1 WICKS De oude Sint Bavo te Haarlem. Lezing van dr. A. van der Boom. De tweede der kunsthistorische voordrachten van dr. A. van der Boom betrof een onder werp, dat voor de Haarlemmers uiteraard /eer aantrekkelijk was, n.l. de oude Sint Bavo. Ter inleiding besprak de heer Van der Boom den plattegrond van Haarlem, den groei van onze stad en de plaats, die de Bavokerk daarbij in nam als parochiekerk en als stedebouwkundig monument. Na een vermelding van de verdwe nen kerken en van de Bakenesserkerk als oudste nog bestaande kerk, kwam spreker tot de plaats der huidige Bavo in de Middeleeuw- sche bouwkunst van ons land.Er is hier sprake van een regionalen stijl, welke te onderschei den is in een Groningsche groep, een groep van de Maasgouw, een West-Nederlandsche groep (waartoe de Haarlemsche kruiskerk met dakruiter behoort) en een Utrechtsch-Gelder- sche groep. Bij een nadere beschouwing van net type der echte kruiskerken wees spr. op kenmerken als breede ruimte-ontwikkeling, veelvuldige toepassing van houten gewelven, ornamentiek onder Brabantschen invloed. De meeste dezer kerken zijn gebouwd door Zuid- Nederlandsche (Brabantsche) bouwmeesters. Van de gebruikte steensoorten noemde spr. in het bijzonder het oereigen Nederlandsche ma teriaal, de onvolprezen baksteen, waarbij hij wees op de in ons land voorkomende schilder achtige combinatie van baksteen „doorspekt" met lagen natuursteen. Uitgaande van een plattegrond en een lucht foto onderwierp spr. het kerkgebouw aan een gedetailleerde beschouwing. Hierbij „cirkelde" men als het ware om de kerk heen. Men zag het bouwwerk o.a. breeduit als silhouet boven het Spaarne, toen dit aspect nog niet bedorven was door het warenhuis aan de Korte Veer- straat. Ten aanzien van de bouwgeschiedenis zette de heer Van der Boom twee opvattingen tegen over elkaar: die welke het schip het oudste acht. de andere welke het koor den hoogsten leeftijd geeft. Hier is dus geen klaarheid en evenmin kan de onbegrijpelijke lengte van het koor tegenover die van het schip worden verklaard. De kerk zou daarvoor aan een nieuw diepgaand onderzoek onderworpen moe ten worden. Het wachten is nog steeds op een afdoende beschrijving op wetenschappelijken grondslag, waarvoor de archivalische gegevens aanwezig zijn, vooral sedert het kerkarchief door de goede zorgen van jhr. De Jonge van Ellemeet geheel is gereorganiseerd. Deze avond was echter in het bijzonder be doeld om de architectonische schoonheid van het gebouw opnieuw in het licht te stellen. Men zag nog verscheidene lichtbeelden van in- terieurteekeningen en schilderijen (Saenredam, Berckheyde), waaruit wel bleek, dat de kerk er in zijn huidigen toestand niet op vooruit is gegaan. Van de groote schat aan kunstwerken is 't meeste verloren, verdwenen of verspreid. Spreker vroeg nog de aandacht voor het altaar stuk, dat Maerten van Heemskerk in 1532 zijn gildebroeders schonk, voor hij naar Italië ver trok. Hij besloot met te wijzen op de sterke eenheidsgedachte, welke spreekt uit dit prach tige monument, waaraan generaties hebben gewerkt: ad majorem Dei gloriam (tot grooter glorie Gods). De lezing wordt wegens de groote belang stelling op 1 Februari herhaald. Dr. C. Spoelder 25 jaar rector. Hoewel het jubileum niet officieel gevierd zal worden, willen we toch in herinnering brengen, dat het Dinsdag 1 Februari vijf en twintig jaar geleden is, dat dr. C. Spoelder zijn ambt van rector van het Stedelijk Gym nasium aanvaardde. Dezer dagen zullen im mers vele gedachten uitgaan naar den rector, die zoo'n belangrijke rol heeft vervuld bij de vorming van talrijke landgenooten, die inmid dels verspreid zijn over ons land en het bui tenland. Dr. Spoelder, die ia 1885 te dezer stede ge boren is, bezocht de school van den heer Hu- brechtsche en later het gymnasium, waarvan destijds dr. Garrer rector was. In 1904 slaagde hij voor het eindexamen en begaf zich ver volgens naar Leiden voor zijn verdere studie. In 1909 was zijn studie voltooid en werd hij leeraar. Na van 1911 tot 1913 in Zwolle werk zaam te zijn geweest, volgde zijn benoeming tot leeraar aan het Haarlemsche gymnasium. In Juni 1918 werd de heer Spoelder bevorderd tot doctor op een proefschrift „De Sophocles in dagatorum fragmentis papyraceis". De ge meenteraad van 29 Januari 1919 besloot den a.s. jubilaris te benoemen tot rector en op 1 Februari d.a.v. aanvaardde hij zijn ambt. Het zag er in den zomer van 1924 naar uit, dat hij Haarlem ging verlaten. Hij was n.l. benoemd tot rector van het Amsterdamsch Lyceum. Het bleek gelukkig voor de stad, dat hij niet kon scheiden van de school aan het Prinsenhof en hij bleef voor Haarlem behouden. In den loop van de 25 jaren is er veel ver anderd, doch dr. Spoelder is gebleven een goed vriend voor medewerkers en leerlingen, die altijd opgewekt zijn werk doet, iemand die een krachtig woord had voor ouders en leer lingen, en een kijk op de dingen had, vol hu mor. welke zich uitte in een plotselinge rake uitdrukking, waarmee hij den ernst van de dingen terstond weet te temperen. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Vrijdag de beurt aan ihet restant van de letter C vanaf Cra en Da t.m. Du. Hoofdredacteur: F. C, Derks, Haarlem <afw.), Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede, Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J, J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. W v/-, Verlcoudheids Preparaten Over heel de wereld bekend „De ebbenhouten olifant." Kerko's Personeelavond Stadsschouwburg. Er is Woensdagavond in den Stadsschouw burg op een prettige, vaak humoristische ma nier gegriezeld. Wat drommel, zoo'n oud Am sterdamsch patriciërshuis met geheime gan gen, met een kast, die geen kast blijkt te zijn en de meest lugubere misdadigers herbergt, met een onderaardschen kelder, waar ze je in op kunnen sluiten om je langzaam te laten verdrinken, met een hospita die op de meest ongelegen oogenblikken binnenkomt, wie zou daar zijn zenuwen heelemaal de baas bij kunnen blijven De schrijvers van „De ebbenhouten olifant' Christien van BommelKouw en Henk Bak ker, hebben alles wat in detective-verhalen aan angstaanjagende effecten en attributen gevonden wordt in dit eene stuk op een leuke manier samengebracht. Er zit spanning in de geschiedenis van dien aan sensatie-lectuur verslaafden leeraar, die iets meemaakt, wat hij zich nooit had kunnen droomen. Pardon, daar druk ik me verkeerd uit, wantmaar neen, laat ik u daar verder niets van zeggen: zij die het stuk gezien hebben, zullen me be grijpen en zij die het niet hebben gezien, zullen dat, naar ik hoop, nog niet doen. Ik wek ze op om het alsnog te gaan zien. En ik weiger bij dezen om nog iets van den inhoud te vertellen ten einde hun het genot van de klimmende spanning, gevolgd door een grappige oplossing niet te ontnemen. Het vertoonde spel stond over het geheel op een zeer behoorlijk peil. Allereerst dient de leiding van Johanna Opdam genoemd te wor den, die zorgde voor vaart en vlotte typeering. Een enkele detail-opmerking moet mij toch van het hart. Wanneer de gemaskerde voor het eerst opkomt, gaat dit gepaard met luid geschreeuwde dreigementen zijnerzijds. Dit luide schreeuwen lijkt me verkeerd. Iemand die een kamer binnendringt en de personen die daar aanwezig zijn, met een revolver be dreigt, pleegt niet te schreeuwen, maar zal wat hij te zeggen heeft, hoogstens op half fluisterenden toon uiten. Het tooneeleffect daarvan behoeft niet geringer te zijn, integen deel. Van de spelers komt wel de eerepalm toe aan De Vreede als den aan sensatie-lectuur verslaafden leeraar, een rijk gevarieerde rol, die hij met verve speelde. Slechts zijn uit spraak, soms onduidelijk, slecht gearticuleerd, bevredigde mij niet geheel. Grappig, goed getypeerd, was de breedspra kige Amsterdamschê hospita van Rie Borger. Bep de Mon toonde zich als het meisje met het romantische verleden weer een speelster van kwaliteit. Zij was een lieve, nerveuze ver schijning, waarvan men het jammer vond dat zij den man met wien zij zooveel doormaakte, toch niet krijgen kon. Maar jaik zou bijna weer wat verklappen. Dan Dick van der Wall als de nuchtere zakenvriend en tot slot „de gemaskerde", wiens naam ik niet noemen mag. Laat ik vaststellen, dat beide rollen in goede handen bleken te zijn. Na dit romantische nog iets alledaagsch. Is het niet mogelijk om de voorstelling wat eer der te laten beginnen? Half acht is rijkelijk laat, vooral wanneer men bedenkt dat dilettan ten maar zelden op tijd plegen te beginnen. De recensent zegt het werkelijk niet voor zichzelf, maar herhaaldelijk valt het hem op, dat er gejaagd wordt omdat men op een be paalden tijd klaar moet zijn. Men overdenke het eens. B. VEURMAN. Nieuwe Uitgaven. Hoe Amerika groot werd, door Joost van Almere (Volksche Uitgeverij Westland, Amsterdam). Dit geschrift geeft eenige grepen uit de imperialistische politiek der V. S. sinds den koop van Louisiana in 1803. Geschetst wor den de methoden, die de V.S. volgden om nieuwe gebieden te annexeeren of belangen in bepaalde staten te verwezenlijken, het geen o.a. geschiedde door het verwekken van opstanden. Inzake de Monroeleer con stateert de schrijver, dat deze slechts ter tafel komt, wanneer Amerikaansche belan gen ermede gemoeid zijn. De schrijver wijst ook op het gevaar, dat de economische penetratie voor Europa beteekent. De Jodenspiegel, door E. V. von Ru- dolf (Volksche Uitgeverij Westland, Amsterdam). De grondgedachte van dit boek is deze: slechts diegene kan den nieuwen tijd ver staan, die de ontbindende werkzaamheid van het jodendom van de oudste tijden af tot onze dagen toe beseft. Daartoe is hier omvangrijk materiaal bijeengebracht, be treffende o.a. de verdelging van het oude Perzische volk door de joden, marxisme als schepping en instrument van het jodendom, de rol der joden bij de aanstichting van d'en vorigen wereldoorlog en bij de neergang van het Duitsche rijk in de daarop volgende periode, joodsche gruwelen in Duitschland, Rusland en Spanje. Daarnaast vindt men de namen van hen. die waarschuwingen lieten hooren of daadwerkelijk optraden: keizer Tiberius, Luther („Over de joden en hun leugens"), Georg von Schönerer de vader van het politieke anti-semietisme en vele Duitsche schrijvers, wijsgeeren, staatslieden en veldheeren uit de vorige eeuw. Hierbij aansluitend wordt het optreden van het nationaal socialisme besproken en o.a. een samenvatting van de Duitsche jodenwetten gegeven. Het boek is van vele foto's voor zien. Pater Filucius, door Wilhelm Busch, vert. Wilhelmina van 't Woud (Volk sche Uitgeverij Westland, A'dam). „Pater Filucius" behoort tot de minder bekende rijmen van den grooten' humorist Wilhelm Busch. Het is een allegorisch tijds beeld uit pl.m. 1870 en men ervaart hoe Gottlieb Michael (Michel) met behulp van het leger, de onderwijzers en den boeren stand de door den Jezuit Filucius voorge stane invloeden liquideert. De geschiedenis wordt, gelijk men van Busch gewoon is, op vermakelijke wijze verteld, bij geestige tee- keningen. Harmonie Muziekvereeniginq „Apollo". Het oogenblik is niet meer veraf, dat „Apollo" den dag zal gedenken waarop de vereeniging veertig jaren geleden werd op gericht. Of het de traditie is van het gezel schap, zoo gaaf en klankschoon te spélen, ofwel dat de leider, de heer L. van der Hoef, deze kunst zijn mannen heeft bijgebracht, doet niet ter zake: de muziekstukken die we door Apollo" hoorden weergeven, waren een lust voor het oor; zelfs het voorbehoud dat we moeten maken vanwege ,de te matige bezetting van het hout, kon den gunstigen indruk niet wijzigen dien we van alt musi- ceeren hebben gekregen. De goede nuanceering is natuurlijk een rechtstreeksch gevolg van de muzikale lei ding; de fraseering liet ook niet te wen- schen, zoo min als het tempo. Voegen we daarbij den zoo even genoemden fraaien klank, dan is het geen wonder, dat de man- men op het podium een zoo gunstig onthaal vonden in de zaal. Van der Hoef had daarbij de goede gedachte gehad, de traditioneele concours-draken achterwege te laten en lie ver eenige technisch niet te lastige stukken te kiezen. Onder deze droeg den eerepahn weg het duo voor twee trompetten, dat keurig werd uitgevoerd en met smaak, ën goed verzorgd werd begeleid door het orkest. Tenslotte huist er in de muziek van Léhar's operette's genoeg warmbloedigheid om een zaal met aandachtige luisteraars enthousiast te stem men. Een menuet van Beethoven was door Annie Apetz ingestudeerd met kennis van zaken, zoo ook de wals uit Madame Angót. Voorts was na de pauze W. F. Siep aan de beurt met Hollandsche Boerendans. Hij moest het programma deelen met de Ope- rettevereeniging die onder leiding staat van Jan Hensen en die het hier meergespeelde „Volendam" van Hensen uitvoerde. Tevoren had het koor zich met bijzonder sucoes doen hooren i,n een kleurig ensemble uit ,,De Vo gelkoopman" van Zeiler, en ondersteunde het met bijzondere attentie den altijd weer bekorenden solozang van Mevr. Oudhuizen. Ook de zangers Gerard Leenders en Jan Hensen, aan den vleugel begeleid door Jo- han Jong, bewezen hoe jarenlange routine hun leerde, een zaal met luisteraars te „pa.k- ken" en zich de gunst van het publiek te ver werven. Maar mij voldeed toch 't meest de zang van het koor van louter goede stem men, onder Hensems leiding. G. J. KALT. Het aanvragen van petroleum voor kookdoeleinden. Zij, die voor het seizoen 1944-1945 voor petroleum voor kookdoeleinden in aanmer king wenschen te komen; kunnen hun aan vragen van 31 Januari tot en met 5 Fe bruari 1944 bij den plaatselijken distribu- tiedienst indienen. Behoudens in gevallen van evacuatie en nieuwe vestiging, komen slechts zij in aanmerking voor een kook- kaart U 403 voor het seizoen 1944-'45, die in het stookseizoen 1943-'44 in het bezit waren van een kookkaart U 215 en geen ge bruik kunnen makeh van vaste brandstof fen. Schippers en schippersknechten dienen zich eveneens ter verkrijging van petro leum tot de distributiediensten te wenden. HUURPRIJZEN VAN NIEUW GEBOUWDE OBJECTEN. De huurprijzen van nieuwbouw, gereed ge komen na 27 December 1940, werden tot heden in afwachting van een nadere regeling van deze materie beheerscht door de bepalin gen van het prijsvormingsbesluit 1941 d.w.z. dat zij dienden te beantwoorden aan de eischen welke het algemeen belang, in het bijzonder met betrekking tot de oorlogsom standigheden stelt. Deze algemeene regeling gaf in de practijk vele moeilijkheden, zoodat het noodzakelijk werd een nieuwe regeling te treffen. In de Staatscourant van 26 Januari is opgenomen het „Huurprijsbesluit nieuwbouw 1944". Vol gens dit besluit wordt de hoogst toelaatbare huurprijs van nieuw gebouwde objecten,welke na 27 December 1940 zijn gereedgekomen, vast gesteld door het bevoegde Prijzenbureau voor onroerende zaken. Bij de berekening van dezen hoogst toelaat baren huurprijs zullen de stichtingskosten, voor zoover deze van prijspolitiek standpunt bezien aanvaardbaar zijn,als grondslag dienen. De verzoeken om vaststelling van den hier voor bedoelden hoogst toelaatbaren huurprijs moeten door de verhuurders op een daartoe vastgesteld formulier dat bij het bevoegde prijzenbureau voor onroerende zaken verkrijg baar is, worden ingediend bij dat prijzenbu reau en wel vóór 31 Maart a.s. KORT NIEUWS Te Hoogkarspel wilde de 50-jarige echt- genoote van den rijwielhersteller' K. Snel met den trein naar Hoorn vertrekken. Zij bevond zich op het tweede perron, toen zij bemerkte dat de trein van het eerste perron zou ver trekken. Zij stak hierop de spoorbaan over, doch geraakte hierbij onder den aankomenden trein en werd op slag gedood. Blijkens publicatie in de Staatscourant van 25 Januari 1944 is op grond van de Vesti gingswet Kleinbedrijf 1937 de vestiging, over neming en uitbreiding van inrichtingen, be stemd of medebestemd voor de uitoefening van het loodgieters-, gasfitters-, waterfitters- en smidsbedrijf, zonder vergunning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken verboden. Dit besluit is 25 Januari in werking getreden. Tezamen met een buurjongetje kwam het 10-jarige dochtertje van den landbouwer H. Boss, te Staphorst onder een stapel hooi, toen dit begon te werken, terwijl de kinderen er op aan het spelen waren. De jongen zag kans zich er onder uit te werken, maar het meisje was daartoe niet in staat. Toen het was bevrijd, bleek het reeds gestikt te zijn. Te Rotterdam was de 46-jarige N. Mostert- Van der Torren in den kelder van haar woning bezig met een electrische waschmachine. Toen zij eenig goed wilde ophangen, bleek de droog lijn onder stroom te staan, vermoedelijk door een fout in de leiding. De vrouw was op slag dood. Iedere Nederlandsche jongen van 16-18 jaar kan zich melden voor een weersportkamp in Duitschland. Kosten zijn hieraan niet verbonden, terwijl de werkgevers en scho len verplicht zijn vrijaf te geven. Werk gevers moeten bovendien loon doorbetalen en mogen deze maand niet als vacantie aanrekenen. Aanmeldingsbureaux: Utrecht, Konings laan 9; Rotterdam, Eendrachtsweg 35; Maastricht, Vrijthof 25; Eindhoven, Kei zersgracht 9; Goes, Violenstraat 44; Hen gelo, Drienerstraat 6; Groningen, Gr. Markt 24: Amsterdam, Willemsparkweg 186, Assen Rolderstraat 45; Leeuwarden, Emmakade 48; Den Haag, Nassauplein 6. Wedstrijdprogramma's. Voor Zondag a.s. zijn de volgende wedstrij den van den Ned Voetbalbond vastgesteld: Dis. trict I: Hei-mes—ADO; Xerxes—De Volewijckers; HBS—Sparta; DWS—Stormvogels; DFC—EDO. District II: Haarlem—Emma; VSV—Blauw Wit; Ajax—VUC; FeijenoordDHC. Tweede klas: H BCAlkm. Boys; KFC—De Kennemers; OSV—Z FC; Alcm. Victrix—WFC; West Frisia—Santpoort. Derde klas: Schoten—Helder; Terrasvogels—Bloe- mendaal; HFC—TYBB; DTS—Zandvoortmeeuwen; HalfwegKinheim. Vierde klas: DCOBSM; T HBEHSVliegende Vogels—Ripperda; Onze Ge zellen—DIO Reserve klassen: Hilversum 2—Haar lem 2; EDO 2—WFC 2; VSV 2—Stormvogels 2; RCH 2—HFC 2; Alem. Victrix 2—De Kennemers 2; Volewijckers 4—Zandvoortmeeuwen 2; HBC 2 —TYBB 2; Bloemendaal 2—RCH 3; Santpoort 2— Haarlem 3; ADW 2—Zandvoortmeeuwen 3. In de afdeeling Haarlem van den NVB wor den gespeeld: afd. 1 A: Stormvogels 3—Haarlem 3a; Kennemers 3—EDO 3: Beverwijk 2—Concor dia: DEK—RCH 4; DSK—Spaarndam. Afd. 1 B: EDO 4—NAS; VSV 3—Kinheim 2; OIV—Droste; Geel Wit—Schoten 2. Afd. 2 A: Santpoort 3— Kennemers 4 Waterloo—DEM 2; VVB 2—Terras- vogels 2; VSV 4—IEV 2. Afd. 2 B: HFC 4—DIO 2; VVH-THB 2; EHS 2—HFC 5; VI. Vogels 2—Haar lem 4 Afd 2 C: Ripperda 2RCH 7; HFC Vet. Halfweg 2;' Haarlem 5—Spaarnestad. Afd. 2 D. Heemstede—Hillinen 2; Hoofdd. BoysNieuw- Vennep. Het programma van den Nederlandschen Korfbalbond luidt als volgt: Eerste klasse: Westerkwartier—Oosterkwartier, D.E.D.—S.V.K.; Swift—Blauw Wit. Tweede klas se B: Luto—Sportief; Nieuwendammerham— Groen Geel; OosterparkZ.K.V.; Amsterdam Zuid—Sport Vereent Tweede klasse C: D.T.V. 2 —Swift 2: Koog Zaandijk 2—Westerkwartier 2; Blauw Wit 2—Archipel 2; Oosterkwartier 2—S. V.K. 2. Derde klasse E: Fortuna—T.H.B.; Luto 2 •Landlust. Voor de afdeeling „Haarlem" van den Neder landschen Korfbalbond zijn vastgesteld: Eerste klasse: Oosterkwartier 3—Haarlem 2; Watervliet 2Sport Vereent 2; Nieuw Flora 1 Animo Ready 1. Tweede klasse: Watervliet 3— Oosthoek 2. Derde klasse: Aurora 3T.H.B. 3; Aurora 4Watervliet 6. Het programma voor de heeren van den Ned. Hockeybond luidt: promotieklas B: BMHCOK; StrawberriesZandvoort; Amsterdam 3Amster dam 2 Tweede klas: HurleyBMHC 2; HBS Amsterdam 4; THC '25—VVV; Ysvogels 1—Ys- vogels 2; voor de damescompetitie zijn vastge steld: eerste klas: HilversumRood Wit; TOGO —HHYC; SCHC—HDM; BDHC—Amsterdam, Tweede klas B: BDHC 5Rood Wit 3; BDHC 3— HHYC 3. Tweede klas C: BDHC 4-TCIl '25; O.K. •Amsterdam 4; Hurley—Strawberries. Voetbal WEDSTRIJD VAN BRANDWEERLIEDEN. Woensdag is op het Gem. sportterrein aan de Mr. Jan Gerritszlaan een wedstrijd gespeeld tus- sehen de Staatspolitiebrandweer van Haarlem en Amsterdam. De bezoekers wonnen met 43, nadat zij met rust een voorsprong van 32 had den behaald. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 2S JANUARI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Een vroolijke morgengroet. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Een vroo lijke morgengroet. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Vlotte klankenreeks. (Van 8.45—8.50 Voor de hiusvrouw). 9.00 Omroep orkest. 9.45 Godsd. Uitz. 10.15 Salonorkest. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Pianovoordracht. 12.00 Almanak. 12.15 Theo Uden Masman. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 Orkest Gerard van Krevelen en soliste. 13.45 Voor de vrouw. 15.00 Godsd. Uitz. 15.30 Viool en piano. 16.00 De filmband rolt. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Operette fragmenten. 18.00 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 18.05 Het Stedelijk Orkest van Maastricht. 18.45 Wat doet de directie van den landbouw. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Een half uur voor Nina. 19.45 De sociale voorman. 20.00 Van 't een op "t ander. 22.00 Nieuws- en cult, be richten. 22.15 Avondvertier op de zwarte schijf. 23.1524.00 Gram.muz. HILVERSUM II, 301.5 M 17.00 Dans-rythmen. 18.00 Het Amusements orkest, soliste, De Tien Vroolijke Meisjes en pia nospel. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Opera aria's en duetten. 20.15 Duitsche taalcursus. 20.40 Mededeelingen van het NAF. 20.45 Composities voor piano 4- handig. 21.05 Gram.muz. 21.45 Avondwijding. 2-2.00 BNO Nieuws- en cult, berichten.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2