KF Brandst. 1 eenh. 30 Apr. Brood 3A, 4A Brood 400 gr. 22 Jan. Brood 3B, 4B Brood 100 gr. 22 Jan. Brood 16, 17 Algem. 100 gr. 22 Jan. Chocolade 3 Versnap. 100 gr. 22 Jan. Eenheidszeep 09 Algem. 1 rants. 22 Jan. Gort E6, D6 Reserve 250 gr. 22 Jan. Havermout 15 Algem. 250 gr. 22 Jan. Jam 12 Algem. 250 gr. 22 Jan. Kas (volvette of 40 plus) 14 Algem. 100 gr. 22 Jan. Margarine 3A, 3B Boter 125 gr. 22 Jan. Melk 3, 4 Melk 1^4 lit. 22 Jan. Petrol, (kook) 17 U 215 1 lit. 22 Jan. Petrol, (verlicht.) 48, 49, 50 en 51 S 121 1 lit. 22 Jan. 64 S 221 1 lit. 22 Jan. Rijst E6 Reserve 250 gr. 22 Jan. Scheerzeep R01 Tabak 45 gr. 29 Apr. Tabakskaart 03, 04 Tabak 1 rants. 22 Jan. Suiker 13 Algem. 500 gr. 22 Jan. Suikerwerk 4 Versnap. 100 gr. 22 Jan. Taptemelk 3, 4 Taptemelk 1% lit. 22 Jan. Toiletzeep E4 Reserve 1 rants. 22 Jan. Vervangingsm. 11 Algem. 1 rants. 22 Jan. Vet 3A Boter 125 gr. 22 Jan. Vleesch 3A, 4A Vleesch 100 gr. 22 Jan. Vleesch 3B, 4B Vleesch 25 gr. 22 Jan. Waschp. C3, E3. D3 Reserve 1 rants. 22 Jan. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het Maandag de beurt aan de letters O en P. WEER TWEE RIJWIELSTALLERS BEKEURD. Tegen twee rijwielstallers is proces-ver baal opgemaakt, «ndat zij de prijzen voor het stallen van fietsen hadden verhoogd. VARKEN GESTOLEN IN HAARLEM-N. Dezer dagen is een varken gestolen bij een landbouwer in Haarlem-Noord. Het dier is naar een schuur vervoerd en ge slacht. Toen verscheen de politie, die in verband met deze zaak zes personen heeft aangehouden. Zij worden verdacht van diefstal, het slachten van het varken, het behulpzaam zijn of het helen van het ge stolen dier. OUDE INBRAAK OPGEHELDERD. De recherche heeft een twintigjarigen bakker aangehouden, die betrokken is ge weest bij een inbraak in een loods van een Haarlemsche fabriek. De buit bestond uit een motor, een rijwiel en koperdraad. De bakker moet de inbraak gepleegd hebben met twee vrienden van ongeveer denzelfden leeftijd, die op het oogenblik voor een ander misdrijf in een gevangenis, elders in Neder land, zijn opgesloten. JUBILEUM BIJ VAN GEND EN LOOS. Woensdag 19 Januari zal de heer D. de Graaf wonende Patrimoniumstraat 31, zijn zilveren jubileum als schaalknecht bij Van Gend en Loos vieren. Op Donderdag 20 Januari is het voorts 25 jaar geleden, dat de heer F. A. Weyers, wonende Zomerkade 133, als besteller bij Van Gend en Loos in dienst trad. De heer Weyers is thans loodsbaas bij Van Gend en Loos aan het goederenstation. (Verbeterd bericht.) RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 16 JANUARI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Grammuz. 8.00 De zin van het boer-zijn. 8.15 Progr. overz. 8.30 Gram.muz. event. Sport nieuws. 8.35 Gram.muz. 8.45 Godsd. Ultz. 9.00 B NO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Relequien van Europa's geest. 11.00 Roe- meensch Volksdansprogramma. 11.30 De Stem der S.S. 11.40 Marschen. 11.45 Voorwaarts Kameraden. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Het Ne derlandsen Kamerkoor. 12.45 Een uitzending van het Nederlandsch Verbond van Sibbekunde. 13.00 Fluit en piano. 13.30 De Schijnwerper. 14.00 H°t Concertgebouworkest en soliste, 15.00 Het weke- lijksche luisterspel. 15.50 Ork. Gregor Serban 16.10 Het Amusementsorkest en soliste. 16.55 Sportuitslagen. 17.00 Cabaret der Bekenden. 17.30 Melodieën uit 'n uitstalkast. 18 15 Nederlandsche Volksklanken. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel van den dag. Van 19.15 af alleen voor de Radio- Centrales. 19.15 Sport van den dag. 19.30 II Bar- biere di Siviglia. 21.30 Viool en piano. 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 22.15 Solisten bren gen eigen composities. 21.15 Wals en Czardas. 23 4524.00 Muizek voor den nacht: Pianospel. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Godsd. Uitz. 11.00 Zondagochtendconcert. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Ork Ro bert Gaden. 13.00 Toespraak. 13.15 Het Groote Om roeporkest. 14.00 Voor de Jeugd. 14.30 Mannen koor. 14.50 Viool en plano. 15.00 Orgelspel. 15.30 Theo Uden Masman. 16.00 Kwartet. 16.30 Scan dinavisch concert. 17.30 Een volgenden keer be ter II. 18.00 Oude vertrouwde wijsjes. 11.15 Zie programma Hilversum I. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Danssymphonie-orkest en Meistersextet. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Musette-orkest cn soliste. 21.00 Orkest Malando. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. MAANDAG 17 JANUARI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr.overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Ochtend- concert. (Van 8.45—8.50 Voor de Huisvrouw). 9.00 Licht Symphonisch Ochtendconcert. 9.45 Godsd. Uitz. 10 00 Orkest Gerard van Krevelen en orgel spel. li.oo Voor de kleuters. 11.30 Zang en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Orkest Frans Wouters en accordeonduo. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en Voik brengt13.05 Septet Jonny Ombach. so liste en pianospel. 14.00 Fluit, viool, altviool en piano 15.00 Godsd. Uitz. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor de Jeugd. 17.20 Muziek voor orgel en a capellakoor, 18.00 BNO Friesch praatje. 18.05 Het Omroeporkest. 18.45 Politiële Weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws en act. beschou wing Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centra les. 19.15 Cello en piano. 20.00 Het Omroep Sym phonic Orkest en solist. 20.45 Schaken en Scha ken, klankbeeld. 21.03 Het Omroep Symphonie Orkest. Ca. 21.40 Duetten voor sopraan en alt. 22.00 BNO Nieuws en cult, berichten. 22.15 Vo caal Avondprogramma. 23.0024.00 Lichte Orkest muziek en pianosoli. HILVERSUM II. 301.5 M. 17 00 Franz LehAr-klanken. 18.00 Lichte Orkest muziek. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de Jeugd. 19.20 Vraag en aanbod. 20.15 Avonturen van mijn vriend Gozewtjn en mij. 20.30 Winterdroom. 21.00 Theo Uden Masman en gram. muz. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en cult, berichten.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2