Walter Gieseking. BIOSCOOPNIEUWS VAN DEZE WEEK. Uitreiking distributiebescheiden. KORT NIEUWS RADIO.PROGRAMMA DISTRIBUTIEBONNEN ADVIEZEN VOEDINGSRAAD Vrijdagavond trad in den Meester-Cyclus op de pianist Walter Gieseking, dien we zon der eenige overdrijving een groot-meester van het klavier kunnen noemen. Deze kunstenaar bezit nu letterlijk alle gaven om zijn spel gaaf, verheven, bezield, pittoresk, poëtisch en veel zijdig te maken. Zijn techniek beheerscht de materie in al haar geledingen en nuances, zij dient hem voor al zijn inzichten en emoties, zij maakt hem als artist totaal onafhankelijk. En ziedaar dan de rijk begaafde herschepper vrij op het terrein van den geest, waar hij met een verwonderlijk aanpassingsvermogen den zin der muzikale schoonheid in haar on eindige diversiteit van stijl en persoonlijk heid, van ras en cultuur kan najagen, tot zijn eigendom maken om ze voor den toehoorder ongerept te verwerkelijken. Is er in dezen klavier-kunstenaar een zeld zaam evenwicht tusschen materie en geest, dit équilibre vinden wij ook terug in de facultei ten van den geest zelve. Hij verliest zich niet in extremismen van een eigen „ik"; hij kan afstand doen en dat hoedt hem voor eenzijdig heid. En toch laat hij steeds zijn viriele kracht en zijn poëtiseerend sentiment werken; men krijgt geen oogenblik den indruk, dat het koel redeneerend verstand den meevoelenden mensch als middelaar uitschakelt. Het resul taat is een gezond musiceeren, boeiend door zijn klaarheid en beheerschte spontaneïteit. Het was een zeldzaam genot Gieseking het Italienischer Konzert van Bach te hooren ver tolken; kernachtig en bewust het aanvangs deel; nobel expressief en in verrassende tin ten het ontroerende Andante; brillant, maar aldoor duidelijk van .teekening de finale. Maar wat te zeggen van de verklanking van Beethoven's sublieme Sonate op. 109 (E- majeur).Ik moet in mijn herinnering teruggaan tot de goede dagen van wijlen Dirk Schafer om daar iets gelijkwaardigs tegenover te kun nen zetten. Alleen imponeerde Schafer's inter pretatie aan het slot (de terugkeer van het variatie-thema) misschien nog iets sterker, door het nog meer verdroomd, etherisch voor te dragen. Dit althans is e,en indruk die jaren afstand mogelijk gesublimeerd hebben. Maar 't is de vraag of ook Schafer, die steeds de sfeer der intimiteit betrachtte, dit, men onver getelijk effect, in de hel-verlichte groote zaal zou bereikt hebben. De Sinfonische Etudes van Schumann wer den door Gieseking op het hoogst denkbare plan gebracht. Wat een rhythmische kracht, wat een beeldend vermogen, wat een technisch kunnen werkten hier samen om dit meester werk der klavierliteratuur in zijn volle waar de te demonstreeren Daarna hebben we Gieseking Debussy hoo ren spelen: Pagodes, Reflets dans l'eau en Poissons d'or; en dat was misschien het tref fendste deel van dezen, aan schoonheidserva ringen zoo overvollen avond; een sensatie in dezen zin, dat men het haast niet verwachten durft dat een Duitsch kunstenaar zoo diep kan doordringen in de exotische verbeeldin gen van dezen zoozeer persoonlijken Fran- schen toonkunstenaar. O ja, we wisten het wel wat Gieseking als interpreet van Debussy beteekent, een verrassing was het dus eigen lijk niet; en toch weer wel, als men den her- scheppenden kunstenaar zoo even te voren Bach, Beethoven en Schumann heeft hooren vertolken. Tenslotte bracht de concertgever een vir tuose, levendig bewogen, maar uiterst duide lijke reproductie van Liszt's Legende de St. Frangois de Paule marchant sur les flots, wier suggestieve kracht op het talrijke publiek na tuurlijk enorm groot was. Vanzelfsprekend volgde hierop een ovatie, waarvoor Gieseking dankte met twee bisnummers: zijn eigen para phrase op het Standchen van Rich. Strauss en een Moment musical van Schubert, dit laatste buitengewoon delicaat gespeeld. Gieseking heeft ons een gedenkwaardigen avond rijker gemaakt. JOS. DE KLERK. GEVONDEN VOORWERPEN. Bril, Flameling, Vesterstraat 1. Pantoffel, Hoppenbrouwer, Rijksstraatweg 368. Hand schoen, Porte, Olivierstraat 13. Koffertje met inh., Beentjes, Pijlslaan 114. Portemonnaie met inh., loket 3, Postkantoor aan de Zijlstraat. Tascr.je met inh., Bijker, Schotersingel 133. Vulpen en vulpotlood, v. Brederode, Nobel- straat 8 Erd. Dameshoed, Derks, Thomson- laan 83. „HUIS VROUWEN VLIJT IN OORLOGSTIJD". Dinsdagmiddag om halfdrie wordt in een der zalen van Brinkmann, Groote Markt, on der het motto „Huisvrouwenvlijt in oorlogs tijd" een filmvoorstelling gegeven over de be handeling van de wasch en over „Van oud nieuw maken". Alle belangstellende huisvrou wen zijn welkom. Hoofdredacteur: F, C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haar lem. Sport en Stad; A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede. Haagsch Redacteur: B, Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. Ze willen altijd uil mijn kruikje V drinken Ik heb er altijd Florita in, zie je, en dat smaakt puik! Al heb ik 't den heelen dag in m'n kruik, i dan nóg blijven smaak en geur onovertroffen, 'n Béste drank Bijna net zoo fijn als thee 1 Per 10 tabletten 12'/, cent. THEETABLETTEN met den echten theesmaak M.V. KOfflf HANDEIMI) „MAIAGAIPA" ADAM PALACE: Huwelijksreis zonder man. Het is een pikante weddenschap, die Heli Finkenzeller in de rol van de schalksche Elli Martens afsluit: het gaat er om een vermaard professor, die als vrouwenhater een ware beruchtheid geniet, van deze laatste eigen schap af te belpen en hem het hooggeleerde hoofd op hol te brengen. De jongedame gaat daarbij zeer radicaal te werk, want op een regenachtigen avond valt zij, onder het niet- alledaagsche voorwendsel haar echtgenoot op de huwelijksreis te zijn kwijt geraakt, de vrijgezellenburcht binnen en vraagt om nacht- logies, welk verzoek onder de grootst moge lijke reserve wordt ingewilligd. De verstokte celibatair geeft zijn positie echter niet spoe dig prijs en er moet zelfs een huisvriend aan te pas komen om de overgave te helpen af dwingen, waarbij men geleidelijk bespeurt, dat behalve het professorale hart, ook dat van de voortvarende jongedame in het geding komt. Een film met vele grappige situaties en pittig spel van de charmante Heli Finken zeller. H. Voskuil. LUXOR: „Een hart bedreigd". Deze Hongaarsche film behandelt voor de zooveelste maal het welbekende driehoeks probleem: een jonge vrouw, getrouwd met een veel ouderen man, raakt verliefd op een knappen en hartstochtelijken musicus en uit deze verhouding ontstaan talrjjke complica ties, welke tenslotte op een weinig origineele manier worden opgelost. De geschiedenis is weinig aannemelijk en waarschijnlijk, boven- diend wordt het sentiment vaak zoo sterk overdreven, dat vele als tragisch bedoelde scènes een lachwekkende uitwerking hebben. Blijkbaar reageert het Nederlandsche publiek anders dan het Hongaarsche, dat deze film waarschijnlijk beter kan waardeeren. Ook het spel van Maria Mezey en Paul Javor bevredigt niet ten volle, in elk geval minder dan dat van Valeria Hidveghy en Franz Kisz. Wie zijn eischen niet al te hoog stelt, kan echter wel genieten van deze film, die technisch op een hoog peil staat. Sj. Kuiper. REMBRANDT: „Tonelli". Ook in deze film speelt de driehoeksver houding haar noodlottige rol, noodlottig voor de drie koorddansende Tonelli's, waarvan er een beschuldigd wordt van moord op zijn partner, die hem met zijn vrouw bedroog. Tonio Tonelli vlucht, raakt aan lager wal, leert bij een klein rondreizend circus een meisje kennen, waarop hij verliefd wordt en vormt met haar een nieuw nummer, dat bei den beroemd maakt. Maar Tonio's vrouw verschijnt opnieuw in zijn leven en probeert beider geluk te verstoren. Na een heftige scène wordt haar lijk gevonden en weer wordt Tonio van moord beschuldigd. Maar in de rechtszaal volgt de even verrassende als sen sationeele ontknooping van de dramatische gebeurtenissen, die zich vóór en achter de schermen van variété en circus afspelen. Een zeer goede rol van Ferdinand Marian als Tonelli met Winnie Markus en Mady Rahl als vrouwelijke partners en opmerkelijk spel van Nicolai Kolin als den ouden clown Janko. Sj. Kuiper. WEDERVERTOONINGEN: „Tragedie eener liefde" in Frans Hals; „Driemaal bruiloft" in Moviac. DE JOURNAALS. Voor de komende dagen bieden de gebruikelijke filmjournaals weer „elck wat wils". Het Hollandsch nieuws opent de interessante beeldenreeks met enkele op namen van de beëediging van een groot aan tal helpsters van het Duitsche Roode Kruis in het Deutsche Theater t^ Den Haag. Flitsen over de aloude worsteling tegen het water, het weven van een fraai gobelin, schermoefe- ningen der Jeugdstorm, het slijpen van dia manten en ook de biljartwedstrijd tusschen v. d. Pol en De Leeuw volgen elkaar op. Het koor der Rotterdamsche tramconductrices zorgt voor een aardig intermezzo. Bij het buitenlandsch journaal vraagt allereerst de arbeid van een bekend Finsch beeldhouwer de aandacht. Voorts kan men het kleinste vliegtuig ter wereld met zijn 18 P.K. motor, in actie zien; bovendien behoort het Duitsch- Roemeensch muziekfeest te Boekarest en een militaire plechtigheid te Madrid tot de onder- deelen van dit filmnieuws. Indrukken van den oorlog in Zuid-Italië en strijdtafereelen van de Zuidelijke sector van het Oostelijk front ontbreken evenmin. De inspectietocht van maarschalk Rommel langs de gigantische ver dedigingswerken der Atlantic-wal vormt het besluit van deze rolprent. H. O. V.-VOLKS CONCERT. Het volksconcert dat de Haarlemsche Orkest Vereeniging Dinsdagavond as. geeft en dat verzorgd wordt door het Residentie-Orkest, wordt gedirigeerd door Marinus Adam. Dezen avond zullen twee solisten hun medewerking verleenen, n.l. Paul Niessing, piano en Jaap van Opstal, clarinet. Het concert wordt ge opend met de Ouverture „Corolian" van L. v. Beethoven, waarna Jaap van Opstal met or kestbegeleiding het Clarinet-concert in A. gr. terts K.V. 622 van Mozart ten gehoore zal brengen. Na de pauze zal Paul Niessing met begeleiding van orkest, op verzoek het piano concert in Des. dur van onzen oud-stadgenoot Willem Andriessen spelen. Het concert wordt besloten met de uitvoering van „La Mer" van Cl. Debussy. INSTINCTEN EN INTELLIGENTE AANPASSINGEN BIJ DIEREN Op uitnoodiging van instituut „Erasmus" houdt de heer A. F. J. Portielje. inspecteur der levende have van ,,Artis" hier ter stede een serie voordrachten over „Instincten en intelligente aanpassingen bij verschillende dieren", waarvoor, zooals gisteravond bij de eerste lezing bleek, groote belangstelling be staat. De heer Portielje hield op dezen eersten avond een voornamelijk inleidende beschou wing over hetgeen hij in dezen cursus denkt te bespreken en hij liet vooral uitkomen, dat men ernstige vergissingen kan maken, in dien men de reacties van dieren naar men- scheiijke maatstaven gaat beoordeelen, het geen hij met enkele voorbeelden over het gedrag van leeuwen, mieren en vogels ver duidelijkte. De tweede voordracht wordt volgende week Vrijdag gehouden. Maandag vangt de uitreiking van nieuwe distributiebescheiden weer aan. Uitgereikt worden de bonkaarten voor voedingsmidde len voor de derde periode 1944, nieuwe in legvellen en groentekaarten. Maandag is het de beurt aan de letter A. STEDELIJKE OPERETTE VEREENIGING. De voorzitter van de Stedelijke Operette Vereeniging verzoekt ons mee te deelen, dat de vereeniging geen medewerking zal ver leenen aan het concert, dat de Harmoniever- eeniging „Apollo" Woensdagavond a.s. orga niseert. Te Roden is van een goederentrafri van de N. T, M. bij het rangeeren, de eerste wa gon ontspoord. Toen de wagen weer in de rails was gezet, ontspoorde deze opnieuw, met het gevolg, dat de zes volgende wagens eveneens uit de rails liepen en dwars over de baan kwamen te staan. Er ontstond een groote ravage, waardoor het geheele tram verkeer totaal werd ontwricht. Op de zitting van den Almeloschen eco- nomischen rechter werd de onmiddellijke ge vangenneming bèvolen van drie personen uit Hardenberg, die met anderen een omvangrij ken bonnenhandel hebben gedreven. Verder werden twee personen uit Enschedé, een man en een vrouw gevangen genomen, omdat zij distributiebescheiden hadden gekocht. Zij waren reeds eerder voor een dergelijk feit veroordeeld. Bij een fabriek te Ouderkerk a. d. Am- stel is een ongeluk gebeurd, waarvan de 45- jarige fabrieksarbeider J. Verkerk het slacht offer is geworden. Toen V. uit een op het fabrieksterrein staand reservoir regenwater 'schepte, is deze bak met groote kracht uit elkaar gesprongen. V. werdvreeselijk ver minkt en was onmiddellijk dood. Door het reservoir stroomde vroeger het waschwater van nitroglycerine, doch het werd sedert 19 39 niet meer gebruikt. Klaarblijkelijk is in de bak een weinig van deze licht ontplof bare stof achtergebleven, welke door het scheppen tot explosie is gekomen. De door de Deutsche Revisions- und Treuhand-Aktiengesellschaft gegeven in structies worden voor coupons en dividend bewijzen van Fransche effecten voorloopig opgeheven. De Deutsche Revisions- und Treuhand-Aktiengesellschaft verzoekt ech ter om bericht, indien eventueel eerder ver vallen coupons en dividendbewijzen, waarbij rekening gehouden moet worden met de mogelijkheid van verjaring, nog niet zouden zijn verzilverd. De Rotterdamsche rechtbank kreeg een droevig nasleepje te behandelen van het bombardement in Tiet westelijk stadsdeel op 31 Maart 1943. De 2 8-jarige metaalbewerker E. B. C. de P. had van de consternatie ge bruik gemaakt, om zich van een der getrof fenen een radiotoestel toe te eigenen. Alle kenmerken van herkomst had hij verwijderd De officier van justitie eischte 9 maanden ge vangen isstr af PROF. Dr. H. TH. OBBINK WORDT 75 JAAR. Den 23sten Januari a.s. zal de bekende oud- hoogleeraar prof. dr. H. Th. Obbink te Utrecht den 75-jarigen leeftijd bereiken. Prof dr. Herman Theodorus Obbink werd 23 Jan. 1869 geboren. Aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam werd hij in 1910 benoemd tot hoogleeraar in de geschiede nis der godsdiensten, terwijl drie jaar later de rijksuniversiteit te Utrecht hem tot zich riep om onderwijs te geven in hetzelfde vak. In 1939 moest prof. dr. Obbink wegens het be reiken van den wettelijken leeftijd als hoog leeraar aftreden. Hij nam ook na 1910 nog dikwijls predik beurten waar. In breede kringen is hij ook bekend geworden door de uitgave van het veel gelezen „Alg. Weekblad voor Christendom en Cultuur". Het groote werk van zijn leven is ongetwijfeld geweest de in samenwerking met prof. A. M. Brouwer door hem tot stand gebrachte nieuwe, verkorte bijbelvertaling, waarvoor hij ook de inleiding ten deele schreef. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM 22 Januari 1944. BEVALLEN: 21 Jan., A. F. Veltkamp—Lohman, z.; C. M. van MelsenKort, d.; G. J. M. Kok Kruijer, z.; 22 Jan., M. C. WijkhuizenMeije- rink, z.; J. M Verkes—Heek, d. OVERLEDEN: 21 Jan., J. P. W., 22 mnd., z. v Kruijer. Lange Veerstraat; M. Missetvan Dam me, 76 j., Laurens Costerstraat; D. Keur, 64 j., Hazepaterslaan; S. van Brakel. 68 j., van 't Hoff- straat. ZONDAG 23 JANUARI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Edvart Grieg-programma. 8.00 De zin van het boer-zijn. 8.15 Progr. overz. 8.30 Gram.muz event. Sportnieuws. 8.35 Gram.muz. 8.45 Godsd. Uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zon der zorgen. 10.00 Morgenschemer in Amsterdam. 10.40 Gram.muz. 11.00 Iberia. 11.30 De Stem der S.S. 11.40 Marschen. 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Viool en orgel. 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 Zang en piano. 13.30 De schijnwerper. 14,06 Het Residentie-orkest. 15.00 Het wekelijksehe luister spel. 15.45 Ork. Will Glahé. 16.25 Theo Uden Mas- man. 16.55 Sportuitslagen. 17.00 Recht door Zee 17.36 Wereldschlagers. 18.15 Nederlandsche Volks klanken. 19.66 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel van den dag. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Cen trales. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Operette „Eva". 21.15 Orkest Will Glahé. 21.30 Hongaarsch Orkest Lajos Veres. 22.06 BNO Nieuws en act. beschouwing. 22.15 In Zondagavondstemming. 23.0024.00 Tot sluitingstijd: dansmuziek, HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Godsd. Uitz. 11.00 Kamermuziekconcert. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Lichte Zang. 13.00 Toespraak. 13.15 Harmonie-orkest. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Het Omroep Meisjes koor. 15.00 De Lichte Toets. 16.00 5de Symphonie van Bruckner. 17.10 Sonate voor piano en viool. 17.30 Een volgenden keer beter III. 18.00 Tango liederen. 18.15 Zie Hilversum I. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 De stoelen aan den kant. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Van gitaren en violen. 21.00 Gram. muz. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. MAANDAG 24 JANUARI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Accordeon en cither. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Ochtendmelodieën. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.06 BNO Nieuws. 8.15 Het Sylvestre Trio. 8.45 Voor de Huisvrouw. 8.50 Volkszangkoor. 9.00 Klassiek ochtendconcert. 9.45 Godsd. Uitz, 10.00 Walter en Willi Kollo. 10.20 De Melodisten. 11,00 Voor de Gooi Uw kapotte kousen en sokken niet weg Wij zetten er weer een nieuwe voet aan. Gr. Houtstraat 34, Amsterdamstraat 54, Gen, Cronjéstraat 45 en Heemstede, Binnenweg 76 UITKNIPPEN EN BEWAREN. Aardappelen Aardappelen Aardappelen Aardappelen Beschuit Bloem Boter 05 05 06 06 05, 06 025, 026 05 A Brandstoffen 15 t.m. 19 BV Periode 5, 6, 7, 8 26 t.m. 22 BV 11, 12, 13, 16, 17 KF Brood 05A, 06A Brood 05B, 06B Eenheidszeep 033 Gort E09, D09 Jam 031 Kaas (20 plus of ma gere kaas) Koffiesurr. Margarine Margarine Melk Petroleum ting) Rfjst Scheerzeep Tabaksartik Toiletzeep Rundvet Suiker Suikerwerk Taptemelk Vermicelli Vleesch Vleesch Waschpoeder 034 Waschpoeder C10, D10, ElO Peulvruchten 027 029 032 05B 08A 05, 06 (verlich- 52 en 53 50 en 51 64 E09 R61 05, 06 Ell 06A 030 05 05 06 028 05A06A 05 B, 06B Aardapp. Toeslag Aardapp. Toeslag Beschuit Algem. Boter Brandst. Brandst. Brandst. Brandst. Brood Brood Algem. Reserve Algem. Algem, Algem. Boter Boter Melk S. 121 S. 121 S 221 Reserve Tabak Tabak Reserve Boter Algem. Versnaper. Taptemelk Algem. Vleesch Vleesch Algem. Reserve Algem. 2 kg. 29 Jan. 1 kg. 29 Jan. 2 kg. 5 Febr. 5 Febr. 5 Febr. 5 Febr. 5 Febr. 1 kg. 70 gr. 70 gr. 125 gr. 1 eenh 1 eenh, 1 eenh. 1 eenh, 400 gr. 100 gr. 1 rants. 250 gr. 250 gr. 31 Dec. 30 Apr. 29 Febr. 30 Apr. 5 Febr. 5 Febr. 19 Febr. 5 Febr. 5 Febr. 100 gr. 5 Febr. 250 gr. 5 Febr. 125 gr. 5 Febr. 125 gr. 4 Mrt. 1lit. 5 Febr. 1 lit. 1 lit. 1 lit. 250 gr. 45 gr. 1 rants. 1 rants. 125 gr, 500 gr. 100 gr. 1% lit. 100 gr. 100 gr. 25 gr. 1 rants. 8 Febr. 8 Febr. 8 Febr. 5 Febr. 29 Apr. 5 Febr. 5 Febr. 4 Mrt. 5 Febr. 5 Febr. 5 Febr. 5 Febr. 5 Febr. 5 Febr. 19 Febr. 1 rants. 19 Febr. 250 gr. 5 Febr. VAN DIN RECEPTEN VOOR HET GEBRUIK VAN TAPTEMELKPOEDER. In verband met het feit, dat met ingang van de komende distributieperiode in het Westen des lands voorloopig taptemelkpoeder op de bon zal worden verkrijgbaar gesteld, laat de Voedings raad hieronder eenige aanwijzingen volgen voor het gebruik van dit poeder. Gortmoutpap met melkpoeder. 9 kopjes (pl.m. 9 dl.) water, 2 kopjes (plm. 100 gr.) melkpoeder, V/z kopje vlugkokende gortmout, een snufje zout. Het melkpoeder met een beetje lauw water aanmengen en roeren tot een glad papje. De gortmout en een snufje zout toevoegen. De rest van het water aan de kook brengen. De massa langzaam bij het kokende water voegen en, al roerende, vijf minuten gaarkoken. Vanillepudding met melkpoeder. 9 kopjes (pl.m. 9 dl.) water, 2 kopjes (plm. 100 gr.) melkpoeder, custardpoeder, vanillesuiker of essence, suiker naar smaak. Het melkpoeder met een beetje lauw water aanmengen en tot een glad papje roeren. Zoo veel custardpoeder als er noodig is om 1 1. melk te binden en vanillesuiker of essence toevoegen. De rest van het water aan de kook brengen. De massa langzaam bij het kokende water voegen en al roerende even door laten koken. Suiker naar smaak toevoegen. De pudding in een met water omgespoelde vorm gieten en koud laten worden. Koffievla. V2 kopje (plm. 25 gr.) taptemelkpoeder, liter water, 1 eetlepel aardappelmeel; 6 volle lepels gortgrutten, 4 eetlepels koffieextract, een snuifje zout, Vz kopje suiker, Vu 1. water. Het taptemelkpoeder met dl. lauw water aan mengen en roeren tot een glad papje. Het aard appelmeel toevoegen en het papje verdunnen door V/2 dl. water toe te voegen. Het vocht onder roeren aan de kook brengen en even doorkoken. Deze dunne saus koud laten worden. Van Vz 1. water met de gortgrutten en wat zout een dikke brij koken en deze koud laten worden. Eerst kort voor het eten de dunne saus met een garde zoo stijf slaan, dat men de kom kan omkeeren. Lepelsgewijze de suiker er door kloppen. De grutten vermengen met het koffie-extract en eveneens lepelsgewijs door de stijfgeslagen saus kloppen. De vla in een glazen schaal over doen. kleuters. 11.30 Pianovoordracht. 12.00 Almanak. 12.15 Orkest Klaas van Beeck. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en Volk brengt13.05 Salonorkest en gram.muz 14-.00 Nocturne. 15.00 Godsd. Uitz. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Het Amusementsorkest en soliste. 18.00 BNÓ Friesch praatje. 18.05 Viool, altviool, cello en piano. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Zang en piano 20.00 Het Omroep Symphonie-orkest. Ca. 20.30 De dood van Baldur. 21.05 Het Omroep Symphonie-orkest. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. 22.15 Klassieke dansen. 23.00 Licht Operaconcert. 23.4024.00 Nocturnes van Frédé- ric Chopin. HILVERSUM II, 301.5 M 17 00 Opera-orkest. Ca. 18.15 Gram.muz. 18.30 Dansorkest Dick Willebrandts. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Avondconcert. 20.15 De avonturen van mijn vriend Gozewijn en mij. 20.30 Zang, accordeon en Orkest Jean Buurman. 21.10 Bloemenruiker. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2