BQ,s e a a a) e g g g a N 2 LflflK'S PRODUCTEN fi Oft g fi daar hou je 't op uit! v/h gebroeders laan „Nationale Poolsche raad" te Moskou Q> fi a o at ««4 IM 0) h *5 0) *0 0) u O eft g &3 H O 09 CO nJ IJMUIDEN Sport in de komende maanden. Reeds nu duiden de verschijnselen er op, dat er in de komende maanden op sportgebied weer veel activiteit aan den dag zal worden gelegd. Bij de vereenigingen in deze streek is den laatsten tijd flink gewerkt en er is reden om aan te nemen, dat goede resultaten hiervan het gevolg zullen zijn. Wat athletiek betreft hebben het Bever- wijksche D. E. M. en het Veiser Suomi reeds een en ander van zich doen hooren. Suomi is het seizoen direct goed begonnen met onderlinge wedstrijden om de veldloopkam pioenschappen, waarvoor veel animo bestond. Ook hebben de Suomi-leden een filmavond kunnen bijwonen, welke niet alleen aange naam maar ook leerzaam was. Het Veiser I. E. V. heeft eveneens aandacht aan de athle tiek geschonken, zoodat verwacht mag wor den, dat ook deze vereeniging dit seizoen weer van zich zal doen spreken. Achter de schermen is bij D. E. M. dezen winter heel wat goeds tot stand gebracht. Er zijn intus- schen ook wedstrijden gehouden, die hun nut hebben bewezen Als oudste athletiekbeoefe- naar in deze streek zal D. E. M. weer kunnen bewijzen zijn vooraanstaande plaats nog steeds waard te zijn. Wat athletiek betreft zal er dus in het komende seizoen geen gebrek aan afwisseling zijn. Maar. ook honkbal zal weer een deel van het sportprogramma uitmaken. De vorige maal heeft „Beverwijk" zich zeer verdienste lijk gemaakt en een prachtig resultaat ge boekt, hetwelk bewees, dat de Beverwijkers op het goede pad zijn. Nu besloten is de mo gelijkheden in een bijeenkomst, welke heden wordt gehouden, te bezien zal er wel spoedig iets van de plannen voor de komende maan den worden vernomen. De wandelsport zal eveneens geregeld de aandacht vragen. Twee tochten zullen in deze streek op het programma voorkomen. De eerste wordt door de Veiser Wandelsport commissie georganiseerd op 12 Maart en zal veel deelnemers trekken. Verder wordt uit gezien naar den Aardbeientocht, welke tot het domein van Beverwijk (D.E.M.) behoort, doch verleden jaar te Santpoort plaats had. Het is nog niet bekend waar deze ditmaal zal worden gehouden. Zwemmen en waterpolo zullen de moeilijk heden wegens de bijzondere plaatselijke om standigheden blijven ondervinden en in dit opzicht kunnen we dan ook nog geen ver wachtingen hebben. In deze leemte wordt eenigszins voorzien door het feit. dat voetbal (de wedstrijden om den N. V. B.-beker), hockey, korfbal (Watervliet zorgt voor span ning en handbal voorloopig nog velen zul len bezig houden De vereenigingsbesturen hebben getoond, dat zij zich niet spoedig laten ontmoedigen. Daarom is het te hopen, dat de moeilijkheden niet grooter zullen worden, opdat de nlannen van thans kunnen worden verwezenlijkt. Jeugd verzamelt handteekeningen Het zal den bezoekers van de voetbalwed strijden zijn opgevallen, met welk een ijver de jeugd van deze dagen handteekeningen van bekende voetballers, al dan niet bij caricatu- ren. tracht te verzamelen. Vóór en na den wedstrijd, en tijdens de rust overstroomen de jongens het veld en trachten in de luttele seconden, die de spelers nog van het kleedhok scheiden, zooveel mogelijk hand teekeningen machtig te worden. We vernamen zelfs, dat er èn in caricaturen èn in handtee keningen levendig handel werd gedreven, geld en ruilhandel, en dat de prijzen den laatsten tijd dalende waren, als gevolg van de mindere vraag en dit weer als gevolg van het feit, dat de meest in tel zijnde spelers zoo vaak in de krant rrnrschenen. „Op het oogenblik is er geen droog brood in te verdienen, mijnheer", verzekerde ons een wijsneus-van-een-H.B.S.'er uit-de-eerste-klas. terwijl een andere, wien wij vroegen, waarom hij zich niet zoo druk maak te als zijn vrienden, ons vertelde, dat hij er veel gemakkelijker aankwam. Den geheelen sluier oplichten wilde hij niet, maar wij be grepen, dat een oom van hem. die secretaris van een voetbalvereeniging was, er de hand in had. Je moet maar slim zijn Zooals te begrijpen is, ontkwamen ook de D.F.C.-spelers, die Zondag bij Stormvogels op bezoek waren, aan de bestorming der jeugd niet en het dient gezegd, dat de Dordenaren zeer royaal waren: Met kwistige hand plaat sten zij hun handteekening. Dit nam echter niet weg, dat, toen de Dordenaren na afloop, weer als burger gekleed, het kleedhok verlie ten, er nog tal van jongens om een handtee kening bedelden. De D.F.C.'ers hadden echter weinig tijd, omdat zij den trein van 4.47 wilden halen. Ze beloofden den jongens ech ter, dat ze. indien mogelijk, op het station de zaak op denzelfden voet zouden voortzetten. Dus trokken tal van jongens mee naar Sant poort-station En de D.F.C.'ers hielden woord. Vooral Kees Mijnders, die zeer in trek was, werd niet moe van het handteekeningen plaatsen... Doch dat „Wie wèl doet, wèl ontmoet" niet altijd bewaarheid wordt, ondervond de popu laire D.F.C.'er. Wat was het geval? Hij had buiten den waard, in casu den man, die de sDoorboomen bij het stationsgebouw be dient, gerekend. Terwijl Mijnders tegen den muur van het station nog druk en met zwie rige halen zijn naam plaatste, liet de hier boven bedoelde „waard" de boomen zakken en haalde ze pas weer op, toen de trein, waarin Mijnders, Punt en Sleicher hadden willen plaats nemen, gepasseerd was. wat dezen D.F.C. ers 20 minuten wachten in Sant poort en 40 minuten in Haarlem kostte. Laat het Mijnders echter een troost zijn. dat de Santpoortsche jongens hem een reuze-fijne vent vinden,Veel fijner, jó, dan die H.B.S.'ers, want daar kreeg je er haast geen één van", aldus een jeugdig verzamelaar, die rood zag van opwinding, waarop zijn collega antwoordde: „Als D.F.C. weer op Santpoort komt, gaan we „hup D.F.C." schreeuwen". Kruimeldief weerde zich. De kruimeldieven slaan tegenwoordig hun slag wanneer hiertoe maar even de moge lijkheid bestaat Een inwoner van IJmuiden- Oost heeft dit dezer dagen ondervonden. Hij kwam tot de onaangename ontdekking, dat een onbekende er in was geslaagd zich zijn portefeuille, inhoudende eenig geld, vier siga- rettenbonnen en eenige papieren, toe te eigenen. De benadeelde stelde eveneens vast, dat zijn vulpen spoorloos was verdwenen. Er is aangifte bij de politie gedaan, die een on derzoek instelt. Zaaitarwe ontvreemd. Dat degenen, die het met hun geweten spoe dig op een accoordje weten te gooien, onder de tegenwoordige omstandigheden alles als buit kunnen gebruiken, is dikwijls duidelijk gebleken. Dezer dagen ondervond ook een inwoner van Driehuis het. Uit de garage achter zijn woning werd acht H.L. zaaitarwe ontvreemd. De dader is nog onbekend. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. Inbraak in pakhuis. Een inwoner van Beverwijk heeft bij de politie aangifte van inbraak in een pakhuis te IJmuiden-Oost gedaan. De onbekende da ders hebben zich met een bescheiden buit tevreden moeten stellen. Vermist worden namelijk elf flesschen melk en acht pakjes melkpoeder. Het onderzoek van de politie is nog gaande. Van Leers Tooneelvereen. De Van Leer's Tooneelvereeniging 't Voet licht blijft blijk van veel activiteit geven, hoewel ook zij de moeilijkheden wegens de tijdsomstandigheden ondervinden. De reeds gegeven uitvoeringen hebben zich in een bij zonder groote belangstelling mogen verheu gen, hetgeen ongetwijfeld als een stimulans tot doorzetten zal worden beschouwd. Voor de volgende voorstelling is thans definitief de keuze gevallen op het blijspel „Moppie", dat reeds eerder met succes in deze streek voor het voetlicht is gebracht. Ook ditmaal is de heer C. v. d. Plas, onder wiens leiding goede vorderingen zijn geboekt, met de regie belast. Men mag verwachten, dat ook voor deze uitvoering veel belangstelling aan den dag zal worden gelegd. Verduisteren: van 18.00 tot 7.45 uur Dammers in actie. Is er momenteel van het damwereldje in IJmuiden en directe omgeving weinig nieuws te melden, de damborden zijn toch niet ter zijde geschoven. Op het oogenblik is er een interessante wedstrijd gaande tusschen de bekende spelers Diederiks en Van Dixhoorn. Gezien de krachtsverhouding is het de moeite waard deze ontmoeting te volgen. Tot dusver zijn de dammers tweemaal tegen elkaar in actie geweest en beide gevallen was remise het resultaat. Het ligt in de bedoeling vijf partijen te doen plaats hebben. VISCHPRIJZEN VAN MAANDAG. Kleine tarbot -f 3.50. groote griet f 5. kleine griet f 2.50, kabeljauw f 2.202.00 groote gul f 1.651.50. kleine gul f 1.20. wij ting f 0.80. middelschol f 3.kleine middel schol f 2 50, kleine schol 2e soort f 2.00. 3e soort f 0.80. 4e soort f 0.50, kleine schar f 0.30 vischpuf f 0.10, bot f 1.00. alles per Kg. VEISEN LEZING IN GEREF- KERK. Uitgaande van de Evangelisatie-Commis sie der Gereformeerde Kerk van Velsen zaJ Donderdag, 17 Februari des avonds te acht uur een openbare samenkomst worden ge houden in de Geref. Kerk aan den Ko ningsweg. In deze biieenkomst hoopt Ds. G. Lug- tigheid van Zeist te spreken over het on derwerp: „Schuld en Verzoening". Medewerking wordt verleend door het Evangelisatie-zangkoor onder leiding van den heer Huib Slings. VLIEGENDE VOGELS-V.V.B. (6-0) (Vriendschappelijk) In deze vriendschappelijke ontmoeting lieten enkele Velsenaren verstek gaan. zoo dat het V.V.B.-elftal in een uiterst geha vende opstelling en dan nog slechts met 10 man in het veld kwam. Doordat de Breesapers nog wat aan elkander moesten wennen en Vliegende Vogels, den naam ge trouw. nogal hard van stapel liep. kon de stand binnen een half uur tot 40 worden opgevoerd. V.V.B. zag het gevaar van een volkomen debacle in en wijzigde de opstel ling. Hierdoor kwam Bravenboer op ziin oude plaats als soil en bleven verdere doel punten voorloopig uit. Bovendien had deze wijziging het gevolg, dat zelfs enkele tegen aanvallen konden worden ondernomen, maar de uit 4 man bestaande voorhoede kon ondanks goede kansen niet tot een tegenount komen. V.V.B. zat er na de hervatting beter in, waardoor van een overwicht der gasthee- ren geen sprake meer was. Toch kon de achterhoede van VI. Vogels de weliswaar veelvuldiger, doch niettemin doorzichtige aanvallen van de Velsenaren betrekkelijk gemakkelijk weerstaan. Eenige goede scho ten van v. d. Veldt en Spruit werden door het houtwerk gekeerd en daar ook Nooi op den vleugel enkele opgelegde kansen on benut liet, bleven doelpunten uit. Zwakke momenten van de V.V.B.-defensie, waarin Clots niet bepaald tranvast bleek, bezorgde VI. Vogels een tweetal dankbare kansen (60). V.V.B. trok daarop nog eens ten aanval om te trachten de eer te redden Inderdaad kwam deze kans toen Zandber gen goed voorzette en Nooi naar binnen ge komen. inschoot. Ziin schot ging echter hoog over, waarna direct het einde werd aangekondigd. BEVERWIJK Honkbal vraagt weer de aandacht. Beverwijk toont activiteit. Nog heerscht de spanning rondom de vel den voor de voetbalcompetitie, doch achter de schermen van de honkbalvereenigingen is reeds weer hard gewerkt om in het ko mende seizoen zoo goed mogelijk voor den dag te komen. De honkbalvereeniging Be verwijk, die verleden jaar op zoo'n fraaie wijze het kampioenschap van haar af dee ling behaalde, heeft de maanden, dat geen honkbal kon worden beoefend, besteed voor een grondige binnenshuis-oefening. Wij mogen dan ook verwachten, dat het team, dat weer in dezelfde opstelling zal verschij nen, wederom een goed figuur zal slaan. Naar wij vernemen is inmiddels bij het hoofdbestuur van den honkbalbond een ver zoek tot toelating in de tweede klasse inge diend. Indien de honkbalbond dit inwilligt en in Beverwijk-kringen wordt daar niet aan getwijfeld, zullen wij dit seizoen aan den St. Aagtendijk tal van interessante ont moetingen kunnen aanschouwen. Teneinde den onderlingen band nog meer te versterken en hen, die belang in deze ideale zomersport stellen, gelegenheid te ge ven een grondiger kennis van de spelregels te krijgen, wordt Dinsdag 15 Februari te 7.30 in café De Vriendschap aan den Alk- maarscheweg een praatavond gehouden. Naast de gebruikelijke agandapunten zal het competitie-vraagstuk worden besproken terwijl men den heer H. Wezenaar bereid heeft gevonden een aanschouwelijk over zicht te geven van de bij honkbal zoo veel voorkomende ingewikkelde spelsituaties. Het bestuur verzoekt ons te willen mede- deelen, dat ook niet-leden welkom zijn. Tenslotte vernemen wij, dat ten aanzien van de samenstelling der negentallen eenige be langrijke mededeelingen zullen worden ge daan. Het kan verkeeren Ik heb weinig verstand van korfbal, of beter, ik weet er heelemaal niets van, als alleen, dat men bij voetbal spreekt van „korfbalcijfers". Nu wil het toeval, dat ik onder mijn ken- nissenschare enkelen heb, die zich schul dig maken aan de beoefening van deze sport en lid zijn van de Korfbalvereeniging „Watervliet". Deze lieden waren zelfs zoo ver gegaan, dat zij meerdere malen bij mij hadden aangedrongen om een wedstrijd van hen bij te wonen, ondanks dat ik hun toch heel duidelijk aan het verstand had gebracht dat dit verspilling van mijn tijd beteekende. Maar ja, tenslotte moet je toch ook de beleefdheid in acht nemen: ik kon er niet onderuit en zoo gebeurde het dus, dat ik de heeren vergezelde naar hun terrein aan den Munnikenweg. Er was juist een korfbalwedstrijd gaande en ik had nog maar 2 minuten gekeken of ik kreeg al bevestiging, van wat ik dacht, dat korfbal was. Helaas gelukte het me niet er tusschenuit te knijpen en toen mijn kennis mij vertelde dat het een wedstrijd betrof met beginnelingen, moest ik natuur lijk wel blijven, totdat de „gevorderden" verschenen. Naarmate het naar 2 uur liep, kwamen er steeds meer menschen aan het lijntje staan (ik heb nooit geweten, dat er nog zóóveel menschen belangstelling hadden voor dit spel; menige 3e klasse voetbalclub zou hier jaloersch op zijn). Ik had mij voorgenomen dit spelletje eens goed op te nemen om naderhand voor eens en voor altijd af te rekenen met mijn korfbalkennissen, maar ja, die dames en heeren in het veld hebben me in een lastig parket gebracht. Ik weet namelijk nou niet goed, wat ik ze eigenlijk onder de neus moet wrijven, maar tenslotte was het geen werk om me van te voren niet even te ver tellen, dat er nog zooveel spanning bij dat korfbal kon zijn en dat de bal van hand tot hand zoo razend snel van het eene vak naar het andere wordt gespeeld. Gelukkig hebben mijn kennissen me niet gehoord, toen ik me een paar maal „hup Watervliet" liet ontvallen. Ik vond het eerst wel wat vreemd en een beetje angstig, dat behalve heeren ook dames achter den bal joegen, maar spoe dig bemerkte ik, dat men voor het zwakke geslacht niet bevreesd behoefde 1e zijn, want de dames speelden als kerels. Na de rust wilde ik wat meer weten en heb derhalve mijn oor te luisteren gelegd tusschen het publiek. Zoo kwam ik er ach ter, dat de knaap, die zoo met den bal goo chelde en wiens rechterarm een soort van lijmstok moest zijn, Roel Velthuijs heette en in mijn oogen een geweldenaar was. maar die volgens anderen nota-bene niet zoo in vorm was als gewoonlijk; dat Broeksma, de aanvoerder die ziin van Sinterklaas gekregen mascotte niet ver geten had zijn supporters de schrik op het lijf had gejaagd door 2 doelpunten door te laten, maar die, zooals mijn buurman zei, dit zijn tegenstander wel eens gauw zou afleeren, hetgeen hij dan ook prompt deed, door zelf op handige manier 3 doel punten voor zijn rekening te nemen; dat Rie Muijen weer bij de dames het sterkste speelde en dat de dame. die op zulk een wonderbaarlijke wijze de hardste ballen met geweldige sprongen uit de lucht wist te plukken (ik moest hierbij steeds aan Stormvogels' doelverdediger Kraak denken) naar den naam Bets Tuiin luisterde. Enfin, ik hoorde dat Watervliet a.s. Zon dag kampioen kan worden in den uitwed strijd tegen Indo 2 te Amsterdam en die grap wil ik ook wel eens meemaken. Na tuurlijk kan ik dat zoo maar niet aan mijn kennissen vertellen, maar dan zeg ik wel, dat ik toevallig in Amsterdam moet zijn. LEZING „DE GIETELING" In het kader van de lezingenserie over „Beroemde schilders en beeldhouwers en hun werk", welke de beide voorgaande avonden zulk een groote belangstelling trokken, wordt Woensdagavond te half acht in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan van os Weg oso LOOK'S 2S? Een bord B-O is een heer lijk ontbijt. Het is pittige, ge zonde gortmout en.. zeer smakelijk! Ook de kinderen zijn er dol op! Klaar in gj| pen wip! N.V. KONINKLIJKE PELLERIJ „MERCURIUS" de Schans de eerste lezing van het tweede gedeelte gehouden. Deze voordracht wordt verzorgd door den Haarlemschen beeldhouwer Theo van Reyn, secretaris van den Nederlandschen kring van Beeldhouwers, die zal spreken over „Het leven en werk van Michel An- gelo" en zijn causerie zal verduidelijken met lichtbeelden. Ongetwijfeld zal ook thans weer groote aandacht voor dit wetenswaardige en in teressante onderwerp bestaan. VERLOREN VOORWERPEN in de week van 6 t.m. 13 Februari. Een zilv. broche, vulpen, bruine porte feuille met inh„ zilv. schakelarmb., zw. kwitantietasch. paar witte babywanten, zw. portefeuille met inh. portemonnaie met inh., rechter gym. schoen, wit led. handschoen, huiswerktaschje met inh., 3 ons vet, kin- dertaschje. GEVONDEN VOORWERPEN in de week van 6 t.m. 13 Februari. Een astrakan want, parapluie. dames schoen, bruine portemonnaie met inh., ge kleurde want, astrakan want, grijze visch- graat winterjas, dameswant, bruine kin- derwant, wollen grijze kinderwanten, blauwe kinderwant, rijwielslot sleuteltje, blauwe want, vuilnisemmer, wit baby wantje, bruin kinderbeursje, stalen helm, hondje, halskettinkje, rijw. handwarmer, glacé heerenhandschoen, blauw kinder wantje, portemonnaie met inh., wit kinder wantje, linker kinderschoentje. Dc Engelsclie nieuwsdienst meldt uit Moskou, dat een Poolsche groep emi granten in de Sovjet-Uniie gisteren 't pu- I bliek heeft verrast met de mededeeling, volgens welke zoo juist door haar is op gericht de „Nationale raad voor de be- vrijding van Polen", gevestigd te Moskou. Bomontploffingen te Jeruzalem. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn zeven bommen ontploft in het regee- ringsgebouw te Jeruzalem. In het bericht wordt beweerd, dat de schade gering is en er geen menschenlevens verloren zijn ge gaan. Japanners boven Ganges delta. Volgens een bericht van Domei zijn een heden der Japansche luchtmacht van de Ja- pansche marine 11 Februari naar het gebied van Calcutta gevlogen en hebben een groot transportschip voor de Ganges-delta be schadigd. Alle Japansche vliegers keerden ongedeerd terug. 2670 soldaten verdronken. In de ochtendpren van 8 Februari is een transportvaartuig, dat geheel beladen was met gevangen genomen Badoglio-soldaten voor Kreta door een vijandelijke duikboot getorpedeerd. Hierbij zijn in totaal 2670 Ita- liaansche gevangenen om het leven ge komen. AGENDA Dinsdag 15 Februari: IJMUIDEN: Thalia- Theater: Mijn vriendin Josefine (film) 7.30 u. BEVERWIJK: Bovenzaal Kennemerland: Ver gadering Tuinbouw Studieclub voor amateur- tabakstelers, 7.30 uur. Woensdag 16 Februari: IJMUIDEN: Thalia- Theater: Mijn vriendin Josefine (film) 7.30 u. BEVERWIJK: Vereenigingsgebouw Populie renlaan: „Over twaalf dagen tegen midder nacht", door Jeugdig Wijk aan Duin (tooneel) 7.30 uur. AGENDA VOOR AMSTERDAM. Dinsdag 15 Februari Muziek Lyceum Dansavond Anika, 7.30 uur. Centraal Theatert „Colinette", 7.15 uur. Leidscheplein Theater: „Sprookjes" 7.30 uur. Royal: „En.... wie kust mij?", 2.30 en 7.30 uur. Metropool: „Puckie^ de pantoffelheld", 7.30 uur. Krasnapolsky' „Kermis in de hel", 7.30 uur. Carré: Circus Mikkenie-Strassburger, 2 en 7.15 uur. Woensdag 16 Februari: Stadsschouwburg „Ik hou van vier vrouwen" 7.30 uur. Concert gebouw (gr. zaal): Orgelconcert Piet van Egmond, 7.30 uur. KI. zaal: Pianovoordracht Willy Meeuwisse, 7.30 uur. Centraal Theater en verdere theaters: zie Dinsdag.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3