Reichsführer S.S. Himmler in Nederland. Vervolg van pao. 1 Welke beteekenis moeten wij nu aan dit in signe hechten? Dit insigne, onze SS-runen op het teeken van het zonnerad, het teeken van de SS-divisie „Wiking", moet de beteekenis hebben, dat wij het voorbeeld geven en in het leven immer de besten door het beste trach ten te werven. Propaganda zou hier misplaatst wezen. In de groote Germaansceh ruimte zul len Germaansche volken slechts dan den weg tot elkaar vinden, als het eene hart wordt gevonden door een ander. Wanneer wij ge dachten uitspreken, die wegen wijzen en richting geven, dan kunnen deze harten haar alleen eensgezind beamen omdat zij van het zelfde bloed zijn. De Leistungsrune moet één der prestatieproeven en één der opvoedings middelen zijn op den gemeenschappelijken weg, menschen te winnen door gemeenschap pelijken strijd voor gemeenschappelijke idea len. Voor u, Duitschers, Nederlanders, Noren, Vlamingen, voor u allen Germanen, voor u echter moet het zelfopvoeding en harden we zen, het verdienen van deze Leistungsrune. Zij moet niet gemakkelijk te verwerven zijn. De voorwaarden zijn streng. Juist u, mijn Nederlandsche kameraden, zult krachtens de geërfde waarde van uw bloed hiervoor een groot begrip toonen. Zooals uw voorvaderen, uw vaders en voor een deel gij zelf stuk voor stuk van uw deirbaar land op de zee bevoch ten hebt, zoo weet gij ook, dat reeds een half jaar lediggang den ondergang kan beteekenen van een stuk aarde, dat anders een bloeiende tuin kan zijn. Zoo behoort gij op dit gebied van de opvoeding de Leistungsrune niet van vandaag of morgen te bereiken, maar in lange weken en maanden haar voor u te ver overen. De prestatie moet door den man op zichzelf bevochten worden en de rune moet u er toe verplichten niet stil te staan, maar verder te werken. Zij moet ook het bewijs van een soort ge meenschappelijke prestatie van ons Germaan sche volk zijn, deze rune, die het eerste ge meenschappelijke Germaansche insigne is. Zij moet u ook aansporen hard te wezen, daar de strijd op deze wereld om het bestaan van ons ras, om het bestaan van ons rijk mee- doogenloos is. Gij moet u al vroeg er aan wennen een deugd te beoefenen, die ik u mijn S.S.-mannen bijzonder op het hart druk en die gij niet moogt vergeten. Gij, die deze rune thans zult dragen en gij anderen, die haar eerst nog verdienen zult: dat is het in zicht, dat het heele leven uit strijd bestaat, iets anders vindt ge niet. Niet in de natuur, in de wereld van planten en dieren, en eerst heelemaal niet in de wereld van de men schen. Wee hem, die -niet strijder- wil zijn, wee het volk, dat niet bereid is zijn leven in te zetten, niet te offeren en niet te strijden. De andere deugd, waarop deze rune u moet wijzen, is de deugd van de volharding, van de gestadigheid, de deugd om nooit te buigen, om hard te wezen en trouw, te weten, dat iedere strijd moet worden gewonnen, wan neer de mensch. wanneer het volk niet ver saagt. Met deze deugden, waarmede ons Ger- maansch volk groot geworden Is zal het ook groot blijven Met de vermaning aan u: gij dient als dragers van deze runen deze deug den te beoefenen en de anderen er toe op te voeren, verleen ik aan U. de eerste vijf en negentig mannen, thans de Germanische Leistungsrune". Nadat hij zijn toespraak geëindigd had. overhandigde de Reichsführer S.S. elk der voor hem aangetreden 95 Führer en mannen 'der Waffen-S.S., der Germaansche-S.S. in Nederland en van de Duitsche en Nederland sche politie de Germanische Leistungsrune, elk naar gelang van de persoonlijke prestatie in zilver of brons. Zooals de Leistungsrune zelf symbool is van de groote Germaansche gemeenschap, zoo was de eerste uitreiking daarvan gelijktijdig aan Nederlandsche en Duitsche mannen een getuigenis van het groeien van de Rijksgedachte. DE STORMER SPREEKT. Dinsdag 15 Februari, des avonds van 18.45 ♦ot 18.55 uur spreekt de Stormer in de jeugd stormuitzending tot de rijpere jeugd over het onderwerp: „Durf wat te doen". KORT NIEUWS Tijdens afwezigheid van de bewoners is ingebroken in een perceel aan de Lyceum laan te Zeist, waar een kostbare buit werd meegenomen, t.w.: 5000 aan effecten, een nieuwe naaimachine en een schrijfmachine, drie koffers vol beddegoed, kousen, sokken, enz. en verder nog een bijouteriekistje met tal van gouden sieraden. Hoofdredacteur: F. C, Derks. Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland, S. R. Kuiper, Haarlem, Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W.' van Om men, Heemstede. geeft geen krassen! THANS 250 Grom voor 24 ct. ZONDER BON HET DIENSTMEISJE IN EEN PAKJE 3IOSCOOPNIEUWS VAN DEZE WEEK. REMBRANDT: „Strijders tegen den dood". Bij de negerstammen in Afrika moet hevig gestreden worden tegen den dood. De tse-tse- vlieg is de verwekker van de slaapziekte en de gevolgen zijn ontzaglijk groot geweest. Aan deze gevreesde ziekte zijn duizenden gestor ven, doch de wetenschap heeft er veel toe bijgedragen, dat het aantal slachtoffers is af genomen. Dat blijkt uit de film „Strijders tegen den dood", waarin als hoofdpersoon op treedt prof. Achenbach. Hij was reeds vóór 1914 naar Afrika getrokken, om de lijdenden te helpen. De oorlog brak uit en hij moest zijn werk staken, doch in Duitschland kon toch verder worden gewerkt, n.l. aan de samenstel ling van een geneesmiddel, genaamd „Germa- nin". De professor wilde later terugkeeren, om de zwarte bevolking behulpzaam te zijn, doch hij ondervond tegenwerking van de En- gelschen. Toch zet hij zijn actie voort, zij het ook ten koste van zijn eigen leven, om de be volking tot zegen te zijn. Op boeiende wijze is het gegeven in beeld gebracht, waartoe het spel van Peter Peter sen, Luis Trenker en Lotte Koch veel bij draagt. Ook krijgt de bezoeker een indruk an de oerwouden en het primitieve leven der negers. A. Overmeer. LUXOR: „Zonsopgang". Veit Harlan heeft met zijn „Zonsopgang" Reise nach Tilsit) een film van groote dra matische spanning geschapen. Het gegeven ieende zich daartoe bij uitstek. Het is het ver haal van den jongen visscher, die verliefd wordt op een vrouw uit den vreemde, die het lorp pleegt te bezoeken en daarbij meer dan gewone aandacht aan den dag legt voor den _enoemden jongen man. Deze laatste is echter gehuwd, heeft zelfs een kind, waaraan hij zeer verknocht is, zoodat het duidelijk is, dat hier de bron van een groote tragedie is ontstaan. Sndrik, de visscher, staat tenslotte voor een verschrikkelijk dilemma en tenslotte komt het zoover, dat hij zich, vrijwel van zijn zinnen beroofd, van zijn vrouw wil ontdoen tijdens een reis per visschersschuit naar Tilsit. Die bewuste reis brengt te elfder ure echter de uitkomst. Endrik kiest de rechte vrouw. De reis naar Tilsit heeft echter bijna noodlottige gevolgen. Deze hebben slechts tot gevolg, dat man en vrouw nog hechter aan elkaar gebon den worden. Zooals gezegd, zit er groote dramatische spanning in deze film. Kristina Söderbaum is als Endrik's vrouw de meest attractieve figuur in dezen bewogen roman. Endrik wordt ge speeld door Frits van Dongen en de „gevaar lijke derde" door Anna Dammann. H. Voskuil. PALACE: „Het bad in de schuur". Dat de kleurenfilm een snelle evolutie door maakt, daarvan levert „Het bad in de schuur" het overtuigend bewijs. Aanvankelijk deden de gekleurde films vaak denken aan het suiker goed in de Sinterklaas-etalage van een snoep winkel. De techniek heeft ook op dit gebied snelle vorderingen gemaakt en men kan dit zelfs constateeien aan de drie bekende kleuren films van den laatsten tijd: „De Gouden Stad", „Münchhausen" en „Das Bad auf der Tenne" die ten opzichte van elkaar een vooruitgang te zien geven. In de laatste film zijn met de voor treffelijke kleuren dikwijls verrassende en kunstzinnige effecten bereikt, zooals bijvoor beeld in de scènes van het feest in de dorps herberg, die sterk doen denken aan tafereel tjes, zooals Jan Steen en Breughel die schil derden. Wij hebben bij de eerste vertooningen in ons land van „Het bad in de schuur" reeds een eenigszins uitvoerige bespreking gewijd aan deze film, waarin het vermakelijke verhaal verteld wordt van een badkuip, welke een dorp in beroering brengt, doordat de lieftallige burgemeestersvrouw er in gaat baden, terwijl het mannelijke deel van de dorpsbevolking door de kieren van de „badkamer" staat te gluren. Hun vrouwen laten de badkuip ver dwijnen, maar de schoone burgemeestersche laat een nieuwe maken, die echter bij het eerste gebruik dat zij er van maakt, de schuur uit en het erf afrolt, om eerst tusschen de op het dorpsplein verzamelde menigte tot stil stand te komen Een vroolijke en ondeugende geschiedenis, vlot gespeeld door Will Dohm, Heli Fincken- zeller, Paul Henckels en anderen. Sj. Kuiper. WEDERVERTOONINGEN: „En vergeef ons onze schulden" in Frans Hals; „Overschotje" in Moviac. DE JOURNAALS. In het journaal zijn fragmenten opgenomen van het bezoek, dat de Reichsführer SS Heinrich Himmler aan Ne derland heeft gebracht. Voorts ziet men de lei der bij zijn bezoek aan een school der NSKK Onderhoudend zijn de opnamen, die het be drijf van den eenigen-Nederlandschen accor- deonbouwer in beeld brengen. Wij noemen voorts de reportage van de hulp, die de Storm- sters aan groote gezinnen bieden. In het buitenlandsche journaal ziet men op namen van de Indische vrijwilligers in het Duitsche leger en beelden uit het front in Sovjet-Rusland en Italië. AFSCHEID VAN DEN HEER L. v. LOENEN. Wegens ziekte heeft de heer L. van Loenen kantoorknecht, den dienst der P.T.T. met pen sioen «verlaten. De ambtenaar heeft ruim 36 jaren zijn beste krachten gegeven aan het staatsbedrijf. Het materiaal en archief, waar over de heer Van Loenen het beheer voerde, getuigde van orde en regelmaat. De directeur van het Post- en Telegraafkantoor, de heer J. C. Smid, releveerde den grooten ijver, de plichtsbetrachting en nauwkeurigheid waar mede de scheidende het archief beheérde en overhandigde hem de oorkonde der P.T.T. De heer G. A. Klunhaar, chef der afdeeling bestelling en expeditie, sprak woorden van dank voor de groote toewijding en goede ver standhouding, welke er altijd heerschten tus schen den heer v. Loenen en de administratie en overhandigde een geschenk onder enve loppe. Vervolgens sprak de heer J. J. C. Op- huijsen, voorzitter van het jubileumfonds. Hij schetste den scheidende als een man, die bij zijn superieuren en collega's om zijn eenvoud in hoog aanzien stond en nam tevens afscheid voor z'n collega's die elders vertoeven en over handigde namens het fonds een boekwerk. Tenslotte sprak de scheidende ambtenaar woorden van dank. Concertgebouw-trio. Het vijfde concert van den Meester- Cyclus, georganiseerd door de H.O.V., was gewijd aan het intieme genre der kamer muziek en werd verzorgd door het Concert gebouw-trio, bestaande uit Fred. Helmann, viool; Henk van Wezel, cello; en Gerard Hengeveld, piano. Maar gezien de omstan digheid, dat deze muziekavond gegeven werd in de groote Concertzaal, begrijpt men allicht, dat er van het intieme karakter dezer muzieksoort heel wat verloren moest gaan. Wij hebben in den laatsten tijd de ervaring kunnen opdoen, dat ten slotte een piano-solo-voordracht in de groote zaal oeter te verwerken is dan een uitvoering van een kamermuziek-combinatie met het klavier als integreerend onderdeel. Het is dus met een dosis consideratie ten op zichte der sfeer, dat wij onze indrukken van dezen cyclus-avond meedeelen. Het Trio begon met Beethoven's opus 1, no. 1, in Es, een werk dat vermoedelijk reeds in 1795 te Bonn geschreven werd en waarmee de jonge componist zijn succesvol entree deed te Weenen, te zamen met de twee andere trio's, die hij met het onder havige stuk als eerste compositie in 't licht gaf, wat daarom niet zeggen wil dat het zijn eerste compositie zou zijn, want hij had reeds heel wat in portefeuille. Trouwens de absolute gaafheid van constructie, de gladde afwerking en vooral het persoonlijk cachet van deze compositie wijzen op een ervaring, die slechts door veel er aan voor afgegaan werk kan verkregen zijn. We moesten wennen aan den dunnen klank van de reproductie; maar objectief bekeken hadden de uitvoerders gelijk, dat zij hun normalen, op kleinere ruimten ingestelden toon niet forceerden; zoo bleef althans in onderling evenwicht het karakter der mu ziek ongerept. Als tweede nummer van het programma ging het Trio in F. gr. t. van Saint-Saëns. Van den klassieken Beethoven, die de brug slaat van den muziekgeest der 18e naar dien van de 19e eeuw, naar den klassieken ro manticus Saint-Saëns, is een heele stap, te meer omdat een kennelijke zin voor be haaglijkheid, een speculeeren op den char meerenden klank het concerteeren niet enkel gaat beïnvloeden, maar vaak ook do- mineeren. En in dit laatste geval treden ka rakteristieke zwakheden voor den dag. Maar niettemin zijn er fraaie momenten in dit speelstuk en dit memoreerende denk ik vooral aan hef Andante. Oek Schubert's opus 99, waarmee de avond besloten werd, speculeert op den zin- nelijken klank, waagt zich zelfs op het randje van het sentimenteele, maar zit zoo vol verrassende wendingen van harmonie en rhythme, dat hef dit randje net nooit overschrijdt. En dan blijft de onverwoest bare charme van een melodische stroom die zich in oneindige variëteit manifesteert. Bovendien ondergaat men van deze compo sitie -den indruk, en dit ondanks haar over dadige lengte, dat zij uit een gegoten schijnt. De uitvoerders trachtten aan deze „himmlische Lange" tegemoet te komen door in de finale een coupure te maken, wat naar mijn smaak tamelijk overbodig was. De uitvoering der werken van Saint- Saëns en Schubert voldeed aan rechtma tige eischen van degelijk samenspel. Maar wij zouden toch wenschen dit ensemble eens in een beter passende omgeving (bijv. in onzen Stadsschouwburg) te hooren, waarbij dan geen consideraties zouden hoe ven te maken zijn. JOS. DE KLERK. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het Maandag de beurt aan de letter Schil t.m. Spro. DE ZESTIGSTE VERJAARDAG VAN JAN WIEGMAN. Onder veel belangstelling heeft de kunst schilder Jan Wiegman uit Heemstede Vrijdag zijn zestigsten verjaardag gevierd. Des mid dags heeft het bestuur van „Kunst Zij Ons Doel" den jarige te zijnen huize gecompli menteerd en hem namens dit schilderscollege eenige geschenken aangeboden. Bovendien kwamen verscheidene collega's den heer Wiegman hun felicitaties aanbieden. Ook bloemstukken ontbraken niet op het appèl. Hedenavond zijn de kunstbroeders van den jarige in de gelegenheid hem in het gebouw „De Waag" geluk te wenschen. LEZING A. F. J. PORTIELJE In de vierde lezing over dierenpsycholo gie, die de heer A. F. J. Portielje, inspec teur van Artis, gisteravond in de muziek zaal van Brinkmann hield, behandelde hij eenige typische vormen van instinctief ge drag bij een merkwaardigen vogel, den roerdomp en wel speciaal de drang om zich aan gevaar te onttrekken en zich te ver dedigen. Hierbij werden o.a. de eerste foto's vertoond, die ooit van een roerdomp op het nest werden gemaakt en wel door derf ver maarden vogelfotograaf Steenhuizen. Uit voerig vertelde de heer Portielje hoe de roerdomp zich door het aannemen van een schuilhouding camoufleert, indien van dichtbij gevaar dreigt, een camouflage die zoo doeltreffend is, dat men den vogel tus schen het riet niet opmerkt, al staat men vlak voor hem. Nadert men den roerdomp tot op zeer geringen afstand, dan probeert hij schrik aan te jagen door veeren en vleu gels uit te zetten. Hij zal nooit in beenen handen, schoenen of wandelstokken pikken maar wee dengene, die met zijn gezicht te dicht bij hem komt. De lange hals wordt in een onderdeel van een seconde gestrekt en de vogel pikt zijn belager een of beide oogen uit. Deze handeling is den roerdomp aangeboren; jongen van 12 dagen doen het precies zoo. Proeven hebben echter uitge wezen, dat de vogel leert, op een andere manier te reageeren als hij ervaren heeft, dat zijn instinctieve afweerhandelingen on voldoende zijn. Den volgenden keer neemt hij dan ook geen schuil- of vechthouding aan, maar gaat terstond op de vlucht. Ook deze lezing werd geïllustreerd met bijzonder interessante lichtbeelden. N.V.APEtOOORNSCHE MESSEN-EN STAALWARENFABRIEK DISTRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EN BEWAREN. Aardappelen 08 Aardappelen 07 Aardappelen 07 Aardappelen 08 Beschuit 07, 08 Bloem 035, 036 Boter B14, C14, D-14, E14 Brandstoffen 15 t.m. 19 BV Periode 5, 6, 7, 8 20 t.m. 22 BV 11, 12, 13, 16. 17 KF Brood 07, 08A Brood 07, 08B Bak en braadvet 07B Eenheidszeep 083 Gort D12, El2 Gort 038 Havermout 037 Jam 041 Kaas (40 plus of vol vette kaas) 039 Kinderdrankpoeder C13 D13, E!3 Margarine 08A Margarine 07A Melk 07. 03 Petroleum (verlich ting) 52, 53, 54, 55 65 Petroleum (voor ko ken) 18 Ryst El 2 Scheerzeep HOI Suiker 040 Suikerwerken 08 Suikerwerken of chocolade 07 Rundvet 06A Taptemelk 07, 08 Tab aks art. 07. 03 Toiletzeep* E11 Vervangingsm. 042 Vleesch Vleesch Waschpoeder Waschpoeder D10, D10, E10 07, 08A 07, 08B 034 Aardapp. Aardapp. Toeslag Toeslag Beschuit Algem. Reserve Bran-dst, Brandst. Brandst. Brandst. Brood Brood Boter Algem. Reserve Algem. Algem. Algem. Algem. Reserve Boter Boter Melk S 121 S 221 U 215 Reserve Tabak Algem. Versnap. Versnap. Boter Taptemelk Tabak Reserve Algem. Vleesch Vleesch Algem. Reserve 2 kg. 19 Febr. 2 kg. 12 Febr. 1 kg. 12 Febr. 1 kg. 19 Febr. 70 gr. 19 Febr. 70 gr. 19 Febr. 125 gr. 19 Febr. 1 eenh 1 eenh. 1 eenh. 1 eenh 400 gr. 100 gr. 100 gr. 1 rants. 250 gr. 125 gr. 125 gr. 250 gr. 31 Dec. 30 Apr. 29 Febr. 30 Apr. 19 Febr. 19 Febr. 19 Febr. 19 Febr. 19 Febr. 19 Febr. 19 Febr. 19 Febr. 100 gr. 19 Febr. 300 gr. 19 Febr. 125 gr. 4 Mrt. 125 gr. 19 Febr. 1% lit. 19 Febr. 1 lit. 8 Mrt. 1 lit. 8 Mrt. 1 Ut 4 Mrt. 250 gr. 19 Febr. ■J5 gr. 29 Apr. 500 gr. 19 Febr. 100 gr. 19 Febr. 100 gr. 19 Febr. 100 gr. 4 Mrt. 1 y4 lit. 19 Febr. 1 rants. 19 Febr. 1 rants. 19 Febr. 1 rants. 19 Febr. 100 gr. 19 Febr. 25 gr. 19 Febr. 1 rants. 19 Febr 1 rants. 19 Febr. BONNENHANDEL OP GROOTE SCHAAL- Een Haarlemsche broodbezorger is door de economische afdeeling der politie aangehou den, omdat hij 'n levendigen handel voerde in distributiebescheiden. Toen hij werd aange-^ houden had hij in zijn bezit vier stamkaarten met inlegvellen, elf textielkaarten, zes levens middelenkaarten en een groot aantal bonnen. Hij is in arrest gesteld. Bovendien is proces verbaal opgemaakt tegen acht Haarlemmers, die de kaarten of bonnen gekocht of verkocht hadden. ZIJ HADDEN MEER OP HUN KERFSTOK. In verband met den diefstal van een Perzisch kleed zijn N. en L. aangehouden, die zich ook hebben schuldig gemaakt aan diefstal van drie duizend schriften van een winkelier aan den Wagenweg. JEUGDIGE MISDADIGER IN ARREST. De recherche heeft den veertienjarigen scho lier K. aangehouden, die ten nadeele van V. een bedrag van 175 had gestolen. Een ge deelte van het geld heeft hij in Amsterdam verteerd. Daar hij vroeger ook al eens een misdrijf heeft gepleegd, is hij aan den officier van justitie voorgeleid. AGENDA. ZATERDAG 12 FEBR. Stadsschouwburg: bonte avond ten bate van den N.V.D., 7.30 u. Gebouw H.K.B.: amusementsavond van „De Kruidnoten", 7 u. Rembrandt: „Strijders tegen den dood" (alle leeft.) 2.30, 6 en 8.15 u. Palace: „Het bad in de schuur" (18 j.) 2, 6 en 8.15 u. Luxor: „Zonsopgang" (18 j.) 2.30, 6 en 8.15 u. Frans Hals: „Vergeef ons onze schulden" (18 j.) 2.30 en 7.30 u. Moviac: „Overschotje" (alle leeft.) 2.30, 6 en 8.15 u. ZONDAG 13 FEBR. Stadsschouwburg: „Ik ga van je weg", 2 en 7.15 u. Gem. Concertzaal: Kindervoorstelling Tijl Uilenspiegel, 2.30 uur; „Een moeder" (tooneel) 7.30 u. Bioscopen: 1.30, 3.45, 6 en 8.K> u. (Frans Hals 10.15 u.: „Jud Süss" (18 j.); (Luxor: 1.45 u.: jeugdvoorstelling „Hans en Grietje") MAANDAG 14 FEBR. Stadsschouwburg: „Ingeborg" (Deutsches Theater) 7 u. Bioscopen: middag- en avondvoorstellingen. APOTHEKEN. 's Avonds na 7 uur en Zondag geopend: Loo- meyer, Barteljorisstraat 11, Tel. 10175; Park apotheek, Kleverparkweg 13, Tel. 11793; Teyler apotheek, Teylerplein 79, Tel. 17946. Heemstede Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Tel.28320. AGENDA VOOR AMSTERDAM. Zaterdag 12 Februari: Stadsschouwburg: „Figaro" 6.30 uur. Concertgebouw: Voordracht mr. A. W. Kamp, 7.15 uur. Centraal Theater: „Colinette" 7.15 uur. Leidscheplein Theater: „Sprookjes" 7.30 uur. Royal: „En.... wie kust mij?" 2.30 en 7.30 uur. Metropool: „Puckie, de pantoffelheld", 7.30 uur. Carré: Circus Mikkenie Strassburger 2 en 7.15 uur. Kras- napolsky: „Kermes in de hel", 7.30 uur. Zondag 13 Februari: Stadsschouwburg: „De mirakelridder" 2 en 7 uur. Concertgebouw Piano-avond Jan Couvée, 2.30 uur. Orkest Theo Udo Masman, 7.30 uur. Bert Brugman's Kindertheater, 2.30 uur. Centraal Theater: 2.15 en 7.15 uur. Leidscheplein Theater: 2.15 en 7.30 uur. Royal: 2, 4.15 en 7.30 uur. Metro pool: 2.30 en 7.30 uur. Krasnapolsky7.30 uur. Carré; 2 en 7.15 uur.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2