1 KRNINO s De nieuwe bonnen t t fl ra f 0 Kinderdrankpoeder beschikbaar gesteld. Voor de komende veertiendaagsche periode zijn de bonnen 07 en 08 aangewezen voor het koopen van de gebruikelijke hoeveelheden brood, beschuit, melk, taptemelk, vleesch. aardappelen en tabak (naar keuze). Verder zijn van de bonnen algemeen geldig verklaard: 035 en 036 voor bloem, 037 voor 125 gram havermout, 038 voor 125 gram gort, 039 voor 40 plus of volvette kaas, 040 voor suiker, 041 voor jam en 042 voor vervangings middelen. Het vetrantsoen is voor deze periode ge splitst in een half rantsoen margarine op bon 07 a boter en een half rantsoen bak- en braadvet op bon 07 b boter. Voorts krijgen de verschillende groepen kindereu beneden 21 jaar nog een half rantsoen boter resp. op de bonnen B 14, C 14, D 14 en E 14 Reserve. Op bon D 12 Reserve is voor de kinderen van 2 en 3 jaar 250 gram gort beschikbaar en op bon E 12 Reserve voor de kinderen be neden 2 jaar 250 gram rijst of gort. Chocolade of suikerwerken kunnen gekocht worden op bon 07 en verder nog suikerwerken op bon 08 versnaperingen. Tenslotte is voor de kindergroepen beneden 14 jaar resp. op de bonnen C 13, D 13 en E 13 beschikbaar gesteld 300 gram kinderdrank poeder, welke hoeveelheid strekt voor een periode van acht weken, zoodat op 2 April een nieuwe bon zal worden aangewezen. In herinnering wordt gebracht, dat de bon nen 06 a (rundvet) en 08 a (margarine) geldig blijven tot 4 Maart, de bon R 01 tabak voor scheerzeep tot 29 April, terwijl van de thans nieuw aangewezen bonnen de bon 07 aard appelen en 07 toeslag slechts een geldigheids duur hebben tot en met 12 Februari. Voor chocolade en koffiesurrogaat en voor vervangingsmiddelen zal op 5 Maart een nieuwe bon worden aangewezen. Het vetrantsoen. Op den zoogenaamden „aanvullingsbon" van het boterrantsoen, is in de 5 dezer af loopende distributieperiode rundvet beschik baar gesteld. De verbruiker kreeg ditmaal niet, zooals bij vorige gelegenheden, de keus tusschen rundvet of boter dan wel margarine, daar op den bon uitsluitend rundvet verkrijg baar was. Deze afwijking van de tot dusver gevolgde keuzemethode kan beschouwd wor den als de inleiding tot een maatregel, die, naar het Rijksbureau voor de Voedselvoor- ning in oorlogstijd mededeelt, binnenkort ge nomen moet worden: met ingang van de dis tributieperiode, aanvangende op 6 Februari 1944, zal het vet (boter) rantsoen voor de helft in smeerbaren vorm, boter of margarine, en voor de andere helft in niet-smeerbaren, dus harden vorm, bak- en braadvet, worden verstrekt. Deze maatregel zal van tijdelijken aard zijn Met het oog op eventueele stagnatie in het vervoer in den winter, zijn n.l. voorraden vet gevormd, bestaande uit bak- en braadvet, dat, als houdbaar vet, zich het beste voor voor- raadvorming leent. Om te vermijden, dat straks, zoolang de boterproductie nog niet op peil is, het geheele vetrantsoen in den vorm van bak- en braadvet gegeven zal moeten worden, is het thans zaak het bak- en braad vet geleidelijk op te gebruiken, waarbij ge legenheid blijft een deel van het vetrantsoen als boter of margarine te ontvangen. Vet op de boterham en in warmen maaltijd. Het Voorlichtingsbureau van den Voedings raad schrijft: Dit maal bestaat het vetrant soen voor de helft uit boter en margarine, voor de helft uit bak- en braadvet. De beste ver deeling hiervan in de huishouding is Boter en margarine op de boterham, vet in den warmen maaltijd. Voor degenen die hun vetrantsoen precies in tweeën deelen voor de boterham en voor het warme eten, zal deze maatregel weinig verschil uitmaken, mits zij er aan denken het warme eten en vooral de jus vooral warm te gebruiken, omdat vet bij afkoeling gauw stolt en dan op het bord achterblijft. Is men gewend het grootste deel van het rantsoen op de boterham te smeren, dan is bak- en braadvet daar ook voor te gebruiken. Het moet echter eerst smeerbaar gemaakt worden, volgens de volgende aanwijzingen 10 gr. of meer vet. 4 aardappelen, 1 ui pepersurrogaat, nootmuskaatsuri ogaat. zout. Het uitje snipperen en in het vet bakken in de koekepan. De aardappelen fijnwrijven en eenige minuten met het vet meebakken onder voortdurend roeren. Het aanbaksel aan de pan telkens meeroeren. Het smeersel zeer pittig maken met peper, nootmuskaat en zout en liefst warm op de boterham smeren. 25 gr. vet zachtjes smelten, doch niet heet laten worden. Van het vuur af 3 of meer Ie pels stroop er door mengen en de massa onder geregeld roeren (om te voorkomen dat het vet zich afscheidt) koud laten worden. 25 gr. vet zachtjes laten smelten. Van het vuur af 6 lepels of meer vaste of vloeibare kunsthoning er door mengen Het mengsel onder geregeld roeren koud laten worden. Hoofdredacteur: F. C. Derks. Haarlem (afw.), Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buitenland: J. C. van der Laag. H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J J. E. van Baarse!, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstedé. £lken dag 1 theelepeltje Kanino conditie- poeder voorkomt vele ziekten en «terfge. .vollen bij Uvr konijnen. Dierenartsen be velen het aan. Pakjes 6 85 ct. voor ca 6 weken bij Uw Drogist. Geïnterneerde burgers op Java. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving, door bemiddeling van het internationale co mité van het Roode Kruis te Genève, uit Japan een opgave van namen van op Java geïnterneerde burger-personen van Neder landsche nationaliteit. De uitgewerkte lijst omvat de volgende namen met vermelding van leeftijd en beroep: Anholt, M., 51 j., dierenarts; Deancona, S., 36 j., bij de pestbestrijding werkzaam; Arkel, Teunis van, 46 j., inspecteur; Arent, Jacob van, 52 j., inspecteur gevangeniswezen; Aronson, Mozes, 59 j., handelsman; Asperen, Hendrik van, 55 j., bankemployé; Doesschate, M. C. A. ten, 46 j., werkzaam bij de algemeene secreta rie; Atkins, W. C., 48 j., ingenieur; Aver, J. U., 45 j., werktk. ingenieur; Berg, J. van der, 58 j., restaurateur; Benjamins, I., 71 j., mili tair; Beusekom, G. M. van, 54 j., directeur van een maatschappij; Bes, Johannes, 49 j., portier; Beukelman, H. R., 53 j., spoorbeambte; Bel- iaard, J. A., 58 j., leeraar; Beek, A. G. van der, 54 j., administrateur; Berkel, G. J., 51 j., werk tuigkundige; Bergman, R. A. M., 44 j., dokter; Berg, J. H. v. d., 51 j., arts; Beekman, W. M., 58 j., beroep onbekend; Bergh, A. J. J. van den 44 j., employé; Beusekamp, C. J.. 47 j., fabrieks ingenieur; Beckerman, G. S., 59 j., winkelier; Beek, J. G., 26 j., geestelijke; Beemster, Cor- nelis, 39 j., bewaker race-terrein; Beis, J. A S., 30 j., schepeling; Beste, F. W. de, 51 j., beroep onbekend; Besancon, C. J., 46 j., be grafenisondernemer: Bergh, A. G. M. W. H., 55 j., ggpensionneerd; Berkhoff, Karei, 45 j„ accountant; Berkhout, F. J. A., 39 j., im- en exporteur; Bergsma, W., 56 j., fabrieksinge- nieur Bent, P. N. van der, 51 j.. ingenieur bij een maatschappij: Beulen, W., 38 j., korporaal bij de landmacht; Berg, A. van den, 57 j. fabrieksingenieur; Beumer, G. J., 62 j., restau rateur; Beurden, E. F. C. van, 56 j., beroep on bekend: Beek, J. van, 57 j., zonder beroep; Bemmel, H. T. van, 51 j., handelsemployé; Beekhoven, Johan van, 38 j., hotelhouder; Beens, T. A., 52 j., militair van het landleger; Beer, B. A. de. 57 j., militair van het land leger; Beverwijk, W., 56 j., politie-beambte Beek, J. A. van, 18 j., zonder beroep; Berk, A. G. van den, 50 j., handelsman; Barmann, P. H., 53 j., werkzaam bij melkerij; Baidemann, J. 53 j., werkzaam bij een fabriek; Aalders, Louis 54 j., beroep onbekend: Abraas, K. H„ 52 j., journalist; Adam, P. H., 26 j., expediteur; Adrianus,' C. K., 49 j., werktk. ingenieur; Ag- terhof, Hermanus, 46 j., empl. scheepv.mij.; Ageman, Adriaan, 45 j., ingenieur marine arsenaal; Aken, H. P. van, 20 j., inspecteur; Akerman, J. C., 50 j., gevangenisdirecteur; Aiken, A., 50 j., landbouwer; Alberts, Albert, 58 j., beroep onbekend; Altona, Jacobus, 59 j., pakhuis-opzichter; Alstorphius v. Schoone- veldt, J. W. F., 40 j., ambtenaar; Bauer, F. S. 28 j., politieposthouder; Batenburg, J. C., 52 j., belastingambtenaar; Baas, W. J. S., 35 j., planter; Balfers, M. J., 61 j., inspecteerend ambtenaar; Baiefooy, N. T. J., 69 j., zonder beroep; Ravensteijn, W. J. van, 17 j., student; Baarveldt, C., 76 j., koopman; Barbas, F. C., 46 j., part. secretaris: Bakker, R. J. C., 56 j. inspecteur; Bas, P. de, 65 j., douane-ambte naar; Tuyll van Serooskerken, J. W. G. baron van, 37 j., plantage-beheerder; Baas, Jacob 55 j., architect; Bakker, Arie, 51 j., leeraar; Baggen, A. H. L., 43 j., leeraar; Berg, H. A. van de, 35 j., schoolhoofd; Beumkens, B. N., 24 j., schepeling; Beusker, F. J., 51 j., make laar; Berg, J. K. van den, 32 j., werkzaam bij het vervoerwezen; Benthem, Adrianus van, 51 j., employé; Beest, Aart, 31 j., kok; Beest. T C., 23 j., schepeling; Bentley, Hendrik, 49 j., employé; Belderok, G. S. A., 31 j., zendeling; Bernard, J. S., 50 j., werkzaam in deh land bouw; Berkel, W. J. J. van, 59 j., pakhuis ambtenaar; Bilderbeek, Evert, 55 j., werkt.k. ingenieur; Bilt, F. van der, 39 j., gouv.-ambte- naar; Birkenveld, H., 51 j., techniker; Blok, P 57 j., inspecteur; Blok, S. A., 45 j., inspecteur; Blekkingh, J. J. A., 62 j„ fabrieks-ingenieur; Blekkingh, S. J., 28 j., bank-employé; Blikhuis, J. G. K„ 34 j., fabrieks-employé; Dijkslag, Frederik, 49 j., automobiel-verkooper; Bie, Jan de, 18 j., zonder beroep; Bitter, Johannes, 19 j., zonder beroep; Blanken, P. den, 53 j., direc teur van postkantoor; Blaeser, W. A. H., 30 j. electro techn. ingenieur; Blom, G. M., 55 j. manager; Blankenzee, J. A., 52 j., werkzaam in den landbouw. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrij ging van nadere inlichtingen te wenden tot de Ve afdeeling van het informatiebureau van het Nederlandscfïe Roode Kruis, dr. Kuyper- straat 9. te 's-Gravenhage, onder opgave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent naam. voornamen, geboorte-datum, beroep en laatst bekende adres der geïnterneerden. Aanmelding voor den Landstorm. Voor de provincie Noord-Holland kunnen Nederlanders van 17 tot 45 jaar zich vervoegen voor inlichtingen en aanmeldingen bij den vertegenwoordiger van den Landstorm. Voor Alkmaar en omstreken eiken Maandag van 19 tot 21 uur. Kringhuis N S.B., Parkstraat 3; voor Amsterdam en omstreken eiken Dins dag van 19 tot 21.30 uur district N.S.B., Jan Willem Brouwersplein 5;, voor Haarlem en omstreken eiken Donderdag van 19 tot 21.30 uur kringhuis N.S.B., Paviljoenslaan 3. De duur der opleiding is vier maanden; zij die voor Arbeitseinsatz zijn aangewezen, worden vrijgesteld van uitzending. „HIER W.A.". „De vrucht van nieuwsgierigheid en kop pigheid" is de titel van de rede van banlei der J. J. van der Hout in de W.A.-uitzen ding „Hier W.A." op Zaterdagavond 5 Fe bruari a.s. van 18.4518.55 uur over den zender Hilversum I. KAPELAAN VEROORDEELD. Het Vredegerechtshof veroordeelde den 33-jarigen F. H. P. van der K., kapelaan te Zwolle, vroeger te Renkum, die terecht heeft gestaan wegens het houden van een openbare inzameling voor noodlijdende ka tholieke werkloozen en door den Vrede rechter te Arnhem was veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, in hooger beroep tot 50 boete of 25 dagen hechtenis. Konijnen- en pluimveetentoon stelling in het Concertgebouw. Overweldigend aantal inzendingen. De Vereeniging van Sportfokkers van Konij nen en Pluimvee „Haarlem" houdt op 5 en 6 Februari onder auspiciën van den Nederland- schen Konijnenfokkers Bond in alle zalen van het Gemeentelijk Concertgebouw een Konijnen en Pluimveetentoonstelling, waarvan het aan tal geëxposeerde dieren niet minder dan 3500 bedraagt. Vrijdagmorgen vonden wij den heer G. Lig- tenberg.den voorzitter en tentoonstellingssecre taris, bereid om ons ondanks zijn drukke voor bereidende werkzaamheden, enkele gegevens mede te deelen. De heer Ligtenberg vertelde ons, dat de plannen voor dit evenement reeds maanden geleden zijn uitgewerkt, doch nie mand had kunnen vermoeden, dat,het aantal Inzendingen uit alle deelen van ons land zoo overstelpend zou zijn. Het speet hem dan ook, dat niettegenstaande den grooten omvang der tentoonstelling nog honderden inzenders moes ten worden teleurgesteld. Sinds Maandag wordt er vrijwel onafgebroken aan de inrich ting gewerkt. Wanneer men bedenkt, dat er 7900 konijnen volgens 43 soorten moesten wor den gegroepeerd en ook de 600 kippen, waar /an er 60 rassen vertegenwoordigd zijn, elk hun plaatsje zullen krijgen, dan kan men zich "enigszins voorstellen,dat een en ander slechts onder hoogspanning kon worden geregeld. De keuring der dieren vergt eveneens de noodige aandacht en zoo werden er reeds 2 onder scheidingen (uitmuntend) en 1500 eereprijzen oegekend. Nu onder de huidige omstandighe- ien het houden van konijnen een nuttige en populaire liefhebberij is geworden, wordt er /oor de tentoonstelling een buitengewone be langstelling verwacht. Ook de omroep zal van zijn belangstelling een blijk geven. Verder kan nog worden ver meld, dat de Dierenbescherming en de Dui- vengroep der vereeniging met aardige stands op hun beurt de aandacht der vele bezoekers tullen vragen. Hedenmorgen was men met de inrichting der tentoonstelling zoo goed als gereed. De ope aing voor genoodigden zal om half zeven plaats hebben. MEVROUW A. SABLAIROLLES WORDT 83 JAAR. Mevrouw Anna Sablairolles, de bekende actrice die velen zich nog wel zullen her inneren uit den glanstijd van het Neder landsche Tooneel van dr. Willem Royaards, de Bouwmeesters e.a., hoopt Maandag 7 Fe bruari a.s. haar 83sten verjaariag te vieren. Mevrouw Sablairolles woont tegenwoordig te Haarlem en heeft nog groote belangstel ling voor alles wat het tooneel betreft. Het zal haar van de zijde der vrienden van het tooneel dien dag in haar woning Hasse- laersplein 24 zeker niet aan belangstelling ontbreken. AFSCHEID Mr. C. J. KOCH. Dezer dagen nam de voorzitter van den Raad van Arbeid hier ter stede, in verband met het bereiken van den pensioenleeftijd, op plechtige wijze afscheid van het personeel van dien Raad. Omstreeks half drie arriveerde mr. Koch en werd welkom - geheeten door den heer K. Strijbosch, die verder diverse sprekers aankondigde. Als eerste spreker trad op de heer V. de Kruyff, chef de bureau, die na mens de ambtenaren van den binnendienst den scheidenden voorzitter woorden van dank bracht voor hetglen hij in de ruim 14 jaren van zijn voorzitterschap van dezen Raad voor de ambtenaren had gedaan. Tweede spreker was de heer W. Braakhuis, inspecteur van den buitendienst. Deze gaf te kennen dat het ver trek van den voorzitter als een verlies werd gevoeld. De derde spreker was de heer C. Schuttevaer, inspecteur V.O.V., die den voor zitter als een humaan chef kenmerkte en ove rigens zijn lof uitte in geestige bewoordingen. Ook namens de sport-vereeniging van dezen en andere Raden werd de voorzitter toege sproken. Hierna geschiedde de aanbieding van ca- deaux en bloemen door mej. Th. van Buchem. Onder serveering van versnaperingen werd muziek ten gehoore gebracht,hetgeen de goede stemming nog deed verhoogen. Verder onder hield de voorzitter zich nog met enkele van zijn ambtenaren. Daarna werd de afscheidsrede uitgesproken waarin de voorzitter mededeelde, dat hij altijd zijn ambt had liefgehad en dat het moment van scheiden hem thans zwaar viel. Onder het toezingen van een „lang zal hij leven" verliet de voorzitter zichtbaar ontroerd het gebouw, waarmede de plechtigheid was geëindigd. GEVONDEN VOORWERPEN. Geld, Lubbers, Leeuwerikstraat 36; hoed, Wouds Kolkstraat 4: hoed, v. Egmond, J. Gijzenkade 257; horloge, Kooy, Rollandstraat 63; luier, v. d. Wal, Lombardsteeg 12 zw.; muts, Goebertus, Ver- spronckweg 29; parapluie, De Vries. Smedestraat 1; sigarettenkoker. Slot, Meester Cornelisstraat 62 rd.; shawl. Bartels, Zijlweg 207; taseh, Roe- lofs. Linschotenstraat 10 rd.; tasch. Kuitpers, Zijlstraat 97; wanten, Husper, Middenweg 131; want, Giebels, Theemsplein 1; want, Koeleveld, Kruistochtstraat 35; autoped. Costers, Marnix- straat 112 rd.; bril. Volgers, Boerensteeg 20 A; étui mei inh., Veldman. O. de Bruinstraat 203; étui met bril. v. Amerongen, Middeilaan 8; étui met bril, Blijker, Vosmaerstraat 72; geld, v. Gel drop, Caninefatenstraat 57; handschoen. Kerk- man. Zandv. Allee 4, Heemstede; handschoenen. Lucas, Nieuwe Kerkplein 28; horloge, Elfring. Damiatenstraat 7; jas. v. d. Kuijl, Korte Anna- straat 10; kapje, De Ridder. Kritzingerstraat 33; portemopnaie, Costers. Marnixstraat 112 rd.; por- temonnaie met inh., Blijker, Vosmaerstraat 72; schoenen, Knape, Gibraltarstraat 19; schoen, Bor- reman, Hofje van Oorschot 44 c, Kruisstraat; tasch, v. d. Geen, Hoogerwoerdstraat 34; arm band, Duinhouwer, Raamvest 17; bril. de la Rie, Korte Doelstraat 2 A; duimstok, v. Dijk, Lorentz- straat 19; handschoenen, Schoon, Wouwerman- straat 33 zw.; handschoen. Horst. Brakenburg straat 39; handschoen, v. d. Horst, Oude Gracht: handschoen, Hi.ima, van der Vinnestraat 12 rd.; handschoen, Wijngaard, Boterstraat 12; identi teitsbewijs. Mulder. Jansstraat 28 rd.; parapluie, Ruijgrok. Hertzogstraat 10; schoenen. Bureau v. Politie, Smedestraat 9. LEZING MORITZ JAHN. In het verslag over de lezing van den Duit- schen dichter Moritz Jahn, Donderdag in ons blad opgenomen, is abusievelijk achterwege gebleven, dat ook de Commissaris der provin cie, mr. A. J. Backer, deze lezing bijwoonde. (reef den moed niet op als Teeletten tijdelijk uitver kocht zijn bij uw winkelier. Schrijf ons even, bij wien U ze geregeld koopt, dan zul len wij ons best doen, ze XT te bezorgen. Chelaro - Rotterdam JAN VAN DER WANSEM TER AARDE BESTELD. Indrukwekkend was Donderdagmiddag de bijzetting van het stoffelijk overschot van wijlen Jan v. d. Wansem in het Mausoleum op de Algemeene begraafplaats. Zooals bekend is hij Zaterdag in een perceel aan den Scho- terweg op zoo'n droeve wijze om het leven gekomen. In de aula waren opgesteld het onderwijzend personeel van U.L.O. b en alle leerlingen, verder de heer J. P. van Balen Blanken, voorzitter, eenige bestuursleden en vele junioren van de voetbalclub „Haarlem" en talloozen vrienden van de zoo diep be proefde familie. Ook buiten hadden zich tal loozen opgesteld. Toen de baar in de aula was geplaatst, trad de heer Bakker, klasse onderwijzer van de U.L.O. b naar voren, om uiting te geven van zijn gevoelens van deer nis, welke het personeel en de leerlingen vervult. Voor de moeder is de slag bijzonder zwaar, want zij moet een gezelligen jongen missen, die in huis een prettige sfeer schiep. Ook is het verlies voor den vader groot, om dat hij nu zijn taak, zijn zoon op te voeden, ziet geëindigd. Het zal langen tijd duren, voor de pijn, ontstaan door deze wonde, iets minder schrijnend zal zijn. Mogen de ouders de kracht putten uit hetgeen overgebleven is Op school laat Jan een leege plaats achter. Dat js reeds gemerkt, toen het bericht over het onverwacht heengaan bekend werd. Tenslotte legde spr. namens alle leerlingen de belofte af, dat dezen hun best zullen doen, dat het school leven niet weer verstoord zal worden door zoo n vreeselijk ongeluk als nu gebeurd is. De heer J. B. J. van der Haar, hoofd der U.L.O. b sprak zijn deernis uit, nu Jan van der Wansem in den bloei van zijn leven is weggerukt. De gedachten gaan in de eerste plaats uit naar de ouders en het zusje, die veel moeten missen. Moge het een troost zijn te weten, dat velen met hen meeleven en hun sterkte wenschen in hun smart. Allen zul len Jan blijven herdenken. Namens de leer krachten en leerlingen bracht spr. een laat- sten groet. Diep onder den indruk waren allen, toen Eddy Vroom namens de jeugdige vriendpn Jan een „rust zacht" wenschte. De heer Piet Halsema speelde op het orgel Litany van Schubert en bij het uitdragen van de baar een fuga van Bach. INBRAKEN OPGEHELDERD. De recherche heeft den negentienjarigen F. i. en den zeventienjarigen C. J. B. aangehou den, die zich hebben schuldig gemaakt aan een .nbraak, welke 22 Januari in een perceel aan de Ged. Oude Gracht gepleegd is. 613 paar bontwanten werden gestolen, welke in beslag zijn genomen. Dan is de vijftienjarige G D. G. aangehou den, die door middel van braak eenige dief stallen had gepleegd.Hij had gestolen konijnen een horloge uit een dressoir en een bus petro leum. Alleen de petroleum kon in beslag wor den genomen. VERVOERDER STAL DERTIEN ZAKKEN KOLEN. De drie-en-twintigjarige J. C. van der L. uit Hillegom, die zakken kolen moest vervoe ren, had er dertien van gestolen en verkocht aan den Haarlemmer Z., die ze weer aan K. had overgedragen. De drie personen zijn aan gehouden, verdacht van diefstal of heling. Boksen. GEEN AMATEURS NAAR DE BEROEPS KLASSE. De rijksgevolmachtigde voor de sport heeft bepaald dat voorloopig geen amateursbok- sers naar de beroepsklasse mogen overgaan. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 5 FEBRUARI 1944. HILVERSUM I. 414.4 M 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Vlotte wijsjes. 7.40 Sport nieuws. 7.50 Progr. Overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Gevarieerde ochtendklanken. (Van 8.45-8.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Het Orkest van de Neder landsche Kameropera. 9.45 Godsd. Uitz. 10.00 Or kest Gerard Lebon. 10.45 Voor de jeugd. 11.00 Orgelcooncert. 11.15 Drieluikprogramma van Noord-Europa. 12.00 Almanak. 12.15 Theo Uden Masman 12.45 BNO Persoverzicht. 13.00 Land en Volk bréngt13.05 Orkest Gerard van Kreve len en soliste. 13.30 De wekelijksche wandeling. 13.40 Orkest Gerard van Krevelen en soliste. 14.00 Het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest. 15.00 De windwijzer. 16:45 BNO Nieuws. 17.00 BNO Uit zending voor Nederlandsche zeelieden. 17.20 Aan sluiting met café-cabaret L' Ambassadeur te Rot terdam 18.00 BNO Politiek weekoverzicht. 18.10 Salonorkest. 18.45 Hier W.A. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Orgelconcert. 19,30 Wie is Borgia. I. 20.05 Voor de familie Luistergraag. 22.00 BNO Nieuws- en cult berichten. 22.15 Uw favorieten van het witte doek 23.1524.00 Dansorkestenparade. HILVERSUM II, 301.5 M. 14.00 Het Omroeporkest. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Concert op kerkorgel. 16.00 Componisten dirigeeren eigen werk. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Groot Rhythmisch Orkest. 17.30 Kamerorkes'- composities, 18.00 La cloches de Corneville, ver korte operette. 19.00 BNO Nieuws en act. be schouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Divertimen to in D gr. t. van Mozart. 20.00 Het Mannenkoor ..Zang na Arbeid". 20.15 Voor luisteraars die graag lezen. 20.30 Het Amusementsorkest en Het Vroolijke Klaverblad 21.00 Orkestconcert. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, be richten. f v i I i I I ri I i i I •i I •V 0 0 e e 1 u 6 8 u 0 a 0 4 Verduisteren: van 17.50 tot 8.15 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2