e c e u V b Op 3ava geïnterneerde burgers. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving, door bemiddeling van het Internationale Comité van het Roode Kruis te Genève, uit Japan een opgave van namen van op Java geïnterneerde burger-personen van Nederlandsche nationaliteit. De uitgewerkte lijst omvat de volgende namen met vermelding van leeftijd en be roep: Altken. J. van der, 25, leeraar; Ab- bink, W., 44, cultures; Aben, J.C., 59. ad ministrateur; Aberlen, J. W. A. van der, 54, inspecteur; Albrecht, A., 25, zonder beroep; Apeldoorn, H. W„ 40, klerk; Baak, T. L. van, 57, handelsemployé; Bakker, Herman, 41, ingenieur; Bagmeyer, Hendrik, 22, assis tent; Badings, J. M., 63, bankdirecteur; Bas- seleur, Jan, 19. scheepstimmerman; Barne- veld, Dirk, 33, hoofd bakkersbedrijf; Rath- mann, J. L., 32, landbouwer; Baakman, B. J., 54, gepensionneerd; Bakker, D. J., 31, schoolhoofd; Barselaar, Joris van den, 51, kunstschilder; Baak. D. T. S., 30, zendeling; Bakker, J. W. M., 27, geestelijke; Barbiers, P. J., 52, directeur van een handelsfa; Ban- nink. Wille M., 53, civielingenieur; Bakke- rus, Kerst, 55, manager; Bachus, J., 38, ingenieur; Baifoort, J. W. G., 57, hotelbe- drijf; Barentsen, A. H., 51, hotelbeheerder; Bax, O. A. G„ 18, zonder beroep; Bange, T., 17, zonder beroep; Havelaar, J. T., 33, ingenieur; Verbrugge, Barend, 44, hoofd scheepv.mij; Bartsch. J. T., 55, bootsman; Aldenhoven, J. M., 49, leeraar; Alphen de Veer, R. van, 43, rechtelijk ambtenaar; Al ma P. P., 57, employé; Aletrino, Salomon, 44, handelsman; Albeda, M. H., 47, mana ger; Amiot, V. P. C. A., 60, plantagebezitter; Andriessen. J. H., 35, redacteur; Antes, G. F. P., 54, schqolhoofd; Anlank, B. J. A., 40, employé; Anderson, H. L. C. J., 54, land bouwer; Deinema, H. Y., 25, hulp voor ma chinist; Swart, G. M. de, 41, ingenieur; Dekker, A. A., 32, machinist; Dellenbag. F. E., 38, hoofdopzichter; Denijzenman, C. P., 21, klerk; Dekker, Jan, 50. pakhuisopzich ter; Iongh, Hendrik de, 53, suikerplanter; Denneman, Pieter, 37, employé; Groot, H. G. de, 59, beroep onbekend; Deinema, C. L., 29, hoofdopzichter; Delmaar, W. M., 21, stu dent; Dhauw, August, 51, administrateur; Dirksen, H. J., 18, student; Dieszen, YA. van, 26, klerk; Dirven. J. J., 46, afdeelings- chef; Dijk, H. J., 59, tweede machinist; Diepersloot, Jacob, 18, student; Dijk, J. W. van, 53, makelaar; Dingemans, Gijsbert, 36, onderzoeker; Dinger, W. N., 54, accountant; Dijkstra, Johannes, 58, pakhuisopzichter; Dijk, Hendrik van, 24, pakhuisopzichter; Dietze, Pieter, 43, electr. techn, ingenieur; Dijk, H. J. van 36, employé; Doff, Adolph, 44, hoofdopzichter; Donk, E. T., 52, klerk; Doorman, J. K. Lr; 21, student; Doop, P. W., 26, student; Doornik, A. T., 58, klerk; Dol man, J. N., 39, klerk; Dongen, Willem van, 37, beroep onbekend; Doorn, Geurt van, 49, schoolhoofd; Doop, Benjamin, 19, student; Doelman, P. P., 18, student; Doop, W. V., 53 klerk; Doorn, C. L. van, 47, priester; Dob- som. H. E., 33, klerk; Dominicus, Johan, 33, geen beroep; Driem, P. C. van, 44, eerste machinist; Driem, G. A. van, 35, klerk; Driehuyzen, Dirk, 36. bedrijfsleider; Dries- sen, J. H., 18, student; Drent, Jan, 51, klerk; Driessen, Adriaan, 55, leeraar; Druten, W. B. van, 42, bloemist; Driem, G. H. van, 19, student; Droop, C. J. J., 36, klerk; Duysings, H. A., 19, student; Dumas, F. A., 52, klerk; Duykers, F. C.. 26, geen beroep; Dungen, G, A. van den, 37, klerk; Dusschoten. P. J. van, 41, hoofdopzichter; Dubois, J. F„ 50, photograaf; Duyne, J. E. van, 19, student; Duyne, H. D. van, 22, student; Duyne. E. A. van, 21, geen beroep; Duetz, B. J., 53, ad ministratief ambtenaar; Duurentijdt, C. J., 50, koopman; Dungen, Johannes van den, 52, hoofd'>r.-">h+er: Dunne, E. J. F. van, 53, chef. Belangimboenden gelieven zich ter ver krijging van nadere inlichtingen te wenden tot de Ve afdeeling van het Informatie bureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Dr. Kuyperstraat 9 te 's Gravenhage, onder opgave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent naam, voornamen, geboortedatum, beroep en laatst bekende adres der ge- interneerden. KORT NIEUWS De Amsterdamsche recherche is er in geslaagd een grooten bontdiefstal, gepleegd in den nacht van 20 op 21 Januari j.l. in een modemagazijn in de Kalverstraat, tot klaar heid te brengen. De 21 bontmantels en -capes, die verdwenen waren tezamen circa 100.000 waard werden op twee na opge spoord en in beslag genomen. De beide ont brekende mantels waren aan een Chinees in bewaring gegeven, die zé echter, toen hij be merkte, dat er in de buurt huiszoeking werd gedaan, inpakte en in het water van den O.Z. Achterburgwal gooide Het dreggen naar de mantels heeft tot dusverre geen resultaat gehad. De drie inbrekers, allen ongeveer 22 jaar oud, zijn gearresteerd. Voor de rechtbank te Utrecht stond te recht de 40-jarige J. B. uit Hilversum, die den heer P. de W. te Zeist voor 40.000. had opgelicht. Verdachte had van De W. kleine bedragen voor het koopen van bouw grond of perceelen weten los te krijgen. Later, toen hiervan reeds een groot gedeelte was opgemaakt, heeft verdachte zijn slachtoffer bewogen hen een aantal effecten toe te ver trouwen. Deze effecten mocht verdachte wel beheeren, maar niet verkoopen, hetgeen ten slotte toch geschiedde, nadat met de effecten zwaar was gespeculeerd. De officier van Jus titie eischte een gevangenisstraf van 2 jaar. De 19-jarige Johanna S., wilde op het Prins Hendrikplein in Den Haag, op een rij dende tram springen. Zij viel en kreeg een zware hersenschudding. Enkele uren later is zij overleden. Verduisteren: van 17.45 tot 8,00 uur Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem, Sport en Stad: A... O vermeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse], Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. ECONOMISCHE RECHTER Er waren slechts „koppen" geslacht. De beide Haarlemsche slagers H. Kater- berg en J. van Houten werden op 19 Octo ber 1942 in de schuur van den landbouwer v. R. te Haarlemmerliede aangetroffen, ter wijl zij bezig waren met het slachten van enkele schapen. Dinsdagmorgen waren bei den voor den Haarlemschen economischen rechter gedagvaard. De slagers verklaarden, dat zij slechts „koppen" hadden geslacht. Conform den eisch werden zij veroordeeld tot een gevangenisstraf vah 6 maanden met aftrek van het voorarrest van 4 maanden en 3 weken. Clandestiene slachting. Toen de controleurs K. en v. O. van den C. C. D. in den nacht van 9 September 1942 te Heemskerk de omgeving verkenden, hoorden zij geluiden in een schuurtje aan de Assendelftstraat. Zij besloten een onder zoek in te stellen. Het schuurtje bleek de werkplaats van 'n clandestienen slachter te zijn. De 39-jarige Velser colporteur T. van Duin werd met bebloede handen bij een ge slachte koe aangetroffen, terwijl zijn helper was weggedoken onder een tafel. Het was de wagenmaker G. C. Voortman uit Velsen, die ook bij de slachting was betrokken. Dinsdagmorgen had het tweetal zich voor den Haarlemschen economischen rechter te verantwoorden. Hoewel zij diverse pogin gen aanwendden om aan de bekende straf te ontkomen, werden beiden veroordeeld con form den eisch tot 6 maanden gevangenis straf. Het veeboekje klopte niet De 47-jarige Haarlemsche veehouder P. M. Strijbis kocht in Augustus 1942 op de Leidsche veemarkt een koe, doch de ver- kooper die f 485 incasseerde, was onge merkt verdwenen, zoodat S. geen gegevens voor zijn veeboekje bezat. Hij besloot daar om het dier weer zoo spoedig mogelijk te verkoopen, hetgeen voor f 500 gelukte. De Haarlemmers de 38-jarige P. A. Jonker en de 39-jarige stoffeerder A. Visbeen hadden het dier voor een clandestiene slachting be stemd, doch werden bij de uitvoering van hun plan in een schuurtje aan den Schalk wijkerweg gesnapt. Dinsdagmorgen ver scheen het drietal voor den Haarlemschen economischen rechter, S. kreeg een boete van f 100, nadat tegen hem aanvankelijk f 250 was gevorderd. V. werd vrijgesproken, daar de tegen hem ingebrachte aanwijzin gen te gering waren. J. zal echter de ge bruikelijke gevangenisstraf van 6 maanden moeten ondergaan. GEMEENTESECRETARIS WEGENS SMAAD VEROORDEELD. Voor den Bosschen vrederechter had zich wegens smaad te verantwoorden de gemeente secretaris van de Brabantsche gemeente Heesch, de heer P. A. Gerrits. De-secretaris, die het met den burgemeester niet erg kon vinden, had, hoewel hij zelf niet politiek georiënteerd was, contact gezocht met een lid van de N. S. B. uit Oss en verteld, dat de burgemeester zich zou hebben schuldig gemaakt aan handelingen, die niet door den beugel konden. De burgemeester, die tevens voorzitter was van het gemeentelijk arm bestuur, zou een boschperceel, toebehoorende aan het armenbestuur, zonder vergunning hebben laten kappen en het hout zonder aan kondiging aan eenige bekenden, aanzienlijk onder de waarde,hebben verkocht. Deze kwestie werd ter kennis gebracht van den N. V D. en den Ned. Landstand, met het gevolg, dat de districtleider van de N. S. B. te 's Hertogenbosch door twee personen bij den gemeente-secretaris had laten informee- ren naar de juistheid van deze geruchten. Tijdens dat onderhoud had de gemeente secretaris verklaard, dat de burgemeester zich in deze kwestie inderdaad aan een ongeoor loofde handelswijze had schuldig gemaakt. Naar aanleiding van dit door den districts leider ingestelde onderzoek, verscheen in Fe bruari 1943 in het nationaal-socialistische strijdblad „De Opstand" een artikel, waarin deze houtaffaire werd behandeld en de bur gemeester werd aangevallen. De burgemeester reageerde hierop door een klacht wegens smaad in te dienen. Daar uit het onderzoek kwam vast te staan, dat de publicatie berustte op onjuiste gege vens, door den gemeente-secretaris verstrekt, werd tegen dezen een vervolging ingesteld. De officier van justitie noemde deze affaire een betreurenswaardig staaltje van onder- grondsche dorpspolitiek. De secretaris had een actie tegen den burgemeester op touw gezet en had het zoo aangelegd dat, hoewel geen van beiden politiek georiënteerd waren deze zaak bij een politieke beweging terecht was gekomen. Of de verantwoordelijke redac teur van het bewuste blad zich aan straf baar feit had schuldig gemaakt, wilde spr. niet beoordeelen, zijn houding achtte hij, ge zien de wijze waarop de publicatie was ge schied, in eik geval niet juist. Het gedrag van den gemeente-secretaris tegenover den burgemeester, die zich geheel heeft kunnen disculpeeren, kwalificeerde hij als beneden alle peil. Spr. eischte een geldboete van 100 gulden. Het vonnis luidde conform dezen eisch. VIJFTIEN JAAR GEëlSCIIT WEGENS DOODSLAG Voor de Maastrichtsche rechtbank heeft terecht gestaan, de 64-jarige venter-land- looper f. R„ wegens doodslag. Op 30 Octo ber van het vorige jaar heeft hij zijn mede kostganger uit een logement den 40-jarigen koopman A. Hendriks, met een dolkmes zoo ernstig in de hartstreek getroffen, dat deze zeer spoedig overleed. Aanleiding tot de daad was de veront waardiging van R. tegen Hendriks, die en kele uren tevoren in het logement een por tefeuille had gestolen, tengevolge waarvan alle kostgangers eenigen tijd onder verden king waren geweest. De officier van justitie achtte den dood slag bewezen. Verdachte is een man met een hoogst ongunstig verleden, die niet minder den 55 veroordeelingerf achter den rug heeft en in totaal zeker wel twintig jaar in ge vangenissen heeft doorgebracht. Spreker eischte vijftien jaar gevangenisstraf. Liederenavond Kammersartger Fritz Harlan. Wie onlangs het voorrecht had, de Butter fly-opvoering bij te wonen, en zich den Sharpless herinnerde die door bijzonderen zang en opmerkelijk tegenspel (Pinkerton, Butterfly) aan deze opvoering een voornaam cachet gaf, zal aangenaam verrast zijn ge weest, in den concertgever dezen zanger acteur te ontmoeten. Fritz Harlan heeft thans met een liederen cyclus (Schubert, Mozart, Hugo Wolf, Löwe, Rich. Strauss, Verdi) een herinnering nage laten, die niet licht is uit te wisschen. Dit is altijd, maar ook alleen dan het geval, wan neer de voordracht een stijgende lijn vertoont. De podium-kunstenaar heeft zich heen te zetten over allerhande tegenstrevende din gen, en een onbehoorlijk bezette, zaal weegt in dit opzicht heel zwaar. Maar 'toch was er reeds bij Schubert's „Musensohn", opvallend door bijzondere dictie, een belofte, die verder op genereuse wijze zou ingelost worden. Inderdaad stond Fritz Harlan in de voor drachtskunst van Hugo Wolf op een plan, waarop hij vele liedkunstenaars achter zich liet. Het was hier niet in de eerste plaats de bijzondere geaardheid van het stemorgaan, maar boven alles de wijze waarop het woord was verzorgd; evenwel dongen in het te zel den gehoorde lied „Ob der Koran von Ewig- keit ist" beide principes om de kroon. Dit alles werd voorgedragen vóór dë pauze, maar de blijken van waardeering van de zijde der hoorders noopten den zanger, een toegift te schenken, waarin de voordrachtskunst op de spits is gedreven: Paul Graner's „Der alte Herr"; en waarin zij, voor wien de secundant aan den vleugel slechts bijzaak is, ook aan de voortreffelijke kunst van Adr. Slootmaker volle aandacht moesten schenken. Carl Lowe's balladen waren voor onze Hol- landsche zangers van grooten naam (Mes- schaert, Gerard Zalsman) een uitgelezen stof voor hun alzijdig kunnen. De voordracht dezer balladen stempelt ook Fritz Harlan tot liede- renzanger van zeer zuiver gehalte. Boven dit alles nog stond hij in „Standchen" van Rich Strauss, deze parel van het moderne lied. Dat was schoon, in alle opzichten, en dus onvergetelijk. Opéra-kunstenaar, we wisten 't, toonde hij zich in Papageno's aria uit 't slot van II, en in „La finta giardiniera", door Mozart op 19 jarigen leeftijd geschreven. Verdi daaren tegen toondichtte Fallstaff, toen hij op het toppunt van zijn roem stond en men niets meer van hem verwachtte. Ook die tegen stelling tusschen het jeugdig genie en den grijze maestro doorleefden we in Fritz Har lan's kunst. Ons gewerden nog als toegiften: Mozart's Warnung en het Standchen uit Don Juan. Alles in alles een liederenavond zoo als we dien in lang niet hebben beleefd. G J. KALT. Volksconcert der H.O.V. Eduard Flipse dirigeerde zelf zijn Rotter damsch Phiiharmonisch Orkest en bracht ons o.a. het reeds vroeger aangekondigde werk van Florent Schmitt „La tragédie de Salomé", een orkestsuite getrokken uit het gelijknamige ballet, dat indertijd door de Russische balletten onder Diaghilew sensa tie gewekt heeft. Deze partituur van Schmitt verloochent haar oorsprong niet; de adaptatie voor de concertzaal heeft haar niet los gemaakt van het ballet met zijn sfeer en zijn actie, die men er minstens bij denken moet om haar naar waarde te ge nieten. Het was daarom jammer, dat het publiek op zijn programma geen verklaring van het stuk vond, wat den heer Flipse noopte om zelf met een paar woorden toe lichting vóór de uitvoering in die lacune te voorzien. Ik geloof niet dat men daar veel van opgestoken heeft: bovendien het is niet de ta?k van een dirigent om het publiek toe te spreken, tenzij op paedagogische con certen, waarbij men daar op ingesteld is. Gedachtig het „Künstler rede nicht", mee- nen wij dat het voldoende is dat een diri gent dirigent is zonder meer; hij hoeft niet te schoolmeesteren en als er met de plak hoeft gedreigd te worden (gesteld dat daar reden voor zou zijn) dan is dat ook zijn taak niet, te meer omdat zoo iets de stemming bederft waarin men zijn werk - al is het dan nog zoo goed te hooren krijgt. Om terug te komen op „La tragédie de Salomé", buitengewoon suggestief uitge voerd onder waarlijk meesterlijke leiding moeten wij erkennen dat dit werk een sterke dramatische en beeldende kracht be zit, die de noodige fantasie helpt opwekken om haar te volgen in haar bedoelingen. De zwaar geladen atmosfeer van de prelude met haar obsedeerend geluid van de alt hobo, de elegante Danse des perles, maar vooral de opwindingen van de gemoedsbe wegingen, die zich naar het tragische toe spitsen en culmineeren in de Danse de l'ef- froi, zijn door den Franschen componist met sterk dramatisch talent en zuiver muzikale middelen weergegeven. En men kan het waardeeren dat deze robuste muziek zoo vrij staat van de domineerende invloeden van den tijd waarin zij ontstond. Zijn wij Flipse zeer dankbaar voor deze uitvoering, niet minder zijn wij zulks voor de bijzonder geacheveerde vertolking van Wagenaar's „Saul en David". Waarlijk we hoorden de Rotterdammers nu eens op hun best. Na de pauze ging het Vioolconcert van Brahms met Jan Keesen als solist. Deze gaf van het veeleischende werk een interpreta tie die er wezen mocht. De keuze van zijn cadens kon ons echter minder bekoren. Van voorname beteekenis was het hechte sa menspel van solist en orkest. Terecht toon de het publiek zich geestdriftig over deze prestatie. JOS. DE KLERK. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Donderdag de beurt aan de letter O en Pa t.m. Pop. PERSONALIA. De Haarlemsche Rechtbank heeft beëedigd tol Notaris-plaatsvervanger de heer W. Rubbert, candidaat-notaris te Haarlem. UlftHVAARt -I AÏl'TOTÉCHH(É.K\ FA In deze eeuw van snelheid ral de auto straks weer een groots rol spelen. Wie zich nu bekwaamt In de auto techniek gaat een goede toekomst tegemoet. Neem Uw toekomst in eigen hand. Vraag nog vandaag nadere inlichtingen over onzen schriftelijken vakcursus AUTOTECHNIEK en gratis toezending van ons „Alge meen Prospectus". BOEKENBEDRIJF N.V. DE ARBEIDERSPERS Afd. Vakcursussen Hekelveld 15 Amsterdam Dammen CLUBKAMPIOENSCHAPPEN 1943/1944 HAAR LEMSCHE DAMCLUB. Zondag j.l. werden bo vengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitsla gen luiden: Hoofdklasse: D. Schrijnemaekers wint van G. Elzing; Ph. G. Amelung Jr. wint van J. van Looij; F. Raman wint van L. Kiseh; J. H. Meure wint van G. Bakker. Eerste klasse: A. J. Ore mus wint van S. Oosterveer; J. Boerkoel wint van J. Piek; A. Smit wint van Th. van Wort; P. L. Schrijnemaekers wint van C. Vrolijk; Joh. Philippo remise met P. van Dijk. Korfbal OOSTERKWARTIER 2 EN HAARLEM I WIN NEN. Oosterkwartier 2 heeft in een aantrek- kelijken wedstrijd met 53 van D.E.D. 2 gewon nen. Tegen de verwachting in doelpuntte D.E.D. na ongeveer 15 minuten spelens (10), doch spoe dig had Bakker gelijkgemaakt. Daarna duurde het vrij lang eer Oosterkwartier haar overwicht in een voorsprong kon omzetten; dit geschiedde na 30 minuten door Buur (12). Na de rust maak te D.E.D. spoedig gelijk. Doch in derde opstel ling waren de aanvalscapaciteiten der Haarlem- meds veel beter, en mevr. PoelgeestWaage en W. v. d. Linden brachten den stand op 2—4. In de beginopstelling doelpuntte E. Waage nog, waarna D.E.D. één minuut voor het einde door een misverstand in de verdediging den achter stand tot 35 verkleinde. INDO 2HAARLEM 1 werd verdiend door Haarlem met 72 gewonnen. De Amsterdammers doelpuntten eerst, doch spoedig maakte Haarlem gelijk. Daarna had de volgende aanval door goe de doelpunten van L. Reyns en mej. T. Brouwer Haarlem een 13 voorsprong gegeven, welke nog voor de rust -door D. Philippo met een fraaien tikbal en door H. Fabel en mej. Eckhout tot 1—6 werd opgevoerd. Na de rust speelde Haarlem wat minder krachtig, zoodat het vrij lang duur de eer mej. Eckhout den voorsprong tot 7—1 ver grootte. Kort voor het einde verkleinde Indo den achterstand tot 27. NOORD—ZUID OP HEMELVAART TE UTRECHT De wedstrijd NoordZuid zal dit jaar op Hemel vaartsdag te Utrecht worden gespeeld ter op luistering van de seriewedstrijden van de ver- eeniging Vogel. Bijzondere omstandigheden voor behouden zullen de wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland worden gespeeld. Daarentegen zullen geen wedstrijden om de Zil veren korf en Zilveren Nieuws van den Dagbal worden uitgeschreven. Omtrent het laten spelen van promotie- en degradatiewedstrijden zal het bestuur van den Nederlandschen Korfbalbond in haar volgende vergadering een beslissing nemen. Voetbal RANGLIJSTJES. Achtereenvolgens worden vermeld het aantal wedstrijden, gewonnen par tijen, punten en doelgemiddelde. TWEEDE KLAS. DERDE KLAS. KFC 15 12 26 42-15 WFC 15 7 19 26-15 Helder 17 13 29 59-26 OSV 15 7 16 32-29 Zandv. 16 8 18 45-32 W. Frisia 15 5 16 26-30 DTS 15 7 17 36-32 RCH 14 6 15 29-33 Kinh. 14 6 15 31-34 AlC Vict. 16 5 14 27-33 HFC 16 5 14 35-27 ZFC 13 5 13 24-24 Halfw. 15 5 13 19-26 Kennem. 14 5 13 23-30 Terr.v. 17 6 15 23-36 Santp. 15 6 12 35-34 TYBB 16 5 13 36-47 HBC 15 3 10 39-47 Bl.daal 16 3 12 28-39 Alk. Boys 15 2 8 23-36 Schoten 16 5 12 33-46 RADIO.PROGRAMMA DONDERDAG 10 FEBRUARI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 ProgT. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Morgen concert. (Van 8.45—8.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Bachconcert. 9.45 Godsd. Uitz. 10.00 Orkest Carlo Carcassola en gram.muz. 11.00 De drakendooder. 11.15 Fluit, cello, piano en gram.muz. 12.00 Alma nak. 12.15 De familie De Boer. 12.30 Bioscooporgel^ 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Theo Uden Masman en Orkest Juan Tejada. 14.00 Lezing over de oplei ding van de Meta's. 14.15 Solistencooncert. 15.00 Zang en piano. 15.30 En hier is de koffergramo- foon. 16,00 De Melodisten en soliste. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Ork. Will Glahé. 17.30 Departemen ten houden spreekuur. 17.40 Pianoduo. 18.00 BNO Persoverzicht. 18.05 Duitsch Operaconcert. 18.45 Brandende kwesties. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio- Centrales. 19.15 Het Concertgebouworkest en so list (i. d. pauze: Hoe onze voorouders werkelijk woonden). 21.30 Onbekend maakt onbemind. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. 22.15 Orkestcon- cert. Ca. 23.15—24.00 Kamermuziek HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Gram.muz. 17.30 Composities voor strijk orkest. 18.00 De lichte toets. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19,15 Voor de jeugd. 19.20 Het Berlijnsch Fhilharmonis Orkest. 20.00 Koor zang. 20.15 De tocht naar Chatham. 20.30 Orgel spel. 21.00 Amusementsorkest en soliste. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, be richten. B r S 0 0 0 y'. rtw;v|«V»'.v -

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2